Спецально цьому присвячений окремий жанр – утоп та анти-утоп (наприклад, роман. Наступним етапом заняття – розповдь казки про скарби та подальше обговорення. Особливост впливу мистецтва на людину: 1. Т у насмх послали замсть вонв кульгавого й похилого музиканта Тиртея.
Моральний вибр особистостВисвтлть причини створення Генерального Секретарату, охарактеризуйте його склад покажть розширення його повноважень. Витрати на створення системи управлння якстю на пдпримствВиховний процес в ДКВС, як основа формування працвника ДКВС нового, сучасного стандарту. Архтектура (грец. Види цн, методи цноутворення. Використання Асистента злиття для створення нового джерела данихВикористання рзних типв обктв (текстових, графчних, числових, звукових, вдео) для створення презентац.
Вправа Мй життвий шлях спрямована на усвдомлення учнем сво мети (цнност-цл) в цьому свт та створення крокв (цнност-засоби) для досягнення. Говорячи про воздействующей сил цього явища, не можна обмежитися поняттями добра зла.
Проте мова мистецтва – це не просто його зображувальн засоби (хоч вони часто ототожнюються з мовою). шлося також про бароко, розвиток живопису та скульптури в Укран. В останн два десятилття у свт намтився черговий злет уваги до естетичного виховання.
Мистецтво втлю в соб надзвичайно потужну здатнсть розвивати людину. За предмет пзнання приймаються лише зовншн форми речей явищ. В стор ми х не знаходимо. Подбн припущення знаходять пдтвердження в обширнй педагогчнй практиц.
деться не про вддален вд мста села, а про найважливш культурн центри Украни. Перод активно соцалзац найбльш очевидно виявляться в старшому шкльному вц.
Суспльно-перетворююча функця (мистецтво як дяльнсть). Приклади. Виникнення морал. В практиц ж воно значення не ма. Формування легону Счових стрльцв. В чому проявляться етична функця мистецтва.
У результат естетико-виховного процесу людина сприйма естетичн начала керуться ними в усх сфеpax життя. Зображення явища у мистецтв у якйсь мр його вдкриттям. Пзнавально-евристична (мистецтво як знання та просвта). Без цього навть високохудожн твори мистецтва не матимуть впливу на особистсть.
Тому дти, особливо з проблемами в розвитку, не завжди готов до ц роботи. При цьому в Япон таке навчання органзовуться не лише для спецально вдбраних кервникв, а часто-густо для всього персоналу пдпримства на регулярнй основ. Катарсис нерозривно повязаний з художнм сприйняттям, яке представля собою складну роботу почуттв, думок, уяви, що сприйма твр мистецтва.
Ц труднощ, очевидно, повязан з принциповою специфкою мистецтва як сфери людсько свдомост. Краса в широкому розумнн – мистецтво, музика, сердечн вдносини з людьми». Це застереження не було почуте вчасно. У складност художньо творчост, у субктивнй неповторност, у розбжност думок експертв (хнй субктивност) знаходиться природа субкультури.
Художнм творам властива висока «чутливсть» до всього, що вдбуваться навколо, до тих сторичних зрушень, як тльки-но народжуються. Змст цих цлей пзнаться лише в результат ретельного аналзу. Тому так небезпечно для уроку малювання маса завдань типу пдбрати власний колр предмету, бо тут часто забуваться саме проблема ставлення. Мистецтво – це особливий вид духовно-практичного освоння дйсност за законами краси.
Кномистецтво вдгра визначальну роль у формуванн особистост, розвитку емоцйно сфери. А що ж воно означа. Результати дослдження показали, що учн-старшокласники надають перевагу таким термнальним цнностям, як здоровя (64 учнв), щасливе смейне життя (79 учнв), добр та врн друз (100 учнв), любов (фзична та духовна) – 61 дослджуваних, розвиток (робота над собою) – 52 учнв, самостйнсть – 43.
Слово «мистецтво» (у переклад — майстер, вчитель) – це професйна дяльнсть людини, по створенню чуттво-предметних образв, вдносно естетичних уявлень та смакв автора. Ц труднощ, очевидно, повязан з принциповою специфкою мистецтва як сфери людсько свдомост. Кожен народ ма свою культуру, пдгрунттям та основою яко сукупност матеральних та духовних цнностей, створених народом протягом його стор. Наприклад, в ряд шкл Угорщини незначне збльшення навчального часу на музичне виховання (2—3 години щотижня) привело до ршучого полпшення всього навчального процесу.
Кожному з учасникв дослдження роздали спершу список А (термнальн цнност). Рекреативна функця. Замятна «Ми» або, фльми А. Тарковського), але передбачливим потенцалом волод мистецтво в цлому. Соцально значущу виховну силу мистецтва дослдив.
Застосування казкотерап в органзац соцальних дйств можна в таких формах: створення казок та х постановка, казкова подорож, надання нового змсту вдомим казкам (задаться соцальна тематика, висвтлення актуально проблематики в суспльств), постановка казки за допомогою ляльок. У середин 70-х рокв розпочала дю всенародна програма естетичного виховання в Болгар. Протиборству, як правило, бездарнсть талант, стинне пдробка". Так, Платон бачив у ньому тнь тней, а Гегель — нижчу форму пзнання стини. Всм вдомий той факт, що лкування деяких захворювань нервово системи часто супроводжуться заняттями з малювання.
х роль мсце у збереженн нац. го етносуБерестейська уня (1596р. ) та вплив на подальший розвиток укранського суспльства. На запитання: Що потрбно людям в ус часи.
Для Платона мистецтво нижча форма осягнення де. У складност художньо творчост, у субктивнй неповторност, у розбжност думок експертв (хнй субктивност) знаходиться природа субкультури. Багато з них сумнвалися у пзнавальних можливостях мистецтва. Хоч чому ж неможливо. Мета цього виду мистецтва – формування дйсност за законами краси при спорудженн будвель, що задовольняють потреби людини.
Аналогчно опрацюйте нш цнност. Кнцевий результат повинен вдображати вашу стинну позицю. Естетичне виховання — це формування естетичного вдношення людини до дйсност. Власне, учасники експертами-однодумцями.
Ще у 1890 роц зявилась знаменита флософська праця Вол. Ми рахумо це завдання основним, провдним в тридност елементв художньо-творчого розвитку. Виховне значення флософ поляга у вплив на формування свтогляду, полтики – на полтичн погляди, а от мистецтво вплива комплексно на розум, на душу людини, форму цлсну особистсть. м притаманн глибина переживань, виявлення ндивдуальних смакв, уподобань.
Це застереження не було почуте вчасно. Хоча не завжди ця функця очевидна. Емоц та почуття, що виникають при сплкуванн з мистецтвом, формуються на меж свдомого та нтутивно-пдсвдомого, але проблема до цього часу залишаться ще недостатньо вивченою. Фактично мистецтво ма манпулятивний характер. Це да можливсть мистецтву вдкривати нове у вдомому або нов процеси у тому, що вже визнано (наприклад, вдкриття Л. Толстим далектики людсько душ або Ф. Достовським двостост).
У 50-х роках ХХ ст. сторя мистецтва може надати величезну кльксть таких прикладв. Це один з можливих пдходв до пояснення природи субкультур, зокрема художнх.
Створення атмосфери радост, насолоди процесом сприймання творення мистецтва. Здатнсть сприймати суттву нформацю мистецтва. ль пд водою в роман Жюля Верна. Мистецтво – тнь матеральних речей, тому воно тнь тн.
Саме для виконання цього завдання ми змнили предмет вивчення.
Та чому вони не можуть самостйно це збагнути. Функця передбачення («кассандрвське начало», або мистецтво як вщування) ма свй прояв у тому, що, подбно до антично Кассандри, яка пророкувала загибель Тро у часи розквту, мистецтво здатне прогнозувати майбутн. Ще у 1890 роц зявилась знаменита флософська праця Вол. Особливсть цього освоння поляга у тому, що воно виступа у художньо-образнй форм. Сугестя (навювання, вплив) була характерна вже первсному мистецтву.
Звичайно, ця функця властива см, школ, й громадським органзацям тощо. Касснндра пророкувала загибель Тро у дн розквту й могутност мста. Так, наприклад, навть в тепершньому викладанн лтератури виявляться деяка неврна тенденця.
Вдразу дв вропейськ крани — Чехословаччина Польща завершили роботу над нацональними програмами естетичного виховання. Естетичне виховання тсно повязане з моральним. Пдключення ефектв анмац. До того ж, на думку Л. Виготського, "мистецтво. Одним з засобв залучення учнв до художньо культури викладання образотворчого мистецтва. Ефекти переходу слайдв. Перш спроби вивчення природи процесу творчост як катарсису зустрчаються у флософських думках Платона.
Це неможливо уявити. Виховна функця (мистецтво як катарсис формування цлсно особистост) да змогу художньому твору впливати на склад думок та почуттв людини в цлому. У лтератур живе дух Кассандри.
Зараз вам буде подано список з перелком цнностей. Воно завжди спввдноситься з ставленням до природи, розумнням непорушного звязку з нею.
Ц труднощ, очевидно, повязан з принциповою специфкою мистецтва як сфери людсько свдомост. Клод Моне- одним з найзнаменитших французьких художникв.
Яку роль вдгра мистецтво в Вашому житт. За предмет пзнання приймаються лише зовншн форми речей явищ. Виховна функця (мистецтво як катарсис формування цлсно особистост) да змогу художньому твору впливати на склад думок та почуттв людини в цлому. 2.
Доторкнувшись до прекрасного, людина намагаться внести у сво життя якомога бльше красивих речей, прагне до досконалост свого тла мови, правильно поведнки сплкування з ншими людьми. Аналогчн стажування практику компаня Хтач та нш японськ фрми.
Один з них полягав у тому, що група адмнстраторв впродовж десяти мсяцв звльнялась вд професйно дяльност навчалась за обширною гумантарною програмою, в якй перевага надавалась сплкуванню з мистецтвом -- читанню книг, вдвдуванню театрв, музев, виставок, концертв. Слд визнати справедливою думку М. Б. Розвиток там, де народжуться щось нове водночас вджива старе». Тод майбутн завжди буде повнстю в ваших руках.
Багато з них сумнвалися у пзнавальних можливостях мистецтва. Данте в «Божественнй комед» створив модель всесвту.
Аналогчн стажування практику компаня "Хтач" та нш японськ фрми. Але хба не краще розвивати сво почуття в дитинств на справжньому людському рвн. III. Або нший факт: деяк експерти розглядають всю естрадну музику як жанр несерйозний. Таким чином висунута гпотеза пдтвердилась частково. Створення елементв нтерактивного керування демонстрацю. Анатомо-фзологчн механзми голосоутворенняАрхтектура мистецтво Взант V—VIII ст. АРХТЕКТУРА, ОБРАЗОТВОРЧЕ, ДЕКОРАТИВНЕ ТА УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВОБАРОКОВЕ ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВОБерестейська уня (1596р. ) та вплив на подальший розвиток укранського суспльства. Потм виберть другу, що менш значущою, та позначте номером два.
Уважно вивчивши змст кожно цнност, учасник дослдження повинен був обрати ту, яка найбльш вагомою, та розмстити на перше мсце. Все бльше людей у рзних кранах свту визнають справедливими слова видатного громадсько-полтичного дяча Аурело Печче, який застергав свтове спвтовариство: "Людина волод вднин настльки ршучою владою над подями, що вд того, як вона використовуватиме, залежить усе майбутн.
Адже вона в цей час схожа на «губку», яка вбира в себе все, що бачить та чу, й форму власну шкалу цнностей. Воно цннсно орнту людину в свт, розвива у не творчий дух, пробуджу у людин творця.
Усталеною думка щодо художньо культури як системи з надзвичайно складною структурою. Не забуваючи про те, що картина повинна «нести» думку, вн постйно повторював, що розглядаючи картину, людина повинна отримати у нй те вдчуття гармон, яко в житт й не дста.
На третьому етап дослдження учням запропонували проранжувати цнност у двох перелках (за методикою М. Рокича). Однак, псля операц, в через особливост його органзму, вн став вловлювати одним оком ультрафолет. Функця передбачення (кассандрвське начало, або мистецтво як вщування) ма свй прояв у тому, що, подбно до антично Кассандри, яка пророкувала загибель Тро у часи розквту, мистецтво здатне прогнозувати майбутн.
Та картина талановитого художника-маринста здатна передати могутнсть стих. Франко у прац з секретв поетично творчост. аrchitecton – будвничий) – це мистецтво проектувати будувати будинки та нш споруди, що створюють матерально органзоване середовище, необхдне людям для хньо життдяльност.
Ми дали чтке розумння: вс засоби мистецтва – засоби вираження художнього образу. Адже мистецтвознавча оцнка, по сут, експертною.
Четверта взагал залишиться байдужою до сприйнятого. Створення СВУ. Без цього навть високохудожн твори мистецтва не матимуть впливу на особистсть.
Протиборству, як правило, бездарнсть талант, стинне пдробка. Завдяки крас й позитивному естетичному почуттю, викликаному нею, люди часто схильн до добра ще ранше, нж його дея буде сприйнята свдомстю. Соцально значущу виховну силу мистецтва дослдив. Ще пфагорйц помтили, що мистецтво очища особистсть, а Арстотель увв поняття «катарсису», що означа процес очищення за допомогою виникнення схожих почуттв. Багато людей нчого ншого вд мистецтва не чекають. Джон Млтон-англйський поет 17 столття, ослп у вц 43 рокв, проте написав твр Втрачений рай.
Мистецтво вдобража багатство предметно-чуттвого свту, розкрива його естетичну багатограннсть, розкрива нове в уже знайомих речах, в будинному – незвичне (наприклад, Л. М. Картини надають дивне вплив на внутршнй свт людини, вони здатн проникнути в найпотамнш куточки свдомост посяти зерно справжнх цнностей. Це не означа, що вн повинен стати художником-професоналом або фахвцем-мистецтвознавцем. Утворення братств.
Храпченка: "рзнсть думок, тлумачень художнх творв часто-густо зовсм не означа, що врним з них може визнатись одне. Художники, скульптори, поети, музиканти та кожна людина, яка намагаться передати свою творчстю сприйняття сво бачення чогось особливого, що нас оточу, займа важливе мсце в культурному розвитку людства.
Предмет вивчення – звязок мистецтва з життям людини. Одначе саме людське життя набуло тако складност, що вона (людина) залишилась культурно не пдготовленою навть до того, щоб з усю повнотою яскравстю усвдомити сво змнене становище". Пзнавально-евристична функця (мистецтво як знання та просвта) визнавалася в стор естетики не всма мислителями.
Мистецтво – засб просвтництва (передача досвду, фактв) освти (передача навичок мислення, узагальнення системи поглядв). Зясувалось, одначе, що цей розвиток не такий уже й благополучний. Поставте подбне запитання випускникам середньо школи чи студентам вузв. Людина зазна рзних фзичних (морфологчних, бохмчних, фзологчних) соцальних (психчних, духовних, нтелектуальних) змн.
нший учасник, Максим, зобразив цль в свому житт – врна дружба. Цим пояснються величезна виразна сила мистецтва, насамперед, його емоцйного впливу. Платон вважав необхдним вигнати з деально держави усх стинних художникв (навть Гомера, щоправда увнчавши його заздалегдь лавровим внком). Це справа майбутнього.
Виконуючи врш, розповдь або казку, вони нби заново вдтворюють пропонован автором обставини, оживляючи х за допомогою власних думок, почуттв асоцацй, т. Е. Передають слухають емоцйний стан героя, збагачене особистим досвдом. У формул води Н2О схоплено закон снування явища. Все це стосуться музев, концертних залв, кнотеатрв, клубв тощо. Мистецтво обдну людей. Без сумнву, пзнавальна можливсть мистецтва незрвнянна з можливостями науки щодо встановлення та зясування обктивних властивостей дйсност.
У рзних сферах суспльного виробництва виявляються меж, за якими навть для власного економчного ефекту вигднше зосереджувати каптал не стльки в матеральному виробництв, скльки у сфер духовного розвитку працюючих, а роль художньо культури тут важко переоцнити. Мистецтво обдну людей. Пзнавально-евристична функця (мистецтво як знання та просвта) визнавалася в стор естетики не всма мислителями. Серед опитаних хлопцв найбльш популярними цнностями добр та врн друз (76), суспльне визнання (59), здоровя (46), а серед двчат – перше мсце посда щасливе смейне життя (85), кохання (69) та врн друз (45). Без цього навть високохудожн твори мистецтва не матимуть впливу на особистсть.
Тому дуже важливо, яке мистецтво формуватиме духовний свт дитини. Не навички, не сторя мистецтва були для нас предметом вивчення. Пзнавально-евристична функця, (мистецтво як знання й просвта). А це проблема людського ставлення.
Такими найважливш функц мистецтва, хоча х перелк не обмежуться названими. Прикладом такого розумння завдань була творчсть видатного французького художника А. Ма-рса. Найталановитший дослдник ц проблеми -- Л. С.
Почуття прекрасного, пднесеного ста основним стимулятором дяльност людини. У цьому виявляться зародок художньо субкультури. Вони – лише засоби. Наприклад, в ряд шкл Угорщини незначне збльшення навчального часу на музичне виховання (2--3 години щотижня) привело до ршучого полпшення всього навчального процесу.
Матеральн реч – тн дей. Не поспшайте, обмрковуйте кожен крок. Крм художньо лтератури, видляють так види мистецтва: театр, кно телебачення.
деологчн аспекти в художньому твор, будучи органчно вплетеними в тканину живих, зримих художнх образв, впливають на свдомсть людини непомтно, як на розум, почуття, волю. Воно нколи не стар, воно завжди було, буде цкавим для вивчення пзнання людством. Створення привабливого образу сучасного працвника пентенцарно системи.
Завдяки цьому його твори стали ще бльш оригнальними. Мж тим, уся сторя мистецтва пдтверджу, що справа зовсм не в жанрах. Без естетично вихованост гармонйний, всебчний розвиток людини неможливий. сну фантастика попередження.
6. Четверта взагал залишиться байдужою до сприйнятого. Потм вибирали другу, що менш значущою, та розмщували псля першо. Прикладами можуть служити Джон Млтон Клод Моне. Ранше вважалося, що витоки пдвищення продуктивност прац зумовлювались фзичними можливостями робтника, навичками його рухливост.
Кожен справжнй твр мистецтва – це нова реальнсть, бо «arts» – мистецтво з латинсько мови, – це те, що доповнються до правди., нарешт, останнй аспект, управлнський, спрямовуться на зясування того, як органзувати в суспльств процеси цлеспрямованого формування естетичного досвду, невдмного складника людсько свдомост поведнки, як кадри слд для цього пдготувати, як соцальн нститути слд обднати для реалзац цих цлей, як ресурси знадобляться для виршення цих завдань, як х оптимально розподлити. Пзнавально-евристична функця (мистецтво як знання та просвта) визнавалася в стор естетики не всма мислителями. Вддача тут не завжди пряма. У США, наприклад, з цю метою органзовуються спецальн експерименти.
На жодному з цих рвнв поки що в Укран цльно, науково виважено програми не снувало. Свордним видом мистецтва лтература, тобто мистецтво слова.
Наприклад, Оксана зобразила свою цль в житт – стати вдомою танцюристкою (максимально використати власн можливост, здбност), що ж до шляхв досягнення, двчина зобразила: умння настоювати на свому, робота над власними здбностями, хнй розвиток та вдосконалення, не вдступати перед труднощами. Мистецтво здатне дослдити т сторони життя, як недоступн науц. життя стане прекраснше веселше.
висновок з цього: Людський розвиток уособлю в соб мету, на досягнення яко у найближч роки й десятилття мають спрямовуватись концентрован, спльн зусилля всього людства. Навпаки, емоцйнсть ця посилються, поглиблються, а сприйняття ста бльш осмисленим. Найголовнший засб самовиховання душ — краса. Поза цим нема уявлення про красу, прекрасне.
За методикою Цннсн орнтац М. Рокича результати представлен таким чином: старшокласники вддають перевагу таким термнальним цнностям, як здоровя (50 учнв), щасливе смейне життя (83 учнв), добр та врн друз (100 учнв), любов (фзична та духовна) – 79 дослджуваних.
Тому проблеми духовного розвитку людини сьогодн, по сут, стали обовязковою умовою виживання суспльства. Австралйськ племена у нч перед битвою викликали у соб прилив мужност пснями й танцями. Розкриття внутршнього свту людини через творчсть виступа на сьогодншнй день основним проритетом, цллю, митою життя в деал багатьох людей. Пфагорйц говорили, що мистецтво очищу людину.
Досить часто художн передбачення наповнен спустошуючою душу безнадйнстю.
Вона часто пророчила майбутн. При цьому вчений може робити умовиводи про майбутн, а художник його образно уявити. Якщо виховне значення нших форм суспльно свдомост носить частковий характер (мораль форму моральн норми, полтика – полтичн погляди, флософя – свтогляд, наука готу з людини спецалста), то мистецтво вплива комплексно на розум й серце, нема такого куточку людського духу, якого б воно б не торкнулось свом впливом. З допомогою мистецтва людина у свой уяв створю художню картину свту, в якому вона прожива. Аналогчн стажування практику компаня Хтач та нш японськ фрми. Так, диним фактором, що обднав розрзнених неаполтанцв, римлян, ломбардцв, було мистецтво тал XVIII—XIX ст.
Театральний гурток розвива емоцйне сприйняття людей свту, пробуджу нтерес до свту почуттв ровесникв, дорослих, здатнсть до емпат, спвпереживання. Наголосимо, що ця проблема набула мжнародного масштабу.
Гете дав у «Фауст» глибоку концепцю людини й людства. У сучасному ж виробництв нтелектуальний бк трудового процесу значно важливший, а в багатьох випадках виршальний.
Функця передбачення ("кассандрвське начало", або мистецтво як вщування) ма свй прояв у тому, що, подбно до антично Кассандри, яка пророкувала загибель Тро у часи розквту, мистецтво здатне прогнозувати майбутн. Цими заходами виршуться давно назрла проблема гуманзац освти. У середин 70-х рокв розпочала дю все- народна програма естетичного виховання в Болгар.
Всесвтньо вдом шедеври художникв збергаються в скарбницях галерей музев. З якстю сприймання повязан також нтерр акустика глядацьких залв, комфортабельнсть театральних фой, крсел тощо. У 1920-х роках. Розвиток людини – надзвичайно складний процес, в якому беруть участь багато факторв. Архтектура (грец. Це застереження не було почуте вчасно. Домнантою архтектурного образу були купол як символ небесно сфери або башта як знак духовного поривання до «горнього свту».
сну другий пдхд до вивчення природи катарсису, який розгляда мистецтво, як процес розширення творчо особистост шляхом звльнення потенцйно енерг душ, закладено в унверсальнй ндивдуальност та перетворення в образи творчо фантаз (Гюго, Вейлнгер, Лне, Фереро). У США, наприклад, з цю метою органзовуються спецальн експерименти. На нтелектуальний розвиток особистост, як вдомо, вплива сам характер викладання мистецтв в школ.
Толстой вдкрив «далектику душ»). Цей досвд виступа як художньо органзований, узагальнений, осмислений художником.
У мистецтв завжди жило «кассандрвське начало» – здатнсть провщати майбутн. Твр мистецтва досить часто нби заворожу людину. У цьому виявляться зародок художньо субкультури. Спецально цьому присвячений окремий жанр — утоп та антиутоп (наприклад, роман. Найголовншим з засобв досягнення орнтац в питаннях художнх цнностей естетичне виховання.
Мистецтво ж, значною складовою культури, адже вплива на формування. Для нших елементв – мова мистецтва творчсть – забезпечуюч. Народна музика мало кого цкавить. Так, Платон бачив у ньому тнь тней, а Гегель – нижчу форму пзнання стини.
Найголовнший засб самовиховання душ — краса. Сам процес пзнання життя через мистецво розумться в цьому випадку примтивно. Так. Впливовсть естетичних начал сприя розвитков творчого пдходу до всх явищ дйсност.
Нас завжди приваблювала й приваблю краса доцльнсть творв народного мистецтва. Звертаючись безпосередньо до творв мистецтва, воно вимага розвитку в людин вмння правильно сприймати явища краси. Сугестивна функця, (мистецтво як сугестя, вплив на спв пдсвдомсть).
Для роману Ф. Кафки «Процес» характерне рзке змщення логки, перехд вд описаних виразних подй до рреального. Виховна ("формування цлсно особистост). Одню з найважливших функцй мистецтва гедонстична.
Виховна функця (мистецтво як катарсис формування цлсно особистост). Та вплив мистецтва не дидактичний, не моралзаторський. воно може проникати в найпотамнш куточки людсько душ, хвилювати роботи людину величною 3. За цей час понад дв тисяч вдвдувачв побували в Арт-галере, вдкривши для себе щось нове, цкаве, захопливе.
Щоб виконувати цю функцю, мистецтво ма бути легко доступним, не вимагаючим особливих зусиль для сприйняття декодування його знакових смислв. Кожна культура створю сво деали, як базуються на цнностях суспльства. У цьому виявляться зародок художньо субкультури. Якщо в процес роботи ви змните власну думку, то можете виправити сво вдповд.
Найголовншим з соцальних завдань культури взагал художньо зокрема духовний розвиток особистост. Так зявилися настнн малюнки в печерах – стародавнх становищах людини. Л. С. Виготскй, Д. Б. Ельконн, А. В. Запорожец, Е. Вд цього вона отриму насолоду, моральне задоволення. Естетичне виховання -- це формування естетичного вдношення людини до дйсност. Одним з нових методв роботи соцального педагога використання екранних мистецтв в свой дяльност (органзаця функцонування кноклубв, кнолекторв, вдеоклубв при реаблтацйних центрах, соцальних службах, навчальних закладах) з метою естетичного розвитку, формування соцального поводження у соцум, оздоровчо-лкувального, позитивного впливу на свдомсть психологю особистост, соцально освти навчання. Найголовнший засб самовиховання душ -- краса.
Оскльки культура вплива на суб39кта через навколишн середовище, людину з метою культурного розвитку треба «оточувати» свтом духовних цнностей, переживання розумння яких сприятиме культурному становленню, формуватиме власну точку зору на змст культури. Це сприя зцленню умиротворення пацнтв. Одного разу у нього виявили катаракту, через яку вн мг втратити можливсть творити. Краса в широкому розумнн — мистецтво, музика, сердечн вдносини з людьми. Мж тим, уся сторя мистецтва пдтверджу, що справа зовсм не в жанрах.
Але, вказував вн, лише остання заслугову повно доври. Що ж формуться в душ, в особистост дитини в результат виконання цього завдання. Так, Платон бачив у ньому тнь тней, а Гегель — нижчу форму пзнання стини. Все бльше людей у рзних кранах свту визнають справедливими слова видатного громадсько-полтичного дяча Аурело Печче, який застергав свтове спвтовариство: Людина волод вднин настльки ршучою владою над подями, що вд того, як вона використовуватиме, залежить усе майбутн.
Подбн припущення знаходять пдтвердження в обширнй педагогчнй практиц. Не розвязавши даного завдання, втрачаться смисл розвязування нших. Проте, розвиток «не обмежуться кльксними змнами, зростанням того, що вже, а мстить «перерви безперервност», тобто яксн змни.
Це застереження не було почуте вчасно. Адже мистецтвознавча оцнка, по сут, експертною. Мистецтво втлю в соб надзвичайно потужну здатнсть розвивати людину. Сухомлинський, вдповдаючи тим, хто суспльний прогрес вбачав в освонн космосу, в успхах електронки та кбернетики, в «Листах до сина» пророче сказав: «Якщо не полпшиться виховання. Вдомий англйський теоретик мистецтва Дж.
Утворення братств.
Бльш глибинним вивченням цього питання займались Шеллнг, Шопенгауер, Фхте та В. Соловйов. Мистецтво форму комплекс вдчуттв й думок людей. Подбний засб – атомна бомба, – винайдений людиною у 1945 роц. Гра як вияв свободи приносить естетичну насолоду, радсть, духовне натхнення.
Це один з можливих пдходв до пояснення природи субкультур, зокрема художнх.
Воно ма бути «примним», захоплювати у якйсь мр забавляти людину. Найбльш масовим видом мистецтва кно. Так, наприклад, навть в тепершньому викладанн лтератури виявляться деяка неврна тенденця.
Задовго до першо пдводно лодки «Наутлус» пройшов 80 тис. Все це стосуться музев, концертних залв, кнотеатрв, клубв тощо. При цьому воно спираться на деальн образи в уявному простор та час.
Важливе мсце в загальнй систем виховання молодого поколння посда театральне мистецтво. Виховна функця (мистецтво як катарсис формування цлсно особистост) да змогу художньому твору впливати на склад думок та почуттв людини в цлому. Це да можливсть мистецтву вдкривати нове у вдомому або нов процеси у тому, що вже визнано (наприклад, вдкриття Л. Толстим "далектики" людсько душ або Ф. Достовським "двостост"). А це проблема людського ставлення. Краса в широкому розумнн -- мистецтво, музика, сердечн вдносини з людьми.
Ця важлива обставина приверта до себе зростаючу увагу науковцв практикв у рзних кранах планети -- вд Захдно вропи до Пвнчно Америки й Аз, де все частше в мистецтв вбачаться важливий засб пдвищення ефективност прац. Свого часу популярним було членування всього пласту музики на дв частини: серйозна легка. Питання про джерело багатомантност видв мистецтва – одне з традицйних для естетично теор. Що ж до нструментальних цнностей, то результати представлен таким чином: виховансть (84), життрадснсть (73), вдповдальнсть (75), тверду волю (44), чеснсть (59), терплячсть (56), самоконтроль (51). Учасники за допомогою кольорових олвцв та кольорового паперу створювали сво життв шляхи. Внаслдок цього вищий рвень розвитку дтей виявляться не лише у сфер музичних навичок: вони й загалом володють кращою здатнстю реагувати, хня повсякденна дяльнсть бльш координована.
Зроста нтерес до музичного мистецтва. Третй аспект -- яксть сприймання художнх цнностей людьми -- цлком повнстю залежний вд вдповдно естетично пдготовки, розвитку почуттв, смакв, поглядв, деалв, потреб, нтересв, тобто вд естетичного досвду кожно людини. Гедонстична (функця насолоди).
тут також надзвичайно велика формуюча роль художньо культури. 1.
Тому необхдно частше стикатися з свтом мистецтва справжнми шедеврами.
Слд визнати справедливою думку М. Б. Його розглядали як частину свту, як певний духовний засб пзнання навколишньо дйсност.
Усталеною думка щодо художньо культури як системи з надзвичайно складною структурою. нколи прямо не народжу з себе т чи ншо практично д, воно лише готу органзм до ц д". Мистецтво обдну людей. PowerPoint. Цими заходами виршуться давно назрла проблема гуманзац освти.
Соцальний педагог театральне мистецтво застосову в таких формах освтньо-дозвллво дяльност, як вправи з сценчно майстерност у розвиваючих грах, елементи мистецтва словесно д пд час органзац концертно самодяльност, проведенн лтературних вечорв, дйства на актуальну соцально-виховну тематику (театральн агтки), перегляд театралзованих вистав з подальшим х обговоренням. Свтоглядна функця. Адже мистецтвознавча оцнка, по сут, експертною.
Ми заглибились в свт нформац, ми взагал почали нехтуватичасом вважати логчне мислення дино гдним сучасно людини, а емоц (емоцйно-асоцативне мислення) чимось атавстичним. Мж тим, значна частина населення практично не бува в театрах, концертних залах, музеях. Проте сучасна нейрофзологя й психологя вказують на стрибкоподбний характер мислення, яке здатне робити висновки не тльки ндуктивним шляхом, але й на основ неодноразового спостереження чи екстраполяц – врогднсного продовження (перенесення) тенденцй сучасного у майбутн. Тобто за допомогою мистецтва можна керувати людьми як роботами (чим зараз фактично й займаться телебачення).
Впливовсть естетичних начал сприя розвитков творчого пдходу до всх явищ дйсност. Внаслдок цього в людини, як особистост, формуються сво проритети, цнност в житт. Але не тльки.
Власне, учасники експертами-однодумцями. Свом мистецтвом вн бажав «надати» людин спокй картину художника вн порвнював з покйливим креслом.
Сам процес пзнання життя через мистецво розумться в цьому випадку примтивно. Ще у 1890 роц зявилась знаменита флософська праця Вол. Основу сплкування з мистецтвом становлять важлив психологчн механзми процесу сприймання. Аналогчно опрацьовувалися вс цнност з перелку, завершивши роботу з списком А, учасникам запропонували опрацювати список Б (нструментальн цнност) за аналогю до попереднього.
Франко у прац "з секретв поетично творчост". 3. Таке збагачення безпосереднх художнх вражень знанням законв мистецтва майстерност художника аж няк не вбива (як це нод стверджують) емоцйност сприйняття. Найталановитший дослдник ц проблеми — Л. С. Пзнавальна нформаця, що мститься у мистецтв, дуже велика. Вона виявляться у потреб жити, творити вдповдно до деалв стини, добра краси. Полт у космос чи дя лазерного промння, ранше, анж реалзуватися в житт, здйснювались на сторнках «Аелти» «Гперболода нженера Гарна».
Але в такому випадку ми отримумо свордну картину свту, що будуться на спалахах нтуц. Воно форму погляди, уявлення про духовний свт людини й суспльства в цлому. Ус заходи вдбуваються у рамках програми «Культура духовнсть», яку реалзову Фонд горя Палиц «Тльки разом». Випереджувально-провсницька функця («кассандрвське начало», або мистецтво як передбачення).
Вольтер розвивав жанр флософськй повст. Вн назвав так кроки для досягнення дано цл: бути справедливим та терплячим, довряти ншим людям та вмти тримати в секрет доврену тоб нформацю, володти почуттям гумору, бути вдкритим для сплкування. Тому у фантастичнй лтератур часто передбачаться поява тих чи нших технчних досягнень (наприклад прообраз субмарини у романах Ж. Верна або лазера у О. Толстого).
Вд чого так бува. На цй дност почуття фантаз засноване будь-яке мистецтво. Багато з них сумнвалися у пзнавальних можливостях мистецтва. Або нший факт: деяк експерти розглядають всю естрадну музику як жанр "несерйозний".
Тому у фантастичнй лтератур часто передбачаться поява тих чи нших технчних досягнень (наприклад прообраз субмарини у романах Ж. Верна або лазера у О. Толстого). Ця функця повязана з тим, що сну гровий аспект художньо дяльност.
Мистецтво призначене лиш для внутршнього задоволення людини. Всезагальна потреба в мистецтв виплива, за словами великого нмецького флософа Г. Гегеля, з розумного прагнення людини духовно освоти внутршнй зовншнй свти, уявивши х як предмет, у якому вона впзна власне «Я».
Головне – це бажання творити, ставитися з повагою до всього йти вперед до сво мети. До того ж, на думку Л. Виготського, мистецтво.
В останн два десятилття у свт намтився черговий злет уваги до естетичного виховання. Отже, дослдження в галуз художньо педагогки показують, що мистецтво розвива особистсть, розширю загальний художнй кругозр дитини з проблемами, реалзу пзнавальн нтереси дтей. Це аксологчна функця мистецтва. Загадки буття виршували Софокл Еврипд.
Художньо-концептуальна (мистецтво як аналз стану свту). Тому пдготовка до вистави одню з активних форм самоосвти самовиховання. Тому у фантастичнй лтератур часто передбачаться поява тих чи нших технчних досягнень (наприклад прообраз субмарини у романах Ж. Верна або лазера у О. Толстого). Естетичне виховання тсно повязане з моральним. Карсично-компенсаторна функця.
Та, що виявиться найменш важливою, посяде 18 мсце. У реальному процес вс шляхи прогнозування переплтаються взамодоповнюють один одного. Наголосимо, що ця проблема набула мжнародного масштабу. Одначе саме людське життя набуло тако складност, що вона (людина) залишилась культурно не пдготовленою навть до того, щоб з усю повнотою яскравстю усвдомити сво змнене становище. Кафку займа проблема вдчужених вд особистост, ворожих й та керуючих сил. У свох соцальних вдносинах пдлтки стають активншими, а хня дяльнсть в усх сферах – все бльш усвдомленою.
Спецально цьому присвячений окремий жанр — утоп та антиутоп (наприклад, роман. Адже бачити та вдчувати красу у повсякденному житт, нколи навть у зовсм непримтних речах – це прекрасно. Мистецтво ж, в даному випадку, поста наслдком естетично дяльност людини. Вся структура видлення трьох форм художньо дяльност – пдпорядкована цьому.
Воно виступа «книгою життя», яку читають навть т, хто не любить нших пдручникв. Моральна краса робить людину привабливою для нших людей, здатною впливати на хн думки поведнку. Вддача тут не завжди пряма.
Почуття прекрасного, пднесеного ста основним стимулятором дяльност людини. Серед дослджуваних учнв пдлткового вку недостатньо цнуються так термнальн цнност як розвиток (42 дослджуваних), творчсть (71 учнв), активне дяльне життя (87 учнв), краса (62 учнв), свобода як незалежнсть вчинкв та дй (91 учнв). В стор ми х не знаходимо".
Еренбург у роман «Хуло Хуронто» створю героя, який за допомогою радя вднаходить засб, що чудово облег-шу прискорю справу зникнення людства: за одну годину можна вбити 50 тисяч людей. Це да можливсть мистецтву вдкривати нове у вдомому або нов процеси у тому, що вже визнано (наприклад, вдкриття Л. Толстим «далектики» людсько душ або Ф. Достовським «двостост»). Морально-естетична позиця завжди неабстрактна, це перш за все соцальна позиця. Наголошуючи на необхдност формування культури у дтей, що мають рзн проблеми в розвитку, Л. С. Виготскй вказував на необхднсть створення спецальних способв, засобв умов, що забезпечують розвиток дететй з рзними вдхиленнями. Мистецтво дозволя людин пережити нш життя як сво, збагатитися чужим досвдом. Аристотель розробив ввв в естетику категорю катарсису – очищення пд впливом «подбних ефектв».
Далектичне розвиваючись у межах специфки свох видв жанрв, народне мистецтво нколи не було зольованим, вдособленим вд загального художнього процесу доби, за вс повльност та поступовост розвитку, залишалося актуальним, спвзвучним його прогресивним демократичним деям. Основами реалстичного зображення учн опановують завдяки навчанню х таким засобам художньо виразност, як фактура матералу, колр – лня – обсяг, светотональной, ритм, форма пропорця, простр, композиця.
Мистецтво спроможне до вдображення та освоння тих сторн життя, як недоступн науц. Кожне з мистецтв ма свою неповторну будову мови образного мислення, ма свй аспект змсту. одержумо нердко логку безкрилу, нетворчу, а емоцйне життя примтивне до неуцтва. Ви вжахнетесь вд негативв у вдповдях.
Краса в широкому розумнн — мистецтво, музика, сердечн вдносини з людьми". В цьому розумнн художн перевтлення, перенесення внутршнх переживань на обкт творчо дяльност служить для геня-творця захисним чинником для вдводу закладених потенцйних аномальних потягв, як б без цього перейшли б в дю. За допомогою певних етапв (уроки, чверт, роки навчання) передбачали розвязування ц проблеми. Красива ритмчна музика сприя гармонйному емоцйному розвитку людини в прац, побут. На сьогодншнй день не можна вважати цю проблему повнстю виршеною. Саме тому дуже важливим, що на цьому етап оточуватиме дитину.
В цьому розумнн генй – прихований, не виявлений злочинець, оскльки йому притаманний прихований потяг до протиправно д, злочину. Глибина мистецьких творв поляга в здатност акумулювати людський досвд, пднмаючи його до такого рвня, на якому вн одночасно проявляться як унверсальна загальнсть як неповторна ндивдуальнсть, завдяки тому ста доступним для засвоння. Але час може «стискатися» у мистецтв — наприклад под, як у реальному житт тривають роками можуть бути описан на сторнках невеличкого лгатурного твору. Поза цим нема уявлення про красу, прекрасне. Серед бажаних рис – смливсть, вмння вдстояти власну думку, впевненсть.
за його допомогою людина здатна сприймати оточуючий свт у цлсност 2.