Але клькома ненав39язливими моментами (як-то, захоплена екзальтаця хлопчика, яка свдчить про те, що в родин шанують пам39ять про батька, а також висяч на стн портрети Некрасова Шевченка – борцв за народне щастя) художник да вдчути, що роки довгого чекання, турбот тривог не зломили цих людей, не вбили в них ври у справедливсть т справи, якй вддав вс сво сили близький м людина. Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення. Псля деклькох переробок до весни 1873 робота була закнчена. На чол бурлацкой ватаги кроку Канин — невисокого зросту, ши рокоплечий, кремезний богатир з ганчркою вся голова, яка, ховаючи волосся, вдкрива високе чоло человека-мыслителя, багато передумавшего выстрадавшего упродовж свого вку. Це час формування теч, в основ якого були закладен де критичного реалзму.
В цй моно фгурнй «хоровй», сторичнй картин з епчно-герочною жанровою трактовкою емоцйно напруженого сюжету, Рпн в рзномантт яскравих емоцйно-колоритних типах запорожцв прагнув композицйно виразити образ богатирського духу козакв, х лицарсько любов до Украни. «Хресний хд» – один з центральних добуткв у творчост Рпна. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Одной из вершин творчества мастера и русской живописи II-й половины ХIХ века стало полотно «Крестный ход в Курской губернии», написанное Репиным по живым наблюдениям с натуры. Картини «Не чекали» i «ван Грозний вбива свого сина» — розквiт творчостi художника.
По розпеченому сонцем пщаному берегурухаться маса людських тл — це бурлаки. Тут там головне— народ. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Хода замика понуро пригнчено плетуться бурлак, насилу розсувний неслухнян ноги. В один водночас вн. Когда он увидел полотно Репина «Иоанн Грозный и его сын Иван», он накинулся на картину и порезал ее ножом.
сприйняття тексту, а також особистсн характеристики реципнта. У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж.
Це насамперед скажений темперамент його нового живопису, що вперше позначився саме тут. Це було в 1881 р. Кривава подя 1-го березня (день вбивства народовольцями царя Олександра II) всх схвилювало. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродженнядочкиара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». РЕПИН лля Юхимович.
Майже кожний з портретв Рпна сучасники сприймали як подю. Вона вража психологзмом, реальнстю навть люзорнстю. Н. Крамського В. В. Стасова – визнаних вождв нового, демократичного мистецтва.
Як свдчать листи з Чугува, Харкова, Катеринослава, Херсона, Кива, Миколава, художник активно брав участь в створенн проекту Чугувського «Длового двору» та музейному будвництв Украни, а також дарував сво твори цим музеям. Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» -- результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. У фльм «Бурлаки на Волз» (1870—1873) Рпн виявив свою схил ность до великих узагальнень, до постановки глибоких життвих проблем.
разом з цим композиця полотна пдпорядкована вимогам монументального мистецтва. Чортовський народ. Сьогоднi його полотна прикрашають найвiдомiшi музе свiту. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл -- це бурлаки.
Глядач весь поглинений спогляданням картини. Ця дея виникла в цього ще у Академ мистецтв. Для того щоб збрати матерал, художник двч здив на Волгу. У Чугув Рпним написаний «Протодиякон», яким захоплювався сам Мусоргський. Продовженням цього ряду образв став «Селянський хд у Курськй губерн». "Ах, Слобiдська Украна, у мене до не все бiльшаi бiльша туга.
Багалея й багато нших. Рпн зробив вдкриття в живопис -- вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Так порвняння можуть зародитися лише в розум стинного демократа. Укранське образотворче мистецтво ХХ — початку ХХ ст.
У 1880-х рр. з всх картин Рпна глядача захоплю «ван Грозний вбива свого сина». Це портрети видатних украшських дячв -- широко вдомий портрет великого Кобзаря -- Т. Г. Шевченка проект памятника Т. Г. Шевченку (туш) «Прометей» за одноменною поемою Т. Г. Шевченка (акварель) етюд картини «Укранська селянка» (олвець) «Запорожець за Дунаем» (офорт) «Чорноморська вольниця».
Вони тягнуть баржу. нших, що вдрзняються силою взуальних характеристик чткстю точнстю. Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма. Народився Рпн в 1844 роц в Чугув (на Укран) в см вйськового поселянина. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз».
На ворогiв завжди наганяв страху. Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь. Вн завжди залишався художником-громадянином. Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет Мужичок з боязких.
Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Рпн був членом жур комс, метою яко було створення памятника Т. Шевченко до 100-рччя з дня народження поета й художника. На Заход цю роботу назвали «найсонячншою картиною» Вденсько всесвтньо виставки.
Рпiн ближче познайомивсяз козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом. Тльки в «Хресному ход» всезбльшуться, ста ще значншим. Полотно витримано в строгй колрнй гамм. Это прежде всего «Арест пропагандиста».
У цй картин Рпна вдалше, нж у кого б то не було, виражене все те, до чого прагнули його сучасники: могутн «хорове» звучання теми. Перебування закордоном За конкурсне полотно «Христос воскреша дочку ара» Рпн отримав право на шестирчне перебування за кордоном як академчний пенсонер, за державний рахунок. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». Картина «Хресний хд у Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «один з кращих урочистостей сучасного мистецтва» (Стасов).
Рпн нколи не переривав звязок з Украною. Cipко користувався повагою i любовю запорожцв. Для цього. разом з iншими генiями вiн по праву царю на олiмпi образотворчого мистецтва свiту.
Багалею у 1907 роц. Ну i народець. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. Ця простота його посадки в крсл добре вдповда всьому його вигляду й душевному стану.
У образ Христа, у його благороднй стриманий ности позначилися, безсумнвно, отго лиски тих вражень, як Ре пин винс вд картини А. А. вано ва «Явище Христа народу». Рпн був митцем широких творчих нтересв, багатогранного таланту. Пзнше Яворницький продав його П. М. У 1926 роц «Пенати» вдвдала делегаця радянських художникв, яка передала Рпну пропозицю Радянського уряду повернутися на батьквщину. Розглядати з близька -- щира насолода. Рпн задумав написати велике полотно «Бур лаки на Волз».
М., Л., 1949. Так само стотну роль вдгра й колорит. Рпн член групи "передвижникв", товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Такий же динамiчний, соковитий i темпераментний живопис, витриманий в теплiй червоно-вохристiй колористичнiй гамi, що переда приглушенi фарби лiтнього надвечiря, диму, туману, що огортають козацьке товариство. Це, по сут, портрет-картина.
Клька разв приздив в Украну. Рпн особливо високо цнив саме цей рембрандтовьский шедевр навряд чи можна сумнватися в тому, що «Ян Собесський» пдказав художников й загальну концепцю «Протодиякона»: не тльки такий же посох у руц, але й вся жирна кладка живопису -- трактування фону, рук самого обличчя -- говорять про те, що лтн вдвдування Рпним Ермтажу не пройшли даром для його чугувського пероду. Peпн працював надцю картиною бльше дванадцяти рокв. За старим якось егозлво невпевнено, дрбними кроками йде солдатв в чоботях картуз.
Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. встиг справд багато, як у кльксному, так в яксному сенс. Пднматься над безбережними рчковими далями ватага бурлак справля дуже значне враження. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору. Все це займа велику частину у творчому доробку митця. Задум цлком у дус викривально жваво писи 1960-х рокв. Я згадав про царя вана. Вн часто прижджав на Слобожанщину, щоб збрати матерал для свох картин.
У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. З чудовою пластичнстю написано особа Толстого, особливо його чоло. Успх було исключитель ным, зрозумло, серед демократи чески налаштованих глядачв.
Його сусд слева—могу чий добрий богатир, справа (по зировал матрос Илька) —озлоблений ный людина з складним поглядом з-пд лоба, поруч, ще пдлогу ными сил, виснажене обличчя обес силевшего людини, ледве держаще гося на ногах- У центр вс груп пы зовсм ще юний бурлака, упер ши що йде линвою. Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення. В конце 1870-х годов Репин начал работать над картиной из истории Запорожской Сечи середины ХVII века – «Запорожцы пишут письмо турецкому султану». Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, торгував кньми. Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Художником були створен так широко вдом сторичн полотна, як «Царвна Софя» (1879), «ван Грозний син його ван» (1881-1885), «Запорожц» (1878 – 1891).
Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна. Попереду-так було прийнято в бурлацьких партях-найсильнш. Ю. Рпна при погляд на Толстого, що йде за сохою по рлл. Макушенко, Ф.
«Ян Собесський» був тльки трамплном, з якого Рпн зробив свй дивний стрибок у живопис, який настльки переполошив всх художникв, який схвилював росйське та укранське культурне суспльство кнця 70-х початку 80-х рокв ХХ ст. З не, як казав сам художник, пшла його слава по всй Рус великй. Перший закнчений ескз олю зявився в 1887 роц. Кожна деталь картини написана легко, без диного виправлення.
Широта нтересв, чуйнсть таланту – основн властивост творчо натури Рпна. Новицьким була знайдена копя, зроблена у XVIII столтт. Днi сумнiвiв i хитань, днi болiсних прогулянок по Ермiтажу, з метою вийти iз творчого тупика, у який Рпiн потрапив пiсля «Бурлакiв», безвiсти минули.
Изменив композицию, Репин выразил смену настроения, отражающую общие процессы народнического движения 70-х и 90-х годов. ) Затем «Отказ от исповеди» (1879–1885) и, наконец, знаменитая картина «Не ждали» (1884–1888, все – ГТГ). У цьому картин Рпна лпше, нж в кому б не пшли, виражено усе те, чого стре мились його сучасники: чее «хорове» звучання теми. Ц слова лл Рпна повною мрою стосуються його самого. Але незабаром Рпн змнив його. Незважаючи на те, що «Протодиякон» -- прославлена картина, вона все-таки портрет, але портрет, що вирс до картини, як портрет так званого «Яна Собесського» Рембрандта (насправд автопортрет його) вирс до одн з славнозвсних у свт картин. Толстого Рпн писав не один раз.
Полотно Рпна «Бурлаки на Волз», експонован на академчнй виставц 1873 року, стало подю суспльного життя. Зокрема, для центральних персонажв художник вибрав Д. Вона розбита Рпним втрич групи, кожна з яких ма свом смисловим цент ром. Шляхи його розвитку багато в чому збгалися з рухом розвитку лтератури. Крамськой вважав цей сюжет «золотоносно жилою».
Усюди гра пастозних прозорих шарв фарби. Багалею у 1907 роц. Рпн — один з найбльших у свтовому мистецтв майстрв портретного живопису. ну и народец же. Основний (можна сказати, класичний) варант картини був завершений в 1891 роц. Картина була написана псля подорожей по Волз в 1870 роц.
codingjsasc (C220F6E5EDF2F06920E7EEE1F0E0E6E5EDE8E920EFE8F1E0F02C20FFEAE8E920F1E8E4E8F2FC20E7E020F1F2EEEBEEEC206920F1F2E0F0E0EDEDEE20E2E8E2EEE4E8F2FC20E3F3F1FFF7E8EC20EFE5F0EEEC20F1EBEEE2E020EBE8F1F2E020E4EE20F2F3F0E5F6FCEAEEE3EE20F1F3EBF2E0EDE020CCE0E3EEECE5F2E02049562E20C7E020EFE8F1E0F0E5EC20F1F2EEBFFA2C20F2F0EEF5E820F1F5E8EBE8E2F8E8F1FC2C20E720F2F0F3E1EAEEFE20E220E7F3E1E0F520EAEEE7E0EA20E720F0EEE7F3ECEDE8EC) вольовим обличчям i смiливим проникливим поглядом з-пiд густих брiв. 29 вересня 1930 Рпна не стало. Це був свордний протест, спрямований проти деспотизму. Вже тут, задовго до появи перших портретв людей з народного середовища («Мужичок з боязких», «Мужик з поганим оком», 1877), проявилася чудова здатнсть Рпна вдтворювати людей з майже дотикально конкретнстю, гостро схоплюючи всю неповторнсть хнього характеру разом з тим вловлюючи в них спльн ознаки певного типу.
Переписка. Значний внесок у сторю росйсько культури внс художник лля Юхимович Рпн. Рпн виконав наказ свого вчителя.
Весь його вигляд сповнений достонства. Народився в см вйськового поселенця. Картина не виходила. Однак поряд з стинно трагчними нотами в не наполегливо звучать нш. Весь його вигляд сповнений достонства.
Усмхненого козака у блй шапц позував журналст письменник Гляровський. Художник непомтно пдвищу горизонт у тй частин кмнати, де стоть увйшов. Серед моделей, позувало Рпну для картини, багато вдомих особистостей. Цьому ж видленню з натовпу окремих персонажв сприя колористичне ршення. Будучи глибоко народним росйським художником, .
Тльки в «Хресному ход» усе укрупнються, ста ще значншим. Особливо це стало очевидним пiсля знайомства в 1887 роц з Д. I. Але справа не в бдност фантаз художника, а в тому, що за характером свого обдарування вн не мг писати "вд себе", по уяв, не мг захопитися придуманим – тльки багатобарвний життя, яскрав под та людськ характери породжували в ньому творче горння. тут, як в картинах на теми сучасного життя, Рпн створю широк епчн полотна з безлччю яскраво типових образв, взятих у свой неповторнй характерност («Запорожц»), шука остродраматические ситуац, щоб уявити людину в момент найвищо напруги його пристрастей («ван Грозний», «Царвна Софя»).
Яворницькому, який одного разу зачитав, як курйоз, свом гостям, серед яких був. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» -- частиною художнього твору. Рпiна й iнших чимало пейзажних, побутових i портретних полотен з укрансько тематикою.
Уже на живопис «врея на молитв» портрета Овденко лежала печатка луврських прогулянок Рпна в «Протодиякон», крм впливу Рембрандта, що позначився колись й на мнатюрному портрет матер 1872 р., ми бачимо щось таке, чого ранше в Рпна не було й що вдтепер зявиться характерною рисою його мальовничо манери. «Ось це – справжн, ниншн мистецтво, за яке вас згодом особливо високо поставлять», – пророкував вн художнику. Здаться, вся Рося та частина Украни постала в обличчях. Картини його немов втлювалися в свордну художню лтопис дано епохи. Рпн задумав написати велике полотно «Бурлаки на Волз».
М. Бунакова. Тльки в «Хресному ход» усе укрупнються, ста ще значншим. На Заход цю роботу назвали «найсонячншою картиною» Вденсько всесвтньо виставки.
Невдомо з яких причин портрети чоловкв вдавалися Рпну набагато краще жночих. Успх картини перевершив ус очкування. Картина «Хресний хд в Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «одне з кращих торжеств сучасного мистецтва» (Стасов). з всх картин Рпна глядача захоплю ван Грозний вбива свого сина. 3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну iЧугув в лист до Д. автора виконанням творчо думки, а потм кинулися втати Рпна з величезною перемогою.
Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» -- розквт творчост художника. Бурлаки у Рпна як угне тенные, а й сильним духом, винесення ливые люди. С. 126). ". Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна.
Псля першого публчного огляду художника критикували за те, що на думку багатьох картина була «сторично недостоврною». Виняток становить ЛарКо у свой яскраво-рожевою сорочц. " Ну i народець. Вн остаточно усвдомив сво призначення.
Ц портрети зявилися, коли Рпн перебував у свому рдному Чугув. Шевченка проект памятника Т. Г. Образи цих знедолених людей з найбльшою теплотою симпатю охарактеризовано Рпним. Рпiн ближче познайомився з козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом, слухав «думи» народних спвакв-бандуриств про Запорзьку Ciч, зробив багато замальовок i етюдв з типових представникв козацтва, зi збро характерно для козацтва, одягу i рзних речей, як збереглися в музеях.
Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно. Вн звик до лямц, все намагаться поправити, але мало допомага. тльки повернувся вигляда в цй свтлою, чистою, прибранй кмнат прибульцем з ншого свту. Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення. лля Репн – Твр-бографчний опис – Шкльна творча робота – Укранська. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо.
Невiдомо з яких причин портрети чоловiкiв вдавалися Рпiну набагато краще жiночих. кожний зображений у картин – особистсть, кожний зображений – людина. Здаться, грань, де кнчаться мистецтво, от-от зруйнуться. Письменник зображений у ньому сидить у крсл, з книгою в руц.
Майже кожний з портретв Рпна сучасники сприймали як подю. «Уявть соб Грозного, з якого зскочив цар, зскочив Грозний, тиран, владика, – нчого цього нема, перед тобою вибитий з сдла звр, який пд впливом страшного удару на хвилину став людиною», – передавав сво враження вд картини письменник Гаршин, як позували Рпну для образу вмираючого царевича. Каждый персонаж несет свою смысловую и пластическую нагрузку. (Заметим, что первый вариант композиции 1880г. Навщо. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер.
Вн виступав за мистецтво, «освчений свтлом розуму». Це насамперед скажений темперамент його нового живопису, що вперше позначився саме тут. Полотно Рпна «Бурлаки на Волз» користувалося у свй час найбльшою популярнстю, так як воно глибше повнше нших творв розкривало вс тяготи бурлацьке життя, малювала бурлак людьми, що володють значними яскраво ндивдуальними характерами, викривав жорстоку несправедливсть гноблення народу.
Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художников акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщика, диякона, урядника з нагайкою, мандрвникв нших). Барвиста кладка Рпiна вiдрiзняться тут небаченою колись щiльнiстю й упевненiстю. Полотно Рпна «Бурлаки на Волз», экспонированное на академ ческой виставц 1873 року, стала подю життя. Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, службовця нтересам народу. Драгомирова. Якщо прийняти як дансть вдношення художника до зображення простору, мру люзорност й матеральност зображення, «ван Грозний» -- досконале створння. Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень.
У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. У результат цих поздок ллею Юхимовичем були написан картини «Протодиякон», «Укранець за косовицею», «Хата в Чугув», «Мужик лихий на оч», «Вид у Мохначах», портрети матер, батька, дружини художника, професора Д. Рпiн ближче познайомився з козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом. м допомагають десятники, вдганяють у бк жебракв, калк, мандрвникв. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над картиною.
Саме життя увйшла у картину художника, наповнивши плоттю кровaposю ту думку, яка лежала основу задуму Рпна. На время Репин перестал творить и впал в депрессию. Крамського, В. Маковського, .
Рпн прожив довге життя — 86 рокв. Картина не виходила. А через багато рокв образ Канна знову сплива в пам39ят. Для звту передав у академю полотно казково-театрального характеру «Садко у пдводному царств» (1876). Бурлакам присвятили сво картини художники П. Про. Художник зацкавився сюжетом, в 1880 роц почав першу серю етюдв. пристосовуючись до нових вянь часу.
Але глядач про це не дума. Проте наря ду з справд трагчними нотами у нй наполегливо звучать укранськ й нш. Рпiн зробив вiдкриття в живописi — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Вокруг него смех «расходится волнами»: от заразительно хохочущего седоусого казака до улыбающегося молодого красавца. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале.
Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност. Здаться, грань, де кнчаться мистецтво, от-от зруйнуться. Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно. Чортовський народ. Вн-то i «вдмочив» ядерне задиракувате слвце, що визвало дружнй регт i блискаючими розумними очима, переможно дивиться на товаршв. Людина велико мужностi, яка зумiла згуртувати людей i в чисельних битвах, якими вiн керував, i в мирному повсякденному життi в Ciчi.
Рпн не зображу всього цього, надаючи глядачев домислити в уяв вдбиту сцену. Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, окрм малювання, вн бльше вже не мг займатися.
Все це нада картин риси монументальност, вдповдн дейним строю. кожний зображений у картин -- особистсть, кожний зображений -- людина. Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». Багатьма сучасниками картина. Юрба здаться нескнченною, не видно ан початку, ан кнця.
Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. Життя творчсть. Народ «осмотрительно» отделен в этой толпе от «чистой публики» становыми, урядниками и пр. Твр на тему лля Репн (Твр-бографчний опис). Нескнченна розматсть характерв типажв.
Ю. Peпiна. Досить сказати, що «Протодиякон» — перший справжнiй Рпiн, Рпiн майбутнiх картин. «Зовсм в полон, на засланн живеш», – скаржився вн друзям. Вн був написаний протягом трьох днв – з 13 по 15 серпня. Уява запрацювало.
У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. Майже три роки смя Рпних прожила в Париж. Але щось гнало мене до ц картини, я працював над нею». Сьогодн його полотна прикрашають найвдомш музе свту. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал. Вн весь поглинений спогляданням картини. Коли лля Юхимович писав картину «Бурлаки на Волз», то переймався, швидше, творчими, технчними проблемами.
Воно й зрозумло. якщо у свох монументальних полотнах з зображенням народу («Бурлаки», «Хресний хд») Рпн виступав передусм як майстер гостросоцальних характеристик, то в картинах на революцйну тему («Арешт пропагандиста» у двох варантах-1878 1880-1892 рр. засб Макропулоса», покликан глибше познайомити читачв з творчстю вдомих укранських. Псля гучного успху на деклькох виставках в Рос та за кордоном (Чикаго, Будапешт, Мюнхен, Стокгольм) картину в 1892 роц купив за 35 тис.
Охопив горбаня душевний пдйом перетворю його негарне хворобливе обличчя. Куди. Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност. Вона вража психологзмом, реальнстю навть люзорнстю. Сьогодн його полотна прикрашають найвдомш музе свту.
Гостре почуття сучасност визначальним початком у творчост Рпна. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». «Ах, Слобдська Украна, у мене до невсе бльшаiбльшатуга. Псля повернення, за десятьз невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмовавд сповд», «Хреснийхд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв.
встиг справдi багато, як у кiлькiсному, так i в якiсному сенсi. Там он написал картину «Мужик с дурным глазом». У 1863 роц Рпн змг похати до Петербургу.
Тльки в «Хресному ход» всезбльшуться, ста ще значншим. Куди. Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. Це весел, нестримн танц селян, народна завзятсть у картин «Вечорниц», соцальн контрасти, глибок протирччя, зображен в композиц «Хресний хд в Курськй губерн».
У Чугув Рпним написаний Протодиякон, яким захоплювався сам Мусоргський. Продовженням цього ряду образв став Селянський хд у Курськй губерн. Силу этого человека я сам испытал, притом, дважды». Вершиной демократического реализма в русской живописи второй половины XIX в. справедливо считается творчество Репина. Илья Ефимович Репин (1844–1930) родился на Украине, в Харьковской губернии, у украинских иконописцев познакомился с начальными навыками ремесла. Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини — Чугув. Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень. Чикаленко й багато нших. Первый факт.
Збергаться вн зараз у Харквському художньому музе. Ця картина говорить тiльки про те, що художниковi вже пiд силуробитинебувале. Виконав як нхто. codingjsasc (D7F3E3F3BFE2F1FCEA6920EFEEF0F2F0E5F2E820E1F3EBE820FFEA20E1E820EFE5F0E5E269F0EAEEFE20F1E8EB20EFE5F0E5E420F0EEE1EEF2EEFE20EDE0E420EAE0F0F2E8EDEEFE2E20ABD5F0E5F1EDE8E920F569E4BB209720EEE4E8ED2069E720F6E5EDF2F0E0EBFCEDE8F520E4EEE1F3F2EA69E220F320F2E2EEF0F7EEF1F26920D0BAEF69EDE02E20C7E0E4F3EC20BFBF20E3F0E0EDE469EEE7EDE8E92C20F6E520EFEEE4E0EBFCF8E8E920F0EEE7E2E8F2EEEA20F2EEE3EE2C20F9EE20F0EEE7EFEEF7E0F2EE) в «Бурлаках на Волзi». Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ.
Толстого (1887 р. ). Справжнй селянин. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо.
лля Рпн – художник, картини якого вдображають всю глибину сприйняття життя. Розглядати з близька — щира насолода. Картина було написано швидко, натхненно. Однак хотлося йому зовсм ншого. На батьквщин Рпн написав першу картину, присвячену революцйно тематики – «Пд конвом». Виконав як нiхто. Куди.
Тому так невпевнений боязкий крок героя картини. Глядач весь поглинений спогляданням картини. Глядач весь поглинений спогляданням картини. Розташована майже в центр полотна, вона безроздльно прикову до себе увагу глядача.
Збергаться вн зараз у Харквському художньому музе. Справжнй селянин. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Картини Не чекали ван Грозний вбива свого сина – розквт творчост художника. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Багалея й багато нших. Рпiн малював всiх — бiдних селян, боязких i принижених, багатих помiщикiв, нахабних i жирних, ченцiв i подорожан, скромних i чистих духом, попiв i дияконiв, солдатiв i вiйськових, свох побратимiв художникiв, поетiв i письменникiв, продажних депутатiв державно думи, що влаштували оптовий продаж Росi, i iнших незлiченних людей, гарних i не дуже, гарних i страшних, добрих i злих, розумних i тупих.
Рпн. рублв мператор Олександр III. Жести й рухи х збгаються з внутршнм духовним станом, вони не жестикулюють, подбно манекенам, виконуючи тльки композицйне або ритмчне завдання. Тому-то Рпн був першокласним портретистом. Портрети гранично достоврн й завжди як жив.
Вiн народився в славетному мiстi украшсько Слобожанщини — Чугувi. Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв. Рпн прожив довге життя — 86 рокв. Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз».
Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художнику акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщиц, диякона, урядника з нагайкою, странниц та нших). рзн люди, рзн дол. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна».
У картин «Бурлаки на Волз» (1870-1873) Рпн виявив свою схильнсть до великих узагальнень, до постановки глибоких життвих проблем. Навщо. Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв. Рпн особливо високо цнив саме цей рембрандтовьский шедевр навряд чи можна сумнватися в тому, що «Ян Собесський» пдказав художников й загальну концепцю«Протодиякона»: не тлькитакий же посох у руц, але й вся жирна кладка живопису — трактування фону, рук самого обличчя — говорять про те, що лтн вдвдування Рпним Ермтажу не пройшли даром для його чугувського пероду. Вони трохи зворушен червонуватим засмагою, як нби обвтрен.
Батьки не могли допомогти синов, оскльки дуже мали потребу сам. Розглядати з близька — щира насолода. Ну i народець.
Здаться, що силуети йдуть зливаються в дину цльну групу. У нй — тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Псля першого публчного огляду художника критикували за те, що на думку багатьох картина була «сторично недостоврною».
Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. Рпн в майстерн у «Пенатах» (фотографя 1906 року). После долгой и упорной работы по поиску нужного композиционного и смыслового решения, разработке образов в этюдах Репин написал большую многофигурную композицию, показав торжественное шествие сотен людей всех возрастов и званий, простонародья и «благородных», штатских и военных, мирян и духовенства, проникнутых общим воодушевлением. Вс особи бурлак ясно читаються, не загороджуючи одне одного. Чи можна стосовно цi картини не роздiляти почуття захвату.
При цьому опрацьован були совершенно вс детал. Навколишнм часто доводилося чути вд нього скарги на бднсть фантаз. Шевченку (туш) "Прометей" за одноменною поемою Т. Г. Крамськой говорив, що новий Рпiн пише немов у якiйсь лютi й що нiкому з росiйських художникiв не написати так, як написаний «Протодиякон». У творчй спадщин видатних художникв. «Хреснийхд» — один з центральних добуткву творчост Рпна.
Сюжет ц картини виник раптово. Создавая ее, Репин ездил на Волгу искал модели исполнял этюды. У результат цих поздок ллею Юхимовичем були написан картини «Протодиякон», «Укранець за косовицею», «Хата в Чугув», «Мужик лихий на оч», «Вид у Мохначах», портрети матер, батька, дружини художника, професора Д. Все це займа велику частину у творчому доробку митця. Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» — розквт творчост художника.
Пiсля повернення, за десять iз невеликим рокiв, Рпiн створю кращi сво добутки: «Царiвна Софiя», «Вiдмова вiд сповiдi», «Хресний хiд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожцi пишуть листа турецькому султановi» i цiлу галерею портретiв. Одню з яскравих постатей серед передвижникв був Рпн лля Юхимович. Кожний учасник цього ходу разюче ндивдуальний, вс разом диним нескнченним потоком спрямован до невдомо нам мети невдомою волею. кожний зображений у картин – особистсть, кожний зображений – людина. Даже кровь, которой на холсте нарисовано очень много, воспринимается настоящей.
Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет «Мужичок з боязких». Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Картини «Арешт пропагандиста», «Пд конвом», «Не чекали» та нш вдображають явне спвчуття свом героям. 10 чер. Укранськ мотиви пронизують життя i творчють. Ю.
Здаться, грань, де кiнчаться мистецтво, от-от зруйнуться. глибокий психологзм кожного образу, композицйне, колористичне майстернсть. «Чотири роки тому, -писав Крамськой, – Перов був попереду всх, ще тльки чотири роки, а псля Рпна«Бурлакв» вн неможливий. Ах, Слобдська Украна, у мене до не все бльша i бльша туга. Рпн зробив вдкриття в живопис – вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу., як чоловк, вн бльше й краще почував грубу тваринну силу свох персонажв, що проявлялася повною мрою в його портретах.
У нй – тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Воно зрозумло. Усе це нада картин риси монумен тальности, вдповдн дейного строю. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл — це бурлаки. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). З почуттям величезно силою переконливост показав Рпн одинадцять бурла ков.
для тих, хто буде ставити перед собою в мистецтвi подiбнi завдання, — Рпiн завжди залишиться прикладом. Вони тягнуть баржу. Где тут писать, голова кругом идет от их гаму и шуму. Тут там -- рух людсько маси.
Але вона мстить також тематику укрансько культури, стор, народного життя та побуту. люзю посилю вльно розхристана на грудях Мусоргського розшита укранська сорочка.
Мака ровым в поздку до Волз влтку 1870 року, Рпн порина у самсньке пекло народно життя. Незважаючи на запрошення на самому високому офцйному рвн (лист К. Е. Ворошилова, 1926) Рпн в результат так не повертаться на Батьквщину, хоч дару в радянськ музе сво картини, пдтриму звязки з учнями друзями (такими, як. Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини — Чугув. Тiльки в «Хресному ходi» усе укрупнються, ста ще значнiшим.
овернення з пенсонерського вдрядження. Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна. В. В. Стасов говорив, що Рпiн-Портретист вiдрiзняться вiд всiх iнших майстрiв портрета тим, що «iз зухвалiстю смiливого починателя спробував у деяких свох портретах те, чого нiколи нiхто й нiде, здаться, ще не пробував: це зобразити творчу й працюючу, усерединi голови, думку велико людини». Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма.
Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю. К. Макаровим в поздку по Волз влтку 1870 року, Рпн занурився в саму гущу народного життя. Щоб з брати матерал, художник двч здив на Волгу. Вдправившись разом з художниками Ф. А. Васильвим та.
Безкрайнi волзькi далечiнi, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Зявляються його багатофгурн жанров та сторичн композиц, чудов портрети. «ван Грозний син його ван». До ц теми Рпн звернеться ще не раз практично завжди, так само, як в «Арешт пропагандиста», герой буде самотнй серед людей, заради яких вн вдда свою свободу. дея ця виникла у нього ще в стнах Академ мистецтв. Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень.
Повернувшись даний у порожньому простор кмнати. Но первой работой, которая вызвала бурную реакцию общественности, была картина «Бурлаки на Волге» (1870–-1873, ГРМ). Ус особи бурлак ясно читаються, не загороджуючи одне одного. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. його жест, яким вн (вкотре. ) Поправля лямку, сприйматься майже символчно, за словамиСтасова. Peпна. Повльно, друг за ншому, вони нби проходять перед зрите лем.
автор стверджу себе як майстер величезного дапазону. Псля 1880 року Рпн займався неквапливою та тривало серю ескзв пдбором моделей. Настоящая «симфония смеха», гимн свободолюбию, находчивости, братству запорожцев –историческое полотно 1891 г. «Запорожцы пишут письмо турецкому султану» (ГРМ). перш за все попа-расстригу Канна. Цей момент розширю характеристику образу – дивлячись на обличчя Толстого, на його важк натруджен руки, мимовол уявляш його соб не тльки за письмовим столом, з книгою в руках, але в пол, за сохою, у важкй прац намагаться долучитися до життя народу (до реч сказати, Рпним була написана така картина, що зобража Толстого на рлл, що йде за сохою по борозн).
Уже на живописi «врея на молитвi» i портрета Овденко лежала печатка луврських прогулянок Рпiна в «Протодияконi», крiм впливу Рембрандта, що позначився колись й на мiнiатюрному портретi матерi 1872 р., ми бачимо щось таке, чого ранiше в Рпiна не було й що вiдтепер зявиться характерною рисою його мальовничо манери. Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть. До кнця днв свох вн не мг забути багатьох бурлак, вдввши м значне мсце на сторнках свох спогадв у книз «Далеке близьке». Юрба здаться нескнченною, не видно ан початку, ан кнця.
2012. Рпн залишив нам безцнну галерею портретв. Багалею у 1907 роцi. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал.
Яскравих барвистих плям у картин не так вже й багато, але вони вдграють велику роль. Кожна деталь картини написана легко, без диного виправлення. Рпн подарував його Яворницькому. Навiщо. Рпн болсно переживав свою вдрвансть вд батьквщини. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Вони тягнуть баржу.
Чугувськпортрети були як би перевркою силперед роботою над картиною. Це портрети видатних украшських дячв – широко вдомий портрет великого Кобзаря – Т. Г. Вн вдмовився вд пручи молинейного протиставлення вс увагу зосередив на од них бурлаках. изображал революционера, еще окруженного единомышленниками.
Весь його вигляд сповнений достонства. Пд палючими променями сонця по курнй дороз повз безжалсно зрубаного гаю, на мсц якого стирчать одн пеньки, рухаться процеся з корогвами. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл -- це бурлаки. Одним з найбльш примтних явищ в росйськй образотворчому мистецтв стали його «Бурлаки на Волз». Яворницьким – земляком художника, знавцем iсторi запорозького козацтва. Але вона мстить також тематику укрансько культури, стор, народного життя та побуту.
В Рос ж тривалий час цнували за показово-соцальний сюжет. Особливо вдався митцев образ кульгавого горбаня. Тут там головне – народ. Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет «Мужичок з боязких». Тут там – рух людсько маси.
Навщо. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю мистецтв. Знову тамниця народного буття його нерозгадансть устремлнь.
Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Першим художником, який представив революцонерв-народникв, став Рпн лля Юхимович. В первом в упрек Репину можно поставить чрезмерное увлечение костюмами, антуражем, хотя образ самой Софьи, «тигрицы в клетке», неукротимой, как и ее державный брат, очень выразителен. У нiй — тiльки передчуття, а небувале Рпiн зробить пiсля повернення на Батькiвщину. Юрба здаться нескнченною, не видно ан початку, ан кнця.
Коли лля Юхимович писав картину «Бурлаки на Волз», то переймався, швидше, творчими, технчними проблемами. На губах стримана, але багатозначна посмшка. Яворницького -- писар, а за отамана Срка -- самого кивського генерал-губернатора М. Крамського, В. Маковського, . Все це займа велику частину у творчому доробку митця.
Незважаючи на те, що «Протодиякон» — прославлена картина, вона все-таки портрет, але портрет, що вирiс до картини, як портрет так званого «Яна Собесського» Рембрандта (насправдi автопортрет його) вирiс до однi зi славнозвiсних у свiтi картин. Канин з його «вселенсько мрю» про нший, кращого життя, Ларька з його бурхливим протестом «грек», тужний про вол, — ось головн постат композиц. Кажет ся, що силуети як йдуть зливаються на дину цльну групу. Стосовно укранських персонажв, то в свох портретах Рпн зобразив як визначних дячв укрансько культури, таких як Т. Г. Шевченко, Д. Багалй, Я. Мурашко, так простих селян, як стали прототипами наприклад в портретах «Мужик лихий на оч» та «Мужичок з боязких». «Чотири року до того назад, —писал Крамськой, — Перов був попереду вд усх, ще толь до чотири роки, а псля Рпна «Бурлаков» вн неможливий. В. В. Стасов говорив, що Рпн-Портретист вдрзняться вд всх нших майстрв портрета тим, що «з зухвалстю смливого починателя спробував у деяких свох портретах те, чого нколи нхто й нде, здаться, ще не пробував: це зобразити творчу й працюючу, усередин голови, думку велико людини».
В дитинств лля спзнав увесь тягар злиденного життя, соцальний стан вйськових поселян в Росйськй мпер був лише трохи лпший над станом крпакв. Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу. Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись. Вс нш члени см39 вдтнками свох почуттв, свого ставлення до подй доповнюють розповдь про спткала х трагед: сторопл двчинка, пригнувшись до столу, в страху, спдлоба дивиться на прибульця, не впзнаючи його (деталь, яка свдчить про його довгй вдсутност) хлопчик-гмназист, весь охоплений диним поривом настльки приголомшений поверненням батька, що здаться – з очей його ось-ось ринуть сльози молода жнка бля рояля, блде, змучене обличчя яко спотворено складним виразом розгубленост, переляку, радост.
По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл – це бурлаки. Мен хвилинами ставало страшно. «Багато зявилося картин у ту збуджену пору: вони хвилювали суспiльство й направляли його на шлях людяностi» (Рпiн). Це — ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом Запорзько Ciч.
Не дивлячись на вс труднощ, Рпн наполегливо вчився. Народився Рпн у 1844 роц в Чугув (на Укран) у родин вйськового селянина. Шевченка (акварель) етюд картини Укранська селянка (олвець) Запорожець за Дунаем (офорт) Чорноморська вольниця. Про велико скорботи, выливающейся в тужливо бурлацкой песне-стоне, розповв у свому врш «Роздуми у парадного пдaposзду» Некрасов (1858). Шевченка (акварель) етюд картини "Укранська селянка" (олвець) "Запорожець за Дунаем" (офорт) "Чорноморська вольниця". Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал.
рублв мператор Олександр III. Усюди гра пастозних прозорих шарв фарби. На обличч та у власних очах — вираз просто душия, доброти, суму. Рпн член групи передвижникв, товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис. Кустодиева и Н. С.
От поради вана Крамського молодому Рпiну: «Якщо ви хочете служити суспiльству, ви повиннi знати й розумiти його у всiх iнтересах i у всiх його проявах». Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору. Вн передав вдомому сторику Д. Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно.
Тут там – рух людсько маси. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. «Хресний хд» — один з центральних добуткв у творчост Рпна. Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» – результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Значний внесок в сторю росйсько культури внс художник лля Юхимович Рпн.
Такого образу в росйському мистецтв ще не було. Вони тягнуть баржу. Його ддусь по батьковй лн— неслуживий козак Василй Юхимович Рпн— був торговцем мав зажджий двр.
В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Це нове поляга не тiльки в небаченiй до того чисто рпiнськiй тематицi, що вiдкриваться «Протодияконом», але й у самому живописi, його установках i характерi. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» -- частиною художнього твору. лля Рпн залишив багату й рзномантну мистецьку спадщину, його ранн. та глибокий психологзм кожного образу, композицйне, колори стическое майстернсть. його жест, яким вн (вкотре. ) поправля лямку, сприйматься майже символчно, за словами Ста сова. Яворницькому, який одного разу зачитав, як курйоз, свом гостям, серед яких був.
Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Однак, вдокремлений вд Радянсько Рос (коли Фнляндя отримала незалежнсть) в свох Пенатах, вн потм неодноразово виражав неприйняття нового режиму у великому, в малому, ршуче засуджуючи як червоний терор, так нову орфографю. Н. Крамськой. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Вiн весь поглинений спогляданням картини.
Його творчсть уособлю собою вищ досягнення живопису передвижникв, прагнули зробити мистецтво зрозумлим, близьким народу, актуальним, вдбиваючим основн закономрност життя. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся.
На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича. Бруни отзывался о ней как о «величайшей профанации искусства». рзн люди, рзн дол. Успх картини перевершив вс очкування. Таким воно ста завдяки переповнюють царевича почуттям – жалост до батька прощення. Рпн подарував його Яворницькому.
Крамського, В. Маковського, . Вс ц «господар життя» оточен ззаду пвкльцем запобга перед ними займаться свою розмовою духовенства, якому й дла нема до «чудотворно». Твори Рпна, присвячен героям визвольно боротьби, були захоплено зустрнут Стасовим. «До 1859 року мр мо про Петербург, — пише Рпн, — ставали вс невдступнше аби добратися побачити Академю витвок». Сюжет ц картини виник раптово.
Мамонтова, де почув лист запорожцв турецькому султану. Тим не менш, вн дуже багато працю, малюючи вуличн сцени, безлч етюдв в паризьких передмстях, пише портрети викону картину великого формату «Паризьке кафе». У полотн «Хресний хд у Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя пореформено епохи. Cipко користувався повагою i любовю запорожцв. От поради вана Крамського молодому Рпну: «Якщо ви хочете служити суспльству, ви повинн знати й розумти його у всх нтересах у всх його проявах». Його сусд злва-могутнй добрий богатир, праворуч (позував матрос лька)-озлоблений людина з важким поглядом спдлоба, поряд з ними, ще повними сил, виснажене обличчя знесиленого людини, що ледве триматься на ногах-У центр вс групи зовсм ще юний бурлака, вперше йде линвою. «Багато зявилося картин у ту збуджену пору: вони хвилювали суспльство й направляли його на шлях людяност» (Рпн). Але глядач про це не дума.
Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь. Рпн зробив вдкриття в живопис — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Вн весь поглинений спогляданням картини. А захват i повага, що вiн вiдчував до цього лицарського народного ордену, втiлились в оригiнальнiй багатофiгурнiй композицi — виявi сутi запорозько вольницi. Знову тамниця народного буття його нерозгадансть устремлнь.
Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика. Саврасов, У. У. Верещагн. Пзнше звертаться до сторично тематики. Силует фгури узагальнено чтко малються на свтлому фон. У нй -- тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину.
Тут там головне -- народ. Але мря про високе мистецтво вабила х у академю мистецтв. За глибиною i серйознiстю втiлення iсторично теми, фундаментальнiстю i рiвнем наукового пiдходу обидвi картини належать до кращих зразкiв iсторичного живопису. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочатов «Бурлаках на Волз». висновки дають цлсну картину творчост лл Рпна на укранську тематику та. Талант Рпна належав до того виду обдарувань, яким, як мовиться, «все.
За легендою, лист було написано в 1676 р. кошовим отаманом ваном Срком «з усм кошем Запорозьким» у вдповдь на ультиматум султана Османсько мпер Мехмеда (Мухаммеда) IV. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. При створенн «Хрещеного ходу» Рпну довелося дозволити важку композицйну завдання: необхдно було вписати в картину величезний натовп народу, строкату, багатолику, домогтися враження дино маси людей, що рухаються суцльним потоком, при цьому не знеособити хода, представити його у всьому рзномантт складових його типв характерв. Тодi ж, 1880 року, художник приступив до створення першого варiанта Запорожцiв. Але драматизм в картин «Царвна Софя» носить до певно мри зовншнй характер. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал.
Пятый факт. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Винятком Ларька у свой ярко-розовой сорочц., Не чекали, 1884-1888 рр. ). Його вдчуженсть, незвичайнсть всього його виду пдкреслюють драматизм вдбуваться. Усюди гра пастозних i прозорих шарiв фарби. На знак протесту вони покинули навчальний заклад, що не закнчивши курсу, утворили з.
Злякано дивиться на незнайомого чоловка двчинка (коли його забрали, вона була занадто мала бо забула свого батька), сповнен подивом оч дружини, що сидить бля рояля. В. В. Стасов говорив, що Рпн-Портретист вдрзняться вд всх нших майстрв портрета тим, що «з зухвалстю смливого починателя спробував у деяких свох портретах те, чого нколи нхто й нде, здаться, ще не пробував: це зобразити творчу й працюючу, усередин голови, думку велико людини». Пзнше звертаться до сторично тематики. Юрба здаться нескiнченною, не видно анi початку, анi кiнця. Сам малював вдносно мало.
Псля 1880 року Рпн займався неквапливою та тривало серю ескзв пдбором моделей. Натовп народу на передньому план очолюють мужики, що несуть лхтар, у святкових каптанах, пдперезан поясами, статечн, серйозн ревн. Образотворче мистецтво не залишилося осторонь вд процесв, що торкнулися суспльну свдомсть.
У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. Чортовський народ. Бродський К. Глубокое проникновение большого художника в народную жизнь, критическое восприятие действительности характерны для этого произведения.
Прагнення Рпна до психологчного ршенням теми змусило його обрати кульмнацйний момент у розвитку д, закарбувати ту паузу, яка виникла в результат раптово появи на пороз кмнати вдсутнього довг роки дорогого для всх людини, мабуть, втк з заслання (про що говорять як одяг повернувся – пошарпаний свиту, стоптан чоботи, – так несподванка його приходу). Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. Народився лля Юхимович Рпн 24 липня (5 серпня) 1844 в невеликому мстечку Чугув на Харквщин, яке у той час було вйськовим поселенням, у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна. 3 дитинства увiбрав в себе укранський дух, яскраву палiтру фарб укрансько природи, i як патрiот сво мало батькiвщини з честю пронiс через усе життя велику любов доУкрани.
Вони тягнуть баржу. При цьому вона урвноважена в основних свох компонентах – багато персонажв в правй лвй частин картини дан вдповдно один з одним. Сьогодн його полотна прикрашають найвдомш музе свту.
Яворницьким – земляком художника, знавцем iсторi запорозького козацтва. Незважаючи на те, що «Протодиякон» — прославлена картина, вона все-таки портрет, алепортрет, щовирс до картини, як портрет так званого «Яна Собесського» Рембрандта (насправд автопортрет його)вирс до одн з славнозвсних у свт картин. Софья цкавила Рпна як людина сильного, неприборкного характеру. Хоча, за великим рахунком, Рпну пробачати не було чого.
Ось як сам художник розповда про виникнення задуму: «Як-то в Москв, в 1881 р., я чув нову рч Римського-Корсакова«Помста». Це саме «темне, сальне, якесь корич невое пляма», яке насунулось сонцем затьмарила вс навколо, той разюч контрасти, що приголомшив художника за першо зустрч з бурлаками.
Народився в см вйськового поселенця. Досить сказати, що «Протодиякон» — перший справжнй Рпн, Рпн майбутнх картин. Рпна не цкавить н свт його почуттв, н його особист якост. Вн мав властиво глибоке насичення стота предметв явищ.
Вовк О.
Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. Вн часто прижджав на Слобожанщину, щоб збрати матерал для свох картин. Вони тягнуть баржу. Рпн був найбльшим реалстом.
Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. Третьякову, зараз вн висить у Третьяковськй галере. Вн народився, провв дитяч юнацьк роки в Укран, назавжди збергши почуття щиро любов до рдно земл. Cipко користувався повагою i любовю запорожцв.
Вони темною плямою рзко видляються на тл блакитного неба жовтувато-голубуватих далей. Одна з останнх робт Рпна в Париж – поясний портрет його дружини, Ври Олексвни. Багато живописних i графчних творв художника присвячен Укран. Куди.
Невдомо з яких причин портрети чоловкв вдавалися Рпну набагато краще жночих. тльки особа ( частково руки) Толстого вириваються з цього загального тону. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. Вн вдмовився вд прямолнйного протиставлення всю увагу зосередив на одних бурлаках.
Кожна деталь картини написана легко, без диного виправлення. кожнийзображенийу картин — особистсть, кожний зображений — людина. Н. Крамський — тод ще зовсм молодий художник а в счн 1864 року був прийнятий в Академю. Репин и И. Н. М. Крамського У. У. Стасова — визнаних вождв нового, демократи ческого мистецтва.
Крамського, В. Маковського, . Перед самим поверненням у Росю Рпн у Парижнаписав картину «Садко» — результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Художнику вдаться створити вдчуття д, яка немов вдбуваться на очах глядача. як «протест опозицонери мо гучей молодост проти безответ ншо покрност змужнлих, злам ленних звичкою часом. » людей. В образ Христа, в його благородно стриманост позначилися, безсумнвно, вдгомони тих вражень, якРпн винс вд картини А. А. ванова «Явлення Христа народу».
Тим-то такий переконливий створений ним образ. «Хресний хд» -- один з центральних добуткв у творчост Рпна. Але невдовз Рпн змнив. Але предметом найпильншо його уваги завжди залишалася людина. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченко «Кавказ».
Яворницького – писар, а за отамана Срка – самого кивського генерал-губернатора М. Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» -- результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Шевченка проект памятника Т. Г.
Ватага бурлак чтко органзована всередин. При робот над цим образом Рпн використовував етюди, для яких позував хлопчик на мя ЛарКо. Проте «ван Грозний» пддався нападкам консервативно налаштовано частини росйського суспльства. У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. Хд замика понуро гнтюче плетущийся бурлака, няк не передвигающий неслухнян ноги. Батько художника Юхим Васильович (1804—1894) був у родин старшим з дтей.
У картин пану напружена тиша. Чи можна стосовно ц картини не роздляти почуття захвату. Важливше й глибше завданнянхто ще з росйських живописцв не брав». Хоча, за великим рахунком, Рпну пробачати не було чого.
Шевченку (туш) Прометей за одноменною поемою Т. Г. Жести й рухи х збгаються з внутршнм духовним станом, вони не жестикулюють, подбно манекенам, виконуючи тльки композицйне або ритмчне завдання. Лекця 18 грудня буде присвячена тем Творчсть Рпна. Чертовский народ.
Загалом, через кисть Рпна пройшов весь росйський люд, весь росйський народ, вся росйська нтелгенця й селянство. Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» -- розквт творчост художника. Перший, хто вдразу приверта до себе увагу, -бурлак з особою мудреця ясним лагдним поглядом. У 1863 роц деяк випускники Академ вдмовилися створювати програмн картини. Це вже не рка Йордан, не романтичне мсто древньо тал -- це Волга, це Рося, перед нами росйський народ. Розквт образотворчого мистецтва в Рос припав на другу половину XIX столття.
«Суддя тепер мужик», – стверджував художник- демократ Рпн вн потребував вд мистецтва беззавтного служння нтересам народу. Другий варант «Запорожцв» художник, спробував зробити бльш «сторично достоврним», але очевидно виявився незадоволеним результатом кинув на пвдороз. Здаться, вся Рося та частина Украни постала в обличчях. Письменник зображений майже фронтально по вдношенню до площини полотна. Це —ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом ЗапорiзькоCiчi. 3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну i Чугув в лист до Д.
Куликова. Тим не менш, доля полотна склалася вдало. Навщо. Будучи глибоко народним росйським художником, .
Пристрасним протестом проти по добного поневолення людини про никнута вся картина. Крамськой дав юнаков рекомендацю, ллю прийняли в академю мистецтв вльним слухачем. Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» – розквт творчост художника. Рпн. У його альбомах по зaposявилися сотн малюнкв. За легендою, лист було написано в 1676 р. кошовим отаманом ваном Срком «з усм кошем Запорозьким» у вдповдь на ультиматум султана Османсько мпер Мехмеда (Мухаммеда) IV.
кращий перод в творчост Репна, хоча його творчий шлях завершився в XX. У нй – тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Рпн зробив вдкриття в живопис -- вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Вона справила сильне враження на громадськсть.
По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл — це бурлаки. Крамским «Петербурзьку артль художникв». Тут там -- рух людсько маси. Впереди—так було винесено в бур лацких партиях—самые сильн. Роль "Запорожцiв" у творчiй спадщинi Рпiна оцiнив Стасов — ще в ескiзi вiн вiдчув х значущiсть як "найвищого творiння", порiвнявши з "Нiчним дозором" Рембрандта.
«Суддя тепер мужик», стверджував художник-демократ Рпн вимагав вд мистецтва беззавтного служння нтересам народу. Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, служить нтересам народу. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Я вдвертався вд ц картини, ховав. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз».
«Хресний хд» -- один з центральних добуткв у творчост Рпна. Тодi ж, 1880 року, художник приступив до створення першого варiанта "Запорожцiв".
«Багато зявилося картин у ту збуджену пору: вони хвилювали суспльство й направляли його на шлях людяност» (Рпн). Дн сумнвв хитань, дн болсних прогулянок по Ермтажу, з метою вийти з творчого тупика, у який Рпн потрапив псля «Бурлакв», безвсти минули. У Чугув Рпним написаний «Протодиякон», яким захоплювався сам Мусоргський. Мастерство Репина-портретиста в полной мере выразилось в одном из последних его значительных произведений –«Торжественное заседание Государственного Совета 7 мая 1901 года в день столетнего юбилея со дня его учреждения» (1901–1903, ГРМ), – исполненном Репиным с помощью его учеников Б. М.
Ескз картини "Запорожц пишуть листа турецькому султану" знаходиться в Третьяковськй галере. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Укранське образотворче мистецтво ХХ — початку ХХ ст. М. Бунакова. Вн намагався бути щирим у житт й творчост. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в Бурлаках на Волз.
Вн остаточно усвдомив сво призначення. Рпн -- один з найбльших у свтовому мистецтв майстрв портретного живопису. В характеристики привлейовано частини натовпу – мщан, купцв. Мамонтова, де почув лист запорожцв турецькому султану. Розташування персонажв позбавлене натуралстично випадковост.
Полотно Рпна «Бурлаки на Волз» користувалося свого часу найбльшо попов лярностью, бо вона глибш й повнше нших творв розкривало вс труднощ бурлацкой життя, малювала бурлак людьми, з значними й з яскраво ндивдуальними характерами, обличало жорстоку несправедливсть гноблення народу. Оригнал листа не збергся, однак у 1870-х роках катеринославським етнографом-любителем Я. П. В бытовой живописи Репиным создано монументальное полотно «Крестный ход в Курской губернии» (1880–1883, ГТГ).
Особливо це стало очевидним пiсля знайомства в 1887 роц з Д. I. На ворогв завжди наганяв страху. На губах стримана, але багатозначна посмiшка. К концу 70-х –к 80-м годам относятся и основные произведения Репина исторического жанра: «Царевна Софья» (1879, ГТГ), «Иван Грозный и сын его Иван 16 ноября 1581 года» (1885, ГТГ). Картини художника вдносять до вершин передвижнического мистецтва.
Засланець в момент, представлений у картин, ще протистоть всй родин. Ц художники прагнули «жити вищими духовними сторонами життя й прагнули служити м». У 1880-х рр. кожнийзображений у картинi — особистiсть, кожний зображений — людина. Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. Вс члени см39, за винятком засланця, дан на тл в оточенн речей (м39яке крсло, стл, накритий скатертиною, рояль), як створюють атмосферу смейного затишку. Красицький, С. Прохоров, . Бурлаки у Рпна не тльки пригноблен, але сильним духом, витривал люди.
На вдомй картин в образ писаря зображено Яворницького. Сувор вертикал пк фгур пдтримують урочистий ритм монументального полотна. З не, як сам художник, пшла його слава у всй Рос велико.
Багато хто, маючи нш художн уявлення, не ставлять за зразок. «Рассказать» о них – в этом Репин видел гражданский долг художника. Це зроблено майстерно. Колорит раскрывает общее настроение происходящей сцены.
Рпн знав всх, вс знали Рпна. Образ Соф не вльний вд театрально афектац душевних рухв. Показуючи неймоврн зусилля людей, що виконують «службу скотиною» (за висловом Стасова), Рпн основну увагу придля розкриттю характерв бурлакв х переживань. Основний (можна сказати, класичний) варант картини був завершений в 1891 роц. Хресний хд – один з центральних добуткв у творчост Рпна.
Але не слд зводити задум художника до критики релгйних обрядв та забобонв. Воображение запрацювало. Вона написана в двох варантах: один знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз (1891 р. ), а другий – в Харьквському художньому музе (1896 р. ). У 1922-25 вн пише навряд чи не кращу з свох релгйних картин, Голгофу (Музей мистецтв, Прнстон, США), що проймм безпросвтним трагзмом. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. Але за всм цим дуже виразно проступа нше.
У нй -- тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Вн випробовував крайню нужду згодом так згадував про цей час: «Аби не загинути з голоду, я кидався на всяку роботу — фарбував на будинках залзн дахи, фарбував екпаж навть залзн вдра». Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. висновком особ виражена ршучсть винести вс страждання до кнця.
2013. Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика. Створен у той час роботи переконливо говорять про це: пейзажн етюди «Дорога на Монмартр», «Окрана Парижу», «Кнь для збору каменв у Вел», етюди до картини «Паризьке кафе». В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродженнядочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». вн проживав у Чугув, двч вдвдував Кив (1880, 1882).
Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Тут там головне – народ. Виконав як нхто. Рпiн ближче познайомивсяз козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом. " У цiй «хоровiй» картинi кожен персонаж веде свою партiю — кожен зображений ма свiй характер, свiй норов. Перегруженность сказалась даже в названии произведения: «Царевна Софья Алексеевна через год после заключения в Новодевичьем монастыре, во время казни стрельцов и пытки всей ее прислуги в 1698 году».
Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Ю. Рпна: досвд психобографчного аналзу. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Бурлак присвятили сво картини художники П. О. Ковалевський, А. К. Саврасов, В. В. Верещагн. Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу. Творчсть Рпна називають панорамою росйсько стор друго половини ХХ столття.
При всех достоинствах нельзя не признать определенного «педалирования», чрезмерного «пафоса обличения» в этом произведении. Здесь в высшей степени выразилось режиссерское мастерство художника. Согласно мистической версии, рука художника перестала действовать после того, как он написал картину «Иоанн Грозный и его сын Иван» в 1885 году. У творчй спадщин видатних художникв. Псля гучного успху на деклькох виставках в Рос та за кордоном (Чикаго, Будапешт, Мюнхен, Стокгольм) картину в 1892 роц купив за 35 тис.
Крм того, портрет Толстого роботи Рпна бльш досконалий в мальовничому вдношенн. Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Знову тамниця народного буття його нерозгадансть устремлнь.
Рпн зобразив грзного царя вана IV в момент страшного душевного потрясння. Нескнченна розматсть характерв типажв.
Картина закнчено в 1883 р. пдтверджено на XI пересувно ви ставц. Ну i народець. Вс недолки, все можна пробачити художнику, якщо його творння зачарову». Сюжет ц картини виник раптово. Вн обрав досить низьку лню горизонту, чому постат людей пднялися нби на пaposдестал.
Перш роки учення були для Рпна дуже важкими. Cipко користувався повагою i любовю запорожцiв. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. Перед самим поверненням у Росiю Рпiн у Парижi написав картину «Садко» — результат його професiйних досягнень i глибоких роздумiв про призначення художника.
codingjsasc (C220C0EAE0E4E5EC69BF20D0BAEF69ED20EFEEEAE0E7E0E220E2E8E4E0F2ED6920F3F1EF69F5E820E92C20EF69E469E9F8EEE2F8E820E4EE20E4E8EFEBEEECEDEEBF20EAE0F0F2E8EDE820ABC269E4F0EEE4E6E5EDEDFFE4EEF7EAE820B2E069F0E0BB2C20F3E6E520EFEEF7E0E220EFF0E0F6FEE2E0F2E820EDE0E420ABC1F3F0EBE0EAE0ECE820EDE020C2EEEBE769BB2E20C7E020F1EBEEE2E0ECE820D1F2E0F1EEE2E02C20ABD0BAEF69ED20E220E4E2E0E4F6FFF2FCE269F169EC202D20E4E2E0E4F6FFF2FCE4E5E227FFF2FC) рокiв створив таку картину, що, звичайно, перша картина всi росiйсько школи, вiд початку iснування. Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Псля неяк ких переробок навесн 1873 р. рабо той був закнчено. Добре вдом картини "ван Грозний син його ван" (1885 р. ) "Запоржц пишуть лист турецькому султанов" (1891 р. ). Тут там головне -- народ.
Peпна. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. Дружнми стосунками був повязаний з М. Ге, М. Кропивницьким, М. Мурашком, А. Праховим, Д. Яворницьким, який, зокрема, надав велику допомогу художников у збиранн матералу для картини»Запорожц пишуть листа турецькому султанов» (1878—1891, варант збергаться у Харквському музе образотворчого мистецтва, 1880—1891). Но не это главное. Народився Рпн в 1844 року у Чугув (в Укран) у нй вйськового селянина.
Для ц картини вн дуже ретельно вдбирав типаж, зробив безлч начеркв замальовок, художнику вдалося зобразити натовп з людей рзних станв, обднаних духом звершення релгйного обряду. Вн намагався бути щирим у житт й творчост. Вже тут, набагато ранше появи перших портретв людей з народного середовища («Мужичок з боязких», «Мужик з поганим оком», 1877), проявилася чудова здатнсть Рпна вдтворювати людей майже дотикально конкретнстю, гостро схоплюючи всю неповторнсть х характеру разом з тим вловлюючи у яких загальн ознаки певного типу. Работа над «Запорожцами» была начата еще в 1880 г., когда Репин в первый раз совершил поездку в Запорожье, после которой писал Стасову: «.
У цiй «хоровiй» картинi кожен персонаж веде свою партiю -- кожен зображений ма свiй характер, свiй норов. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». Але глядач про це не дума. Захдн критики називали його генальним живописцем, зараховували до когорти обраних.
За писарем стоъ, трохи схилившись, з трубкою в зубах козак з розумним вольовим обличчям i смливим проникливим поглядом з-пд густих брв. Все це займа велику частину у творчому доробку митця. На губах стримана, але багатозначна посмшка. Рпн належить до числа видатних росйських художникв друго половини 19 столття. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал.
Рпiн особливо високо цiнив саме цей рембрандтовьский шедевр i навряд чи можна сумнiватися в тому, що «Ян Собесський» пiдказав художниковi й загальну концепцiю «Протодиякона»: не тiльки такий же посох у руцi, але й вся жирна кладка живопису — трактування фону, рук i самого обличчя — говорять про те, що лiтнi вiдвiдування Рпiним Ермiтажу не пройшли даром для його чугувського перiоду. На передньому план – змятий килим, написаний вртуозно -кожний мазок ляга точно на сво мсце. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал. Багато хто, маючи iншi художнi уявлення, не ставлять за зразок. Ах, Слобдська Украна, у мене до не все бльша i бльша туга. Продовженням цього ряду образв став «Селянський хд у Курськй губерн». Якщо прийняти як дансть вдношення художника до зображення простору, мру люзорност й матеральност зображення, «ван Грозний» — досконале створння. Щоб ця думка стала ще яснше, Рпн використовував сво образний композицйний прийом.
Це вже не рка Йордан, не романтичне мсто древньо тал — це Волга, це Рося, перед нами росйський народ. Багалею у 1907 роц.
У нй — тльки передчуття, а небувалеРпн зробитьпсля повернення на Батьквщину. Слдом за ними, прямо як на парад, марширу важливий тупий вдставний вйськовий. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Вирушивши разом з художниками Ф. А. Васильвим та О. До. Навщо. 22 сч.
Илья Ефимович Репин (24 июля 1844, Чугуев, Российская империя 29 сентября 1930, Куоккала, Финляндия) русский. Добре вдом картини ван Грозний син його ван (1885 р. ) Запоржц пишуть лист турецькому султанов (1891 р. ). У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу.
Чуття генiального художника i людини, що зросла на Укранi, допомогло Рпiну вiдбити в «Запорожцях» дух та ментальнсть нац. Композиционный центр картины – кошевой атаман Иван Серко. Рпн залишив нам безцнну галерею портретв. з всх картин Рпна глядача захоплю «ван Грозний вбива свого сина». Такого образу в росйському мистецтв ще не було. Чи можна стосовно ц картини не роздляти почуття захвату.
Драгомирова. Рпн зробив вдкриття в живопис – вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. На церковних замовленнях вн збрав сто рублв в 1863 роц вдправився в Петербург. Рпн виконав наказ свого вчителя. Такого образу в росйському мистецтв ще не було.
На ворогв завжди наганяв страху. Загалом, через кисть Рпiна пройшов весь росiйський люд, весь росiйський народ, вся росiйська iнтелiгенцiя й селянство. Канн з його «вселенсько мрю» про нший, кращого життя, ЛарКо з його бурхливим протестом «грек», який сумував про волю, – ось три головн фгури композиц. Пд палючими променями сонця по курнй дороз повз безжалсно зрубаного гаю, на мсц якого стирчать одн пеньки, рухаться процеся з корогвами. Ескз картини Запорожц пишуть листа турецькому султану знаходиться в Третьяковськй галере. Тонко вдчув психологчний стан повернувся засланця знаходить яскраве зорове вираження.
Це -- ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом Запорзько Ciч. Але рч над бдност фантаз художника, суть у тому, що за характером свого обдарування не мг писати «вд», по уяв, було захопитися вигаданим – лише многокрасочная життя, яскрав под та людськ характери породжували у ньому творче горння. Справжнй селянин. Ц художники прагнули «жити вищими духовними сторонами життя й прагнули служити м». це не тльки завдяки глибокй психологчнй характеристиц. кожний зображений у картин -- особистсть, кожний зображений -- людина. Глядач на власн оч вдчува цю хвору людську плоть, бачить, що дн композитора полчен.
3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну i Чугув в лист до Д. Тут же, в Чугув Рпн задумав велике полотно «Хресний хд у Курськй губерн». Рпна. Крамськой говорив, що новий Рпн пише немов у якйсь лют й що нкому з росйських художникв не написати так, як написаний «Протодиякон».
Целый ряд картин Репина конца 70–80-х годов написан на историко-революционную тему. Н. Крамський, «Софя справля враження замкнутого в залзну клтку тигра, що совершенно вдповда стор». Между тем, когда эту картину выставили в Третьяковской галерее многие из зрителей начинали рыдать, других картина вводила в ступор, а с некоторыми и вовсе случались истерические припадки. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, .
Этюды к «Государственному Совету» открывают новый метод портретирования, они написаны очень общо, эскизно, в них выделена лишь одна, но самая характерная черта модели, позволяющая создать острый, почти гротескный образ. За ддом якось егозливо невпевнено, дрбними кроками йде солдатв у чоботах й картуз. Другий варант «Запорожцв» художник, спробував зробити бльш «сторично достоврним», але очевидно виявився незадоволеним результатом кинув на пвдороз.
Знову тамниця народного буття i його нерозгаданiсть устремлiнь. Пленэрные уроки для него не прошли даром. Коли й подарували фарби, то нчим дру гим, крм малювання, вн вже було займатися. ". Художник зобразив революцонера, вернувся в рдний дм з заслання.
Чуття генiального художника i людини, що зросла на Укранi, допомогло Рпiну вiдбити в «Запорожцях» дух нацi, менталiтет. Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Жагучим протестом проти подбного поневолення людини пройнята вся картина. М. Бунакова. А поруч «грек», який гордо й похмуро викону свою роботу, спрямовуючи вдалину суму погляд. Створен у той час роботи переконливо говорять про це: пейзажн етюди «Дорога на Монмартр», «Окрана Парижу», «Кнь для збору каменв у Вел», етюди до картини «Паризьке кафе». Толстого (1887 р. ).
Особливо багато статей про «Бурлаки на Волз». Пзнше Яворницький продав його П. М. Третьякову, зараз вн висить у Третьяковськй галере. Широко вдомим ста мя – лля Рпн. Рпн був найбльшим реалстом.
По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл – це бурлаки. В поисках более типического Репин заменил женскую фигуру мужской.
codingjsasc (D3EAF0E0BFEDF1FCEAE520EEE1F0E0E7EEF2E2EEF0F7E520ECE8F1F2E5F6F2E2EE20D5B2D5209720EFEEF7E0F2EAF320D5D520F1F22E20F0EEE7E2E8E2E0EBEEF1FF20E220F3ECEEE2E0F520E6EEF0F1F2EEEAEEBF20EAEEEBEEED69E0EBFCEDEEBF20EFEEEB69F2E8EAE82C20E7E469E9F1EDFEE2E0EDEEBF20E269E4EDEEF1EDEE20D3EAF0E0BFEDE820F3F0FFE4E0ECE820D0EEF169E9F1FCEAEEBF2069ECEFE5F069BF20E920C0E2F1F2F0EE2DD3E3EEF0F1FCEAEEBF20ECEEEDE0F0F569BF2E20D320E7E227FFE7EAF3) iз цим чимало укранських по походженню або народжених в Укранi художникiв залишалися в iсторi мистецтва росiянами, польськими й т. д. У творчiй спадщинi видатних художникiв. це дйсно» «Бурлаки на Волге»—лучшая кар твань реалстично жанрово жи вописи 1970-х рокв, втлення де мократических гуманстичних дей на той час. Вн слухав «думи» народних спвакв-бандуриств про Запорзьку Ciч, зробив багато замальовок iетюдв з типових представникв козацтва, зiзбро характерно для козацтва, одягу iрзних речей, як збереглися в музеях. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо.
Значительность дей образв «Бурлаков» зажадала вд художни ка звернення до форм монументального мистецтва. От поради вана Крамського молодому Рпну: «Якщо ви хочете служити суспльству, ви повинн знати й розумти його у всх нтересах у всх його проявах». Куди.
Н «Бурлаки на Волз», н т його цього пероду що неспроможн у порвнювати з «Хрещеним ходом», настльки тут широко правди у, а головне, художньо переконай тельно показано справжн обличчя по реформенной Рос, соцальну нервнсть, громадська неспра ведливость, утиск мораль ное приниження простого народу. Айвазовського, . «Вдмова вд сповд», 1879-1885 «Не чекав», 1884) вн показав себе тонким психологом, художником широких творчих можливостей, якому доступн як багатопланов епчн сюжети, так напружен драматичн конфлкти. Обдаровансть Рпна, серйознсть його ставлення до життя були настльки велик, що дозволили учнев Академ написати картину, яка не тльки прославила його, але й стала етапним твором росйсько школи живопису.
З презирством гнвом зустрча вн прийшов до нього священика, виявляючи у вдмов вд сповд врнсть свом переконанням, непохитнсть свого характеру, силу вол. Рпн151 типовий реалст, який проте не копював природу, а перевтлював мотиви свом розмашним, часто майже експресонстичним малярством. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. Натурщиком для портрета выступил дальний родственник Репина, Иван Радов, мастер золотых дел.
Вершин свiтового мистецтва досягла творчiсть ллi Рпiна. На обличч в очах – вираз простодушност, доброти, печал. Рпн прожив довге життя -- 86 рокв. Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо.
Ковалевського, А. До. Це — ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом Запорзько Ciч. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору. Роль «Запорожцiв» у творчiй спадщинi Рпiна оцiнив Стасов — ще в ескiзi вiн вiдчув х значущiсть як "найвищого творння", порiвнявши з «Нiчним дозором» Рембрандта. Чуковський). встиг справд багато, як у кльксному, так в яксному сенс.
Вона справила на мене надзвичайне враження. У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу.
Як врно вдзначив. кожнийзображений у картин — особистсть, кожний зображений — людина. Передвижники, прагнучи свою творчстю служити народов, владнували пересувн художн виставки. як «протест опозиця могутньо молодост проти нероздленого покрност змужнлих, зламаний звичкою часом. » людей. У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке».
Уже на живопис «врея на молитв» портрета Овденко лежала печатка луврських прогулянок Рпна в «Протодиякон», крм впливу Рембрандта, що позначився колись й на мнатюрному портрет матер 1872 р., ми бачимо щось таке, чого ранше в Рпна не було й що вдтепер зявиться характерною рисою його мальовничо манери. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» – частиною художнього твору. Поруч «грек», який похмуро викону сво роботи, спрямовуючи вдалину тужний погляд. Сам художник говорил, что написал картину под впечатлением событий 1881 г. («Кровавая полоса прошла через этот год» – Репин подразумевал казнь народовольцев, а не цареубийство).
Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН. В Рос ж тривалий час цнували за показово-соцальний сюжет.
«Ян Собесський» був тльки трамплном, з якого Рпн зробив свй дивний стрибок у живопис, який настльки переполошив всх художникв, який схвилював росйське та укранське культурне суспльство кнця 70-х початку 80-х рокв ХХ ст. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене светотеневыми контрастами (особливо в «Не чекали») найзначнше твр на революцйну тематику. Не варто днв свох не мг забути багатьох бурлак, вдввши м значитель ное мсце з сторнок свох спогадв у книз «Далеке близьке». «Судья теперь – мужик, а потому надо воспроизводить его интересы. », – писал он Стасову. Тодi ж, 1880 року, художник приступив до створення першого варiанта «Запорожцiв».
Не менш значний портрет Л. М. Толстого (1887). На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. Ескз картини «Запорожц пишуть листа турецькому султану» знаходиться в Третьяковськй галере.
И. Е. Репин належить до числа видатних росйських художникв друго половини 19 столття. Чикаленко й багато нших. Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Рпн не визнавав «мистецтва для мистецтва». Захдн критики називали його генальним живописцем, зараховували до когорти обраних.
Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Йому було властиво глибоке проникнення в суть предметв явищ. После этого иконописца отправили в психиатрическую лечебницу.
Сувор, прониклив оч, кудлат, сердито насуплен брови, високе чоло з рзко прокресленою складкою – все викрива у Товстому глибокого мислителя спостергача життя з його "сильним, безпосереднм щирим протестом проти громадсько брехн фальш», з його «тверезим реалзмом», зривають вс всляк маски (Ленн). Яворницкий (Эварницкий), послуживший моделью для писаря, много помог художнику в сборе материала. Крамской. «Мужик лихий на оч» – знову незвичайно живе зображення, знову не знаходимо слв, щоб пояснити, що це за людина.
В 1867 та 1876—1877 pp. Це портрети видатних украшських дячв – широко вдомий портрет великого Кобзаря – Т. Г. Це вже не рка Йордан, не романтичне мсто древньо тал -- це Волга, це Рося, перед нами росйський народ. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю витвок.
Рпн зробиввдкриття в живопис — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Тут вн поступив в Малювальну школу Суспльства заохочення художникв, де викладав. Живопись Репина очень свободная, широкая, темпераментная, сочная (чего нельзя сказать о «Бурлаках»), но неуловимо меняющаяся в зависимости от портретируемой модели. Затем в 1863 г. поступил в Петербургскую Академию и в 1872 г. завершил обучение в ней дипломной работой «Воскрешение дочери Иаира», за которую получил Большую золотую медаль. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над картиною. «Ян Собесський» був тiльки трамплiном, з якого Рпiн зробив свiй дивний стрибок у живописi, який настiльки переполошив всiх художникiв, який схвилював росiйське та укранське культурне суспiльство кiнця 70-х i початку 80-х рокiв ХХ ст. Начебто перед нами в русвся Рося, весь багатомльйонний росйський народ.
Зокрема, для центральних персонажв художник вибрав Д. codingjsasc (D0BAEF69ED20EDE0EBE5E6E8F2FC20E4EE20F2E8F520F5F3E4EEE6EDE8EAE0EC2C20FFEA6920E220EFE5F0E5EBEEECEDF320E5EFEEF5F320FFF1EDEE20F3F1E269E4EEECEBFEE2E0EBE820F1E2EEBA20EFF0E8E7EDE0F7E5EDEDFF209720E1F3F2E820E2E8F0E0E7EDE8EAE0ECE820EDE0F669EEEDE0EBFCEDEEBF20F1E0ECEEF1E269E4EEECEEF1F2692E20D66920F5F3E4EEE6EDE8EAE820EFF0E0E3EDF3EBE820ABE6E8F2E820E2E8F9E8ECE820E4F3F5EEE2EDE8ECE820F1F2EEF0EEEDE0ECE820E6E8F2F2FF) й прагнули служити м». Рпiн — один з найбiльших у свiтовому мистецтвi майстрiв портретного живопису. Не менш стотну роль гра колорит. Багато хто, маючи нш художн уявлення, не ставлять за зразок.
Куди. «Суть мистецтва поляга в його чарвност. Усмхненого козака у блй шапц позував журналст письменник Гляровський.
Вн виступав – за мистецтво, «освчена свтлом розуму». Крамськой з великою силою образно виразност глибиною характеризу Толстого як видатного мислителя, розкрива його суспльне значення як генального письменника земл росйсько. з одного боку, психофзологчними характеристиками кольору, а з ншого. Тут i там — рух людсько маси.
Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». Вони тягнуть баржу. Мамонтова, де почув лист запорожцв турецькому султану. Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. Багато живописних i графчних творв художника присвячен Укран.
Весь його вигляд сповнений достонства. з всх картин Рпна глядача, як правило, захоплю й магчно заворожу бльше нших «ван Грозний вбива свого сина». На ворогв завжди наганяв страху. Вс недолки, все можна пробачити художнику, якщо його творння зачарову».
Поряд з картинами на сучасн теми велике мсце у творчост Рпна займала сторичний живопис. Рпiн виконав наказ свого вчителя. «Суть мистецтва поляга в його чарвност. Начебто перед нами в русi вся Росiя, весь багатомiльйонний росiйський народ.
Куди. Рпн нколи не переривав звязок з Украною. Якщо прийняти як данiсть вiдношення художника до зображення простору, мiру iлюзорностi й матерiальностi зображення, «ван Грозний» — досконале створiння. У творчй спадщин видатних художникв.
Це те саме «темне, сальне, якесь коричнева пляма», яке насунулася на сонц затьмарило вс навколо, той разючий контраст, який потряс художника при першй зустрч з бурлаками. Укранськi мотиви пронизують життя i творчють. Рпiн прожив довге життя — 86 рокiв. з всiх картин Рпiна глядача, як правило, захоплю й магiчно заворожу бiльше iнших «ван Грозний вбива свого сина». насамперед попа-расстригу Канина. Народився уЧугув (нинХарквсько област), у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна.
Прообразом йому послужив Канин, поп-расстрига, людина важко дол, зберг й у бурлац ддька лисого лямц душевну покрливсть стйксть. Рпн не визнавав «мистецтва для мистецтва». з всх картин Рпна глядача, як правило, захоплю й магчно заворожу бльше нших «ван Грозний вбива свого сина». дйсно» «Бурлаки наВолз»-найкраща картина реалстичного жанрового живопису 70-х рокв, втлення демократичних гуманстичних дей того часу. Peпн працював надцю картиною бльше дванадцяти рокв.
Розташована майже у центр полотна, вона без роздльно приверта до соб увагу глядача. «Я подцепил в селе проклятую лихорадку», – жаловался Репин друзьям, – «Возможно, моя болезнь связана с этим колдуном. Вона написана в двох варантах: один знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз (1891 р. ), а другий -- в Харьквському художньому музе (1896 р. ). Ця картина говоритьтльки про те, що художниковвже пд силуробитинебувале. Peпна.
Для цього. Нет, кажется, жанра, в котором бы он не заявил о себе: портреты, портреты-типы, портреты-картины, стоит вспомнить только образ дьякона Ивана Уланова из родного села Чугуево, которого мастер, обесмертил в своем «Протодьяконе» (1877, ГТГ) и о котором писал: «ничего духовного –весь он плоть и кровь, лупоглазие, зев и рев. » (И. Е. Вiн здiйснив подорож по мiсцям, якi звязанi з подвигами i життям запорожцiв — Нiкополь, Чертомлин, Грушевку, Покровське, Днiпровськi пороги i зiбрав багатий матерiал для картини. З ним цей свт людських страждань, лих принижень вриваться в кмнату, розширюючи рамки зображення нагадуючи про ту жорстокого життя, яка пану за межами цього маленького «острвця». Особливо це стало очевидним пiсля знайомства в 1887 роц з Д. I.
Але Рпн не обмежився цю зовншньою фксацю под. Этот мужчина слыл в городе колдуном. Презентация на тему Рпн лля до уроку з культури. Досить сказати, що «Протодиякон» -- перший справжнй Рпн, Рпн майбутнх картин. Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини -- Чугув.
Просто ц намагання трактувалися по-рзному. Художник зацкавився сюжетом, в 1880 роц почав першу серю етюдв. Тут там головне — народ. Барвиста кладка Рпна вдрзняться тут небаченою колись щльнстю й упевненстю.
Творчсть Рпна називають панорамою росйсько стор друго половини ХХ столття. Вона розбита Рпним на три групи, кожна з яких ма свом смисловим центром. Показуючи неймоврних зусиль людей, виконуючих «службу скотинную» (за словами Стасова), Рпн основну увагу придля раск рытию характерв бурлак та його переживань. Особливе мсце в творчост Рпна займа всесвтньо-вдома сторична картина «Запорожц пишуть листа турецькому султану». Тим не менш, доля полотна склалася вдало.
Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика. За пзншими оцнками найцкавшими були етюди Монмартру та Веля. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН.
Вн не звик до лямки, все намагаться поправити, але це йому мало допомага. Окрилений надю на зцлення, сповнений мр, нестримно прагне нещасний до мсця «дива», куди пряму хресний хд. Недаром про них Гоголь писал, все это правда. У свiтовому мистецтвi важко поставити щось поруч по силi впливу. Багато живописних i графчних творв художника присвячен Укран.
Peпн працював надцю картиною бльше дванадцяти рокв. По розпеченому сонцем пiщаному берегу рухаться маса людських тiл — це бурлаки. Цякартина справила буквально фурор. В итоге получилась картина, в которой мы находим самые разные характеры и типы: в первой четверке –расстрига Канин, послуживший главной моделью Репину, сильный, умный, похожий на «народного философа» в следующей группе – юноша Ларька (выделенный красным пятном рубахи), пытающийся бунтовать, сорвать лямку, как писал о нем Стасов, – воплощение протеста «могучей молодости против безответной покорности возмужалых, сломленных привычкой и временем дикарства геркулесов, шагающих вокруг него, впереди и позади».
После того, как Илья Ефимович написал портрет Радова, он, не старый еще и вполне здоровый мужчина, заболел. встиг справд багато, як у кльксному, так в яксному сенс. разом з ншими генями вн по праву царю на олмп образотворчого мистецтва свту. Вн передав вдомому сторику Д.
Для Рпiна, i для його однодумцiв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цiннiстю, «соцiальне» — частиною художнього твору. Окружающим часто доводилося чути вд цього скарги на бднсть фантаз. Художник зобразив у твор несподване повернення в см39ю засланця революцонера.
цей бк творчост Рпна Стасов, коли давав характеристику «Протодьякону»: Творчий спадок. Картини, опис х все частше зустрчаться в перодичнй прес. Вн остаточно усвдомив сво призначення. Це нове поляга не тльки в небаченй до того чисто рпнськй тематиц, що вдкриваться «Протодияконом», але й у самому живопис, його установках характер. Чортовський народ.
Пригадуються портрети тих нащадкв запорозьких козакв, як писав Рпн, подорожуючи в 1880 роц по мсцях колишньо Запорзько Сч у пошуках матералу для сво картини «Запорожц». Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» — результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Про великого горя, що виливаться в тужливо бурлацьке псн-зойк, розповв у свому врш «Роздуми бля парадного пд39зду» Некрасов (1858). Перший закнчений ескз олю зявився в 1887 роц.
Лише в1913 роц цей шедевр змогли побачити глядач. Якась кривава смуга пройшла через цей рк (учасники замаху на царя були засуджен до смерт. ) Я працював заворожений. Просто ц намагання трактувалися по-рзному. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, .
Значущсть дей та образв «Бурлакв» зажадала вд художника звернення до форм монументального мистецтва. Картина стала событием в художественной жизни начала 70-х годов, но была встречена по-разному. Бурлачество, як одна з обурливих явищ росйсько дейст вительности, низводящее людей рвня робочого худоби, хвилювало у роки багатьох письменникв митцв, чи серця чуйно вдгукувалися на страждання й гор народне. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. Тльки в Хресному ход всезбльшуться, ста ще значншим.
У полотн «Хресний хд в Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя псляреформено епохи. Творчiсть Рпiна називають панорамою росiйсько iсторi друго половини ХХ столiття. Вона написана в двох варантах: один знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз (1891 р. ), а другий – в Харьквському художньому музе (1896 р. ). Рпн зобразив основне скопище людей на задньому план. Рпн зобразив у картин несення «чудотворно» кони до того мсця, де, за переказами, свого часу нбито вдбулося чудесне явище вруючим.
Навщо. Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност. Художником великих завдань далеко простираються горизонтв назвав Рпна Стасов.
Лист закнчувався такими словами: «Числа не знаемо, бо календарв не мамо, мсяць у Heб, piк у книз, а день такий у нас, як у вас, поцлуй за те ось куди нас, тай убирайся вд нас, бо будемо лупити вас. ». Картина була написана швидко, з натхненням. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Одним з кращих портретв Рпна справедливо вважаться портрет М. П. Мусоргського, автора всесвтньо вдомих опер «Борис Годунов» «Хованщина». Скептики связывают эти факты с тем, что картина очень реалистично написана., "Не чекали", 1884-1888 рр. ). Справжнм розквтом творчост Рпна став перод з моменту його повернення на батьквщину. Але вона мстить також тематику укрансько культури, стор, народного життя та побуту.
«Мужик лихий на оч» -- знову незвичайно живе зображення, знову не знаходимо слв, щоб пояснити, що це за людина. Тут там — рухлюдсько маси. Тльки в «Хресномуход» усеукрупнються, ста ще значншим. кожний зображений у картин — особистсть, кожний зображений — людина. Вони тягнуть баржу.
Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна. разом з ншими генями вн по праву царю на олмп образотворчого мистецтва свту. Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Укранськ мотиви пронизують життя i творчють. Ю.
Яворницьким -- земляком художника, знавцем iсторi запорозького козацтва.
Ц слова лл Рпна повною мрою стосуються його самого. Тут там — рух людсько маси. Укранське образотворче мистецтво ХХ -- початку ХХ ст. Важливiше й глибше завдання нiхто ще з росiйських живописцiв не брав».
Але вона мiстить також i тематику укрансько культури, iсторi, народного життя та побуту. На губах стримана, але багатозначна посмшка. Серед моделей, позувало Рпну для картини, багато вдомих особистостей.
Укранськ мотиви пронизують життя iтворчють. Ю. Але навть в цих умовах вн продовжував завжди жваво цкавитися всм, що вдбуваться там.
Тут i там головне — народ. Рпiна сприймалася як виразний натяк на перевагу демократичного ладу над самодержавним. багато нших, що вдрзняються силою взуальних характеристик чткстю точнстю виконання. Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, крм малювання, вн бльше вже не мг займатися. Однако позже Илья Ефимович научился писать картины левой рукой. У нй поднувалися владолюбство, державний розум, культура в той же час «мужицька» грубсть. Народився лля Юхимович Рпн 24 липня (5 серпня) 1844 в невеликому мстечку Чугув на Харквщин, яке у той час було вйськовим поселенням, у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна.
Так срав нения можуть зародитися лише у ум стинного демократа.