Якщо скульптор робить фгуру у повний зрст – це статуя, до стегон – напвфгура, торс, зображення до пояса – бюст, вд плечей – скульптурна голова (якщо з стесаними плечима – герма). Серед видатних поетв тих часв слд згадати буддйського поета Ашвагхош (кнець ст. ), поетв-драматургв Бхасу та Калдасу (IV—V ст. ), поета-лрика Бхартрхару (VII ст. ). Вважаться, що в ньому обднано два божественн принципи: сутност життя й природно енерг. Образнсть в самй основ мови, яка створються людьми, вбира х досвд ста формою мислення.
Ахейську цивлзацю тснять племена дорйцв (XIII – XI ст. Дотепер в нд збереглася народна традиця на свято чи в нш урочист дн прикрашати пдлогу, стни осел, подвря рзнокольоровими взерунками. У III ст. Тут були брукован вулиц, водопровд, каналзаця. Основу храму становить трехнефная базилка.
«Нчого надмру. » – свдчив напис над входом в святилище Аполлона в Дельфах.
Виталия), заложенную в 526 и освященную в 547 г. (илл. Смальта позволила достигать в мозаике глубины, звучности и мерцания тонов. У надрах первсно культури оформилися початку танцю, музики, театру, лтератури. А наявнсть майстрв маньризму в рзних кутках Австрйсько «лоскутно мпер» збагатила мистецьку збрку творами маньриств Ндерландв, тал, навть Франц, стосунки з якою не були тсними. Жанровими замальовками того часу оформлювали суто культов споруди.
21). Поступово танцювальна технка ускладнювалась, з39являлися нов рухи прийоми. з часом перетворилось на одну з найвдомших релгй нд.
Ромул Рем, х предком був Еней, який залишив Трою, псля падння. Ц тенденц закрплюються в суворих законах культурн традиц, зaposявляться канон (системаненарушимих правив норм), снуючий протягом тисячолть. Тут на рубеж IV – III тис.
Наприкнц 16 ст, . Перед тим як оссти на земл, вони були народом войовничих скотарв з розвинутшою, порвняно з кранами Близького Сходу, вйськовою технкою, але обднаних радше у племнн союзи, нж у царства. Пзнше х твори перевезли у Вдень, створивши значну колекцю вдповдного мистецького стилю. 1. Сартра, В. Беньямна. Було високорозвинене мистецтво. Досягнення антично культури вражають, ними грунтуться вся вропейська цивлзаця.
Архтектор навть повязав всь нового Хофбургу з давньоримською Вндобоною. Широкие обращенные к внешним стенам грани столбов рассечены на три части узкие грани, выходящие в подкупольную часть храма, прорезаны треугольными углублениями.
Выражение художником подлинных интересов трудящихся классов расширяет его творческий кругозор и его способность к эстетическому воплощению в образах искусства передовых устремлений общества в целом. За рзномантнстю й багатством пластичного декору Еллора перевершувала Аджанту. Маленьк, цилндрично форми, розмщувалися всередин храму. Римська культура стала живильним грунтом культури романо-германських народв вропи. Проблеми естетичного смаку дослджуються в роботах.
сторя свтового мистецтва переповнена спогадами про античному свт, вдтворенням античних сюжетв, мфв. до н. е. -- ст. Це означа, що, опанувавши створенням утилтарних форм, людина пднявся до створення форми художньо. З V ст. у танц вже на "пуантах" (спецальному взутт) танець отримав образне осмислення.
В област релг здйснився перехд до розвиненого пантеону богв, до обожнювання царсько влади. Специального упоминания требует сооруженная, вероятно, в 530-х гг. Вдбуваться подл прац. Перебування у Фландр той використав для придбання мистецьких колекцй. Характерной ее особенностью начиная уже с 3—4 вв.
Художньо-концептуальна (мистецтво як аналз стану свту). Через вйну виверження вулкана (прибл. Она окружена двухэтажным обходом с хорами на втором этаже. Для пвдня нд — Декану — центральним образом храмово скульптури був бог Шва.
Так, в частности, синайские иконы роднит с фаюмскими портретами техника живописи — и там и тут употребляли восковые краски, которыми писали на досках. Види скульптури розрзняють за призначенням. до н. е. Найбльш вражаючими залишками ц цивлзац палаци, тому вона називаться «палацово». була сплав мистецтва, мфолог, релг.
до н. е. трипльська культура поширювалась на територ понад Днстром, Днпром, Бугом. Фрейда пдготувала процес елтаризац мистецтва та нвелювання дей естетичного виховання. Очевидно, повaposязан на культматери-прародительници як символзують родючсть.
малоазийскими зодчими — Анфимием из Тралл и Исидором из Милета (илл. Взантя проснувала понад тисячу рокв, майже стльки ж, скльки Стародавнй Рим. Марка в Венеции, в первоначальном виде повторивший храм Апостолов. ) – крестообразная в плане постройка, перекрытая пятью куполами. Одновременно изменялись приемы иллюстрирования. Гегель назвав слово найпластичншим матералом, який безпосередньо належить Духу.
Тут лише натяки на генетичний звязок театру з стародавнми культовими мстерями та мпровзованими смховинними дями, створеними нби самим богом Брахмою розгруваними на свят ндри за змстом боротьби богв з асурами (демонами) та ритуалами родючост. Вместо рисунков, сопровождающих текст и свободно располагавшихся на свитке, типичными стали отдельные иллюстрации, вшивавшиеся в книгу и требовавшие завершенной, ограниченной прямоугольным форматом листа «станковой» композиции.
За часв правлння династ Маур 7в розвинулась ндйська лтература. Античний географ II ст. Искусство — одна из форм общественного сознания. В Константинополе были возведены грандиозные постройки. 7а, 6). Аджанта — свдчення високого геня ндйського живопису та особливого ставлення до цього виду мистецтва в ндйськй культур.
Мистецтво дозволя людин пережити нш життя як сво, збагатитися чужим досвдом. У Стародавнй Грец танець виступав частиною культу. Для хараппсько культури характерн були високий пвень землеробства на поливних землях, нженерного будвництва, урбанстичний спосб життя з досконалою для тих часв технологю обробки металв (мдь, бронза), каменю, керамчного виробництва, використання транспортних засобв, розвинена торгвля, як внутршня, так зовншня.
6 в. ) (илл. е. ), цукрист називають егейсько, вагомими осередками булиМикени, Тиринф, Афни, Фиви. по V столття н. е. За легендами, танець — стародавн мистецтво, що зародилося в Гмалаях. У сучаснй науц сильна антинтелектуальна течя, що йде вд нтутивзму Анр Бергсона, в психолог – вд Згмунда Фрейда, в мистецтв – це течя сюрреалзму, яка визна "автоматичне письмо", "епдемю сну", "вдключення розуму".
У центр два скфи-володар зшивають золоте руно-сорочку з овечо шкри. н. е. сармати розселяються на територ сучасно Украни. Мистецтво здатне дослдити т сторони життя, як недоступн науц. На ранних ступенях общественного развития правдивое отражение жизни в искусстве формируется стихийно и большей частью облекается в фантастические мифологические формы (искусство древнего мира и средних веков).
Згдно першому з них, що йде вд Аристида, мистецтво ма справу з mimesisом (нтерпретацю), представленням образв, ми отримумо задоволення, спостергаючи точно й акуратно виконан картини реального свту. Вагому роль у буддизм вдграло вчення про ахмсе (ахнса), що рунтуться на заборон завдавати шкоду живим стотам, чинити насильства над ними, вбивати. Укранська культура першо третини ХХ ст. протирччя мж художнм та утилтарним розумнням реч надавши естетичного змсту новим функцям та конструктивним системам, залучити до мистецтва ус сфери життя й зробити людину часткою художнього цлого.
була завжди предметом уваги мистецтвознавцв. У цей перод тут поширються антична культура, поширюються впливи гунв. Но искусство Равенны начала 6 в. обладало и специфическими чертами. В книжной миниатюре в первых веках н. э. определился переход от античной книги-свитка к «кодексу», т. е. книге, состоящей из отдельных сшитых листов. Багатий свордний театр, неповторюваний у свох стародавнх традицях, склався на Стародавньому Сход, в нд, Кита, Япон та нших кранах. сторя стародавнього свту розвивалася повльно.
У "Ргвед" вперше теоретично обрунтован морально-правов мотиви подлу ндйського суспльства на чотири основн стани: брахманв (жерцв), кшатрв (вонв), вайшв (простолюдинв-землеробв) шудрв (слуг). У сфер релг здйснився перехд до розвиненому пантеону богв, до обожнюванню царсько влади. Софии) известны лишь по описаниям. «Нчого надмру. » — проголошувала напис над входом в святилище Аполлона в Дельфах.
Наиболее значительными из сохранившихся памятников монументальной живописи 6 в. являются знаменитые мозаики церкви Сан Витале.
Шанувалися душ предкв – пенати, лари, мани. Если белое и табачное с пурпуровыми вставками одеяние патрициев и пурпуровая с золотом одежда Феодоры перекликаются с цветовой гаммой мозаики Юстиниана, то одежды спутниц императрицы переданы с удивительным богатством цвета. Це золота нагрудна царська прикраса -- 1150 г золота 958 проби, даметр 30, 6 см. Матхура стала центром розквту традицйного ндйського мистецтва. Вдтак, мистецтво модерну сприя активному росту тиражно графки. Але в такому випадку ми отримумо свордну картину свту, що будуться на спалахах нтуц.
Город украсился ипподромом, термами, арками.
Вднайти призначення колони — завдання для вчених майбутнього. Близькими до ц стату за характером часом створення горельфн фгури подружньо пари донаторв (тих, хто пожертвував на зведення печерного храму) в Карл ( ст. Широко распространились в мозаиках золотые фоны (Выступающая наружу грань позолоченного кубика смальты обычно покрывалась тонкой стеклянной пластинкой, благодаря чему создавался эффект мерцающей, вибрирующей плоскости. ), придающие изображению парадность и вместе с тем отрешенность от реальной жизни. до и. е., в епоху "Ргвед". та словен.
Таким образом, направление, представленное в 5 в. скульптурной головой «Философа из Эфеса», продолжало существовать и в 6 столетии. Так уже сталося, що найдавнша ндйська культура вдома переважно за матеральними залишками (стародавню писемнсть повнстю розшифрувати ще не вдалося), вони свдчать, що деяк образи релгйних культв виявляють тенденц наслдування харапсько цивлзац наступною культурою, яка не була принесена лише ндовропейськими завойовниками арями, котр нбито не тльки полтично, а передусм культурно пдкорили соб автохтонне населення ндостану. А в романтичному балет з 30-х рокв XIX ст. починаться сильний вплив грецько релг. Подбний стан в пдход до оформлення спостергався по всй вроп.
Було досить почесним вддавати свою доньку танцвницею в храм. Однак ц епчн шедеври результатом колективно народно творчост впродовж багатьох вкв. Вдбуваться ототожнення римського грецького пантеонв. У флософ стародавньо Грец можна видлити два основн погляди на мистецтво. Образотворче мистецтво, лтература, ремесла набувають самостйного значення. Аполлинария Нового) и арианский баптистерий.
У Рим завжди панувало уявлення про особливу богообраност римського народу самою долею призначених йому перемоги. Кушанська держава сприяла активзац поднання культур народв Заходу та Сходу. Досить назвати собор Св. Це — всемогутнй бог Шва втлю в соб сили трьох богв: творителя (Брахми), руйнвника (самого себе) та охоронця свтового порядку (Вшну).
До н. е. С этой концепцией имеет много общего догматическое понимание иконы, по которому она представляется как бы отблеском «священного образа», своего рода связующим звеном между верующим и божеством. Фундаментальн змни вдбулися у мистецькй культур.
Розвитков мистецтва сприяв ндузм, який на той час утвердився як державна релгйна система. umetnost, босн. н. е. Клавдй Птолемей назива понад сотню сарматських племен (алани, роксолани, язиги, сраки та н. ). Римська ментальнсть рзко вдрзнялася вд грецько.
Найбльш вражаючими залишками ц цивлзац палаци, тому вона називаться «палацево». Иконописец должен был совместить отвлеченную идею с изобразительной конкретной формой. 3олото фона и белые одежды ангелов и святых определяют основные тона цветовой гаммы. церковь св. До н. е. ).
Але самий виклад стор мистецтва ХХ ст. В другому, що бере початок у поглядах Платона, мистецтво надихаться Музами (Богом, або внутршнми мпульсами, або пдсвдомстю) для вираження того, що знаходиться вище навколишнього свту, тобто внутршн почуття, прояви або вков вдчуття. К. Готшеда, Д. Юма, К. -А.
Примером служит так называемый Ватиканский свиток Иисуса Навина, представляющий собой копию 7 в. (по взглядам ряда ученых — 10 в. ) с оригинала с 5 столетия, так что миниатюры свитка могут быть рассмотрены как памятник ранневизантийского искусства (илл. н. е., коли кордони Римсько мпер наблизились. Особенно точно и вместе с тем поразительно эффектно была решена задача укрепления купола с восточной (алтарной) и с западной стороны (со стороны входа). На воротах традицйно встановлювалися рельфи з зображенням епзодв з життя Будди.
до н. е. описав вйну скфв кммерйцв, вн розцню це як мжусобиц. Геродот подну скфв з сарматами стверджу, що вони пшли вд шлюбв скфв з амазонками. Ц тенденц закрплюються в строгих законах традицях, зявляться канон (система непорушно правил норм), що збергаться протягом тисячолть. План Св. Це символ дност, образ, який у мистецтв дуже широко використовуться. Цю збрку столттями доповнювали картинами та творами мистецтва з рзних кран мст.
Действительно, античное художественное представление составляет основу этих миниатюр. На нив релгйних пошукв свт побачили лтературн обробки релгйних збрань, так зван пурани. Тому тут з раннього дитинства прищеплювали навички живописно майстерност. Соф злегка витягнутий прямокутник, в центр якого потужними засадами видлений квадрат.
Цей перод увчнений Гомером в «лад». Ахейскую цивлзацю тснять племенадорийцев (XIII – XI ст. Художньо-сторичний музей у Вдн (в порвнянн з Ермтажем) ма незначн твори саме у французькому вддл, де збран випадков або не найкращ зразки мистецтва Франц. Крт заселяють племена ахейцв (XV – XIII ст. Австрйський двр швидко став одним з потужних центрв маньризму в Захднй вроп. Вакх» (илл. За правлння Кушанв пожвавилася торгвля нд з Китам, Персю, Месопотамю, Римською мперю. Сармати робили чотириколсний вз без жодного цвяха, мали шовков, сукнян тканини.
За римськими легонерами йшли купц, за купцями мсонери, що несли нову вру. До античност походять сучасн лтературн жанри флософськ системи, принципи архтектури та скульптури. В восточной части южной стены помещено изображение восседающего на троне Христа. 17). До н. е. ) бльшсть поселень загинуло.
Вн був перехдним етапом мж мистецтвом вдродження та бароко деякий час спвснував з обома стилстичними напрямками, хоча з бароко – значно бльше. Поява модернзму в кнц XIX ст. Первсна скульптура представлена здебльшого фгурками жнок (5 – 15 см) з каменю кстки з гпертрофованими (величезний опуклий живт, в якому зр нове життя, непомрно велик груди) формами тла, схематизованих головами руками – так зван «Палеолтичн Венери». Важное место заняло производство художественных тканей, в частности шелковых. Поширилося створення скульптурних образв головних богв ндузму — Вшну, Шви, бога сонця. ХХ ст., часу загального пднесення та розквту укрансько культури.
Виховна ("формування цлсно особистост). Усередин огорож пролягала доржка, для церемонального обходу ступи. В миниатюры введены и аллегорические фигуры, почерпнутые из позднеантичного искусства (например, фигура богини города в сцене изображающей Иисуса Навина и ангела перед Иерихоном). Досвдчений архтектор, Готфрд Земпер пдойшов до реконструкц як до мстобудвного проекту.
Та картина талановитого художника-маринста здатна передати могутнсть стих.
до н. е. При этом архитекторы, скрывая от зрителей четыре несущих основную нагрузку массивных столба (их объем не воспринимается из среднего нефа), добиваются особого впечатления: купол кажется возносящимся лишь при помощи ритмичного взлета полукуполов и парусов. археологчн знахдки укрплень римлян на берегах Днстра (бля Залщикв), у Кив знайдено скарб римських монет (I--II ст. Вдтак, можемо виявити деклька найголовнших способв творення скульптури: вискання (якщо використовуються тверд матерали: мармур, грант), вирзання (дерево), лпка (глина та нш м39як матерали), лиття (метал, пластмаса). Суспльно-перетворююча функця (мистецтво як дяльнсть).
На пвноч нд храми присвячувалися Вшну чи богов сонця. Перш вдом центри ндйсько культури снували вже в III тис. Соф в Константинопол. Вот таким образом архитектор изменил формы аркад между столбами: те из них, которые соответствуют стенам здания, расположены по прямым линиям выгнутая форма придана только аркадам, находящимся против углов церкви. Тому ц мистецтва ще можна було б назвати формотворчими.
Цей досвд виступа як художньо органзований, узагальнений, осмислений художником. Було створено остаточн редакц народного епосу. сторя мистецтва може надати величезну кльксть таких прикладв. art або сп. Архитектура заставляла человека ощутить свое ничтожество перед божественными силами.
Це пам39ятник, монумент, нтеррн оздоби. Найпоширенша форма ступи — напвсфера на квадратному пдвищенн. З цього погляду вражають фрески печер Аджанти та скельн храми Еллори.
У матеральнй культур вдбуваються стотн зрушення. Но самым замечательным сооружением Константинополя стал храм св. до н. е. ). На противагу й комунстична деологя, не вдмовляючись вд категор прекрасного, висунула на чльне мсце принцип партйност мистецтва, що повязував мистецтво з революцйною боротьбою робтничого класу вимагав вд митця «правдивого сторично-конкретного зображення дйсност в революцйному розвитку». Завдяки цй «школ», що тривала тисячолття, вироблялася розумова здатнсть до узагальнення досвду.
До н. е. З 84 000 ступ, споруджених Ашокою, збереглося лише деклька. 3. Эту задачу они решили с гениальной смелостью и новаторством. Призначення епосу – викласти поступову оповдь про ряд подй.
На змну ври в авторитет церкви приходить вра в авторитет науки. до н. е. ). У V--III тис.
Як влучно зауважив Д. Антонович. Особливого статусу танець набув у Стародавнй нд, де сьогодн залишаться важливим компонентом культури. псля так званого великрго переселення народв. Однак продовжували розроблятися й буддйськ теми.
Наконец, в самом образе— и прежде всего в чрезвычайно экспрессивном, пристальном и утратившем индивидуальную выразительность взгляде — передавалась потусторонняя сила, наполняющая «земную оболочку» человека. Згдно з нею, законним вважався шлюб лише в межах одного стану. Первый высокий расцвет собственно византийского искусства приходится на 6 в. При Юстиниане I Византия на недолгое время почти достигла размеров величия Римской империи. тривало перше кругосвтн плавання Ф. Магеллана. е. утвердився новий порядок, виникла державнсть.
Кеплер, Дж. Кольори використовувались чорний, червоний, блий, червоно-брунатний. Сильное влияние позднеантичных традиций сказалось и в миниатюрах рукописи Диоскорида (Вена), выполненных в первой четверти 6 в. Здесь помещены портреты знаменитых греческих и римских врачей изображение самого Диоскорида, открывающего магическую силу корня мандрагоры. Здесь был перестроен «Большой дворец», сооружена (около 528 г. ) колоссальная цистерна, перекрытая сводами, опирающимися на мраморные колонны (эта цистерна получила у турок название «Бинбир дирек» — «Тысяча и одна колонна»). Они заключались в том, что зодчество и живопись не прониклись еще духом имперского величия, который утвердился в художественной культуре Равенны после смерти Теодориха, когда резко усилилось влияние юстиниановской Византии.
Найслабша длянка музею – мистецтво Франц. Первсна скульптура представлена здебльшого фгурками жнок (5 – 15 див) з каменю та кстки з гпертрофованими (величезний опуклий живт, у якому зр нове життя, непомрно велик грудях) формами тла, схематизированними головами руками — зван «Палеолитические Венери». Средняя арка на востоке ведет в абсиду, а средняя арка на западе — в главный вход.
Так, монолтн храми Махабалпурама були перехдними формами до наземних храмв. Це був перод розквту мст — центрв ремесла, торгвл, науки та мистецтва. umjetnost. Гельвеця.
У скульптури як мистецтва сво особливост, сво коло сюжетв. В епоху Вдродження з39являються нов, свтськ форми танцю (швидк та повльн). Саме в тал, на батьквщин античност, вдроджуться деал прекрасного, гармонйного людини. Пдтвердження можна знайти хоча б у сюжет скфсько пекторал (V ст.
Ц види мистецтва вдносяться до так званих просторових. У стародавнй нд заняття малярством були необхдними для кожно освчено людини. Цей мотив походить вд стародавнього культу плодючост. 18).
Крм змсту, важливим ста взуальний вигляд друкованих видань. Так, знаменит печерн храми Еллори демонструють високу скульптурну майстернсть ндйцв. Це стало основою здатност до художнього вдображення дйсност у слов.
Однак Хараппська держава не виявляла схильност запозичувати х технчн досягнення. Саме в "Ргведах" були обгрунтован морально-правов мотиви подлу суспльства на чотири стани (варни) — брахманв (жерцв), кшатрв (вонв), вайшвв (землеробв, ремсникв) шудрв (слуг). до н. е. Нлу. Фундаментальн змни вдбулися в художнй культур.
Ряды колонн в базилике не длинные это в сочетании с большой высотой нефов (особенно залитого светом среднего нефа) придает интерьеру стройность и легкость. В отличие от церкви Сан Витале подкупольная ротонда вписана не в октогон внешних стен, а в прямоугольник, близкий к квадрату. Херсонес, як Ольвя, мав власну грошову систему.
Скульптура подляться на монументальну (включаючи монументально-пам39ятникову та монументально-декоративну), станкову (камерну) так звану скульптуру малих форм. XV в. е. ) бльшсть поселень загинуло. Восточный (главный) купол, занимающий половину среднего нефа, был поднят на барабане западный пришлось сделать низким, чтобы он не нарушал стройности силуэта здания. «Батько стор» Геродот у V ст.
Функцональна спрямовансть, притаманна програм стилю модерн, виявила себе в пднятт тих галузей творчо дяльност, для яких поднання масового та ндивдуального мало особливе значення. Це проявилося навть у тому, що поряд з вшануванням основно трйц богв ндузму — Брахми, Вшни й Шиви, особливою пошаною користувався культ священних тварин (мавп, корв). Це стосувалося також вибору профес (заняття визначеним для кожного стану ремеслом), побутових стосункв (дозвл сти в присутност тльки представникв свого стану) тощо.
Художник – самоук, нащадок козацького роду, вимушений за станом здоровя жити за кордоном (у Франц та Бельг) вн, як М. Ткаченко, нколи не поривав звязкв з батьквщиною – з успхом експонував сво твори не тльки у паризьких Салонах, а й на виставках Товариства передвижникв. Людина знову ста головною темою мистецтва. Вместе с тем социалистический реализм — новая, высшая форма реалистического искусства, наиболее последовательного и полного художественного отображения и оценки действительности в ее развитии и изменении. схд), але вчен допускають, що голову держави мг тут обирати народ. Вдтод залишилися тльки камян споруди, повязан з буддйською релгю.
Огромное давление, приходящееся на столбы, передастся при помощи арок на боковые стены. А у зовншнй полтиц Ашока, вдповдно до етики буддизму, закликав вдмовитися вд агресивних вон, завоювати свт не шляхом збройних нападв, а через проповдь вчення Будди, на якому рунтувалось його власне справедливе управлння державою та праведне життя взагал. Отож, поряд з традицйною скельною архтектурою, яка розвиваться в храмових комплексах Еллори та Елефанту (VII ст. ), починають упроваджуватися наземн архтектурн форми.
Кушанськ цар обрали свою столицею знову Паталпутру. стало употребление смальты, то есть кубиков из окрашенных стеклянных сплавов. мистецький вигляд книги мняться в залежност вд то доби, в якй книжка появляться. З часв триплля залишилось до 40 печер бля Кива. Вдбуваться так звана неолтична революця.
е. ). Це епоха первсного нагромадження капталу, епоха авантюрних способв збагачення (в тому числ пратського), з 3-го стану видляться буржуазя.
У багатьох словянських мовах термн повязаний з словом «умлець», «вмння», зокрема чеськ. Антична культура захоплю свом пластичним, «тлесним» характером. Мир/космос — цей бачили древнми греками як одухотворене, прекрасне, куля, населене людьми богами. У антично естетиц очолювали так категор, як мра розмренсть, симетря, ритму гармоня, на столття визначили вропейськ канони краси. до н. I тисячолття до н. е.
Пространственное богатство характеризует и самую замечательную равеннскую постройку 6 в. — церковь Сан Витале (св. Поверхня цього металевого велета й дос блискуча не ушкоджена ржею. В письмовй лтератур епчними жанрами вважаються роман, повсть, новела, доповдання, нарис.
Досягнення антично культури вражають, на них грунтуться вся вропейська цивлзаця. Архтектурн форми прикрашалися численним декоративним оздобленням. Верхние ярусы этих мозаик («Чудеса» и «Страсти Христовы»), средние ярусы (фигуры апостолов и пророков в простенках между окнами), а также находящиеся в западных частях нижних ярусов изображения гавани — Классе с морем и кораблями и дворца Теодориха были созданы при Теодорихе. Сво досконалост воно досягло в кран Тамлв, що на крайньому пвдн нд. Звдси т дивн, як на той час, принципи людяност в управлнн державою, як пропагував Ашока.
до н. е.
Архитектурный образ св. В этот период построены дворец Теодориха (не сохранился) и многочисленные арианские (Арианство — течение в христианстве, отрицавшее учение о троице, было осуждено как ересь и в результате гонений почти исчезло в Римской империи уже в 4 в., но сохранялось у готов и у других племен. ) культовые здания (впоследствии освященные католической церковью). на Балканському пвостров островах Егейського моря зароджуються перш осередки державност, найвищою з яких була кртська. Виника рльництво, яке подну городництво, тваринництво, окультурювання рунтв.
Основна форма державност — полс. Поряд з дйовим танцем, де були сюжетн мотиви, розвивались форми "чистого" танцю. Софии, построенный в 532—537 гг. Основна форма державност – полс. Вражають памятки, як збергаються в Херсонес. Кожен будинок мав свою Весту – богиню домашнього вогнища.
визначити динамку функцонування мистецтва графки у суспльств простежити звязки творчост укранських графкв ново генерац з мистецтвом художнх центрв – Мюнхена, Вдня, Парижа, Кракова, Праги, Петербурга, Москви зясувати особливост художньо ситуац Кива, Львова, Харкова, визначити роль, яку вдгравала графка у мистецькому житт цих культурних осередкв розглянути процес становлення ново нацонально графчно школи, розвиток в Укранськй Академ Мистецтва (УАМ), у художнх освтнх закладах Харкова, Одеси, Львова провести стилстичний аналз мови творв провдних майстрв, виявити базов пдходи до формотворення, зясувати вплив на процес формування певних напрямв у графчному мистецтв окреслити домнуюч стилстичн напрями розвитку укрансько графки першо третини ХХ ст. Однако форма свитка сохранялась и позже. Малярством займалася не лише культурна елта. Познавательная роль искусства сближает его с наукой. У багатьох вропейських мовах використовуються слова латинського походження — фр. до н. ).
Трипльц жили родами, обднан жнкою (матрархат). З VIII столття живопис поступаться мсцем пластичному мистецтву. Звичайно ж, розкшна архтектура Земпера слугувала мператорському двору його уславленню. В результат виверження вулкана (бл.
Та вплив мистецтва не дидактичний, не моралзаторський. Та при цьому сво привабливост не загубили традицйн способи граврування. umeni, серб.
Ця високохудожня ювелрна памятка вирзняться майстернстю виконання, декоративнстю. Найбльшими зразками таких сюжетв пластичного мистецтва широковдом храми Кхаджурахо (X ст. ). Серед них «Клятва громадянина Херсонеса» (I--II ст. Правомрно говорять про «реалзм» мистецтва первсно людини, яке проявилося пд час точност й дють лакончност малюнкв, у вмнн передати характерн риси зовншност та поведнки тварин.
22 а). Через це для ндйсько культури характерним високе художн чуття живописност. Цей перод увчнений Гомером в «лад». artworld) чи певними нституцями. Всесвтню популярнсть отримали розпису, виявлен в печерах Ласко, Альтамра, Фон де Гом, Нио.
Изображение стало плоскостным, пропорции нарушились исчезла пластическая лепка формы. Нефы разделены двумя рядами колонн, поставленных на квадратные базы и украшенных композитными капителями. Сочетание купола с прямоугольной формой здания стало здесь основной структурной задачей. Так, у стату якшин з Ддаганджа (II ст. та т. arte.
Этот прием позволил добиться удивительных пространственных эффектов. Исключительно интенсивным было строительство в первой четверти 6 в., когда Равенна была столицей остготского государства Теодориха (умер в 526 г. ). Тому так щедро вони вдображали у свому мистецтв буяння життя, багатомантнсть цього природного свту. Крит заселяють племена ахейцв (XV – XIII ст. У нй втлено цлу низку сцен-спогадв. Християни з Риму бували тут за сотн лт до 988 р. (офцйного хрещення). 16 6).
«Искусство принадлежит народу. Образний лад мова середньовчного мистецтва складнше експрессивн античного. Але через недовговчний матерал ц архтектурн витвори не збереглися. Всесвтню популярнсть отримали розписи, знайден у печерах Ласко, Альтамра, Фон деГом, Нио. Чи правомрно говорять про «реалзм» мистецтва первсно людини, яке проявилося в точност лакончност малюнкв, в умнн передати характерн риси зовншнього вигляду поведнки тварин.
У надрах первсно культури оформилися початку танцю, музики, театру, лтератури. Посуд столовий для збергання прикрашався орнаментом або розмальовувався. до н. е. ).
утвердився новий соцальний порядок, виникла державнсть. Але в систем ндузму вн набува мстичного смислу дей тантризму. Укранська графка ХХ ст. Его окружают, как телохранители императора, четыре архангела, а справа к трону движется длинная процессия святых мучеников (22 фигуры), возглавляемая Мартином Турским, которому была при Юстиниане посвящена эта церковь. Цивлзаця Середньовччя називалася морсько (тому що розвиток повязаний з Середземним Балтйським морями), Вдродження сповстило початок океанчно цивлзац. Именно в здании нового типа, в купольной базилике св.
Тут меж IV – III тис. 8). I тисячолття е. по V столття н. е. сторя древнього свту розвивалася повльно.
Лтература сну у трьох видах художнього тексту: епос (дослвно – розповдь), лрика (дослвно – те, що виконуться пд лру), драма (дослвно – дя). Справами дино гдними римлянина визнавалися полтика, вйна, законотворчсть. склався брахманзм як свордний синтез врувань ндоарв (ведизму) та релгйних уявлень попереднього мсцевого доарйського населення Пвнчно нд. У храмах були спецальн кмнати для обмивання з добре розвиненню каналзацйною системою.
до н. е. ). На санскрит були записан оповдання в стил байок — "Панчатантра" ("Книга оповдань") та "Хтопадеша" ("Книга мудрих порад"). Богатством оттенков отличается цветовая гамма мозаики.
Уже в III тис. Такого дивного поднання не знала жодна культура. Це — монолтна будвля, призначена для збереження буддйських релквй. Вони залишили значний слд в укранськй культур. В перод, коли складалися ц величн священн гмни, ар (арйц) досягли передодня ранньокласово цивлзац. Камяна архтектура дедал бльше зливалася з монументальною скульптурою.
2. х правител мали титул "раджа", спорднений з латинським словом "реке" (король). Одню з причин цього був тсний звязок культури з трудовою дяльнстю. Вн був найбльшим мстом, багатим культурним.
Урядов декрети вискалися на камен. Особливстю релгйного свтогляду римлян х вузький практицизм утилтарний характер сплкування з божеством за принципом «do, utdes» – «я даю, щоб ти дав мен». Ирины (30-е гг. 24, ).
У сфер мистецтва виникають трактати про художню майстернсть у рзних видах творчост. В цей час також уже снувала лрична поезя "Тхера-гатха" ("Врш ченцв") "Тер-гатха" ("Врш черниць"). Сознательная устремленность к познанию мира, его закономерностей, сложение реализма как программно осознанного определенного метода в искусстве относится к эпохе Возрождения, когда искусство, как и наука, освобождаясь от плена церковной схоластики, овладевает правдивым отображением образа человека, его мировоззрения и общественных отношений. которые их окружают и заставляют действовать. »1, — подчеркивает Энгельс, говоря об особенностях демократического реализма 19 в. Реализм в искусстве — понятие историческое.
Гуманстична культура Ренесансу пронизана мрю про нову людину його духовному розвитку. Очевидно, так воно було. Стародавня Греця нколи не була диною державою – це безлч окремих держав – полсв. Ступи були рзних розмрв.
Пзнавально-евристична (мистецтво як знання та просвта). Кушани здйснювали покро-вительство щодо лтератури та мистецтва. Щоправда, це не була широкознана давня культура. Культура нд, специфка, почала складатися ще в IV тис.
Визначальними для творв мистецтва при цьому можуть вважатися або мета, з якою вони були створен, (за висловом Дональда Юдда – мистецтвом те, що вважа себе мистецтвом) або визнання того чи ншого твору мистецькими колами (англ. Вд античност йдуть усвдомлення того, що найдосконалшою формою в природ людське тло. Хоча не завжди ця функця очевидна.
Софии не имеют того ясного, земного характера, который присущ античным зданиям. Роль антично спадщини в розвитку вропейсько культури неможливо переоцнити. н. за радянських часв перебував пд пильною цензурою. Йому доручили реконструкцю мсько резиденц мператора – Гофбург.
Тод, наприкнц II—початку тис.
до н. Ашваггош, в яких уже чтко виступа оформлення пси, що включа пролог, под на акти заключне благословення у форм вршв прози а також трактату "Натья-шастра" (Настанови у театральному мистецтв), що пода правила акторсько гри, постановки вистави написання драматичних творв. castas — чистий).
Вот таким образом ни одна из граней не видна зрителю прямо, каждая из них воспринимается в ракурсе. Оно должно уходить своими глубочайшими корнями в самую толщу широких трудящихся масс. Гуптська епоха уславилась яскравим розквтом ндйського живопису. На змну присвоюючому (споживчому) типу господарювання (збиральництво, полювання, мисливство) приходить продуктивний (виробляючий) тип господарювання, освоно сучасний цикл сльськогосподарських робт (обробка рунту, свба, вирощування, збирання, збергання споживання). Римськ впливи в укранськй культур починаються в -- ст. Искусство в основе своей народно.
Близько 7--6 тис. Оно должно объединять чувство, мысль и волю этих масс, подымать их. Ступа походить вд могильних пагорбв. Зодчие храма св. призвела до радикального перелому в поглядах на роль мистецтва.
В цю ж епоху склався подл суспльства на касти — явище, без зясування якого неможливо зрозумти характер та сворднсть ндйсько культури. та англ. Пд впливом французького мистецтва (майстрв-барбзонцв) опановував систему передач свтло-повтряного середовища ван Похитонов. Эта церковь представляет собой базилику, перекрытую двумя куполами, расположенными по оси среднего нефа (западный купол был, по всей вероятности, возведен позже). Хоча, закономрно, взамовплив був тривалий час. 9).
Давня Греця не була диною державою — це безлч окремих держав — полсв. Первоначально храм имел плавный, замкнутый силуэт. XV ст. Софии царил над всем городом, как корабль над волнами моря. Ренесанс – це епоха великих вдкриттв.
Драматургя цього пероду дйшла до нас лише фрагментарно — твори таких поетв, як Бхаса ("Побачення вв сн Васвадата"), Шурдака ("Глиняний взок"), Калдаса ("Шакунтала") та н. Середньовчна драма, продовжуючи традиц стародавност, набула нових тенденцй, зокрема в псах Харш ("Ратнавал"), Бхавабхут ("Малат Мадхава"), Ваваруч ("Закохан") VII— VIII ст. Графку можна вважати основою всх образотворчих мистецтв. При этом христианство потребовало от средневековой иконописи известной бесплотности изображения, а индивидуальные портретные черты были решительно сменены канонизированным типом «лика» святого, черты которого строго обусловливались иконографическими правилами.
Вденський королвський двр радо втав представникв ново мистецько теч, звдки б вони не були. Демократический реализм 19 в. развивается в условиях капиталистического общества. Недаремно античну культуру називають колискою вропейсько цивлзац.
Росйська назва искусство виходить з запозиченого в часи християнзац з болгарсько изкуство-то (корнь — искус (искушение), тобто спокуса) сторичним свдченням настороженого ставлення православно церкви до художньо творчост. Аджанта стала осередком розвитку цього виду мистецтва. Все изображение выглядит более бестелесным, чем мозаики двух верхних ярусов. н. е. ), посуд, прикраси (емал). Фигуры стоят на ярко-зеленой полосе земли, по которой разбросаны светлые пятна цветов. рокв.
Так, театр в ндвиник у глибоку давнину й досяг найвищого свого розвитку наприкнц стародавньо епохи, у перод мпер Гуптв (IV—V ст. ), але через 2—3 столття почав занепадати, збергши сво традиц, композиц, стил й навть мову лише в санскритськй класичнй драм, повязанй з живою театральною традицю епохи стародавност та раннього Середньовччя. Якщо греки були дивовижно обдарованим народом в област художньо творчост, то римляни (як вони сам визнавали) мали максимальн можливост до практично дяльност. Грецьк, етруськ схдн впливу творчо перероблялися вдповдно до римсько системою цнностей. При Юстиниане, в 550-е гг., оставшиеся свободными части нижних ярусов были заполнены двумя большими композициями, наиболее интересными в цикле мозаик храма.
Живописн традиц нд пднесли високо серед нших тогочасних кран Схдно Аз. Термн «Вдродження» (renaissance – вдродження) по вдношенню до культури тал не випадковий. Згдно з переказами Рим був заснований 21 квтня 753 р до н. е. Характеристика кожного з названих жанрв теж вимага уточнень.
залишки знайдено на Кивщин в 38 селах, на Подлл -- у 25. Центральною категорю мистецтва ста прекрасне, яке давньогрецьк флософи спввдносили з довершенстю, чуттвим задоволенням, благом (Платон, Арстотель). Танцвниц навчалися цьому мистецтву з малолття й присвячували йому сво життя. 6.
Слово – ось матерал лтературного образу. Реализм — художественный метод, наиболее отвечающий познавательной природе искусства. Це виявилося в аджанському стнному живопис.
Наприкнц XIX ст. 12, 13). Одню з причин хнього цього було тсний звaposязок культури з трудовою дяльнстю. в кожну добу живе вдповдне до доби мистецтво.
Колорит мозаики вызывает чувство возвышенной праздничности. Але гадхарська школа, прийнявши художню технку грекв, за змстом була суто ндйською, адже трактувала буддйськ сюжети. Укранська книга чутливо реагувала на ц процеси.
Римська культура тсно повязана з релгю. Первая была построена как арианский храм при Юстиниане эта базилика была освящена как храм Мартина Турского, а современное название получила значительно позже — около 1000 г. Это трехнефная базилика с двумя рядами изящных соединенных арками колонн (илл. Активно вивчаться Сонячна система (. Земпер вже був продовжувачем бароково стилстики в ансамбл Цвнер, закнчуючи ансамбль архтектора Пьопельмана. Среди них в первую очередь надо назвать купольную мозаику арианского баптистерия. В миниатюрах Россанского кодекса (вторая половина 6 в. ) евангельские сцены помещены на абстрактном пурпуровом фоне.
Тогда же в глубине Сирии, в пограничном с Месопотамией районе — Русафе, была сооружена небольшая так называемая церковь «вне стен» имеющая характерный признак крестовокупольных зданий: четыре свободно стоящих столба посередине и крестообразно расходящиеся перекрытые сводами проходы. Одним з чудес свту храм Кайласа.
В основу храма положен план трехнефной базилики. Архитектура Равенны во второй четверти 6 в. (после смерти Теодориха) прониклась тем торжественным величием, которое утверждалось константинопольской школой. сторя свтового мистецтва переповнена спогадами про античний свт, вдтворенням античних сюжетв, мфв. Об39дну х те, що х твори найбльш довговчн, збергаються у вках.
Саме взантйська культура може вважатися безпосереднм спадкомицею наступницею антично культури, не випадково Константинополь називали «другим Римом». З одного боку ррацоналстична флософя Ф. Шеллнга, А. Шопенгауера, Ф. Нцше, А. Бергсона 3.
Перед абсидой обход прерывается пресбитерием (проход к абсиде), окаймленным также двухэтажными аркадами абсида прорезана тремя окнами. Сергий и св. Саме ж поняття естетичного виховання було введено Шллером у робот «Листи про естетичне виховання людини», який стверджував, що мистецтво ма сформувати всебчно розвинену гармонйну особистсть. Этому служили и размеры храма, рассчитанного на многотысячные людские толпы и роскошь отделки интерьера цветным мрамором и декоративной мозаикой и великолепие церемоний, происходивших в храме. та слов.
Активзуються флософськ й теоретичн дослдження. У формул води Н2О схоплено закон снування явища. Ранньою формою театрального мистецтва була пантомма, за допомогою яко можна було зобразити землеробський процес (вд свби до збирання врожаю), рзномантн обряди та церемон, мисливськ тотемчн танц. «.
Вдрзняться один рзновид вд ншого способом формування художнього образу. Тому воно мало як схдн, так захдн риси. 19, 20). Цей вплив особливо посилються наприкнц антично епохи. Епоха Просвтництва зорнтову естетичне виховання на широку аудиторю. Аполлинария в Старой гавани), освященная в 549 г. (илл.
Церковь св. Купол был возведен на четырех столбах при помощи парусов (треугольных изогнутых сводов, напоминающих надутые паруса): между столбами переброшены арки, на верхние точки которых опирается основание купола, а в промежутках между этими четырьмя точками тяжесть свода принимают на себя паруса, своими нижними углами упирающиеся в столбы. Эти изображения, включенные в орнаментальный узор (плетенку), сочетают фронтальность композиции и торжественность с живой пластикой в трактовке фигур и лиц, с чрезвычайно богатой, тонкой, радостной цветовой гаммой. Спадкомнсть ндйсько культури значною мрою грунтуться на соцальних нститутах (варни, касти, смя) великому поширенн загальновживаного перелку релгйних цнностей серед станв та общин. Бруно, Г. Галлей).
Скульптурними групами називають композицю, де фгури деклькох людей. н. е. ). Численн едикти цього царя — офцйн укази й звернення по пдданих, викресан на камен, свдчать, що вн прагнув за допомогою цього вровчення духовно обднати подлене на касти ндйське суспльство.
до н. е. Тваринництво вдокремлються вд землеробства, зявляться ремесло.
Серед найвдомших — ступи в Бхархут, в Санч, в Ашарават (П ст до н. ). на берегах нду, однак справжнього розквту вона досягла в II тис. Но внутренняя физическая связь Элементов здания (которая всегда была наглядно выражена в ордерной архитектуре) скрывается от глаз человека: он должен не разумом понять, а взволнованной душой постигнуть чудо — вознесение огромного купола на головокружительную высоту. Антична культура полонить свом пластичним, «тлесним» характером. «Книга Бытия» (так называемый «Венский генизис» третья четверть 6 в. ) украшена миниатюрами, отмеченными живой динамикой, пространственностью изображения в миниатюры введены элементы пейзажа. Но здесь архитекторам не удалось органично сочетать купол с базиликой.
Взантйське мистецтво дало блискуч зразки архтектури, зокрема, хрестово-купольний храм. Воно носило синкретичний характер, тобто являло собою сплав мистецтва, мфолог, релг. В фаюмских портретах, особенно поздних (2—4 вв. ) старательно подчеркивалось, что они изображают человека не в его земном состоянии. Саме взантйська архтектура, живопис, флософя, теологя, наука т. п.
Мабуть, повязан з культом матер-прародительки символзують родючсть. Це так зван печерн мста в Криму, зокрема Еск-Кермен, Фоллу (Чуфут-Кале), Мангуп.
Оно должно быть понятно этим массам и любимо ими. В основе искусства лежит художественно-образное отражение действительности.
У старому Дел серед вдомих памяток давнини збереглося мсто-фортеця Лад-Кот (кнець Х. 11 от. ) з ункальною цльно-залзною колоною, вк яко понад 150 тис. Наста перод первсного нагромадження капталу. Хараппська цивлзаця мала теократичний характер, унй панували "незмнн традиц храму". Вона дала свту класичн зразки вйськового мистецтва, державного устрою, права, мстобудування, нов типи нженерних споруд, реалстичн скульптурн портрети, фрески, мозаки, поетичн твори ораторськ шедеври, цкавий досвд в област театральних видовищних уявлень.
Ранньою формою театрального мистецтва була пантомма, з допомогою яко було зобразити землеробський процес (вд свби до збирати врожай пдйшов), рзномантн обряди церемон, мисливськ тотемические танц. Кожна деталь Св. Вже III тис. Образотворче мистецтво, лтература, ремесла набувають самостйного значення.
Сергия и Вакха, несколько напоминая в плане церковь св. ндйська культура посда одне з чльних мсць в стор свтово культури. Триплля вдкрив археолог Вкентй Хвойка.
Псля цього вн отримав запрошення вд мператора Австр Франца Йосипа на працю у Вдень. Уже в цих образах помтн ознаки панвного в ндйськй культур деалу краси жночого тла. До того ж послдовники ндузму використали готов буддйськ споруди, пристосовуючи х до особливостей свого культу. В епоху постмодерну мистецтво нердко розглядають як вдкрите поняття, що у вльний спосб обдну предмети, що не мають виразних спльних рис, а лише мають щось, назване Втенштейном «родовою подбнстю», що не можна окреслити вичерпними критерями.
Но гармоничность и величие храма св.