Давн словяни назвали це мистецтво лпленням. особливо активно розвиваться тод, коли художня культура епохи пройнята яскраво вираженим пафосом затвердження позитивних соцальних цнностей. Перш кстян камян голвки, статуетки вдносяться до верхнього палеолту (бля 33тисячолття до н. е. ). Енергйне скругление всх контурв нема нчого спльного з деревaposяною рзьбленням. не сну. В кнц 16 — середин 18 вв. (столття) полтичне духовне життя низки кран вропи Пвденно Америки яскраво вдбилося в М.
VIII ст. Скульптурою малих форм стали твори. Г. Фрих-Хара «Старе мсто», С. Ефимова «Кшки на кул», «Зебра», «Вода». Робляться перш спроби передати рух, хоча статичн положення переважають. До монументального мистецтва належать памятники меморальн скульптурн композиц, живописн та мозачн панно, декоративне оздоблення будвель, втраж, а також твори виконан в нших технках, в тому числ багатьох нових технологчних формацй (окрем дослдники вдносять також до монументального мистецтва твори архтектури). Вперше поряд з центральною фгурою зявляються другорядн персонаж.
Кожен мсцевий центр монументального мистецтва вже ма свй власний чтко виражений стиль. На ранньому середньому етапах докласичного пероду (1500 – 300 роки до н. е. ) Вони виготовляли фгурки з глини. (320 рк). В основ х високо нжки висчено стилзоване людське обличчя або фгура тварини (ягуар, псоте та н. ).
Пояснення явищ природи в цей перод часу носило у майя магчний характер. Руки Геракла ноги лева надзвичайно акцентован, корпус лева нагаду корпус носорога. Перш так трафарети зявилися у Лубаантун. Ряд нших творв М.
Генерально дею володимирськй скульптури було прославляння мудрого правителя. Але гуннское навала, очевидно, перервало ц паростки юного мистецтва. Кожен мсцевий центр монументального мистецтва вже ма свй власний чтко виражений стиль.
А. Врубель, Ф. Хедлер, М. Ден н. ). Втм дана гпотеза ще достеменно не пдтверджена. Створення скульптур, х освячення було цлим дйством святом. Обктом зображення в скульптур людина, тварина, неживий предмет. Але як могла вийти, що, лише недавньому минулому удовлетворявшиеся спогляданням столпообразных бовванв типу – Збручскего дола (мабуть, такою була статуя Перуна), стали здатн до сприйняття складного образу Одигитрии чи рафнованого Донса. Деграду сама технка виконання: лн рельфу стають грубими курсивними.
Скульптурою прикрашають меморальн ансамбл, а також трумфальн арки, обелски, колони. Манера виконання була вельми грубою примтивною. Тут склалася своя школа блокамнного зодчества, залишила памaposятники надзвичайно вроди велич. У пслякласичний перод, особливо в часи тольтексько експанс (X – XII ст. ) зявляються нов теми в скульптур: рзко збльшуться кльксть зображених на памятниках вйськових сцен, все частше замсть колишньо релгйно-календарно символки або уславлення давнини знатност роду правителя зявляться символка вйни. Соцалстичне суспльство внесло нове вмст в М., розширило сферу його д до масштабв цлих мст найбльших суспльних промислових комплексв.
Про х сутнсть дослдники натепер ще дискутують. «Бографя» монументального мистецтва сходить до людських творнь епохи камяного вку. Бльшсть фгурок зображували жнку. Синтез мистецтв), твори М.
У цьому була х сила. Демута-Малновського н. ). найвдомш види – статуя, портрет, анмалстика (зображення тварин).
Искусство предвосхищает смену эпох. Ц роботи були покликан показати велич уславлених родв, щоб гарантувати постйнсть х влади. На вдмну вд кивських чернгвськ майстра прикрашають будинок не рзьбленими плитами як панно, а пластично обробленими архтектурними деталями. Виступаючи в синтез з архтектурою (див.
до н. е. У VI ст. Очевидно, ми мають представити соб у уявнй реконструкц досить великий сторичний перод, протягом яко ще набагато ранше християнзац Рус схдновропейська скульптура оволодвала новим свтом антропоморфических художнх образв. Розквт монументально скульптури вдбуваться у 2-й пол.
За формою надгробки надзвичайно рзн. Образ фантастичного грифона носив переможний, трумфальний характер. Серед стародавнх памятникв дрбно пластики присутн невелик (заввишки 32 см) камян зображення грибв з Камнальхуйу.
Багато з цих скульптур мають безперечну художню цннсть (головки жночих статуеток з Вашактуна бородатого чоловка з Камнальхуйу, статуетки оголених жнок з Сан-Аугустн-Акасагуастлана). Бльш правильними стають пропорц фгур, х пози— бльш природними. У перших, вдмчених флософською широтою роздумв про свт, про велич людини, визнача образотворчий початок, в других — архтектончно-орнаментальне, сумжне декоративному мистецтву (нколи цей напрям позначаться термном монументально-декоративне мистецтво). Персонаж на рельфах слдують майяських деалу краси. У цлому М. Проте монументальна скульптура вдбивала серйозн, велик де не тльки у форм памятникв.
Загальнонацональний духовний пдйом в епоху Високого Вдродження в тал (кнець 15 — 1-я третина 16 вв. (столття) з всю силою виразився у вдмчених широтою суспльного звучання, повних титанчно потужност напруженого драматизму творв М. Витоки М. Продукти ц дяльност можна цлком виразно назвати найдавншими памятниками людсько культури. Групов композиц на столах Копана нколи не зустрчаються. Такими, наприклад, старогрецьк танагрськ (вд назви мста) глинян статуетки IV-III ст.
Вона представлена рзномантними за формою, вкритими розписом культовими посудинами. Бльш правильними стають пропорц фгур, х пози – бльш природними. Жителям Древнего Египта даже удалось создать «целую отрасль» по производству мозичных плиток из стекла, которые, в первую очередь использовались для декорирования лодок и кораблей. Водночас поступово збльшуться вплив релгйних уявлень Мексикансько плоскогря на тематику скульптур у пвденнй област майя— зявляються особи схож на богв Шпе-Тотека та Тескатлпоку. Це наскальн розписи Альтамри Ласко, тамнич до кнця не розгадан камен Стоунхенджа, камян баби пвденно-росйських степв Сибру, вертикально вкопан в землю висок камен (до 20м. ), Що мають культове значення (так зван «менгири» в Бретан нших районах).
Народне початок скульптури з особливою силою проявилося пд час рослинному древовидном орнамент. Про х сутнсть дослдники натепер ще дискутують. Бльш складною ста композиця. Врзаний чи втиснений рельф, що застосовувався здебльшого на печатках, рзних формах (матрицях) називаться контррельфом.
Вона спорднена естетично категор пднесеного може виявлятися не тльки в монументальному мистецтв, а й в нших рзновидах образотворчого мистецтва, так само як в творах нших мистецтв (лтератури, музики, театру т. Д. ). На ранньому середньому етапах докласичного пероду (1500—300 роки до н. е. ) Вони виготовляли фгурки з глини. VIIIст. Завод создан в 1922 году на базе бывшей частной литейной мастерской. Першими дослдниками володимиро-суздальсько скульптури приймався за зображення Христа).
Всх художнх буд готичного собору, його живописне скульптурне убрання виражали не лише породжен феодальних буд де суспльно церковно рарх, всю систему середньовчного релгйно-догматичного свтогляду, але зростаюча самосвдомсть мст, трудовий пафос колективу мсько комуни (скульптурне убрання соборв в Реймсе, Шартре, Наумбурге н. ). Водночас спостергаться поступове проникнення в скульптуру мотивв ншого мистецтва. Елементи романського стилю особливо вдчуваються в каптел з волко-драконом. Любому утверждению можно противопоставить достаточно убедительные доводы, любая попытка классификации может таить в себе противоречия и иметь исключения. нш площин заповнен безлччю скульптурних зображень, переважно, рослинних мотивв, навть фантастичних, казкових птаство та зврину, але з хижих кровожерливих, а добродушних, спокйно позирають на нас згори (грифони, представлен у бчних закомарах, тримають у пазуристих лапах лань, але з терзають, чим вдрзняються вд схдних, романських прообразв).
Скульптурна група подну клька фгур, повязаних художнм задумом сюжетом. У пслякласичний перод, особливо в часи тольтексько експанс (X—XIIст. ) зявляються нов теми в скульптур: рзко збльшуться кльксть зображених на памятниках вйськових сцен, все частше замсть колишньо релгйно-календарно символки або уславлення давнини знатност роду правителя зявляться символка вйни. Особливим роздлом монументально скульптури скульптура меморальна (надгробок), яку встановлюють на могилах у память заслуг моральних достонств померлих.
Деяк з теракотових статуеток служили свистульками, брязкальцями. За жанрами скульптура роздляться на портретну, жанрову (побутову, де вдтворюються рзн побутов сцени), анмалстичну (зображення тварин), сторичну (портрети сторичних облич, сторичн сцени). Нов риси набува другий вид рельфв, що тяж до кругло скульптури.
М. До М. Коротконог кон святих вонв нагадують Першеронов. Складними, суперечливими дорогами розвиваться М. у 20 ст зазна глибок змни.
Поряд з принципом «вписування» монументальних композицй в архтектурн розчленовування (фронтони, фризи, метопи старогрецьких храмв) сну орнаментально-килимовий принцип декорровки (суцльн майолков облицювання середньовчних споруд Середньо Аз, розписи росйських церков 17 ст). Скульптура – вид мистецтва, який вдобража свт в обмних формах. Нефрит був улюбленим матералом у майя з глибоко давнини. Для творв художникв-монументалств 20 ст характерн гостра публцистична спрямовансть, особово-емоцйний пдхд до розкриття теми, що часто перероста в класову оцнку змальовувано под (твори мекс. (мексиканський) монументалств, розпису будвель комунстичних мунципалтетв в мстах тал Франц). вдбуваться вдродження монументально скульптури. Найбльший розвиток скульптура малих форм одержала у фарфор та фаянс.
Провести чтку грань мж декоративною монументальною скульптурою бува не завжди просто. Вперше поряд з центральною фгурою зявляються другорядн персонаж., швидше за все, плодом мсцевого творчост, оскльки аналоги такому изводу невдом. Призначення цих виробв було повязано з первинною фазою розвитку релгйних врувань. VIII ст.
Памятником може служити скульптурне зображення одн людини чи групи людей. Це знайшло вдбиття в совершенно звичайних на вигляд глиняних фгурках. Слд розрзняти поняття «монументальне мистецтво»«монументальнсть у мистецтв». Який не пшли, елемент поетизац у нй вдсутня. Також досягли великого рвня майстерност у виготовленн багатофгурних панелей.
В искусстве правомочен вопрос «как. » имеются принципы, пропорции и приёмы, но не имеет права на существование вопрос «что. » (с одним лишь исключением— нравственного порядка), отсутствуют неукоснительные стандарты по этой части. з них жило свом життям, дистанця мж соцальними верхами низами стала менше, на мистецтво ринув тимчасово вдсунута другого план свт фольклорних образв. Для цього мистецтва характерн фалчн мотиви.
К монументальному искусству относятся памятники и мемориальные скульптурные композиции, живописные и мозаичные панно, декоративное убранство зданий, витражи, а также произведения, выполненные в иных техниках, в том числе и многих новых технологических формаций (отдельные исследователи относят также к монументальному искусству произведения архитектуры). До того високий рельф тут совершенно не була потрбна, так шифер не такий матерал, який можна зовсм неважко подолати. В стране фараонов мозаичное искусство выражалось, в основном, в виде ряда изящных мозаик из стекла, украшавших многие храмы и дворцы. Бльш складною ста композиця.
Мкеланджело). Але майстра, мабуть, надихалися мсцевими епчними мотивами, у яких вовк орел вдграють стотне значення. Наприкнц класичного пероду зявляться метод виготовлення мнатюрно скульптури за формою (на кшталт трафарету). Орел входив у эмблематику словaposянського племен, який жив бля майбутньо чернгвщини.
У VIст. Що стосуться до вибивно роботи (так звано роботи репусс), то вона поляга в наступному: береться лист металу, його розмякшують нагрванням на вогн, бючи по внутршнй сторон листа молотком, надають йому потрбну опуклсть, спочатку в грубому вигляд, а потм, при поступовому продовженн тако ж роботи, з усма деталями, згдно з наявною моделлю. М. Для бльшого наближення до не в оптичному вдношенн, стародавн греки римляни натирали сво мармуров стату воском навть трохи розфарбовували х золотили (дивться також Полхромя). Трохи пзнше римляни ввели в обг слово «скульптура», що значить «вирзувати», «вискати».
бароко. Формувальник знма з глиняного оригналу так звану чорну форму ( creux perdu) з алебастру, по нй вдлива гпсовий злпок твору.
Вочевидь, вн був на той час мудрого правителя. На думку бльшост вчених, вони слугували пдставками для храмових курильниц. конкретизують дейний вмст будвл, ансамблю або архтектурно органзованого простору.
Здебльшого вона передувала камянй монументальнй скульптур. При зображенн сил природи х автор вже прагнув передати умовний образ божества, додати до нього будь-який атрибут символки. Розквт монументально скульптури вдбуваться у 2-й пол. на Мамавом курган у Волгоград, 1963—67, скульптори Е. В. Вучетч н., див. (дивися) лл. В них художник виявив свй протест проти зврств фашизму.
Ц знахдки археологи виявили в Ткал. Це суперечить сторичному ходу речей. Про достатньо пластично свобод майстра можна судити з зображенню фгур у профль.
У бльш пзнй час близький тип курильниц зявляться в пвнчно-схднй Гватемал. Поступово зника звичайна скутсть фгури. Мистецтво передбача змну епох. Але водночас в скульптур виникають фольклорн образи – дракон, численн птахи, навть апокрифчн (китоврас), що свдчить про широкому соцальному змст скульптурних програм.
Туловище звра переходить до складне переплетення, рзьблення надзвичайно пластична. VIIIст. Втм, слонова кстка в квтучий перод давньогрецького мистецтва знаходила соб застосування у великих, навть колосальних творах— в так званих хрзоелефантинних статуях, тобто таких, в яких виконували з не обличчя оголен тлесн частини фгури, одяг же робився з пелюсток золота, прикрплених на деревяному остов. Це стосувалося як рзьби з дерева каменю, а й багатьох видв художнх ремесел. розвиток монументально скульптури було перервано якимись значними подями в стор майя.
Слово «скульптура» спочатку означало вискання, вирубання фгур з твердого матералу. В 1932 году эта литейная мастерская, тиражировавшая для населения скульптурные портреты вождей революции, стала называться «Мастерской художественного литья комбината наглядной агитации и пропаганды» Ленсовета.
Адже разом з дейним змстом памятник несе функц архтектурно-художн. Любов до зврячою тематиц, звсно, перегукуться з романсько скульптурою. Втм вже наприкнц VI ст. сходять до первсного суспльства. За тематикою збгалися з образами камяно скульптури.
Особливо популярнстю користувалися образи грифона, лева й барса. з сфери суспльного буття). Кнець XII- початок XIII- час розквту художнього життя мста.
Нов риси набува другий вид рельфв, що тяж до кругло скульптури. Фгури горельфу немов випростовуються з мармурових плит. у Хатин, див. (дивися) лл. ). Звсно, ц мотиви були запозиченими. Серед вдома панель з кришки саркофага царя Пакаля Великого. Работавшие тут майстра (приждж мсцев) успадковували багатющий досвд Взант, Груз та нших сусднх кран з розвиненою художньо культурою.
стали суспльн взамини. рабовласницькй демократ були створен пройнят врою в красу гднсть людини твору М. вдбуваться вдродження монументально скульптури.
Таким чином, з необроблено брили повльно виника загальна форма стату, вона все детальнше детальнше оброблються досвдченими робтниками, поки, нарешт, сам скульптор не нада й останньо обробки, а полрування пемзою нада рзним частинам поверхн твору схожсть з тим, що явля в цьому вдношенн оригнал. У мистецтв правомочний питання як. Майоль, Е. А. Бурдель). У соцалстичному суспльств створен передумови для того, щоб М.
Монументальное искусство (лат. monumentum, от moneo — напоминаю) — одно из пластических пространственных изобразительных и неизобразительных искусств данный род их включает произведения большого формата, создаваемые в согласовании с архитектурной или естественной природной средой, композиционным единением и взаимодействием, с которыми они сами приобретают идейно-образную завершённость и сообщают такую же окружению. На думку дослдникв, його принесли етнчн групи, що зявилися разом з тольтеками. можуть служити фрески Рафаеля в палац Ватикану: у Станцах (див. спостергаться поява значних стильових вдмнностей в памятниках велико пластики окремих мст, що поступово призвело до оформлення мсцевих художнх течй, або «шкл».
В епоху Вдродження зявився ще один вид рельфу, який називали мальовничим. Монументальнсть). У послегуннское час, словaposянам довелося починати пластичне творчсть хба що спочатку. Персонаж на рельфах слдують майяських деалу краси. також твори архтектури). Пояснення явищ природи в цей перод часу носило у майя магчний характер.
Це або портрет померлого (статуя, бюст, рельф), або алегоричн фгури генв, плакальниць, деколи також супроводжуюч портретне зображення померлого, або, нарешт, це просто архтектура так званих "малих форм", нод прикрашена урною, драпровками або рзними алегоричними знаками, символзують швидкоплиннсть людського життя. Монументальне мистецтво (лат. Ц знахдки археологи виявили в Ткал. У його творах вдбилися протирччя епохи занепаду буржуазно цивлзац, потужних революцйних потряснь, затвердження нового, соцалстичного громадського порядку.
XII столття пpoдoляжaлa лише доступне розпочато Чернгов. Втм вже наприкнц VIст. У VI— 1-й пол.
Поступово зника звичайна скутсть фгури. зробив рельфи «Брама смерт» для собору святого Петра в Рим. Скульптуру малих форм часто бува важко вдокремити вд звичайних грашок. Лев барс символзували соб силу й влада володимирських князв. лл. ) в Лоджях. Целевой аудиторией является массовый зритель. Затем обсуждаются варианты исполнения.
З появою класв що визначають для М. Ще в 1918 почав здйснюватися леннський план монументально пропаганди. Робляться перш спроби передати рух, хоча статичн положення переважають. У епоху розквту древнегреч. Завершающим этапом является установка монументальной скульптуры с помощью спецтехники. з архтектурою — вд унсонного повторення живописом або скульптурою розчленовування ритмв споруди до контрастного спввдношення з його тектончних буд (наприклад, серед розписв римських будинкв в Помпеях площинно-орнаментальн, просторово-люзорн, зртельно руйнвн плосксть стни). Згодом, цим поняттям стали називати твори зроблен за допомогою лплення.
Це – твори герочного звучання, як прославляють людей або яксь важлив под. Цей прийом, для якого художник повинен володти особою спритнстю тривалим досвдом, вживаться переважно при виконанн барельф в не особливо великого розмру при виготовленн же великих складних творв, статуй, груп горельфв, до нього вдаються в даний час тльки тод, коли необхдно, щоб вони мали порвняно малу вагу. В 1970 году заводу было присвоено имя М. Г. Манизера. За формою зображення розрзняють скульптуру круглу, тобто тривимрну, що допуска обхд сприйняття з усх бокв (вимр по висот, ширин товщин), рельф – скульптуру на площин, виконану з застосуванням перспективних скорочень, що розглядаться лише попереду. З отриманням гпсового злпка стотна частина художнього завдання скульптора може вважатися закнченою: залишаться тльки вдтворити злпок, дивлячись за бажанням, у камен (мармур, псковику, вулканчному туф тощо) або в метал (бронз, цинку, стал тощо), що явля собою вже напвремсницьку роботу. Мста Володимир (з передмстям Боголюбове), Суздаль, Юрьев-Польской обстраиваются чудовими блокамнними будинками, а свтська демократична спрямовансть мсцево культури вдкривала широкого доступу з хньо фасади блокамнно ж пластики.
Предпочтительность не всегда очевидна и не всегда оправдано кажущееся в настоящее время приемлемым «единственное решение». Рзн аспекти, розвиваючи основну дею памятника, роблять багатограннше багатшим. Щось родинне зокрема у болгарсько скульптур. талйський скульптор Джакомо Манцу в XX ст. Найдавншим датованим памятником цього виду «лейденська табличка», знайдена в 1864 роц бля м. Пуерто-Барроса (Гватемала).
(320 рк). Найпоширеншим видом монументально скульптури памятники. не несе високого дейного навантаження зазвичай гра в архтектур роль акомпанементу, декоративно органзову поверхню стенв, перекриттв, фасадв тому подбне Прикладом двох видв творв М. Звучання меморального надгробного памятника зазвичай бува лричним, нтимним.
На нший- пара хвилеподбних зврв. лл. (люстраця) див. (дивися) на вклейц до ст. Але частенько вони мають вдносно самостйне значення, важливою домнантою ансамблю. (скульптурний декор афнського Парфенону див. (дивися) лл. ), у правдивих формах гуманстичн деали старогрецького полса, що втлили.
пдстави також повязувати цей напрямок з деякими звичаями племен ца. Призначення цих виробв було повязано з первинною фазою розвитку релгйних врувань. При государственном меднообрабатывающем заводе «Красный Выборжец» в 1924 году был организован «Художественный монументальный бронзолитейный отдел».
Але все ж окрем екземпляри збереглися прикрашають тепер музе Лондона Базеля. Особливо популярною в побут була глиняна деревяна народна грашка – димквська, богородська, скопнська, та н. Горельф – це вид площинно скульптури, в якому зображення виступа над площиною бльш, нж на половину обму. Передусм рзьбленням покривалися каптел.
Знову зявляються зображення з важкими, непропорцйними формами. На пзньому етап класичного пероду спостергаться рзкий занепад скульптурно майстерност. Вн сполуча в соб барельф горельф.
Художня керамка було характерним для майяського мистецтва. Нефрит був улюбленим матералом у майя з глибоко давнини. Станковою скульптура називаться тому, що створються на верстат. Розумння цього надзвичайно складено навть для фахвцв. П. Мартоса, В. розвиток монументально скульптури було перервано якимись значними подями в стор майя.
у вигляд дуже цкавий монументальний рельф, висчений на скел у р. Бушка (приплив середнього теч Днстра), дос ще погано розгаданий. спостергаться поява значних стильових вдмнностей в памятниках велико пластики окремих мст, що поступово призвело до оформлення мсцевих художнх течй, або «шкл». У деяких з них руки ноги, на думку дослдникв, рухалися в давнину за допомогою мотузочок. Прекрасно рзьбленням славилися посуд посуд.
Пдйом нацонально самосвдомост, дя дей французьких росйських просвтителв вдбилися в пройнятих патротичним пафосом гуманзмом, величних по простот ясност задуму мови художнх форм памятниках М.
Монументальнсть – це масштабнсть, значущсть, величнсть, образв, що мають велике дейний змст. В 1939 году мастерская получила новое официальное название— завод бронзового и чугунного литья «Монументскульптура». Манера виконання була вельми грубою примтивною.
Велика увага придляться ретельному опрацюванню декоративних деталей (рельф на одврку 24 з будвл 23 в Яшчлан). Разом з тим рдше зустрчаються фгурн посудини. Мухиной, . Погруддя – це зазвичай портретне, погрудне зображення. (З одним лише винятком – морального порядку), вдсутн неухильн стандарти по цй частин. Найдавншим датованим памятником цього виду «лейденська табличка», знайдена в 1864 роц бля м. Пуерто-Барроса (Гватемала).
Вони представляли собою божества родючост добрих генв. Однак не всякий памятник буде добре виглядати на тл вдкритого простору площ. Горельфи всесвтньо вдомого Пергамського ввтаря (180 р. до н. е. ) вдтворюють битву богв з ггантами. Це невелика (заввишки близько 20 см) тоненька дощечка з блдо-зеленого нефриту, на лицьовй сторон яко зображений переможець, що стоть ногами над супротивником, на зворотному боц вирзана дата 8. 14. 1. 3. 12. Це знайшло вдбиття в совершенно звичайних на вигляд глиняних фгурках. Це невелика (заввишки близько 20 см) тоненька дощечка з блдо-зеленого нефриту, на лицьовй сторон яко зображений переможець, що стоть ногами над супротивником, на зворотному боц вирзана дата 8. 14. 1. 3. 12. (статуя Давида роботи Мкеланджело, його ж розписи стел капели Сикстнськой др. Але Х-XI века-это нше час, коли легко було створити щось сюжетно самостйне.
Представники школи Копана найближче пдйшли до виршення тако нелегко задач як створенню кругло скульптури. ста невдмною частиною меморальних споруд (у Саласплсе, 1961—67, скульптори Л. Ст Буковський, Я. Зарнь н., див. (дивися) лл. У рельф вдчуваються впливу боспорською скульптури.
Згодом вн став гербом мста. Так дейним композицйним центром пластичного убору трьох (крм схдного) фасадв Дмитрвсько собору цар Давид. Саме тод особливо сили набуло Владимиро-Суздальское князвство, претендовавшее стати новим (псля Кива) центром Рус.
Резчики кивських рельфв стали смливими монументалстами. Владимиро-суздальская скульптура. У VI – 1-й пол. Вн зображений молодим (але у корон. ) псалмопевцем, восседающим на "трон", бля пднжжя якого розташован леви, а, по сторонам птахи. М., Маються принципи, пропорц прийоми, але не ма права на снування запитання що.
сторя мистецтва зна рзн дороги досягнення звязку М. Тсно повязане з монархю, аристократю церквою, покликане прославляти х могутнсть, збуджувати релгйн вдчуття, воно вдобразило також прогресивн уявлення епохи про драматичну нестйксть свту його безперервний розвиток (скульптурне живописне убрання палацв церков середини 18 ст в тал, монументальна скульптура Л. Бернн н. ). Рельф бува виступаючим (тод вн розрзняться на низький (барельф), що застосовувався найчастше на медалях, монетах т. д., високий (горельф), що використовувався, в основному, в станковй монументальнй скульптур.
Тому пластичне здйснення одержало пднятий навть радсний характер.
Понимание этого чрезвычайно сложено даже для специалистов. Проте рзкй гран мж цими двома рзновидами прозв. (твр) М. Якщо художник бажа мати злпок не в одному, а в клькох примрниках, то вони вдливаються по так званй чистй форм ( bon creux), виготовлення яко набагато складнше, нж попередн (дивться також Формування). Але термн «скульптура» познача не тльки вид мистецтва, повязаний з художнм вдтворенням дйсност в обмно-просторових формах, але сам витвори цього мистецтва – стату, погруддя, рельфи т. п. На одн каптел викарбуван орел волко-дракон.
На лвому колн Давид трима псалтир. Велика увага придляться ретельному опрацюванню декоративних деталей (рельф на одврку 24 з будвл 23 в Яшчлан). Вс ц птахи, звр гуляють в казковому саду, створеному фантазю митця лише вилплен в протилежн боки вд мудрого правителя тварини слухають його наставлянням. Бльшсть фгурок зображували жнку. кнця 19 — почала 20 вв. (столття) з спорудами стилю «модерн» органчно звязаний твори монументального живопису (М.
Так був покладений початок мистецтву лплення. Зображення який молиться навколшках перед древом життя людини говорить про складност релгйних уявлень людей, котрим призначався рельф. Поступово вони увйшли до великокняжескую эмблематику. Але площиннсть площинност ворожнеча. Зявляються повнстю обмн або майже обмн чоловч фгури з гпертрофовано пдкресленими ознаками стат.
На початку 20 ст знов зявляться архтектончно продумана монументальна скульптура (А.