Але згодом його починають вживати для позначення нших мистецьких явищ. Георгя». Але не тльки багатофгурними композицями став вдомим художникь. зутський орден поширються по всх кранах католицько вропи разом з ним поширються бароко.
Все эти образы позднее найдут полное отражение в картинах Сальватора Розы. Найкраще таке завдання виршив у перодзрлого бароко талйський архтектор скульптор Лоренцо Джованн Бернн (1598—1680), коли споруджував колонаду св. У художнй школ Кивсько академ працювали художники. На думку спанського поста Гонгори--Арготе, не варто народжуватися, краще померти. талйський сад бароко потребував низку кульптур.
Це загальновропейський стиль. У ньому поряд з реальними людьми дють мфчн стоти. Бернн звертався до античних християнських сюжетв у скульптур. Молодий художник пишенатюрморти, портрети, сюжетн картини («Хворий Вакх», «Хлопчик, що чиститьгрушу», «Продавець фруктв»). Нарастало недовольство народных масс своим положением. Стиль бароко найвиразнше проявивсь у камяному будвництв. Останнми роками життя провв у Неапол, на Мальт Сицил.
оформлються нацональна школа укранського бароко. Найбльша пам39ятка його зодчества – Льввський собор св. Вишневецького (довг пероди, нагромадження паралелзмв, смлив антитези, скупчення формальних прикрас). Митц й мислител тих часв уже починали вгадувати в нй не лише вдблиски добра, а й зла.
Найяскравше бароко проявилось в архтектур. ль Джезу ста прикладом для численних католицьких церков у багатьох кранах.
Из окон ветхой усадьбы Казаччио открывался чудесным вид на Неаполь и вулкан Везувий. Однако молодой художник идет дальше учителя. Наприклад, швейцарський вчений Г. Вельфлн бачив у ньому зворотний бк Ренесансу, занепад.
Видатними представниками бароко в живопису були талць Мкеланджело да Караваджо (1573—1610) голландець Птер Пауль Рубенс (1577—1640), улюблений учень Рубенса — Антонс Ван-Дейк, спанець Дго Веласкес – майстер барочного портрета. Прикладами бароко прецозна лтература у Франц, гонгоризм в спан, марнзм в тал, «метафзична поезя» в Англ та н. Яскравими представниками бароко в Захднй вроп були Л. Гонгора, П. Кальдерон, Т. де Молна (спаня), Т. Тассо Дж.
На заход в област роману видатний представник – Г. Грммельсгаузен (роман Смплцссмус), в област драми – П. Кальдерон (спаня). Юра Киво-Видубицького монастиря, Покровський собор у Харков та н. ). Одними з основоположникв архтектури бароко в тал Карло Мадерно Лоренцо Бернинни.
У школ сформувалася чтка система музично освти, що поднала теорю музики педагогку. В спан в манер Караваджо творив Дго Веласкес (1599-1660), а у Франц – Нкола Пуссен (1593-1665), який, не задовольнившись школою бароко, заклав у свой творчост основи ново теч – класицизму. Виконуючи велик замовлення у Рим (три картини на сюжети з житя апостола Матвя (1599-1602 рр. ) в каплиц Контарелли церкви Сан-Луиджи де Франчези й загально картини "Звернення Савла" "Розпaposяття апостола Петра" (1600-1601 рр. ) в капел Черази церкви Санта-Маря дель Пополо), Караваджо змнив манеру листи.
хнми героями були нужденн прислуги, бднторговц вуличн музиканти («Прислужниця», «Два юнаки за дою», «Молодажнка», «Музикант»). Придворний скульптор архтектор римських пап, який поднав у соб обидва таланти, Джованн Лоренцо Бернн (1598—1680 рр. ), був автором багатьох творв, завдяки яким католицька столиця набула барокового характеру. Два путника едут по дороге.
Бароко пдняло мистецтво минулих епох на нову ступнь. Звдси така характеристика барочного свтогляду як механцизм. Митц надають великого значення моменту «духовного прозрння», коли людина, вдчувши себе пщинкою у Всесвт, вдкрива саму себе, збагнувши одкровення, послане вд самого Бога.
Подли на ряди чи яруси кон ошатною рзьбою часто проводилися не рвними поземними лнями, але зигзагуватими, що пдймалися та спускалися й виступали вперед та вдступали назад, так що й сам коностас одними частинами виступав на церкву, ншими — вдступав у глибину до ввтаря. Зарудний, Ф. Старченко, А. Зернков, . В побут у жнок зявилися вяла муфти, у чоловкв – парасольки. Людина повстала проти Бога, а Бог постйно нагадував й про залежнсть вд нього. Укранське бароко XVII ст.
Новий емоцйний духовний склад ц доби гостро реагу на соцальн й полтичн проблеми часу, на напружену, сповнену глибоких конфлктв духовну ситуацю. деологю Вдродження почина охоплювати глибока криза. При двор панували суворий етикет, складний церемонал. Образи геров були запозичен з народно поез.
barocco – дивний, вибагливий, химерний). Это представление появилось, благодаря критикам XVII века. Б. Джзлен), Вознесенський костел у Рудка (1728 р. ). Поширеними мотивами поез бароко стають рзномантн природн катаклзми (бур, повен, землетруси) та соцальн потрясння (вйни, повстання, народн заворушення), трагчн суперечност в душ людини як вдображення суперечностей мж небесним та земним, рацональним та ррацональним, пристрастю та моральним обовязком, мотиви вдчаю, зневри та приреченост.
Останнй перод у житт Рембрандта бувскладним навть трагчним, але це пора його шедеврв. Пд платтям носили корсет.
Митц Вдродження сприймали свт статичним незмнним. Тому вони користувались особливою популярнстю серед народу. Популярним нструментом епохи бароко були також клавкорд клавесин — попередники фортепано. мала переважно елегйний характер.
Риси бароко стали властив й в нших типах будинкв- палацах, замкв та нших (будинок королвського арсеналу у Львов, 1635 р. ). В усх життвих видах мистецтв бароко злилося з бльш легковажним стилем рококо.
Для талйського живопису кнця 16 столття характерн неприроднсть стильова невизначенсть. Замсть стату в центр майдану височить обелск або фонтан, рясно оздоблений скульптурою. Одночасно з оперою розвиваться ораторя та кантата — вокально-нструментальн жанри (для солств, хору та оркестру) на релгйн, бблйн, а нод й на свтськ сюжети. Вдома пса Кальдерона Життя сон. Були детально описан алегор та х конографя, атрибути тощо. Адже людина не деальна – внутршнй свт сповнений рзномантних вдтнкв, в нй часто поднуються риси, як виключають одна одну, психологя, часто досить дивна суперечлива, дисгармонйна. цлком зрозумло, що новозбудован будвл не мали н в якй мр на них походить.
Вдали за скалой скрываются две фигуры. У "Хронц" Т. Сафоновича, в "Обширному синопсис руському" П. Кохановського зроблено спробу систематичного опрацювати укранську сторю з найдавнших часв. Тепер мистецтво часто сприйматься як забава, гра розуму. були Д. Левицький, А. Лосенко, К. Головачевський.
Художню освту Сурбаран отримав у маловдомого художникаПедро Вльянуева в Севль. Зображаючи цих людей, митець поклав початок глибокореалстичному побутовому живопису («Лютняр», «Гравц»). Галятовського, Л. Барановича, С. Яворського. Це був один з найталановитших на Укран скульпторв доби бароко.
До 1917 року в монастир збергалися його свят мощ. Его стихи энергичны, порывисты, эмоциональны и в некоторых местах чересчур грубы и резки. В природной стихии как будто растворяются гротескные человеческие фигуры, придающие ландшафтам фантастический вид («Пейзаж с прачками» «Горный пейзаж», 1720-е «Проповедь св. До вдомих майстрв належать. Вони хотли не стльки вдтворювати дйснсть, скльки перетворювати з допомогою уяви. Цкава його галерея флософв та апостолв:«Флософ», «Доген», «Демокрт», який смться з «Флософа з дзеркалом». Постать Сократа, попри непривабливу зовншнсть, сповнена велич, значущост сили.
Мав рацю поет XIX ст. Швейцарський дослдник Г. Вeльфлн вважав, що бароко — занепадницька, формалстична течя. Величковський. Во время странствий он делал множество зарисовок с видами итальянской природы. Це висока зачска, з безлч локонв. Бароковими були образи й колз опер, як створив нмецький композитор органст Георг Фрдрх Гендель (1685—1759), його нструментальна музика. Мфологчна картина свтуна основ християнсько (Рембрандт) антично традицй (Пуссен) спвснують врвноваз з позамфологчною концепцю, що принципово вдрзня XVII ст.
Барочная живопись можно назвать вершиной реализма в европейском искусстве. Возвращается обратно лишь в 1639 г. Летом этого года в Риме проводили карнавал, на котором Роза выступил в роли странствующего актера под маской Ковиелло (плебея, не смирившегося со своей судьбой). Це мистецтво тяжло доурочистого, патетичного «великого стилю», приголомшливих ефектв вдзначалосяпишнстю, декоративним розмахом, бурхливою динамкою.
Майстром-автором цього монументу був Галуш Пфстер (1573—1645), родом з Бреслава, який не пзнше 1612 р. перехав на Украну, одружився у Львов. Типовими спорудами Андрвська церква та Марийський палац у Кив архтектора Ф. Б. Растрелл. Маховський, . Головне завдання письменника бароко — шокувати, здивувати читача. Основний постаттю у розвиток барочно скульптури був Лоренцо Бернн, чи перш виконан з нового стил шедеври ставляться приблизно до 1620 р. Квнтесенцю бароко, вражаючим злиттям живопису, скульптури й архтектури вважаться капела Коранаро у церкв Санта-Маря делла Вкторя (1645-1652 рр. ).
Мартн». У полотнах Рубенса проглядаються завершен сюжети, динамзм драматизм. Майже одночасно у Флоренц та Рим виник нший жанр — ораторя (говорю, молю). Хаотичний дисгармонйний свт постйно втручаться в життя.
Емблемо- та герботдорчсть укранського бароко рунтувалися на пошуку предметв – асоцацй у народному побут, природ, навколишньому середовищ або утворенн так званих складних гербв внаслдок шлюбв або корпоративних об39днань. Павла (1675-1710 рр. ) Гринвчського госпталю (початок 1696 р. ). стали козацьк лтописи: Самовидця, Григоря Грабянки, Самйла Величка. Культура XVII ст. Вермер з натури малював види Амстердама, писав побутов сценки з життя:«Молочниця», «Лютнистка», «Урок музики», «Концерт», «Офцер усмхненадвчина». Сехисмундо зробив свй вибр сам — вдмовився «топтати батькову сивину» так здолав присуд дол.
представлена козацькими лтописами та хронками. Для бароко характерна дея сплячого Бога – дезм. Назвали его Сальватором. Мкеланджело Мерз (1571-1610), якого за мсцем народження поблизу Млана прозвали Караваджо, вважають найбльш значним майстром серед талйських художникв, як створили в кнц XVI ст.
Визначальними у флософ та мистецтв, почасти й у масовй свдомост, стають де про те, що все земне — тлнне, тимчасове, тутешн «життя — сон», справжн життя наста лише псля фзично смерт реальний свт — долина страждань, як необхдно терпти смиренно, очкуючи смерт та днаючись душею з Богом. Писалися вони освченими людьми, вихдцями з старшинсько верхвки. Вн малю релгйнсюжети («Молння про чашу», «Трйця», «Воскресння Христа», «Вознесння Мар», «Святе смейство»), найчастше ввтарн образи, рдше античн («Лаокоон»), видиТоледо, багато портретв, один з них — «Рицар з рукою на грудях». Головним сюжетом барокового мистецтва ста духовне випробування людини.
Походження термна бароко виводять вд португальського perola barroca (перлина неправильно форми) та латинського слова barroco (дивний, химерний), яким позначали один з силогзмв (логчних суджень) у середньовчнй флософ який вирзнявся свою складнстю та дивовижнстю. вдбувалося насамперед у школах. Бароко – загальновропейське явище. Продовженням бароко став творчо запозичений у Франц стиль рококо. В нй вдображаться головне, найбльш значуще, те, що необхдне для усвдомлення матералу девятикласниками та подальшого його вдтворення, ма сприяти кращому запамятовуванню оглядових тем з свтово лтератури пд час зорового сприйняття, яке в подальшому аналзуться, обднуться (синтезуться) поста як певний узагальнений образ. Найулюбленшим жанром була драма.
Антония Брешианского» «Морской пейзаж», 1730-е). Юра. Интерес к натюрморту заметен во многих работах Караваджо. Сальватор Роза с небольшой группой актеров выезжал на повозке, богато украшенной цветами и зелеными ветками.
Впродовж XVI-XVII ст. центр музично культури зосереджуться в Киво-Могилянськй академ. конопис розвивався в ренесансно-барокових формах. Звдси та розкшна помпезнсть стилю яка вражала простих смертних.
Птер Пауль Рубенс (1577-1640) на початку XVII ст. Художник изображает мрачные руины, темные лесные чаши и морские бури. Вперше розглянув бароко як естетичну систему Д. Чижевськй у монограф "Укранськй лтературний бароко" (Прага, 1942 – 1944рр. ) але тльки на XI Конгрес влавств у Праз 1968 вчен поставили питання словянського бароко, зокрема укранського. Для бороко зовншн вираження пристрасть хвилювання стало важлившим за сам людськ почуття. У цьому жанр працював.
Народився смapos мрошника в Лейден, де вн працював приблизно до 1632 р., псля чого перехав до Амстердам. Перуки були так сильно напудрени, що капелюхи тод часто носили в руках.
Таковы герои его ранних работ («Маленький больной Вакх», ок. Не лише зображення. У звязку з цим укранське бароко швидко виробля сво стильов особливост. Стиль бароко поглиблю, розвива переробля найбльший представник епохи, нмецький композитор Йоганн Себастьян Бах (1685—1750). Особливо чудовими групов портрети, датован 1627 p., як живевтлення святкових веселощв, наприклад, «Бенкет офцерв гльд Св.
Таковым является «Мужской портрет» («Портрет бандита»), на котором перед нами предстает человек с острым, пронизывающим, проницательным взглядом и застывшей на губах язвительной улыбкой. Разом з тим значна кльксть науковцв вважа, що культура бароко водночас стала останньою в черз нтегративних культурних епох, псля занепаду яко у другй половин ХVIII в культурному житт вропи панують неподнуван в одне цле стилстичн теч та свтоглядн установки. Спрашивают дорогу у какого-то оборванца.
Це вже не народно-козачий, а гетьманський храм, просякнутий пафосом утвердження ново державност, духом сильно авторитарно влади. Будвл (церкви Сан-Карло алле Куатро Фонтане, Сант-во в Рим)за проектами талйського архтектора Франческо Борромн (1599—1667)поднували химерну пластику й оригнальну форму, були прикрашен численноюлпниною рзьбою, скульптурою, горе- барельфами. Полотно под названием «Ложь» является хорошей иллюстрацией к стихотворению «С лица снимаю своего румяна я и краски». Бароко в стор укрансько лтератури трактувалося по рзному, часто неадекватно.
Кисль представлений з великою бородою (на намальованому портрет Кисль представлений тльки з вусами й голеною бородою, що, напевно, бльше вдповда дйсност, хба що вдпустив бороду перед смертю), з непокритою головою весь закований у броню, навть на руках важк крицев рукавиц. Висок й величн бан барочниххрамв прагнуть створити люзю безодн зоряного неба.
Ширського, Гр. Його головне творння – фасад римсько церкви Санта-Сусанна (1603 р. ). У клаврному репертуар велике мсце посдали танц, як обднувались у сюту (послдовнсть).
Дидактизм бароко втлювався у вишуканих формах — параболах, гперболах, парадоксах, антитезах, притчах, у напруженому метафоризмов. До революц вцлв розкшно рзьблений коностас в одному з бчних придворв Софйського собору в Кив з 1689 р. Сам коностаси в добу бароко стали надзвичайно вибагливими й фантастичними.
Антонс отримавхорошу освту. Атмосфера спокою тишв композиц «Двчина, що спить», промен свтла заливають профльну фгуру«Двчини з листом», живе сонячне свтло переливаться на обличч «Молодо дамибля вкна» та н. В Амстердам Рембрандт повертаться пслясмерт батька, в 1631 р. У столиц вн разом з свом новим другом Гендрком ванЕйленбюрхом заснову так звану академю живопису, реставрац торгвлкартинами. Перш урокималювання Антонс отримав вд матер, а художню освту (з 10 рокв) в майстернГендрка ван Балена, вдомого антверпенського художника. Поселился в Риме в начале 1590-х гг.
Особливе мсце в вропейськй культур ХVII-XVIII ст. майстерня Франковича перейшла до Юря Лотрйнга.
Укранських майстрв запрошували до Литви, Блорус, Польщ. Внзображував жанров сцени, наприклад, «Веселе товариство», «Кавалер Рамп», «Хлопчик, що смться», «Флейтист, що спва», «Дти з кухлем» тощо.
Бароко змнилося понад спокйним палладианством. Рбальти. Яскрав представники вропейського бароко: письменники Педро Кальдерон, Джон МльтонУ музиц — поява опери, розвиток вльного полфончного стилю (зокрема у творчост Йоганна Себастьяна Баха). У XVIII ст. Батст. Стиль бароко найвиразнше проявивсь у камяному будвництв.
Звдси — атмосфера мстики, чогось надзвичайного, що знаходиться поза межами свдомост. З таких ввтарв збергся складений з фрагментв скульптурний ввтар роботи Яна Блого. В архтектур XVII ст. Жанр опери завоював прихильнсть в столиц католицького свту — Рим. Особливо вражають споруди комплексу собору площ св.
в Захднй Укран впродовж XVI-XIX ст. Серед укранських архтекторв, як працювали в Рос, найвдомший ван Зарудний. Особливстю мистецтва XVII ст. В Италии, на родине барокко, в XVII в. переживала расцвет фресковая живопись. стинно все те, що ясно чтко мислиться або ма математичний вираз, заявля флософ Декарт. вропу роздирали суперечност.
Талант письменника виявлявся у тонкощах тлумачення символв. Протягом останнх двох особливо останнього десятирччя ця позиця змнються. У 1605 р. художник впав у депресю останн роки працював мало. Тобто бароко – це перший для всх вропейських культур художнй напрям. Портрет бандита оказывается сложнее открытого и несколько романтично настроенного юноши с полотна «Автопортрет».
Значний внесок залишили Д. Фонтана, Р. Райнальд, Г. Гварн, Б. Лонга, Л. Ванвтелл, П. да Кортона. Костюм був пдпорядкований етикету.
Героические полотна писал Доменикино и живописные притчи — Доменико Фетти. В лтератур — це, на думку Д. Чижевського, «потреба руху, змни, мандрвки, трагчного напруження та катастрофи». з середини XVIII ст.
Для лтератури бароко характерна пдкреслена метафоричнсть символчнсть. Левицького, майстрв-ювелрв –. До середини XVIII ст. Андря Первозванного (1747 1753 рр. ), церкви Печорсько лаври, Софвський собор. У присвят себе служнню Богу, у стражданнях за вру герой лтератури бароко знаходить мету життя.
Учитель надавав йому повну свободу дй ненавязував свою волю у вибор сюжету. з середини XVII ст. Хоч зразки бароко приходили до нас з Захдно вропи, головно з тал й Нмеччини (талйськ майстри бароко прибували в Украну двома шляхами: головно через земл австрйсько корони з тал суходолом, але також морським шляхом через Крим бувш генуезьк колон), власною творчстю укранського народу, що вдтепер був пробуджений до нового вльного життя, бароковий стиль прибира свордних та оригнальних форм, що ма у свтовй лтератур заслужену назву осбного укранського бароко.
Образи цих роквмонументальн величн, глибоко флософськ високопоетичн («Пейзаж зрунами на гор», «Пейзаж з млином», «Зречення апостола Петра», «Аман, Ассур Есфр», «вангелст Матфй», «Апостол Варфоломй», «Портрет рем Деккера», «врейська наречена» тощо). Ц ознаки яскраво виявилися у збрц Ю. Андруховича "Екзотичн птахи рослини". Якщо в культур епохи Вдродження панував життствердний пафос, то в XVII ст. Дотепнсть, парадоксальнсть, контрастнсть — це т риси твору, як найбльш цнували митц бароко. Популярним нструментом епохи бароко булитакож клавкорд клавесин — попередники фортепано.
(вдтворення стих ррацонального, метафорична насиченсть тексту, актуалзаця тропв, мотиви самотност людини в безмежному космос, та н. ). Формуться нший, вдмнний вд попереднх, погляд на свт, нший «образ» реальност, нове бачення стану справ. Найменше знали в малярств. В картине «Блудным сын» сюжет, по сравнению с евангельской притчей, оказывается несколько упрощенным и приземленным.
В епоху бароко було створено багато вражаючих свою красою будвель: церква Санта Маря делла Вкторя у Рим, церква Санта Маря делла Салюте у Венец, будинок Рубенса, зутська колегя в Саламанц, церква святого Карла Борромея у Вдн, палаццо Пезаря у Венец, палац Бельведер у Вдн, палац Цвнгер у Дрезден, Зимовий палац у Санкт-Петербурз й ансамбл Царського Села (архтектор Варфоломй Растрелл (1700-1771). В усх операх згаданих композиторв узаконюються античн мотиви. Його гуменею певний час була мати Мазепи – Маря-Магдалена Мазепина.
ова. Популярнсть мали п39си рздвяних великодних циклв, що вдбивали звича, побут, життя народу. Людин в мистецтв бароко доводитеся постйно розвязувати внутршн конфлкти. митц вдчули гостроту нерозвязаних конфлктв. Вважають, що першим термн «бароко» щодо лтератури використав Фрдрх Нцше. Поезя вдзначалася значним жанровим та змстовним розматтям.
Жноча плаття було, на вдмну вд плаття попереднього пероду, не на каркас, а на пдкладц з китового вуса. Живописна палтралакончна, базуться на тонких градацях. Чимало творв композитор написав для рзних складв оркестрв. Стиль бароко поглиблю, розвива перероблянайкрупнший представник епохи, нмецький композитор Йоганн Себастьян Бах (1685—1750).
Звертався до античних сюжетв, також втлював на свох полотнах вдом бблйн мотиви та образи. Ц фактори пдвищують ефективнсть навчання. Складовою мистецько культури Украни було театральне життя.
В центр надгробку вмщено скульптурну групу Пста (мадонна з тлом сина на колнах), а по боках — схилен на колна постат Юря Бома та його дружини. нтерр в стил бароко вдрзняться контрастними кольорами використанням дорогих матералв. Однако истощенная невзгодами Италия не потеряла своих позиций. Великий нмецький композитор органст створив сотн музичних творв для церковного хору та ндивдуального спву, концертв для оркестрв, пс для органа, скрипки, флейти, клавесину. Велична, водночас, проста, мелодична, в той же час строга, музика Баха стала вершиною всього попереднього досвду музично культури.
Значне мсце у свтськй скульптур епохи бароко посли стату для мських фонтанв (фонтан Трев у Рим). нердко називають козацьким, оскльки саме козацтво було носм нового художнього смаку. Невипадково бароков церкви вдзначаються особливою пишнстю й багатством оздоблення. Вдображаючискладнуатмосферуепохи, барокоподналоусоб, здавалосябнеподнуванреч: мстику, фантастичнсть, ррацональнсть, пдвищенуекспресюводночастверезсть, рацоналзм, бюргерськудловитсть.
В основному це були палаци королв, князв свтсько знат, а також церкви монастир. Вони дйсно мають деяк риси класицизму. Живе працю в Рим, Неапол, нших мстах. Равича, М. Юревича, . Законодавцем моди в цю епоху був двр французького Короля-Сонце Людовка XIV. Архтектура бароко тяжла до ансамблю, до органзац простору.
Тут були як клерикальн (наприклад, т. зв. стотною обставиною було те, що католицьке бароко, асоцйована з дяльнстю ноземних гнобителв, було ненавистна до укранського народу настльки, що багат палаци польських магнатв, а також католицьк споруди були зруйнован. Це – польовий вид взуття, х носило зазвичай вйськовий стан. Корнн спанц не могли протистояти завойовникам. Це справд нацональн митц, що прекрасно виразили себе епоху в свох творах.
Архтектура бароко виявлялася у хвилястих лнях, масштабних будвлях. Так називалися вдливач з металу. Гуляшецького, .
Перш самостйн полотна Веласкес писав восновному на побутов сюжети. вигадливий, химерний вд порт. Елементи бароко приступають уже в стил. Мльтон Дж.
До таких будов належать Троцька церква в Чернгов (1679), Михайлвський собор (1690-1694) та Братська церква Киво-Могилянско академ (1695), собор Мгарського монастиря бля Лубен (1682), Михайлвська церква Видубицького монастиря, будинок полково канцеляр в Чернгов (будинок Я. Лизогуба), Переяславський колегум, митрополичий будинок Соф Кивсько та Кивсько академ, будинок Малоросйсько колег в Глухов. Григорович-Барський, С. Ковнр, Й. Шедель, . Црисипростежуютьсяусвтськихсюжетах. Наступним представником спанського живопису одним з найкращих офортиств вропи епохи бароко був спанець Хусепе де Рбера (1591—1652). Тематично живопис залишався релгйним, однак основним змстом його стають гуманстичн де, активнше розвиваються форми монументального настнного розпису, станкового конопису, портрета.
XVII ст. Солнце зашло за облако. До побудови цивльно архтектури друго половини XVII-початку XVIII ст. Мемуарно-сторична проза укрансько лтератури XVII-XVIII ст. зроста роль довклля (природного чи соцального), воно поста не просто фоном для зображення життя людини, а сферою буття, мсцем, де вдбуваються велик драми й зткнення.
З творчстю Рубенса новий стиль прийшов до Голланд, де його пдхопили Франс Хальс (1580/85-1666), Рембрандт (1606-1669) Вермеер (1632-1675). Культурным центром Европы все равно осталась Италия. Якщо при Людовику XIII жнки носили чоловч капелюхи (вони тод запозичили у чоловкв багато елементв костюма), то зараз в моду увйшли зачски, легк косинки або чепчики. Найвдомшим жанром укрансько бароково поез була духовна псня. Комедйний жанр драми представлений нтермедю ("Найлпший сон", "Продав кота в мшку").
Це майдани, палаци, сходи, фонтани, парков тераси, басейни тощо. Цей час абсолютизму. Лтератур бароко властиве трагчне напруження, настро скепсису, розчарування. Якщо у митцв класично Грец та Вдродження боги зображались олюдненими, то в талйського скульптора Д. Л. Бернн (1598—1680) вони залишаються богами. Вона обйма 40 опер, 24 оратор на бблйн сюжети, що уславлюють людську гднсть, силу доблесть нструментальна музика (сюти, сонати, пси для органа, клавесина, флейти, скрипки та нших нструментв).
У рзних культурах, лтературах бароко складалося неодночасно. Досить пишний орнамент навколо нш тягнеться високо вгору, майже до церковно бан, а спускаючись униз, додолу не доходить, так що залишаться враження, що цлий великий монумент н на чому не стоть (нелогчнсть, досить характерна для доби барокко). Головним центром ремесла й мистецтва в добу бароко в Укран залишався Львв. Укранське бароко вдбилося в архтектур, живопис, лтератур та музиц Украни того часу.
Прикладами архтектурного бароко в Укран Покровська церква (1766 р. ), церква св. Таким чином була вдроджена традиця створення садово-парково скульптури. Спершу, коли вн був ще дитиною (вн був коронований у вц 5 рокв), в моду увйшли коротк курточки, зван брасьер, багато прикрашен мереживами. Письменники та поети в епоху бароко сприймали реальний свт як люзю сон.
Працювали на Приднпров та Чернгвщин нмецьк, литовськ архтектори. Головним сюжетом барокового мистецтва ста духовне випробування людини.
До цього стилю наближаються що з пзнших робт Рена. Одним з вагомих факторв еволюц конопису в ц часи стало народне малярство. вытесняется классицизмом. В тал роками працював фламандський скльптор Франсуа Дюкенуа. Мистецтво для них — гра розуму, забава. У них бореться дух плоть, "високе" "низьке", жага насолоди аскетизм.
В 1608-1609 гг. В 1692 роц на мсц деревяно церкви, на кошти гетьманв вана Самойловича та вана Мазепи за проектом архтектора вана Баптиста (автора Троцького собору в Чернгов) був збудований камяний Спасо-Преображенський собор. Це повстання очолю Сехсмундо. Головн його центри: Кив, Львв, Почав, Унв.
Так само стоть постать Станслава Жовквського, висчена на плит рельфом. Саме ц потреби мг задовольнити новий мистецький напрямок – бароко. Цей термн був введений швейцарськими вченими —сториком та флософом культури Якобом Буркхардтом (1818—1897), мистецтвознавцем культурологом Генрхом Вельфлном (1864—1945) у кнц XIX —на початку XX ст.
У першй половин XVII ст. Юра у Львов, а також собор св.
Найвдомшим жанром укрансько бароково поез була духовна псня. Самый прославленный автор таких работ — Д. А. Каналетто. До видатних памятникв у цьому стил належать Версальський Люксембурзький палац (Франця), ансамбль Гранд-Плас (Бельгя), Новий Лтнй палац (Нмеччина) та н. На мод культура бароко вдбилася таким чином: чоловч костюми перуки набули особливо пишност, на костюмах зявилося безлч прикрас, мережив бантв в моду увйшли ренграви – схож на спдницю широк штани з мереживами. Вдбуваться реставраця впливу релг на культуру. Рим ста резиденцю папи, центром католицизму.
Переходом к зрелой фазе творчества художника стал большой заказ цикла картин «Жизнь Марии Медичи». Усе це — диний свт, такий, яким бачили його люди бароко: реальний загадковий водночас. В епоху бароко популярним став П-подбний вигляд палацв.
ндивдуальнсть стилю проявилась вдивовижних нтеррах портретах, повних свтла. Ц стилстичн риси характерн длянатюрмортв.
Дж. У 1637 р. створен «Аполон Марсй», «Свята трйця» з сер картин, замовлених монастирем Сан-Мартно —одне з найкращих його творнь. Основоположником укрансько школи граверства був рисувальник, гравер педагог Олександр Тарасевич (1640-1727), який, здобувши початкову освту в Укран, удосконалював майстернсть в Аугсбурз (Баваря) в майстерн граверв Кланв. Проте, культура бароко не була дейно однотипною. Майстерно зумвпередати глибоке водночас особисте, духовно напружене релгйне почуття, причому його образи вдрзня суворсть деяка архачнсть, обми видленсильними контрастами свтлотн, «Народження Богоматер», «Христос-хлопчик», «Непорочне зачаття», «Свята Касильда».
нш вчен характеризували бароко як клерикальний, аристократичний напрям, який стосуться невелико частини художнх памяток переважно релгйного характеру (духовн врш, церковн проповд). П. Кальлерон дав свой драм назву "Життя сон". Створюючи нову естетику, митц прагнули вийти за меж видимого свту, за грань можливого. Найяскравше бароко проявилось в опер.
Воно плавно розширювалося до низу, ззаду носили шлейф. Це напрям в мистецтв отримав назву пасторал. Потяг Бароко мистецтва до масштабност вдчутно у величних проектах собору Св.
Тут дивовижно сполучаються мфологчн й бблйн образи, християнськ й ангельськ уявлення. Ще одним генм бароко був Птер Пауль Рубенс. Наприкнц XIX столття починають говорити про бароко в лтератур. Завдяки. Термн «бароко» вперше був застосований для характеристики стилю архтектурних споруд. Не менее известны Франческо Гварди и Бернардо Беллотто. Це одна з рзновидностей багаточастинних форм нструментально музики.
–. Ц прац – свдчить про те, що вн вдйшов вд господствовавшего тод маньеризма. Найвизначншим зодчим у захдноукранських землях був Б. Меретин.
У перш роки амстердамського життя художник працю переважно якпортретист. в Укран снувало близько ЗО драматичних творв: шкльних драм, далогв, декламацй. Туптало, П. Могила) свтського характеру ("Римська сторя"), риторична проза А. Радивиловського, .
поднали в соб релгйну драму, свтську гру та елементи усно народнопоетично творчост. Родовдне дерево поважних осб давнх родв зображалося у вигляд виноградно лози, трояндового куща, дуба, лавра (генеологчн дерева Полубинських, Розумовських). Вона вдзначаться суперечливстю й напруженстю духовного буття, нтенсивнстю емоцй, силою пристрастей.
Крм Рубенса мжнародного визнання домгся ще один майстер фламандського бароко, ван Дейк (1599-1641). Надал Караваджо повнстю присвячу свою творчсть релгйно тематиц. Человек как будто пытается спрятать свои мысли от товарища. Мистецтво бароко, так само як ренесанс, було занесено на Украну безпосередньо з тал, батьквщиною цього стилю там перш Джерела для нього вдкрив у свой творчост великий Мкелaнджело Буонаротт.
Уся увага зосереджувалась на обличч. Порвнюючи дв велик епохи — Ренесанс Бароко, Г. Вельфлн пише: «сну краса цлком ясно, уповн сприйнято форми, й поряд з нею краса, що грунтуться саме на неповному сприйнятт, на тамничост, яка нколи не розкрива свого обличчя, на загадковост, яка щомит набува ншого вигляду». У 1595 р. Аннибале, вважався найталановитшим з братв, пережджа до Рим, де розпису плафон галере Палаццо Фарнезе (1597-1604 рр. ). Заметно здесь и сходство главного героя картины с самим автором. Стремясь к достоверности, Караваджо всегда изображает в своих произведениях реальную жизнь, какой бы грубой и беспощадной она ни была («Жертвоприношение Авраама», 1594-1596 «Юдифь и Олоферн», 1595-1596).
В последний период творчества Рубенс продолжает тему вакханалий — «Вакх» — откровенно телесное восприятие жизни. В академ здобули музичну освту Максим Березовський (1745-1777) та Артемй В едель (1767, за ншими даними- 1770, 1772-1808), творчсть яких сягнула вропейських висот.
зайняла культура бароко (вд тал. -першому десятилтт XVIII ст., у перод мазепинського бароко. Тема швидкоплинност людського життя поднуться з флософськими роздумами про сенс снування.
Генделя, Й. С. Послдовники й наслдувач Караваджо, яких спочатку називали караваджиств, а саме протягом караваджзма, так як Аннбале Карраччи (1560-1609) або Гвдо Рен (1575-1642), перейняли буйство почуттв характернсть манери Караваджо, так само як його натуралзм у зображенн людей подй. нш вважали, що гармоня взагал неможлива через протирччя людсько душ й дйсност. До першого пероду творчост належить «Христос в дом Марти Мар», «Дана з нмфами», як зображен у вигляд образв свох сучасникв.
Трапезна побудована в 1677-1679 рр. У бароко (найчастше) не можна вдокремити роботу архтектора вд роботи скульптора. Для музики бароко, зокрема творв Г. Ф. Так, «Морской порт» написан в лучших традициях К. Лоррена. зображували явища в постйному рус й мнливост хнх форм.
Крм сюжетного динамзму, письменники бароко використовують динамзм тематичний: змни, метаморфози у житт персонажв, плин хмар, води, струмкв, психологчний: постйн змни внутршнього стану. гнатя Лойоли) кульмнацю тенденц бароко до помпезному пишнот. Укранське бароко можна роздлити на дв архтектурн школи: захдну схдну.
Значний внесок у культуру зробили так видатн художники бароко, як Караваджо (таля) (див. Жночий костюм складався з двох спдниць: верхньо (темного кольору) нижньо (свтлого кольору).
Кивськ снцер також осягали велико артистично вмлост в србних виробах риз для кон, оправ на вангелях, У цлих плащаницях (як славна плащаниця, подарована Мазепою в русалим), потм у виробах церковного начиння — виносних хреств, паникадил, чаш, дарохранительниць тощо. Лплена скульптура найбльше розвинулася в працях, що оздоблювали як церкви доби козацького бароко, так свтськ палати. Виразн ознаки барокового мислення спостергамо в модернй постмодернй лтератур. Наприкнц XVII ст. найбльшого розквту досягла гравюра (вид графки, в якому зображення друкованим вдбитком малюнка). Але в т роки стаочевидним, що покликанням художника портретний живопис. Сюди зжджалися художники, архтектори, скульптори. Тон всему произведению задают необычные переходы света в тень и использование красок определенного цвета (темно-коричневым фон, желтоватые одежды актера символизируют ложь и обман).
Рим був центром розвитку нового мистецтва на рубеж XVI—XVII ст. Головними героями нтермедй та нтерлюдй були персонаж з про-столюду, як розмовляли кожний свою народною мовою: укранц -укранською, росяни – росйською, блоруси – блоруською, а драматичн твори писалися рдною книжковою мовою. Комед Мольра перестали бути "низьким" жанром.
Але чим бльше пзнавала, тим бльше стикалась з загадками, суперечностями. Розвиваються й так жанри, як галантно-герочний роман (Ж. Музичн цехи як перш професйн об39днання народних музикантв виникли ще наприкнц XVI ст.
1591 «Вакх», 1592-1593), в которым слащаво-красивые герои академического искусства уступают место образам простых итальянцев с характерными чертами лица (миндалевидным разрез глаз, полные губы, темные шелковистые кудри). У першй половин XVIII ст. Вдомими малярами були також М. Петрахович, . У храмовй архтектур зрлого, бароко спостергаються надзвичайна пишнсть, мальовничсть фасаду, але й нтерр церкви як мсця театралзованого обряду католицько служби становить собою синтез усх видв образотворчого мистецтва (а з появою органа додаться музика). Греко, художник пзньоренесансно епохи, пройшов ус спокуси передово талйсько школи, прекрасно володв законамиперспективи, анатом, освтлення, свдомо х видовжу в мя пдкресленовиразност «Благовщення», «Хрещення», «Воскресння». Архтектори включали в ансамбль нетльки окрем споруди площ, а й вулиц. Як велика вйськова значна суспльно-полтична сила, воно виявилося здатним до творення власного культурного та естетичного середовища, виступаючи рушм духовного життя й творцем самобутнх художнх цнностей.
На початку столття вони обидва працювали в Рим. Художник вмввиразити красу форми, фактури, кольору зображення речей. Не можна також забувати й про фольклорн джерела «низового», або «народного», бароко.
Костюм был подчинен этикету. У XVII ст. сну третй варант – слово «бароко» означа фальш обман. стало працею укранських майстрв.
Але в той час були част вйни, в чоботях ходили всюди, навть на балах. хнй вплив вдбився на архтектурних спорудах усього Лвобережжя та Слободянщини.
Письменники бароко поетизували смливсть наукового пошуку. Они, видимо, заблудились в незнакомом для них месте. Дотепнсть, парадоксальнсть, контрастнсть сполучення, алегоричнсть, мстицизм, нтерес до трагчних суперечностей буття: життя смерт, тлнного вчного, взагал – тяжння до поднання неподнуваного (смшного з сумним, трагчного з комчним, високого з низьким т. д. ) на кшталт таких образв, як «радсний бль», «багатий жебрак», «нмий промовець», «блаженна мука» – це т риси твору, як в ньому найбльше цнували митц. Отже, доля, фатум, усе одно торжеству. Для бароко характерними стали алегоричнсть, мстицизм, нтерес до трагчних суперечностей буття: життя смерт, тлнного вчного, взагал поднання неподнуваного — смшного з сумним, трагчного з комчним, високого з низьким («радсний бль», «багатий жебрак», «нмий промовець», «блаженна мука» тощо).
В тал XVII столття прославився скульптор Лоренцо Бернн (1598 – 1680), виключно обдарований майстер. М. Караваджо (1537—1610) розробив прийом так званого нчного освтлення, завдяки якому домгся ефектних контраств свтла й тн. Пзнше його змнило жабо. Дотепнсть, парадоксальнсть, контрастнсть – це т риси твору, як найбльш цнували митц бароко.
Виразн бароков риси ма шкльне дфальтургя. з польськими зутами («полемчна лтература»), водночас запозичували в них стильов бароков засоби, що посилювали вплив на читача. Петра й оформлення величезного майдану бля цього собору. Стены ее украшали авторские работы живописца.
Поступово Караваджо тяж до монументальнихтворв. Театральне життя XVII ст. Для бароко характерними стали алегоричнсть, мстицизм, нтерес до трагчних суперечностей буття: життя смерт, тлнного вчного, взагал поднання неподнуваного — смшного з сумним, трагчного з комчним, високого з низьким («радсний бль», «багатий жебрак», «нмий промовець», «блаженна мука» тощо). Основн його риси: пдкреслена урочистсть, пишна декоративнсть, динамчнсть композиц. Видлялась релгйно-флософська, елтарно-мфологчна, шляхетська, панегрична (поезя хвалебного змсту), мщанська, громадсько-полтична, сторична, лрична, гумористично-сатирична поезя, що тсно переплталася з народною псеннстю. Пд каптан надягали камзол, без рукавв.
То чи треба, аби уникнути грзних вщувань дол, позбавляти вол невинну людину. Мережива, банти, пряжки, пдбори, перуки «мушки» — все було занадто химерно нарочито. Саме нтермед започаткували укранський театр. Цю думку вперше висловив укранський лтературознавець Д. Чижевський, який у свой «стор укрансько лтератури» (1956) писав: «Справд, культура бароко не вдмовляючись вд досягнень епохи Ренесансу, повертаться багато в чому до середньовчного змсту та форми замсть прозоро гармонйност Ренесансу зустрчамо в бароко таку саму скомплковану рзномантнсть, як у готиц замсть простоти Ренесансу зустрчамо в бароко ускладненсть готики замсть антропоцентризму, ставлення людини в центр усього в Ренесанс зустрчамо в бароко виразний поворот до теоцентризму, до придлення центрального мсця знову Богов, як у Середньовчч замсть свтського характеру культури Ренесансу бачимо в часи бароко релгйне забарвлення вс культури — знову, як у Середньовчч замсть-визволення людини вд пух соцальних та релгйних норм бачимо в бароко знову помтне посилення рол церкви й держави».
Корння спансько духовно культури «золотоговку» сяга в епоху доби реконксти — нацонально-визвольно боротьби спанцвз арабами. Але це не завадило йому йти творчимшляхом у мистецтв.
1650-1723) виклав х у посбнику "Граматика мускйська" (1677). Ус тро Карраччи вдом як блискуч малювальники. Петра в Рим (1657—1663). Свтська лрика першо половини XVIIICT.
Але бароковий надгробок швидко вдйшов вд врвноважених статичних копозицй вдродження. Там вн легко швидкооволодв основами живописно технки. 1785 року на мсц, де любив усамтнюватися Афанасй Лубенський, патрарх Царгородський (пзнше прославлений як святий) була збудована дзвнниця.
Або ж тльки пристраст. Його скульптура завжди поднувала з архтектурою природними умовами. Притаманн йому риси: монументальнсть, велич сила. Свтло його вдображення стають вбльшост картин художника головними дйовими особами.
Традиц бурлеску й травест (вд франц. Реалстичн описи часто поднувалися з х алегоричним зображенням. Це спостергаться в роботах таких майстрв, як Ф. Селькович, М. Петрахнович, а в кнц XVII ст. Таля – вузька, пд сукнею носили корсет. Вдомо чимало вдомих творв архтектури та живопису, створених на замовлення козацько старшини.
Повний жночий костюм складався з двох спдниць, нижньо (фрпон) верхньо (Модест). Бернн працював в Рим, вн здобував тут загальну пошану, був придворним майстром римських пап французького королвського двора. Створена Караваджо система одержала широке поширення ще при житт художника. В укранськй архтектур стиль бароко поширються з II половини XVII ст.
Этот образ нельзя назвать определенно однозначным. Нмецький письменник Андреас Грфус заявляв, що життя в свт хаосу гршим вд смерт.
Сегодня давайте разберемся с интереснейшим художественным стилем барокко. Зараз мощ його знаходяться в Благовщенському собор Харкова. Тим часом у Львов увйшло до широкого вжитку загальне бажання оздоблювати церкви ввтарями, зробленими скульпторами, так що й замсть мальованих кон мж пишною скульптурною орнаментикою вставляються скульптурн чи рельфн кони. Найрозповсюдженшим в Укран був такий тип декламацй далогв, що робив предметом зображення будь-яке релгйне свято ("Похвала на пресвтлий день Воскресння Христове" Кирила Транквлона-Ставровецького). Через рк повертаться вСевлью, поновлю роботи для монастирв церков, створю багато картин ззображенням молодих двчат з атрибутами Святих («Юнсть Мар»).
Для лтератури барокко характерн прагнення до рзномантност, до пдсумовування знань про свт, всеосяжнсть, енциклопедизм, який нод обертаться хаотичнстю та колекцонуванням курйозв, прагнення до дослдження буття в його контрастах (дух та плоть, морок свтло, час вчнсть). Король розкрива м свою тамницю. Художник пользовался покровительством кардинала дель Монте. в Рос управлння всм будвництвом було централзовано. Цеголовний його витвр.
Драпрування були також по краю декольте. Усе життя композитора супроводжував улюблений нструмент — орган. Вони завжди вдчували, що в житт дють сили, вищ за людське розумння. Його творчий внесок залишаться наржним каменем у свтовй музичнй культур. Цю картиною можна насолодитися в паризькому Лувр. Нердко вона не здатна х виршити лише гостро пережива борння прихованих сил у свой душ.
Етика барокко вдмчена тягою до символки ноч, тем тлннсть непостйност, життя-сновидння (Ф. Поряд з професйним малярством в Укран розвивалася течя, що умовно називають народною. Наш автори, полемзуючи на початку XVII ст. з творв видатних художникв бароко (Караваджо — таля, Рубенс — Фландря, Рембрандт — Голландя) дивляться геро, охоплен пристрастями суперечностями. Динамика и особая эмоциональность заданы в картине резкой сменой светлым и темным пятен. Тому вдразу псля його народження (мати померла пд час пологв) король наказав збудувати у вддаленй вд людей мсцевост вежу тримати там сина.
Так, герой представлен как простой неаполитанский крестьянин. Пзнше зявився жюстокор (з французько це можна перевести: точно по корпусу).
В громадянськй обстановц на перше мсце вийшли туфл. У лтератур утверджувалась рархя жанрв, як подлялися на висок (трагедя, епопея, ода) та низьк (комедя, сатира, байка). В итальянской живописи эпохи барокко развивались разные жанры, но в основном это были аллегории, мифологический жанр. Церква побачила в нй можливост впливу на парафян.
Куполи, як правило, багатоярусн, складно форми. Нижня спдниця була видна, верхня розходилася в сторони вд нижньо частини лфа. У славнозвснй "Енед" (1798) вн талановито вдтворив та синтезував у травестйно-бурлескному жанр народнопоетичну стихю.
Донна, черв, який плазу у бруд та кров. (Слайд 32-35) Найвизначнш тогочасн композитори – Антоно Ввальд, Йоганн Себастьян Бах, Георг Фрдрх Гендель. Бароко (тал. Основоположником «золотого столття» спанськогоживопису вважають Доменко Теотокопул (Доменкос Теотокопулос), якого прозвалиЕль Греко (був грецького походження) (1541—1614).
Усе бльше людей зневрювалось. З огляду не спробу поднання романтичного й реалстичного типв творчост, на пошук золото середини мж крайнощами роздвоно людсько натури доба бароко, з одного боку, була добою буйного розвитку природознавства математики, а з другого добою розквту багатослвя, велико ("тридцятилтньо") релгйно вйни, добою великих мстикв та флософв – деалств (Сведенборг, Кемт, Сковорода). Поширеними мотивами поез бароко стають рзномантн природн катаклзми (бур, повен, землетруси) та соцальн потрясння (вйни, повстання, народн заворушення), трагчн суперечност в душ людини як вдображення суперечностей мж небесним та земним, рацональним та ррацональним, пристрастю та моральним обовязком, мотиви вдчаю, зневри та приреченост.
У козацьких соборах втлено ррацональний образ свту. Перевязь (бандульера), на якй носили шпаги, увйшла в моду ще в попередню епоху. В том же ключе созданы и известные сатиры Розы, среди который особое место занимают «Поэзия», «Музыка», «Зависть», «Война», «Живопись», ставшая своего рода гимном молодого литератора и художника. У фасад та нтерр зазвичай присутн скульптури, безлч пристнкв, рустован колони, плястри. Фламандськ скульптори на декотрий час стануть навть суперниками скульпторв тал в садово-парковому мистецтв, а х твори прикрасять королвськ князвськ сади бароко вд Копенгагена Жовкви до Санкт-Петербурга.
людин треба було протистояти цьому свту. можна вднести численн трапезн палати в православних монастирях. Рзьба коностасв часто бувала позолочена справляла враження тонко й вибагливо мистецько прац. Свдченням цього перший «Автопортрет»Ван-Дейка, написаний близько 1615 р. У 19 рокв юнак ста самостйним майстром. Роботи цього пероду написан пд впливом Птера Рубенса, який надовго стане нетльки учителем, а й другом молодого художника.
Новаторською (в композиц) була його картина «ЗдачаБреди», присвячена переможнй под у безславнй для спанцв вйн зголландцями: переможц переможен подан достойно, на рвних. Але козацтво не лише споживало художн цнност, виступаючи в рол багатого замовника. В ранний период барочная стилистика воспринимается Рубенсом через призму живописи Караваджо — «Воздвижение креста», «Снятие с креста», «Похищение дочерей Левкиппа». В експресивному стил написан композиц, як оригнальнонтерпретують караваджистськ принципи («Пяний Слен»), твори, в яких свтлкольоров тони, покладен широкими площинами, нагадують про вплив венецанськихмайстрв. Марно (таля), Дж.
У першй половин XVII ст. Козацтво вдягло дерев39яну церкву у камнь, прикрасило орнаментальним та рослинним декором. При Киво-Могилянськй академ були хор оркестр, що вдзначалися високою професйнстю.
елементи бароко приступають уже в стил. Лтература бароко не обмежувалася змалюванням складност суперечливост життя, вона створювала праобраз "раю на земл", щоб через красу наблизити людину до Всевишнього. досяга свого розквту у XVIII ст., набираючи яскраво виражених нацональних рис. Там же, в Абруццких горах и Калабрии, молодой художник встретил бродяг-разбойников, среди которых находились и те, кто был изгнан из общества «добропорядочным» людей за свободолюбивые, смелые мысли. талйським зодчим Джакомо Брано. У середин XVIII ст. нформаця що мстить на мультимедйна презентаця розмщена у певнй логчнй послдовност.
Зеленого та блакитного кольору бан соборв прикрашен золотом або облплен, як небо, золотими зрками. Але козацтво не лише споживало художн цнност, виступаючи в рол багатого замовника. Проте, створивши свт, Бог спочив вд свох праць няк не втручаться у справи Всесвту. Походження термна бароко виводять вд португальського perola barroca (перлина неправильно форми) та латинського слова barroco (дивний, химерний), яким позначали один з силогзмв (логчних суджень) у середньовчнй флософ який вирзнявся свою складнстю та дивовижнстю. За легендами, монастир на цьому мсц снував ще до татарсько навали XIII столття.
Веласкес сорок рокв служивпридворним художником при Флпп IV.
Ярким примером служит знаменитым «Лесной пейзаж с тремя философами». Бароко прийшло на змну Вдродженню, але не було його запереченням.
Пзнше в моду ввйшла зачска фонтанж (не слд плутати з чепчиком фонтанж), на мя одн з коханок короля. До нас дйшло понад 40 укранських нтермедй, з яких нтермедями у власному розумнн цього слова слд вважати нтермед Якуба Гаватовича, вмщених у його трагед про оанна Хрестителя, та Г. Кониського "Воскресеня мертвих" (1747). У розпис монастирських будвель брав участь укранський художник.
Козацьк собори стали втленням народно мр про небо на земл. Особливим жанром образотворчого мистецтва доби бароко був конопис (християнський становий культовий живопис – живопис восковими фарбами, мозака – в середн вки, а пзнше – живопис олйними фарбами). У нього задерикувата циганочка смться злегка пдморгу («Циганка»), хлопчак регоче («Мулат»), бабуся на когоськричить — все це природно, жваво. Укранський театр XVII-XVIII ст.
Також вн знайшов сво вдображення в архтектур, живопис, лтератур, мод, нтерр примщень. Характерним жанром бароково поез епграма.
Почалася Реформаця (розкол на католикв протестантв), за нею – Контреформаця. Як наслдок — бароко стало свордним синтезом культур середньовччя й античност. Людина бароко або втка до усамтнення з Богом, або, навпаки, порина у вир полтично боротьби, переплива океани, шукаючи нових колонй, береться до планв полпшення стеку всього людства чи то полтичною (проекти штучних мов), чи якось ншою реформою. Основну масу будвельникв становили укранськ майстри, багато з яких пзнше працювали в Рос. Петра в Рим нтерри, а також нш будови.
Творча ндивдуальнсть бльшост майстрвтого часу складалася в надрах бароко. Без заходи використовувалася косметика. Низка фламандських скульпторв доби бароко працювала в Британ, Нмеччин, Дан, в Голланд (тод Пвнчн Ндерланди). характерними для стилю бароко були також численн невелик однонефние костели. Вн був вртуозом в стинному дус бароко, його твори захоплюють динамзмом, жвавстю теплотою.
Його розквт в укранськй лтератур припада на кнець XVI – XVIII ст. Однак ця традицйнсть регламентовансть дивовижно спвсну з безмежними пориваннями фантаз"1. Але мр його нездйснилися.
Лише в кранах, де в добу бароко культура збергала значн домшки рис середньовччя та вдродження збергалась уява про смерть як про вчний сон фгура помергого на надгробку подавалась нби ув сн (Австря, Польща, спаня). Большой интерес представляет цикл картин на тему монастырской жизни («Трапеза монахинь», «Похороны монаха»). Чотири фгури в фонтан Бернн повин були просто зображати чотири велик рки свту: Ганг (Азя), Нл (Африка), Дунай (вропа) Ро дела Плата (Пвденна Америка). Патрарх який тут помер, повертаючись з Москви в Константинополь. поширилось примтивне популярне граверство на окремих аркушах.
Бароко багато взяло вд стилю маньризму, що сформувався наприкнц XVI — на початку XVII ст. Ему принадлежат многие виды Дрездена и других мест. Видатними представниками бароко у живопис були талць М. Кара-ваджо голландець П. Рубенс. Першою такого типу спорудою стала Миколавська церква (1668) в Нжин на Лвобережж. Н, позбавляти людину свободи (зокрема — свободи вибору) не можна — це чтко пдкреслю Кальдерон. Птер Пауль Рубенс (1577-1640) – належить до фламандських художникв.
В шкльних драмах рздвяного великоднього циклу, як в драмах-мраклях, драмах-моралте, стрчаються мфологчн та алегоричн образи (Милсть Божа, Любов, Помста, Злоба, Вйна, Фортуна). Вершиною портретного мистецтва митця стакартина «Урок анатом лкаря Тульпа», написана на замовлення корпорацхрургв. Вона обйма 40 опер, 24 оратор набблйн сюжети, що уславлюють людську гднсть, силу доблестьнструментальна музика (сюти, сонати, пси для органа, клавесина, флейти, скрипки та нших нструментв). Як слушно зазнача А. Макаров, «психологя людини бароко була сповнена контраств. Нин Аннибале Карраччи ставлять у один ряду зустрчей за його великим сучасником Караваджо.
Драми називалися шкльними, бо створювались у навчальних закладах. Кроме всего прочего, получил музыкальное образование, научился играть на арфе, флейте, гитаре и даже пробовал сочинять небольшие музыкальные произведения (известны написанные им серенады-донцеллы). У творах бароко найчастше домну похмурий, песимстичний пафос. Нет здесь и пышного окружения: блудным сын обращается к Богу в окружении баранов и коровы.
Астольфо, дзнавшись нарешт про шляхетне походження Росаури, одружуться з нею. Послдовне читання декламацй далогв переривалося не лише сценчним рухом, а й музикою. Наприкнц XVIII ст. Головними виражальними засобами для митця був колр свтло.
де Кеведо, П. Кальдерон). Художника цкавить потаённая суть явищ, складний внутршнй свт зображуваних людей. Якщо на стиль бароково архтектури у Фландр впливали мсцев архтектурн традиц (споруди з цегли, свтлий камнь лише в контраст з червоною цеглою, орнаментика, що йшла вд маньризму), то в скульптур талйськ впливи панували.
Багато художникв епохи бароко наслдували стилю Караваджо. Художника привлекают образы бродячих музыкантов, солдат, цыган, комедиантов.
Складно прикрашен пряжки називали аграф. нод вживають термн бароковий класицизм стосовно французько та англйсько варантв бароко. в Укран склалася мережа музично освти. називають ще театром козацького бароко. Период расцвета фламандского барокко приходится на 1 пол.
Максимович. Художественное образование получил в Милане. Вишневецького (довг пероди, нагромадження паралелзмв, смлив антитези, скупчення формальних прикрас). Захдна школа бароко включа в себе захдне римо-католицьке бароко (на землях Украни) захдне укранське бароко. Схдна школа бароко включа в себе чотири регональн школи: правобережно-надднпрянську (так звану кивську), чернгвську, полтавську слобожанську.
Де ж шукати пересчнй людин душевн сили моральну опору, кому врити. Бароковими були образи й колз опер, як створив нмецький композитор органст Георг Фрдрх Гендель (1685—1759), його нструментальна музика. А звдси — бароков метафори: життя людини — троянда, що швидко вяне перетворються на колюче й сухе стебло людина — недогарок звдси ж алегоричн персонаж — Смерть, Доля, Вра тощо врш, збрки пд заголовками «Цвинтарн думки», «Похоронн псн».
Родился в 1573 г. в Ломбардии. Спустя несколько месяцев Роза, тяжело заболев, покидает пышную и прекрасную столицу Италии. нердко називають "козацьким".
З цими сюжетами прекрасно вживаться придворний парадний портрет. Перша – свтла, друга – бльш темна. Вража величезне напруження сил, пристрастей. У клаврному репертуарвелике мсце посдали танц, як обднувались у сюту (послдовнсть). До слова, це збгаться з християнською доктриною: Бог хоче, щоб людина вибрала дорогу добра сама, а програму, як компютер, активуючи режим «шлях добра».
Святитель Афанасй причисленний до святих в 1662 роц. Маленький клаптикземл в горах на пвноч Пренев — диний, що залишився у VIII ст. незавойованим, самостйним, став цет-ром уперто, стйко, яка тривала понадсм столть, реконксти, тобто зворотного вдвоювання спан у маврв (такназивали арабв). На меж XVII-XVIII ст. Пейзаж Толедо — церзний стан природи, наприклад, «Толедо пд час грози».
Термн "бароко" належить класицистам, вони негативно ставляться до мистецтва бароко. Широко використовуються символи, метафори, театральн прийоми, графчн зображення (рядки вршв утворюють малюнок), насиченсть риторичними фгурами, антитезами, паралелзмами, градацями, оксюмороном. Караваджо Карраччи свом мистецтвом повернули й цлснсть й виразност. свтсько драми.
розвиваться граверство в Почав. Генрх Гейне, вважаючи, що "кожне столття, набуваючи нових дей, набува нових очей". людян треба було протистояти цьому свту.
Народився художник на островКрт. саак Ньютон вдкрива закон всесвтнього тяжння пише фундаментальну працю Математичн початки натурально флософ (1689), а Карл Лнней систематизу бологю Систем природи (1735). Одна з найвдомших картин Рембрандта «Нчний дозор», полотно вража своми розмрами монументальнстю, але не дивлячись на це вс обличчя детал промальован дуже чтко.
Для прикрашання предметв нтерру бароко часто використовувалася позолота. Виникаючи на пвдн вропи, (в тал ХV столття), вона набува рзномантн, нод даметрально орнтован в духовному вдношенн, форми в рзних регонах. Творча спадщина Генделя величезна. Найвидатншим представником спанськогоживопису «золотого столття» був Дго Родргес де Сльва Веласкес (1599—1660). Дитинство юнсть майбутнього майстра пройшли у Севль. Здавалось би, що може похитнути церкву вру в Бога.
Вн любив усе справжн, неприкрашене, тлесне, м-цне. Наступил XVII в., ставший новым этапом в истории западноевропейского искусства. Письменники розповдають про мандрвки, вдважн авантюри геров.
Як чоловки, так жнки, носили тростини. К политической власти рвалась крепнущая буржуазия. Необычайно яркая выразительность портрета достигается мастерским владением живописной техники и использованием контрастным красок (темная шляпа и светлый фон, белая сорочка и черная шуба). вище). Перенесенные затем на картины, эти ландшафты необычайно реалистичны, живы, естественны. Щирський, Д. Галятовський, Г. Левицький, Л. Тарасевич, .
В епоху бароко було створено багато вражаючихсвою красою будвель: церква Санта-Маря делла Вкторя у Рим, церкваСанта-Маря делла Салюте у Венец, будинок Рубенса, зутська колегя вСаламанц, церква святого Карла Борромея у Вдн, палаццо Пезаря у Венец, палац Бельведер у Вдн, палац Цвнгер у Дрезден, Зимовий палац уСанкт-Петербурз й ансамбл Царського Села (архтектор Варфоломй Растрелл (1700—1771). Початок кнець вулиць були неодмнно позначен якимись архтектурними (майданами) або скульптурними (памятниками) акцентами.
Большое место в живописи мастера занимает пейзаж. Благодаря ему была создана иллюзия богатства и могущества. У результат в флософ розгораться протиборство даметрально протилежних флософських вчень принципв: метафзики (Декарт) матералзму (Гоббс, Локк, Бекон), тобто боротьба деалстичного матералстичного пдходв в онтолог, сенсуалзму рацоналзму в методолог, ндуктивного дедуктивного методв пзнання. На змну рацональнй тектончност приходить атектончнсть, мальовничсть змню ренесансну графчнсть, пластику, що стала основним засобом художньо виразност, створю неспокйну гру свтлотн, у планах формах панують складн криволнйн обриси, статичнсть ренесансних композицй змнються бурхливою динамкою форм, групуються колони й плястри (прямокутн виступи в стн у вигляд вправлених у них колон), фасади й нтерри будинкв доповнюються скульптурами, в нтеррах будинкв рясно використовуються позолота, лплення, рзьблення, мальовнич плафони, як люзорно зображують небо з ангелами, що летять по ньому, тощо.
Якщо ранше камян будинки були поодинокими, то тепер х будвництво набува масовий характер. За ншою версю термн бароко походить вд талйського – вигадливий, химерний. Його картини щасливого пероду життя — кохання до юнодружини, написан в стил бароко — (романтичн портрети Саск та автопортретив розкшному вбранн: «Автопортрет з Са-скю на колнах», «Портрет дружини в21 рк», написаний на третй день псля веслля). Творча спадщина Баха становить величезну кльксть творв рзних жанрв рзних спрямувань — це сотн композицй для органа — фуги, токкати з фугами, хорали для клавесина — сюти, варац, фантаз. В 1596 г. художник исполнил одну из первых в истории европейской живописи композиций в этом жанре — «Корзину с фруктами». У 1642 р. доля завда важкий удар Рембрандта – вмира Саския.
В нш поставлено прямовисна постать покйного, досить незручно втяту по колна. органзовуються мсцев й регональн школи дерев39яного та мурованого зодчества: волинська, подльська, галицька, гуцульська, бойквська, буковинська, надднпрянська, слобожанська, чернгвська, полтавська тощо. До 1670 року вони прикрашалися пряжками, потм пряжки були витснен бантами.
Цей ввтар, правдоподбно, дуже перероблений. Певною мрою бароко в лтератур було «трофем», здобутим у дискусях з католиками, як релгйно й культурно були тсно повязан з Захдною вропою. Це синтез мистецтва Вдродження середньовччя. Лтература: в лтератур це змалювання руху, мандрвки, змн, трагчного напруження, катастроф, смливих авантюрмитець бароко вбачав сво надзавдання в тому, щоб зворушити, вразити, звдси захоплення гперболами, гротеском, антитезами.
Агостино Карраччи вдомий як викладач гравёр. вона являла собою вршований далог, що свом корнням сягав обрядових псень. — трагчний час в стор вропи, коли палали загарбницьк та релгйн вйни й вибухали революц, з яких найбльш кривавими були Тридцятилтня вйна в Нмеччин (1618 – 1648) та Англйська революця 1648 року. В пейзажах Розы заключена огромная сила, особая экспрессия. Дзеркала, як правило, прикрашаються лпниною з рослинним витким взерунком скульптурами. Його головне творння – фасад римсько церкви Санта-Сусанна (1603 р. ).
За допомогою люзй, снв, марень митц бароко вдтворювали загадковсть свту.
Ще ранше шпаги носили на портупе, тонкому ремнц, пристебнутий до поясного ременя. Серед укранських архтекторв, як працювали в Рос, найвдомший ван Зарудний. Крм мережив, на одяз було багато бантв, на плечах, на рукавах та штанах – цл сер бантв. Сучасником Рбери був художникь, один з найяскравшихпредставникв севльсько школи, майстер монументальних композицй — ФрансскоСурбаран (1598—1664).
Розраховуючиотримати замовлення вд Флпа II на оформлення аскетично-суворогопалацу-монастиря Ескорал, вн оселяться в Мадрид. Котляревський. 4. Саме в цей час починаться смертельний тривалий двобй ври розуму. Будучи насамперед величезною вйськовою значною суспльно-полтичною силою, воно виявилось також здатним утворити власне творче середовище й виступати на кону духовного життя народу ще й як творець самобутнх художнх цнностей.
в усй свой широт та розматт. Найбльшого розквту укранське бароко набуло за часв гетьмана вана Степановича Мазепи. У центр ма розпяття з доброю постаттю фундатора на передньому план.
(Сокирницький вертеп, 1771). Бродлакович. талйське бароко виявило себе переважно в архтектур. Поширеними мотивами поез бароко стають рзномантн природн катаклзми (бур, повен, землетруси) та соцальн потрясння (вйни, повстання, народн заворушення), трагчн суперечност в душ людини як вдображення суперечностей мж небесним та земним, рацональним та ррацональним, пристрастю та моральним обов39язком, мотиви вдчаю, зневри та приреченост.
Рзали цл постат й рельфи, нод складн композиц. Тому справжнми хранителями Просвтництва не пророки священики, а вчен-натуралсти. Тому бароко – це ще столття Розуму Просвтництва. Наиболее заметно это в картинах с морскими пейзажами. Рембрандт Харменс ван Рейн (Rembrandt Harmensz van Rijn) (1606-1669 рр. ) голландський художникь, офортист рисувальник, найбльший художник Голланд.
Караваджо першим увропейському мистецтв почав писати станков натюрморти. Ще на зор середньовччя весь Пренейський пвострв був завойованийарабами. В основу сюжетвтворв бароко, як правило, покладено сторю духовного випробовування людини. Такому Богу марно молитися – у Нього можна тльки вчитися.
За Д. Чижевським стиль бароко циклчно повторюваною фазою. Бароко розцвло пишним квтом в укранськй лтератур. Творчост П. Рубенса (1577—1640) властивий високий гуманстичний пафос (назвемо хоча б картини "Пдняття хреста", "Вакханаля"). Внаслдок цього площа перетворювалась на сворднийвдкритий вестибюль перед храмом.
Головн обкти барочно архтектури – церква палац. Хорнада 3 — розвязка сюжету. У 1634 р. де до Мадрида, де з Веласкесом пише роботи для БуенРетро (нин Прадо) на тему «Подвиги Геракла». зайняла культура бароко (вд тал.
Творча ндивдуальнсть бльшост майстрв того часу складалася в надрах бароко. вдбуваться перехд вд грегоранського хоралу церковного одноголосного спву до багатоголосного партесного, тобто хорового спву за партями, у яких кожен голос веде свою мелодю. "Бароко, — вдзнача. Успех Розы был огромным. Караваджо у свох творах говорив мовою барокопо-свому про сво. Формування ц символки завершилося в 90-т роки XVII ст.
Художнй майстерностнавчався в майстерн вдомого художника Францско де Еррери в Севль. Хорнада 1 — завязка д. В грськй мсцевост, неподалк вд палацу короля Басило, переодягнута в чоловче вбрання знатна дама Росаура та слуга Кларн випадково натрапляють на вежу, що вязницею для закутого в ланцюги Сехсмундо. Здаться, чи не головну роль у популяризац барокового мистецтва на Укран треба вдвести майстров-архтекторов, зутов Джакомо (Якв) Брано (1586—1649), що був присланий на Украну з Риму спецально як вправний архтектор вн завдував зутським будвництвом у Львов, Перемишл та Сандомир. Позитивне значення мала побудова в Укран храмв за проектами Бартоломео Растрелл (Андрвська церква в Кив, 1766 р. ).
Але найяскравшим представником укранського бароко став Григорй Сковода. Розкш була присутня скрзь. Всюди в вропейських столицях засновуються Академ Наук та науков товариства. Паралельно з сютою виника соната (звучати) — один з основних жанрв сольно або камерно-нструментально музики. Найдавнш тексти вертепно драми збереглися з друго половини XVIII ст.
Це «Портрет Корнелсаван дер Геста», «Портрет художника Франса Снейдерса», «Смейний портрет», «Коронування терновим внком». У Франц воно найяскравше висловило себе служб монарх, а чи не церкви. Приблизно 1590 р. де до Риму— центр культуритал.
Будвл (церкви Сан-Карло алле Куатро Фонтане, Сант-во у Рим) за проектами талйського архтектора Франческо Борромн (1599-1667) поднували химерну пластику й оригнальну форму, були прикрашен численною лпниною рзьбою, скульптурою, горельфами барельфами. Его кредо было — постоянная работа, совершенствование техники. Для архтектури стилю бароко характерн грандозн споруди. Так появилась знаменитая «Гадалка» (1595). У той час, як ще в добу ренесансу покйникв в мовзолеях представляли спокйно лежачими, з головою, обпертою на руку, нби у сн, тепер, у доб барокко, покйникв нби пробудили з сну й частше представляють стоячими або в цлий зрст, або обтятими бльш чи менш незручно вставленими в ншах. З кнця XVI ст. Сальватор Роза является создателем и такого вида пейзажа, как философский.
В стор костюма зачску також менують куафюри. Видатними представниками бароко в живописубули талць Мкеланджело Караваджо (1573—1610) голландець Птер ПауелРубенс (1577—1640). Поряд з цими жанрами народжуться такожконцерт (змагання) — твр для багатьох виконавцв, в якому менша клькстьнструментв чи голосв або один солст протистоть бльшост. вдXVIII ст., XIX ст., коли мфологеми уступили мсце образам реальнодйсност. Загалом в конопис збереглися прийоми старо конографчно школи з декоративнстю.
Основоположник родини Юрй Франк або його син Каспер Франков були авторами гарно стату крилатого, закованого в броню архстратига Михала, що побива списом дракона (про якого мова була вище). У XVIII столтт термн «бароко» застосовують до музики, у XIX столтт його вживають стосовно скульптури та живопису. Лжка та шафи в цьому стил набувають величезних розмрв, для хнього виготовлення використовуються дорог породи дерева (наприклад, цейлонське чорне дерево, пвденний горх). У першй укранськй шкльнй драм-мракл про Олекся, чоловка Божого (1673—1674 рр. ) вчен вбачають "типовий зразок бароко". Художн прийоми бароко — це надмрна метафоричнсть, вишукансть, ускладненсть мови, рзномантн стилстичн експерименти з формою художнього твору, елементи фантастики, використання рзномантних емблем, алегорй та символв, через як митц бароко намагались осмислити потамний сенс буденних речей (наприклад, людське життя асоцювалося з «скаженим звром», що переслду власну тнь, або з трояндою, яка швидко втрача сво пелюстки, залишаючи натомсть сухе стебло гостр шипи, та н. ).
Основою поетики бароко контрастнсть. свтсько драми. Музика Д. Бортнянського, М. Березовського та А. Веделя, вийшовши з надр укранського музичного мистецтва, зберегла сво укранське корння, збагатила нш культури. Архтектори бароко широко використали живопис, позолоту, вс види декоративного мистецтва.
Повязують сво дол Сехсмундо й Естрелья. У XVII ст. В странах с развитой промышленностью и торговлей (Англия и Голландия) буржуазные революции завершились победой нового общественного строя. Одним з цкавих жанрв бароково скульптури був портрет. Творчсть укранських художникв XVIII столття – граверв Олександра та Леонтя Тарасевичв, . Это время абсолютизма.
Ц роботивитриман в традицях караваджиств. Бунтарский дух Караваджо проявился и в его творчестве. Епоха бароко вдкида традиц авторитети як забобони забобони. Проте герой залежить вд рзних обставин, дол, фатально приреченост, яку прагне подолати. У рамках стилю бароко народжуються його рзновиди, напрямки: марнзм, гонгоризм (культеранзм), консептзм (таля, спаня), метафзична школа та евфузм (Англя) (Див.
У Неаползайматься графкою здобува визнання як художника-графка («Оплакування», «Розпяття апостола Петра», »Чоловча голова з повязкою», «Святий ронм зачитанням»). накше людина буде не людиною, а якимось робото) машиною. Петра» тощо. Впродовж XVI—XVII ст. З кнця XVII ст.
Це одназ рзновидностей багаточастинних форм нструментально музики. У поез епохи бароко зявляються так форми, як сонет, рондо, мадригал. Наприкнц XVIII ст. Саскя ста його постйною улюбленою моделлю. Важливе значення мають вдкриття в астроном (Галлей, Кеплер), у фзиц (Галлей, Ньютон), фзолог (Гаврей), математиц (Декарт, Ньютон). У ранньому перод сво творчост вн створиввелику кльксть групових портретв. У талйсько архтектур найпомтншим представником Бароко мистецтва був Карло Мадерна (1556-1629 рр. ), який порвав з маньеризмом свй власний стиль.
Насамкнець не забуваймо також про ворож й непдвладн людин природн сили та катаклзми (смертоносн шторми й цунам, жахлив виверження вулканв страшенн засухи). Обличчя портретованих видовжен, аскетичн, оч посаджен асиметрично. У Рубенса був улюблений учень — АнтонсВан-Дейк (1599—1641). У кнц 90-х pp. Художник свою творчстю прославив рднемсто.
Вони не вдкинули ренесансний культ «сильно людини», але прагнули «поставити лз, службу Богов». митрополит С. Мстиславський зовсм заборонив шкльн вистави в Киво-Могилянськй академ. Создается впечатление, будто бы природа лишь заснула на какой-то миг. У вропейському живопису (Слайд 23 – 31) доби бароко значного розвитку досягають побутовий жанр, пейзаж, натюрморт, портрет. На возднанних землях бурхливо ростуть мста, розвиваються ремесла, торгвля, формуться новий розклад життя.
Бернн в архтектур та скульптур все одно, що Рубенс у малярств або Шекспр у театр — це велик свтов ген й найвищ точки досягнень мистецтва барокко. з системи вокальних жанрв укранськ митц видляють лише партесний хоровий концерт (церковне хорове багатоголосся) з восьми -двадцяти самостйних партй. Перехавши до Львова, вн дал писався sculptor civis Brzezanensis. Декольте було широким, вдкривало плеч. В барочнй музиц переважа драматична патетика: образи динамчн.
Довгий час вчен рзних кран сприймали бароко як антиреалстичне, тобто негативне, явище. Людина бароко — це, за образом англйського поета Дж. Це були два боки бачення свту, що розкрився у XVII ст. Комр у жюстокора спочатку був вдкладний, з напвкруглими витягнутими вниз кнцями.
barocco – дивний, вибагливий, химерний. Серед них були пояснювальн, дорадч, судов, подбн до гербових, врш.
В середине 30-х гг. Ц отц-зути занесли бароко й на Украну. У цей час зявилися "Мандри Гуллвера" Джонатана Свфта, "Робнзон Крузо" Данеля Дефо. Життя люзорне. Вони вддавали перевагу широким мазкам, вльнй темпераментнй манер письма. Особливе мсце в вропейськй культур ХVII-XVIII ст. Чоловч чоботи були замнен туфлями з пряжками.
занимает творчество Микеланджело да Караваджо. Це був парад прикрашених костюмв як у жнок, так у чоловкв. Позитивне значення мала побудова в Укран храмв за проектами Бартоломео Растрелл (Андрвська церква в Кив — 1766р. ).
Проте серед них було чимало яскравих виразних образв (портрет Людовка XIV, «Апполон Дафна» виконан Бернн). Як наслдок, бароко стало свордним синтезом культур середньовччя й античност. Ця дйснсть, за словами нмецького мистецтвознавця Г. Вельфлна, тяж до «ясност неясного», у чому вдбиваться розумння митцями неосяжного й непзнанного свту.
Рухаючись з пвноч на пвдень, освон територ зростали,, нарешт, залишилась остання цитадель арабв — Гра-надський халфат, яка тежвпала у кнц XV ст. Эпоха Возрождения подошла к концу. Театр военным действий у Сальватора Розы необымайно выразителен и, как правило, располагается до самого горизонта на фоне разрушенных, застывших в молчании архитектурных построек (башен, дворцов, храмов) и прозрачно-голубого неба, местами закрытого еле заметными для глаз белыми облаками.
У 1615 р. Вдомост про дитяч та юнацьк роки мамо дуже скуп. Вдомо лише, що народився у Валенс, навчання в унверситет помняв намайстерню живописця Фр. У Франц в цей перод процвтала прецозной лтература. Франця була законодавцем моди в вроп, тому в нших кранах швидко перейняли французьку моду. Донн (Англя), Г. Грммельсгаузен (Нмеччина). В талйськй архтектур найпомтншим представником бароко мистецтва був Карло Мадерно (1556-1629 рр. ), який порвав з маньеризмом створив свй власний стиль. Ранн роботи Караваджо – поясн портрети, ми нколи з включенням деталей натюрморту (як Караваджо писав майстерно).
В стор моди епоха бароко теж залишила свй незгладимий слд. Роботи живописця були наповнен умиротвореними образами, свтлими тонами сюжетами дивовижною простоти. Його геро життво достоврн: свят часто схожна ремсникв, селян. Поряд з цими жанрами народжуться також концерт (змагання) — твр для багатьох виконавцв, в якому менша кльксть нструментв чи голосв або один солст протистоть бльшост. Караваджо Мкеланджело Меризи так (Caravaggio, Michelangelo Merisi da) (1571-1610 рр. ), талйський художникь.
У XVII-XVIH ст. Псля перезду братв до Рима Лодовко Карраччи очолив академю в Болонь.
Караваджоотримав гарну художню освту. Ним тод були написан«Оплакування Христа», «Благовщення», «Портрет Внченцо Анастаджи». У моду також увйшли парасольки, у жнок – муфти, вяла. У кожнй кран Бароко мистецтво подпитывалось мсцевими традицями.
Його персонаж вдзначаються здоровою життрадснстю, пишнстю тлесних форм. Кивська граверна школа мала великий вплив на живопис Украни, Рос, Блорус. Серед десяткв портретв, Haписаних живописцем з 1631 по 1635 pp., найцкавшими «Портрет Бургграфа», «Портрет корабельного майстра йогодружини», «Портрет Мартна Дай», «Портрет Мартена Соольманса», «Портретхудожника Жака де Гейна». Паскаль писав про людину сво доби так: «Якби в не був лише розум. У козацькй емблематиц широко використовувались бунчуки, булави, печатки, зброя, порохвниц.
Здобувши основн знання з рисунка, живопису, композиц, Рбера залиша спаню де до тал. На его возникновение повлияли два важных события Средневековья. XVII века и представлен творчеством Рубенса, Ван Дейка, Йорданса, Снейдерса. Остаточне формування класичного театру було сповльнене.
У цьому року вн пише сво найвидатнший вдоме полотно "Нчна варта", композицйне ршення не ма нчого спльного з традицйною груповим портретом. Бернн став центральною фгурою серед художникв стилю бароко. За спостереженнями.
Обелски фонтани, поставлен у точках збгання променв-проспектв (вперше в стор мстобудвництва застосовуться трипроменева система вулиць, як розходяться вд майдану) в хнх кнцях, створюють майже театральний ефект далекосяжно перспективи. Карнавальное действо проходило на Пьяцца Навона. Хоч спочатку працював у Бережанах над мовзолеями родини Сенявських. А дяч культури XVII ст.
В конописанн подналися риси середньовчного мистецтва з ренесансними. Побуту бурлескно -сатиричне вдношення до дйсност. Серед прозових творв бароко найбльше проявляться в араторськй проз (збрника проповдей Лазаря Барановича "Меч духовний ", "Труби словес проповдних" ваника Галятовського "Ключ розумння" Антоня Радивиловського "Огородок Мар Богородиц", "Внець Христов") та козацьких лтописах самовидця, Григоря Грабянки, Самйла Величка. Укранське бароко 17 ст.
Стиль Розы в поэзии, равно как и в живописи, проявился во всей его полноте. Вся вона будуться на контраст звукових ефектв тяж до монументальност. В 17 веке Италия потеряла свое могущество в политике и экономике.
Видатними портретистами XVIII ст. Трохи згодом творив Андреа дель Поццо (1642-1709 рр. ) розписаний м плафон у церкв Сант-Иньяцио у Рим (Апофеоз св. У Рос до лтератури бароко вдносяться С. Полоцький, Ф. Прокопович. На матерал жанрв реально дйснострозвиваться позамфологчна концепця картин свту.
Через ус ц причини колись цлсна й гармонйна картина свту – вра у вроджену доброту людини як тако, у прихд «золото доби» людства – спочатку почала давати трщини, а потм з брязкотом розпалася, як тонке позолочене венецанське скло пд важкими ударами залзного молота. Художник прагне домонументальних багатофгурних композицй релгйно мфологчно тематики. Удалими серед них були «Поцлунок уди», «Св. Специфка бароково культури поляга в тм, що вона стала свордним художнм синтезом рзних начал: Середньовччя (готики) Вдродження, античних християнських традицй.
нш алегоричн персонаж 12 апостолв вряд були досить свжо й артистично прац. Дуже цкава трапезна чернгвського Троцького монастиря, за словами дослдника укрансько архтектури цього часу М. П. Цапенко, «справжнй шедевр нацонального архтектурного стилю». Матерали того часу: шерсть, оксамит, атлас, парча, тафта, муар, камлоту, бавовна. Паралельно зсютою виника соната (звучати) — один з основних жанрв сольно абокамерно-нструментально музики. Прецозной лтература). Народився в багатй купецькй см.
Чи не найоригнальншими творами укранського бароко стали «вршов грашки», тобто твори, в яких автори вдавалися до рзномантних експериментв з формою х побудови. В Неаполе художнику не удалось избежать нападения, во время которого он был ранен. Творц бароко вддавали перевагу динамчному овалу перед спокйним колом, дрбному багатокутнику перед стихйним чотирикутником, ухилялися вд створення прямих кутв. переходить вд одного члена роду до ншого.
Для них характернавдосконаленсть заворожена легксть. Це злиття був дуже плдним у вроп, особливо у Дрезден, Вдн Праз. Дяч культури XVII ст. Юра у Львов, а також собор св.
У Франц стиль бароко виражений скромнше, нж в нших кранах. де Скюдер, М. де Скюдер), реально-побутовий та сатиричний роман (Фюретьера, Ш. Сорель, П. Скаррон). В будь-якому раз, в Укран мистецтво бароко роздволося: в Захднй Укран (Пдляшшя, Галичина, Волинь, Подлля) воно зберегло форми зутського бароко, що залишилося ближчим до свого першоджерела, а в Центральнй та Схднй Укран (Слобожанщина та Чорноморя) воно сильно модифкувалося й набрало зовсм оригнального забарвлення — т. зв.
Ще ряснше, ще багатше й ще вибагливше. В добу маньризму в тал традиця закрпилась породила дивац химерн садов скульптури (Парк Священний лс в Бомарцо). (Слайд 22) Динамзм скульптури бароко, на вдмну вд ренесансно скульптури спокою, виклика не оптимстичне вдчуття могутност, велич, можливостей людини, а захоплення легкстю, витонченстю, якоюсь нереальнстю, неземною привабливстю. Спочатку термн застосовували тльки до пластичних видв мистецтва, з кнця ХХ ст.
У 1570 р. Ель Грекоприхав у Рим зупинився в мнатюриста Джуло Клово. Бароко (вд тал.
Ще одним яскравим представником бароко був голландець Ян Вермеер. Поезя бароко майже нколи не втрачала зв39язку з реальним життям. Одну из комнат своего дома Сальватор Роза превратил в мастерскую. Вн реальний водночас загадковий. Кращими лтописами XVII – початку XVIII ст.
Капела вража поднанням архтектури, живопису скульптури великого Бернн. Особенно интересна и показательна работа Розы под названием «Пейзаж с мостом», хранящаяся в настоящее время в галерее Питти во Флоренции. Законодателем в новом стиле стал Питер Пауль Рубенс.
Трет ж убачали гармоню у вчному рус, невпинному оновленн свту. Петра в Рим, авторство яких також належить Д. Л. Бернн. патристика, твори про батькв церкви, вд латин, pater — батько), так свтськ жанри (рзномантн риторики — науки про красномовство).
В епоху бароко простоту форми твору замнюють вигадливстю, надуманстю, пишномовнстю. В Укран наприкнц XVII ст. По боках спдницю прикрашали драпрування. За замовленням Папи Римського Бернинни працював над нтеррами собору святого Петра в Рим.
Одяг не вдвертав уваги глядача. До сьогодення дйшло клька десяткв текств вертепно драми. Митц бароко змальовують життя у найбльш напружених моментах. Загалом, стиль бароко був неоднордним, у ньому прослдковуються рзн напрямки: "високе" бароко (аристократичне, дворянське церковне), "середн" "низьке" (мщанське селянське). (Слайд 14 -21) Саме в архтектур найбльш ясно узагальнено виражена основна дея бароко: люзя неперервност руху, постйно плинност змнност форм, переткання одного простору в нший.
В цей же час зявилося перукарське мистецтво — «куафюри». Особистсть у мистецтв бароко складна й багатогранна. И наоборот, по мнению литераторов периода барокко, поэтическое произведение должно быть таким, чтобы по его прочтении перед глазами читателя представали живописные, яркие и красочные картины. Оркестроваспадщина складаться з багатьох нструментальних концертв для клавесина, скрипки, волончел, флейти та н. Розмата його творчсть у камерному вокальному жанрах.
После ссоры с одним из представителей местной знати ему пришлось уехать на Сицилию. В 1540 роц папа римський заснував орден зутв, як стали основними найбльш активними пропагандистами бароко в мистецтв. Тсно з архтектурою була звязана скульптура. Вн любив зображати людей в домашнй обстановц. художник написав так монументальн роботи, як«Жертвоприношення Авраама», «Маря Магдалина каться», «Вдпочинок по дороз вгипет».
Сприйняття реального свту в лтератур змнилося. Тут художник швидкозавоював широку популярнсть, отримав замовлення. Одной из центральных в искусстве барокко быта идея «учить зрителя или читателя ненавязчиво, поучать посредством прекрасного». Бароков ремнсценс в Михайля Семенка, Ю. Андруховича, Лучука, М. Саченка, В. Трубая, . Прикладом може бути знаменитий фонтан Чотирьох рк на площ Новона в Рим (1648 – 1651).
Юра Киво-Видубицького, Покровський собор у Харков та н. ). Зарудний, . Робота, вже мало делкатна в памятнику Киселя, в памятнику Жовквського ще менш артистична, так що постат на барокових памятниках не можуть рвнятися до досконалше опрацьованих постатей на ренесансових мовзолеях. Друга половина XVII-XVIII ст.
додаток 2), Рубенс (Фландря), Рембрандт (Голландя) та н. Лтературне бароко вдзначаться полфонзмом, ускладненням форм, поднанням релгйних свтських мотивв образв, тяжнням до рзних контраств, алегоризму й емблематичност, намаганням уразити читача пишним, барвистим стилем, риторичним оздобленням твору. дяли майже в усх великих мстах Украни. Закон збереження енерг, абсолютнсть простору часу гарантован словом Бога. Так само як живопис архтектура епохи бароко прийняла бльш складн форми, й характерний просторовий розмах, велика кльксть скульптури на фасадах в нтерр. Д. Наливайко вдзнача, що динамзм у лтератур бароко проявляться по-рзному, це тематичний динамзм (змалювання рухомих реальностей — плину води та хмар, струмкв, водограв тощо, а також всляких змн та метаморфозу житт геров), сюжетний динамзм (напружена дя, несподван сюжетн повороти, мотив всевладдя дол, що граться з людьми та н. ), психологчний динамзм (зображення духовно та емоцйно рухливост геров, частих змн хнього внутршнього стану, пднесень криз, затьмарень осяянь).
Звсно, тут також алегоря — «неволя Сехисмундо — це модель невол людини людства взагал». За словами польського лтературознавця Ю. Крижановського, «бароко завершило справу, не доведену Вдродженням до кнця, воно гуманзувало культуру вс вропи всупереч перешкодам як породжувалися полтичними й релгйними антагонзмами, витворило спльну нтелектуальну й художню культуру». До Петра I вропейськ костюми носили також в Рос деяк аристократи, хоча не повсюдно.
В юност вн був пд сильнимвпливом свого вчителя, працював у його майстерн. При дворе царили строгий этикет, сложный церемониал.
У бароко вбачають змну свтосприйняття в перехдну епоху. Людовк XIV розумв важливсть мистецтва, як кошти прославляння королвсько влади. До них належали драми Г. Кониського ("Воскресння мертвих"), Ф. Про-коповича ("Володимир"), Д. Туптала ("О причащений святих тайн") та н. Драми писалися також на морально-етичн та сторичн теми ("Милсть божа", "Про святу Катерину", "Царство натури людсько", "Про Олекся, чоловка Божого" та н. ). зутський орден поширються по всх кранах католицько вропи разом з ним поширються бароко.
Важливу вху залишили XVII—XVIII столття в стор музики. новий стиль у живопис.
Лоренцо Бернинни — генй бароко, найбльший скульптор архтектор дано епохи. Епоха бароко народила багато музикантв поетв. Барокову прозу представляють повст, оповдання релгйного (Д. Картины театральны, аллегоричны, манера письма выразительна. У поез прославились В. Вуатюр (Франця), Д. Марино (таля), дон Лус де Гонгора--Арготе (спаня), Д. Донн (Англя).
Караваджо скрывался от наемных убийц в Сицилии и Южной Италии. У Львов за його зразком з тими чи ншими вдмнностями будуються: костел Стртення (1642-1644 гг., Архит. Усе подальше сво життя Сехсмундо приречений конати у вязниц. Святков форми бароко мали на мет створити для людини прообраз «раю на Земл», аби через красу вона могла наблизитися до Бога. Йому належить оформлення площ собору Св. свтсько драми.
В останн роки життяхудожник написав картини: «Мадонна плгримв» — перед мадонною на колнахстоять бос, нищ стар люди з цпками, а вона спвчутливо нахилена до них, «Успння Мар», «Муки св. Реалстичн описи часто замнювалися алегорями, метаморфозами.
У попередню епоху, при Людовку XIII, були популярн чоботи (ботфорти). Сади парки в стил бароко набувають регулярного характеру (наприклад, Версальський парк). У XVII ст. Сальватор Роза (неаполитанская школа) и Алессандро Маньяско писали фантастические пейзажи. Мистецтво бароко – це мистецтво великих форм, грандозного, декоративного днання.
Бернн протягом свого довгого життя створив безлч портретних бюств статуй. Найвдомшим жанром укрансько бароково поез була духовна псня. Бог мислиться не як Спаситель, але як Великий Архтектор, який створив свт подбно до того, як годинникар створю механзм.
Зявилися мушки, обличчя перуки пудрили для близни, а чорна мушка створювала контраст. помтили стилстичну вдповднсть в лтературнй та музичнй творчост доби, а з першо половини ХХ ст. Нехай Басило, доки був у змоз, увязнював свого сина, але хба вн уник сво дол. козацького бароко.
Тому вона завжди стражда, завжди роздирають суперечност». Вже одна з перших його статуй"Давид" (1623, музей галерея Боргезе, рим) наочно показу вдмннсть нового мистецтва вд мистецтва епохи Вдродження. Проте вн мало вдповдало стриманому британському смаку.
Кожен жанр мав сво канони та чтк меж, що не допускали х змшування. Його картинампритаманне напруження, збудження, неспокй. Титанчна спадщина його обйма близько 1700 творв у всхжанрах музики, за винятком опери. Руткович, Й. Кодзелевич, . Н, адже його таки скинуто з трону, вн схиля голову до нг Сехисмундо.
ще до початку будвництва монастирського собору. У XVII ст. Найцкавшими у вертепнй драм були сцени з народного життя з спвами й танцями. Закоханий у Росауру, Сехсмундо вдмовляться вд свого щастя, щоб захистити честь.
Тут будуються собори, подбн на розкшн палаци, будуються влли. Провдне мсце в цй рарх належало трагед. в Рим був побудований великий оперний театр. Живопис.
Чи не найоригнальншими творами укранського бароко стали «вршов грашки», тобто твори, в яких автори вдавалися до рзномантних експериментв з формою х побудови. Але головний його витвр — це грандозна колонада собору св. Каналетто и Гварди писали виды Венеции, тогда как Беллотто (ученик Каналетто) работал в Германии.
– 1709, 1734-1775), де готували фахвцв для церковних хорв. Перевязь була перш шкряного, тепер робили також з муару. Народжуються сво способи вдображення дйсност, як складаються у стиль бароко.