Он расположился на сухой колоде давно сломанного дерева. Тяжка пдневльна праця, злидн. Картиною «Весльний викуп» К. О. Трутовський продовжив розвиток теми, повязано з живописною нтерпретацю укранських народних обрядв, яку започаткував ще в 60-т роки картиною «Колядки на Укран».
Так у березн 2011-го року картина експонувалася в Кровоградському обласному художньому музе, в рамках мистецького проекту «Виставка одн картини», мала великий успх серед глядачв, майже такий, як пд час першого показу на Пересувнй виставц 1877-го року в залах Московського училища живопису, скульптури зодчества. Тема вимагала багатофгурно (хорово) композиц, художник блискуче впорався з побудовою. Картина Трутовського «Бля тину», написана художником у 1863 роц, – це хвилююча правдива розповдь про побачення закоханих, перший дотик любов, свжсть першого почуття. Зараз картина Трутовського «Тарас Шевченко з кобзою над Днпром» знаходиться в Нацональному музе Тараса Шевченка в Кив.
картиною «Колядки на Укран». Золот розсипи прибережного пску така ж золотаво-рожева сорочинка на хлопчиков. (численн варанти сюжетв на мотиви «Побачення», «На кладц», «Бля тину» тощо).
Як в багатьох нших творах К. О. Трутовського, важливим компонентом в картин пейзаж. Псля чотирирчного навчання у приватному пансон 1839 року Костянтин Трутовський вступа до Миколавського нженерного училища в Петербурз, де товаришу з Федором Достовським, учнем того ж самого навчального закладу. Найкращими, як на мене, полотнами Костянтина Трутовського, картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак».
Саме Достовський приверта увагу Костянтина Трутовського до творв Миколи Гоголя, молодий художник вдалечин вд батьквщини вдчува себе укранцем, знайомиться особисто з молодим ще тод Тарасом Шевченком, разом з Достовським вступа до революцйного гуртка так званих «петрашевцв», лише випадковсть ряту його вд арешту та сумно дол членв цього гуртка – смертного вироку, що був замнений для них на сибрську каторгу. Це було свого роду мистецтво. Зелений берег – наче смарагдовий квтчастий килим. Одна з кращих картин – «Жнка з полотном». За свою дейною спрямованстю ця картина – справд народне полотно.
Цй тем присвячен дв його картини – «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». Художник опоетизову святсть материнства, любов ласку.
З усх «хорових» композиц К. О. Трутовського «Збирання недомок»— твр найбльш художньо досконалий. Заплакане, воно безпорадно стоть посеред хати. Картиною «Весльний викуп» К. О. Трутовський продовжив розвиток теми, звязаною з живописною нтерпретацю укранських народних обрядв, яка була започаткована ним ще в 60-т рр. А глибоко нацональний образ працьовито люблячо жнки-матер символзу собою всю Украну.
Саме Достовський приверта увагу Костянтина Трутовського до творв Миколи Гоголя, молодий художник, вдалечин вд батьквщини, вдчува себе укранцем, знайомиться особисто з молодим ще тод Тарасом Шевченком, разом з Достовським вступа до революцйного гуртка так званих «петрашевцв», лише випадковсть ряту його вд арешту та сумно дол членв цього гуртка – смертного вироку, що був замнений для них на сибрську каторгу. И вместе с тем это человек могучего интеллекта, которому доступное понимание жизни.
Нелегким було життя селян-крпакв. Тема вимагала багатофгурно (хорово) композиц, художник блискуче впорався з побудовою. Вскоре он вышел в отставку и поселился в деревне, лишь иногда являясь в Москву и Санкт-Петербург с рисунками и картинами.
Усе це написано на його обличч, не стльки засмученому, скльки задумливому. З собою вони несуть убозтво злиденнсть у цей, веселий квтучий колись край. Ще гострша за свом соцальним спрямуванням картина «Збирання недомок на сел», в якй вдтворено характерне для пореформено доби явище— класове розшарування села. Пять лет учёбы дали возможность ознакомиться с основами рисунка и композиции (над освоением техники живописи молодой художник работал самостоятельно). Жива невигадлива настльки, що здаться вихопленою з само дйсност, характерно для Украни друго половини XIX столття, картина Костянтина Олександровича Трутовського «Бля тину» ма велике художн, сторичне етнографчне значення.
Праздничная красочность одежды объединилась с синевой неба и зеленью трав. За свою дейною спрямованстю ця картина – справд народне полотно. Картина «Хворий»— один з найдраматичнших творв у живописнй спадщин К. О. Трутовського.
А там, как будто в туманном мареве пастельных тонов прячутся новые безграничные дали. Художник використову улюблений композицйний прийом: просте розташування фгур узятих крупним планом на фон пейзажу. Вн проста людина. Его фигура поражает естественностью, величественным покоем и достоинством.
На першй картин зображен росйськ селяни, як за наказом уряду переселяються на укранськ земл. Заплакане, воно безпорадно стоть посеред хати. Кундж, в яких з такою ж художньою силою опоетизован чарвн укранськ ноч. Цей твр поповнив збрку МОХМ м. В. В.
Особливо багато таких картин зявилося з-пд пензля митця в 70-х рр. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли – «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». Тем народного життя на етнчнй меж мж зонами розселення укранського росйського народв, яка проходить саме повз рдну для нього Курську губерню, присвячен дв картини художника— «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». Тем народного життя на етнчнй меж мж зонами розселення укранського росйського народв, яка проходить саме повз рдну для нього Курську губерню, присвячен дв картини художника – «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». Картини Костянтина Трутовського збергаються зараз в рзних музеях свту, в укранських в кращих росйських – Росйському музе в Петербурз Третьяковськй галере в Москв.
Крм творв Марка Вовчка, люстру також укранськ твори Миколи Гоголя, Тараса Шевченка. Картина «В мсячну нч» належить до тих творв К. О. Трутовського, що х художник присвятив зображенню життя й розваг сльсько молод. Тема вимагала багатофгурно (хорово) композиц, художник блискуче впорався з побудовою. Это произведение пополнило собрание музея им. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обaposднати в два великих цикли— «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна».
Як в багатьох нших творах К. О. Трутовського, важливим компонентом в картин пейзаж. Його постать вража природнстю, величним споком гднстю. Особливо багато таких картин зaposявилося з-пд пензля митця в 70-х роках (численн варанти сюжетв на мотиви «Побачення», «На кладц», «Бля тину» тощо). Так у березн 2011-го року картина експонувалася в Кровоградському обласному художньому музе в рамках мистецького проекту «Виставка одн картини», мала великий успх серед глядачв, майже такий, як пд час першого показу на Пересувнй виставц 1877-го року в залах Московського училища живопису, скульптури зодчества.
Колр у картин несе смислове навантаження, створю оптимстичний мажорний настрй.
Серед найкращих робт Костянтина Трутовського можна назвати картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак». Тема вимагала багатофгурно (хорово) композиц, художник блискуче впорався з побудовою.
Золот розсипи прибережного пску така ж золотаво-рожева сорочинка на хлопчиков. Серед найкращих робт Костянтина Трутовського можна назвати картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак». Трутовский К. А. – художник-жанрист. На цей раз сюжет виршено в нтеррному план: дя вдбуваться в просторй хат сльського багатя. Центральн персонаж видлен також кольором, що вдразу приверта до них увагу глядача.
На догляд старо залишене й маленьке дитинча. Тем народного життя на етнчнй меж мж зонами розселення укранського росйського народв, яка проходить саме повз рдну для нього Курську губерню, присвячен дв картини художника— «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». На жаль, недостатнсть отримано ним художньо пдготовки звичка – особливо останнм часом – працювати спшно, не справляючись з натурою, у багатьох випадках зменшують гднсть його добре задуманих спритно виконаних творв, з яких досить буде вказати на картини: «Колядки» (знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз), «В робочу пору» (у збранн К. Т. Солдатенкова в Москв), «Сорочинський ярмарок», «Побачення» «Помщики-полтики», акварел «Псля обду, в лтню пору»«Благодйники» (в Третьяковськй галере в Москв. Картиною «Весльний викуп» К. О. Трутовський продовжив розвиток теми, повaposязано з живописною нтерпретацю укранських народних обрядв, яку започаткував ще в 60-т роки картиною «Колядки на Укран».
Картина «Жнка з полотном» К. Трутовського знамену перехд вд романтизму до реалзму, несе в соб прикметн риси того й ншого. Картина Трутовского «У плетня», написана художником в 1863 году, – это волнующий и правдивый рассказ о свидании влюблённых, первом прикосновении любви, свежести первого чувства. Саме цю гармоню людини природи передав Трутовський у картин «Жнка з полотном». Картина вража величчю споком. А глибоко нацональний образ працьовито люблячо жнки-матер символзу собою всю Украну.
Кожна деталь у картин ретельно виврена несе в соб важливе смислове навантаження. Пять рокв навчання, дали змогу ознайомитися з основами малюнка композиц (над освонням технки живопису молодий художник працював самостйно). Картина «В мсячну нч» належить до тих творв К. О. Трутовського, що х художник присвятив зображенню життя й розваг сльсько молод. Трагзм зображено сцени пдсилються деталями нтерру: в хат майже вдсутн мебл, на диному, збитому з дощок ослон, стоть старе погнуте вдро, лежать клька картоплин та якесь лахмття. На голове высокая казацкая шляпа.
Возможно, среди деревьев попрятались низенькие домики маленькой деревушки. На одну руку накинут тулуп, который висит за спиной. Центральн персонаж видлен також кольором, що вдразу приверта до них увагу глядача. Особливо багато таких картин зявилося з-пд пензля митця в 70-х роках (численн варанти сюжетв на мотиви «Побачення», «На кладц», «Бля тину» тощо). На матер бла, з голубуватим вдтнком, сорочка червона, пднята з крав, запаска.
(численн варанти сюжетв на мотиви «Побачення», «На кладц», «Бля тину» тощо). Кожна деталь у картин ретельно виврена несе в соб важливе смислове навантаження. Вн один з тих простих людей, яких знав любив, для яких працював страждав усе життя. Художник опоетизову святсть материнства, любов ласку.
Важливу роль у твор вдгра свтло. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли – «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». Картина 1875-го року, яка ще вдома пд назвами«Кобзар над Днпром»або«Кобзар на Днпр».
Працвники музею мають добру традицю – раз вд разу виставляти в рзних мстах Украни. В картин все в повному розумнн цього слова живописне: струнк постат двчат, хатина з свтлими вогниками вконець, темн силуети дерев на тл освтленого блдим мсяцем небесного простору. Картина «Жнка з полотном» не люстрацю до певного лтературного твору, але змст та образний.
Перед нами знову багатофгурна композиця, до яко нердко звертався К. О. Трутовський. Картина «Жнка з полотном» К. Трутовського знамену перехд вд романтизму до реалзму, несе в соб прикметн риси того й ншого.
В основу картини покладено простий, дещо забавний глибоко поетичний сюжет: дво святково одягнених двчат з лукавими посмшками на обличчях вдпихають вд берега рчки чи ставка човен, в якому заснув молодий вродливий хлопець. Дитинство майбутнього художника мина як у матках батька, харквського помщика, так на рднй Курщин.
Верещагна у 1966 роц, його придбали з приватно колекц Терентя Петровича Юри (Кив). Це було свого роду мистецтво. В 1852 году Трутовский начинает работать масляными красками.
Вдалин пд теплим сонцем заснула рчка, замрялися густ лси. Початкову освту Трутовський здобув у одному з харквських приватних пансонв. Тяжка пдневльна праця, злидн. Особливо багато таких картин зявилося з-пд пензля митця в 70-х рр. Начальное образование Трутовский получил в одном из харьковских частных пансионов.
Тем народного життя на етнчнй меж мж зонами розселення укранського росйського народв, яка проходить саме повз рдну для нього Курську губерню, присвячен дв картини художника – «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». Заплакане, воно безпорадно стоть посеред хати. К сожалению, недостаточность полученной им художественной подготовки и привычка – особенно в последнее время – работать спешно, не справляясь с натурой, во многих случаях уменьшают достоинство его хорошо задуманных и ловко исполненных произведений из которых достаточно будет указать на картины: «Колядки в Малороссии» (находится в Государственном Русском музее в Санкт-Петербурге), «В рабочую пору» (в собрании К. Т. Солдатенкова в Москве), «Сорочинская ярмарка», «Свидание» и «Помещики-политики» и на акварели «После обеда, в летнюю пору» и «Благодетели» (в Третьяковской галерее в Москве). Вдали под тёплым солнцем уснула речка, замечтались густые леса.
Святкова барвистсть одягу обдналася з синню неба зеленню трав. Картина «Хворий» – один з найдраматичнших творв у живописнй спадщин К. О. Трутовського. Творчсть Костянтина Трутовського припада на другу половину ХХ столття – золотий вк укранського мистецтва, серцевиною якого був побутовий (або жанровий) живопис. Тем народного життя на етнчнй меж мж зонами розселення укранського росйського народв, яка проходить саме повз рдну для нього Курську губерню, присвячен дв картини художника – «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн».
Картиною «Весльний викуп» К. О. Трутовський продовжив розвиток теми, повязано з живописною нтерпретацю укранських народних обрядв, яку започаткував ще в 60-т роки картиною «Колядки на Укран». Кожна деталь у картин ретельно виврена несе в соб важливе смислове навантаження. Зелений берег – наче смарагдовий квтчастий килим. З усх «хорових» композиц К. О. Трутовського «Збирання недомок»— твр найбльш художньо досконалий.
Одной рукой он придерживает кобзу, на которую немного оперся. В. В. Картина «В мсячну нч» належить до тих творв К. О. Трутовського, що х художник присвятив зображенню життя й розваг сльсько молод.
Мешают разглядеть лучше его черты длинные усы. Але найбльшою художньою вдачею, на мою думку, стала для Костянтина Трутовського його картина 1875-го року «Тарас Шевченко з кобзою над Днпром», яка ще вдома пд назвами «Кобзар над Днпром» або «Кобзар на Днпр». Небо за спиной Шевченка чистое, светлое и спокойное. З собою вони несуть убозтво злиденнсть у цей, веселий квтучий колись край. На догляд старо залишене й маленьке дитинча.
Заплакане, воно безпорадно стоть посеред хати. Однак хн сподвання марн: один з представникв влади знущально смться над нещасними. Цвет в картине несёт смысловую нагрузку, создаёт оптимистическое мажорное настроение. Метою сво художньо творчост Трутовський вважа зображення звичайного життя укранського селянства тодшньо Слобожанщини, життя, що невблаганно зника пд впливом русифкаторсько полтики росйського царату та зламу старих патрархальних традицй укранського народу.
Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли— «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». На картин зображено Тараса Шевченка, який сидить на поваленому стовбур великого дерева, притуливши до себе велику кобзу, а за його спиною розстилаються днпров схили, а праворуч вд нього сам Днпро тече велично пд своми горами. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли – «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». Все в нй – вд життя, вд народу. Серед найкращих робт Костянтина Трутовського можна назвати картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак».
Блили полотно традицйно жнки. Картина 1875-го року, яка ще вдома пд назвами «Кобзар над Днпром» або «Кобзар на Днпр». На догляд старо залишене й маленьке дитинча.
Кожна деталь у картин ретельно виврена несе в соб важливе смислове навантаження. Однак сподвання х марн: один з представникв влади знущально смться над нещасними. Народився Костянтин Олександрович Трутовський у мст Курську. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли – «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». У блакитному неб тануть бл хмарки. Серед найкращих робт Костянтина Трутовського можна назвати картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак». Особливо багато таких картин зявилося з-пд пензля митця в 70-х роках (численн варанти сюжетв на мотиви «Побачення», «На кладц», «Бля тину» тощо).
разом з тим це людина могутнього нтелекту, якй доступне розумння життя. Все это написано на его лице, не столько огорченном, сколько задумчивом. Важливу роль у твор вдгра свтло. Верещагина в 1966 году, его приобрели из частной коллекции Терентия Петровича Юры (Киев). Перед нами знову багатофгурна композиця, до яко нердко звертався К. О. Трутовський.
Родился Константин Александрович Трутовский в городе Курске. На матер бла, з голубуватим вдтнком, сорочка червона, пднята з крав, запаска. Як в багатьох нших творах К. О. Трутовського, важливим компонентом в картин пейзаж. Саме Достовський приверта увагу Костянтина Трутовського до творв Миколи Гоголя, молодий художник, вдалечин вд батьквщини, вдчува себе укранцем, знайомиться особисто з молодим ще тод Тарасом Шевченком, разом з Достовським вступа до революцйного гуртка так званих «петрашевцв», лише випадковсть ряту його вд арешту та сумно дол членв цього гуртка – смертного вироку, що був замнений для них на сибрську каторгу. Картина 1875-го року, яка ще вдома пд назвами«Кобзар над Днпром»або«Кобзар на Днпр».
Зараз картина Трутовського «Тарас Шевченко з кобзою над Днпром» знаходиться в Нацональному музе Тараса Шевченка в Кив. А там, наче у туманному марев пастельних тонв ховаються нов безмежн дал. Проникаючи через невеличке вконце в глибин композиц, воно вихоплю з напвтемряви тсно кмнати постать хворого, акцентуючи на нй увагу глядача. Саме Достовський приверта увагу Костянтина Трутовського до творв Миколи Гоголя, молодий художник, вдалечин вд батьквщини, вдчува себе укранцем, знайомиться особисто з молодим ще тод Тарасом Шевченком, разом з Достовським вступа до революцйного гуртка так званих «петрашевцв».
Митець часто впадав у модний за його доби етнографзм ус картини, створен ним в Укран, мряв обднати в два великих цикли – Альбом сцен укранського життя (акварел) та Живописна Украна. На холме, в буйстве цветов и трав сидит кобзарь Украины. Важливу роль у твор вдгра свтло. Ранн дитинство його пройшло в Укран у матку батька в с. Попвц, на Харквщин. Як в багатьох нших творах К. О. Трутовського, важливим компонентом в картин пейзаж. Одета на нем белая рубашка, коричневые широкие штаны и черные сапоги.
В глубине этой красоты виднеется церковь. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли – «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». Мы видим красивый широко раскинувшийся Днепр. На догляд старо залишене й маленьке дитинча.
Крм творв Марка Вовчка, люстру також укранськ твори Миколи Гоголя, Тараса Шевченка. Саме цю гармоню людини природи передав Трутовський у картин «Жнка з полотном». Живая и непридуманная настолько, что кажется выхваченной из самой действительности, характерной для Украины второй половины XIX века, картина Константина Александровича Трутовского «У плетня» имеет большое художественное историческое и этнографическое значение. Все в нй – вд життя, вд народу. Творческий путь К. А.
Як Шевченко, Костянтин Трутовський видля в чарвнй природ найголовнше, н з чим не зрвнянне – людину, матр «з свом дитяточком малим». Крм творв Марка Вовчка, люстру також укранськ твори Миколи Гоголя, Тараса Шевченка. Чи не найбльше вдомий Трутовський як люстратор: творв Марка Вовчка — Сестра, Чумак (1860), Тараса Шевченка — Наймичка, Гайдамаки (1886), Невольник (1887), повстей Миколи Гоголя Вечори на хутор поблизу Диканьки, Страшна помста (1874), Сорочинський ярмарок Вечр пд вана Купала (1876). Картина «В мсячну нч» належить до тих творв К. О. Трутовського, що х художник присвятив зображенню життя й розваг сльсько молод.
Це не лише програмний твр у доробку самого Трутовського, а й одна з найтиповших жанрово-побутових картин в укранському живопис друго половини ХХ столття взагал. Важливу роль у твор вдгра свтло. У 1852 роц Трутовський почина працювати олйними фарбами. Раннее детство его прошло в Украине в имении отца в с. Поповке, на Харьковщине. Блили полотно традицйно жнки.
Серед найкращих робт Костянтина Трутовського можна назвати картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак». Картина «Хворий»— один з найдраматичнших творв у живописнй спадщин К. О. Трутовського. Трагзм зображено сцени пдсилються деталями нтерaposру: в хат майже вдсутн мебл, на диному, збитому з дощок ослон, стоть старе погнуте вдро, лежать клька картоплин та якесь лахмття. Найкращими, як на мене, полотнами Костянтина Трутовського, так картини: «Весльний викуп» 1881-го року (збергаться у Нацональному художньому музе Украни в Кив), «Двчина з снопами», «Повнь», люстраця до твору Марка Вовчка «Чумак».
Картина «Хворий»— один з найдраматичнших творв у живописнй спадщин К. О. Трутовського. Тем народного життя на етнчнй меж мж зонами розселення укранського росйського народв, яка проходить саме повз рдну для нього Курську губерню, присвячен дв картини художника – «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». Трутовський жада зберегти хоча б на свох полотнах цей величний свт укрансько духовност, який, як йому здаться, швидко зника пд впливом невблаганних обставин, тому на його картинах так рзко вдчуваться тихий сум за тю гармоню, що ма зникнути, налт затишного, сентиментального романтизму. Ще гострша за свом соцальним спрямуванням картина «Збирання недомок на сел», в якй вдтворено характерне для пореформено доби явище— класове розшарування села.
Цй тем присвячен дв його картини – «Переселенц в Курськй губерн» «Хоровод в Курськй губерн». Лицо сосредоточенное и немного уставшее.
Працвники музею мають добру традицю раз вд разу виставляти в рзних мстах Украни. У блакитному неб тануть бл хмарки. Но ключевым моментом картины есть передний план. Картина «В мсячну нч» належить до тих творв К. О. Трутовського, що х художник присвятив зображенню життя й розваг сльсько молод. Вс сво укранськ картини Костянтин Трутовський мряв обднати в два великих цикли – «Альбом сцен укранського життя» (акварел) та «Живописна Украна». Саме Достовський приверта увагу Костянтина Трутовського до творв Миколи Гоголя, молодий художник, вдалечин вд батьквщини, вдчува себе укранцем, знайомиться особисто з молодим ще тод Тарасом Шевченком, разом з Достовським вступа до революцйного гуртка так званих «петрашевцв».