— Митрополичий дм коло Софйсько кафедри, браму Заборовського (там же) та чудов будинки Кивсько лаври архтектора Степана Ковнра, серед яких особливо оригнальност досяга будинок лаврсько друкарн. Миколая тринтарв (1739), сакраменток (1744), св. Колишнй крас вдтепер протиставлялася сила, спокою – рух, гармон – боротьба. Дуже оригнальними нтерри деревяних храмв, часто незвично вишукано форми.
Над оздобленням церков працював художник Лука Долинський. Давався взнаки й сторичний досвд, коли злигодн й бднсть не дозволяли зводити величн храми. Брано. зведено також митрополичий будинок трапезну Софйського монастиря.
Храм чудово сприйматься на тл кивських приднпровських пагорбв. Миколая тринтарв (1739), сакраменток (1744), св. У Середмст було перебудовано з мщанських камяниць палац князв Любомирських (1760), палац католицьких архпископв (1634), митрополич палати (1762), палац врменських архпископв. У другй половин XVIII ст.
Разом з тим серед робт братв Тарасевичв та х пзнших колег можна знайти не лише розкшн алегоричн композиц свтського релгйного характеру, але й реалстичн граверськ замальовки пейзажв, пр року та сльськогосподарських робт (Додаток 41). До памяток хрещатого пятибанного типу належить церква Всх Святих над Економчною брамою (1696-1698), що вража витонченстю та багатством пластичного оздоблення. були винайден втлен в будвництво конструктивн та архтектурно-художн варанти поднання квадратного восьмигранного в свой основ зрубу з прамдальними чи восьмигранними куполами (банями) деревяних церков. У нш на рвн другого поверху розмщена статуя кастильського короля Фердинанда Святого, який в 1248 р вдвоював Севлью у маврв стоть на колнах хлопчик простяга королю ключ вд мста. Мазепи.
У цлому ж лише у Кив Мазепа збудував чи вдновив 20 споруд. Юра, Львв, скульптурне оздоблення фасада роботи Пнзеля. Визуальная функциональность сооружений барокко не всегда соответствует реальности.
вважаться площа перед собором Св. У 1642 – 1649 рр. Шеделя. В качестве лепного декора используются лепка в виде орнамента в традиционно русском стиле.
У 1805 р. Д. Самойлович помер. Над храмом було влаштовано новий двосхилий дах, вдремонтовано стни й куполи. переважно у магнатських резиденцях навколо мста, зокрема у належних королю Янов Собеському замках (Золочв, Жовква, Олесько), бля яких заклали партерн бароков парки. В погоне за живописной игрой света архитектор открывает зрителю не сразу все формы, а преподносит постепенно, повторяя их по два, по три и по пяти раз.
Стендаль в начале 19 века писал: «Если иностранец, придя в собор Святого Петра, вздумает осматривать все, у него начнется сильнейшая головная боль». Також вдзначилися Чернгвська й Льввська граверськ мистецьк школи. Цей будинок одню з найбльш яскравих сторнок стор укрансько архтектури. Храм казково гарний у панорам кивських приднпровських пагорбв. На дверях размещалось панно – настоящее произведение искусства. Це був архтектор «вд бога».
князем Ярославом Мудрим. Останнм майстром Вдродження творцем стилю бароко одночасно вважають Мкеланджело. Найбльшого розквту кивська барокова архтектура набува в добу вана Мазепи. Украна будувала, тримаючи в однй руц меч, а в другй — орало. Життя його склалося досить трагчно. В 1546 р. кервництво роботами було доручено Мкеланджело. Широке визнання таланту Климовського принесла псня хав козак за Дунай, яка стала народною.
низка мурованих церков, форма й конструкця яких запозичен з деревяно архтектури: Покровська Воскресенська церкви в Сумах, собор у Лебедин, Преображенський собор в зюм (1685 р. ), Покровський собор у Харков (1686 р. ). Давався взнаки й сторичний досвд, коли злигодн й бднсть не дозволяли зводити величн храми. Така ж оригнальнсть вишукансть композиц характерна церквам Воздвиження Юра в Дрогобич. Примхлива гра свтла на позолоченому рзьбленн коностасв, спв речитатив, запах ладану — все це творило урочисте, мальовниче миле людин середовище. Декор ста дедал менш стриманим, не цураться русту, плястр колон.
Найбльша памятка його зодчества – Льввський собор св. за проектом Шеделя надбудовано другий поверх, що завершувався двоярусним дахом. будвнич мського цеху мулярв надал переважно споруджували у мст будвл у стил пзнього Вдродження. Прикладом спанського бароко може служити вдомий «Ель Транспоренте», створений архтектором Н. Томе для Кафедрального собору в Толедо – ввтар у вигляд статуарно композиц в пишному, але разом з тим дуже вишуканому архтектурному та скульптурному обрамленн. Директор школи, його заступники та х функц. разом з змною культурно ситуац (внаслдок цлеспрямованих заходв щодо перетворення розрваних частин Украни на глух провнц держав-домнонв) завершуться перод розвитку вс давньо укрансько культури, деологчною основою яко була релгя, а суспльною – вйськово-земельна аристократя й мщанство.
мистецтво льввського бароко досяга найвищого розквту. У цей перод були створен багато офорти х авторами часто були художники, що брали участь в обробц замку (наприклад, Антоно Фантуцц). У 1721 р. було скасовано указ Петра про заборону будувати з цегли у мстах (крм Москви Петербурга). У концертах композитора помтний вплив укрансько народнопсенно творчост.
Починаться обробка народних псень, наприклад, Ой пд вишнею, пд черешнею. Другу половину ХV ст. Серед них особливе мсце посдають прац П. Палласа В. Зува. головне -вигадка, фантазя художника, необхднсть вибирати з природи тльки прекрасне. У концертах композитора помтний вплив укрансько народнопсенно творчост. Особливо уславився своми роботами Антон Лосенко, який писав портрети, сторичн полотна (Володимир Рогнда), картини на бблйн (Принесення в жертву саака, Св. Лише з середини XVIIIст.
Виразнсть декору узгоджуться з тонкою конографчно програмою. делла Порта. Шеделм та. У англйськй архтектур стиль виступа як свордний вдтнок, акцент класицизму тут можна говорити швидше про «обороченном» класицизм, нж про бароко як такому.
Волюты – декоративные завитки – становятся огромными (например, на фасаде церкви Иль-Джезу в Риме). Провдн вропейськ унверситети прагнули обрати. Форма в бароковй архтектур набула самостйного значення. На тему псн була створена вараця талйським композитором Т. Тратт. Над оздобленням церков працював художник Лука Долинський.
Паралельно так же плдно працював у дослдженн природи Украни ще один вдомий росйський натуралст мандрвник Василь Зув (1754 – 1794) – академк Петербурзько АН. Храм казково гарний у панорам кивських приднпровських пагорбв. Зодчими Вдродження була подолана сувора антична взамозв39язок конструкц форми вироблен, по сут, чисто естетичн норми «образотворчо» тектонки, вдповднсть яко конструктивно просторово логц споруди дотримувалося в залежност вд постановки загально художнього завдання. Згодом було збудовано костели св. Будвл у стил розвиненого бароко появились наприкнц XVII ст. Збергся лише ескз ново зутсько хвртки з 1770-х рокв.
Однак крм замку Фонтенбло вони працювали в нших мсцях (зокрема, в Париж в Лувр Тюльр), але повнстю слдували традиц, створено хнми попередниками. була побудована церква, що завершувала перспективу головно вулиц Кива. було проведено модернзацю мських фортифкацй з перебудовою мських брам, хврток.
Черта архитектуры эпохи барокко – гигантизм. Видатними взрцями Троцька соборна церква Густинського монастиря (1672-1676), Спасо-Преображенська церква в зюм (1684), Георгвська церква Виду-бицького монастиря в Кив (1696-1701), церква св. За зразком римського костелу Санта Сусанна (перший храм чистого бароко) було збудовано костел костел Стртення монастиря кармелток босих за проектом Джованн Джизлен. Фасади будвель на периферйних вулицях отримували довол скромний декор. Псля пдписання Блоцерквського мирного договору 1651 р., за умовами якого козацька територя обмежувалася лише Кивським воводством, а в Брацлавське Чернгвське воводства поверталася польська адмнстраця (ранше конфскован матки польських магнатв знову ставали х власнстю), за повелнням Б. Хмельницького багато родин з Кивщини, Полтавщини та Чернгвщини переселялися на постйне мсце проживання «у Великую Россию и там городами оседали». Агнесси кармелток (1716), св.
Зодчий скульптор працюють спльно. Лаврентя бонфратв (1659), св. Бальний зал (1552-1556) став першим шедевром плдно спвпрац Прматччо Нкколо дель Аббате: живопис тут виходить на перший план, як в галере Улсса. Хоч зразки бароко приходили до нас з Захдно вропи, здебльшого з тал й Нмеччини, власною творчстю укранського народу, що вдтепер був пробуджений до нового вльного життя, бароковий стиль набува свордних та оригнальних форм, що ма у свтовй лтератур заслужену назву осбного укранського або «козацького» бароко.
Там вн дослджував Пвденну гряду Кримських гр, а восени 1794 р. повернувся до Петербурга, де передав мператриц Катерин «Короткий фзичний топографчний опис Таврйсько област». Вдновлен у XVII ст. Зразком для нього послужила римська церква Санта Сусанна архтектора К. Мадерни. Славинецький закнчив Кивську братську школу, потм довершив свою освту за кордоном (можливо, у Краквському унверситет). У таких спокйних, рацональних дещо сухих формах зведено палац у Вишнвц на Волин (1730 – 1740), прибудову (1753) кафедрально Успенсько церкви у Володимир-Волинському та низку невеликих споруд брам у багатьох мстах Захдно Украни. Поряд з деревяними церквами ункальними памятками укранського бароко стали камян церкви. Ще у XV ст.
У 1781 – 1782 рр. Отже, перед мистецтвом ставляться так завдання: вразити глядача, порушити його нерви.
Як засновник втчизняно травматолог, . були створен рзн конструктивн та архтектурно-художн варанти поднання квадратного восьмигранного в свой основ зрубу з прамдальними чи восьмигранними куполами (банями), як мали вд одного до клькох заломв. У церкв ль-Джезу (Вньола, 1568) бачимо фактично один неф з капелами. Вдповдному настров сприяли й килими на пдлоз та лавках.
Завдяки великим реставрацйним та будвельним роботам, що розгорнулися у Кив за часв митрополита Петра Могили (1632-1647), було покладено початок вдбудов Софйського собору, збудованого в XI ст. Славинецького особливу наукову цннсть мають «Космографя» (Великий атлас) ндерландського дослдника та картографа Вллема Блау (Блеу 1571 – 1638), що присвячена проблемам астроном географ, та праця «Про будову людського тла» (1543) бельгйського анатома й хрурга Андреаса Везаля (1514 – 1564), в якй викладен нов погляди на актуальн питання медицини. Також з кнця 1760-х рокв розпочалась перебудова фасадв камяниць у стил рококо (камяниця Францвенгвська), а через десятилття довол швидко почав поширюватись класицистичний стиль. Ще у XV ст.
Цей тип собору однаковий з усх чотирьох бокв, повернутий свом «обличчям» до всх присутнх на соборнй площ, тобто ма чотири фасади. Камнь для цього пдходив як не жоден нший матерал. Чаще над входной дверью, аркой, окнами.
деревяних споруд служать храм Покрови у Ромнах Полтавсько област заввишки понад 30 метрв, церква Миколая з села Кривки (нин у Львов), церква Параскеви у сел Крехв Льввсько област, Михайлвська церква у Мукачев Закарпатсько област, Троцький собор у Новосельцях Днпропетровсько област та чимало нших. Народ призвичався до простих, але зручних, доцльних, без надмрностей храмових споруд. Декор старались увеличить, сделать монументальным. ншою характерною рисою цього стилю стало майстерне поднання рзних технк (фрески та картини, стукковая висок та низьк рельфи) нескнченну рзномантнсть мотивв, органзованих асиметрично.
Крм переказу геоцентрично системи Птоломея, що мститься в книз В. Блау, . У план костьол тринефний, з слабо вираженою зовн гранчастою апсидою. Це була друга (псля княжих часв) доба розквту втчизняного мистецтва. Д. Самойлович першим у свт встановив шляхи, якими передаться чума. У батуринському палац, збудованому за проектом англйця Ч. Камерона (1799 – 1803), вже помтний вплив стилю ампр (стиль в архтектур, що виник на початку ХХ ст.
На початку XVII ст. У звязку з цим епдемолог запропонував новаторську систему протичумних заходв успшно застосував х – це щеплення ослабленою вакциною, дезнфекця речей хворих на чуму, використання медичним персоналом захисних халатв, змочених оцтом, та взуття, змазаного дьогтем, обтирання тла хворого льодом, використання тютюнових порошкв т. д. Д. У цей перод вн ста найпопулярншим архтектором Кива. Жодна деталь не самостйною, як це було в перод Ренесансу. Вона була базою для комплектування контингенту студентв, а також «майданчиком» для хньо педагогчно пдготовки.
На пагорб, що домну над Подолом, ще на початку XVIII ст. Пафос боротьби й перемоги викликав до життя справжн архтектурн шедеври: Спасо-Преображенська церква у Сорочинцях, Катерининська церква у Чернгов, Всехсвятська церква на Економчних воротах у Киво-Печерськй лавр, Покровський собор у Харков. Один з перших зразкв бароко у Львов— Стртенський костел босих кармелток (1642—1644рр. ), це копя церкви Св. На здании суда самыми универсальными являлись маски сатиров, львов и богини правосудия. До того ж, вони уквтчан вишитими рушниками.
Будував церкву вдомий архтектор. бароко в Укран Головним центром ремесла й мистецтва в добу бароко в Укран зоставався Львв. Деревяна архтектура розвивалася традицйно, збергаючи нацональну самобутнсть.
Спецально на Московщин чимало будов постало за укранськими зразками, що дало притоку деяким росйським мистецьким критикам та сторикам говорити про «спордненсть» укранського мистецтва з московським. Б. Меретин Пнзель явили яскравий приклад тако нероздльно творчо спвпрац. Крм того, органчним елементом зодчества т доби ста вирзна лпна скульптура на стнах.
Купола церквей становятся сложной многоярусной формы. Саме вн усвдомив основний стилетворчий елемент бароко – пластику стни. Завдяки активнй мграц населення в них мешкало багато ноземцв – врмен, полякв, нмцв, грекв, врев, що обумовило зведення рзних культових споруд. Брати Хосе Бенто, Хоакм, Мануель, Альберто Мгель Чурргера стали творцями оригнально архтектури, меновано стилем «чурргересько». До реставрацйних робт П. Могила залучив талйського архтектора Октавано Манчн. Цкавий шлях як архтектор бароко пройшов Ювара.
Його портрети психологчн, вони передають найбльш характерний аспект людини в невимушенй, живий, природною формою. ХV ст. делла Порта. на Лвобережж та Слобожанщин барокове будвництво послаблються.
волютами (слимаками) -- та буйною орнаментикою. Вона не мала н часу, н коштв будувати з мцних надйних матералв. Соф (1765).
Карла Борромея (Карлскрхе), палаци аристократв. Проект дзвниц, як вважають, належав видатному укранському архтекторов. Г. його замнив новий, подарований гетьманом ваном Скоропадським).
А досягалося це, зазвичай, найпростшими засобами. Выдающимся памятником садово-парковой архитектуры является парк «Софиевка» в городе Умань. Тому велике значення надаться зображення складного руху.
Найцнншою групою памяток слобдського козацького будвництва цього пероду низка мурованих соборв, форма й конструкця яких запозичен з деревяно архтектури: Преображенський собор в зюм (1685), Покровський собор у Харков (1686), Покровська Воскресенська церкви в Полтав – вс вони «вбралися» у бароковий «одяг». При цьому ним посилюються вимоги до теоретичного методичного рвня викладання ординарно математики (курси арифметики, алгебри, геометр, механки, оптики, фзики, гдравлки, гдростатики, архтектури тощо) та забезпечення вивчення добротною навчальною лтературою. Бароко приваблю кравид в якост одного з основних компонентв мського ансамблю. Прям кути вилучено навть в дрбних деталях (наприклад, профл плястр цоколю). Народ призвичався до простих, але зручних, доцльних, без надмрностей храмових споруд.
Ньютона. Але все ж архтектура у всх кранах мала спльн риси. Стиль бароко тяжв до парадних урочистост пишност. Не менее интересен интерьер собора. Вже найбльша барокова споруда Вдня— палац Шенбрунн— будуться австрйцями Йоганом Бернгардом Фшером фон Ерлахом та його сином Йозефом Еммануелм.
Велику роль у формуванн школи зграла чудова колекця творв мистецтва, збрана в замку королем Франциском 1 поряд з шедеврами живопису Леонардо да Внч, Рафаеля, Андреа дель Сарто, до не входили чудов скульптури (Мкеланджело), золот та србн вироби (Челлн), гобелени (по картонам Джуло Романо) збрання античних злпкв. Анни августинцв (1673, 1730) св. Пафос боротьби й перемоги викликав до життя справжн архтектурн шедеври не лише з дерева, але й з цегли. Один з перших зразкв барокового собору в мст Зальцбургвиник у 1611—1628 роках. Другим визначним твором цього зодчого стало зведення ратуш в Бучач (1751 р. ), де вн узяв за основу коринфський ордер, додав цикл скульптурних прикрас на мфологчн (подвиги Геракла) та бблйн (подвиги Давида) сюжети.
Хватило несколько десятилетий, чтобы господство архитектуры Барокко распространилось по Европе. талйське слово «бароко» означа буквально «дивний», «химерний». При цьому Шенбрунн не схожий на жоден з палацв тал. Мистецтво т доби розвиваться в стил бароко, котрий проника в ус культурн сфери набува свого розквту у 18 столтт як вдоме всьому свтов «укранське бароко».
Вдновлен у XVII ст. Досконал художн форми начебто випромнювали духовну енергю. Мартина кармелтв (1736), костел св. Дюбрёй створив розкшн прикраси Салону Людовика XIII. Впервые очертания нового стиля проявились в конце XVI века. XVIII ст.
Крм того на територ монастиря було зведено муровану триярусну дзвницю муровану трапезну з церквою оанна Богослова. Кращим з архтектурних ансамблв тал XVII ст. У XVII ст. Найдавнш жанри (нтермедя, вертеп). Демократизаця управлння освтою в Укран.
Проект церкви виконаний видатним архтектором Растрелл. Фасади будвель на периферйних вулицях отримували довол скромний декор. Г. Гофман майстерно використав скеляст тераси, що пдймалися вгору. Почесне мсце серед них належить засновнику епдемолог в Росйськй мпер, фундатору першого в Укран наукового медичного товариства, визнаному в усьому свт укранському лкарев та вченому, мужнй людин Данилов Самойловичу (Сушковському 1744 – 1805). була зведена церква, що завершувала перспективу головно вулиц Кива. У ту пору у Львов було близько 25 тисяч жителв 40 костьолв та католицьких монастирв.
талйське слово «бароко» означа буквально «дивний», «химерний». Бароков завершення отримала вежа Корнякта (1695) та оздоблення нтерру костелу бернардинцв (1738 – 1740). Також з кнця 1760-х рокв розпочалась перебудова фасадв камяниць у стил рококо (камяниця Францвенгвська), а через десятилття довол швидко почав поширюватись класицистичний стиль.
У кожнй з кран бароко набувало сво особлив нацональн риси. швидко поширються мстами Лвобережжя Слобожанщини. Цими хлопцями були Кирило Головачевський, ван Саблучок (потм прзвище змнили на Саблуков) та Антон Лосенко. знамену розквт нового свордного стилю, який ма назву козацьке (укранське) бароко.
Церкви украшали масками, несущих смысл добродетели и грехов. Його найбльш вдомими науковими працями : «Короткий латино-словянський словник», «Лексикон флологчний», «Лексикон греко – словяно – латинський», «Лексикон латинський» тощо. Бльшсть нших майстрв вдомо нам лише по име- нам, за винятком француза Шарля Дорн, талйця Жюста де Жюста (1505-1559), одного з останнх представникв знаменито родини скульпторв, фламандця Леонарда тире (згадуться у Фонтенбло в 1536-1550). Сам теми цих гравюр фресок, покликаних пожвавити величн нтерри замку Фонтенбло (зокрема, галере Франциска 1), вскорестал широко поширен, в тому числ за межами Франц.
Сво «видим» форми вн став отримувати з кнця XVI столття. Мар Магдалини домнканок (1754 – 1758), св. Вн став одним з фундаторв анатомо-фзологчного напряму у втчизнянй медицин та вчення про визначальну роль головного мозку в функцонуванн органзму, першим виклав основн засади рефлекторно теор, зробив вагомий внесок у розвиток вчення про суттвий вплив нервово системи на виникнення захворювань (теоря нервзму). Крм хорово капели у Кив, очолював деякий час подбну капелу в Харков.
За зразком римського костелу Санта Сусанна (перший храм чистого бароко) було збудовано костел костел Стртення монастиря кармелток босих за проектом Джованн Джизлен. Антоня францисканцв (1718), капуцин (1730), Св. Палтра природничих дослджень була досить широкою в дяльност фрема Мухна (1766 – 1850) – укранського вченого-медика, знаменитого хрурга, анатома, фзолога та ггнста, який заклав основи ггни токсиколог, плдно займався проблемами епдемолог. Найбльш значними майстрами були Россо, Прматччо Лука Пен- н, а також надихнули х майстра (Джуло Романо Парамджанно).
було проведено модернзацю мських фортифкацй з перебудовою мських брам, хврток. Видатним втчизняним архтектором був також ван Григорович-Барський (1713 – 1785), рдний брат вдомого мандрвника Василя Григоровича-Барського. Так, у замських палацах в мст зявилися примщення, що називаються мансардами. Однак визначальноюв становленн залишалася самобутня давньоруська основа. пд безпосереднм наглядом гетьмана Мазепи виника окремий рзновид барокового церковного будвництва, який вдмовляться вд первсного демократизму козацького бароко втлю собою дею велич авторитарного гетьманського правлння, яку мали виражати передусм Вйськово-Микльський собор (1690 – 1696 рр. ) та перебудована Богоявленська церква Братського монастиря (1690 – 1695 рр. ) у Кив. Вльно використовуючи античн ордерн форми, архтектори посилювали пластичнсть мальовничсть загального ршення.
На територ Правобережно Захдно Украни друго половини XVII ст. Отже, в XVII-XVIII ст. Верхнй поверх палаццо де консерватор у Рим тяжко поставлено на непропорцйно низьк та тонк колони, нтервали мж якими зменшено. цей перехдний перод вдомий дуже погано: провдн позиц займають колишн помчники Прматччо (наприклад, Руджеро де Руджери) Нкколо дель Аббате (його син Джуло Камлло дель Аббате), але хн твори втрачен.
Гзеля Ф. Прокоповича, як вже тод читали в Киво-Могилянськй академ курси лекцй «Про будову Земл», «Про досконал змшан нежив тла – метали та камен», «Про корисн копалини» тощо. Напружена праця та перенесен хвороби пдрвали здоровя видатного вченого. Найбльше укранських барокових споруд збудовано за правлння гетьмана.
Часто маскароны подбирались по теме сооружения, на котором они устанавливались. Друга школа Фонтенбло.
Крм дзвниц Дальнх печер, ним зведено у стил бароко Ковнрський корпус (1744 – 1745), дзвницю на Ближнх печерах (1759 – 1763), Кловський палац (1752 – 1756, проект. Леонарда кармелтв (1720- рр), св.
Архитектура барокко (фото внизу), относится к раннему периоду: в сооружении многократно повторены архитектурные элементы, благодаря выступающим полуколоннам – одинарным и сдвоенным, усиливается эффект светотени, что придает зданию динамичность. Эпоха расцвета барокко определяется двумя веками – между концом XVI и концом XVIII веков. архтектором Дж. Одними з головних ознак архтектури бароко були надмрнсть засобв змшування масштабв. Поступово вдходили у минуле прийоми цегляно пластики.
Будвл мст зводилися торцем до вулиць розташовувалися вльно, з нервномрними вдступами вд «червоно» лн та в оточенн велико клькост зелен. Над оздобленням церков працював художник Лука Долинський. Колони часто замнюються чотиригранною опорою (колонна плавно виступа з базису, тод як чотиригранна опора масивна й пдкорються мас стни). Пример архитектуры барокко на фото внизу: план церкви Сан Иво («иезуитов стиль») архитектора Ф. Борромини представляет собой «Звезду Давида» – два пересеченных равносторонних треугольника.
У Львов було зведено палац Яблоновських, перебудовано належний Собеському палац Корнякта (1678), який по фасаду отримав високий атик. При Мазеп було оновлено й поширено Велику Лаврську церкву. Наприклад, Софйський, Успенський та Микльський собори, Братська церква. Мар Магдалини домнканок (1754–1758), св.
Главное – эффект неожиданности впечатления и внезапности. Фасади церков та приватних будинкв збльшуются в горизонтальному напрямку. Разом з тим продовжували зводитися традицйно деревян козацьк церкви. Швидко розвиваться технка, так як в нй закладена потужна сила експресивного впливу. Гравюра. Одпа з них — церква Святого Духа в Рогатин, побудована в першй половин XVII ст.
Часто так рати сам по соб були класичним зразком мистецтва бронзоливарникв бароко. Анни августинцв (1673, 1730) св. були створен рзп конструктивн та архтектурпо-художп варанти поднання квадратного восьмигранного у свой основ зрубу з прамдальними чи восьмигранними куполами (банями), як мали вд одного до клькох заломв. Здесь, очень точно совпало определение с качественной характеристикой стиля. В Италии это Франческо Борромини (1599-1677), который начинал свою деятельность как каменщик в соборе Св. Петра, но впоследствии стал помощником Джованни Лоренцо Бернини (1598-1680) Микеланджело Буонаротти и Пьетро да Кортона.
Архтектурний декор у вигляд барельфа, здебльшого на рослинн мотиви, нод розмщувався за принципом укрансько плахти – на площин стни бльш-менш рвномрно (Софйська дзвниця, захдн частини Успенського собору Киво-Печерсько лаври). було проведено модернзацю мських фортифкацй з перебудовою мських брам, хврток. Це була найвища споруда в межах Росйсько мпер – 96, 5 м. Крм споруд у Лавр, Шедель викону замовлення кивського митрополита Рафала Заборовського, йому належить проект знаменито Брами Заборовського (захдних ворт Софйського монастиря), що одню з кращих найхарактернших памяток укранського бароко XVIII ст. Управлння школою. И. Грабарь (русский художник искусствовед, музейный деятель. 1871-1960гг. ) писал об итальянской архитектуре эпохи Барокко: «Неврастеническая восторженность удваивает и утраивает все средства выражения: уже мало отдельных колонн и их, где только можно, заменяют парными недостаточно выразительным кажется один фронтон и его не смущаются разорвать, чтобы повторить в нем другой, меньшего масштаба. Саме в силу широкого поширення гравюр термн з кнця XIX в. стали користуватися й сторики живопису (правда, це поняття зустрчаться у деяких старих авторв, наприклад, у Фелбьен).
Трива архтектурне формування мських центрв. Петра, спроектована Лоренцо Бернн. Как и другие стили, барокко в России приобрел некую самобытность, в связи с этим появился такой термин как «русское барокко» и отличался от европейского более простой структурой архитектурных композиций.
У живопис укранська культура цього пероду також послдовно пережила етапи бароко, рококо й класицизму. У формах укранського бароко друго половини XVII — початку XVIII ст. Крм декоративност школ Фонтенбло притаманн ще дв особливост: тяга до свтлих тонв у фресках велика кльксть пдготовчих малюнкв, що свдчить про важливсть ри- сунка як такого про особливу роль гравюри. Ц види мистецтва, синтезуючись, доповнювали, збагачували архтектуру. Напевне, вже в другй половин XVI ст.
Лаврентя бонфратв (1659), св. Вс ц твори бездоганними з боку музично технки вдзначаються чистотою голосоведення. Славинецьким, просвтник наводить вдомост про будову Всесвту.
На стелях бокових коридорв храму зроблено кругл отвори, через як можна побачити три яруси хорв. Боков частини поступаються самостйною роллю задля збльшення центрального нефу. Незважаючи на пвденнонмецьк й австрйськ впливи, воно носить самобутнй оригнальний характер, набира особливо гармонйност стильово цльност. Множество образцов барокко на территории нынешних Польши и Украины (тогдашней Речи Посполитой). м належить як скульптурний декор фасадв храмв, так оздоблення нтеррв, ввтарв. Из общего ряда можно выделить наиболее ярких архитекторов того времени. Впродовж XVII–XVIIIст.
па пагорб бля злиття невеликих рчок. Здесь можно видеть иконы выдающихся художников Юрия Радивиловского и Луки Далинського. У Львов було зведено палац Яблоновських, перебудовано належний Собеському палац Корнякта (1678), який по фасаду отримав високий атик. Дуже часто злигодн й бднсть не дозволяли будувати велик церкви й костьоли. Справжнм шедевром бароково архтектури Украни дзвниця Дальнх печер (1754 – 1761) Киво-Печерсько лаври, побудована талановитим укранським народним зодчим Степаном (Стефаном) Ковнром (1695 – 1786).
У вибор сюжету слд керуватися прагненням зображати предмети пднесен благородн, трактування сюжету повинна бути «велично нжно», композиця – обдумано суворо, побудовано на правильному розрахунку частин, контури – грацозними, тла прекрасними, драпрування – багатими, виконання – ретельно, колорит – гладким, переходи тней – мякими. Академя наук високо оцнила результати дослджень вченого. Леонарда кармелтв (1720- рр. ), св. Часть из них строилась итальянскими архитекторами по образцу римской церкви Иль Джезу.
Укранську традицю хрещатих пяти-дльних храмв (у план являв собою рвностороннй хрест) розпочина Миколавська соборна церква в Нжин (1658). Лоренцо Бернн- Найбльш яскравий представник ц теч. Напевне, вже в другй половин XVI ст. Але ерудиця таланти архтекторв швидко дали змогу вдйти вд копювання римських зразкв творити оригнальн споруди (костел монастир бернардинв, Гвоздець, костел монастир кармелтв босих, Бердичв, каплиця Параскеви Пятниц, Пдкамнь, Домнканський монастир, Богородчани, Петропавлвський костел, Камянець-Подльський, костел Вознесння, Золочв та н. ) Серед найкращх зразкв бароко— костел Непорочного Зачаття Дви Мар в Городенц, вано-Франквська обл, (арх. Основну увагу вони придляли фасаду, посилюючи його естетичний вплив.
Впродовж XVII—XVIIIст. Вн перекритий високим двосхилим дахом трикутними фронтонами на торцевих фасадах. У перебудованому вигляд збергся лише Королвський арсенал (1639—1646), деклька фрагментв фортифкацй монастирв. Игнатия в Риме (1684 г. ) А. Поццо был архитектором, живописцем, скульптором.
Для его отделки приглашали известных архитекторов. Характер их весьма многогранен: комический, нейтральный, романтический, устрашающий. Веделя було арештовано, допитано й засаджено до вязниц. В Укран зявляться низка споруд, як, збергаючи основн риси барокового стилю, вже помтно наближаються до бльш свтського й безтурботного стилю рококо (назва повязана з декоративним елементом цього стилю, що нагадував мушлю молюска). Веделя вабило духовне життя, й писав вн переважно духовн музичн твори. Визначну роль у розвитку освти на захдноукранських землях вдгравав Льввський унверситет. Найвище пднесення творчост майстра припада приблизно на кнець 60-х — початок 70-х рр.
Полхромне фарбування дзвниц надавало й винятково мальовничост. У кожнй з кран бароко набувало сво особлив нацональн риси. х забудова характеризувалася геометрично правильними прямокутними (Лебедин, Прилуки), радально-кльцевими (Нжин, Путивль, Чугув) та лнйними (Суми) системами планування, пдпорядкованими особливостям мсцевого рельфу.
Наукова цннсть перекладу головного твору А. Везаля «Про будову людського тла» поляга в ознайомленн. Костел у план ма чтко виражену форму латинського хреста. викладав грецьку латинську мови у Киво-Могилянськй академ.
Такий архтектурний прийом створю в нтерр фантастичну гру свтла тней. У 1744-1748 pp. Внець його творчост – Собор Святого Петра у Рим – вдносять вже до стилю бароко. Лише з середини XVIII ст. Григорович-Барський навчався в Киво-Могилянськй академ, побудував у Кив, на Подол, водоканал з павльйоном – фонтаном «Самсон» (1748-1749), надвратну церкву з дзвницею в Кирилвському монастир (1748 – 1760), бурсу Кивсько академ (1778), собор Рздва Богородиц (1752 – 1763) будинок полково канцеляр (1756 – 1765) в Козельц (на Чернгвщин, обидва – разом з архтектором О. Квасовим), а також Набережно – Микльську церкву на Подол (1772 – 1775).
Мухн захистив докторську дисертацю «Про стимули, що дють на живе людське тло», де виклав нове складне на той час питання про залежнсть людського органзму вд зовншнх внутршнх збудникв. Над ними працювали придворн архтектори, не обмежен цеховими нормами. Контрасты масштабов игра света и тени интенсивные глубокие цвета (золотистый, розовый, голубой) – все это создает ощущение иллюзорности и постоянной изменчивости окружающего мира.
Врменська 13), ряд будвель на площ Ринок, що зберегли донин свй вигляд, зокрема камяниц Роттендорфвська, Кльянщинська, Банднелл. Вже у XV ст. Простою сокирою споруджувалися звичайнсньк хати, чудово прикрашен церкви. Наприклад, ще в другй половин XVI ст. переважно у магнатських резиденцях навколо мста, зокрема у належних королю Янов Собеському замках (Золочв, Жовква, Олесько), бля яких заклали партерн бароков парки.
Над ними працювали придворн архтектори, не обмежен цеховими нормами. Основн риси творчо дяльност Барського виявилися в типовй споруд – надбрамнй церкв Кирилвського монастиря (1760). Будвл у стил розвиненого бароко появились наприкнц XVIIст. Своми перекладами. Казимира реформаторв (1664), св. Однак велика кльксть декоративних форм не порушу дност цлого.
Вчений був одним з нцаторв запровадження щеплень проти вспи, органзував вакцинацю у Москв (1801), як епдемолог брав участь у лквдац холери в першй столиц Рос (1830). нтеррам придлялася така увага, бо храм -- це мсце сплкування людей з Богом помж собою. Лише за роки гетьманування. величав палати (кнець ХV ст. ) колишнього гетьмана Украни К. Розумовського в Почеп, Яготин, Глухов та вдбудованому Батурин. По заказу графа С. Потоцкого и был в 1796 заложен парк «Софиевка», названный так в честь его любимой жены Софии.
снували храми з одним двома заломами. Вньйола Дж. З друго половини ХV ст. Одна з них -- церква Святого Духа в Рогатин, побудована в першй половин XVII ст. Оригнально виршено вхд на другий поверх церкви Всх Святих. Центр культурного життя з середини ХV ст.
Вибр мсця для спорудження не випадковий. У 1744—1745 рр.
20 счня 1661 року польський король пдписав диплом, що надавав Льввськй зутськй колег «статус академ й титул унверситету» з правом викладання всх тогочасних унверситетських дисциплн присвоння учених ступенв. На той час в Укран вже склалася досить усталена технологя зведення деревяних храмв. Лише наприкнц XVIII ст. Найдавншою з усх камяних будвель Киво-Печерсько лаври Успенський собор, закладений у 1073 роц.
Гострота лнй помякшуться, кути заокруглюються. Для захисту зрубу вд вологи його оббивають онтом роблять широкий захисний павс на стовпах чи консолях — залишках деревини. Над Подолом прилеглими днпровськими схилами височить Андрвська церква. Взагал, дяльнсть братв Чурргера дала настльки потужний мпульс розвитку бароково архтектури спан, що назва «чурргересько» часто вживаться по вдношенню до вс архтектур спанського бароко XVIII ст. Народн майстри Украни у XVI ст.
Я. Прандтауер, Й. Мунгенаст). Для демонстрац цих архтектурних принципв можна порвняти собор Св. В нтерр використовуться зображення родинних гербв, стилзован внки, пальмове листя.
уже цлком у стил рококо збудовано Андрвську церкву та Марнський палац (Додаток 9). м належить як скульптурний декор фасадв храмв, так оздоблення нтеррв, ввтарв. Це, а також поява нових тем (Тассо грецьк романи), бльш теплий контрасту колорит, вдрзняють манеру художникв друго школи вд хнх вчителв. Так, чернгвський полковник В. Дунн-Борковський звв храми Воздвиження Благовщення, а стародубський полковник М. Миклашевський у Киво – Видубицькому монастир побудував один з кращих пятиверхих соборв – Георгвський Трапезну церкву. За. Однак цей задум не вдалося реалзувати. До того ж, вони уквтчан вишитими рушниками. Мелодю псн двч обробляв Л. Бетховен, оранжував К. Вебер. ХV ст.
Але вже в раннх роботах ордер використовуться для розчленування посилення виразност стни на фасад й в нтерр, а надал на стнну площину накладаються дв – три ордерн "декорац" рзних масштабв, що створюють люзю глибини простору. Такие черты барокко в архитектуре стали антиподом ренессансного представления о гармонии. Найвизначншим зодчим у захдноукранських землях був Б. Меретин. Дуже оригнальними нтерри деревяних храмв, часто незвично вишукано форми.
Варто памятати, що бльшсть церков, як ранше, на територ Украни будували з дерева. майстер збудував Ковнрвський корпус, що органчно завершив ансамбль головно площ Киво-Печерсько лаври. Мартина кармелтв (1736), костел св. До того ж, вони уквтчан вишитими рушниками. Католический крест соседствовал с трезубцем Нептуна, а символом Вознесения становилась колесница бога Солнца.
Вдповдному настров сприяли й килими на пдлоз та лавках. Псля повернення до Кива Ведель узяв якусь участь у невдомих на сьогодн антимперських заходах, так що мусив переховуватися вд урядових переслдувань. Вона не мала н часу, н коштв будувати з мцних надйних матералв. В Австрии это Иоганн Бернхард Фишер фон Эрлах и его сын (они авторы главного венского дворца Шенбрунн и Карлскирхе), в Чехии – Франческо Каратти (автор Чернинского дворца), в России – Ухтомский Дмитрий Васильевич (1719-1774).
Б. Джизлен. Але будвл не стають зразками класицизму, збергаючи велич, рзномантнсть красу саме бароко. Ц нововведення вплинули на змст яксть пдготовки студентв. Каландн, Д. Дебоскет, Й. Г. Шедель, П. Нелов, . Великий вплив на них надавав французький абсолютизм Людовика XIV. Щоб позбутися таких помилкових уявлень необхдне рунтовне обктивне опрацювання вс (а не тльки гумантарно) творчо спадщини професорв Киво-Могилянсько академ та нших укранських колегумв.
Обилие скульптурных композиций на фасаде и внутреннем интерьере. онт мяко обймав форми зрубу, створюючи мякий, плавний перехд вд одн форми до ншо. В. Зув став автором першо науково (географчно) прац про Крим.
Колишню елту було переважно зденацоналзовано. Созданный им шатер-киворий (29 м. в высоту) в соборе Святого Петра ошеломляет зрителя своими масштабами, несоразмерными с размерами человеческого тела. Важливою вдзнакою архтектурного стилю Ювари стали надзвичайно виразн силуети будвель (замок Ступндж, палац Орьнте, базилка Суперга). Зодчий протягом 60 рокв керував будвельними роботами в Лавр та володннях.
Почуття поступаються мсцем розумов, розсудливост, що прикметою нового стилю – класицизму. Бернард Меретин). Досконал художн форми пачебто випромнювали духовну енергю. Скульптурна рзьба здаться накладено на камяну площину. Згодом було збудовано костели св.
Карло Мадерна, 1603 рк). зведено також митрополичий будинок трапезну Софйського монастиря. Мастера той эпохи с особым рвением воплощали гениальные идеи в выдающихся сооружениях. Пд руками було дерево, ним користалися. В унверситет дяло два вддли – флософський теологчний.
У формах укранського бароко друго половини XVII – початку XVIII ст. Над створенням архтектурних споруд Кива працюють укранськ майстри ван Григорович-Барський, Степан Ковнр, а також росйськ зодч Йосип Старцев, ван Мчурн, Петро Нелов, вихованець нмецько архтектурно школи петербурзький зодчий Йоганн Шедель, талйський архтектор Бартоломео Растрелл та нш. Мкеланджело прибира ц портики з проекту.
Побудована архтектором. Народ призвичався до простих, але зручних, доцльних, без надмрностей храмових споруд. Вони створили тому не завжди можна визначити, чи були вони виключно живописцями або скульпторами, як, наприклад, Бартелем да Мньято, Н- коля Беллен з Модени (до 1538), Клод Бадуен, Вржль Барон (мж 1538 1548).
Проте тепер деревяне будвництво розвивалося в тсному взамозвязку з мурованим. Вона була одню з окрас центрально площ кивського Подолу. онт мяко обймав форми зрубу, створюючи мякий, плавний перехд вд одн форми до ншо. Збереглася низка високомистецьких деревяних споруд того часу.
Цлком вдмнне життя, далеке вд придворного блиску повнстю присвячене Укран, провв композитор Артемй Ведель (1767 – 1806 рр. ). Михала кармелтв (1634—1732), св. Анни августинцв (1673, 1730) св. Вн не збергся, й на його мсц у 1731-1747 pp. Навчання провадилося за програмами зутських шкл, розробленими ще наприкнц XIV столття. Це правило стосуться римсько архтектури, оскльки у приморських мстах (Генуя, Неаполь, Палермо) вд колони не вдмовлялися.
Такою була дискримнацйна вимога польського мстобудвництва, що згодом перетворилася на традицю. ввйшла в сторю розвитку укрансько культури пд назвою «золотого вку» мистецтва. Дйсно, при Генрху IV художня дяльнсть у Фонтенбло вдроджуться.
Майстром деревяно скульптури у мстах та слободах Лвобережно Украни був слобдський мешканець Сисой Шалматов – автор численних вирзаних коностасв скульптур (мський собор у Полтав, Мгарський монастир, церква Покрови у Ромнах) (Додаток 8). Одним з талановитих народних композиторв початку ХV ст. На змну деревориту (гравюр на дерев), яка переважала в попереднй перод, у другй половин ХV ст. Крм споруд у Лавр, . Вн звв собор Святого Юра у Львов (1748 – 1762 рр. ), де зробив спробу обднати захдновропейський тип хрестово-базилкального храму з староруським шестистовпним трапсидним собором.
Деревяна храмова архтектура Украни представлена рзними школами. Його дисертацю схвально сприйняли в вроп. Катерини в Чернгов (1716), Спасо-Преображенська церква у Великих Сорочинцях (1732). Жодна деталь не самостйною, як це було в перод Ренесансу. Одно из стилистических течений итальянского барокко назвали «стилем иезуитов» или «трентино». Майже вс архтектори тал по черз брали участь у проектуванн та будвництв собору. Тектоника призвана показать, что строение надежно, устойчиво, способно создать человеку надежную защиту, укрыть его от невзгод и при этом «не придавить» тяжестью стен или других архитектурных элементов. зв.
Вона стоть над брамою – цей прийом нердко зустрчаться в укранськй архтектур XVII-XVIII ст. його скульптури «Давид», «Св. Так створювалися цлсн у свому художньому наповненн ансамбл Кива, Чернгова, Переяслава, Полтави, Харкова, а також Межигрський, Червоносльський, Густинський та нш монастир.
Доведений до вдчаю композитор у вц 32 рокв наклав на себе руки. Тод ж у Фонтенбло працював Антоно Фантуцц, що потрапив в четверту категорю. Також було збудовано чи перебудовано ряд житлових будинкв— Муратовичв (вул. Не менш цкава камяниця полковника Я. Лизогуба в Сиднев кнця XVIIст.
У 1759—1763 рр. Збергся лише ескз ново зутсько хвртки з 1770-х рокв. Впродовж XVII – XVIII ст. Григоровичем-Барським. Цей монастир, що був зведений з 1771 по 1783 pp. Одню з типових рис лтератури бароко його накомовнсть.
Вньйола Дж. У стил укранського бароко друго половини XVII – початку XVIII ст. нагромадили величезний досвд у деревянй архтектур.
Крм них, зявилася значна кльксть памяток, бльш скромних за свою мистецькою цннстю. В Испании архитектура барокко находила отражение на фасаде здания и внутреннем оформлении. Пространство за алтарем украшает картина «Проповедь Христа», созданная художником Ф. Смуглевичем. Тому «Зерцало». Михала кармелтв (1634 – 1732), св. Протягом XVII-XVIII ст.
Нормой же в барокко считались размеры окон, дверей, порталов в десятки раз превышающие человеческий рост. Вони складалися з центрально споруди бчних ризалтв (частина будинку, що виступа за основну лню фасаду вд фундаменту до даху). онт мяко обймав форми зрубу, створюючи мякий, плавний перехд вд одн форми до ншо. Вона була базою для комплектування контингенту студентв, а також «майданчиком» для хньо педагогчно пдготовки. мурован, деревян храми зводили за тими самими традицями, в основ яких лежала тридльна планувальна структура.
У тн цих великих художникв працювали хн помчники, так, як Бюнель Гйом Дюме (помчники Дюбрёя), Могра (помчник Дюбуа), а також фламандець осса де Вольтжан француз Мллер. збереглися мурован будинки в Батурин (значно перебудований дм В. Кочубея), Любеч (т. сторичн умови.
Деяк з названих храмв постали з небуття у повному сенс цього слова, нш значно змнили свй облк. Впродовж першо половини XVIIст. Ще у XV ст. В архитектуре Англии новый стиль выступает неким дополнением к классицизму.
нтеррам придлялася увага, оскльки храм — це мсце сплкування людей з Богом помж собою. псля пошкодження внаслдок землетрусу дзвницю було вдбудовано пд кервництвом Й. Шеделя. Вже тод широко використовувалися проекти праця архтекторв тал, бо бароко Австр розвинулося пд могутнм впливом бароко тал. У французькй – спостергалося значне розходження мж фасадним внутршнм оздобленням споруд, у першому переважали класицистичн початку, у другому – бароков. вчений здйснив самостйну подорож до Украни в район рчок Пвденний Буг Днстер.
Вн прихав на запрошення Киво-Печерсько лаври для будвництва велико дзвниц. Нарешт, псля 1552 зявляються мена Нкколо дель Аббате, псля 1556, Руджеро де Руджери.
Одним з вагомих факторв еволюц конопису в ц часи стало народне малярство. Характерною рисою школи Фонтенбло декоративнсть тяга до орнаменту. архтектором Дж. на пагорб бля злиття невеликих рчок.
Отже, друга половина ХV – ХV ст. Прекрасними зразками створених народними майстрами XVII-XVIII ст. За його проектом дах будвл зробили вищим, а горщне примщення – функцональним. Петра Браманте та собор Св. А в захопленй пдкореннй Австрю Праз по замовленнях австрйцв-переможцв працювала вже цла армя архтекторв, декораторв художникв тал (вд архтектора Каратт до садвника Себрегонд). Одним з свдчень високого мжнародного авторитету укранського медика висловлювання про нього вдомого французького флософа й лкаря Пра Кабанса, котрий характеризував Д. Самойловича як «видатного благодйника людства».
Наприкнц ХV ст. друкували з нотами спвали в Рос вона дстала вдбиття в поез Пушкна Козак. У перебудованому вигляд збергся лише Королвський арсенал (1639 – 1646), деклька фрагментв фортифкацй монастирв. Поширен були так форми, як акростих мезостих (у першому початков лтери кожного рядка утворювали мя автора, у другому— потрбн слова складалися з лтер, що знаходилися посередин врша), кабалстичн врш (числове значення словянсько абетки давало можливсть пдрахувати рк написання твору), фгурн врш (друкувались у форм хреста, яйця, чарки тощо).
Мартина кармелтв (1736), Костел св. Ця думка була сформульована ще Л. Дме в його робот про Прматччо (1900). У Львов було зведено палац Яблоновських, перебудовано належний Собеському палац Корнякта (1678), який по фасаду отримав високий атик. апостол Андрй Первозванний, Кан Авель) та мфологчн (Гектор Андромаха) сюжети.
Не збереглася також церква Антоня та Феодося у м. Васильков, що на Кивщин. Вже йшлося про те, що коштом гетьмана спорудили до десяти храмв. Поднання власних традицй та вропейського впливу створило умови для розквту свордного стилю, названого укранським, або «козацьким» бароко. При монастирях, палацах було розбито партерн регулярн сади, чи зображення рясно покривають на картах передмстя Львова.
Вдом храми з одним двома заломами. Швидко втрача нацональну свдомсть мщанство. Главными чертами этого стиля стали напряженность, гигантизм и эмоциональная насыщенность. невдомого художника).
Яскравими зразками класицизму в архтектур Гетьманщини були палац Румянцева-Задунайського 70-их рр. Архтектори вдмовилися вд принципу подлу фасаду на деклька поверхв. Крм споруд у Лавр, Шедель викону замовлення кивського митрополита Рафала Заборовського, судячи з усього, йому належить проект знаменито Брами Заборовського (захдних ворт Софйського монастиря), що одню з кращих найхарактернших памяток укранського бароко XVIII ст. Напвкруглу арку замню еллптична (вперше використовуться Мкеланджело на другому поверс палаццо Фарнезе), вдповдно стиснено цокол колон.
З документв (зокрема, рахункв) нам вдом мена нших художникв, призначених на допомогу Россо Прматччо: це талйц (наприклад, Пеллегр- але, який прихав в 1528, згадуваний в докуметов мж 1534 1536 вн працював в основному над стукковая рельфами), французи (Симон Леруа, згадуваний в 1534, 1535, 1536, Клод Бадуен). При цьому жодна культова споруда в мст не могла бути вищою за костьол. Примхливо синтезуються в ньому християнськ та язичницьк елементи. У самому ж Фонтенбло це перод блискучих успхв декоративного живопису, створено Прматччо його оновленою командою, в якй був такий першокласний майстер, як Нкколо дель Аббате. Найвищ досягнення спанського бароко повязан з творчстю архтектора Хосе Чурргера його учнв. Аттик колонади прикрашають 96 статуй.
КОВНР Степан (Стефан) Демянович У 1720 р. з невдомих причин став крпаком Киво-Печерсько лаври, де навчався будвельнй справ й брав участь у вдбудов споруд монастиря псля велико пожеж 1718 р. Прийнято вважати, що його вчителями –. Соф (1765). Раптова смерть Россо (1540), передача управлння роботами Прматччо, роль гравюри, смерть Франциска 1 (1547), фнансов труднощ, як переживала тод Франця, – все це вдбилося на розвитку школи Фонтенбло сильно змнило характер. Але майже у всх церквах сходи на другий поверх робили в спецальнй прибудов.
Особливост школи Фонтенбло. Йому слдували нш старшини. В кутах поставлен плони з чотирма стрункими декоративними вежами. Таке порвняння засвдчу, що це не просто два типи споруд, це два типи художнього мислення: давньоруський храм – будова цлком рацональна: ма переднй бк (фасад) затилля (апсиди), його простр обмежений початком кнцем, складаться з частин, що виконують конкретне функцональне призначення (мсце для хрещення, для вруючих, для духовенства).
Брано. Також було збудовано чи перебудовано ряд житлових будинкв – Муратовичв (вул. на пагорб бля злиття невеликих рчок. Обилие узоров поражает своей королевской роскошью. бльшсть кивських монастирв опинилися внаслдок Берестейсько ун 1596 р. в руках унатв.
У 1731 – 1745 рр. Псля навчання у Венец вн здобув посаду директора придворно капели, спв яко пдняв до небувало до того висоти. Полуботквська камяниця), в с. Пдусвка бля Чернгова (1690 — 1710), Козельц, Нжин, Лубнах (т. Среди архитектурных приемов барокко: установка колонн группами, пучками, отодвинутыми от стен или напротив, словно бы «утопленных» в стены, что создавало эффект выступающих или отступающих поверхностей.
диним православним монастирем Кива залишався Михайлвський, побудований на початку XII ст. Так, у переклад «Космограф», особливо, у вступ до нього пд назвою «Зерцало всея вселенныя», написаному. Кроме красоты барокко требовало от произведений искусства, в том числе архитектуры, грации изящества, а также соответствия таким понятиям, как «кортезия», что означает «теплота», «нежность» – зодчие эти качества передавали своим сооружениям с помощью пластики форм и поверхностей.
Будвництво в стил бароко почалося задовго до 1690-х рокв. Стрункий силует хрестово за планом споруди з високим куполом, що стрмко злта вгору та завершуться бароковою главкою чотирма тонкими вежами, з усх бокв «прочитуться» на фон приднпровських пагорбв. Укранських архтекторв вабили декоративн можливост бароко, днсть споруди з довкллям. Укранський нститут за короткий перод свого снування (до 1808 року) став провдником гумантарно й педагогчно освти. Саме при створенн величних мальовничих ансамблв замку виника школа Фонтенбло. Вн також подляться на головне («народне») додатков примщення (нефи) козацький же собор – споруда у свой основ ррацональна, барокова.
Мазепи (1687 – 1708) споруджено бльше 50 комплексв та нших обктв, з них на власн кошти гетьмана побудовано 14 церковних храмв 20 реконструйовано. Ця комбнаця нахилених вертикальних частин верху укрансько деревяно церкви залом. Вдновлен у XVII ст.
приходить мдьорит (гравюра на мд), що да можливсть значно полпшити яксть гравюрних вдбиткв. Теоретик цього напряму Томмазо Буонопише: «Краса без грац позбавлена сили. Очевидно, .
Третй перод. Учнвський перод закнчився приблизно через 70 рокв. Укранський нститут за короткий перод свого снування (до 1808 року) став провдником гумантарно й педагогчно освти. Одним з найзначнших архтектурних комплексв пероду кивського бароко комплекс Державного архтектурно-сторичного заповдника «Софя Кивська».
– найбльша православна святиня Волин й друга, псля Киво-Печерсько Лаври, в Укран. це при тому, що Украна будувала сво храми, тримаючи в однй руц меч, а в ншй – орало. Ця комбнаця похилих вертикальних частин верху укрансько деревяно церкви заломом.
Пд руками було дерево, його й використовували. Фасади будвель на периферйних вулицях отримували довол скромний декор. Во Франции – Франсуа Мансар (1598-1666) и Луи Лево (1612-1648), работавшие на Людовика XIV, в Австрии – Иоганн Бернхард Фишер фон Эрлах и его сын (авторы главного венского дворца Шенбрунн и Карлскирхе). Леонарда кармелтв (1720- рр. ), св.
Як наслдок, зявився опис рунтв та геологчних особливостей Криму. Типовими спорудами Андрвська церква та Марийський палац у Кив архтектора Ф. Б. Растрелл. – 1690) та Данилов Апостолу (1654 – 1734). Вибр мсця для спорудження пс випадковий. На власних садибах будинки теж розташовувалися вльно, в оточенн квтучих садв.
Протягом 90-их рр. Вс несуч конструкц Мкеланджело зробив бльш масивними видлив головний простр. У цьому поляга сворднсть особлива чарвнсть укранських деревяних храмв. Так хрещат в план церкви народилися з дерев039яно архтектури, принципи яко були стилстично близькими захдному бароко.
Церква Св. Мчурин, який на той час обймав посаду головного архтектора Кива. Парадоксальне поднання «неподнанного» покликане вражати й дивувати.
Архитектура барокко, долго не воспринимавшаяся поклонниками классических форм, как самостоятельный и самодостаточный стиль, появилась на изломе позднего Ренессанса, как его продолжение и развитие. Украна будувала, тримаючи в однй руц меч, а в другй -- орало. Якщо Доменко Фонтана (1543—1607) чи Франческо Каратт (. Людина в мистецтв бароко поста як складна, багатопланова особистсть з свом свтом переживань, залучена у драматичн конфлкти. Граця – дар неба, який передаться через рух тла».
пд кервництвом архтектора. м належить як скульптурний декор фасадв храмв, так оздоблення нтеррв, ввтарв. Основателем нового стиля считают Микеланджело. Вн прибув до Львова, коли будвництво вже було розпочато, лише детально опрацював снуючий проект та видозмнив нтерр. Брано внс у будвлю костьолу форми, що вперше склалися в схем фасаду церкви ль Джезу в Рим, авторами яко були Дж.
Кра порталу немов задрапрован складками тканин, перевитих стрчками.
Позже ансамбль «Софиевки» обогащался новыми произведениями архитектурного искусства. Гравери Майстер 1. Юра. Проект дзвниц, як вважають, належав видатному укранському архтекторов. Г.
Риси бароко властив й ншим типам будвель – палацовим, замковим тощо (примщення королвського арсеналу у Львов). Домнуюч кольори блий, брюзовий з золоченням. Пд впливом Прматччо цей стиль став бльш витонченим, грацозним виразним (Майстер Флори). На жаль, тогочасний стан поки що мало дослджений.
Минулися часи, коли у культових спорудах знаменитого Льввського братства чтко виражались нацональн риси будвництва, хоча дослдники зазначають близьксть до традицй укрансько архтектури окремих елементв у композицях кафедрального собору святого Юра та ще деяких культових споруд Галичини. Мазепи тод не були поодиноким та винятковим прикладом. Одню з перших споруд у цьому стил була Миколавська церква на головному мському майдан у Нжин (1668 – 1669 рр. ), центр одного з найбльших козацьких полкв.
У англйськй архтектур стиль виступа як свордний вдтнок, акцент класицизму тут можна говорити швидше про «обороченном» класицизм, нж про бароко як такому. Мухн започаткував симбоз травматолог та хрург. Свордний ренесанс пережива у зазначену добу графчне мистецтво. були створен рзн конструктивн та архтектурно-художн варанти поднання квадратного восьмигранного в свой основ зрубу з прамдальними чи восьмигранними куполами (банями), як мали вд одного до клькох заломв. У Середмст було перебудовано з мщанських камяниць палац Любомирських (1760), палац католицьких архпископв (1634), митрополич палати (1762), палац врменських архпископв.
1765 р. було зведено будинок ново бурси, який, за описом сучасника, являв собою «немалого пространства двухэтажные деревянные покои» й мав у нижньому Поверс «по написанному плану двенадцать изб с горницами и четверо сеней». Стиль бароко продовжував розвиватися на захдноукранських землях на початку XVIII ст., коли укранське духовенство остаточно визначилося з визнанням Берестейсько ун католицька церква стала мцно тримати в свох руках вс важел управлння духовним життям суспльства цих регонв. Особливе мсце серед видатних дячв укрансько медицини в той час посдали: Д. Самойлович, . До початку ХХ ст. 3 посиленням полтики католицько експанс повязане спорудження велико клькост католицьких монастирв у Галичин, на Волин, Подлл, Правобережж (зутський костьол Петра Павла у Львов, костьол Кармелтв та н. ). У перебудованому вигляд збергся лише Королвський арсенал (1639–1646), деклька фрагментв фортифкацй монастирв. Их последовательно прививали архитектуре итальянцы Микеланджело Буонаротти (в свой поздний период) и Виньола. Шеделя П. Нелова), дзвницю Братського монастиря на Подол (1756-1759), Троцьку церкву в Китав (1763-1767), поблизу Кива тощо.
Архитектурный стиль барокко просуществовал в российском государстве недолго. У лавр вн постригся у ченц, але це його не врятувало. П. Паллас опублкував у Лейпцигу двотомний опис свох результатв дослдження Криму. Бароков завершення отримала вежа Корнякта (1695) та оздоблення нтерру костелу бернардинцв (1738–1740). Певн стильов змни повязан з мям росйського архтектора. Г. Доведений до вдчаю композитор у вц 32 рокв наклав на себе руки.
Примхлива гра свтла на позолоченому рзьбленн коностасв, спв речитатив, запах ладану -- все це творило урочисте, мальовниче миле людин середовище. Крм споруд у Лавр, Г. Шедель викону замовлення кивського митрополита Рафала Заборовського, судячи з усього, йому належить проект знаменито Брами Заборовського (захдних ворт Софйського монастиря), що одню з кращих найхарактернших памяток укранського бароко XVIII ст.
Париж, тим самим, став важливим мистецьким центром, развивавшемся пд сильним впливом школи Фонтенбло. Велик роботи, припинен через полтичних хвилювань, будуть вдновлен за бажанням Генрха IV. Також було збудовано чи перебудовано ряд житлових будинкв— Муратовичв (вул. В переводе с итальянского слово «барокко» значит «странный» и «причудливый». Агнесси кармелток (1716), св.
На перетин нефа трансепта здйматься невеличкий купол, завершений зовн сигнатуркою. камяне будвництво занепада, натомнсть популярншою ста деревяна архтектура. За зразком римського костелу Санта Сусанна (перший храм чистого бароко) було збудовано костел костел Стртення монастиря кармелток босих за проектом Джованн Джизлен. Укранська культура того часу стотно вплинула на всебчний розвиток передусм росйсько культури, а також культур нших словянських народв.
У невеликому обсяз вивчалися сторя, географя, грецька мова, 4 роки тривала богословська пдготовка. Громадськ органи шкльного самоврядування. Законодавчий процес в Укран. Усередин був встановлений рзний деревяний коностас. Власне, у такому бароковому вигляд ц храми й збергаються нин. Новий архтектурний стиль у другй половин ХV ст.
Впродовж першо половини XVII ст. Йому було видлено будинок у Смферопол подаровано 10 тисяч карбованцв на вдкриття в Криму училищ з садвництва та виноробства. Всього 150 оригнальних та перекладних праць. Так, Петро Паллас (1741 – 1811) – росйський вчений, академк Петербурзько АН у 1793 – 1794 рр.
Було добудовано верхи, зявились архтектурн додатки, фасади прикрасились декором, ншими стали куполи. Так, аналзуючи науков проблеми з грництва, майже вс автори не тльки радянських, але й укранських пдручникв монографй справедливо посилаються на прац основоположника росйсько науки М. Ломоносова, але залишають «за кадром» бльш раннй не менш вагомий доробок у цй галуз видатних укранських вчених, скажмо. Також барокове лпне оздоблення склепння костелу зутв поступилось люзорному розпису. Австрйська провнця пишаться справжнм шедевром— бароковим монастирем в мстечку Мельк (арх.
У цей перод, що закнчився з смертю Прматччо (1570) Нкколо дель Аббате (1571), був особливо рясним дяльним, а стиль школи Фонтенбло охопив ус галуз мистецтва (включаючи шпалери прикраси свят) вс теми. Розробка архтектора Ж. Мансара надала життя новй архтектурнй форм. У ХV ст. Впродовж першо половини XVIIст.
На жаль, з рзних причин збереглося небагато подбних високомистецьких споруд. Але все ж архтектура у всх кранах мала спльн риси. Укранська культура XVII-XVIII ст. — масивних форм, але значно бднша в прикрасах.
У XVIII ст. Она была деревянной. Лаврентя бонфратв (1659), св. Сво «видим» форми вн став отримувати з кнця XVI столття. Мистецтву архтектури.
На пагорб, що домну над Подолом, ще па початку XVIII ст. З друго половини XVII ст. За допомогою такого методу грандозне ста зрозумлим та гармончним для людини. Напевне, вже у другй половин XVI ст. Перебудовано в стил бароко й Успенський собор та Троцьку надбрамну церкву Печерсько лаври.
Четвертий перод. Эта яркая раскраска прекрасно гармонирует с зелеными деревьями, которые окружают собор. Жодне будвництво на Подол не обйшлося без його участ. Терези»та н., Папськ гробниц в церкв Санта Маря Маджоре у Флоренц, Урбана У111 Олександра У11, рельфи«Вознесння Богоматер»зображають моменти стрмкого руху, спотворення обличчя для передач хворобливого або блаженного вираження, розповдають про борошно подвиги.
При цьому площа втрача функцональне демократичний змст, властиве й в епоху раннього середньовччя (мсце торгвл, народних збрань). Особливост проходження конституцйних законвОсновн сторичн етапи розвитку музики в Укран. Сучасна музична культура. Цю спорудою майстер започаткував свордний напрям — спорудження двоярусних дзвниць.
Другий перод. Для класицизму були характерн суворсть чтксть архтектурних форм, вдмова вд пишного оздоблення, свтл барви (здебльшого, жовтий колр стн, бл колони). Украна будувала, тримаючи в однй руц меч, а в другй — орало. Часто брак коштв компенсувався вигадливстю та майстернстю зодчих.
Видатний укранський вчений початку ХХ ст.
Соф (1765). Примером гигантизма может служить творчество архитектора Бернини (Жан Лоренцо Бернини (1598- 1680гг).
На думку фахвцв, саме це допомогло йому вижити пд час деклькох епдемй чуми (в Москв, Херсон, Кременчуц, Одес, Криму), у лквдац яких лкарев довелося брати участь. Если в эпоху Ренессанса расчеты строились на соотношении простых чисел, то, как и раньше в готике, в архитектуре эпохи барокко, стала использоваться система триангуляции (способ расчета пропорций на основе равностороннего или равнобедренного треугольника, который считался символом «Божественной гармонии»). Кожен з них зробив значний внесок у розвиток класицистичного мистецтва. були збудован позолочен вхдн двер, оздоблен стилзованим рослинним орнаментом.
Коли раз його, власне, силомць привезли до Москви, вн при першй нагод втк на батьквщину. Був автором будвничим Троцько церкви в Китавськй пустин поблизу Кива (1763—1767). Лише з середини XVIIIст. Григорович-Барський.
нтеррам придлялася така увага, бо храм — це мсце сплкування людей з Богом помж собою. У формах укранського бароко друго половини XVII — початку XVIII ст. Проект церкви викопаний видатним архтектором Растрелл. Перший перод (до 1540). у XVII столття в архтектур зявляються елементи стилю бароко.
Центр мистецького життя з половини XVII ст. Але загалом з середини XVIII ст. Крм того, певний час вн був ректором Петербурзько академ мистецтв.
Особливим жанром образотворчого мистецтва доби бароко був конопис (християнський становий культовий живопис – живопис восковими фарбами, мозака – в середн вки, а пзнше – живопис олйними фарбами). Яскравими зразками класицизму в архтектур Гетьманщини були палац П. Румянцева-Задунайського (70- роки ХV ст. ) в с. Качанвка Чернгвсько обл. Шедель створив багато нших чудових проектв.
Пд руками було дерево, ним користалися. сформувався ункальний Лаврський архтектурний ансамбль у стил укранського бароко. Вчений особисто пдготував курс з арифметики геометр для студентв академ та пдручник«Скорочення змшано математики».
Вдповдному настров сприяли й килими на пдлоз та лавках. Одна з них — церк-на Святого Духа в Рогатин, побудована в першй половин XVII ст.
Тому народ звик до простих, але зручних храмових споруд. Миколая тринтарв (1739), сакраменток (1744), св. Його репрезенту, перш за все, Кивська граверська школа, до яко належали вже згадуваний Григорй Левицький, брати Леонтй Олександр Тарасевич, ван Щирський, Оверкй Козачковський та нш. Собор стоть на двоповерховй терас й прекрасно вписуться в навколишню природу. В 17 столтт Австря як держава мала недовгий перод пднесення. Декором служили герои мифологических и библейских преданий, фигуры – аллегории.
У другй половин ХV ст. Из материалов применяется травертин, доломит, мрамор, базальт. Вдом храми з одним двома заломами. Вона не мала п часу, н коштв будувати з мцних надйних матералв. Внешне собор покрывает желтовато — розовая штукатурка. Палаци Франц мали П-подбну форму.
Стиль бароко тяжв до парадних урочистост пишност. Дзвниця диною, де архтектурн членування стн виконано без застосування ордерно системи. Почавська Лавра славиться настнними розписами, скульптурами орнаментами.
З менших камяниць XVII — XVIII ст. Фантуцц працювали за творами Россо, Майстер LD – Прматччо, Жан Мньйон – Луки Пенн. Поряд з зростанням цивльного будвництва було створено низку визначних культових споруд. За проектом Б. Растрелл у 1747 – 1753 рр.
Ордер став менш функцональним, на перший план вийшла декоративнсть. Збергся лише ескз ново зутсько хвртки з 1770-х рокв. Численн витюват детал оздоблення. Вн звв барабан центрального купола, але сам купол добудовувався вже псля його смерт. В самому Вдн будують бароков— палац принца вгена Савойського (Бельведер), Богемську канцелярю, Придворну бблотеку, церкву Св.
Бароков завершення отримала вежа Корнякта (1695) та оздоблення нтерру костелу бернардинцв (1738—1740). Разом з тим стилстика укранського живопису цього пероду досить рзномантною. В. Зув також очолював експедицю до Криму з метою вивчення природи пвострова. Але вд будвл до будвл вн набирав досвду. Зявилися збран в пучки колони, плястри, кручен колони. В середин XVII ст.
Славинецького стало новим словом у втчизняному природознавств вдразу викликало нтерес у наукових колах як Рос, так Украни. У 1540-т до першо категор вдносилися (крм уже названих) талйц Лука Пенн, Баньякавалло, Франческо Каччанемч французи Мшель Рошетель Жермен Мюснье, а до третьо категор – француз Антуан Карон. була важливим етапом у розвитку втчизняно культури. Так, собор в Зальцбурз будував талць Сантно Солар.
Не вс його проекти здйснювались. У Середмст було перебудовано з мщанських камяниць палац князв Любомирських (1760), палац католицьких архпископв (1634), митрополич палати (1762), палац врменських архпископв. Особливо багато споруд було зведено при гетьманах ванов Мазеп (1644 – 1709), ванов Самойловичу (невд. Бароко гармонйно сполуча трагчне з комчним, пднесене з вульгарним, жахливе з кумедним. переважно у магнатських резиденцях навколо мста, зокрема у належних королю Яну Собеськомузамках (Золочв, Жовква, Олесько), бля яких заклали партерн бароков парки. Конфгураця кварталв визначалася мережею найважливших вулиць-дорг, що вели до головного собору (звдси виникла приказка: «Вс дороги ведуть до храму»). Укранське бароко Найоригнальншими творами укранського бароко були так зван «вршов грашки»— твори експериментальн, формотворч, певною мрою «авангардистськ». Перша школа Фонтенбло.
В. Щербаквський дуже влучно пдмтив цю його особливсть: «Характеризуться укранське бароко свою меншою обтяженстю прикрасами Властива укранському мистецтву простота яснсть взяла гору над химернстю, стиль бароко на Укран став простшим спокйншим, нж на свой батьквщин, не втративши нчого в крас». Брама одню з найкращих памяток укранського бароко XVIII ст. Загалом бароко – це стиль архтектурних ансамблв. Мурован пяти-дльн храми вдтворювали в цегл звичн прийоми народного деревяного будвництва. Архтектурним шедевром С. Ковнра стала дзвниця на Дальнх печерах Киво-Печерсько лаври (1754—1761).
Над ними працювали придворн архтектори, не обмежен цеховими нормами. нколи лпнина та рзьба вкривали церкви й дзвниц суцльним килимовим орнаментом. Захдна Украна була пд владою Польщ та Австр мала нший шлях мистецького розвитку.
Архтектори бароко прагнули динамчного просторового ршення. В XIV в. ее заменила каменная постройка. Казимира реформаторв (1664), св.
Дуже оригнальн нтерри деревяних храмв, часто незвично вишукано форми. Блискучими памятками козацького бароко в архтектур стали камян церкви. Виникли будвл з опуклим, увгнутим або навть криволнйним фасадом. Результати дослджень отримали високу оцнку науково спльноти були опублкован в книз «Подорожн записки вд Санкт-Петербурга до Херсона в 1781 1782 роках».
Часто й сам церкви оброблялися в зразках чисто цивльного будвництва, як то свдчать прекрасн лплен прикраси головно церкви Кивсько лаври (1722 — 29) архтектора Ф. Старченка, де окрем бароков мотиви сполучен з народною рослинною орнаментикою. У цей перод вплив Россо проявилося в мистецтв бль- шинства художникв (Жоффруа Дюмустье). Зодчими Вдродження була подолана сувора антична взамозвязок конструкц форми вироблен, по сут, чисто естетичн норми «образотворчо» тектонки, вдповднсть яко конструктивно просторово логц споруди дотримувалося в залежност вд постановки загально художнього завдання. Маскарон устанавливался на заметной части фасада.
Як наслдок, козацьк та мщанськ «громади» почали активно споруджувати у свох поселеннях струнк й урочист храми та свтськ будвл (гетьманськ, полков й сотенн канцеляр, ратуш, школи, ринки, господарськ та виробнич примщення тощо). На замовлення митрополита ова Борецького будують новий коностас (на початку XVIII ст. лише додатком до кони, портрета або сторичного живопису, по сут снуючи в нерозвинутих формах. Петра Мкеланджело. у Франц спирався на копювання античних зразкв).
«скарбниця»), Прилуках («Галаганвськии арсенал»). У другй половин XVII-XVIII ст. Серед перекладних природничих творв.
Антоня францисканцв (1718), капуцинв (1730), св. зведено також митрополичий будинок трапезну Софйського монастиря.
очолив експедицю на Пвдень Украни, зосередивши увагу на вивченн природи Криму. У середин XVIII ст. Архтектура Вдродження, бароко та класицизмуАрхтектура кран Давнього сходуАрхтектура Стародавнього РимуАрхтектура Стародавньо ГрецАрхтектура Центрв Укрансько культури, як синтез автентичних та мжкультурних нтегральних форм дизайну архтектурного середовища. Бароковий конопис в Укран. Визначте вплив полтики корензац иа розвиток культури й освти в Укран. Витоки драматичного мистецтва в Укран. За Мазепи не тльки будуються нов споруди, але оновлюються перебудовуються стар, на яких тепер вдзначаються нов, бароков естетичн уподобання фундаторв.
V. У цьому поляга сворднсть особлива чарвнсть укранських деревяних храмв. зв. Йому була притаманна велика кльксть прикрас як зовн, так в середин будвл, складнсть архтектурно конструкц, пдкреслена декоративнсть та грандознсть. Новий вигляд церковно архтектури мав пдкреслити прихд в Украну на змну старй культурнй елт (шляхт) ново (козацтва) й стати наочним утленням культурно програми.
У декор мармур часто замнються травертином (пористим каменем, що не потребу тонко обробки, вперше застосовано Мкеланджело в палацц Фарнезе). Досконал художн форми начебто випромнювали духовну енергю. Тому друга половина ХV ст. Псля пожеж 1718 року – храм був вдреставрований у 1723-1729 pp. Взагал будвництво в Укран друго половини ХV – початку ХV ст.
Михала кармелтв (1634–1732), св. Мухна членом свох наукових товариств. З його багатьох споруд найцкавша – як продовження традицй укрансько нацонально архтектури – Покровська церква (1766 – 1772) на Подол: три главки, що пдкреслюють основну композицю, «ганки», як прилягають до основних бокових фасадв, витончено промальований декор, що не порушу люзю площинност стн – традицйний для укрансько архтектури прийом.
Дуже оригнальними нтерри деревяних храмв, часто незвично вишукано форми. На камне, находящемся посредине над ними – замковом камне. Ця комбнаця похилих вертикальних частин верху укрансько деревяно церкви с заломом.
У план костьол тринефний, з слабо вираженою зовн гранчастою апсидою. Вн починав як сценограф помчник в перебудов театральних будвель. Цегла приховуться тиньком. Майстер оформив площу перед собором як продовження храму.
Мастера отливали их из гипса или делали из камня. Але й вони вдграли помтну роль у формуванн забудови мста. Лаврська дзвниця – свордний програмний архтектурний твр свого часу. Кожен феодал – як не мала була належала йому територя – копював свою резиденцю з Версаля. Основателем этого направления стал член ордена иезуитов А. Поццо, автор росписи «Апофеосис» изображающей вознесение Игнатия Лойолы – главы ордена иезуитов – на плафоне церкви Св.
У цьому поляга сворднсть особлива чарвнсть укранських деревяних храмв. Використання у деревянй архтектур заломв надавало особливо чарвност храмам.
У 1799 – 1801 рр. Збергся ряд високомистецьких деревяних споруд того часу. Вн любив повторювати, що «народи, як засволи геометрю, набагато перевищують нш народи в усх науках мистецтвах». в Укран зароджуться пейзажний та побутовий живопис, що був майже до кнця XVIII ст.
Одна з них – церква Святого Духа в Рогатин (Прикарпаття, побудована в першй половин XVII ст. ), розташована на мальовничому пагорб бля злиття невеликих рчок. В диному архтектурному стил подвря Софйського монастиря забудовуться камяницями. ронм», «Екстаз св. Дос не втратив популярност напвсвтський гмн Коль славен, а у церквах грецького обряду дос постйно виконуються його композиц, яких вн залишив досить багато (35 чотириголосних концертв, 21 окремий спв, 30 гмнв тощо). Здесь по-прежнему ценятся сложные формы и необычайная декоративность.
Таким чином, важливо дати сторичну характеристику ц школи. В план вона ма форму грецького хреста, захдну частину якого подовжено для влаштування притвору. Лонгин», «Св. Також барокове лпне оздоблення склепння костелу зутв поступилось люзорному розпису. Укранська культура XVII—XVIII ст. Казимира реформаторв (1664), св.
Особливо пишна барокова скульптура характерна для нтеррв католицьких костьолв Захдно Украни (де взагал традиц побутування скульптури завдяки польським впливам були значно розвиненшими). Будвл у стил розвиненого бароко появились наприкнц XVIIст. Антоня францисканцв (1718), капуцинв (1730), св.
Агнесси кармелток (1716), св. Проект льввського костелу виготовив у 1642 р. талйський архтектор Дж. х наростаючий ритм пдкреслю ажурний силует собору.
У 1800 р. був Семен Климовський, вдомий у лтератур як Харквський козак-пснетворець. Мар Магдалини домнканок (1754—1758), св. Прматччо, – який вдйшов вд манери Россо, чому особливо сприяли його поздки до тал (1540-1543) його смак до античност, – досяга вершини сво слави близько 1545.
твори Веделя незрушно збергалися в архв Кивсько духовно академ (колишньо Киво-Могилянсько академ), тому практично не були вдом широкому загалу. Споруда досить вишукана цлсна, але не ма нчого спльного з укранською архтектурою. Укранська культура XVII—XVIII ст.
князем Святополком зяславичем названий на честь його патрона Михала. Основной проект составил инженер Л. Метлец, бельгиец по происхождению.
Мчурна. Починаючи з 1740-х рр. Пд руками було дерево, ним користувалися. Графчна майстерня снувала в Фонтенбло в 1542-1548. Згодом було збудовано костели св.
Отсюда впечатление какого-то движения, непрерывного бега линий и потока форм». Представники Мелетй Смотрицький, Кирило Транквлон-Ставровецький, . Величковський. Сусани у Рим (арх. Також з кнця 1760-х рокв розпочалась перебудова фасадв камяниць у стил рококо (Камяниця Францвенгвська), а через десятилття довол швидко почав розпоширюватись класицистичний стиль.
Збергся ряд шсокомистецьких деревяних споруд того часу. Серед архтекторв найвдомшими були Петро Бебер, Мартин Урбанк, Клеменс Феснер, Бернард Меретин, Ян де Втте, Петро Полейовський. Вона не мала н часу, н коштв на зведення культових споруд з мцних надйних матералв.
Також барокове лпне оздоблення склепння костелу зутв поступилось люзорному розпису. Барокко (что в переводе с итальянского буквально означает причудливый, странный) был зарожден в Италии и вскоре охватил большинство стран Европы и Америки (преимущественно Центральной и Южной). Це були, по сут, репродукцйн гравюри.