Два вершники, зупинивши коней, вслухаються в тишу безлюдного, випаленого сонцем степу. Значна частина робт митця перебувала в музеях приватних колекцях на Украну. У Париж С.
Того ж року експонував 33 роботи на великй виставц укранського образотворчого мистецтва в Кив (383 твори, 47 учасникв). З метою збору матералв до альбому розписв будинку земства у 1890 – 1900 рр. Звсно свй, укранець. У 1861 роц родина перебралася до Харкова, де Сергй незабаром пшов вчитися до гмназ.
Являлся одним из основателей Харьковского литературно-художественного кружка. Яворницким создал альбомы «Из украинской старины» (С. Петербург, в 1900 г. ) и «Мотивы украинского орнамента XVII—XVIII ст» (Прага, в 1912 г. ). Сергй ванович залишив по соб близько трьох з половиною тисяч творв – головним чином пейзаж, а також клька сторико-побутових композицй портретв: зокрема, Богдана Хмельницького (1900), колег -художникв Петра Левченка та Микола Самокиша (обидва – 1900 рк), Тараса Шевченка (1910-1911).
К этому времени художественным центром западноевропейской живописи становится Париж., в петербурзькй мператорськй Академ Мистецтв, навчаючись у пейзажному клас у М. К. Клодта (1832-1902) В. Д. Орловського (1842-1914). А деяк з ворогв, ховаючи сво вороже рило пд маскою боротьби проти нацоналзму, обвинувачували Васильковського в нацоналзм, знаходили цей нацоналзм в кольор неба, хмар тощо. До ц групи творв близьк й кравиди, в назвах яких народна память зберегла нформацю про сторичне минуле («Козача гора», 1890, Харквський сторичний музей «Козача левада», близько 1890, Сумський художнй музей).
Вн вдвдав художн музе та галере Англ, Нмеччини, спан, тал, побував у Пвнчнй Африц. Уникаючи спрощення, вн поглиблював тональну просторовсть структуру образотворення. нод писав портрети, створив для будвл Полтавського земства три великих панно. В мцних постатях— впевненсть гднсть. Его дед был чумаком из казацкого рода, а отец — писарем.
Этот портрет не подписан. Оформил здание Полтаского губернского земства, выведя на его стенах, кроме орнаментальных украинских мотивов, три исторически-бытовых картины: «Выборы полковником Мартына Пушкаря», «Казак Голота», «Чумацкий Ромодановский путь» (1901 — 1908 гг., погибли во время Второй мировой войны). Васильковский очень увлекался украинской стариной и этнографией, много времени уделяя изучению истории Украины. (В Укран луг з деревами бля ставка чи рчки називають левадою – у таких мсцях зупинились перепочити або оселялись козаки, чумаки). Годы командировки оказались для художника плодотворными.
Усвдомлюючи суспльну роль мистецтва, брав участь у рзних акцях – нцював очолив оздоблення будинку Полтавського земства (1901 – 1906, за участю Миколи Самокиша, М. Ткаченка, М. Беркоса, М. Уварова) разом з Самокишем видав альбом «З укрансько старовини» (1900, росйською мовою, перевиданий виданням «Мистецтво» у 1991 р. укранською мовою) та «Мотиви укранського орнаменту» (1912) був серед органзаторв художнього училища у Харков (1912). Мабуть, вн вселив свому учнев, що справжнй мистецький освту можна отримати тльки в Петербурз в Академ мистецтв. На жаль, багато творв загинуло пд час Друго свтово вйни.
В 1873 году из-за денежных трудностей обучение в училище прерывается. Бойка, знайомого Васильквського, створений художником 1907.
Типовий сюжет Васильквського – озброний козак-вершник в степу або група козакв на сторож, в кнному поход чи на вдпочинку «Козачий пкет», 1888, Харквський художнй музей «Сторожа Запорозьких Вольностей» («Козаки в степу»), близько 1890, Нацональний музей образотворчого мистецтва «На варт», близько 1890, Одеський художнй музей «Козак в степу. В 1912 р. на другй персональнй виставц в Харков Васильквський представив серю акварельних зображень сторичних дячв (27) — Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Василя Кочубея, Петра Могили та нших, при створенн яких користувався старовинними гравюрами живописними портретами (збереглися портрети Дорошенка Мазепи в Нацональному музе образотворчого мистецтва Лебединському художньому музе). В 1886-1888 гг.
(В Укран луг з деревами бля ставка чи рчки називають левадою— у таких мсцях зупинились перепочити або оселялись козаки, чумаки). Писал жанровые картины на темы русской и украинской истории. Художник багато подорожу пшки Харквщиною, Полтавщиною, Запоржжям. Харквщина» (1882), «Ранок. х статичнсть тимчасова й в будь-який момент може змнитися на рух.
Небо земля майже порвну длять композицю— це нада полотну велич. Васильквський – автор вдомого портрета Тараса Шевченка з авторським пдписом (1910 – 1911), на якому поет зображений на повний зрст, сидячи, на тл вддалено широко панорами степу з низьким горизонтом та високим небом.
У 1861 батьки Сергя перехали до Харкова, головного культурного центру Слобожанщини. До ц групи творв близьк й кравиди, в назвах яких народна память зберегла нформацю про сторичне минуле («Козача гора», 1890, Харквський сторичний музей «Козача левада», близько 1890, Сумський художнй музей).
Художник малював укранськ пралси та левади, сльськ хати вулиц в рзн пори року, часто з невибагливими жанровими мотивами, що органчно вписувалися в природу. Варто вдзначити, що сам Похтонов був добре вдомий французьким любителям живопису, з росйських художникв того пероду диний мав право виставлятися в Салон минаючи жур. У березн 1886 року Васильквський вихав за кордон. На наступний рк Сергй Васильквський вдправився подорожувати.
Цей портрет не пдписаний. Бойка, врогдно нащадка колишнього його власника С. Справа, на другому план – темно-зелен висок осокори (теж подан загальною масою). Перебування за кордоном укрпило ршення майстра спрямувати свй талант на розвиток пейзажного жанру в укранському мистецтв. Крм того, Сергй Васильквський паралельно навчався у художниц Мар ваново-Равсько. Псля занять Васильквський поспшав до свого родича, поета (автора хта Ходить Гарбуз по городу) Володимира Александрова. Також любив Сергй Васильквський малювати козакв. Народився 7 жовтня 1854 у мальовничому мст зюм Харквсько губерн в см писаря.
Похитонова, як жили в той час у Париж. Вони не могли йому простити того, що вн, працюючи клька рокв у Париж — в центр культурно капталстично вропи, не привз на Украну не насаджував в укранському мистецтв деолог буржуазно вропи. За ним блакитн подана узагальнено смуга дерев. Один з найпопулярнших укранських художникв кнця 19 – початку 20 сторччя. В 1883 г., выполнив учебную программу, путешествует по Украине, создаёт ряд известных пейзажей «Весна на Украине», «Летом», «Каменная балка», «На околице», что позволило ему принять участие в конкурсе на золотую медаль и во всероссийской академической выставке. В 1883 году, выполнив учебную программу, путешествует по Украине, создаёт ряд известных пейзажей «Весна на Украине», «Летом», «Каменная балка», «На околице», что позволило ему принять участие в конкурсе на золотую медаль и во всероссийской академической выставке.
За пейзажные этюды, в которых он передавал живописность украинской природы, Васильковский получил 5 серебряных и одну малую золотую медаль, а за картину «На Донце» (1885, не сохранилась)— большую золотую и право на зарубежную поездку для профессионального усовершенствования. Автор исторических панно для Полтавского земства. Найвдомша серед картин— Козачий пкет (1888 р. ), в центр— тро коней на свтанковому луз, а поруч, бля ватри, сидять козаки, як несуть варту в степу. Васильквський мандрував пшки Харквщиною Полтавщиною, спускався Днпром до Запоржжя. Рпним за тю самою фотографю.
Цей портрет не пдписаний, проте за написом на зворот. Отара в степу» (1884). Васильковский некоторое время работает канцелярским служащим при Харьковском казначействе. Художественное образование он получил в 1876—1885 гг., в петербургской Императорской Академии Художеств, обучаясь в пейзажном классе у М. К. Клодта (1832—1902) и В. Д. Орловского (1842—1914). Високе небо у свтлих хмарах, правдиве, точного вдтворене освтлення.
Достойно пройдя курс обучения в Академии художеств, где он регулярно получал за учебные этюды, рисунки, картины серебряные и золотые медали, С. Васильковский после большой золотой медали (1885) за пейзажные работы Весна, Рассвет, Степь весной в Малоросссии отбывает на четыре года в пенсионерскую поездку в Европу. В станкову пейзажну канву до кнця життя продовжував вплтати козацьку тематику: близько 1905 р. створена картина «Козак в степу», в якй настороженсть вершника зливаться з тривожним настром вечрнього степу неспокйного неба 1911 р. – «Козак-Мамай», де в образ народного героя проступали портретн риси самого художника близько 1915 р. – «Дума про трьох братв» (Харквський художнй музей), написана, як панно «Козак Голота», на тему вдомо сторично думи. – К., 1899 або ж на образ поета, створений. У свой останнй картин втлював життствердне свтосприймання вддансть козацькй стор Украни. Обидва збергаються в Нацональному музе Тараса Шевченка в Кив.
ездил во Францию, Германию, Англию, Испанию, Италию, Северную Африку. У березн 1886 року С. Васильквський разом з М. Самокишем вихав за кордон. Обо мали хоб: малювання. Именно его избирает С. Васильковский для проживания, откуда совершает поездки по Франции, Англии, Испании, Италии, Южной Африке и Германии (1886 – 1888). В марте 1886 года Васильковский выезжает за границу. В 1861 батьки Сергя перехали до Харкова, головного культурного центру Слобожанщини. Васильковский— автор известного портрета Шевченко с автографом (1910—1911).
Тривожн знаки» (1905), «Похд козакв» (1917). укранською мовою) та «Мотиви укранського орнаменту» (1912) був серед органзаторв художнього училища у Харков (1912). Бойка, знайомого Васильквського). але, мабуть, створений художником 1907 (з напису на зворотному боц, . У свой останнй картин – «Похд козакв» (1917, Нацональний музей образотворчого мистецтва) Васильквський розробля улюблений сюжет бльш узагальнено пднесено. Його полотна наповнив сонячне свтло, на них заструлся повтря, зявилося марево. Тривожн ознаки», близько 1905, Сумський художнй музей.
Васильковский некоторое время работает канцелярским служащим при Харьковском казначействе. У 1900 органзував у Харков першу персональну виставку (120 творв). Особливо опкувався талановитого учня Орловський, який народився отримав початкову художню освту в Кив. Але основний час проводив у Париж, вивчаючи творчсть французьких пейзажиств.
В 1912 на другй персональнй виставц в Харков Васильквський представив серю акварельних зображень сторичних дячв (27)— Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Василя Кочубея, Петра Могили та нших, при створенн яких користувався старовинними гравюрами живописними портретами (збереглися портрети Дорошенка Мазепи в Нацональному художньому музе Украни та Лебединському художньому музе). Мало хто з вихованцв Академ тих часв одержував стльки нагород, як вн. Академию художеств он закончил с большой золотой медалью. «Козача левада»— один з найкращих зразкв пейзажного жанру в укранському мистецтв кнця 19 ст.
Однако в 1873 году из-за денежных трудностей обучение в училище прерывается. Детство Сергея Васильковского прошло в живописном городке Изюм. А за пдсумкову випускну роботу, картину «Ранок», в 1884 роц вн отримав малу золоту медаль, що да право на участь у конкурс на велику золоту медаль.
Художник удосконалив майстернсть, користуючись порадами В. Орловського та. Здаться, що пейзаж звучить ворушиться. Его пейзажи Охота на куропаток в Нормандии, Типичная бретонская усадьба, Вид в Пиренеях, После дождя (Испания), Окрестности Сан-Себастьяно, Сбор яблок для сидра, Зимний вечер в Пиренеях (все — 1888—1889) получают широкую известность. Вместе с М. С.
Брал уроки живописи у Д. Безперчего, учился в пейзажном классе Академии художеств у М. Клодта (1876-1885). Рпним за тю самою фотографю.
Усвдомлюючи суспльну роль мистецтва, брав участь у рзних акцях— нцював очолив оздоблення будинку Полтавського земства (1901—1906, за участю Миколи Самокиша, М. Ткаченка, М. Беркоса, М. Уварова) разом з Самокишем видав альбом «З укрансько старовини» (1900, росйською мовою, перевиданий виданням «Мистецтво» у 1991р. Стелиться вглибину затишний заливний луг. Васильковский написал также портрет поэта (1907), опираясь на один из наиболее растиражированных фотопортретов, сделанный М. Доссом в апреле 1858 года, либо используя портрет Шевченко, размещённый в издании: Шевченко Т. Г. Кобзарь: С портретом и автографом. — К., 1899 или на образ поэта, созданный И. Репиным, по той же фотографии. Вершники на сторож.
Типовий сюжет Васильквського— озброний козак-вершник в степу або група козакв на сторож, в кнному поход чи на вдпочинку «Козачий пкет», 1888, Харквський художнй музей «Сторожа Запорозьких Вольностей» («Козаки в степу»), близько 1890, Нацональний музей образотворчого мистецтва «На варт», близько 1890, Одеський художнй музей «Козак в степу. В них живе мальовнича Украна. х статичнсть тимчасова й в будь-який момент може змнитися на рух. В мцних постатях – впевненсть гднсть. Вдповдь на це запитання дали сам члени жур, що вдбирали картини для експозиц в Салон, назвавши роботи росйського живописця «чудовими».
У 1876 роц Васильквський вступив до Петербурзько академ мистецтв, у пейзажний клас професора М. Клодта. Про них дуже схвально вдгукувався П. Третьяков. В. також автором портрета поета (1907), спираючись на один з найбльш тиражованих фотопортретв, зроблений М. Доссо у квтн 1858 року, або на портрет Шевченка, вмщений у виданн: Шевченко Т. Г. Кобзар: З портретом автографом.
обздив Украну, побував на Кубан. Совместно с Н. Самокишем издал альбом «Из украинской старины» (1900 г. ), «Мотивы украинского орнамента» (1912). но, видимо, создан художником 1907 (по надписи на обратной стороне, сделанной И. Бойко, потомком бывшего владельца портрета, С. И. Бойко, знакомого Васильковского). Головним у пейзажнй творчост Васильквського завжди був образ Украни.
Именно его оживленные фигурами полотна (Запорожец на разведке, Гон начался, Сторожевая вышка у запорожцев, Два хутора в Малороссии, Пикет казачий) достойно входят в коллекции отечественных музеев изобразительного искусства. Так писати в той час могли небагато, не дарма ж друз стали називати Васильквського «сонячним художником». Создал ряд лирических пейзажей Украины.
В библиотеке были сочинения Ивана Котляревского, Тараса Шевченко, Николая Гоголя. У свой останнй картин втлював життствердне свтосприймання вддансть козацькй стор Украни. Участник выставок с 1885 г. Выдающийся пейзажист.
К этому времени художественным центром западноевропейской живописи становится Париж. За пейзажные этюды, в которых он передавал живописность украинской природы, Васильковский получил 5 серебряных и одну малую золотую медаль, а за картину «На Донце» (1885, не сохранилась) — большую золотую и право на зарубежную поездку в Европу для профессионального усовершенствования. з задоволенням брав участь в культурному житт Харкова. Академю Мистецтв вн закнчив з великою золотою медаллю. Сергй ванович завжди був вдячний свому вчителев за умння володти олвцем. Молодого юнака зала нудьга в казенному службовому оточенн нестерпно тягло до мистецтва, до живопису молодий Васильковський проти вол свого батька, який за неслухнянсть загрожував йому прокляттям, не зважаючи на перешкоди з боку свого дядька, що не погоджувався вдпустити його (дядько був начальником Сергя по служб), кида посаду, рве звязки з батьками, де до Петербурга вступа за конкурсом, при першому ж спит, в 1876 року до Академ мистецтв. обздив Украну, побував на Кубан.
У студентськ роки вн сильно потребував, жив на горищ в Академ, у так званй «казенке», разом з П. Мартиновичем, А. Сластеном, Р. Ладиженським, М. Самокишем, Я. Ционглинским, як також стали вдомими художниками. Хлопчик рано захопився малюванням. Успешное обучение дополнялось впечатлениями от выставок передвижников и поездок на родину.
У 1881 р. отримав другу малу србну медаль. Такий успшний початок творчо карри доля небагатьох. Одна з найвдомших робт— Козача левада (1890 р. ) — вража соковитими барвами. Обо були закохан у дочку маестро – Софю Безперчу, яка обрала Сергя.
Рд митець мав козацьк корен, та й у самому мстечку все буквально дихало сторю козацтва. Того ж року експонував 33 роботи на великй виставц укранського образотворчого мистецтва в Кив (383 твори, 47 учасникв).
Васильквський був членом жур конкурсу на проект памятника Шевченков 1911. Одна з найулюбленших тем С. Васильквського — укранська козаччина. Эти книги оказали на него сильное влияние. У студентськ роки вн зазнавав нестаткв, жив на горищ в Академ, у так званй «казьонц», разом з Порфирм Мартиновичем, Опанасом Сластьоном, Геннадм Ладиженським, Миколою Самокишем, Яном Цонглнським, згодом видатними художниками. Вершники на сторож.
– К., 1899 або ж на образ поета, створений. Майбутнй художникь народився 7 (19) жовтня 1854 року в невеликому укранському мстечку зюм.
Природу батьквщини Сергй ванович найраще знав, розумв зворушливо любив. Самокишем и Д. И. Дещо з цих робт можна побачити на льввськй виставц. З 1883 року, виконавши навчальну програму, Сергй ванович часто подорожу Украною та створю низку вдомих пейзажв — «Весна на Укран» (1883), «Влтку» (1882), «Камяна балка. Картина «Сторожа Запорозьких Вольностей» вважаться найзначншим твором митця на сторичну тему.
Небо з свтлими хмарами дуже реалстичне, ефект освтлення переданий точно. С 1888 года жил на Украине, в Харькове. Уникаючи спрощення, вн поглиблював тональну просторовсть структуру образотворення. дуже часто копюють та репродукують. У 1900 органзував у Харков першу персональну виставку (120 творв). Багато подорожував по Укран, клька разв здив до Криму на Кавказ.
Васильковский пешком проходит по Харьковщине, Полтавщине, спускается по Днепру до Запорожья. Васильквський також автором портрета поета (1907), який писав, спираючись або на один з найбльш тиражованих на той час фотопортретв, зроблений М. Доссом у квтн 1858, або на портрет Шевченка, вмщений у виданн: Шевченко Т. Г. Кобзарь: С портретом и автографом. У свой останнй картин— «Похд козакв» (1917, Нацональний музей образотворчого мистецтва) Васильквський розробля улюблений сюжет бльш узагальнено пднесено. Тут почалося його навчання у гмназ, його дружба з Петром Левченком.
Незабаром в «скарбничц» Васильквського додалося ще дв мал дв велик србн медал. Видано три листвки з репродукцю вдомого портрета Шевченка. Одню з найвдомших картин Сергя Васильквського «Козача левада» (1893) — твр широкого монументального плану. Рисунок — це основне в систем навчання Клодта.
Состоял членом Общества русских акварелистов (с 1892), Петроградского общества художников (с 1894). зюмщина» (1882), «На околиц», що дало змогу взяти участь у конкурс на золоту медаль та всеросйськй академчнй виставц. Чорнота жовта фарба — головн особливост колориту пейзажв Васильковського цього пероду. Рпним за тю самою фотографю. «Козача левада» – один з найкращих зразкв пейзажного жанру в укранському мистецтв кнця 19 ст.
Бойка, врогдно нащадка колишнього власника портрета, С. В 1912 на другй персональнй виставц в Харков Васильквський представив серю акварельних зображень сторичних дячв (27) – Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Василя Кочубея, Петра Могили та нших, при створенн яких користувався старовинними гравюрами живописними портретами (збереглися портрети Дорошенка Мазепи в Нацональному художньому музе Украни та Лебединському художньому музе). Занимался этнографией.
Васильквський був членом жур конкурсу на проект памятника Шевченков 1911. Произведения художника находятся в ГТГ, ГРМ, во многих российских и украинских музеях. Але ж не довелося йому там служити. Васильквський— автор вдомого портрета Тараса Шевченка з авторським пдписом (1910—1911), на якому поет зображений на повний зрст, сидячи, на тл вддалено широко панорами степу з низьким горизонтом та високим небом. У свой останнй картин — «Похд козакв» (1917, Нацональний музей образотворчого мистецтва) Васильквський розробля улюблений сюжет бльш узагальнено пднесено. В студенческие годы он сильно нуждался, жил на чердаке в Академии, в так называемой «казёнке», вместе с П. Мартиновичем, А. Сластионом, Г. Ладыженским, М. Самокишем, Я. Ционглинским, которые также стали известными художниками.
Видано три листвки з репродукцю вдомого портрета Шевченка. Цей портрет не пдписаний, проте за написом на зворот.
Крм того, ця нагорода дала йому право на звання класного художника першого ступеня отримання чину титулярного радника (9-й клас Табел про ранги), що вдповдав чину армйського штабс-каптана. Картина «Сторожа Запорозьких Вольностей» вважаться найзначншим твором митця на сторичну тему. Изображал народные обряды и ярмарки изучал изобразительный фольклор. Тривожн ознаки», близько 1905, Сумський художнй музей. 1879 року за етюд з натури вн одержав першу академчну нагороду — малу србну медаль.
За картини, створен пд час пенсонерського вдрядження, – «У Пренеях», «Вигляд на Безансон», «Ранок у Безансон», «Зима в спан», «Булонський лс взимку» – Рада Петербурзько Академ мистецтв мала присудити йому звання академка, але не наважилася Мрючи про створення в Харков великого нацонального музею, Васильквський заповв Музею Слобдсько Украни 1340 свох творв велику суму грошей. Псля гмназ Сергй за наполяганням батька пшов вчитися у Ветеринарне училище, паралельно займаючись у приватнй художнй школ Мар Дмитрвни Равсько-ваново. Создал свыше 3000 полотен — пейзажей, эпических произведений на историческую тематику, жанровых картин (половина погибла во время Второй мировой войны).
Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама — все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). Яке ж було здивування Васильквського, коли таке право надали йому.
Тут зображений пишний луг з його багатим рзнотравям. Два вершники, зупинивши коней, вслухаються в тишу безлюдного, випаленого сонцем степу. Стелиться вглибину затишний заливний луг. В станкову пейзажну канву до кнця життя продовжував вплтати козацьку тематику: близько 1905 р. створена картина «Козак в степу», в якй настороженсть вершника зливаться з тривожним настром вечрнього степу неспокйного неба 1911 р. — «Козак-Мамай», де в образ народного героя проступали портретн риси самого художника близько 1915 р. — «Дума про трьох братв» (Харквський художнй музей), написана, як панно «Козак Голота», на тему вдомо сторично думи.
Васильквський багато працював виставляв сво твори у Паризькому салон. За лугом блакитн смуга дерев. Пд кервництвом Безперчго вн разом з Петром Левченко (в майбутньому вдомого художника) трудився над розписом коностаса церкви у Камянй Яруз. Похитонов, який постйно жив у Париж. Неймоврн шедеври Похитонова полонили Васильквського. Поднання образу неминучо краси велич природи з назвою— «козача левада»— розширю асоцативний потенцал твору, виявля його надчаснсть. Обидва збергаються в Нацональному музе Тараса Шевченка в Кив.
створена картина «Козак в степу», в якй настороженсть вершника зливаться з тривожним настром вечрнього степу неспокйного неба 1911р. — «Козак-Мамай», де в образ народного героя проступали портретн риси самого художника близько 1915р. — «Дума про трьох братв» (Харквський художнй музей), написана, як панно «Козак Голота», на тему вдомо сторично думи. У його бблотец були твори вана Котляревського, Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, якими зачитувався Сергй. После возвращения на родину любимым мотивом его холстов становится малороссийская степь. Васильквський – автор вдомого портрета Шевченка з автографом (1910-1911). Того ж року експонував 33 роботи на великй виставц укранського образотворчого мистецтва в Кив (383 твори, 47 учасникв). Поднання образу неминучо краси велич природи з назвою – «козача левада» – розширю асоцативний потенцал твору, виявля його надчаснсть.
Васильквський багато часу придляв вивченню укрансько старовини та стор козацтва, результатом чого став великий цикл «козачих» картин клька серй малюнкв. В 1881 г. получил вторую малую серебряную медаль. Високе небо у свтлих хмарах, правдиве, точного вдтворене освтлення. Васильквський також автором портрета поета (1907), який писав, спираючись або на один з найбльш тиражованих на той час фотопортретв, зроблений М. Доссом у квтн 1858, або на портрет Шевченка, вмщений у виданн: Шевченко Т. Г. Кобзарь: С портретом и автографом. — К., 1899 або ж на образ поета, створений.
У 1885 роц Сергй Васильквський представив на академчний конкурс програмну картину «На Днц», за яку жур присудило йому настльки бажану медаль право на поздку за кордон за рахунок академ.
Коробв хутр. Псля перебування за кордоном у 1888 роц Васильквський повернувся до Харкова, де почав активно творити (1888-1900). За способом моделювання обличчя та колористичним виршенням тла портрет близький до пдписаного.
Художню освту вн отримав у 1876-1885 рр. За ним блакитн подана узагальнено смуга дерев. Справа, на другому план— темно-зелен висок осокори (теж подан загальною масою).
Васильквський мандрував пшки Харквщиною Полтавщиною, спускався Днпром до Запоржжя. В цей перод було створено картини «Бй запоржцв з татарами» (1892), «Козак у степу. З метою збору матералв до альбому розписв будинку земства у 1890—1900рр.
Художник удосконалив майстернсть, багато працював виставляв сво твори у Паризькому салон. У 1861 р. родина Сергя перехала до Харкова. 1881 року Васильквський здобув другу малу србну медаль. Васильковский Сергей Иванович родился 7 октября 1854 года в г. Изюм, Харьковской губернии.
Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама— все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). Создал ряд портретов исторических деятелей Украины. Сергй ванович влаштувався в Харков, де викопав соб хорошу майстерню.
Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама – все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). Небо земля майже порвну длять вертикаль формату— це нада простому мотиву величност, а неспшне чергування планв залуча до споглядання, до вживання в напоний сонцем повтрям, оновлений голубою млою лтнй кравид з характерними прикметами сльського життя.