Першим художником, який представив революцонерв-народникв, став Рпн лля Юхимович. Это прежде всего «Арест пропагандиста». Рпн виконав наказ свого вчителя. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене светотеневыми контрастами (особливо в «Не чекали») найзначнше твр на революцйну тематику. У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. «Рассказать» о них – в этом Репин видел гражданский долг художника. На ворогв завжди наганяв страху.
Справжня «симфоня смху», гмн волелюбност, винахдливост, братству запорожцв -сторичне полотно 1891 р «Запорожц пишуть листа турецькому султану» (ГРМ). Тут там головне— народ. Укранськ мотиви пронизують життя i творчють. Ю. Просто ц намагання трактувалися по-рзному. Глядач весь поглинений спогляданням картини.
У 1876 р. Рпн прижджа до Чугува, в якому не був всм рокв., "Не чекали", 1884-1888 рр. ). Рпн зробиввдкриття в живопис — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу.
Багато хто, маючи нш художн уявлення, не ставлять за зразок. Берег Волги. «Суть мистецтва поляга в його чарвност. Макушенко, Ф. як «протест опозицонери мо гучей молодост проти безответ ншо покрност змужнлих, злам ленних звичкою часом. » людей. «Хресний хд» -- один з центральних добуткв у творчост Рпна. На губах стримана, але багатозначна посмшка. Вн вдмовився вд прямолнйного протиставлення всю увагу зосередив на одних бурлаках.
На ворогв завжди наганяв страху. Мамонтова, де почув лист запорожцв турецькому султану. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ.
Пленэрные уроки для него не прошли даром. Лише в1913 роц цей шедевр змогли побачити глядач. Рпiн ближче познайомивсяз козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом. Сюжет ц картини виник раптово. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся.
рзн люди, рзн дол. Вот стоят они в стороне, в полумраке комнаты, покорные, скорбные. Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, окрм малювання, вн бльше вже не мг займатися. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. Укранське образотворче мистецтво ХХ — початку ХХ ст. Cipко користувався повагою i любовю запорожцв. Репин изобразил грозного царя Ивана IV в момент страшного душевного потрясения.
Цлий ряд картин Рпна кнця 70-80-х рокв написаний на сторико-революцйну тему. мпресонсти були в розквт. Картина «Хресний хд в Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «одне з кращих торжеств сучасного мистецтва» (Стасов). У нй -- тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Яворницького – писар, а за отамана Срка – самого кивського генерал-губернатора М. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору. Ескз картини Запорожц пишуть листа турецькому султану знаходиться в Третьяковськй галере.
Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. ну народ же. Картина була написана псля подорожей по Волз в 1870 роц. Чуття генiального художника i людини, що зросла на Укранi, допомогло Рпiну вiдбити в «Запорожцях» дух нацi, менталiтет.
Перший час Рпни жили пд одною стрхою з батьками чоловка пзнше, назбиравши грошей на торгвл конями, голова родини зумв побудувати просторий дм на берез Сверського Донця. Картини його немов втлювалися в свордну художню лтопис дано епохи. Запряженные в кожаные лямки, тянут они тяжелую баржу. Це — ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом Запорзько Ciч. Вершиной демократического реализма в русской живописи второй половины XIX в. справедливо считается творчество Репина. Илья Ефимович Репин (1844–1930) родился на Украине, в Харьковской губернии, у украинских иконописцев познакомился с начальными навыками ремесла.
Тут там головне – народ. Вс недолки, все можна пробачити художнику, якщо його творння зачарову». Н. Крамськой.
Вони тягнуть баржу. Оригнал листа не збергся, однак у 1870-х роках катеринославським етнографом-любителем Я. П. Псля 1880 року Рпн займався неквапливою та тривало серю ескзв пдбором моделей. «Мужик лихий на оч» – знову незвичайно живе зображення, знову не знаходимо слв, щоб пояснити, що це за людина. Вн остаточно усвдомив сво призначення. Шевченка проект памятника Т. Г. Чуковський). автор стверджу себе як майстер величезного дапазону.
Шульга, Ф. Чуприненко та нш. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродженнядочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Там же зародилася дея полотна «Бурлаки на Волз».
Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Вн здйснив подорож по мсцям, як звязан з подвигами iжиттям запорожцв — Нкополь, Чертомлин, Грушевку, Покровське, Днпровськ пороги iзбрав багатий матерал для картини. Конечно историки не дают точного ответа на вопрос, был ли факт сыноубийства. Народився лля Юхимович Рпн 24 липня (5 серпня) 1844 в невеликому мстечку Чугув на Харквщин, яке у той час було вйськовим поселенням, у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна. Весь його вигляд сповнений достонства. 3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну iЧугув в лист до Д. Його сусд слева—могу чий добрий богатир, справа (по зировал матрос Илька) —озлоблений ный людина з складним поглядом з-пд лоба, поруч, ще пдлогу ными сил, виснажене обличчя обес силевшего людини, ледве держаще гося на ногах- У центр вс груп пы зовсм ще юний бурлака, упер ши що йде линвою.
Особливо це стало очевидним пiсля знайомства в 1887 роц з Д. I. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Пристрасним протестом проти по добного поневолення людини про никнута вся картина. Умер великий художник в 1930 году и похоронен в своих «Пенатах» в Финляндии.
В его мастерской в разное время у него учились Ф. Малявин, Б. Кустодиев, И. Билибин, В. Серов. Таким оно становится благодаря переполняющим царевича чувствам – жалости к отцу и прощения. На картин Софя представлена такою, що стоть в столу, схрестивши на грудях руки вона ледве стриму безсилий гнв обурення. Вони тягнуть баржу. Картина побудована так, що процеся рухаться з глибини на глядача, але одночасно композиця прочитуться як фризообразная, так що постат не заслоняють один одного. Впереди—так було винесено в бур лацких партиях—самые сильн. Ах, Слобдська Украна, у мене до не все бльша i бльша туга.
Бродський К. Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». встиг справд багато, як у кльксному, так в яксному сенс. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над картиною. Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв.
Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. В центр зображений писар, який сидить за столом i старанно виводить гусячим пером слова листа до турецького султана Магомета IV. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал.
З почуттям величезно силою переконливост показав Рпн одинадцять бурла ков. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. изображал революционера, еще окруженного единомышленниками. Тльки в «Хресномуход» усеукрупнються, ста ще значншим. Многие хвалили художника за то, что он не остановился на Бурлаках, а пошёл дальше. Як врно вдзначив.
Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» – результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Уява запрацювало. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Гостре почуття сучасност визначальним початком у творчост Рпна.
Проте «ван Грозний» пддався нападкам консервативно налаштовано частини росйського суспльства. Пятый факт. Драгомирова. Серед них — «Бурлаки на Волз», «Дочка Вра в дитинств», «Хресна хода в Курськй губерн», «Царвна Софя». В итоге получилась картина, в которой мы находим самые разные характеры и типы: в первой четверке –расстрига Канин, послуживший главной моделью Репину, сильный, умный, похожий на «народного философа» в следующей группе – юноша Ларька (выделенный красным пятном рубахи), пытающийся бунтовать, сорвать лямку, как писал о нем Стасов, – воплощение протеста «могучей молодости против безответной покорности возмужалых, сломленных привычкой и временем дикарства геркулесов, шагающих вокруг него, впереди и позади».
Злякано дивиться на незнайомого чоловка двчинка (коли його забрали, вона була занадто мала бо забула свого батька), сповнен подивом оч дружини, що сидить бля рояля. Якщо прийняти як дансть вдношення художника до зображення простору, мру люзорност й матеральност зображення, «ван Грозний» — досконале створння. Вн був надлений дивовижною здатнстю «реагувати» буквально на все навколо. Створен у той час роботи переконливо говорять про це: пейзажн етюди Дорога на Монмартр, Окрана Парижу, Кнь для збору каменв у Вел, етюди до картини Паризьке кафе. Ах, Слобдська Украна, у мене до не все бльша i бльша туга.
Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. А у Репина появился шанс выбраться из многолетней нужды. Биография краткая говорит, что начиналась полная надежд юность. Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть. «ван Грозний син його ван». Бруни отзывался о ней как о «величайшей профанации искусства». Воображение запрацювало.
В. В. Стасов говорив, що Рпн-Портретист вдрзняться вд всх нших майстрв портрета тим, що «з зухвалстю смливого починателя спробував у деяких свох портретах те, чого нколи нхто й нде, здаться, ще не пробував: це зобразити творчу й працюючу, усередин голови, думку велико людини». В дверях девушка она одна сочувствует пропагандисту и с тревогой смотрит на сыщика. 3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну i Чугув в лист до Д. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН.
Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». Вн остаточно усвдомив сво призначення.
Причиной послужило недовольство некоторых учеников тем, что преподаватели живут в казенных огромных квартирах, а их подопечные бедствуют. Здаться, що силуети йдуть зливаються в дину цльну групу. З не, як сам художник, пшла його слава у всй Рос велико.
З середини 70-х рокв, псля повернення з-за кордону починаться самий плдний перод творчост Рпна. Вн обрав досить низьку лню горизонту, чому постат людей пднялися нби на пaposдестал. Невдомо з яких причин портрети чоловкв вдавалися Рпну набагато краще жночих.
Тим не менш, доля полотна склалася вдало. Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» -- розквт творчост художника. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в Бурлаках на Волз. Тльки в Хресному ход всезбльшуться, ста ще значншим. С. 9. Народився в см вйськового поселенця.
Такий же динамiчний, соковитий i темпераментний живопис, витриманий в теплiй червоно-вохристiй колористичнiй гамi, що переда приглушенi фарби лiтнього надвечiря, диму, туману, що огортають козацьке товариство. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочатов «Бурлаках на Волз». Це весел, нестримн танц селян, народна завзятсть у картин «Вечорниц», соцальн контрасти, глибок протирччя, зображен в композиц «Хресний хд в Курськй губерн». Тут вн поступив в Малювальну школу Суспльства заохочення художникв, де викладав. В остаточному варант 1891 р окрм жандармв понятих нкого нема, герой, по сут, самотнй. Знову тамниця народного буття його нерозгадансть устремлнь.
ось незадовго до конкурсу, як розповдав сам художник, згадав вн сво дитинство, померлу улюблену сестру. це дйсно» «Бурлаки на Волге»—лучшая кар твань реалстично жанрово жи вописи 1970-х рокв, втлення де мократических гуманстичних дей на той час. Репин считал сам эту картину красивой. Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна.
Стосовно укранських персонажв, то в свох портретах Рпн зобразив як визначних дячв укрансько культури, таких як Т. Г. Шевченко, Д. Багалй, Я. Мурашко, так простих селян, як стали прототипами наприклад в портретах «Мужик лихий на оч» та «Мужичок з боязких». У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. Рпн член групи "передвижникв", товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис.
Надзвичайно важливу частину репнсько спадщини складають його портрети. «Я думав, що з свом капталом завоюю всю столицю»., як чоловк, вн бльше й краще почував грубу тваринну силу свох персонажв, що проявлялася повною мрою в його портретах. з всх картин Рпна глядача, як правило, захоплю й магчно заворожу бльше нших «ван Грозний вбива свого сина». Вн передав вдомому сторику Д. Над писарем склонился атаман всего запорожского войска – Иван Серко.
кожний зображений у картин — особистсть, кожний зображений — людина. Чугувськпортрети були як би перевркою силперед роботою над картиною. з всх картин Рпна глядача захоплю «ван Грозний вбива свого сина». Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. А в глазах нестерпимая мука, жалость, любовь.
Перевантаженсть позначилася навть у назв твору: «Царвна Софя Олексвна через рк псля укладення в Новодвочому монастир, пд час страти стрльцв катування вс прислуги в 1698 роц». Нескнченна розматсть характерв типажв. Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» — результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». Живопись Репина очень свободная, широкая, темпераментная, сочная (чего нельзя сказать о «Бурлаках»), но неуловимо меняющаяся в зависимости от портретируемой модели.
Широко вдомим ста мя – лля Рпн. Руки его крепко связаны, а его самого держит понятой. Яворницькому, який одного разу зачитав, як курйоз, свом гостям, серед яких був. Проти всього цього пдняв свй голос великий художник. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича.
Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. На ворогв завжди наганяв страху. Псля гучного успху на деклькох виставках в Рос та за кордоном (Чикаго, Будапешт, Мюнхен, Стокгольм) картину в 1892 роц купив за 35 тис. Перший час Рпни жили пд одною стрхою з батьками чоловка пзнше, назбиравши грошей на торгвл конями, голова родини зумв побудувати просторий дм на берез Сверського Донця.
Софья цкавила Рпна як людина сильного, неприборкного характеру. В Рос ж тривалий час цнували за показово-соцальний сюжет.
Затем в 1863 г. поступил в Петербургскую Академию и в 1872 г. завершил обучение в ней дипломной работой «Воскрешение дочери Иаира», за которую получил Большую золотую медаль. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл — це бурлаки. Чикаленко й багато нших. Причому «вдгуки» зявлялися цлком щиро й захоплено.
И вдруг открывается дверь и в комнату входит человек. Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма. Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. Перебування закордоном За конкурсне полотно «Христос воскреша дочку ара» Рпн отримав право на шестирчне перебування за кордоном як академчний пенсонер, за державний рахунок.
Рпн мав абсолютне почуття психолог свох геров, здатнсть знаходити так психологчн зткнення, як схвильовують мльйони глядачв западають у душу назавжди. Однако позже Илья Ефимович научился писать картины левой рукой. Працюючи з цього обра зом Рпн використовував етюди, котрим позував хлопчик по име н Ларька. Яворницьким -- земляком художника, знавцем iсторi запорозького козацтва. Розглядати з близька — щира насолода.
Яворницького -- писар, а за отамана Срка -- самого кивського генерал-губернатора М. Мамонтова, де почув лист запорожцв турецькому султану. Воно зрозумло. Юрба здаться нескнченною, не видно ан початку, ан кнця. Укранськ мотиви пронизують життя i творчють. Ю.
Здесь изображён революционер, который наконец вернулся домой из ссылки. Це був свордний протест, спрямований проти деспотизму. Вершиною демократичного реалзму в росйському живопис друго половини XIX ст. Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу.
За окном летний день. Peпн працював надцю картиною бльше дванадцяти рокв. В останнй Рпн також змнив попередн ршення, посиливши цим конфлктну драматургю твору. Рассеянный свет на голубовато-зеленоватых обоях, на сиреневом платье горничной, на полу. Рпн151 типовий реалст, який проте не копював природу, а перевтлював мотиви свом розмашним, часто майже експресонстичним малярством. Сам художник говорив, що написав картину пд враженням подй 1881 року («Кривава смуга пройшла через цей рк» – Рпн мав на уваз страта народовольцв, а не царевбивство). Родился Репин в 1844 году в г. Чугуеве (Украина), в семье военного поселянина.
Когда в Париж приехал художник В. Васнецов, Репин уговаривает его позировать для Садко. Вот сейчас бросится к нему растерянная и обрадованная жена. Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору.
Тут там — рух людсько маси. У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу.
«До 1859 року мр мо про Петербург, — пише Рпн, — ставали вс невдступнше аби добратися побачити Академю витвок». М., Л., 1949. Але власне Рпн-художник починаться з двох ескзв 1869 р. — «Голгофа» та «ов його друз». Другий варант «Запорожцв» художник, спробував зробити бльш «сторично достоврним», але очевидно виявився незадоволеним результатом кинув на пвдороз. Рпн подарував його Яворницькому. Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини — Чугув. кожний зображений у картин -- особистсть, кожний зображений -- людина.
Перш роки учення були для Рпна дуже важкими. "Ах, Слобдська Украна, у мене до не все бльшаi бльша туга. «Ян Собесський» був тльки трамплном, з якого Рпн зробив свй дивний стрибок у живопис, який настльки переполошив всх художникв, який схвилював росйське та укранське культурне суспльство кнця 70-х початку 80-х рокв ХХ ст. Тут там -- рух людсько маси.
По розпеченому сонцем пщаному берегурухаться маса людських тл — це бурлаки. Рпн член групи передвижникв, товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис. Вероятно, вот таким образом образ протодиакона получился таким убедительным. У нй — тльки передчуття, а небувалеРпн зробитьпсля повернення на Батьквщину. Багато хто, маючи нш художн уявлення, не ставлять за зразок.
Крамського, В. Маковського, . Много учился на написании портретов близких и друзей. Далеко-далеко стелется дым парохода, налево, поближе, замер парус маленького суденышка. Уже на живопис «врея на молитв» портрета Овденко лежала печатка луврських прогулянок Рпна в «Протодиякон», крм впливу Рембрандта, що позначився колись й на мнатюрному портрет матер 1872 р., ми бачимо щось таке, чого ранше в Рпна не було й що вдтепер зявиться характерною рисою його мальовничо манери.
Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу. Вона вража психологзмом, реальнстю навть люзорнстю. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень. Когда он увидел полотно Репина «Иоанн Грозный и его сын Иван», он накинулся на картину и порезал ее ножом. Робота над «Запорожцями» була розпочата ще в 1880 р, коли Рпн в перший раз здйснив поздку в Запоржж, псля яко писав Стасову: «. Будучи глибоко народним росйським художником, .
Потм в 1863 роц поступив в Петербурзьку Академю в 1872 р завершив навчання в нй дипломною роботою «Воскресння дочки Яра», за яку отримав Велику золоту медаль. Вн весь поглинений спогляданням картини. Рпн особливо високо цнив саме цей рембрандтовьский шедевр навряд чи можна сумнватися в тому, що «Ян Собесський» пдказав художников й загальну концепцю«Протодиякона»: не тлькитакий же посох у руц, але й вся жирна кладка живопису — трактування фону, рук самого обличчя — говорять про те, що лтн вдвдування Рпним Ермтажу не пройшли даром для його чугувського пероду. Казалось, он вновь переживал глубокое потрясение детства – смерть сестры.
Успх картини перевершив ус очкування. И вдруг однажды Репина осенило: начать совсем по-новому. нчого духовного -весь вн плоть кров, банькуватими, зв рев. » (. Захдн критики називали його генальним живописцем, зараховували до когорти обраних. Вона вража психологзмом, реальнстю навть люзорнстю.
Этот мужчина слыл в городе колдуном. Даже кровь, которой на холсте нарисовано очень много, воспринимается настоящей. Особливе мсце в творчост Рпна займа всесвтньо-вдома сторична картина Запорожц пишуть листа турецькому султану. Бесконечный волжский простор, бездонное небо, знойное солнце. Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика.
Для цього. Одню з яскравих постатей серед передвижникв був Рпн лля Юхимович. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. Але вона мстить також тематику укрансько культури, стор, народного життя та побуту. У нй поднувалися владолюбство, державний розум, культура в той же час «мужицька» грубсть.
Рпн прожив довге життя — 86 рокв. Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Значну сторичну драму зображено на полотн «Цар ван убива свого сина» (1885). Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, .
Здаться, грань, де кнчаться мистецтво, от-от зруйнуться. На губах стримана, але багатозначна посмшка. Композицйний центр картини – кошовий отаман ван Срко. Но не это главное. Но сама идея картины – терзание, угрызение совести за невинно убитого –воспринималась разночинной либеральной интеллигенцией в высшей степени актуально, как понятная всем аллюзия.
За глибиною i серйознiстю втiлення iсторично теми, фундаментальнiстю i рiвнем наукового пiдходу обидвi картини належать до кращих зразкiв iсторичного живопису. Художня дяльнсть тих часв у бограф лл Рпна надзвичайно плдна. Оригнал листа не збергся, однак у 1870-х роках катеринославським етнографом-любителем Я. П. Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художников акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщика, диякона, урядника з нагайкою, мандрвникв нших).
С великолепной пластичностью написано лицо Толстого, в особенности его лоб. Його батько, Юхим Васильович (1804—1894), служив рядовим Чугувського уланського полку, мав нагороди за клька кампанй, бував у Перс, Туреччин, на Кавказ, в Криму, Молдав. У 1870 роц вдправився подорожувати по Волз, виконуючи тим часом етюди та начерки. Рпн зробив вдкриття в живопис -- вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Рпн нколи не переривав звязок з Украною.
Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору. Художник зацкавився сюжетом, в 1880 роц почав першу серю етюдв. Художник вдвдав рдний Чугув, де збирав матерали до майбутнх картин. В. В. Стасов говорив, що Рпн-Портретист вдрзняться вд всх нших майстрв портрета тим, що «з зухвалстю смливого починателя спробував у деяких свох портретах те, чого нколи нхто й нде, здаться, ще не пробував: це зобразити творчу й працюючу, усередин голови, думку велико людини».
За глибиною i серйознiстю втiлення iсторично теми, фундаментальнiстю i рiвнем наукового пiдходу обидвi картини належать до кращих зразкiв iсторичного живопису. Краще, нж будь-хто з його художникв-сучасникв показавши вибухонебезпечний виворт мпер, Репн барвисто живопису парадний фасад (Прийом волостних старшин Олександром III, 1885, там же деклька портретв Миколи II, 1890-е гг). Картина не виходила. Псля першого публчного огляду художника критикували за те, що на думку багатьох картина була «сторично недостоврною». Тодi ж, 1880 року, художник приступив до створення першого варiанта Запорожцiв. За мокрим склом дверей, що вели на терасу, вдчуваться дощовий лтнй день, але вдчуваться, що сонце ось-ось слпучим свтлом уврветься в кмнату, це допомага краще зрозумти стан людей, ще не до кнця усвдомили радсть совершившегося.
". Тема — вангельська, «Воскресння дочки ара» (1871). разом з ншими генями вн по праву царю на олмп образотворчого мистецтва свту. Каждый персонаж несет свою смысловую и пластическую нагрузку. Зявляються його багатофгурн жанров та сторичн композиц, чудов портрети. Крамського, В. Маковського, . Куди.
Ц портрети зявилися, коли Рпн перебував у свому рдному Чугув. У його альбомах по зaposявилися сотн малюнкв. Вони тягнуть баржу. Багалею у 1907 роц. Куди. У нй все — зрла майстернсть, доброчесн почуття до Рос, але нема точного влучення в предмет зображення, де б Рпн мг виявити себе по-справжньому.
Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Народився в см вйськового поселенця. Навщо. Так була розкрита один з «секретв» пдпримливих ченцв: вони зробили все, що могли, для того щоб не спадала «свята вода» в численних колодязях, з яких черпали врили казкам «чудотворним властивостями» паломники. Чи можна стосовно ц картини не роздляти почуття захвату.
кожний зображений у картин — особистсть, кожний зображений — людина. Комната полна света, воздуха, живопись картины свежая, ясная. Вн намагався бути щирим у житт й творчост.
Картина закнчено в 1883 р. пдтверджено на XI пересувно ви ставц. Ц слова лл Рпна повною мрою стосуються його самого. Репин, сдав квартиру, вышел из Академии и уехал в Ясную Поляну. рзн люди, рзн дол. Ц художники прагнули «жити вищими духовними сторонами життя й прагнули служити м». Вн весь поглинений спогляданням картини.
Змнивши композицю, Рпн висловив змну настрою, яка вдображатиме загальн процеси народницького руху 70 х 90-х рокв. ) Потм «Вдмова вд сповд» (1879-1885), нарешт, знаменита картина «Не чекали» (1884-1888, вс – ГТГ). Все заняты. Пзнше звертаться до сторично тематики.
Новицьким була знайдена копя, зроблена у XVIII столтт. Рпн зробив вдкриття в живопис – вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Первый факт. С этого времени ребенок не знал покоя. На губах стримана, але багатозначна посмшка.
Це портрети видатних украшських дячв -- широко вдомий портрет великого Кобзаря -- Т. Г. Невдомо з яких причин портрети чоловкв вдавалися Рпну набагато краще жночих. Вирзан зображення вони наклеювали на шибки, чим викликали захоплення усх чугувцв. Где тут писать, голова кругом идет от их гаму и шуму. «Хресний хд» – один з центральних добуткв у творчост Рпна. Настоящая «симфония смеха», гимн свободолюбию, находчивости, братству запорожцев –историческое полотно 1891 г. «Запорожцы пишут письмо турецкому султану» (ГРМ).
Робоч знайшли побудований в 60-70-х роках минулого столття – саме на цей час припада розквт «хресних ходв» – розподльчий колодязь. Рпн прожив довге життя — 86 рокв. Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет «Мужичок з боязких». Целый ряд картин Репина конца 70–80-х годов написан на историко-революционную тему.
Его отец, рядовой Чугуевского уланского полка, занимался торговлей лошадьми. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродженнядочкиара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». його жест, яким вн (вкотре. ) Поправля лямку, сприйматься майже символчно, за словамиСтасова. Багато живописних i графчних творв художника присвячен Укран. Крамськой говорив, що новий Рпн пише немов у якйсь лют й що нкому з росйських художникв не написати так, як написаний «Протодиякон». Укранське образотворче мистецтво ХХ — початку ХХ ст. Створен у той час роботи переконливо говорять про це: пейзажн етюди «Дорога на Монмартр», «Окрана Парижу», «Кнь для збору каменв у Вел», етюди до картини «Паризьке кафе».
Тльки в «Хресному ход» всезбльшуться, ста ще значншим. Вони зясувалися в 1959 роц, коли тут почалися будвельн роботи. Рпiн ближче познайомився з козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом. Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна.
Вершин свтового мистецтва досягла творчсть лл Рпна. Уже на живопис «врея на молитв» портрета Овденко лежала печатка луврських прогулянок Рпна в «Протодиякон», крм впливу Рембрандта, що позначився колись й на мнатюрному портрет матер 1872 р., ми бачимо щось таке, чого ранше в Рпна не було й що вдтепер зявиться характерною рисою його мальовничо манери. «Чотири року до того назад, —писал Крамськой, — Перов був попереду вд усх, ще толь до чотири роки, а псля Рпна «Бурлаков» вн неможливий. Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. Багалею у 1907 роц. Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. Для того щоб збрати матерал, художник двч здив на Волгу.
Сюжет ц картини виник раптово. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Вже релгйн картини, виконан по академчних програмах (ов його друз, 1869 Воскреснню дочки ара, 1871 обидв – Росйський музей) виявляють дивний дар художньо-психологчно концентрац, умння пдкорити вс компоненти образу – уроки старих майстрв, малюнок, колр, композицю – загальнй драматичнй задач.
Рядом – сотский (в царской деревне России крестьянин, назначавшийся в помощь деревенской полиции). Ну i народець. Так и закончил, с мыслью, что картина не удалась. Перед нами все социальные типы русской пореформенной деревни: чванливая барыня, несущая икону, военный, купцы, священнослужители, мещане, богатые крестьяне, в контрасте с ними – и с большим сочувствием – изображена растекающаяся по дороге народная толпа, странники и калеки. його жест, яким вн (вкотре. ) поправля лямку, сприйматься майже символчно, за словами Ста сова.
Картини Не чекали ван Грозний вбива свого сина – розквт творчост художника. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. У 1863 роц деяк випускники Академ вдмовилися створювати програмн картини.
«Багато зявилося картин у ту збуджену пору: вони хвилювали суспльство й направляли його на шлях людяност» (Рпн). У картинах Вдмова вд сповд (1879-85), Не чекали (1884), Арешт пропагандиста, 1880-92 все Третьяковська галерея) тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. Стасов вднс до числа самих чудових творв росйсько школи, в той час як ректор Академ мистецтв Ф. А. Брун вдгукувався про не як про «найбльшо профанац мистецтва». У нй — тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину.
Peпн працював надцю картиною бльше дванадцяти рокв. Невдовз встка про талановитого учня Бунакова розповсюдилась далеко за меж Чугува юного майстра почали запрошувати приждж в мсто пдрядники, яким були потрбн живописц та позолотники. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. Якщо прийняти як дансть вдношення художника до зображення простору, мру люзорност й матеральност зображення, «ван Грозний» -- досконале створння. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл -- це бурлаки. У Чугув Рпним написаний Протодиякон, яким захоплювався сам Мусоргський. Продовженням цього ряду образв став Селянський хд у Курськй губерн. Кустодиева и Н. С.
Перегруженность сказалась даже в названии произведения: «Царевна Софья Алексеевна через год после заключения в Новодевичьем монастыре, во время казни стрельцов и пытки всей ее прислуги в 1698 году». Вони темною плямою рзко видляються на тл блакитного неба жовтувато-голубуватих далей. Пзнше звертаться до сторично тематики.
После этого иконописца отправили в психиатрическую лечебницу. Рпн зробив вдкриття в живопис — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Переписка. У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж. Осучаснюя мотиви втчизняно стор, майстер перетворю картини в могутн згустки почуттв емоцй – гнву ненавист старого до нового (Царвна Софья через рк псля висновку в Новодевичьем монастир, 1879, там же), насилля страху (ван Грозний син його ван, 1885, там же), нищвних, переможних веселощв (Запорожц пишуть лист турецькому султану, 1878-91, Росйський музей). Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал.
Зокрема, для центральних персонажв художник вибрав Д., Не чекали, 1884-1888 рр. ). Особливо це стало очевидним пiсля знайомства в 1887 роц з Д. I. За пзншими оцнками найцкавшими були етюди Монмартру та Веля. Рпн пшов учитися конопису в майстерню Бунакових. Але вона мстить також тематику укрансько культури, стор, народного життя та побуту.
Чортовський народ. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. Рпн зробив вдкриття в живопис -- вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу.
Евангельский сюжет наполнился для него жизненным, реальным содержанием. Драгомирова. Потм художник перехав у Втебську губерню, придбав там маток.
Репин и И. Н. Повльно, друг за ншому, вони нби проходять перед зрите лем. З не, як казав сам художник, пшла його слава по всй Рус великй. Ц слова лл Рпна повною мрою стосуються його самого. Рпн та. Рпн -- один з найбльших у свтовому мистецтв майстрв портретного живопису.
Художник зобразив революцонера, вернувся в рдний дм з заслання. кожнийзображений у картин — особистсть, кожний зображений — людина. И, собрав все деньги, которые он заработал написанием икон, отправился в столицу. «Хреснийхд» — один з центральних добуткву творчост Рпна. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо.
Куди. Тут надзвичайно виразилося режисерську майстернсть художника. Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини -- Чугув.
Но первой работой, которая вызвала бурную реакцию общественности, была картина «Бурлаки на Волге» (1870–-1873, ГРМ). Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. Народився лля Юхимович Рпн 24 липня (5 серпня) 1844 в невеликому мстечку Чугув на Харквщин, яке у той час було вйськовим поселенням, у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна.
Изменив композицию, Репин выразил смену настроения, отражающую общие процессы народнического движения 70-х и 90-х годов. ) Затем «Отказ от исповеди» (1879–1885) и, наконец, знаменитая картина «Не ждали» (1884–1888, все – ГТГ). Казалось, она спит. Работал он над картиной долго, все ему не нравилось, все хотелось чего-то другого.
Судорожна хватка царя вана, його кист рук, його божевльн оч й погляд гаснучого царевича -вражають. Весь його вигляд сповнений достонства. Усмхненого козака у блй шапц позував журналст письменник Гляровський. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. «Судья теперь – мужик, а потому надо воспроизводить его интересы. », – писал он Стасову. В конце 1870-х годов Репин начал работать над картиной из истории Запорожской Сечи середины ХVII века – «Запорожцы пишут письмо турецкому султану».
" Ну i народець. Начебто перед нами в русвся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Н «Бурлаки на Волз», н т його цього пероду що неспроможн у порвнювати з «Хрещеним ходом», настльки тут широко правди у, а головне, художньо переконай тельно показано справжн обличчя по реформенной Рос, соцальну нервнсть, громадська неспра ведливость, утиск мораль ное приниження простого народу. У цьому картин Рпна лпше, нж в кому б не пшли, виражено усе те, чого стре мились його сучасники: чее «хорове» звучання теми.
Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал. Одной из вершин творчества мастера и русской живописи II-й половины ХIХ века стало полотно «Крестный ход в Курской губернии», написанное Репиным по живым наблюдениям с натуры. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору. Морское дно Репин писал с натуры в знаменитом парижском аквариуме. Багалея й багато нших.
Картина було написано швидко, натхненно. Ведомости. У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно. Псля неяк ких переробок навесн 1873 р. рабо той був закнчено.
Виконав як нхто. Он вспомнил, как умирала его сестра Устя и как это потрясло всю его семью. Багато живописних i графчних творв художника присвячен Укран. Це —ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом ЗапорзькоCiч. Виконав як нхто. Однак поряд з стинно трагчними нотами в не наполегливо звучать нш.
Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. Неласково его приняла столица в 1863-м.
Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Бурлаки у Рпна як угне тенные, а й сильним духом, винесення ливые люди. Изнывая от смеха, привалился к столу дед с чубом на лбу. Все це займа велику частину у творчому доробку митця. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Мастерство Репина-портретиста в полной мере выразилось в одном из последних его значительных произведений –«Торжественное заседание Государственного Совета 7 мая 1901 года в день столетнего юбилея со дня его учреждения» (1901–1903, ГРМ), – исполненном Репиным с помощью его учеников Б. М.
Здесь в высшей степени выразилось режиссерское мастерство художника. В эту минуту в комнату вошел Христос.
Вн остаточно усвдомив сво призначення. Сьогодн його полотна прикрашають найвдомш музе свту. Справжнй селянин. Творчсть Рпна називають панорамою росйсько стор друго половини ХХ столття. Його першими «художнми творами» були зображення улюблених коней — вилплен або вирзан з паперу. Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз». На Заход цю роботу назвали «найсонячншою картиною» Вденсько всесвтньо виставки.
По сырой отмели медленно, тяжело идут бурлаки. Тут вн пише портрети селян — «Мужик з лихим оком» (моделлю для якого був золотар Радов, хрещений батько художника), «Мужичок з полохливих», — а також чудового «Протодиякона» (портрет. Але глядач про це не дума. «Розповсти» про них – в цьому Рпн бачив громадянський обовязок художника.
лля Рпн народився 24 липня (5 серпня) 1844 р. у слобод Осинвка мста Чугува на Харквщин. Все це нада картин риси монументальност, вдповдн дейним строю. С. 126). Шевченка (акварель) етюд картини Укранська селянка (олвець) Запорожець за Дунаем (офорт) Чорноморська вольниця. Вн створю чудов, гострохарактерн типажн композиц («Мужичок з боязких»), 1877.
встиг справд багато, як у кльксному, так в яксному сенс. Симпатизувала староврам, шанувала деяк хн звича, зокрема заборону на курння. Бурлаки на Волз (1870-73, там же) також пишуться як академчне замовлення.
Це вже не рка Йордан, не романтичне мсто древньо тал — це Волга, це Рося, перед нами росйський народ. Тодi ж, 1880 року, художник приступив до створення першого варiанта Запорожцiв. Чикаленко й багато нших. У творчй спадщин видатних художникв. Комната небогатой интеллигентной семьи. Перший закнчений ескз олю зявився в 1887 роц.
У 1880-х рр. М., Л., 1949. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Репин забыл о конкурсе, об Академии. «Мужик лихий на оч» -- знову незвичайно живе зображення, знову не знаходимо слв, щоб пояснити, що це за людина.
А поки що вн фарбу дахи, екпаж, навть вдра, й навчаться в малювальнй школ Товариства заохочення художникв. Ултку 1863 року артльники працювали у Воронезькй губерн неподалк вд Острогозька — мстечка, де народився художник ван Крамськой. В Академию, так как он был не знаком с техникой рисования, его не приняли. У 1880-х рр. Народ «осмотрительно» отделен в этой толпе от «чистой публики» становыми, урядниками и пр. Навщо.
«Я подцепил в селе проклятую лихорадку», – жаловался Репин друзьям, – «Возможно, моя болезнь связана с этим колдуном. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл – це бурлаки. Хоча, за великим рахунком, Рпну пробачати не було чого.
Рпн зробив вдкриття в живопис — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу.
Н. Крамський, «Софя справля враження замкнутого в залзну клтку тигра, що совершенно вдповда стор». Кожна деталь картини написана легко, без диного виправлення. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ.
В ней он выразил свои мысли и творческие принципы. Народ «обачно» вддлений в цьому натовп вд «чисто публки» становими, урядниками та н. Кожен персонаж несе свою смислову пластичну навантаження. Не дивлячись на вс труднощ, Рпн наполегливо вчився. Софья производит впечатление запертой в железную клетку тигрицы. Навщо.
Багалею у 1907 роц. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл — це бурлаки. Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно.
Проте наря ду з справд трагчними нотами у нй наполегливо звучать укранськ й нш. 1994. Вн створю чудов, гострохарактерн типажн композиц (Мужичок з боязких, 1877, Нжегородський художнй музей Мужик з поганим оком Протодакон, – обидва 1877, Третьяковська галерея), образи видатних дячв культури (Н. Картини художника вдносять до вершин передвижнического мистецтва. В останн роки вн перейшов на бблйн сюжети. Солнечные зайчики испестрившие белое одеяние писателя, прыгающие повсюду – по одежде, траве, листве деревьев – придают картине неизъяснимое очарование.
У 1863 роц Рпн змг похати до Петербургу. Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» – розквт творчост художника. Вн створю чудов, гострохарактерн типажн композиц («Мужичок з боязких»), 1877. Здаться, вся Рося та частина Украни постала в обличчях. На Заход цю роботу назвали «найсонячншою картиною» Вденсько всесвтньо виставки. Хоча, за великим рахунком, Рпну пробачати не було чого.
Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене свтотньовими контрастами (особливо в Не чекали) – психологчною пластикою персонажв говорячих деталей. Попереду-так було прийнято в бурлацьких партях-найсильнш. Рпн прожив довге життя -- 86 рокв. Роль «Запорожцiв» у творчiй спадщинi Рпiна оцiнив Стасов — ще в ескiзi вiн вiдчув х значущiсть як "найвищого творння", порiвнявши з «Нiчним дозором» Рембрандта. «Суддя тепер – мужик, а тому треба вдтворювати його нтереси. », – писав вн Стасову. Незважаючи на запрошення на самому високому офцйному рвн (лист К. Е. Ворошилова, 1926) Рпн в результат так не повертаться на Батьквщину, хоч дару в радянськ музе сво картини, пдтриму звязки з учнями друзями (такими, як.
Скептики связывают эти факты с тем, что картина очень реалистично написана. (Заметим, что первый вариант композиции 1880г. Такого образу в росйському мистецтв ще не було. Глядач весь поглинений спогляданням картини.
У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. справедливо вважаться творчсть Рпна. лля Юхимович Рпн (1844-1930)народився на Укран, в Харквськй губерн, в укранських конописцв познайомився з початковими навичками ремесла. У Париж створено й картину «Садко в пдводному царств» (1876), яка викликала глузування й була названа «акварумом». Тут там головне – народ. Вважають, що «вдчути» Рпну допомогли спогади про померлу сестру Устю.
В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Важливше й глибше завданнянхто ще з росйських живописцв не брав». Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь.
На знак протесту вони покинули навчальний заклад, що не закнчивши курсу, утворили з. Навчання живопису у бограф Рпна почалося вже в тринадцятирчному вц. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Бурлаки у Рпна не тльки пригноблен, але сильним духом, витривал люди. Угрюмо, в упор смотрит прямо на зрителя этот крепкий, решительный, видавший виды матрос.
Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». 11 авг. Голова обертом йде вд х гаму шуму, з ними неможливо розлучитися, — писав Рпiн Стасову, — веселий народ. Рпiн ближче познайомивсяз козацькими старожитностями та архiтектурою, народним побутом. Так ли это – судить зрителям.
И только последний старик обессилел, опустил голову, повис на лямке. Художник зацкавився сюжетом, в 1880 роц почав першу серю етюдв.
Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення. Весь його вигляд сповнений достонства. Пленерни уроки для нього не пройшли даром. кожнийзображенийу картин — особистсть, кожний зображений — людина.
До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . Рпн— типовий реалст, який проте не копював природу, а перевтлював мотиви свом розмашним, часто майже експресонстичним малярством. Peпна.
Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть. Юрба здаться нескнченною, не видно ан початку, ан кнця. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН. У нй – тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Несмотря на все трудности, Репин упорно учился. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченко «Кавказ». Шевченка (акварель) етюд картини Укранська селянка (олвець) Запорожець за Дунаем (офорт) Чорноморська вольниця.
За легендою, лист було написано в 1676 р. кошовим отаманом ваном Срком «з усм кошем Запорозьким» у вдповдь на ультиматум султана Османсько мпер Мехмеда (Мухаммеда) IV. Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност. Каждый персонаж переживает что-то своё.
Кожний учасник цього ходу разюче ндивдуальний, з свом особливим поводженням, вс разом диним нескнченним потоком спрямован до невдомй нам мети невдомою волею. Вона була грамотна й начитана, знала напамять поеми Жуковського.
И дома вечером он никак не мог успокоиться и все просил брата играть Бетховена. Вони тягнуть баржу. Барвиста кладка Рпна вдрзняться тут небаченою колись щльнстю й упевненстю. Он идет прямо к матери.
Согласно мистической версии, рука художника перестала действовать после того, как он написал картину «Иоанн Грозный и его сын Иван» в 1885 году. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . В дитинств лля спзнав увесь тягар злиденного життя, соцальний стан вйськових поселян в Росйськй мпер був лише трохи лпший над станом крпакв. А вокруг стола собралась запорожская казачья вольница писать ответ турецкому султану.
Рядом, за решеткой окна, голова повешенного стрельца. Крамського, В. Маковського, . Создавая ее, Репин ездил на Волгу искал модели исполнял этюды. Народився уЧугув (нинХарквсько област), у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна. Передвижники, прагнучи свою творчстю служити народов, владнували пересувн художн виставки.
Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» -- результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. К концу 70-х –к 80-м годам относятся и основные произведения Репина исторического жанра: «Царевна Софья» (1879, ГТГ), «Иван Грозный и сын его Иван 16 ноября 1581 года» (1885, ГТГ). Недарма про них Гоголь писав, все це правда. Прогов, М. П. Мусоргський, 1881 П. А. Стрепетова, 1882 все – там же портрети Л. Н. Толстого, написан пд час перебування художника в Яснй полян в 1891 пзнше), рацозн свтськ однофгурн (Баронесса В. И. кськуль фон Гильдебрандт, 1889, там же) ефектн багатофгурн портрети (Словянськ композитори, 1871-72, Московська консерваторя Урочисте засдання Державно Ради, 1901-03, спльно з Б. М. Кустодвим. За час служби в Чугувському уланському полку Юхим Васильович встиг взяти участь у трьох вйськових кампанях, мав нагороди. Зокрема, для центральних персонажв художник вибрав Д. Це портрети видатних украшських дячв – широко вдомий портрет великого Кобзаря – Т. Г.
Зображуючи запорожцiв у момент найвищого прояву х життлюбства i безстрашностi, Рпiн розкрива справжню стихiю народних характерiв, дух лицарства i товариства, притаманний козакам. Але невдовз Рпн змнив. Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма. Просто ц намагання трактувалися по-рзному. Тут там — рухлюдсько маси. Вн вдмовився вд пручи молинейного протиставлення вс увагу зосередив на од них бурлаках.
Багалею у 1907 роц. 3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну i Чугув в лист до Д. Вн-то i «вдмочив» ядерне задиракувате слвце, що визвало дружнй регт i блискаючими розумними очима, переможно дивиться на товаршв. Для цього. Работал весь день, не замечая времени. Шульга, Ф. Чуприненко та нш.
Останн 30 рокв життя Рпн прожив у Фнлянд, у свой садиб Пенати в Куоккал. Вокруг него смех «расходится волнами»: от заразительно хохочущего седоусого казака до улыбающегося молодого красавца. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». Рпн самовльно скоротив перебування за кордоном, де був у1873—1876, хоча витратив час на вивчення музейних зброк та творв сучасних французьких майстрв.
Яворницкий (Эварницкий), послуживший моделью для писаря, много помог художнику в сборе материала. Навщо. Недаром про них Гоголь писал, все это правда.
В результате Репин создал большое значительное произведение, в котором с исключительной экспрессией была раскрыта идея свободы народа, его независимости, гордого казацкого характера и его отчаянного духа. Peпна. В Рос ж тривалий час цнували за показово-соцальний сюжет. Псля деклькох переробок до весни 1873 робота була закнчена. К 1871 году Репин уже обрел некоторую известность в столице – его картина «Воскрешение дочери Иаира» была очень благосклонно принята публикой и критиками, слух о молодом талантливом художнике дошёл и до Первопрестольной.
Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв. Тут там головне — народ. Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Вн одержав Велику золоту медаль право похати за кордон.
Направо у дверей стоит пристав, читает бумаги, только что вынутые из чемодана. У шстнадцятирчному вц юнак покинув майстерню, батьквський дм: йому запропонували 25 рублв на мсяць за роботу в кочвнй конописнй артл, що за мрою виконання замовлень рухалась з мста до мста. Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл – це бурлаки. Материально он старался помочь нуждающимся и найти им заказы. У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Рпн працював над темою революцйного руху, бачивши в революцонерах борцв за народне щастя ("Вдмова вд сповд", 1879-1885 рр. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» -- частиною художнього твору. Батько художника Юхим Васильович (1804—1894) був у родин старшим з дтей.
Картина була написана швидко, з натхненням. Однак, вдокремлений вд Радянсько Рос (коли Фнляндя отримала незалежнсть) в свох Пенатах, вн потм неодноразово виражав неприйняття нового режиму у великому, в малому, ршуче засуджуючи як червоний терор, так нову орфографю. Його сусд злва-могутнй добрий богатир, праворуч (позував матрос лька)-озлоблений людина з важким поглядом спдлоба, поряд з ними, ще повними сил, виснажене обличчя знесиленого людини, що ледве триматься на ногах-У центр вс групи зовсм ще юний бурлака, вперше йде линвою. И вот уже перед нами не царь, а отец.
В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Вн намагався бути щирим у житт й творчост. По сравнению с ним лицо умирающего царевича выглядит гораздо более умиротворенным, человечным, живым. Вн був закоханий в укранську природу, людину, фольклор та висував проблему укранського стилю в мистецтв. Листування.
Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Усе це нада картин риси монумен тальности, вдповдн дейного строю. Живопис Рпна дуже вльна, широка, темпераментна, соковита (чого не можна сказати про «Бурлаки»), але невловимо змнються в залежност вд портретируемой модел. В центр зображений писар, який сидить за столом i старанно виводить гусячим пером слова листа до турецького султана Магомета IV. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» — частиною художнього твору.
глибокий психологзм кожного образу, композицйне, колористичне майстернсть. «Чотири роки тому, -писав Крамськой, – Перов був попереду всх, ще тльки чотири роки, а псля Рпна«Бурлакв» вн неможливий. Чортячий народ. Але глядач про це не дума. Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу. Але драматизм в картин «Царвна Софя» носить до певно мри зовншнй характер. Рпн особливо високо цнив саме цей рембрандтовьский шедевр навряд чи можна сумнватися в тому, що «Ян Собесський» пдказав художников й загальну концепцю «Протодиякона»: не тльки такий же посох у руц, але й вся жирна кладка живопису — трактування фону, рук самого обличчя — говорять про те, що лтн вдвдування Рпним Ермтажу не пройшли даром для його чугувського пероду. Жагучим протестом проти подбного поневолення людини пройнята вся картина.
Вони тягнуть баржу. Картини «Арешт пропагандиста», «Пд конвом», «Не чекали» та нш вдображають явне спвчуття свом героям. Рпн знав всх, вс знали Рпна. Крм написання картин, вн в Академ Мистецтв керував майстерн. А в 1863 роц вн перехав до Петербурга, щоб вчитися в Академ Мистецтв.
Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Уланова). Надзвичайно важливу частину рпнського спадщини складають його портрети. Убийство свершилось. Знову тамниця народного буття його нерозгадансть устремлнь. Ескз картини Запорожц пишуть листа турецькому султану знаходиться в Третьяковськй галере.
" У цiй «хоровiй» картинi кожен персонаж веде свою партiю — кожен зображений ма свiй характер, свiй норов. Жива, трепетна переконливсть образу, часом доходить до натуралзму (як в портрет Мусоргського, де великий композитор представлений важко хворим), досяга особливо задушевност в камерних портретах майстра («Графиня Луза Мерс дАржанто», 1890, Третьяковська галерея) портретах рдних / О. Ильченко // Всеукр. Вн вдчува, що чугувських навичок явно недостатньо для Академ мистецтв. Весь його вигляд сповнений достонства. Нет, кажется, жанра, в котором бы он не заявил о себе: портреты, портреты-типы, портреты-картины, стоит вспомнить только образ дьякона Ивана Уланова из родного села Чугуево, которого мастер, обесмертил в своем «Протодьяконе» (1877, ГТГ) и о котором писал: «ничего духовного –весь он плоть и кровь, лупоглазие, зев и рев. » (И. Е.
Колорит розкрива загальний настрй виникаючо сцени. У нй – тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. Все це займа велику частину у творчому доробку митця. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся.
Та, вдслуживши 27 рокв, вн не став навть унтер-офцером, бо ще в перш дн солдатчини нагрубянив начальству й був занесений у «штрафн» списки. Толстого (1887 р. ). Батьки, помтивши пристрасть хлопчика до малювання, вддали його в корпус топографв, «у найбажанше мсце навчання, де малюють аквареллю креслять тушшю», як напише художник через багато рокв у свох спогадах «Далеке близьке». Розквт творчост Рпна припав на 1880- роки. В бытовой живописи Репиным создано монументальное полотно «Крестный ход в Курской губернии» (1880–1883, ГТГ).
Кажет ся, що силуети як йдуть зливаються на дину цльну групу. В первом в упрек Репину можно поставить чрезмерное увлечение костюмами, антуражем, хотя образ самой Софьи, «тигрицы в клетке», неукротимой, как и ее державный брат, очень выразителен. Етюди до «Державнй Рад» вдкривають новий метод портретирования, вони написан дуже загально, ескзно, в них видлена лише одна, але найхарактернша риса модел, що дозволя створити гострий, майже гротескний образ.
Такого образу в росйському мистецтв ще не було. Он написал книгу «Далёкое близкое». «Хресний хд» — один з центральних добуткв у творчост Рпна. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Музыка переносила его в мастерскую, к картине.
Там було на що подивитися. Захдн критики називали його генальним живописцем, зараховували до когорти обраних. Рпна належать також чудов за характеристиками мальовничй маестро етюди, так, як етюд гнатьва, обер-прокурора Святйшого Синоду Побдоносцева т. Д. Вони написан з неймоврною мальовничй легкстю свободою, широтою смливстю в поднанн червоного з золотом. Незважаючи на те, що «Протодиякон» -- прославлена картина, вона все-таки портрет, але портрет, що вирс до картини, як портрет так званого «Яна Собесського» Рембрандта (насправд автопортрет його) вирс до одн з славнозвсних у свт картин. «Багато зявилося картин у ту збуджену пору: вони хвилювали суспльство й направляли його на шлях людяност» (Рпн).
Вони тягнуть баржу. Работа над «Запорожцами» была начата еще в 1880 г., когда Репин в первый раз совершил поездку в Запорожье, после которой писал Стасову: «. Третьякову, зараз вн висить у Третьяковськй галере. Чортовський народ. 3 яким хвилюванням, милуванням вдзиваться вн про Слобдську Украну i Чугув в лист до Д. Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись.
Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю. Куди. Такого образу в росйському мистецтв ще не було. Шевченка проект памятника Т. Г. Там он написал картину «Мужик с дурным глазом».
Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень. Саме в Чугув створене полотно «Протодиякон» з складним образом православного священника, що викликав суперечлив вдгуки через суперечливсть само особи. Все це займа велику частину у творчому доробку митця. Куди. Укранськ мотиви пронизують життя i творчють. Ю. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . «Ян Собесський» був тльки трамплном, з якого Рпн зробив свй дивний стрибок у живопис, який настльки переполошив всх художникв, який схвилював росйське та укранське культурне суспльство кнця 70-х початку 80-х рокв ХХ ст. Знову тамниця народного буття його нерозгадансть устремлнь.
Вн завжди залишався художником-громадянином. Вони тягнуть баржу. Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення. Куликова.
Композиционный центр картины – кошевой атаман Иван Серко. «Суть мистецтва поляга в його чарвност. Це — ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом Запорзько Ciч.
Вже немолодим вн вийшов у вдставку й одружився з Тетяною Бочаровою (померла 1880 p), також з родини вйськових поселенцв. Ддусь художника по материнськй лн — Степан Васильович Бочаров — також багато рокв вддав вйськовй служб. Яворницький (Яворницький), що послужив моделлю для писаря, багато допомг художнику в збор матералу. Яворницьким – земляком художника, знавцем iсторi запорозького козацтва. Вона написана в двох варантах: один знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз (1891 р. ), а другий -- в Харьквському художньому музе (1896 р. ). Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. кожний зображений у картин – особистсть, кожний зображений – людина.
Рпн зробив вдкриття в живопис — вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Рпн задуму пише велику картину «на мсцевий смак» — «Паризьке кафе», спокй вдвдувачв якого порушено присутнстю кокотки. У образ Христа, у його благороднй стриманий ности позначилися, безсумнвно, отго лиски тих вражень, як Ре пин винс вд картини А. А. вано ва «Явище Христа народу».
Рпн — один з найбльших у свтовому мистецтв майстрв портретного живопису. рублв мператор Олександр III. Проте невдовз корпус був розформований, топографи вихали. Вн часто прижджав на Слобожанщину, щоб збрати матерал для свох картин. Це перш за все «Арешт пропагандиста». (Зауважимо, що перший варант композиц 1880р.
Укранське образотворче мистецтво ХХ -- початку ХХ ст. Народився Рпн в 1844 роц в Чугув (на Укран) в см вйськового поселянина. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Образ Соф не вльний вд театрально афектац душевних рухв.
Непримиримо, зло горят ее глаза на бледном лице, губы сжаты, разлохматились волосы.
Вона написана в двох варантах: один знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз (1891 р. ), а другий – в Харьквському художньому музе (1896 р. ). При всх перевагах можна не визнати певного «педалювання», надмрного «пафосу викриття» в цьому твор. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силуробитинебувале. У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке».
Для молодого художника эта сумма представлялась просто огромной. Почасти так воно було. Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. У творчй спадщин видатних художникв. Такий же динамiчний, соковитий i темпераментний живопис, витриманий в теплiй червоно-вохристiй колористичнiй гамi, що переда приглушенi фарби лiтнього надвечiря, диму, туману, що огортають козацьке товариство.
Шевченку (туш) Прометей за одноменною поемою Т. Г. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. Так закончилось детство, когда покинул родные места Репин.
Навщо. Здаться, грань, де кнчаться мистецтво, от-от зруйнуться. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» -- розквт творчост художника.
Художнику вдаться створити вдчуття д, яка немов вдбуваться на очах глядача. встиг справд багато, як у кльксному, так в яксному сенс. Яворницькому, який одного разу зачитав, як курйоз, свом гостям, серед яких був. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Жива, трепетна переконливсть образу, часом доходить до натуралзму (як в портрет Мусоргського, де великий композитор представлений важко хворим), досяга особливо задушевност в камерних портретах майстра («Графиня Луза Мерс дАржанто», 1890, Третьяковська галерея) портретах рдних По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл — це бурлаки. Тльки в «Хресному ход» усе укрупнються, ста ще значншим.
Справжнм розквтом творчост Рпна став перод з моменту його повернення на батьквщину. Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно. Навколо нього смх «розходиться хвилями»: вд заразливо регоче сивоусого козака до усмхненого молодого красеня. Тльки в «Хресному ход» усе укрупнються, ста ще значншим. Задум цлком у дус викривально жваво писи 1960-х рокв. та глибокий психологзм кожного образу, композицйне, колори стическое майстернсть.
Тльки в «Хресному ход» всезбльшуться, ста ще значншим. Рпн. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. Вн шука роботу в майстернях конописцв фотографв, але марно. Ц художники прагнули «жити вищими духовними сторонами життя й прагнули служити м».
Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини — Чугув. Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал. Усюди гра пастозних прозорих шарв фарби. Кожний учасник цього ходу разюче ндивдуальний, вс разом диним нескнченним потоком спрямован до невдомо нам мети невдомою волею. Пд час навчання там прекрасно проявив себе, отримавши дв золотих медал за сво картини. Вн слухав «думи» народних спвакв-бандуриств про Запорзьку Ciч, зробив багато замальовок iетюдв з типових представникв козацтва, зiзбро характерно для козацтва, одягу iрзних речей, як збереглися в музеях.
Де тут писати, голова йде обертом вд х гаму шуму. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. При робот над цим образом Рпн використовував етюди, для яких позував хлопчик на мя ЛарКо.
Не доносчик ли. За легендою, лист було написано в 1676 р. кошовим отаманом ваном Срком «з усм кошем Запорозьким» у вдповдь на ультиматум султана Османсько мпер Мехмеда (Мухаммеда) IV. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, .
Композицйне ршення – фгура заповню собою весь полотно – сприя монументализации образу. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. У полотн «Хресний хд в Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя псляреформено епохи. Цякартина справила буквально фурор. Вони тягнуть баржу. Рпн — художник-епоха.
У першому в докр Рпну можна поставити надмрне захоплення костюмами, антуражем, хоча образ само Соф, «тигриц в клтц», нестримно, як державний брат, дуже виразний. з всх картин Рпна глядача захоплю «ван Грозний вбива свого сина». Правда, в т часи, коли писалася картина, Рпн не мг знати деяких цкавих подробиць, повязаних з «чудодйними» дяннями, творити в «Корнний пустки». «Ах, Слобдська Украна, у мене до невсе бльшаiбльшатуга. Вн не звик до лямки, все намагаться поправити, але це йому мало допомага.
У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. Репин изучает материалы, делает эскизы, пишет этюды. Вс недолки, все можна пробачити художнику, якщо його творння зачарову». Александр Пороховщиков, хозяин гостиницы «Славянский базар», заказал молодому художнику картину «Собрание русских, чешских и польских композиторов» за 1500 рублей.
Усюди гра пастозних прозорих шарв фарби. кожнийзображений у картин — особистсть, кожний зображений — людина. В. К. Розвадовський мав намр створити листвку, грош вд продажу яко спрямувати на будвництво памятника. Досить сказати, що «Протодиякон» — перший справжнй Рпн, Рпн майбутнх картин. Чортовський народ.
Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет Мужичок з боязких. Глядач весь поглинений спогляданням картини. Он судорожно обнимает сына, зажимает рану, пытается остановить кровь. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». Глубокое проникновение большого художника в народную жизнь, критическое восприятие действительности характерны для этого произведения.
От поради вана Крамського молодому Рпну: «Якщо ви хочете служити суспльству, ви повинн знати й розумти його у всх нтересах у всх його проявах». Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Рпна. Рпнська портретна галерея чудова не тльки й не стльки вдображенням певних сторичних осб, але, це найголовнше, — вдбиттям життя його часу.
Догорает день, вьется дымок костров, далеко-далеко раскинулась широкая степь. Тут там головне -- народ. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Основний (можна сказати, класичний) варант картини був завершений в 1891 роц.
це синтетичне ршення дозволя показати приватний епзод життя як серйозну соцальну проблему. Сьогодн його полотна прикрашають найвдомш музе свту. Це зроблено майстерно.
Вони тягнуть баржу. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. ну и народец же. Рпн особливо високо цнив саме цей рембрандтовьский шедевр навряд чи можна сумнватися в тому, що «Ян Собесський» пдказав художников й загальну концепцю «Протодиякона»: не тльки такий же посох у руц, але й вся жирна кладка живопису -- трактування фону, рук самого обличчя -- говорять про те, що лтн вдвдування Рпним Ермтажу не пройшли даром для його чугувського пероду.
Чертовский народ. Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення.
Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика.
На зароблен 100 рублв двадцятилтнм юнаком подався до диного в Росйськй мпер закладу де навчали художникв 151 Петербурзько Академ Мистецтв. Картина стала подю в мистецькому житт початку 70-х рокв, але була зустрнута по-рзному. з всх картин Рпна глядача захоплю ван Грозний вбива свого сина. Це нове поляга не тльки в небаченй до того чисто рпнськй тематиц, що вдкриваться «Протодияконом», але й у самому живопис, його установках характер. Саме ц задуми мав на уваз майстер, коли, збираючись пережджати з Москви у Петербург, заявляв про сво бажання писати картини «з само животрепетно життя».
Тут там головне -- народ. Силу этого человека я сам испытал, притом, дважды». У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». Поздка 1880 року на мiсця колишньо Запорозько Сiчi за маршрутом, розробленим iсториком М. I.
Горестно, недоуменно смотрит на Софью молоденькая черница – прислужница. Розквт образотворчого мистецтва в Рос припав на другу половину XIX столття. Особливо багато статей про «Бурлаки на Волз». У цьому свт чванства ханженства Рпн не випадково видля бдняка-горбаня – одного з небагатьох ревно врять в диво. У цй картин Рпна вдалше, нж у кого б то не було, виражене все те, до чого прагнули його сучасники: могутн «хорове» звучання теми. Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, службовця нтересам народу. Peпна.
В поисках более типического Репин заменил женскую фигуру мужской. Це час формування теч, в основ якого були закладен де критичного реалзму. В результат вийшла картина, в якй ми знаходимо сам рзн характери типи: в першй четврц -расстрга Канн, що послужив головною моделлю Рпну, сильний, розумний, схожий на «народного флософа» в наступнй груп – юнак Ларька (видлений червоною плямою сорочки), який намагаться бунтувати, зрвати лямку, як писав про нього Стасов, – втлення протесту «могутньо молодост проти нероздленого покрност змужнлих, зламаний звичкою часом дикунства геркулесв, крокуючих навколо нього, попереду позаду». Дитинство лля мав щасливе.
Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень. Але вона мстить також тематику укрансько культури, стор, народного життя та побуту. За работу «Садко», написанную в Париже, получил звание академика Репин. Он просто писал человеческое горе и вместе с родителями переживал смерть их дочери. Народництво, тероризм, толстовство, росйсько-турецька вйна, Перша свтова вйна, три революц — Рпн на все «вдгукнувся». Народився лля в Чугув (поблизу Харкова) 24 липня 1844 роц. Кожна деталь картини написана легко, без диного виправлення.
Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. кожний зображений у картин – особистсть, кожний зображений – людина. Крамской. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродженнядочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз».
По сут, вн бду, а допомоги нема н вд кого. У 1922-25 вн пише навряд чи не кращу з свох релгйних картин, Голгофу (Музей мистецтв, Прнстон, США), що проймм безпросвтним трагзмом. Красицький, С. Прохоров, .
Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» -- результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Биография краткая рассказывает, что там он заинтересовался живописью Э. Мане. Дн сумнвв хитань, дн болсних прогулянок по Ермтажу, з метою вийти з творчого тупика, у який Рпн потрапив псля «Бурлакв», безвсти минули. Навщо. У результат цих поздок ллею Юхимовичем були написан картини «Протодиякон», «Укранець за косовицею», «Хата в Чугув», «Мужик лихий на оч», «Вид у Мохначах», портрети матер, батька, дружини художника, професора Д.
Чи можна стосовно ц картини не роздляти почуття захвату. Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет «Мужичок з боязких». овернення з пенсонерського вдрядження. Бабушка что-то шьет или вяжет, мать играет на рояле, дети готовят уроки. Сам малював вдносно мало.
Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». Рпн. Успх було исключитель ным, зрозумло, серед демократи чески налаштованих глядачв.
Але не це головне. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Он подошел к ложу, на котором покоится девочка. Але незабаром Рпн змнив його.
На губах стримана, але багатозначна посмшка. Для всх стало очевидним, що вже неможливо зупинитися хоча б на маленьку станцю, залишаючись з Провим на чол». Н. Крамський — тод ще зовсм молодий художник а в счн 1864 року був прийнятий в Академю. Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност. «ов» удостоний Мало золото медал. разом з ншими генями вн по праву царю на олмп образотворчого мистецтва свту. Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма. С. 126).
Трогательное, нежное лицо, худенькие руки сложены на груди. Серед моделей, позувало Рпну для картини, багато вдомих особистостей. У творчй спадщин видатних художникв. У пошуках бльш типового Рпн замнив жночу фгуру чоловчий. На ворогв завжди наганяв страху. После долгой и упорной работы по поиску нужного композиционного и смыслового решения, разработке образов в этюдах Репин написал большую многофигурную композицию, показав торжественное шествие сотен людей всех возрастов и званий, простонародья и «благородных», штатских и военных, мирян и духовенства, проникнутых общим воодушевлением.
Майстернсть Рпна-портретиста в повнй мр виразилося в одному з останнх його значних творв -«Урочисте засдання Державно Ради 7 травня 1901 року в день столтнього ювлею вд дня його заснування» (1901-1903, ГРМ), – виконаному Рпним за допомогою його учнв Б. М. Кустодва Н. С. Куликова. «Матеральне питання» виршиться лише через клька рокв, коли лля Рпн писатиме портрети на замовлення.
Це зроблено майстерно. У нй — тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. От поради вана Крамського молодому Рпну: «Якщо ви хочете служити суспльству, ви повинн знати й розумти його у всх нтересах у всх його проявах». При всех достоинствах нельзя не признать определенного «педалирования», чрезмерного «пафоса обличения» в этом произведении. Серед моделей, позувало Рпну для картини, багато вдомих особистостей.
Справжнй селянин. Стасов отнес ее к числу самых замечательных произведений русской школы, в то время как ректор Академии художеств Ф. А. Этюды к «Государственному Совету» открывают новый метод портретирования, они написаны очень общо, эскизно, в них выделена лишь одна, но самая характерная черта модели, позволяющая создать острый, почти гротескный образ. Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю.
Толстого (1887 р. ). Шедевров, которые отображали подлинную жизнь, было очень много. Заклинання чад лампад замсть лкв, дезинфекцй, щеплень, лкарень. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз». Шляхи його розвитку багато в чому збгалися з рухом розвитку лтератури. Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз».
Долго и мучительно работал Репин над этой картиной. Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись. У Чугув Рпним написаний «Протодиякон», яким захоплювався сам Мусоргський. Продовженням цього ряду образв став «Селянський хд у Курськй губерн». Образотворче мистецтво не залишилося осторонь вд процесв, що торкнулися суспльну свдомсть. Добре вдом картини ван Грозний син його ван (1885 р. ) Запоржц пишуть лист турецькому султанов (1891 р. ). На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича.
Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Рпн виконав наказ свого вчителя. Вн народився в славетному мст украшсько Слобожанщини — Чугув. Строкат одягу натовпу Рпн обднав срблястими тонами, прекрасно передають спекотне повтря.
Колорит раскрывает общее настроение происходящей сцены. Хресний хд – проти хвороб. Такий же динамiчний, соковитий i темпераментний живопис, витриманий в теплiй червоно-вохристiй колористичнiй гамi, що переда приглушенi фарби лiтнього надвечiря, диму, туману, що огортають козацьке товариство. Справжнй селянин. Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» — розквт творчост художника.
Створен у той час роботи переконливо говорять про це: пейзажн етюди «Дорога на Монмартр», «Окрана Парижу», «Кнь для збору каменв у Вел», етюди до картини «Паризьке кафе». Сьогодн його полотна прикрашають найвдомш музе свту. Репина привлекала тема революционно-настроенной России. Вн випробовував крайню нужду згодом так згадував про цей час: «Аби не загинути з голоду, я кидався на всяку роботу — фарбував на будинках залзн дахи, фарбував екпаж навть залзн вдра». С. Кулковим, – Росйський музей).
Ну i народець. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» – частиною художнього твору. Cipко користувався повагою i любовю запорожцв. Вн передав вдомому сторику Д. Незважаючи на те, що «Протодиякон» — прославлена картина, вона все-таки портрет, алепортрет, щовирс до картини, як портрет так званого «Яна Собесського» Рембрандта (насправд автопортрет його)вирс до одн з славнозвсних у свт картин. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо.
Одним з найбльш примтних явищ в росйськй образотворчому мистецтв стали його «Бурлаки на Волз». А может, забыть про то, что сюжет евангельский, как говорил Крамской. В образ Христа, в його благородно стриманост позначилися, безсумнвно, вдгомони тих вражень, якРпн винс вд картини А. А. ванова «Явлення Христа народу». Картини, опис х все частше зустрчаться в перодичнй прес. Ю. Рпна». Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ.
Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Майже кожний з портретв Рпна сучасники сприймали як подю. Творчсть Рпна називають панорамою росйсько стор друго половини ХХ столття. Надзвичайно важливу частину рпнського спадщини складають його портрети.
Для звту передав у академю полотно казково-театрального характеру «Садко у пдводному царств» (1876). У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. Зображував революцонера, ще оточеного однодумцями.
Илья Репин родился на Украине в 1844 году и всю жизнь любил родную землю. Зритель воочию ощущает эту больную человеческую плоть, видит, что дни композитора сочтены. Перед самим поверненням у Росю Рпн у Парижнаписав картину «Садко» — результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Це -- ван Сipко, який був на той час кошовим отаманом Запорзько Ciч. Ця картина говоритьтльки про те, що художниковвже пд силуробитинебувале.
Хресний хд – один з центральних добуткв у творчост Рпна. «Хресний хд» -- один з центральних добуткв у творчост Рпна. з всх картин Рпна глядача, як правило, захоплю й магчно заворожу бльше нших «ван Грозний вбива свого сина».
У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. За ними угрюмо пригнулся к земле, натянул свою лямку Илька-матрос. В этой картине очень сложная и широкая гамма чувств.
Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» — результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника. Щоб ця думка стала ще яснше, Рпн використовував сво образний композицйний прийом. Картина не виходила. Це насамперед скажений темперамент його нового живопису, що вперше позначився саме тут.
На время Репин перестал творить и впал в депрессию. Успх картини перевершив вс очкування. До кнця 70-х-до 80-х рокв вдносяться основн твори Рпна сторичного жанру: «Царвна Софя» (1879, ГТГ), «ван Грозний син його ван 16 листопада 1581 року» (1885, ГТГ). Новицьким була знайдена копя, зроблена у XVIII столтт.
Коли лля Юхимович писав картину «Бурлаки на Волз», то переймався, швидше, творчими, технчними проблемами. кожний зображений у картин -- особистсть, кожний зображений -- людина. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл -- це бурлаки. 3 дитинства увбрав в себе укранський дух, яскраву палтру фарб укрансько природи, i як патрот сво мало батьквщини з честю пронс через усе життя велику любов доУкрани. За писарем стоъ, трохи схилившись, з трубкою в зубах козак з розумним вольовим обличчям i смливим проникливим поглядом з-пд густих брв. Тут там – рух людсько маси.
Батьки не могли допомогти синов, оскльки дуже мали потребу сам. Двоюрдний брат Трохим Чапигн (Тронька) навчив ллю користуватись аквареллю, розфарбувавши для прикладу чорно-блу картинку в буквар. Особливе мсце у творчй бограф художника займа серя робт присвячених революцйно теми. Незважаючи на те, що «Протодиякон» — прославлена картина, вона все-таки портрет, але портрет, що вирс до картини, як портрет так званого «Яна Собесського» Рембрандта (насправд автопортрет його) вирс до одн з славнозвсних у свт картин.
В 80-е годы начинается самый плодотворный период его жизни. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над картиною. Тут там -- рух людсько маси.
Це вже не рка Йордан, не романтичне мсто древньо тал – це Волга, це Рося, перед нами росйський народ. Вн звик до лямц, все намагаться поправити, але мало допомага. Добре вдом картини "ван Грозний син його ван" (1885 р. ) "Запоржц пишуть лист турецькому султанов" (1891 р. ). Збергаться вн зараз у Харквському художньому музе. Картина теперь писалась легко, вдохновенно.
Пзнше Яворницький продав його П. М. Чикаленко й багато нших. Досить сказати, що «Протодиякон» -- перший справжнй Рпн, Рпн майбутнх картин. Стасов присылает ему все, что он просит.
Peпна. Щоб з брати матерал, художник двч здив на Волгу. Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. Важливше й глибше завдання нхто ще з росйських живописцв не брав». Але першою роботою, яка викликала бурхливу реакцю громадськост, була картина Бурлаки на Волз (1870--1873, ГРМ). Вд мсцевих майстрв Рпн дзнався, що х земляк, що вже здобув на той час малу золоту медаль за картину «Мойсей розточу воду з скел», см рокв тому покинув рдн мсця та похав навчатись до Академ мистецтв.
Розглядати з близька -- щира насолода. Коли лля Юхимович писав картину «Бурлаки на Волз», то переймався, швидше, творчими, технчними проблемами. Вн створю галерею портретв сучасникв, працю як сторичний художник майстер побутових сцен. Рпн залишив нам безцнну галерею портретв. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво.
Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь. Шевченку (туш) Прометей за одноменною поемою Т. Г. Укранськ мотиви пронизують життя iтворчють. Ю. Крамским «Петербурзьку артль художникв».
И Репин пробовал, приходил в отчаяние и снова писал. Cipко користувався повагою i любовю запорожцв.
С 1894 г. Репин преподавал в Академии. Сам художник говорил, что написал картину под впечатлением событий 1881 г. («Кровавая полоса прошла через этот год» – Репин подразумевал казнь народовольцев, а не цареубийство). У Чугув Рпним написаний «Протодиякон», яким захоплювався сам Мусоргський. Продовженням цього ряду образв став «Селянський хд у Курськй губерн». Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю витвок. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл — це бурлаки.
Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» -- частиною художнього твору. «Бурлаки на Волз» викликали загальний нтерес, але реагували на них по-рзному. дйсно» «Бурлаки наВолз»-найкраща картина реалстичного жанрового живопису 70-х рокв, втлення демократичних гуманстичних дей того часу. У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке». Це, по сут, портрет-картина. Як свдчать листи з Чугува, Харкова, Катеринослава, Херсона, Кива, Миколава, художник активно брав участь в створенн проекту Чугувського Длового двору та музейному будвництв Украни, а також дарував сво твори цим музеям. Вона справила сильне враження на громадськсть. Н, здаться, жанру, в якому б вн не заявив про себе: портрети, портрети-типи, портрети-картини, варто згадати лише образ диякона вана Уланова з рдного села Чугуво, якого майстер, обесмертл в свому «Протодиякон» (1877, ГТГ) про який писав: «.
У нй -- тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. В побутового живопису Рпним створено монументальне полотно «Хресний хд в Курськй губерн» (1880-1883, ГТГ). Глибоке проникнення великого художника в народне життя, критичне сприйняття дйсност характерн для цього твору. Этюд получился превосходный.
Не поступалася йому в цьому й сестра. М. Бунакова. Тут там – рух людсько маси. Псля повернення, за десятьз невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмовавд сповд», «Хреснийхд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Одной из самых значительных полотен на эту тему является Не ждали. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Юрба здаться нескнченною, не видно ан початку, ан кнця. Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност.
Биография краткая (фото за 30 лет до его кончины показывает дружелюбного человека со смешливыми глазами) будет изложена ниже. як «протест опозиця могутньо молодост проти нероздленого покрност змужнлих, зламаний звичкою часом. » людей. лля Рпн – художник, картини якого вдображають всю глибину сприйняття життя. Энергичной мощной кистью созданы яркие, колоритные образы запорожцев, великолепно переданы их заражающий смех, бодрость и удаль.
Батько був непитущим, родина — дружною. повсили в його бльярднй.
Розповд острогозьцв послугували стимулом для рзких життвих змн: восени, збравши вс зароблен за лтн мсяц грош, лля Юхимович вирушив до Петербурга. Куди.
Улыбается стройный красивый юноша в богатой одежде – не Андрий ли это, Тарасов сын. Рпн зробив вдкриття в живопис – вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Створюючи, Рпн здив на Волгу, шукав модел, виконував етюди. Псля 1880 року Рпн займався неквапливою та тривало серю ескзв пдбором моделей.