Тем не менее, по утверждению художника Якова Минченкова, новые формы до конца жизни «ставили его в тупик, а пейзажисты-импрессионисты приводили в раздражение». мпресонсти були в розквт. 1863) у Р. К. Жуковського. М. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму.
Другий, завершений в 1883 p., став популярншим. Для цього. Про картин зявилося багато статей в перодичнй прес. Головний герой, рмак, нби злитий, «спаяний» з свом загоном.
Це, по сут, портрет-картина. Навчався в Петербурз у Художнй школ Товариства заохочення художникв (кн. Батьки, помтивши пристрасть хлопчика до малювання, вддали його в корпус топографв, «у найбажанше мсце навчання, де малюють аквареллю креслять тушшю», як напише художник через багато рокв у свох спогадах «Далеке близьке». На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму.
у трагзм вдроджено епохи розкриваться загадкова, трагчна глибина народно душ». Так, пронизливий, допитливий погляд хрурга Н. Картина епчною не лише за значущстю сюжету, а й за передачею руху людей. Художник. Воно зрозумло. В останн роки вн перейшов на бблйн сюжети.
Рпн. художнй музей м. А. Н. Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. Якась кривава смуга пройшла через цей рк я працював заворожений.
Народився в Чугув (Харквська губерня) 24 липня (5 серпня) 1844 на нй вйськового поселенця. Це зроблено майстерно. Варто коротко згадати т вдомост, що пода нам сторя про знаменитий лист запорожцв. У «Пенатах» бували Стасов, Шаляпн, Горький, Маяковський, Чуковський.
Який ти в чорта лицар. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. Шульга, Ф. Чуприненко та нш.
Ця «крива всть» мала дещо скандальний успх у широко публки. Время, отведенное для этого путешествия, художник использует с пользой для творчества. Так само емоцйно сприймали роботу В. Суркова багато майстрв живопису. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ».
Ну й народець же. Потм художник перехав у Втебську губерню, придбав там маток. надавав побутовому жанру то високе значення, що ранше мала лише сторичний живопис.
Перш художн навички отримав в мсцевй школ вйськових топографв (1854-1857), а потм у чугувського конописця. Майстерно охоплював людську постать у рус, типаж вираз, а його соковит звучн барви надавали творов ефектно пластичност. Його першими «художнми творами» були зображення улюблених коней – вилплен або вирзан з паперу.
Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. У 1913 р. якийсь Балашов кинувся на картину з ножем. На Першу свтову вйну художник «вдгукуться» картинами «Бельгйський король Альберт у бою» (1914 – 1915) «В атаку з сестрою» (1915 – 1917).
зобразив владного, виконаного грубо сили людини. Как писал позже Репин, путешествие не ограничивалось созерцанием пейзажей «с альбомчиками» в руках: молодые люди знакомились с местными жителями, порой ночевали в незнакомых избах, сидели вечерами у костра. Наприклад, революц художник присвятив цлий ряд свох робт: «Вдмова вд сповд» (картина закнчена в 1883 роц), «Арешт пропагандиста» (приблизно 12 рокв художник писав цю картину, 1880-1892 рр. ), «17 жовтня 1905 року» (1907 рк), «Прийом волосних старшин Олександром III» (1885), «Урочисте засдання Державно ради» (1903 рк). Р. багато працю над люстрацями. Вони вважали, що мистецтво повинне бути близьким до життя.
Закнчив Петербурзьку Академю мистецтв. Её создание осложнялось тем, что на поиски заказчика и денег ушло слишком много времени интерес к придуманному сюжету постепенно растаял и в одном из писем Стасову раздосадованный художник признался, что «ужасно разочарован картиной Садко». Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Рпн.
1994. Крм написання картин, вн в Академ Мистецтв керував майстерн. Рпн член групи "передвижникв", товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис. РЕПИН лля Юхимович, росйський художникь. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Восени того ж року художник повертаться в свй рдний Чугув, а через рк перебираться звдти до Москви. Проте невдовз корпус був розформований, топографи вихали.
На вдомй картин в образ писаря зображено Яворницького. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Репн автором безлч портретв, як складають важливу частину його творчо спадщини.
Проте невдовз корпус був розформований, топографи вихали. Натхненнсть, темпераментнсть П. А. Стрепетовой (1882, ГТГ) яскраво показано в напруженому погляд затнених очей, в ммц, в пересохлих губах. ЛНМА м. М. В. Лисенка. Навчу грати на гтар (електрогтар, естраднй та класичнй) дтей та дорослих.
Кращ твори 1890-1900-х pp. - це графчн портрети, зазвичай зображення людей з яскраво вираженим творчим, артистичним початком (портрет Е. Дузе, вуглля, 1891, Третьяковська гал. ), А також вражаюч гостротою соцальних характеристик мальовничим лаконзмом портрети- етюди до монументального, групового портрета «Урочисте засдання Державно Ради» (виконаний спльно з художником Б. М. Кустодвим та. Автор клькох монументальних полотен народився в Сибру, потм прихав до Москви. У 1880-х рр. (Куоккала до 1940 належала Фнлянд. ) Живучи у Фнлянд, Рпн. був також видатним художником у галуз сторично живопису.
У Здравнево створено «Осннй букет» (1892) – портрет Ври Рпно. Е. Грабаря, Д. Н. Кардовського, Б. М. Кустодва багатьох нших.
Однак хотлося йому зовсм ншого. Зображуючи герочне й високе у житт пересчних людей, Рпн. Рпн працював над темою революцйного руху, бачивши в революцонерах борцв за народне щастя ("Вдмова вд сповд", 1879-1885 рр.
Саме в Чугув створене полотно «Протодиякон» з складним образом православного священника, що викликав суперечлив вдгуки через суперечливсть само особи. Расцвет творчества Репина пришелся на 1880-е годы. Яворницький так розповда про вдвдини разом з В. В. Тарновським лицарського вддлу Ермтажу, який очолював професор М. П. Кондаков: Нам було показано все, що ми хотли, що навть не сподвалися побачити. Життя творчсть лл Юхимовича тсно були пов039язан з Украною.
Образ Соф не вльний вд театрально афектац душевних рухв. Але драматизм в картин «Царвна Софя» носить до певно мри зовншнй характер. мя Рпна стало широко вдомим.
Ведомости. Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, окрм малювання, вн бльше вже не мг займатися. також в Чу-гуеве. Рпн став членом-засновником Сплки захисту памятникв Т. Шевченку, устав яко не було утверджено владою. «Я думав, що з свом капталом завоюю всю столицю».
у 80-т рр. Однак, псля революц, в 1918 роц, вн пише картину «Бидло мпералзму», свордне продовження теми бурлак, де вони виглядають брудними, тупими потворними. «Самодопомога» панувала в дальн. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича. «До 1859 року мр мо про Петербург, — пише Рпн, — ставали вс невдступнше аби добратися побачити Академю витвок». Тут вн поступив в Малювальну школу Суспльства заохочення художникв, де викладав. Двоюрдний брат Трохим Чапигн (Тронька) навчив ллю користуватись аквареллю, розфарбувавши для прикладу чорно-блу картинку в буквар.
де до Чугува, бажаючи в сплкуванн з народом знайти теми й образи для нових произв. Рпним було створено безлч портретв сучасникв, в яких вн розкривав особистсть в психологчному соцальному план (наприклад, портрет Модеста Мусоргського).
Батько був непитущим, родина — дружною. На первых порах Репины жили под одной крышей с родителями мужа. Рпна. Рпн згаду: «Кривава подя 1 березня всх схвилювало. Е. Рпна (1867, ГРМ), архтектора Ф. Д. Хлобощина (1868, ГРМ), наречено Рпна, згодом його дружини, В. А. Шевцово (1869, ГРМ).
У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж. Злякано дивиться на незнайомого чоловка двчинка (коли його забрали, вона була занадто мала бо забула свого батька), сповнен подивом оч дружини, що сидить бля рояля. Але козаки пд проводом вана Срка (на картин –в центр) вдповли безстрашно, глузливо з гднстю: «Ти –самого Люцифера секретар. Клька разв приздив в Украну. У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж. Илья Ефимович отнёс свою работу в магазин Тренти, отдал на комиссию и был удивлён, когда вскоре ему вручили немалую сумму: «Такого счастья я, кажется, не испытывал за всю свою жизнь. ».
А на пересувнй виставц 1884 р. демонстру картину «Не чекали», знамениту, крм усього, тим, що й псля виставки, навть псля придбання П. Третьяковим, художник продовжував працювати над нею. В усе життя Запорожжя залишилося вльним, нчому не пдкорилося. » У 1880 р. Рпн вирушив в Украну, щоб знайти потрбн для картини «типи». У полотн «Хресний хд в Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя псляреформено епохи. Проте аскетична мораль, яку проповдував граф, художника бльше дратувала. Веру Шевцову, сестру своего товарища по рисовальной школе Александра, Илья Ефимович знал с детских лет: в доме их отца, академика архитектуры Алексея Ивановича Шевцова, часто собиралась молодёжь. Дитинство лля мав щасливе.
повсили в його бльярднй. Так створювалися, руйнувалися, знову створювалися знову руйнувалися «Хресний хд у дубовому лс», «Пушкн на акт в Лце 8 счня 1815 року», «Чорноморська вольниця», «Пушкн на набережнй Неви». Крамського в Петербурзькй Академ Мистецтв. Позднее некоторые из них легли в основу одного из самых важных в творчестве мастера полотен – «Бурлаки на Волге». Вн був закоханий в укранську природу, людину, фольклор та висував проблему укранського стилю в мистецтв.
Господар «Пенатв» були дуже гостинн. Чикаленко й багато нших. Деньги на поездку – двести рублей – получил от богатых покровителей Васильев. Ц твори пдготували Рпна. жив у Петербурз. Батько художника Юхим Васильович (1804—1894) був у родин старшим з дтей. Художник розбива ватаги бурлакв на окрем групи, зставляючи рзн характери, темпераменти, людськ типи.
До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . На жаль, реакця глядачв критикв була неоднозначною, звучали закиди в схожост з картиною Суркова «Разн». Виставлена в березн 1873 року картина «Бурлаки на Волз» (ГРМ) вдразу звернула на себе увагу як одне з примтних явищ росйського образотворчого мистецтва. В образ революцонера звучить трагчна тема важко дол героя.
Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене светотеневыми контрастами (особливо в «Не чекали») найзначнше твр на революцйну тематику. «Його мя приходить першим на розум серед всх росйських художникв», – писав про Рпна художнй критик А. Ефрос. Адже й тут добре, дуже добре. У дитинств вн вчився конопису.
Тому таку гостроту набува динамка в його портретах. Погляди художника змнюються: «Наш порятунок у форм, в живй крас природи, а ми лземо у флософю, в мораль, як це набридло». Вн остаточно утверджу себе як художник величезного дапазону. Н. Крамського Товариства заохочення мистецтв в Академ мистецтв (1864-1871). Вн волв називати себе «язичником, якому явно не чуже прагнення до чеснот».
Але поява на виставц картини «Пдкорення Сибру рмаком» для багатьох стало потряснням, настльки зримо художник змг передати далеке минуле, нби сам був безпосереднм учасником тих подй. Розквт творчост Рпна припав на 1880- роки. Шевцово, 1869, – обидва в Росйському музе). Ю. Рпн, писан з живих осб.
В образ вана Грозного втлилися деяк риси художника Р. Р. Мясодова. На крестинах девочки присутствовали Стасов и композитор Модест Мусоргский, который «много импровизировал, пел и играл». Рпн., спочатку в Чугув, а потм у Москв, захоплено працював над темою («Проводи новобранця», 1879, Росйський музей «Вечорнш», 1881, Третьяковська галерея), в деяких ескзах картинах розкриваючи соцальн суперечност пореформеного села («У волосному правлнн», 1877, Укр. Пленерний живопис, з якою вн познайомився у Франц, зробила на Рпна сильний вплив. Когда он увидел полотно Репина «Иоанн Грозный и его сын Иван», он накинулся на картину и порезал ее ножом. Це зроблено майстерно. Вн створю чудов, гострохарактерн типажн композиц («Мужичок з боязких»), 1877.
Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. У 1863 роц Рпн змг похати до Петербургу. Уланова). Надзвичайно важливу частину рпнського спадщини складають його портрети. Тим не менш, вн дуже багато працю, малюючи вуличн сцени, безлч етюдв в паризьких передмстях, пише портрети викону картину великого формату «Паризьке кафе». лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Пристраст навколо «вана Грозного» не вщухли й через 30 рокв.
Батько був непитущим, родина – дружною. Рпн., переживаючи вдомий творча криза, тимчасово порвав з передвижниками. Повертаться до Рос влтку 1876 року.
Та, вдслуживши 27 рокв, вн не став навть унтер-офцером, бо ще в перш дн солдатчини нагрубянив начальству й був занесений у «штрафн» списки. Там же зародилася дея полотна «Бурлаки на Волз». Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Добре вдом картини "ван Грозний син його ван" (1885 р. ) "Запоржц пишуть лист турецькому султанов" (1891 р. ). У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. На церковних замовленнях вн збрав сто рублв в 1863 роц вдправився в Петербург.
После долгой и упорной работы по поиску нужного композиционного и смыслового решения, разработке образов в этюдах Репин написал большую многофигурную композицию, показав торжественное шествие сотен людей всех возрастов и званий, простонародья и «благородных», штатских и военных, мирян и духовенства, проникнутых общим воодушевлением. Де тут писати, голова йде обертом вд хнього гаму та шуму. Вн одержав Велику золоту медаль право похати за кордон. Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь.
Незадоволений ршенням комс, вийшов з складу, як деяк укранськ художники. Но с 1863 года он стал учеником Академии (до 1871 года) и учеником не последний. Потм я рекомендував Василю Васильовичу художника К. Що за людська мозака з усх кнцв Рос», — писав В. о. Стасов.
(Бронза, грант, скульптор М. Г. Манзер, арх. Я повертався з Московсько виставки, де був на концерт Римського-Корсакова. Клька разв приздив в Украну. Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. музей, – обидва олвець).
Однако не только у него эта картина вызвала неподдельные эмоции. показав глядачев складну гаму переживань членв см39, зустрчаючих батька, сина, чоловка. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. Дружнми стосунками був повязаний з М. Ге, М. Кропивницьким, М. Мурашком, А. Праховим, Д. Яворницьким, котрий, зокрема, надав велику допомогу художников у збиранн матералу для картини»Запорожц пишуть листа турецькому султанов» (1878-1891, варант збергаться у Харквському музе образотворчого мистецтва, 1880-1891). В сторичних полотнах Рпна знайшли сво вдображення трагчн конфлкти (ван Грозний син його ван).
Ведь картина просто поражает своей неподдельной искренностью, тщательной технической проработкой мельчайших деталей и трудоемкой прорисовкой всех действующих лиц. У 1876 р. Рпн прижджа до Чугува, в якому не був всм рокв. Причому «вдгуки» зявлялися цлком щиро й захоплено. Вн розум, що працювати «як ранше» вже не може – не тому що «не ма сили», а тому що змнилися часи й мистецтво.
М. Бунакова з 1859 виконував замовлення на кони церковн розписи. «Я подцепил в селе проклятую лихорадку», – жаловался Репин друзьям, — «Возможно, моя болезнь связана с этим колдуном. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича.
З ним мешкали батько, Юхим Васильович, та дочки, Вра й Надя. вн створю кращ портрети. музей). Вместо свадебного путешествия Репин предложил молодой жене деловые поездки – сначала в Москву, на открытие «Славянского базара», а затем на этюды в Нижний Новгород, где художник продолжал искать мотивы и типажи для «Бурлаков».
У Париж вн став свдком першо виставки мпресонств, але, судячи по його роботах того пероду з його листв додому, вн не став пристрасним послдовником ц ново паризько школи живопису не роздляв думку деяких свох спввтчизникв, як бачили в мпресонзм небезпечний вдступ вд «правди життя». Недарма про них Гоголь писав, усе це правда. Вже релгйн картини, написан по академчних програмах (ов його друз», 1869 Воскресння дочки Яра», 1871 обидв картини – в Росйському музе, Петербург), виявляють дивний дар психологчно концентрац. З 1882 Рпн. 1894 р. вн ста професором, кервником майстерн в реформованй Академ мистецтв, одночасно виклада в пдготовчй школ на Галернй вулиц, субсидованй княгинею Тенишевою, консульту художню школу в Смоленську (з 1895 р. ). Псля цього вн постйно повертався до ц теми, працюючи над картиною понад десяти рокв.
сторик Д. як пенсонер Академ здйснив поздку по тал Франц.
Перше полотно Рпна, сюжет яко взято з русько стор, — «Царвну Софя Олексвна в Новодвичому монастир в 1698 роц» (1879, ГТГ). Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю. 1855 року батьки вддали одинадцятирчного ллю на навчання в школу топографв — ця спецальнсть, повязана з знмальними та креслярськими роботами, вважалась у Чугув престижною.
Почасти так воно було. Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. «Кров, кров. Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть.
Батьки не могли допомогти синов, оскльки дуже мали потребу сам. Батько художника Юхим Васильович (1804—1894) був у родин старшим з дтей. Батьки, помтивши пристрасть хлопчика до малювання, вддали його в корпус топографв, «у найбажанше мсце навчання, де малюють аквареллю креслять тушшю», як напише художник через багато рокв у свох спогадах «Далеке близьке». Розквт творчост Рпна припав на 1880- роки. Рпн негативно ставився до Миколи другого, називав його «мерзенним варваром», «високодержмордем», мряв «що ця гидоту впаде».
Двоюрдний брат Трохим Чапигн (Тронька) навчив ллю користуватись аквареллю, розфарбувавши для прикладу чорно-блу картинку в буквар. Особливе мсце у творчй бограф художника займа серя робт присвячених революцйно теми. У ход ц битви жменькою смливцв, прямим спадкомцем яких (за правом народження) завжди вдчував себе сам художник, було розбито величезне вйсько хана Кучума. Правдиво переданий дух волелюбних запорожцв, як, з слв художника, мали особливо сильне вдчуття «вол, рвнсть братерства», що, поза сумнвом, робить картину тако виразно.
У 1894 – 1907 Рпн. нший «академю» для Рпна в ц роки була знаменита Артль Крамського, що виникла в 1865 роц в Петербурз яка зграла велику роль у формуванн розвитку художника. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . Майже три роки смя Рпних прожила в Париж. Сенсацю стали його Бурлаки на Волз (1870-1873, там же) на баз численних етюдв, в основному написаних пд час подорож по Волз, молодий Рпн створив картину, вражаючу яскравою виразнстю натури, грзною силою протесту, що зр в цих згов суспльства. Его приблизили к себе И. Крамской и В. Поленов.
Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Силу людського духу побачили в картин сучасники. У жовтн 1893 р. Рпн де за кордон, звдки надсила в «Театральну газету» регулярн «Листи про мистецтво», що обурюють Стасова. Несмотря на то, что слово «заказ» несколько тяготило художника, поставленная перед ним задача показалась интересной – в письме Павлу Третьякову он сообщал: «Эта новая тема довольно богата и мне она нравится, особенно с пластической стороны». Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Все закрутилося вуличками в круговй композиц, у геров картини не залишилося бльше особистого вибору. У 1919 роц «Чорноморська вольниця» була продана у Швецю. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953).
Його першими «художнми творами» були зображення улюблених коней — вилплен або вирзан з паперу. Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз». Картина була показана художником на 37-й пересувнй виставц 1908-1909 рокв. ВостаннРпн прибув сюди у 1915-му, захоплений грандозним проектом –створити в рдному мст «Дловий двр» –вльн художн майстерн.
Рожин). У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Деклька мсяцв вн подорожував по тал, а потм поселився працював в Париж до 1876 року. За свою дипломну роботу (1871) Репн був нагороджений Великою Золотою медаллю отримав стипендю для навчання за кордоном. Ст. Согласно мистической версии, рука художника перестала действовать после того, как он написал картину «Иоанн Грозный и его сын Иван» в 1885 году.
У мязистих фгурах веслярв – напруга сила, втлення потужност народу. Сво останн картини вн переробля багато разв, працю над ними загалом по 20-30 рокв. При ньому змнилося клька художнх формацй – вн х проводжав, зустрчав, оцнював. Вона була грамотна й начитана, знала напам39ять поеми Жуковського.
Стасов (1883, ГРМ), Л. Н. Толстой (1887, ГТГ), А. Р. Рубнштейн (1881, ГТГ). снували два варанти ц картини. Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись. М. Бунакова. Його батько, Юхим Васильович (1804 – 1894), вйськовий поселенець з козацького роду Рпа служив рядовим Чугувського уланського полку, мав нагороди за клька кампанй, бував у Перс, Туреччин, на Кавказ, в Криму, Молдав. Народився Рпн в 1844 роц в Чугув (на Укран) в см вйськового поселянина.
Пятый факт. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). «Отут у нього яксь нечуван прийоми, вд народження нким некуштован», — писав Крамськой про портрет Мусоргського (1881, ГТГ). Моделлю для одного з варантв став письменник В. Гаршин, з яким Рпн саме познайомився.
С. 9. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН. Майстерно охоплював людську постать у рус, типаж вираз, а його соковит звучн барви надавали творов ефектно пластичности. Тут же, в Чугув Рпн задумав велике полотно «Хресний хд у Курськй губерн». По сут, вн бду, а допомоги нема н вд кого. «Бурлаки на Волз» викликали загальний нтерес, але реагували на них по-рзному.
Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, .
Але складна проблематика ново картини Рпна для бльшост глядачв майже потонула в «кривав ост». Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз». У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Значну сторичну драму зображено на полотн «Цар ван убива свого сина» (1885). Поздней осенью того же 1872 года на свет появилась дочь, которую тоже назвали Верой. Вн захоплються технкою «blanc et noir» («бле чорне»), яку обира, зокрема, для портрета актриси Елеонори Дузе (1891). Як був переконаний сам лля, походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Полученных денег хватило на краски и холст, но их приобретение не избавило от творческих мук: сюжет «Дочери Иаира» не складывался.
Одной из вершин творчества мастера и русской живописи II-й половины ХIХ века стало полотно «Крестный ход в Курской губернии», написанное Репиным по живым наблюдениям с натуры. У «Пенатах», де вн помер похований, в 1940 був вдкритий меморальний музей. Там он написал картину «Мужик с дурным глазом».
Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . После этого иконописца отправили в психиатрическую лечебницу. Неудача огорчила Илью Ефимовича, но не отбила у него желания учиться. Вн створю галерею портретв сучасникв, працю як сторичний художник майстер побутових сцен. створив цлу галерею позитивних образв, яскраво правдиво вдбивши силу, слабксть разночинского революцйно-демократичного руху («Вдмова вд сповд», 1879-85, «Арешт пропагандиста», 1880-92, «Не чекали», 1884-88, – все в Третьяковськй галере).
Первый факт. Вс фгури козакв на цьому прапор, як доводив художник. Пореформену Росю, складнсть снували в нй соцальних вдносин, рзноманття життя Рпну. У 70-т роки Рпним написан вдом портрети: брата художника Ст. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, .
Вважають, що «вдчути» Рпну допомогли спогади про померлу сестру Устю. Куликовим. Стоит заметить, что его создание осуществлялось на заказ самого князя В. Александровича. Чикаленко й багато нших. Вн випробовував крайню нужду згодом так згадував про цей час: «Аби не загинути з голоду, я кидався на всяку роботу — фарбував на будинках залзн дахи, фарбував екпаж навть залзн вдра». Не поступалася йому в цьому й сестра.
Гаршин позував художнику для ншо його вдомо картини – «ван Грозний син його ван 16 листопада 1581 року» (1885). Паризьк спогади, зокрема враження вд мпресонств, по-рзному вдбються й на нших картинах Рпна, створених уже в Рос. Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю. Картину купив мператор за 35 тисяч –цну, величезну навть як на Третьякова. Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, службовця нтересам народу. Вн створю дивовижн ескзи – портрети сановникв для замовлено йому величезно картини «Урочисте засдання Державно Ради 7 травня 1901 року» (1901 – 1903), написано у спвавторств з Б. Кустодвим та.
Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. Ю. Рпна». Та, вдслуживши 27 рокв, вн не став навть унтер-офцером, бо ще в перш дн солдатчини нагрубянив начальству й був занесений у «штрафн» списки. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна».
Вже немолодим вн вийшов у вдставку й одружився з Тетяною Бочаровою (померла 1880 p), також з родини вйськових поселенцв. Ддусь художника по материнськй лн — Степан Васильович Бочаров — також багато рокв вддав вйськовй служб. До ц теми Рпн звернеться ще не раз практично завжди, так само, як в «Арешт пропагандиста», герой буде самотнй серед людей, заради яких вн вдда свою свободу.
Художник вдвдав рдний Чугув, де збирав матерали до майбутнх картин. На время Репин перестал творить и впал в депрессию. Рпн задуму пише велику картину «на мсцевий смак» — «Паризьке кафе», спокй вдвдувачв якого порушено присутнстю кокотки. В кнц життя художник написав книгу спогадв «Далеке – близьке». Софья цкавила Рпна як людина сильного, неприборкного характеру. Для цього.
Позиця Рпна реалзуться не тльки в його творчост, а й у викладацькй дяльност. Чикаленко й багато нших. Створена Рпним портретна галерея надзвичайно рзномантна. Так Ст. Картина «Хресний хд в Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «одне з кращих торжеств сучасного мистецтва» (Стасов). «Дорога на Монмартр в Париж», 1876, Третьяковська гал. ).
На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. Рпн пшов учитися конопису в майстерню Бунакових. Йому завжди було простше не пояснити, а показати. В роки реакц, що розгромила революцйно-народницький рух, зявляться картина «ван Грозний син його ван 16 листопада 1581 року» (1885, ГТГ).
Крм того, вн був прекрасним колористом (майстром кольору). Илья Ефимович и Вера Алексеевна обвенчались в 1872 году. В зале гостиничного ресторана в ту пору уже были размещены портреты многих деятелей культуры – не хватало лишь «большого декоративного пятна».
Этот мужчина слыл в городе колдуном. Ю. Рпна». Життя творчсть ц людини нероздльно повязан з Украною, сторю та народним побутом. Дами непритомнли, нервов люди втрачали апетит» (Михев). На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму.
Спустя годы, вспоминая историю «Воскрешения. », Репин рассказывал в кругу художников, что подготовка к её написанию осложнялась отсутствием денег. Вд мсцевих майстрв Рпн дзнався, що х земляк, що вже здобув на той час малу золоту медаль за картину «Мойсей розточу воду з скел», см рокв тому покинув рдн мсця та похав навчатись до Академ мистецтв. Його батько, Юхим Васильович (1804—1894), служив рядовим Чугувського уланського полку, мав нагороди за клька кампанй, бував у Перс, Туреччин, на Кавказ, в Криму, Молдав. У 1870 роц вдправився подорожувати по Волз, виконуючи тим часом етюди та начерки. На батьквщин Рпн написав першу картину, присвячену революцйно тематики – «Пд конвом». На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. М. Бунакова. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, .
Там було на що подивитися. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. сторичн образи персонаж стали героями багатьох картин Рпна: «Запорожц пишуть листа турецькому султану» (1891), «ван Грозний син його ван» (1885 рк). Заняття проводяться також в онлайн режим. Досвд роботи:Городоцька МШ (Льввська обл. ), викладач гтари (на час декретно вдпустки викладача) з 2011-2012р., Дублянська ДШМ м. С. Турчака з 2015 по сьогодн. В мемуарных очерках, посвящённых детству, Илья Ефимович упоминал об отце как о «билетном солдате», который вместе с братом ежегодно ездил на «Донщину» и, преодолевая расстояние в триста вёрст, пригонял оттуда табуны лошадей на продажу.
Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Рпн – перш за все майстер портрета, жанрово та сторично картини, але в багатьох його картинах як воно присутн пейзаж. У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке». Не випадково обер-прокурор синоду Побдоносцев злобно доповдав царев про картину: «Дивовижне нин мистецтво без жодних деалв, тльки з почуттям голого реалзму, стенденцией критики викриття». Репн рдко малював на сторичну тематику. Контраст между праздной, беззаботной публикой, гуляющей на берегу и людьми, тянущими на лямках плоты, настолько впечатлил ученика Академии, что по возвращении в снимаемую квартиру он начал создавать эскизы с изображением «тягловой живой силы».
Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Вже немолодим вн вийшов у вдставку й одружився з Тетяною Бочаровою (померла 1880 p. ), також з родини вйськових поселенцв. Ми бачимо тут титаря Нкопольсько счово церкви св. Симпатизувала староврам, шанувала деяк хн звича, зокрема заборону на курння.
Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. Хба можливо. Батько художника Юхим Васильович (1804 – 1894) був у родин старшим з дтей.
Те, в свою очередь, упрекали Илью Ефимовича в «непонимании красоты». Мен хвилинами ставало страшно». Товариства пересувних мистецтв, виставок. Старий майстер теж прагне «змнитися». В 1884 году Репин получил первый «государственный заказ»: ему поступило предложение написать картину «Приём волостных старшин Александром III во дворе Петровского дворца в Москве» (второе название – «Речь Александра III к волостным старшинам»). вже не створив картин рвних творам 1870-80-х рр.
Утм, чтко педагогчно системи в Рпна нколи не було. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». Годы учёбы принесли Репину несколько наград, включая серебряную медаль за эскиз «Ангел смерти избивает всех перворожденных египтян» (1865), малую золотую медаль за работу «Иов и его братья» (1869) и большую золотую медаль за картину «Воскрешение дочери Иаира» (1871). Найвдомша його картина в цьому жанр — «ван Грзний його син ван» (1895). В результате Репин создал большое значительное произведение, в котором с исключительной экспрессией была раскрыта идея свободы народа, его независимости, гордого казацкого характера и его отчаянного духа.
член Петербурзько Академй Мистецтв (1893). Рпна. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . Знмайте пальта, калош сам., "Не чекали", 1884-1888 рр. ).
лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Як врно вдзначив. Тетяна Степанвна, бувши жнкою грамотною та дяльною, не лише навчала дтей, читаючи м вголос твори Пушкна, Лермонтова, Жуковського, але й органзувала невелику школу, яку вдвдували й сльськ дти, й доросл. вн проживав у Чугув, двч вдвдував Кив (1880, 1882).
Народився в см39 вйськового поселенця. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». Скептики связывают эти факты с тем, что картина очень реалистично написана. Корней Чуковский, который, по собственному признанию, «близко наблюдал» за жизнью Нордман в течение нескольких лет, считал, что второй жене художника усилиями некоторых исследователей была создана репутация «чудачки дурного тона». Народився в см вйськового поселенця.
У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. Проте над пзньою творчстю Рпна нби тяж прокляття. Зная, что визиты многочисленных гостей порой не дают ему сосредоточиться на работе, она инициировала организацию так называемых «сред», дав тем самым возможность художнику не отвлекаться на посетителей в другие дни недели. М. Бунакова. Другой мистический факт, связанный с этой картиной, произошел с иконописцем Абрамом Балашовым. Крм того, вн повертаться до давнього задуму – «Запорожцв», початих у 1878 р. Рпн – Стасову: «Дотепер не мг вдповсти Вам, Володимире Васильовичу, а в усьому винуват «Запорожц». Нхто в усьому свт не вдчував так глибоко свободи, рвност братерства.
Утм, бесдами й суперечками з Л. Толстим Рпн у цей перод не обмежуться. лля Рпн народився 24 липня (5 серпня) 1844 р. у слобод Осинвка мста Чугува на Харквщин. Вн прожив довге життя. По мнению искусствоведа В. В. Стасова, творчество Репина – «энциклопедия пореформенной России».
У вц 19 рокв поступив в Санкт-Петрбурзьку Академю Мистецтв. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Останн 30 рокв життя Рпн прожив у Фнлянд, у свой садиб Пенати в Куоккал. лля Юхимович особисто зробив клька чернеток проекту пам039ятника, оскльки високо цнував особистсть Шевченка, називаючи його «апостолом свободи». Для цього Рпн написав аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть.
лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Спвчуваючи революцонерам, вбачаючи в них геров боротьби за народне щастя, Рпн. Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв. Життя творчсть. В останн роки вн перейшов на бблйн сюжети.
Життя творчсть. Останнм значним сторичним твором Рпна. Ще одна вдома картина, виконана в цьому жанр, — «Вдповдь запорзьких козакв султанов Махмуду IV» (1880-1891). Н. Крамський — тод ще зовсм молодий художник а в счн 1864 року був прийнятий в Академю. У роки навчання Рпн. Рпн.
Це вдбилося в його творчост. У 1880-х рр. Знання англйсько мови (Pre-Intermediate). Навики:- Можу навчити грати з нуля, кому просто для душ або пдготувати до вступу в музичн заклади. - Пдбрати показати акорди до псень, соло, навчити самому пдбирати псн або навть мпровзувати. - Навчити нотно грамоти, грати пальцями, медатором, пояснити тонкощ постановки лво та право руки. Можу пдготувати до вступу в навчальний заклад, допомогти у вибор покупки гтари. 11 авг.
Вона була грамотна й начитана, знала напамять поеми Жуковського. Поступил не сразу, а после курса обучения в вечерней художественной школе. Слух о талантливом выпускнике Академии дошёл и до Москвы: хозяин гостиницы «Славянский базар» Александр Пороховщиков предложил Илье Ефимовичу написать картину «Собрание русских, польских и чешских композиторов», пообещав за работу 1500 рублей. Термново влаштували диспут, на якому був присутнй старий Рпн.
Илье Ефимовичу даже приписывают такие слова: «Иван Михайлович был поистине невероятным художником и занимал место в одном ряду с Гольбейном». Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. Уже в возрасте тринадцати лет он занялся живописью.
зблизився з справили на нього великий вплив. М. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Рпн пшов учитися конопису в майстерню Бунакових. Задум картини виник як вдгук на кривав под часу, як гнвний протест проти деспотизму.
Пирогова (1881, ГТГ) висловлю неспокйну натуру, шука, вольову. Дйсний. Високо майстерност досяга Рпн. При цьому опрацьован були совершенно вс детал. Бродського, . Псля 1917 Р., який жив у садиб «Пенати» у Куоккале (з 1899), опинився за кордоном.
У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Тут вн пише портрети селян — «Мужик з лихим оком» (моделлю для якого був золотар Радов, хрещений батько художника), «Мужичок з полохливих», — а також чудового «Протодиякона» (портрет. Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художников акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщика, диякона, урядника з нагайкою, мандрвникв нших). Одна з останнх робт Рпна в Париж – поясний портрет його дружини, Ври Олексвни. Майстерно охоплював людську постать у рус, типаж вираз, а його соковит звучн барви надавали творов ефектно пластичност.
Вн шука роботу в майстернях конописцв фотографв, але марно. Центром експозиц були «Запорожц». У нй поднувалися владолюбство, державний розум, культура в той же час «мужицька» грубсть. Був одним з найактивнших членв «Товариства передвижникв». С 1870 года Репин отправляется на пароходе вниз по реке Волга. Але власне Рпн-художник починаться з двох ескзв 1869 р. — «Голгофа» та «ов його друз». Навчання живопису у бограф Рпна почалося вже в тринадцятирчному вц.
Хмльна ватага козакв вдокремлена вд отамана. » (Текст листа султана та вдповд козакв подано у верс Миколи Аркаса). Це були справд страшн погрози. «Пдкорення Сибру рмаком». створив великий груповий портрет «Слов39янськ композитори» (1871-72, Московська консерваторя), в який, домагаючись природност угруповання дйових осб, ввв жанров елементи.
На вдомй картин в образ писаря зображено Яворницького. Повернувшись, Рпн вируша в Ясну Поляну, пише портрет Л. Толстого. вн проживав у Чугув, двч вдвдував Кив (1880, 1882). Темою для картини стало взяття в жовтн 1582 р. козаками пд кервництвом легендарного рмака столиц Сибрського ханства Кашлика.
Силу этого человека я сам испытал, притом, дважды». Масленникова, який зробив для нього ретельну копю з того запорзького прапора. Вона була закнчена тльки в 1891 роц. У 1870-80- рр. овернення з пенсонерського вдрядження. Перш роки учення були для Рпна дуже важкими.
Картина «Бурлаки на Волз» (1870-1873) стала першою великою роботою, яку Рпин створив псля закнчення Академ. Вн вдчува, що чугувських навичок явно недостатньо для Академ мистецтв.
лля Рпн народився 24 липня (5 серпня) 1844 р. у слобод Осинвка мста Чугува на Харквщин. Кнець 80-х – початок 90-х рокв – перод його найбльшого захоплення Толстим толстовством. Своеобразным откликом на их претензии стала написанная Репиным в Париже картина «Садко», герой которой «чувствует себя в некоем подводном царстве».
«Матеральне питання» виршиться лише через клька рокв, коли лля Рпн писатиме портрети на замовлення. Приймальним днем вважалася середа. Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись.
Чортячий народ. Пд час навчання там прекрасно проявив себе, отримавши дв золотих медал за сво картини. У ц роки Рпн. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченко «Кавказ».
У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке». Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. Однако позже Илья Ефимович научился писать картины левой рукой. Даже кровь, которой на холсте нарисовано очень много, воспринимается настоящей.
Для цього. Шульга, Ф. Чуприненко та нш. композитора П. Не поступалася йому в цьому й сестра.
Не будеш ти годен синв християнських пд собою мати. Навпаки, реакцйна преса звинуватила Рпна в крайнй тенденцйност, в порушенн всх естетичних принципв. У 1880-1900- рр. Його призд в столицю спвпав з важливою подю в художньому житт 60-х рокв — з так званим «Бунтом чотирнадцяти», коли 14 молодих художникв пшли з Академ, вдмовившись, зображати в свох дипломних роботах мфологчн сюжети. Тут вн закнчу одне з найвдомших свох полотен – «Хресний хд у Курськй губерн» (1880 – 1883), що було показане на черговй виставц Товариства передвижникв. Тема — вангельська, «Воскресння дочки ара» (1871). Волжские пространства поражали молодых художников эпическим размахом настроение будущего полотна создавали постоянно звучавшая в памяти Ильи Ефимовича «Комаринская» Глинки и взятый им с собой томик гомеровской «Илиады».
Критики хорошо отозвались о проделанной работе. Сам Рпн про цю картину говорив: «Бидло» – глибоко розбещена стота: постйно стикаючись з полцю, вн засвою здатност хижачити по-вовчому, подхалмствовать, але швидко приходити до розправи над своми панами, якщо вони слабшають. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Симпатизувала староврам, шанувала деяк хн звича, зокрема заборону на курння. С. Куликовим, 1901-03, Укр.
лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Рпн працю мало. Вн був надлений дивовижною здатнстю «реагувати» буквально на все навколо. Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. Жива, трепетна переконливсть образу, часом доходить до натуралзму (як в портрет Мусоргського, де великий композитор представлений важко хворим), досяга особливо задушевност в камерних портретах майстра («Графиня Луза Мерс дАржанто», 1890, Третьяковська галерея) портретах рдних / О. Ильченко // Всеукр.
В конце 1870-х годов Репин начал работать над картиной из истории Запорожской Сечи середины ХVII века – «Запорожцы пишут письмо турецкому султану». повернувся на колишн позиц. до створення такого полотна, в якому повинна була розкритися життя сучасно Рпну Рос народна тема отримала б широке узагальнене ршення. В останн роки вн перейшов на бблйн сюжети.
Проект так не було реалзовано. В один из дней художник увидел «совершеннейший тип желанного бурлака» — человека по фамилии Канин (на картине он изображён в первой тройке, «с головой, повязанной грязной тряпицей»). Показуючи сторичну подю як народну трагедю, В. Сурков генально поднав дею «героя натовпу». Дитинство лля мав щасливе.
Всерйоз сперечалися, чи могло бути стльки кров при такому удар. Псля виставки лля Юхимович повернув картину в свою майстерню, в 1910 роц повнстю переписав. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. Гостей зустрчала табличка, яка сповщала про заведене в дом «самообслуговування» : «Самодопомога. «Степан Разн».
Н. Крамськой. У пзнй перод при окремих успхи, Рпн. Вн створю галерею портретв сучасникв, працю як сторичний художник майстер побутових сцен. Художня дяльнсть тих часв у бограф лл Рпна надзвичайно плдна. музей), головним гером яко став волелюбний народ, мужньо вдстою сво нтереси. »У 1890- рр. Саме ц задуми мав на уваз майстер, коли, збираючись пережджати з Москви у Петербург, заявляв про сво бажання писати картини «з само животрепетно життя». Вдчиняйте двер в дальню сам.
Учебных предметов в ней было немного: чистописание, арифметика и Закон Божий. Для цього. в графц, зокрема в портретному малюнку графчного манера вн до цього часу ста вльною, здатною передавати натуру у всьому рзномантт та крас (малюнок «Двчинка Ада», 1882, Третьяковська гал., «Невський проспект», 1887, Укр. Почалася картина натхненно, йшла залпами. Народництво, тероризм, толстовство, росйсько-турецька вйна, Перша свтова вйна, три революц — Рпн на все «вдгукнувся». Народився лля в Чугув (поблизу Харкова) 24 липня 1844 роц. Магстр, бакалавр.
А в 1863 роц вн перехав до Петербурга, щоб вчитися в Академ Мистецтв. В своих воспоминаниях он признавался, что «назначенная за картину сумма показалась огромной». У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Меморальний музей Рпна. Вона вдразу завоювала визнання.
Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Рпн продовжу працювати. Народився у Чугув (нин Харквсько област), у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна. В. Сурков увйшов в сторю росйського мистецтва перш за все як сторичний художникь. Чикаленко й багато нших. У 1873 роц Рпин похав за кордон.
Потроху вчиться писати лвою рукою – права постйно болить поступово вдмовля. В 1868 году, работая на этюдах, Илья Ефимович увидел на Неве бурлаков. Безперечно, художников дуже хотлося створити персонаж борця за соцальну справедливсть. не поривав зв39язкв з Батьквщиною, мряв повернутися до СРСР. Господар «Пенатв» були строгими вегетаранцями – «навернення» «язичника, якому не чуж чесноти», не вдалося колись Льву Толстому, але тепер вдалося пан Нордман-Сверовй. У 1873-1876 рр. На ц грош Рпн купив у Втебськй губерн маток Здравнево, куди й перехав.
Тут близьк художнику друз, родич дти: «Надя» (1881, Саратовський держ. Рпн. – Одна з вершин росйського демократичного мистецтва.
Однако в основе этих «чудачеств» лежала искренняя забота о муже. музей). У Париж створено й картину «Садко в пдводному царств» (1876), яка викликала глузування й була названа «акварумом».
Особливе занепоконня викликало обличчя головного героя, яке вн переписував клька разв. В 1863 году Репин решил отправиться в Петербург и поступить в Академию художеств. Останн 30 рокв життя Рпн прожив у Фнлянд, у свой садиб Пенати в Куоккал.
У 1877 роц вн почав малювати картини на тему хресного ходу: «Хресний хд в Курськй губерн» (1880-1883). Цей твр став цлою поемою про бднсть затурканост народу, про його жадоб кращо дол, про пихатих барах та н «господарв» села. Чл. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Не випадково бльшсть портретв його роботи вражають втлено в людях енергю волею. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811 – 1880) вийшла замж за Юхима Васильовича.
«ов» удостоний Мало золото медал. вдалося показати в картин «Хресний хд у Курськй губерн» (1880-83, Третьяковська галерея). Кричали навкруги. З першого погляду глядач вдкрива в натовп безлч соцальних типв характерв.
Залежно вд того, де над якою тематикою вн працював, пероди його творчост можна визначити як укранський та росйський. користуться чистими свтлими кольорами, складовими дину колрну гаму.
У 1877 повернувся до Чугува. Репин неоднократно называл Бунакова самым лучшим из чугуевских мастеров. Мальчик рано начал увлекаться искусством. У них проявилися його демократизм, його любов до людини, глибокий психологзм.
У 1860- рр. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . Сучасники вважали цю картину символом народу, що скида сво окови. Вирзан зображення вони наклеювали на шибки, чим викликали захоплення усх чугувцв.
Сюжет первой из значительных картин Репина – «Бурлаки на Волге» – был подсказан жизнью. У свох роботах вн розкривав протирччя дйсност (Хресний хд в Курськй губерн), а також розробляв тему революцйного руху (Арешт пропагандиста, Не чекали). У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу.
Его внимание привлекли две работы – портреты сторожа и продавца. викладав в Академ Мистецтв (у 1898-99 – ректор), ставши вчителем. Вн був зроблений за спецальним кресленням Рпна. дав у картин яскрав характеристики дйових осб. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, .
Художник зобразив революцонера, вернувся в рдний дм з заслання. От местных мастеров Репин узнал, что их земляк, уже получивший к тому времени малую золотую медаль за картину «Моисей источает воду из скалы», семь лет назад покинул родные места и уехал учиться в Академию художеств. Цлсним згуртованим вйсько пд проводом рмака. У 1958 в Москв вдкрито пам39ятник Рпну. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича. У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке».
Його нтерес до минулого визначався питаннями, пднмалися сучаснстю. Толстого (1887 р. ). В кнц 1870 – початок 1880-х рр. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер.
Вдповдь запорожцв був смливий, зухвалий, сповнений глузувань над султаном. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. Пзнше звертаться до сторично тематики. Серед його учнв були В. А. Сров Б. М. Кустодв. Этот холст писался целых три года и возымел огромное значение для тогдашней культурной и политической жизни. У деяких академчних творах на мфологчн та релгйн сюжети йому вдалося домогтися життвост образв, виразност, психологчно характеристики дйових осб («Воскресння дочки Яра», 1871, Росйський музей, Леннград). Повернувшись з-за кордону, Рпн.
Рпн був у захват вд цього послання вдразу зробив олвцем ескз. Радищева), «Стрекоза» (1884, ГТГ), «Осннй букет» (1892, ГТГ). Чикаленко й багато нших. Невдовз встка про талановитого учня Бунакова розповсюдилась далеко за меж Чугува юного майстра почали запрошувати приждж в мсто пдрядники, яким були потрбн живописц та позолотники. була картина «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» (1878-91, Укр.
Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». У 1882 р. Рпн переселився до Петербурга. Рпн — художник-епоха. Цей художник, до слави котрого навть наблизитися не мг нхто з сучасникв, постйно – у кращ часи – називав себе «працелюбною посереднстю», був своми роботами завжди не задоволений. Тут м написан портрети селян, що вдрзняються вражаючою силою типзац («Мужик з поганим оком», Третьяковська галерея, «Мужичок з боязких», Горьковський художнй музей, – обидва 1877) в портрет протодиякона (1877, Третьяковська галерея) Рпн.
Н. Крамський, «Софя справля враження замкнутого в залзну клтку тигра, що совершенно вдповда стор». У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. В 1867 та 1876-1877 pp. В начале 1830-х годов дочь Бочаровых Татьяна Степановна (1811-1880) вышла замуж за Ефима Васильевича.
Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Круг соцальних, духовних психологчних проблем, як не залишили Репна байдужим, вдбражаться в його роботах «Не чекали» (1884) «Вдмова вд сповд» (1879-1885). Лише владний жест руки, що направля загн на ворога, може визначити мсце на картин. Звязок з рдним мстом, Слобожанщиною й Украною лля Рпн намагався збергати до кнця життя, а укранськ мотиви посдали важливе мсце у творчост художника.
Динамчнсть вс сцени посилються дагональною побудовою картини. У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Дружнми стосунками був повязаний з М. Ге, М. Кропивницьким, М. Мурашком, А. Праховим, Д. Яворницьким, який, зокрема, надав велику допомогу художников у збиранн матералу для картини»Запорожц пишуть листа турецькому султанов» (1878—1891, варант збергаться у Харквському музе образотворчого мистецтва, 1880—1891). Через рк вн вступа до мператорсько академ мистецтв ста одним з найкращих студентв. Сюди вн повернеться ще клька разв на зовсм недовгий перод –у 1867, 1876 та 1877 роках, збираючи матерали та роблячи замальовки до свох «укранських» робт.
залучали сильн натури, дол яких пов39язан з значними, сторичними зрушеннями, залучали психологчн та драматичн завдання («Царвна Софя», 1879, Третьяковська гал. ). Бларамберга, а в образ сина вана — письменника В. М. Гаршина художника В. К. Менка. У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж.
Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Так «Портрет композитора Модеста Мусоргського» (1881), «Портрет хрурга Миколи Шрогова» (1881), «Портрет письменника Олекся Псемського» (1880), «Портрет поета Опанаса Фета» (1882), «Портрет художнього критика Володимира Стасова» (1883), «Портрет Льва Толстого» (1887) багато нших, що вдрзняються силою взуальних характеристик чткстю точнстю виконання. Не дивлячись на вс труднощ, Рпн наполегливо вчився. В 1867 та 1876—1877 pp. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер.
Р. Д. Хлобощина, 1868, В. А. У 1878 р вступив в Товариство передвижникв став одним з лдерв цього руху. Глибоко народне, тсно пов39язане з передовими деями сво епохи, творчсть Рпна. » Пд «там-тамом» розумвся гонг, у який гост мали бити, сповщаючи про свй прихд. Жив в Москв в Петербурз, а з 1900 – в Куоккале, в свому матку «Пенати». Рпн.
Крамськой дав юнаков рекомендацю, ллю прийняли в академю мистецтв вльним слухачем. Серя картин, присвячених революцйнй тематиц, заслугову особливо уваги. Картина – «ван Грозний син його ван» (1885, Третьяковська гал. ), Що вража силою переданих в нй пристрастей експресю х вираження, прозвучала як викриття деспотизму.
(найбльш мякий з ептетв, що ними був «нагороджений Мехмед). Вирзан зображення вони наклеювали на шибки, чим викликали захоплення усх чугувцв. Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю витвок. Починаючи з 2007 року постйна практика з учнями у форм педагогчно практики (училище, консерваторя), та приватними учнями (по сьогодн). Практика гри в народному оркестр (9 р. ), а також в самодяльних колективах, ансамблях гтариств, естрадних гуртах з подальшими виступами деякими студйними записами. Ю. Рпна».
Бийте весело й дужче в ТАМ-ТАМ. В поездке копилка мастера пополняется многочисленными зарисовками и эскизами. Перебравшись до Петербурга (1863), навчався в художнй школ.
багато працював над темою революцйного руху. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Серед них — «Бурлаки на Волз», «Дочка Вра в дитинств», «Хресна хода в Курськй губерн», «Царвна Софя».