Пзнше Яворницький продав його П. М. Розквт образотворчого мистецтва в Рос припав на другу половину XIX столття. Залежно вд того, де над якою тематикою вн працював, пероди його творчост можна визначити як укранський та росйський.
Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, окрм малювання, вн бльше вже не мг займатися. Третьякову, зараз вн висить у Третьяковськй галере. Три роки перебування в тал й Франц для нього не минули дарма. Для цього. Тльки в «Хресному ход» всезбльшуться, ста ще значншим. Перший Рпн подарував одному, сторику Дмитру Яворницькому, а той – Павлу Третьякову.
У деяких академчних творах на мфологчн та релгйн сюжети йому вдалося домогтися життвост образв, виразност, психологчно характеристики дйових осб («Воскресння дочки Яра», 1871, Росйський музей, Леннград). Його нтерес поваги минулому визначався питаннями, пд нимавшимися сучаснстю. в графц, зокрема в портретному малюнку графчного манера вн до цього часу ста вльною, здатною передавати натуру у всьому рзномантт та крас (малюнок «Двчинка Ада», 1882, Третьяковська гал., «Невський проспект», 1887, Укр. У 1860- рр. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченко «Кавказ». Перед самим поверненням у Росю Рпн у Париж написав картину «Садко» -- результат його професйних досягнень глибоких роздумв про призначення художника.
Бродського, . Вн випробовував крайню нужду згодом так згадував про цей час: «Аби не загинути з голоду, я кидався на всяку роботу — фарбував на будинках залзн дахи, фарбував екпаж навть залзн вдра». Кращ твори 1890-1900-х pp. - це графчн портрети, зазвичай зображення людей з яскраво вираженим творчим, артистичним початком (портрет Е. Дузе, вуглля, 1891, Третьяковська гал. ), А також вражаюч гостротою соцальних характеристик мальовничим лаконзмом портрети- етюди до монументального, групового портрета «Урочисте засдання Державно Ради» (виконаний спльно з художником Б. М. Кустодвим та. Критики добре вдгукнулися про виконану роботу.
У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Однак, псля революц, в 1918 роц, вн пише картину «Бидло мпералзму», свордне продовження теми бурлак, де вони виглядають брудними, тупими потворними.
Художник розбива ватаги бурлакв на окрем групи, зставляючи рзн характери, темпераменти, людськ типи. С. Кулковим, – Росйський музей). користуться чистими свтло лыми квтами, складовими дину колрну гаму.
Але поява на виставц картини «Пдкорення Сибру рмаком» для багатьох стало потряснням, настльки зримо художник змг передати далеке минуле, нби сам був безпосереднм учасником тих подй. «На Монмартр у Париж», 1876, Третьяковская гал. ). Картина залишалася у царських зборах до 1917 року, а псля революц виявилася в зборах Державного Росйського музею.
Цей твр став цлою поемою про бднсть затурканост народу, про його жадоб кращо дол, про пихатих барах та н «господарв» села. Як був переконаний сам лля походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Рпна. Рпн И. Е.
користуться чистими свтлими кольорами, складовими дину колрну гаму. Картини «Арешт пропагандиста», «Пд конвом», «Не чекали» та нш вдображають явне спвчуття свом героям. вдалося показати у картин «Хрещений хд" у Курськй губерн» (1880—83, Тре тьяковская галерея). автор стверджу себе як майстер величезного дапазону. Н. Крамський, «Софя справля враження замкнутого в залзну клтку тигра, що совершенно вдповда стор».
Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. член Петербурзько академй Художеств (1893). Незважаючи на запрошення на самому високому офцйному рвн (лист К. Е. Ворошилова, 1926) Рпн в результат так не повертаться на Батьквщину, хоч дару в радянськ музе сво картини, пдтриму звязки з учнями друзями (такими, як. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму.
– Одна з вершин росйського демократичного мистецтва. Рпн. Картина епчною не лише за значущстю сюжету, а й за передачею руху людей. А в 1872 роц отримав велику золоту медаль за програму «Воскресння дочки Яра». Перший закнчений ескз олю зявився в 1887 роц.
Повернувшись з-за кордону, Рпн И. Е. З 1870 року Рпн вируша на пароплав вниз по рчц Волга. Картини його немов втлювалися в свордну художню лтопис дано епохи. Перед нами жива людина, з дуже складним характером важко зясовною психологю. Пореформенную Росю, слож ность снували у нй соцальних вдносин, розмаття життя Рпна И. Е.
У нй поднувалися владолюбство, державний розум, культура в той же час «мужицька» грубсть. На знак протесту вони покинули навчальний заклад, що не закнчивши курсу, утворили з. Рпн И. Е., переживаючи вдомий творча криза, тимчасово порвав з передвижниками.
У поздц скарбничка майстра поповнються численними замальовками ескзами. Товариства пересувних мистецтв, виставок. Так само емоцйно сприймали роботу В. Суркова багато майстрв живопису. Картина була написана псля подорожей по Волз в 1870 роц. В останн роки вн створив ряд картин на релгйн теми. У 1922-25 вн пише навряд чи не кращу з свох релгйних картин, Голгофу (Музей мистецтв, Прнстон, США), що проймм безпросвтним трагзмом. Чикаленко й багато нших.
Ескз картини Запорожц пишуть листа турецькому султану знаходиться в Третьяковськй галере. Однак не тльки у нього ця картина викликала непдробн емоц. Рпн. В Академ Рпн показав видатн успхи й, пдйшовши до дипломно картини «Вдродження дочки ара», уже почав працювати над «Бурлаками на Волз». Художник зацкавився сюжетом, в 1880 роц почав першу серю етюдв. Одразу по поверненню у рдний Чугув зявився портрет «Мужичок з боязких».
дав у картин яскрав характеристики дйових осб. створив великий груповий портрет «Слов39янськ композитори» (1871-72, Московська консерваторя), в який, домагаючись природност угруповання дйових осб, ввв жанров елементи. Н. Крамський — тод ще зовсм молодий художник а в счн 1864 року був прийнятий в Академю. Тут ним написан пр треты селян, вдмнн врази тельной силою типзац («Мужик з поганим оком», Третьяковская галерея, «Мужичок з боязких», Горьковський ху дожественный музей, — обидва 1877) в портрет протодьякона (1877, Третьяковская галерея) Рпн И. Е.
Картини «Не чекали» «ван Грозний вбива свого сина» -- розквт творчост художника. Бурлаки на Волз У 1870 роц, пд час подорож по Волз, лля написав багато етюдв ескзв. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. За легендою, лист було написано в 1676 р. кошовим отаманом ваном Срком «з усм кошем Запорозьким» у вдповдь на ультиматум султана Османсько мпер Мехмеда (Мухаммеда) IV. Чугувськ портрети були як би перевркою сил перед роботою над справжнбою картиною. Рпн негативно ставився до Микол Другому, називав його «мерзенним варваром», «високодержмордем», мряв «що ця гидоту впаде».
У 1863 роц деяк випускники Академ вдмовилися створювати програмн картини. Картини, опис х все частше зустрчаться в перодичнй прес. Закнчив Петербурзьку Академю мистецтв. Як врно вдзначив. Яворницького -- писар, а за отамана Срка -- самого кивського генерал-губернатора М. була картина «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» (1878-91, Укр. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953).
У 1880—1900-е рр. Хмльна ватага козакв вдокремлена вд отамана. Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз». Рожин). не створив картин рвних творам 1870—80-х рр. Спвчуваючи революцонерам, вбачаючи в них геров боротьби за народне щастя, Рпн. Як люстраця цього, в недавн Час зявилася ранше нде не фгурувала картина, приписувана Рпну пд умовною назвою «Бльшовики».
Тут там головне -- народ. У 1880-1900- рр. Рпн И. Е., спочатку у Чугув, потм у Москв, захоплено працював над темою («Проводи новобранця», 1879, Росйський музей «Вечорниш», 1881, Третьяковская галерея), у деяких ескзах картинах розкриваючи соцальн про тиворечия пореформенй села («У волосному правлнн», 1877, Рус. Рпна И. Е.
Куди. Начебто перед нами в рус вся Рося, весь багатомльйонний росйський народ. У образ революцонера звучить трагчна тема тяжко дол героя. Чл. Peпн працював надцю картиною бльше дванадцяти рокв. Динамчнсть вс сцени посилються дагональною побудовою картини.
Пзнше деяк з них лягли в основу одного з найважливших у творчост майстра полотен – "Бурлаки на Волз". Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь. Для Рпна, для його однодумцв, саме розкриття людського типу, як характеру стало естетичною цннстю, «соцальне» -- частиною художнього твору. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Софья цкавила Рпна як людина сильного, неприборкного характеру. «Бурлаки на Волз» (1870-73, там же) також пишуться як академчне замовлення.
Рожевий каптан царевича, переливаючись фарбами, ся. й у графц, в частий ности в портретному малюнку графчного манера вн цього часу ста вльно, здатно передавати натуру в усьому рзномантт та крас (малюнок «Двчинка Ада», 1882, Третьяковская гал., «Невський проспект», 1887, Рус., "Не чекали", 1884-1888 рр. ). У роки навчання Рпн. У 1958 роц в Москв на Болотно площ було вдкрито памятник.
Шульга, Ф. Чуприненко та нш. РЕПИН лля Юхимович, росйський художникь. Злякано дивиться на незнайомого чоловка двчинка (коли його забрали, вона була занадто мала бо забула свого батька), сповнен подивом оч дружини, що сидить бля рояля.
Тут м написан портрети селян, що вдрзняються вражаючою силою типзац («Мужик з поганим оком», Третьяковська галерея, «Мужичок з боязких», Горьковський художнй музей, – обидва 1877) в портрет протодиякона (1877, Третьяковська галерея) Рпн. Псля цього вн постйно повертався до ц теми, працюючи над картиною понад десяти рокв. Добре вдом картини "ван Грозний син його ван" (1885 р. ) "Запоржц пишуть лист турецькому султанов" (1891 р. ). Крм того, вн був прекрасним колористом (майстром кольору).
Тодi ж, 1880 року, художник приступив до створення першого варiанта Запорожцiв. Живопис Рпна на той момент вдрзнялася свою новизною оригнальною манерою виконання. Одню з яскравих постатей серед передвижникв був Рпн лля Юхимович. По розпеченому сонцем пщаному берегу рухаться маса людських тл -- це бурлаки. М. Бунакова. «Я людина 60-х рокв, . Р. багато працю над люстрацями.
Головний герой, рмак, нби злитий, «спаяний» з свом загоном. Це весел, нестримн танц селян, народна завзятсть у картин «Вечорниц», соцальн контрасти, глибок протирччя, зображен в композиц «Хресний хд в Курськй губерн». музей).
Еге. Безкрайн волзьк далечн, над ними нерухливе, майже безхмарне небо. На зароблен 100 рублв двадцятилтнм юнаком подався до диного в Росйськй мпер закладу де навчали художникв — Петербурзько Академ Мистецтв. За деякими з цих ескзв для великого князя Володимира Олександровича Рпн створив картину «Бурлаки на Волз», яка була закнчена в 1873 роц. В. Сурков увйшов в сторю росйського мистецтва перш за все як сторичний художникь.
Здйснював неодноразов поздки по Рос в зарубжн крани вропи. Першим художником, який представив революцонерв-народникв, став Рпн лля Юхимович. Це портрети видатних украшських дячв -- широко вдомий портрет великого Кобзаря -- Т. Г.
Вже релгйн картини, виконан по академчних програмах (ов його друз, 1869 Воскреснню дочки ара, 1871 обидв – Росйський музей) виявляють дивний дар художньо-психологчно концентрац, умння пдкорити вс компоненти образу – уроки старих майстрв, малюнок, колр, композицю – загальнй драматичнй задач. Надзвичайно важливу частину репнсько спадщини складають його портрети. Рпн був у захват вд цього послання вдразу зробив олвцем ескз. Р. багато працю над люстрацями. Усмхненого козака у блй шапц позував журналст письменник Гляровський. Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось.
Це був свордний протест, спрямований проти деспотизму. Картина – «ван Грозний син його ван» (1885, Третьяковська гал. ), Що вража силою переданих в нй пристрастей експресю х вираження, прозвучала як викриття деспотизму. Сюжет ц картини виник раптово. Широко вдомим ста мя – лля Рпн. Вона занадто жива, занадто складна для словесних визначень. Пдсумком цих пошукв став новий шедевр – «Хресний хд в Курсько губерн» (1880-83, там же). До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . Чикаленко й багато нших.
З початку 70-хх рр. Зявляються його багатофгурн жанров та сторичн композиц, чудов портрети. Сам Рпн про цю картину говорив: «Бидло – глибоко розбещена стота: постйно стикаючись з полцю, вн засвою здатност хижачити по-вовчому, подхалмствовать, але швидко приходити до розправи над своми панами, якщо вони слабшають. » Спроби Радянського уряду повернути Рпна в СРСР не вдалися, вмовляння друзв не подяли в приватних листах вн стверджував, що поки при влад бльшовики, не бажа мати з Росю нчого спльного. у трагзм вдроджено епохи розкриваться загадкова, трагчна глибина народно душ». Е. Грабаря, Д. Н. Кардовського, Б. М. Кустодва багатьох нших. Гостре почуття сучасност визначальним початком у творчост Рпна.
Для цього. Псля повернення, за десять з невеликим рокв, Рпн створю кращ сво добутки: «Царвна Софя», «Вдмова вд сповд», «Хресний хд», «Не чекали», «ван Грозний», «Арешт пропагандиста», «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» цлу галерею портретв. Це – твр стало цло поемою про бднсть забитост народу, про його жаж де кращо дол, про пихатих в барах н. «господарв» села. Жуковського. Н. З 1882 Рпн И. Е.
Тут вн поступив в Малювальну школу Суспльства заохочення художникв, де викладав. Глибоко народне, тсно що з передовими деями сво епохи, творчсть Рпна И. Е. У поздц скарбничка майстра поповнються численними замальовками ескзами. Навщо. Як був переконаний сам лля, походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника.
Псля гучного успху на деклькох виставках в Рос та за кордоном (Чикаго, Будапешт, Мюнхен, Стокгольм) картину в 1892 роц купив за 35 тис. У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж. Художник зобразив революцонера, вернувся в рдний дм з заслання. кожний зображений у картин -- особистсть, кожний зображений -- людина.
Глибоко народне, тсно пов39язане з передовими деями сво епохи, творчсть Рпна. Вдповдь запорожцв був смливий, зухвалий, сповнений глузувань над султаном. Грабаря, Д. М. Кардовского, Б. М. Кустодва багатьох нших.
Рпна, 1867, Третьяковская галере. Георгй Петрович дзнався себе вже в Третьяковц образився. У ход ц битви жменькою смливцв, прямим спадкомцем яких (за правом народження) завжди вдчував себе сам художник, було розбито величезне вйсько хана Кучума. створив цлу галерею позитивних образв, яскраво правдиво вдбивши силу, слабксть разночинского революцйно-демократичного руху («Вдмова вд сповд», 1879-85, «Арешт пропагандиста», 1880-92, «Не чекали», 1884-88, – все в Третьяковськй галере). Вона була закнчена тльки в 1891 роц. Багато живописних i графчних творв художника присвячен Укран.
Сочувствуя революцонерам, в дя у яких геров боротьби за народне щастя, Рпн И. Е. музей). Рпн И. Е. Це вдбилося в його творчост. Картина -«ван Грзний син його ван» (1885, Третьяковская гал. ), вражаюча силою переданих нй пристрастей екс прессией х висловлювання, пролунала як викриття деспотизму.
Високого майстерност сяга Рпн И. Е. Пзнше звертаться до сторично тематики. музей). Повернувшись з-за кордону, Рпн.
Вн був старанним учнем, в 1869 роц був нагороджений малою золотою медаллю за картину «ов його друз». у 80-т рр. Вн передав вдомому сторику Д. У «Пенатах», де зараз його помер, 1940-го вдкрили меморальний музей. Оригнал листа не збергся, однак у 1870-х роках катеринославським етнографом-любителем Я. П.
Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Основний (можна сказати, класичний) варант картини був завершений в 1891 роц. Тим не менш, доля полотна склалася вдало. Ю. Рпна. Наприкнц 1870 — початок 1880-х рр. з всх картин Рпна глядача захоплю «ван Грозний вбива свого сина».
Яворницькому, який одного разу зачитав, як курйоз, свом гостям, серед яких був. «Дорога на Монмартр в Париж», 1876, Третьяковська гал. ). Навчався в Петербурз у Художнй школ Товариства заохочення художникв (кн. Помер художник лля Юхимович Рпн 29 вересня 1930 року в Куоккале, де був похований. Наприклад, революц художник присвятив цлий ряд свох робт: «Вдмова вд сповд» (картина закнчена в 1883 роц), «Арешт пропагандиста» (приблизно 12 рокв художник писав цю картину, 1880-1892 рр. ), «17 жовтня 1905 року» (1907 рк), «Прийом волосних старшин Олександром III» (1885), «Урочисте засдання Державно ради» (1903 рк). Дузе, вуглля, 1891, Тре тьяковская гал. ), навть вражаюч гостротою соцальних характеристик мальовничим лаконзмом портреты-этю ды монументально, групового портрета «Урочисте засдання Государствен ного Ради» (виконано що з художником Б. М. Кустодвим.
Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, службовця нтересам народу. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». при влекали сильн натури, дол яких повaposязан з значними, сторичними зрушеннями, привле розжарюй психологчн драматичн завдання («Ца ревна Софя», 1879, Третьяковская гал. ). Рпна. у 80-т рр. У 1958 у Москв вдкритий памят нк Рпна И. Е.
Вони тягнуть баржу. Бурлаки на Волз (1870-73, там же) також пишуться як академчне замовлення. Критики добре вдгукнулися про виконану роботу. Меморальний музей Рпна. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН.
З 1870 року Рпн вируша на пароплав внизпо рчц Волга. Картина ма 3 списку (не рахуючи етюду). музей, — обидва олвець). Новицьким була знайдена копя, зроблена у XVIII столтт.
З 1882 Рпн. Рпн И. Е. Перед нами саме життя в надзвичайнй його складност. у Чу-гуеве. Тод ж Рпн И. Е. У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю.
багато над темою революцйного дви жения. У 1863 роц Рпн змг похати до Петербургу. Лише владний жест руки, що направля загн на ворога, може визначити мсце на картин. Навчався у Петербурз Малювально школ Товариства заохочення художникв (кн. Рпн— типовий реалст, який проте не копював природу, а перевтлював мотиви свом розмашним, часто майже експресонстичним малярством. Рпн И. Е. Крамским «Петербурзьку артль художникв». Показуючи сторичну подю як народну трагедю, В. Сурков генально поднав дею «героя натовпу».
зблизився з справили на нього великий вплив. М. Крамским та нших. Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Батько художника Юхим Васильович (1804—1894) був у родин старшим з дтей. Народився у Чугув (нин Харквсько област), у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна.
зобразив владного, виконаного грубо сили людини. показав глядачев складну гаму переживань членв см39, зустрчаючих батька, сина, чоловка. (Бронза, грант, скульптор М. Г. Манзер, арх. Адже картина просто вража свою непдробною щирстю, ретельно технчно опрацюванням найдрбнших деталей трудомсткою прорисовкой всх дйових осб. Товариства пересувних мистецтв, виставок.
музей), головним гером яко став волелюбний народ, мужньо вдстою сво нтереси. »У 1890- рр. Вн часто прижджав на Слобожанщину, щоб збрати матерал для свох картин. де пд Чугув, бажаючи в загальне твердження нии з народом знайти теми образи нових произв.
У 1870-80- рр. Адже картина просто вража свою непдробною щирстю, ретельно технчно опрацюванням найдрбнших деталей трудомсткою прорисовкой всх дйових осб. Перш роки учення були для Рпна дуже важкими. Краще, нж будь-хто з його художникв-сучасникв показавши вибухонебезпечний виворт мпер, Репн барвисто живопису парадний фасад (Прийом волостних старшин Олександром III, 1885, там же деклька портретв Миколи II, 1890-е гг). Пореформену Росю, складнсть снували в нй соцальних вдносин, рзноманття життя Рпну.
Спочатку вн вдмовився позувати з потилиц. пришили лось пти на хитрсть. не поривав зв39язкв з Батьквщиною, мряв повернутися до СРСР.
зблизився з справили нею великий вплив. Н. (Куоккала до 1940 належала Фнлянд. ) Живучи у Фнлянд, Рпн. Другий варант «Запорожцв» художник, спробував зробити бльш «сторично достоврним», але очевидно виявився незадоволеним результатом кинув на пвдороз. Здаться, вся Рося та частина Украни постала в обличчях. деалств», свдчить сам майстер (в лист Н.
Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв. У 1880-х рр. не поривав звaposязку з Батьквщиною, мряв повернутися до СРСР.
Народився в см вйськового поселенця. Кожна деталь картини написана легко, без жодного виправлення. Поздка 1880 року на мiсця колишньо Запорозько Сiчi за маршрутом, розробленим iсториком М. I. «Хресний хд» -- один з центральних добуткв у творчост Рпна. жив у Петербурз. Образ Соф не вльний вд театрально афектац душевних рухв. Рпн залишив нам безцнну галерею портретв. жив у Петербурз.
Народився лля Юхимович Рпн 24 липня (5 серпня) 1844 в невеликому мстечку Чугув на Харквщин, яке у той час було вйськовим поселенням, у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна. Ц твори пдготували Рпна И. Е. Чуковський).
лля Рпн – художник, картини якого вдображають всю глибину сприйняття життя. Прекрасн переливи кольорв, сонячне свтло, загальна поетизаця образу народного ватажка передають спокй, гармоню, красу сильного характеру людини в дност з живою силою природи. Особливо багато статей про «Бурлаки на Волз». Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись. Це час формування теч, в основ якого були закладен де критичного реалзму.
Народився Рпн в 1844 роц в Чугув (на Укран) в см вйськового поселянина. Рпн чуйно й жадбно вловлював у мистецтв Франц все, що йому було необхдно. Але драматизм в картин «Царвна Софя» носить до певно мри зовншнй характер. «Вся Русь» як би зведена тут водино в багатолюднй церковнй процес при цьому дивна характернсть типв, натурна правда пейзажу не затверджують, а розвнчують звичн сторико-побутов стереотипи: замсть благостно «соборност» ми бачимо масову нерцю натовпу, яка, рухаючись по висохлому, випаленому сонцем яру, серед мертвих вирубок, в буквальному значенн в «нкуди», в деякий незримий, але виразно вдчутний тупик. Тема революцЗростаючий соцальний розлад, хвиля антимонархчного терору, жертвою якого став мператор Олександр II, примушують художника все частше задумуватися над темою революц. Рпн. У мязистих фгурах веслярв – напруга сила, втлення потужност народу.
Прогов, М. П. Мусоргський, 1881 П. А. Стрепетова, 1882 все – там же портрети Л. Н. Толстого, написан пд час перебування художника в Яснй полян в 1891 пзнше), рацозн свтськ однофгурн (Баронесса В. И. кськуль фон Гильдебрандт, 1889, там же) ефектн багатофгурн портрети (Словянськ композитори, 1871-72, Московська консерваторя Урочисте засдання Державно Ради, 1901-03, спльно з Б. М. Кустодвим. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Студенти запропонували тематику, яка вдображатиме проблеми сучасного суспльства, отримали вдмову. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. У 1940 роц Куоккала перейшла Радянському Союзу псля Радянсько-фнсько вйни (згодом вона була перейменована в Репино), там було вдкрито меморальний музей Рпна. Мамонтова, де почув лист запорожцв турецькому султану.
Тут там -- рух людсько маси. створив цлу галерею позитивних образв, яскраво правдиво вклавши сила, слабксть разночинского революцйно-демократичного руху («Вдмова вд испо веди», 1879—85, «Арешт пропагандиста», 1880—92, «Не чекали», 1884—88, — вс у Третьяковськй галере). член Петербурзько Академй Мистецтв (1893).
Рпн. Рпн член групи "передвижникв", товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис. У «Пенатах», де вн помер похований, в 1940 був вдкритий меморальний музей. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, . Дйсний. Шевцово, 1869, – обидва в Росйському музе).
Крамського в Петербурзькй Академ Мистецтв. Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть. У 1877 повернувся в Чугув, потм жил в Москв (з 1882) в Петербурге, а з 1900 в Куоккале, в свому матку «Пенати». багато працював над темою революцйного руху.
С. Куликовим, 1901-03, Укр. Це зроблено майстерно.
залучали сильн натури, дол яких пов39язан з значними, сторичними зрушеннями, залучали психологчн та драматичн завдання («Царвна Софя», 1879, Третьяковська гал. ). У 1860-е рр. Будучи глибоко народним росйським художником, . Музей вдхилив пропозицю, пояснивши, що творв Рпна вже досить. Задум грандозний, це подальший розвиток того, що розпочато в «Бурлаках на Волз».
Так почалася колекця Рпна Атенеум. У 1894 — 1907 Рпн И. Е. надавав побутовому жанру то високе значення, що ранше мала сторична живопис.
Шевченку (туш) Прометей за одноменною поемою Т. Г. Поштовхом до цього послужила поздка художника на Волгу, де вн спостергав життя бурлак, що в наслдку вилилося в картину «Бурлаки на Волз». Автор клькох монументальних полотен народився в Сибру, потм прихав до Москви. Час, вдведений для ц подорож, художник використову з користю для творчост. Знову тамниця народного буття незбагненнсть його прагнень.
Був членом Товариства пересувних художнх виставок. «Бурлаки на Волз»Вже релгйн картини, виконан по академчних програмах («ов його друз», 1869 «Воскреснню дочки ара», 1871 обидв – Росйський музей) виявляють дивний дар художньо-психологчно концентрац, умння пдкорити вс компоненти образу – уроки старих майстрв, малюнок, колр, композицю – загальнй драматичнй задач. «До 1859 року мр мо про Петербург, — пише Рпн, — ставали вс невдступнше аби добратися побачити Академю витвок».
вн створю кращ портрети. Вона написана в двох варантах: один знаходиться в Державному Росйському музе в Санкт-Петербурз (1891 р. ), а другий -- в Харьквському художньому музе (1896 р. ). Вона справила сильне враження на громадськсть. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене свтотньовими контрастами (особливо в «Не чекали») – психологчною пластикою персонажв «говорячих» деталей. Вн створю чудов, гострохарактерн типажн композиц (Мужичок з боязких, 1877, Нжегородський художнй музей Мужик з поганим оком Протодакон, – обидва 1877, Третьяковська галерея), образи видатних дячв культури (Н.
У свтовому мистецтв важко поставити щось поруч по сил впливу. Нескнченна розматсть характерв типажв. вже не створив картин рвних творам 1870-80-х рр. Високо майстерност досяга Рпн.
Створен у той час роботи переконливо говорять про це: пейзажн етюди «Дорога на Монмартр», «Окрана Парижу», «Кнь для збору каменв у Вел», етюди до картини «Паризьке кафе». У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке». Жести й рухи х збгаються з внутршнм духовним станом, вони не жестикулюють, подбно манекенам, виконуючи тльки композицйне або ритмчне завдання. У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 все Третьяковська галерея) тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. Мурашко, 1880) дода: «навколишн життя мене дуже хвилю, не да спокою, сама проситься на полотно дйснсть дуже обурлива, щоб з спокйною совстю вишивати взерунки». Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художников акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщика, диякона, урядника з нагайкою, мандрвникв нших). Яворницьким -- земляком художника, знавцем iсторi запорозького козацтва. лля Юхимович Рпн лля Юхимович Рпн народився (24 липня) 5 серпня 1844 року в мст Чугув Харквсько губерн, в см вйськового поселенця.
Рпн нколи не переривав звязок з Украною. Рожин). Зобразивши велелюдне хд, у якому беруть участь помщиця, вдставний вйськовий, вдкупник, священни к, злиденн, мандрвники величезний натовп народу, яка народжу враження без брежной стихйно сили, Рпн И. Е. рублв мператор Олександр III.
Чл. зобразив владного, виконаного грубо сили людини. викладав у Академ Художеств (в 1898—99 — ректор), ставши учителем. Справжнй селянин.
Костомаровим, дала необхiдний iсторико-документальний i натурний матерiал. Рпн захоплювався Фнляндю, називаючи Гельсингфорс шматочком Парижа. У 1880-х рр.
Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. повернувся на колишн позиц. Р. Д. Хлобощина, 1868, В. А. У деяких академчних творах на мфологчн здйснювати релгйн сюжети йому вдалося домогтися життвост образв, виразност, психологчно характеристики дйових осб («Воскрешення дочки Иаира», 1871, Росйський музей, Леннград).
лля Юхимович Рпн народився 24 липня (5 серпня) 1844 р., у Чугув, нин Харквська область в родин вйськового поселенця, перш художн навички отримав в мсцевй школ вйськових топографв. Протягом рокв навчання Рпн И. Е. Картини художника вдносять до вершин передвижнического мистецтва.
Цлсним згуртованим вйсько пд проводом рмака. також в Чу-гуеве. Глядач весь поглинений спогляданням картини.
У 1870—80-е рр. Вн остаточно усвдомив сво призначення. Пзнше деяк з них лягли в основу одного з найважливших у творчост майстра полотен – «Бурлаки на Волз». Однак, вдокремлений вд Радянсько Рос (коли Фнляндя отримала незалежнсть) в свох Пенатах, вн потм неодноразово виражав неприйняття нового режиму у великому, в малому, ршуче засуджуючи як червоний терор, так нову орфографю. Шульга, Ф. Чуприненко та нш. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму.
Критики добре вдгукнулися про виконану роботу. Толстого (1887 р. ). Особливо це стало очевидним пiсля знайомства в 1887 роц з Д. I.
«Мужик лихий на оч» -- знову незвичайно живе зображення, знову не знаходимо слв, щоб пояснити, що це за людина. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». Не дивлячись на вс труднощ, Рпн наполегливо вчився. де до Чугува, бажаючи в сплкуванн з народом знайти теми й образи для нових произв.
Такого образу в росйському мистецтв ще не було. Батьки не могли допомогти синов, оскльки дуже мали потребу сам. У нй -- тльки передчуття, а небувале Рпн зробить псля повернення на Батьквщину. 1863) у Р. До.
Псля 1917 Р., котрий у садиб «Пенати» в Куоккале (з 1899), виявився там. Н. Крамського) (у 1864-71) в Академ мистецтв. Псля 1917 Р., який жив у садиб «Пенати» у Куоккале (з 1899), опинився за кордоном. овернення з пенсонерського вдрядження.
У полотн «Хресний хд в Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя псляреформено епохи. Однак не тльки у нього ця картина викликала непдробн емоц. надавав побутовому жанру то високе значення, що ранше мала лише сторичний живопис. Рпн— типовий реалст, який проте не копював природу, а перевтлював мотиви свом розмашним, часто майже експресонстичним малярством. Останнм значним сторичним твором Рпна И. Е.
Все життя вн завзято втручаться в естетичн спори, приймаючи то сторону В. В. Стасова, то «Свту мистецтва», але в результат залишаючись самим собою, завжди безпартйним в той же час завжди полтично упередженим творцем. Головна картина паризького пероду («Садко в пдводному царств», 1876, там же) стала кроком назад, зявившись переускладненою алегорю пзньоромантичного салонного плану. У результат цих поздок ллею Юхимовичем були написан картини «Протодиякон», «Укранець за косовицею», «Хата в Чугув», «Мужик лихий на оч», «Вид у Мохначах», портрети матер, батька, дружини художника, професора Д. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Зокрема, для центральних персонажв художник вибрав Д. З. Куликовим, 1901—03, Рус. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . У пзнй перод при окремих успхи, Рпн.
Художнику вдаться створити вдчуття д, яка немов вдбуваться на очах глядача. У картинах Вдмова вд сповд (1879-85), Не чекали (1884), Арешт пропагандиста, 1880-92 все Третьяковська галерея) тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. У 1863 роц поступив в Академю Мистецтв в Петербурз. був видатним художником у сфер сторично живопису.
був також видатним художником у галуз сторично живопису. У ц роки Рпн. Народився в см39 вйськового поселенця.
Рпн не стльки розумом, скльки свом талантом, нтуцю вдчував селянина, простого мужика. Ця картина говорить тльки про те, що художников вже пд силу робити небувале. лля Юхимович активно проявля свою позицю як художник-демократ.
Шевченка (акварель) етюд картини Укранська селянка (олвець) Запорожець за Дунаем (офорт) Чорноморська вольниця. У творчост висловлю свй протест проти далекого вд життя академчного мистецтва. Час, вдведений для ц подорож, художник використову з користю для творчост.
Бродського, . (бронза, грант, скульптор М. Р. Манизер, арх. Одним з найбльш примтних явищ в росйськй образотворчому мистецтв стали його «Бурлаки на Волз». У поздц скарбничка майстра поповнються численними замальовками ескзами. — одне з вершин росйського демократичного мистецтва.
Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю витвок. вн створю кращ портрети. викладав в Академ Мистецтв (у 1898-99 – ректор), ставши вчителем.
«Степан Разн». Осучаснюя мотиви втчизняно стор, майстер перетворю картини в могутн згустки почуттв емоцй – гнву ненавист старого до нового (Царвна Софья через рк псля висновку в Новодевичьем монастир, 1879, там же), насилля страху (ван Грозний син його ван, 1885, там же), нищвних, переможних веселощв (Запорожц пишуть лист турецькому султану, 1878-91, Росйський музей). Рпн став членом-засновником Сплки захисту памятникв Т. Шевченко, устав яко не було утверджено владою. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво.
Зображуючи герочне високе у житт рядових людей, Рпн И. Е. У них проявилися його демократизм, його любов до людини, глибокий психологзм. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене свтотньовими контрастами (особливо в Не чекали) – психологчною пластикою персонажв говорячих деталей. Шляхи його розвитку багато в чому збгалися з рухом розвитку лтератури. Воно зрозумло.
Псля першого публчного огляду художника критикували за те, що на думку багатьох картина була «сторично недостоврною». Вони вдображають вс негаразди життя т бурхлив змни, що торкнулися всх сфер життя, як не могли не спричинити за собою значних змн у мистецтв. для мене ще не померли деали Гоголя, Белнського, Тургенва, Толстого нш. Час, вдведений для ц подорож, художник використову з користю для творчост. Це, по сут, портрет-картина.
У 1958 в Москв вдкрито пам39ятник Рпну. У пзнй перод при окремих уда марнв, Рпн И. Е. Справжнй. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене светотеневыми контрастами (особливо в «Не чекали») найзначнше твр на революцйну тематику. Рпн., переживаючи вдомий творча криза, тимчасово порвав з передвижниками. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер.
Краще, нж будь-хто з його художникв-сучасникв показавши вибухонебезпечний виворт мпер, Репн барвисто живопису парадний фасад («Прийом волостних старшин Олександром III», 1885, там же деклька портретв Миколи II, 1890-е гг). сторичн мотивиОсучаснюя мотиви втчизняно стор, майстер перетворю картини в могутн згустки почуттв емоцй – гнву ненавист старого до нового («Царвна Софья через рк псля висновку в Новодевичьем монастир», 1879, там же), насилля страху («ван Грозний син його ван», 1885, там же), нищвних, переможних веселощв («Запорожц пишуть лист турецькому султану», 1878-91, Росйський музей). Псля 1880 року Рпн займався неквапливою та тривало серю ескзв пдбором моделей. Багалея й багато нших. Авторське вдношення начебто вдсутн, автор нчого не навязу. сторичн образи персонаж стали героями багатьох картин Рпна: «Запорожц пишуть листа турецькому султану» (1891), «ван Грозний син його ван» (1885 рк). Останнм значним сторичним твором Рпна.
Ц твори пдготували Рпна. З 13 рокв навчався живопису у. Бунакова. Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю. Збергаться вн зараз у Харквському художньому музе.
В образ революцонера звучить трагчна тема важко дол героя. В результат велика частина запропонованих творв виявилася в Третьяковськй галере. Однак не тльки у нього ця картина викликала непдробн емоц.
Рпн., спочатку в Чугув, а потм у Москв, захоплено працював над темою («Проводи новобранця», 1879, Росйський музей «Вечорнш», 1881, Третьяковська галерея), в деяких ескзах картинах розкриваючи соцальн суперечност пореформеного села («У волосному правлнн», 1877, Укр. Зображуючи герочне й високе у житт пересчних людей, Рпн. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. Рпн. Майже кожний з портретв Рпна сучасники сприймали як подю. Народився смapos вйськового поселенця.
У 1894 – 1907 Рпн. Юрба здаться нескнченною, не видно н початку, н кнця. Шевченка проект памятника Т. Г. Справжнм розквтом творчост Рпна став перод з моменту його повернення на батьквщину. 1863) у Р. К. Жуковського. М.
Рпн И. Е. Образотворче мистецтво не залишилося осторонь вд процесв, що торкнулися суспльну свдомсть. Однак вн залишаться блискучим майстром форми, цих самих «взерункв», чуйно сприймаючи вяння мпресонзму, символзму. повернувся на колишн позиц.
У 1880-х рр. Меморальний музей Рпна И. Е. РЕПИН лля Юхимович, росйський художникь.
Як пенсонер Академ провв 1873-76 роки в тал Франц. Його нтерес до минулого визначався питаннями, пднмалися сучаснстю. Бродський К. (Куоккала до 1940 належала Фнлянд. ) Живучи у Фнлянд, Рпн И. Е. музей). створив великий груповий портрет «Словaposянськ композитори» (1871—72, Московська консерваторя), куди, домагаючись природност угруповання дйових осб, запровадив жанров елементи.
В кнц 1870 – початок 1880-х рр. Картина «Хресний хд в Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «одне з кращих торжеств сучасного мистецтва» (Стасов).
дав на карти не яскрав характеристики дйових осб. Рпн зробив вдкриття в живопис -- вперше так ясно й переконливо зявилося зображення народу. Рпн подарував його Яворницькому. Рпн. Пзнше деяк з них лягли в основу одного з найважливших у творчост майстра полотен – «Бурлаки на Волз».
Крамського й у Петербурзько академй Художеств. «Пдкорення Сибру рмаком». У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». Вони проявилися його демократизм, його любов до людини, глибокого психологзму. вдалося показати в картин «Хресний хд у Курськй губерн» (1880-83, Третьяковська галерея).
У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. З 1870 року Рпн вируша на пароплав вниз по рчц Волга. музей, – обидва олвець). Драгомирова. була картина «Запорож цы пишуть листа турецькому султанов» (1878—91, Рус. У Чугув Рпним написаний «Протодиякон», яким захоплювався сам Мусоргський. Продовженням цього ряду образв став «Селянський хд у Курськй губерн».
Серед моделей, позувало Рпну для картини, багато вдомих особистостей. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича.