Але поодинок малюнки Грюневальда вимрюють на вагу золота. Впрочем, основной вклад в теорию и практику натурализма внесли северяне. Нмецький натуралзм мав попередникв у Франц Скандинав. Депутати нижньо палати обирались виборцями за досить складною трьохкуральною системою.
Девятнадцяте столття — це те столття яке дало початок багато чому новому. Ещё в первой половине века он заявил о себе как даровитый рисовальщик. Непреходящую лтературну цннсть забезпечив свом творам Р. Гауптман (1862-1946), почав як натуралст неухильнорасширявший меж свого творчост, до класицизму (пaposси на античн сюжети), у чому вн цлком порвнянний з Гете.
Казки братв Грмм стали знаменитими весь свт. Сво бачення нового пдходу до мистецтва призначенням театру виклалидраматурги Е. Барл (1870-1938), Г. Кайзер (1878-1945) та Е. Толлер (1893-1939). На картин «Тераса кафе вноч» за сонним життям провнцйного мстечка пильно спостергають нос ншо флософ життя – збльшен до небачених розмрв зрки. Головний принцип – сторичний пдхд. Чимось вони нагадують скалчен бурею дерева, чи картоплини, що сприймаються як свордна паралель до причастя на новтнй «Тамнй вечер». розкшною грською пейзажною панорамою, на тл яко вн наближаться. Зубожння створю дешевий ринок прац.
стихотворение, пытающееся воссоздать сокровенную суть вещей и явлений реального мира. Высокую репутацию Манна достойно поддержали сатирический роман Признания авантюриста Феликса Круля (1954) и множество эссе. Оскльки ринков вдносини формувалися в умовах так званого прусського шляху розвитку капталзму, то неминуче занесення х у перш ряди держави як регулятора фактора хнього розвитку. Його геро – люди гпертрофованих пристрастей, захоплен навязливими деями. Визнамо, однак, що в цлому Менцель залишаться холодним безпристрасним спостергачем, у ньому вдсутн емоцйнсть висока натхненнсть Рунге, Фрдрха чи художникв назарейской школи. Роман Будденброки принс авторов успх та визнання.
Раннй Рльке – переважно неоромантик мпресонст. продовжувала залишатися роздробленою на ряд самостйних королвств, курфюрств, князвств. -1794), один з найкращих майстрв доби рококо.
Обостряется интерес музыкантов к внутренним переживаниям, экзальтированным образам (опера Саломея Р. Штрауса, 1905), трагическим и гротесковым (2 симфония c-moll Малера, 1894). Выразительность таких тем достигалась при помощи приемов, ограничивающих повторы тонов и серий. Художник должен не копировать повседневность, а изучать её, постигая таящиеся в глубине «хаоса действительности» ритм и гармонию, которые составляют суть подлинного искусства. Возчик "Геншель" (1898) и "Роза Бернд" (1903) – вершины драматургического мастерства писателя.
Поглиблення цкавост Гой до соцального буття людини, несприйняття ним потворност та несправедливост знайшло вдображення в сер офортв Капричос (1797–1798). На думку митця, людське снування неможливе без втручання космчних сил. Величезну популярнсть здобуввоссоздавший середньовчну мстерю ("мaposярек", 1911 "Зальцбургский велико свтово театр", 1922) писав для Р. Штрауса оперн лбрето ("Кавалер Троянд", 1911)Гофмансталь. Так авантюрному Беттгеру його помчникам вдалося перевдкрити секрет майстрв Китаю. При цьому, жоден з названих художникв не вдкидав художню культуру Нового часу, що характерно для творчост наступних поколнь митцв. Келих на картин Вллема Калфа «Келих Наутлус та китайська порцеляна» прикрашають фгурка бога морв Нептуна та кит, що поглина ону.
Це великий твр спочатку пройшло повз увагу. Не менш значн досягнення мали мсце в проз. Мернг), на всх свох рвнях, починаючи з тематологчного, повязане з капталстичним мстом. Псля Першо свтово вйни настйно заявила про себе потреба в нових цнностях. У першй половин XIX ст. 1659, Амстердам, Рейксмузеум). Г. фон Гофмансталь (1874-1929), соединив стилистику импрессионизма с австрийской и общеевропейской литературной традицией, создал необычайно глубокие стихи и несколько поэтических пьес ("Глупец и смерть", 1893).
Слави Г. Манн зажив романом Учитель Унрат, або Кнець одного тирана (Professor Unrat, oder das Ende eines Tyrannen, 1905). У другй частин ц трилог – у роман Бдн (Die Armen, 1917) – Манн звернувся до зображення робтничого середовища, життя котрого не було йому достатньо добре вдомим. Певн реформи були проведен в неокупованих нмецьких державах. Ця серя зображу побут, нтимне життя короля («Концерт в Сан-Сус», 1852, художник з великою симпатю змальову свого героя гра на флейт, явно деалзуючи його образ, як, втм, в нших роботах). Саме митц модерну кнця XХ – початку XX ст., ввели у дизайн нтерру принципово нов декоративн елементи, вддаючи м перевагу перед конструктивними.
Ранн пси Гауптмана, що викликають у памят соцальн драми Х. бсена, – памятник людському стражданню, яке вн знаходив в середовищ буржуа (Самотн, 1891), серед робтникв (Ткач, 1892). У 1860-1870- рр. дея синтезу мистецтв пронизу стиль модерн. Критики вдзначали, що для великого голландця не снувало рзниц мж пейзажем та натюрмортом. 20 ст. Якщо де просвтникв реалзувались у полтичнй соцальнй революц у Франц, французи здобули полтичну свободу, то в Нмеччин вдбулася духовна революця релг флософ: «Якщо у Франц у 1789 р. революця, – писав Генрх Гейне у свой прац про сторю, – вдбулася матеральна, то революця у Нмеччин – духовна. » дея ста матеральною силою, якщо вона оволодва масою, – наголошу К. Маркс.
В творчестве Веберна проявились черты музыкального пуантилизма, когда «событийность» в музыкальном развитии сводится только к изменению самих тонов – меняется их продолжительность, тембровая и динамическая окраска. У 1901 А. Шнцлер (1862-1931) опублкував повсть Лейтенант Густлов, написану цлком у форм внутршнього монологу, ряд мпресонстичних театральних зарисовок, де сплавлен тонк психологчн спостереження картини деградац столичного товариства (Анатоль, 1893 Хоровод, 1900). Историю немецкой литературы можно проследить со Средних веков, самыми известными авторами этого периода являются Вальтер фон дер Фогельвайде и Вольфрам фон Эшенбах, а произведением – древнегерманское эпическое сказание «Нибелунги», чей автор неизвестен. ХХ ст. 1818 Монастирський цвинтар, 1819 Пейзаж з веселкою, 1809 Схд мсяця над морем, 1821).
Ф. Рюккерт (1788-1866), подбно Гете, звернувся до Сходу вртуозно вдтворив на нмецькй мов його поезю в той же час у вршах (Сонети в латах, 1814) вн пдтримав визвольну вйну проти Наполеона. Поглинання водами, 1876) Вершник на блому кон (1888). Разом з тим сама велика глава XI присвячена «вйськовй справ мпер», у якй закрплюються загальний вйськовий обовязок (ст. Новели Томаса Манна, так шедеври, як "Трстан" (1902), "ТоноКрегер" (1903) "Смерть у Венец" (1911), вдрзняються блискучо формою притаманним всього його творчост рончним пдтекстом. Вдтворення його бограф ще попереду. Багато хто з колишнх назарейцев з середини XIX ст.
Очолював В. Шадов (1789-1862), син вдомого скульптора графка, цкавий не стльки як художник, скльки як прекрасний педагог. Зрада буржуаз слабксть нмецького пролетарату привели «. По сут, у творчост Менцеля позначилися кращ традиц романтикв, «назарейцев», з х любовю до нмецько стор, до втчизняного минулого, до легенд казок, «бидермайера» з його любовю до точно побутово детал, власне реалстичне вдчуття художника. Вундт, в свою чергу, був учнем фзика флософа Германа Гельмгольца (1821-1894), творця психолог вдчуттв понера природничо дослдження органв почуттв.
Он «разговаривает» со слушателями концертных залов о вечных ценностях в простой музыкальной форме (Три маленькие литургии на божественное присутствие, 1941, Двадцать взглядов младенца Иисуса, 1944). Це стотне розрзнення було Грзнгер анульовано. Однак митець цлком оригнально пдходив до розумння направленост й мети космчно енерг. Широкий дейно-тематичний дапазон його романв: занепад патрицанського купецького роду (Будденброки, 1901), виховання молодо людини (Чарвна гора, 1924), старсть Гете (Лотта у Веймар, 1939), старозавтна сторя (Йосип його брати, 1933-1943), трагедявеликого музиканта на тл Друго свтово вйни (Доктор Фаустус, 1947). Разом з тим промисловсть торгвля у кнц XVIII на початку XIX ст.
Зазвичай глеки мали маску бородатого чоловка на горл, бльш-менш реалстично вдтворену. Конституця 1871 закрплювала кервну роль Прусс в мпер. Провдн принципи реалзму XIX-XX ст. : обктивне вдображення стотних сторн життя в поднанн з висотою стиннстю авторського деалу, вдтворення типових характерв, конфлктв, ситуацй при повнот х художньо ндивдуалзац (тобто конкретизац як нацональних, сторичних, соцальних прийме, так фзичних, нтелектуальних духовних особливостей), перевага у способах зображення «форм самого життя» але поряд з використанням, особливо в ХХ-му ст. нод робили дрбн кльопки, що утримували маленьк коштовн камнц. Рейхстаг, нижня палата, створювана на основ «загальних виборв з тамною подачею голосв», знаходився пд контролем мператора. Нмецька мперя являла собою монархю полуабсолютстского типу. Збентеженому Геслнгу спада на думку, що звершуться суд небесний.
Бородач поданий як маска без тулуба, часто в оточенн з рослинним взерунком. предметний врш (Dinggedicht), тобто. Менцель перший ввв в сторичний жанр реалстичний метод. Все це чудово виражено у величезному працю Менцеля, присвяченому Фрдрху II: 400 люстрацях до стор Фрдрха Великого Ф. Кутлера (1840), 200 люстрацях до творв самого короля (1846-1857) 600 литографиях Обмундирування арм Фрдрха Великого (1845-1867). Его иллюстрации к труду Франца Куглера «История Фридриха Великого» (1839—1842 гг. ) замечательны живым чувством исторического быта.
(Портрет дтей Хюльзенбек, 1805). Тому х дяльнсть проткала поза головних течй в психатр. П. Гоген обрав долю бдного мандрвного художника. Драматургю композиц увиразнено центрично-всьовою композицю з активним дагоналями, домнантою насиченого червоного кольору, контрастами свтлотньового ршення, просторовою глибиною.
На полотнах митцв превалю бездушне матеральне начало. Так були створен умови, що змцнювали економчну могутнсть пруського юнкерства. Напрям, який виник у французькй поез, що вплинув на нш жанри (живопис, музику). Лтература кнця 19 – поч. 1639-1701). Визнамо, проте, що в цлому Менцель залишаться холодним неупередженим спостергачем, в ньому вдсутня емоцйнсть висока натхненнсть Рунге, Фрдрха або художникв назарейской школи.
деями Нцше захоплювалися багато письменникв: Т. Манн, Г. Манн, Р. Кплнг, Е. Снклер та н Доля Нцше виявилася вплетенй, за свдченням самого Т. Манна, в сторю натхненно-хворого музиканта Адрана Леверкюна, головного героя його вершинного роману Доктор Фаустус. Это родина Баха и Генделя, Бетховена и Шуберта, Брамса и Вагнера. Все в цлому поднувало риси готики Ренесансу. Цкаво ознайомитися з першим рядком, де у Крепелна позначений поворотний пункт: «Пд назвою Dementia ргаесох ми дозволямо соб обднати картину цлого ряду захворювань, загальною характерною особливстю яких результат в стан свордно слабкост» (eigenartige Schwachezustande – видлено Крепелином).
Ще першй половин столття вн заявив себе як обдарований рисувальник. Так, лтера «Е» – це житловий комплекс на три поверхи, де середнй виступ лтери «Е» розроблений як каплиця з куполом. Роман розповдав про долю чотирьох поколнь любекського патрицанського роду. врш, намагаться вдтворити тамну суть речей явищ реального свту. Бессмисленние жахи Першо Першо свтово змусили Рльке шукати власне езотеричне свторозумння в "Дуинезских елегях" (1923) "Сонетах до Орфею" (1923), котр за праву вважаються вершинами нмецько поез.
На початку XIX ст. Луки» в Рим) – Ф. Овербек, Ю. Шнорр фон Карльсфельд, П. Корнелус-жили в Рим за зразком монастирсько громади, писали картини на релгйн сюжети, вважаючи для себе зразком то Рафаеля, то мистецтво Кватроченто, то нмецький Вдродження.
Його герой – викладач провнцйно гмназ, справжнй шкльний тиран. Ранние поэтические опыты Рильке свидетельствуют о мистических устремлениях поэта (Книга образов, 1902). Картина його була разюче строкатою. По сут, в його творчост позначилися кращ традиц романтикв, назарейцев, з х прихильнстю до нмецько стор, втчизняному минулого, до легендам казкам, бидермайера з його любовю до точно побутово детал, власне реалстичне вдчуття художника.
Ренесансна гострота свжсть сприйняття свту вдрзняють його ранн роботи. Проекти, оприлюднен 1773 року, не що нше як цкава паперова архтектура. У середовищ флософв та культурологв сну два пдходи до визначення генеалог постмпресонзму. Ранняя проза Верфеля тоже относится к экспрессионизму, но в более поздних его романах возобладали исторические и религиозные мотивы (Сорок дней Муса Дага, 1933 Песнь Бернадетте, 1941). Флп Отто Рунге (1777-1810), художникь, графк, теоретик мистецтва, у свох портретах монументализирует образи звичайних людей, одночасно намагаючись проникнути в тонку душевну, внутршн життя свох моделей.
Вплив мпресонзму «цивлзував» мистецтво П. Сезанна та В. Ван Гога, поза тим, що вони не вдмовилися вд вироблених ранше естетичних концептв та вдчуття драматично тамниц матерального свту. На противагу елтарного мсонерству Георге, Р. М. Рльке (1875-1926) був зосереджений на соб свому мистецтв. Третьяковська галерея в Москв (1900-1905), за участю архтектора Василя Миколайовича Башкрова. Особливо ж велике був вплив Нцше на нмецьких письменникв-декадентв.
Вн володв, проте, вртуозним мистецтвом декоративних ршень тонким вдчуттям краси пейзажу. Кельнський собор – завдовжки 144, 5 м та ма 86, 5 м ширини, а його дв веж сягають 157 м у висоту. Пушкна). Соцального забарвлення набула шевченкова графчна серя Притча про блудного сина" (папр, туш, бистр, 1856–1857). У першй половин XIX ст. Саме неприйняття сучасно вропейсько цивлзац змусило Гогена вийти за меж. Творчсть К. Паудсса (1625-1666) сформувалося в Голланд багато чого в його мальовничих прийомах у принципах художнього ладу сходить до Рембрандту, у якого вн навчався.
До хнх послуг вся нша свтова лтература, оскльки вони так чи накше змушен вивчати нш мови. Лтературним проявом патротичного руху вважаються «Промови» Фхте до нмецько нац. мпресонсти «розмивали» стабльн форми, фксували час, що сплива. У скульптур Нмеччини ц пори вищ досягнення також повязан з творчстю ряду майстрв.
У пaposс "ПдняттяГаннеле" (1893) поруч з натуралстичним планом символчна тенденця, представлена релгйними баченнями вмираючого дитини. Такая техника, характерная уже для Вагнера и композиторов постромантизма (Р. Штрауса, А. Брукнера), привела к возникновению додекафонии (букв. Це батьквщина Баха Генделя, Бетховена Шуберта, Брамса Вагнера. Розмаття, властиве драмам Гауптмана, можна знайти у його оповдно проз ("Юродивий Емануель Квнт", 1910 "Приключение мо юност", 1937). Саме Лейтнер працював разом з талйцем Франческо Каратт на будвництв Черннського палацу.
сторично конкретна форма художньо свдомост нового часу, початок яко ведуть вд Вдродження (ренесансний реалзм), або вд Просвтництва (просвтницький реалзм), або з 30-х рр. Очолював Ст. Историческая пьеса "Флориан Гейер" (1895) выявила ограниченность, поверхностность натурализма.
Якщо у Томаса Манна центральною темою була дихотомя життя мистецтва (окремий випадок – антитеза бюргер – художник), то Ф. Кафка (1883-1924) в посмертно опублкованих романах Процес, Замок Америка поставив проблему снування як такого. Сформована Германська мперя, почався колональний захват земель в вроп та Африц. В записах за счень 1709 року вдомсть про перший вдалий експеримент рецепт сумш. Але Авраам Лейтнер був цкавим проектантом.
Тема школи привертала на той час увагу багатьох нмецьких письменникв (Т. У вданн загальномперських органв знаходилось: законодавство про армю флот, про подат митн збори, систему мр, ваги, карбування монет, залзничн водн шляхи, пошта, цивльне, кримнальне, процесуальне та нше законодавство. Невикуплен коштовн реч перейшли ншим володарям. Тема подвигу страждань народу втлена в графчнй сер «Лиха вйни». Характерний фнал роману з його символчною картиною катастрофи.
Флп Отто Рунге (1777-1810), художникь, графк, теоретик мистецтва, в свох портретах монументализирует образи звичайних людей, одночасно намагаючись проникнути в тонку душевну, внутршн життя свох моделей (Ми втрьох – автопортрет з братом Данелем сто дружиною Полною портрети дружини, батькв, автопортрети). Пзнше, демонструючи неповторну вртуознсть форми мови, вн створив врш, що склали збрку Нов врш (1907-1908) тут Рльке довв до досконалост т. зв. Драматизм трагедя творення як наруги втлена в робот Створення Адама (1795) з скульптурною пластичнстю поз землистстю гами, як руйнують гуманзм ренесансно мкеланджелвсько нтерпретац бблйно теми. Аж до 1870 року Нмеччина залишалася роздробленою. Байрона Чайльд-Гарольда Конрада.
Германия имеет богатые музыкальные традиции. Для В. Ван Гога нестерпним саме поняття «мертво натури», особливо, коли йдеться про плоди чи рослини поза сферою хнього природного снування. Книги названих вище та м подбних авторв внесли пзнше свй внесок у виховання майбутнх солдатв гтлервсько арм. стихотворение, пытающееся воссоздать сокровенную суть вещей и явлений реального мира.
мена Г. Шютц, . С. Вртуозно обграна навть лтера «S», яку майстерний Штейнгрубер подав як несподваний князвський палац з двома куполами. За життя Герард фон Рла встигне побачити готов каплиц, хор будвлю собору без веж. До будвництва залучили талановитого архтектора нженера, ним був Ернст Фрдрх Цвирнер. В Автопортрет з свчкою (1845), виконаному в технц офорта, яскрав вдблиски свтла на високому чол, напруження руки, що трима свчку, доповнюють романтичну концепцю особистост рисами мислителя та шукача стини. умовних форм (мфу, символу, притч, гротеску), переважаючий нтерес до проблеми особистсть суспльство (особливо – до непереборне протистояння соцальних закономрностей морального деалу, особистсного та масового мфологзованого створення). Його картина цнна не лише свою образнстю, а й тим, що да ключ до розумння всього постмпресонстичного мистецтва, яке вдкрило для живопису ефект «стискання тривалост», подбно до того, як мпресонстам вдалося засвоти ефект «розтягнутост миттвост».
Життствердна програма постмпресонств звернена до природи, негативна – до суспльства, мста. За цими державами закрплювалися деяк особлив права. Пейзаж особливо численн етюди Менцеля ( тут вн йде слдом за Рунге) наближають нмецьку живопис до проблеми пленеру. Як в проз, так в вршах Мейер надляв обставини символчним значенням. Все це зразки, на яких виховувалася художня молодь Нмеччини протягом столття.
Брати Шлегель в н на рубеж столть зявилися провдними теоретиками романтизму (так зван Йенские романтики), видаваний ними в Берлн журнал Атенеум (1798-1800) виступав з позицй високо етики та релгйного мстицизму. Гротескним характером вдрзняться серя офортв «Капрчос». Причому вдбуваться майже цлковите ототожнення героя й автора в роман. Конгрес зобовязав ус нмецьк держави увйти до складу Нмецького союзу. Опора на мажоро-минорное мышление характеризует также творчество Онеггера, Пуленка итальянского композитора Альфредо Казеллы (1883–1947) и др. розпочався промисловий переворот. Нмеччина – крана велико культури з могутнм корнням.
сторично конкретна форма художньо свдомост нового часу, початок яко ведуть вд Вдродження («ренесансний реалзм»), або вд Просвтництва («просвтницький реалзм»), або з 30-х рр. Верхня палата називалася палатою панв члени призначалися королем довчно. сторична школа Нмеччини пропону свою форму реалзац висновкв економчно теор. Невикуплен коштовн реч перейшли ншим володарям. У пдсумку, повернувшись в Геттнген, в 1825 отримав звання доктора права.
Втм, основний внесок у теорю практику натуралзму внесли жител пвноч. Бессмысленные ужасы Первой мировой войны заставили Рильке искать собственное эзотерическое миропонимание в "Дуинезских элегиях" (1923) и "Сонетах к Орфею" (1923), которые по праву считаются вершинами немецкой поэзии. Того, хто сумнвався в стинност ц догми, оголошували флософом фантазером. Вдомо, що подбн глеки з бородачем десятилттями слугували в сльських районах Нмеччини, х брали в поле.
Досвд Англ говорить про перевагу великого господарства. Творчество французского композитора Оливье Мессиана (1908–1992) выделяется стилистической оригинальностью.
Ц риси проявилися в творчост росйського художника-крпака Василя Тропнна (1776–1857), два десятилття дяльност якого пройшли на Укран. У адмнстративному вдношенн Пруся подлялася на всм провнцй, а провнц – на област округи. Цю дею й реалзувала Нмеччина, але свом особливим способом.
Романтизм в Нмеччин починався з лтератури. Г. Зудерман (1857-1928) в Батьквщин (1893) та нших псах перенс на сцену соцальну проблематику. -1794), один з найкращих майстрв доби рококо. мператором мг бути тльки прусський король. IV, ст. Особлива настровсть характерна для укрансько школи романтичного живопису.
Вн навчався в Бонн (1819), Геттнген (1820) Берлн (1821-1823), де вдчув сильний вплив Гегеля. Адже вн працював з помчниками, вартовими шпигунами водночас. Вельмож-голландц, датчани, шведи, французи талйц – шаленли вд краси цих келихв.
В його пейзажах, створених пд час роботи в Кивськй археографчнй комс (1845–1847), реалстично точне зображення пейзажного мотиву поднане з усвдомленням сродност природи людини, самотност перед грандозним досконалим природним всесвтом сприйнятт нею природи як храму, що дару людин божественну повноту гармоню життя. Вс ознаки талйського бароко (монументальнсть, велич, масштабнсть, майстерне використання природного оточення) зберегли сакральн споруди земель Нмеччини, що не уврвали звязок з папським Римом католицьким вросповданням (монастир Етталь, Баваря, монастир Банц, Верхня Франконя, базилка Вальдсассен, монастир в Оттобойрен). крм назарейской цкаво розвиваться дюссельдорфська школа: К. Ф. Зон (1805-1867), Т. Хльдебранд (1804-1874). У Конституц нема н декларац, н глави, присвячено правам свободам нмцв.
Мистецтво державно людини поляга в тому, щоб застосовувати принципи до нових потреб, знаходити нов ршення для нових проблем. Ознакою мсцевого, нмецького колориту стали глеки з бородачами в натюрмортах нмецького художника Георга Флегеля (1566—1638). Протягом вс епохи, незалежно вд того, що вдбуваться в сусднх областях художньо творчост, збергають високий рвень твори нмецьких майстрв декоративно-прикладного мистецтва – вртуозв обробки металу, дерева, кстки та нших матералв. Встановлення такого майнового цензу дозволяло (не дивлячись на те, що кльксть виборцв у першому розряд була майже у 20 разв меншою), мати однакову кльксть виборцв, тобто голос виборця першого розряду платникв податей був рвним майже 20 голосам виборцв третього розряду. post: псля, за франц.
Безуспшними виявилися спроби Гейне зайнятися комерцю, спочатку у Франкфурт-на-Майн (1815), потм в Гамбурз (1816-1819). У ряд пзнх робт Тернера намчено шлях до подолання фгуративу, до колористично абстракц – Пейзаж з рчкою заливом вдалин" (1835–1840), Сонце над озером" (1840), Вид рчки з височини" (1840–1845). культура, яка досяга високого розквту. У картин Розстрл (1814) Гойя звернувся до сторичних подй герочно боротьби спанського народа з французькими нтервентами, свдком яких був сам.
У живопису символзм представлений творчстю французьких бельгйських майстрв: Пра Пюви де Шаванна, Гюстава Моро, Ежена Карра, Одлона Редон, Морса Ден, Едуарда Вюйара, Джеймса Енсор, а також обднання молодих художникв «Наб» (вд давньоврейського «пророк»). П. Сезанн вдверто конфлктував з респектабельними членами жур Салону. Спввтчизник Келлера К. Ф. Мейер (1825-1898) писав витончен сторичн новели, зокрема з епохи Вдродження (Одруження монаха, 1884).
С точки зрения литературы, блестящий язык Ницше, особенно в работе "Так говорил Заратустра" (1883-1885), стал образцом для целого поколения, а некоторые идеи философа вылились в замечательные, строгие по форме стихи С. Георге (1868-1933). Т. Манн (1875-1955) – самый выдающийся представитель многочисленной плеяды писателей, среди которых был и его старший брат Г. Манн (1871-1950) известный своими сатирическими и политическими романами. З особливою силою ц якост позначилися в його «Изенгеймский ввтар» для монастирсько церкви, центральне мсце в якому займа «Розпяття».
У розвинутих кранах вдбувся промисловий переворот, урбанзаця та ндустралзаця. Фон Менцель — автор першою у мистецтв Нмеччини картини на ндустральну тему — полотна «Железопрокатний завод» (1875 р. ). Повернувся в Кельн, де отримав замову на створення небаченогодос мського собору, де мали збергати релкв трьох волхвв (або Трьох Царв). Як Жерко, вн активно вдгукувався свою творчстю на визначальн под сучасност.
За ц злочини передбачалася смертна кара або увязнення. Все це чудово виражено у величезному прац Менцеля, присвяченому Фрдрху II: в 400 люстрацях до стор Фрдрха Великого Ф. Кутлера (1840), 200 люстрацях до творв самого короля (1846-1857) 600 лтографях Обмундирування арм Фрдрха Великого (1845-1867). Не менее значительные достижения имели место и в прозе. В 1830—1842 гг. Каспар Давид Фрдрх (1774-1840) переда поезю нацонального нмецького пейзажу, пронизаного меланхолйним настром самого художника.
Келих на картин Вллема Калфа «Келих Наутлус та китайська порцеляна» прикрашають фгурка бога морв Нептуна та кит, що поглина ону. У програмнй картин Останнй день Помпе (1830–1833) К. Брюллов тракту подю жахливо загибел мста Помпе пд час виверження вулкана Везувй як зламний момент стор, змну одн епохи ншою, падння античного язичницького свту початок християнсько доби. Свое видение нового подхода к искусству и назначению театра изложили драматурги Э. Барлах (1870-1938), Г. Кайзер (1878-1945) и Э. Толлер (1893-1939). У цих складних умовах розвиваться економчна думка Нмеччини першо половини XIX ст., в якй особливе мсце посда Ф. Лст, автор «Нацонально системи полтеконом» (1841). ронм у кел», «Меланхоля», в картин«Чотири апостоли»вн втлив напруженсть почуттв драматизм свтовдчування людини реформацйно епохи.
Маючи вдповдну квалфкацю, брав участь в будвництв набирався досвду. Вн мав значно менш повноваження, чим бундесрат. Собор стояв недобудованим до середини 19 ст. Если у Томаса Манна центральной темой была дихотомия жизни и искусства (частный случай – антитеза "бюргер – художник"), то Ф. Кафка (1883-1924) в посмертно опубликованных романах "Процесс", "Замок" и "Америка" поставил проблему существования как такового. Звдси й прагнення постмпресонств до усамтнення.
Отказ от ощутимого на определенном участке произведения тонального центра (тоники) и тяготений к нему других тонов и гармоний был порожден процессом хроматизации звукового ряда, раскрепощением всех двенадцати полутонов темперированного строя. Выразительный размах и главная тема (крушение монархии) Музиля обнаруживаются и в романах его соотечественника Х. фон Додерера (1896-1966) Штрудльхофская лестница (1951) и Бесы (1956). Мж цими двом найважлившими стадями розвитку художньо культури вони утворили цлком автономне й самобутн цле. Серед картин останньо теми особливе мсце займа Залзопрокатний завод (1875) – одне з перших зображень прац пролетарв у мистецтв XIX ст. Боротьба Польщ за незалежнсть стала темою багатьох вршв А. фон плата (1796-1835), який останн роки життя провв в тал, оспвуючи у сконих за формою вршах свй вчний деал – Красу.
Цей же мотив вдгра важливу роль у творчост уродженця Пвнчно Нмеччини Т. Шторма (1817-1888). Принципы серийной техники письма (расширенного в своих возможностях метода додекафонии) будут главенствовать в сочинениях многих композиторов. 1639-1701). Ни "Человек без свойств" (1930-1943) Р. Музиля (1880-1942) с его психологизмом, ни эффектные романы Я. Вассермана (1873-1934) с их утверждением человеческих ценностей, ни интеллектуальная проза Г. Броха (1885-1951), в частности "Лунатики" (1931-1932) и "Смерть Вергилия" (1945), не идут в сравнение с глубоко оригинальным вкладом Кафки в литературу.
нмецьк князвства стали ареною наполеонвських вон. У той же час найважлившими складовими естетики нших письменникв. Особливсть полтично сатири Манна виявляться в алегоризм.
П. розвивався безпосередньо перед модернзмом та в межах модернзму». х досягнення повязан з поширенням в першй третин 19 ст. Та ж широка артистична манера видно в акварельних композицях на теми народних легенд казок.
Його люстрац до прац ФранцаКуглера «сторя Фрдрха Великого» (1839—1842 рр. ) чудов живим почуттям сторичного побуту. Паломницьк церкви перебудовувалися в бароковому дус. наст.
19). Всему миру известен Вагнеровский фестиваль, который проводится каждое лето в Байройте, также ежегодно организуются фестивали, посвященные Бетховену (в Бонне), Моцарту (в Вюрцбурге). були власне натуралстичн вишукування (скрупульозна деталзаця в зображенн дйсност, руйнування поетичних форм, звуков ефекти, буденний мову, включення в вршовану тканину елементв прози). Вн мав пять нав, см каплиць (за числом трьох Царв чотирьох вангелств). Французька окупаця внесла в атмосферу роздробленою Нмеччини прогресивн де, в т. ч. Боротьба з ноземним пануванням пдвищила нацональну свдомсть нмецько буржуаз розбудила прагнення нацонального обднання.
Лтери обгран настльки вдало, що деяк могли бути цлком реалзован – наприклад, литера «Н» або «Х», план останньо дещо нагадував план мисливського палацу Ступндж Флппо Ювари. Створення подбних келихв вдомо з доби середньовччя. Вважають, що ц фгурн глеки слугували для утримання пива або збереження вина. Генрх Гейне (Heinrich Heine) (1797-1856), нмецький поет прозак, критик публцист, якого ставлять в один ряд з Й. В. Гете, Ф. Шллера та Г. Е.
Широк идейно-тематический диапазон его романов: упадок патрицианского купеческого рода ("Будденброки", 1901), воспитание молодого человека ("Волшебная гора", 1924), старость Гёте ("Лотта в Веймаре", 1939), ветхозаветная история ("Иосиф и его братья", 1933-1943), трагедия великого музыканта на фоне Второй мировой войны ("Доктор Фаустус", 1947). Однак в силу обмеженого обсягу новела не могла втлити доленосн громадсько-полтичн змни в житт нац. Бльша частина населення займалася землеробством.
За часв нацизму проводилися переважно пропагандистськ фльми, хоча роботи ЛнРифеншталя представляли нову естетичну концепцю кнематографу. Серед присутнх – знаменитий французький флософ Вольтер. Сказки братьев Гримм стали знамениты на весь мир.
Це вимагало нових жанрових форм тем. Мсонерський запал викликав до життя видатн врш пророчого Р. Тракля (1887-1914) Ф. Верфеля (1890-1945). Главный его роман, Игра в бисер (1943), соединяя в себе утопию и реальность, как бы подытоживает взгляды писателя. Нов тенденц проникають в зароджуться регулярне будвництво. Бля витокв англйсько школи живопису романтизму стояв Вльям Блейк (1757–1827), поет художник, мстик взонер. Это четырёхэтажное массивное сооружение из неоштукатуренного кирпича сразу прозвали «красным ящиком».
Всьому свту вдомий вагнервський фестиваль, який проводиться щолта в Байройт, також щорчно органзовуються фестивал, присвячен Бетховену (в Бонн), Моцарту (у Вюрцбурз). Через багато столть прийде епоха людей, котра буде думати дяти, як ми. У Конституц нема н декларац, н глави, присвячено правам свободам нмцв. В картин Свобода, яка веде народ на барикади (1830) сучасн Делакруа под липнево революц у Франц 1830 р. набули алегоричного звучання. Серед картин останньо теми особливе мсце посда «Железопрокатный завод» (1875) -одне з перших зображень прац пролетарв у мистецтв XIX ст.
Слд зауважити, що в лриц, по сут, тльки в Нмеччин натуралзм знайшов гдний прояв. Возчик Геншель (1898) и Роза Бернд (1903) – вершины драматургического мастерства писателя. Талановитий Цвирнер отримав право добудовувати собор без значних перешкод.
Попит на внутршньому ринку був мзерний. Постмпресонзм поглибив нтерес до флософських та символчних начал мистецтва. сторю нмецько лтератури можна простежити зСредних столть, найвдомшими авторами цього пероду Вальтер фон дерФогельвайде Вольфрам фон Ешенбах, а твором –древнегерманское епчне сказання «Нибелунги», чий автор невдомий. Додавання реалстичного напряму в Нмеччин запзнються в порвнянн з Францю. Картини Йоганна Фрдрха Овербека (1789-1869) та Петера фон Корнелуса (1783-1867) нод мають прям паралел в мистецтв минулого: «Торжество релг в мистецтв» Овербека (1840) наслду «Афнськй школ» Рафаеля, «Вершники Апокалпсису» Корнеулиса (1841)-знаменито гравюри Дюрера. Это неудивительно: художник изучал эпоху прусского короля Фридриха II (1740—1786 гг. ) с дотошностью учёного-исследователя. Утвердженню стилю модерн у художнй культур кнця ХХ ст. Позднее, демонстрируя неповторимую виртуозность формы и языка, он создал стихи, составившие сборник Новые стихотворения (1907-1908) здесь Рильке довел до совершенства т. н.
Почти в каждом немецком городе есть публичные библиотеки. Экспрессионисты громко и резко провозгласили реформу общества и индивида. В противоположность элитарному миссионерству Георге, Р. М. Рильке (1875-1926) был сосредоточен на себе и своем искусстве. ХХ – поч.
Вплив «назарейцев», нмецького романтизму в цлому позначилося на творчост таких майстрв, як Швинд Шпцвег. Не тльки в графку, але в живопис Менцель присвятив цлу серю картин Фрдрху II. Його зацкавили жив враження, рух повтря свтла.
Рунге розробля проблеми свтла й повтря, випереджаючи вдкриття пленерного живопису XIX ст. Мода на лишенную тональности (атональную) музыку преобладала, хотя не все композиторы следовали ей. Нмеччина ма багат музичн традиц.
одержали подальший розвиток. Произведения отличаются небывалой краткостью (общая продолжительность всех 31опусов Веберна – три часа звучания) и предельной насыщенностью музыкально-тоновой (точечной) «информацией». Кнець XV – початок XVI ст. Перше мсце тут належить Адольфу Менделю (1815-1905), живописцю графку, майстру сторичних жанрових композицй, пейзажного живопису. Величезну популярнсть здобув воссоздавший середньовчну мстерю (мярек, 1911 Зальцбурзький великий свтовий театр, 1922) писав для Р. Штрауса оперн лбрето (Кавалер троянд, 1911) Гофмансталь. Е. Мёрке (1804-1875) розвивав у свой поез багату лтературну спадщину минулого.
Експресонстська драма також виголошувала революцйн деали, як у даному раз передбачивФ. Ведекинд (1864-1918). Вн малю рдне мсто Бреслау, його жителв, близьких знайомих. Нов уявлення часу були виражен Дюрером з рдксною багатограннстю. В. Раабе (1831-1910), в пошуках прихистку вд песимзму, занурився в дикуватий свт одиноких маленьких людей. Створилася грунт для багатьох непорозумнь в мжнародних дискусях, як трапляються сьогодн. Основний твр Фрейда «Тлумачення сновиднь» вийшло у свт в тому ж 1899 р (хоча на книз значиться 1900 р, що було зроблено видавцем з рекламних мркувань).
За рахунок цього технчне панування над людством виросло в багато разв. була тсно повязана з суспльним проблемами змнами того часу. У дизайн нтеррв увага придлялася стилзованому рослинному взерунку, гнучким плинним формам.
спанськ борц за свободу сповнен ршучост та драматизму монолтна група французьких завойовникв позбавлена людських емоцй. пд впливом росйсько, скандинавських насамперед французько лтератур (брати Гонкури, Е. Золя). Не тльки в графку, але й у живопис Менцель присвятив цлу серю картин Фрдрху II. Члени верхньо палати – бундесрату – призначалися урядами монархй вльних мст.
У 1889 – 1890 рр. х мили вд бруду, деклька днв обробляли слабкими розчинами кислоти, а потм лужними розчинами для нейтралзац кислот, знмали верхнй шар. Якщо в творчост Фрдрха рисунок переважав над колоризмом, настрй меланхолйно споглядальност – над патетикою, то для французько романтично школи пошук експресивно художньо мови привв до панування насиченого колориту, контраств свтла тн, динамки композицйних ршень. З погляду лтератури, блискучий мову Нцше, особливо у робот "Так говорив Заратустра" (1883-1885), став зразком для поява цлого поколння, деяк де флософа вилилися в чудов, сувор формою вршС. Георге (1868-1933). Георге, поезя якого повaposязан з французьким символзмом англйськимипрерафаелитами, сформував гурток письменникв, перебуваючи багато в чому пд впливом перенявший вд цього глибокий нтерес до низки напвзабутих аспектв культурно традиц.
В люстрацях до власних поем Мльтон та русалим поеми Данте Божественна комедя Блейк втлював концепцю людяност, спокутувано прощенням самопожертвою як дино можливими шляхами досягнення гармон тла духа. Пзн романи Гессе вдбивають сумaposяття ндивда псля Першо свтово вйни та свдчить про вплив психоаналзу ("Деман", 1919 "Степовий вовк", 1927) ндйського мстицизму ("Сддхартха", 1922). Це один з найцкавших групових портретв в мистецтв XVII столття. Вн був диним значущим майстром серед нмцв, що не займався гравюрою. Смнадцяте столття – одна з найбльш грандозних епох у всй стор мистецтва.
Так в картин Рзанина на Хос (1824) художник звернувся до ситуац знищення грецьких поселень на остров Хос вйськами османсько мпер. Через чотири роки селяни були звльнен вд феодальних повинностей. У. Дж. Митц назарейской школи, утворили в 1809 р. у Вдн Союз Святого Луки (Lukasbund) – Ф. Овербек, Ю. Шнорр фон Карльсфельд, П. Корнелус, – жили в Рим за зразком монастирсько громади, писали картини на релгйн сюжети, вважаючи для себе зразком то Рафаеля, то мистецтво Кватроченто, то нмецьке Вдродження. У творче обднання входили поети Поль Верлен, Анр Рень, Артюр Рембо. Серед вдомих митцв архтектури нмецьких земель – Йоган Давид Штейнгрубер (1702 – 1787), що працював на будвництв палацв в Мангейм та Раштат, в князвств Ансбах. Последователи додекафонного метода (или «техники ряда, серии») образовали новую венскую школу (Шенберг и его ученики Альбан Берг (1885–1935) и Антон Веберн).
Он был задуман как пантеон немецкого народа. Впрочем, основной вклад в теорию и практику натурализма внесли северяне. В 1901 А. Шницлер (1862-1931) опубликовал повесть "Лейтенант Густль", написанную целиком в форме внутреннего монолога и ряд импрессионистических театральных зарисовок, где сплавлены тонкие психологические наблюдения и картины деградации столичного общества ("Анатоль", 1893 "Хоровод", 1900). Лнйний малюнок дуже тонкий, барвист спввдношення представлен великими плямами чистих тонв («Дво, созерцающие мсяць», 1819-1820 «Жнка бля вкна», близько 1818 «Монастирське кладовище», 1819 «Пейзаж з веселкою», 1809 «Схд мсяця над морем», 1821).
Остання була представлена. Каульбах, К. Плотта та н. ). Цей роман виявився творчою невдачею Манна. Природну людину автор «Прекрасно Анжелки» побачив в навних та набожних татянках, В. Ван Гог – у вуглекопах з Борнжа, а П. Сезанн – в образах небагатослвних провансальських селян. Непреходящую литературную ценность обеспечил своим произведениям Г. Гауптман (1862-1946), начавший как натуралист и неуклонно расширявший рамки своего творчества, вплоть до классицизма (пьесы на античные сюжеты), в чем он вполне сравним с Гёте. Прагнення вдродити релгйно-моральн пдвалини в нмецькому мистецтв повязане з так званою назарейской школою (Nazarener), що зробила очевидний вплив на живопис ХХ ст.
Найталановитшим серед них був Альфред Ретель (1816-1859), але його суворе монументальне мистецтво (розписи в ратуш Аахена на теми з стор Карла Великого), як його графчн цикли («Нова танець смерт», або Ще одна танець смерт»), швидше йшло врозрз з сентиментальним по духу цкавим за сюжетом мистецтвом нших представникв дюссельдорфсько школи. Високий ступнь сповдальност надавав сторичнй дилог Манна особливо доврливост та сили. Тем подвигв страждань народу присвячена графчна серя Гой Пиха вйни (1810–1820), в якй викрито зврячу жорстоксть безглуздсть вйни. по проекту фон Кленце был сооружён памятник Валгалла (по названию загробной обители павших воинов в древнегерманской мифологии) близ Регенсбурга. У портрет Ганни Закревсько (1843) напруження активного червоного тла помякшене округлими формами овалу обличчя, вдкритих плечей, потоком розсяного свтла, що увиразню покрно-нжний погляд вологих очей жнки.
Для П. Сезанна натюрморт – це засб, що да можливсть наблизити матерю до вчност. Як правило, вони побудован немов «зсередини назовн», тобто внутршнй простр визнача зовншнй вигляд будинку. Сезанн), барбзонцям й Ж. -Ф. На сутнсть нацоналзму як засобу вплива ндивдуалзм». Ця серя зображу побут, нтимне життя короля (Концерт в Сан-Сус : художник з великою симпатю змальову свого героя гра на флейт, явно деалзуючи сто образ, як, втм, в нших роботах). Венский драматург Л. Анценгрубер (1839-1889) первым выступил против социальных пороков своего времени.
Модерн намагався поднати художн та утилтарн функц витворв поетв, художникв та архтекторв. Якщо в Томаса Манна центрально темою була дихотомя життя мистецтва (окреме питання – антитеза "бюргер – художник"), то Ф. Кафку (1883-1924) в посмертно опублкованих романах "Процес", "Замок" "Америка" поставив проблему снування як. Государственную поддержку получают композиторы и музыкальные фестивали. Для прийняття мперських законв необхдна була згода Союзно ради (бундесрату) палати депутатв (рейхстагу). Парламент складався з двох палат – верхньо нижньо. З точки зору лтератури, блискуча мова Нцше, особливо в робот Так говорив Заратустра (1883-1885), став зразком для цлого поколння, а деяк де флософа вилилися в чудов, строг формою врш С. Георге (1868-1933).
Нмець за походженням, вн один з перших неталйцв на будмайданчиках Праги. Найяскравше вираження даний поворот знайшов в шеститомнику «Курс позитивно флософ» («Cours de philosophie positive», 1830-1842) Огюста Конта. Поразка у 1814 р. Наполеона не спричинила вдновлення старо нмецько мпер. Перевагою для нмецьких психатрв те, що вони можуть читати як Крепелна, так Фрейда, на хнй рднй мов (хоча бльшсть, на жаль, цю перевагою не користуться). Адже лише збергши контраст художники передали ефект стрмкого прискорення часу.
Романтична цкавсть до персонажв, як знаходяться за межами того, що називають здоровим глуздом, викликала появу гостротрагедйного циклу портретв божевльних (1822). Лише в 19 столтт розднан нмецьк князвства вогнем мечем поднан в дину державу пд проводом войовничо Прусс. На думку лтературознавця, – «Постмпресонзм» (лат. На картин Останнй рейс фрегата Темерер" (1839) енергйно випускаючий клуби вогняного диму маленький темний буксир тягне казково прекрасний величний бойовий фрегат до мсця останньо стоянки, залишаючи в далекому минулому мр про морськ подорож, безлюдн острови та вдважних каптанв, на змну яким приходить швидксть, прагматичнсть прогрес. Вони надавали перевагу образам природи та близьким до не людям на вдмну вд «мських» мпресонств.
Уповноважен держав з кожного питання мали запитувати думку свох урядв. Рзну роль у творчост обох митцв вдграють натюрморти. У лтератур Нмеччини представлен рзн напрямки, так чи накше повязан з поняттям декаданс: мпресонзм (пейзажна лрика Детлева фон Ллнкрон, 1844 -1909), символзм (поезя Стефана Георге, 1868 – 1933) та н Найважливше мсце в нмецькй лтератур рубежу столть зайняв натуралзм, становлення якого проткало в 80 – 90- рр. Ус державн повинност тяготи були покладен на селянство.
Високу репутацю Манна гдно пдтримали сатиричний роман Ззнання авантюриста Фелкса Круля (1954) безлч есе. крм назарейской цкаво розвиваться дюссельдорфська школа: К. Ф. Зон (1805-1867), Т. Хльдебранда (1804-1874). В поэзии натурализм только расширил круг тем, наиболее типичным поэтом-натуралистом был А. Хольц (1863-1929) в области романа также не было сколько-нибудь ярких открытий. Венський конгрес 1815 р. не усунув роздрбненост Нмеччини, проте кльксть самостйних нмецьких держав зменшилась до 38 (34 монарх 4 вльних мста). Саме за нього письменник у 1929 роц став лауреатом Нобелвсько прем.
Новеллы Томаса Манна, такие шедевры, как "Тристан" (1902), "Тонио Крёгер" (1903) и "Смерть в Венеции" (1911), отличаются блестящей формой и характерным для всего его творчества ироническим подтекстом. Адже вн працював з помчниками, вартовими шпигунами водночас. Однак, як справедливо зауважив Альбер Орь у звязку з картинами В. Ван Гога, «для буржуа» все це було «надто просто» й «надто витончено». З особливою силою це знаходить свй вияв у роман Врнопдданий (Der Untertan, 1914), де суспльн зацкавлення автора знайшли сво яскраве художн втлення у полтичнй сатир.
Г. Зудерман (1857-1928) в "Родине" (1893) и других пьесах перенес на сцену социальную проблематику. З успхом випробують сво сили в архтектурному проектуванн художники. У результат проходження вропейським зразкам в нмецькй живопису також вдбуваться ндивдуалзаця персонажв на основ загальнолюдських цнностей. А. Хольц та. Проте, сьогодн ще зарано говорити про типологю постмпресонзму та чтк методологчн пдходи до аналзу творчост окремих митцв. Т. Манн (1875-1955) – самый выдающийся представитель многочисленной плеяды писателей, среди которых был и его старший брат Г. Манн (1871-1950) известный своими сатирическими и политическими романами.
Образотворче мистецтво архтектура не пднялися тут до такого ж рвня. Однако столкновения разнородных персонажей, чья несвобода усугублялась детерминизмом, способствовали появлению ряда драматических произведений, не утративших своего значения.
66) повдомляти будь-як союзну територю на вонному стан, якщо що-небудь «загрожу суспльнй безпеки» (ст. В спан на рубеж XVIII-XIX столть жив творив великий художник Франсско Гойя (1746- 1828), що втлив у свой творчост трагчну долю герочн сподвання спанського народу. Г. фон Гофмансталь (1874-1929), зднавши стилстику мпресонзму з австрйською загальновропейсько лтературною традицю, створив надзвичайно глибок врш та клька поетичних пс (Дурень смерть, 1893).
розпочався промисловий переворот. Тому в пейзажах повторюються мотив маленько фгури подорожнього на тл безкрайнх перспектив, звивистих нескнченних шляхв як символв життвих перепетй, високих пагорбв церков на тл чистого неба як мфологчних свтових стовпв, що пдносять людину до небесного свту (Воздвиженський монастир у Полтав, 1845). Джойса, звернувся до пошукв релгйних цнностей.
Мушлю крпили на нжку, зазвичай скульптурну. Если у Томаса Манна центральной темой была дихотомия жизни и искусства (частный случай – антитеза бюргер – художник), то Ф. Кафка (1883-1924) в посмертно опубликованных романах Процесс, Замок и Америка поставил проблему существования как такового. Фейт Штос (Вт Ствоша, бл.
Вершиной поэтических достижений было творчество Д. Лилиенкрона (1844-1909) и Р. Демеля (1863-1920), создавших новый поэтический язык, способный ярко выразить лирический опыт. Кожен з експериментв Беттгера фксувався в протоколах. Погорв деревяний дах собору в Франкфурт – критики замовкли. книг. Величезний вплив на духовне життя вропи початку XX в. надав Фрдрх Нцше (1844-1900).
Адольф Менцель (1815 – 1905 рр. ) був яскравим виразником цих тенденцй. 59), вимога негайного введення по всй мпер прусського вйськового законодавства пдготовки загального мперського вйськового закону з метою створення дино нмецько арм, «пдлегло мператору, безумовно наступному його наказу» (ст. Образотворче мистецтво архтектура не пднялися тут до такого ж рвня. Окрм природного економчного процесу цьому у значнй мр сприяли, висловлюючись словами Мернга, «ненаситн грошов потреби деспотизму на утримання двору флоту, його зростаюч подат державн борги, його господарювання, базоване на монополях, привлеях протекцонзм».
Права бундесрату були значними. Це вдноситься, наприклад, до створення Пауля Юлуса Мебуса (1853-1907) «Про психологчний недоумство жнки» (1901), виклика, тим не менш, великий нтерес публк- ще й сьогодн воно в продажу.
Це мистецтво розвиненого капталстичного суспльства, яке вдчуло капталзм в свому черев (Ф. Характерной приметой времени становится то, что многие композиторы «пробуют» себя в различных стилях, отдавая предпочтение той или другой технике в различные периоды своего творчества: от «русских фольклоризмов» (ранние балеты Весна священная, Жар-птица, Петрушка, поставленные в 1910–1913 в Париже) – до полистилистики (балет Пульчинелла, 1920) и неоклассицизма (Симфонии псалмов, 1948 и Заупокойные песнопения, 1966) – таков диапазон Игоря Стравинского. Розривом з нормами академчного живопису позначена творчсть англйського пейзажиста Джона Констебла (1776–1837). У роботах Крепелна, перш за все, в його численних описах клнчних картин захворювань (Kraepelin, 1901- 1921 роботи видавалися 4 рази), нчого подбного не виявляться.
Спочатку «Рейнська газета» була лише одним з лберальних видань, але все змнилося, коли до спвпрац пдключився Карл Маркс. Але поодинок малюнки Грюневальда вимрюють на вагу золота. Ранние пьесы Гауптмана, вызывающие в памяти социальные драмы Х. Ибсена, – памятник человеческому страданию, которое он находил и в среде буржуа ("Одинокие", 1891) и среди рабочих ("Ткачи", 1892).
Пейзаж особливо численн етюди Менцеля ( тут вн йде слдом за Рунге) наближають нмецьку живопис до проблеми пленеру. Складнсть суспльно-полтично ситуац не могла не позначитися на лтературному процес. У тсному звязку з суспльною ситуацю знаходилося флософський розвиток Нмеччини. Проекти, оприлюднен 1773 року, не що нше як цкава паперова архтектура. Роман Врнопдданий становить першу частину давно задумано письменником трилог мперя.
Нмець за походженням, вн один з перших неталйцв на будмайданах Праги. Це свдчило про пробудження нацонально свдомост в нмецькй художн середовищ.
Они стремились создавать произведения, в основе которых лежало бы свободное творческое мышление, подлинный «классический» дух, присущий всем великим периодам развития искусства. Чому саме вн, невдомо, як невдоме походження цього символу. Так, у зображенн традицйного весняного пдпалу ковилу в степу в акварел Пожежа в степу (1848) рухлива стна полумя передана складними розтяжками червоного кольору з вкрапленнями точкових мазкв блил у Шхунах поблизу форту Кос-Арал" (1848) насичено-густ рефлекси неба на заход сонця створюють ефект вбрац повтря.
Так, запропонований ним метод лкування вн спочатку називав «психоаналтичним лкуванням» («psychoanalytische Kur») – по аналог з тим, як психотерапевти бльш нж за 100 рокв до того говорили про «психчному лкуванн» («psychische Kur»). Серед вдомих митцв архтектури нмецьких земель – Йоган Давид Штейнгрубер (1702 – 1787), що працював на будвництв палацв в Мангейм та Раштат, в князвств Ансбах. (Пзнше вони будуть називатися ендогенними психозами. ) Останн Гейнрот протиставив тих захворювань головного мозку («Hirnorgan»), при яких психка втягуться в болсний процес лише опосередковано.
Н "Людина без властивостей" (1930-1943)Р. Музиля (1880-1942) з його психологзмом, н ефектн романиЯ. Вассермана (1873-1934) з своми твердженням людських цнностей, н нтелектуальна прозаГ. Броха (1885-1951), зокрема "Лунатики" (1931-1932) "Смерть Вергля" (1945), не в порвнювати з глибоко оригнальним внеском Кафки у лтературу. 1460-1508) Петер Фшер Старший (1460-1529) прокладали дорогу ренесансним тенденцям, один – в камянй скульптур, нший – у бронзовй. У поширенн позитивзму велику роль зграла прискорена ндустралзаця вропи. У картин Ферма у долин" (1835) осннй мотив згасаючо природи надав меланхолйно-тужливого настрою скороминущост життя загальнй атмосфер тиш спокою, характерних для констеблвських мотивв.
Фрдрх обира т стани природи, як найбльш вдповдають романтичному сприйняття: ранн ранок, вечрнй захд, схд мсяця. нов принципи цивльного релгйно рвност, як на все життя зробили Гейне «лбералом» в традицях Французько революц. Пожвавленню сприяли полтичн под. Пзн романи Гессе вдображають сумяття ндивда псля Першо свтово вйни свдчать про вплив психоаналзу (Деман, 1919 Степовий вовк, 1927) та ндйського мстицизму (Сддхартха, 1922). 8 (8).
Кредо музыкантов-экспрессионистов выражают слова Шенберга: «Искусство – это вопль тех, кто борется с судьбой». Миф, сказка и аутентичный (или стилизованный) музыкальный фольклор становится материалом для создания новых произведений, основанных на современной технике письма. У свт, що х оточував, мпресонсти ще вднаходили не тльки бль, а й радсть. Ему принадлежит также создание нового стиля «речевого пения» или «пения говорком» («Sprachgesang»), где отсутствует точная высота интонируемых тонов.
У свой творчост вн досяг гармон реальност поетичного вuденя. У його героях сила краси поднана з беззахиснстю, духовнсть з прозачнстю снування, енергя з смиреннстю. Новеллы Томаса Манна, такие шедевры, как Тристан (1902), Тонио Крёгер (1903) и Смерть в Венеции (1911), отличаются блестящей формой и характерным для всего его творчества ироническим подтекстом. предметний врш (Dinggedicht), тобто врш, що намагаться вдтворити приховану суть речей явищ реального свту.
Так, ще в 60 – 70-х рр. Багато хто з колишнх назарейцев з середини XIX ст. Глибоко байдуж один одному люди створюють атмосферу замкненост та вдчуженост. Мистецтво XIX ст. Найбльшими серед них були Пруся, Австря, Саксоня, Баваря, Ганновер. Сво бачення нового пдходу до мистецтва та призначення театру виклали драматургиЭ. Барлах (1870-1938), Р. Кайзер (1878-1945) Еге. Толлер (1893-1939).
19 в. (Власне реалзм). Васнецова. Ця робота висунула його в число найвдомших нмецьких графкв того часу. Так, тема прогресу промислово революц знайшла ще одне вдображення в композиц Дощ, пар швидксть" (1844).
Отримало розвиток так зване областнческой мистецтво, представники якого (Ф. «Композитор обнаруживает внутреннюю сущность мира и выражает глубочайшую мудрость в языке, которого не понимает его разум как сомнамбула делает заключения о вещах, о которых она в состоянии бодрствования не имеет представления» (А. Шопенгауэр). все гостршою ста реакця на просвтительську рацоналзацю суспльно свдомост.
й першо третини ХХ ст. Вртуозно обграна навть лтера «S», яку майстерний Штейнгрубер подав як несподваний князвський палац з двома куполами. Одн дослдники вважають, що мж мпресонзмом та постмпресонзмом сну принципова рзниця. Звична буденна атмосфера, реальна дйснсть у творчост митця посдають центральне мсце. предметный стих (Dinggedicht), т. е. Неважно, в мажоре или миноре написано произведение, называется оно по тому главному тону, которым заканчивается (Симфония in B для духовых, 1951 цикл пьес для фортепиано Ludus tonalis, 1942). Их идейный вдохновитель философ и теоретик искусства Конрад Фидлер (1841 — 1895) считал глаз художника органом особого чувственного восприятия, которое помогает людям открыть первозданное совершенство форм.
Затем внимание фон Менцеля привлекла работа на натуре. Вдомий економст Г. Ф. Кнапп писав: «Занепад фзичних сил, тупий вираз груб риси обличчя – всього цього може не помтити лише той, хто не звик н до чого ншого». Ранн поетичн спроби Рльке свдчать про мстичн устремлннях поета (Книга образв, 1902). Циркуль як символ рацональност зявляться в руках бога-твор- ця в картин Створення свту (1793), руйнуючи ррацональну вогняну енергю творчого пориву, що згаса по мр наближення до земл. Сво де Нцше виклав у роботах, що мають дуже примтн назви, – По той бк добра зла (1886), Про походження морал (1887).
XIX в. почала перетворюватися на могутню державу з високорозвиненою промисловстю. Очолював Ст. У той же час робота 1857 року за назвою «стеря» (з пдзаголовком «Hyperaesthetica psychica sexualis») мало кому вдомого лкаря з Альтона Вттмаака, передбача сексуальну теорю стер Фрейда, не стала предметом серйозного обговорення викликала тльки глузування. Вн вимушено закнчував вже розпочат споруди власний досвд архтектора виклав в теоретичних працях «Architeccture Civile» (надрукованих приблизно 1748 року) та книз «Практичний курс цивльно архтектури» (1763 р. ) Конкуренця мж архтекторами пошуки ново (дейно та формально) виразност споруд привели митцв до зближення планв архтектурних споруд латинських лтер. сприяла демократизаця естетичного деалу людини та його соцальна унфкаця.
Видатний портретист, майстер мфологчних релгйних сцен Лукас Кранах Старший (1472-1553) особливо тсно повязав свою творчсть з завданнями Реформац. Проекти споруд у вигляд лтер Йогана Давида Штейнгрубера (з детально розробленими фасадами) – предмет вивченя сучасних студентв-архтекторв, мистецтвознавцв колекцонерв. Романтизм в Нмеччин починався з лтератури.
У Нмеччин склалася флософська система Гегеля. У свою чергу постмпресонсти вважали живопис мпресонств занадто «безпроблемним», «позбавленим думки», зосередженим на суто взуальному досвд. За життя Герард фон Рла встигне побачити готов каплиц, хор будвлю собору без веж. У 1889 р. А. Хольц завершив розробку сво теор послдовного натуралзму в спвавторств з. Митц назарейской школи («Союз св.
Саме тут була створена для одн з церков мста пятиметрова бронзова раку св. все ж обидва вчених вперше сформували те, що можна назвати нмецьким духом в психатр. Портрет пейзаж насамперед вдгукуються на нов вяння в образотворчому мистецтв. Романтизм в Нмеччин починався з лтератури. Чому саме вн, невдомо, як невдоме походження цього символу. Особливо видлялися ювелрн майстерн 17 столття мст Нмеччини – Гамбург, Нюрнберг, Аугсбург. Отже, помщик одержував грош, робочу силу колишнх крпакв, що не викупилися.
Державну пдтримку отримують композитори та музичн фестивал. томов). Так у картин Ньютон (1795) образ великого англйського вченого-матералста представлено у вигляд титанчного оголеного тла, закамянлого архачною античною скульптурою на дн пдводного простору, холодна темрява якого в символц Блейка – знак смерт та тлну–закономрний результат зосередженост вченого на рацональнй геометр рухв циркуля.
На основ передлу общинних земель були створен велик помщицьк (юнкерськ) господарства та господарства економчно сильних селян. Ван Гог), чи пластичн, як лава (П. Талановит твори няк не належали Дюреру, майстру досить шанованому та вивченому. Морц Швнд (1804-1871), австрць за походженням, працював в основному в Мюнхен, випробував вплив П. Корнелуса, особливо в монументальних роботах (розписи в Мюнхен, 1833-1836, Карлсруе, 1839-1844, Вартбурге, 1854-1856, в Вденськй опер, 1864-1867).
Вдзначимо точнсть жвавсть характеристик у портретах Ю. Овенс (1623-1679), учня Рембрандта (В«Портрет Я. Б. СхапаВ», ок. Экспрессионистская драма также возглашала революционные идеалы, которые в известном смысле предвосхитил Ф. Ведекинд (1864-1918). Жодна захдна психатря не перейняти такого холстського пдходу, який став для нмецьких, а також для росйських психатрв чимось само собою зрозумлим. Крупнейшим мастером середины XIX столетия был берлинский художник и график Адольф фон Менцель (1815—1905). Благодаря этому она «апеллирует к людям всех рас и культур» (А. Шенберг, статья Критерий оценки музыки).
Так само А. Деблин (1878-1957) псля соцально-психологчного роману "Берлн, Александерплятц" (1929), стилстикою ("потк свдомост") нагаду Дж. Ранн твори Г. Гессе (1877-1962), прониклив автобографчн романи Х. каросс (1878-1956) пошуки чисто життя в роман Просте життя (1939) Е. Вхерта (1877-1950) тсно повязан з нмецько лтературно традицю. Портрет пейзаж насамперед вдгукуються на нов вяння в образотворчому мистецтв. 23), виршення конфлктв мж землями з правом визначати необхднсть застосування примусових заходв (екзекуц) до союзних держав (гл. Бессмысленные ужасы Первой мировой войны заставили Рильке искать собственное эзотерическое миропонимание в Дуинезских элегиях (1923) и Сонетах к Орфею (1923), которые по праву считаются вершинами немецкой поэзии. Фон Менцель — автор первой в искусстве Германии картины на индустриальную тему — полотна «Железопрокатный завод» (1875 г. ).
Молодше поколння «дюссельдорфцев» (Л. Пейзажна лрика Н. Ленау (1802-1850) вдбивала вдчайдушн пошуки миру та спокою. Його проект створив архтектор Герард фон Рла, (або Майстер ерхард).
Поруч Ренато Гуттузо зобразив Мартна Лютера Кнга, якого душить Ку-клукс-клан. Вн був творцем одухотворених образв, в яких вже намтився вдхд вд традицй пзньо готики.
У станкових творах вн зображу в основному вигляд побут стародавнх нмецьких провнцйних мст забавних маленьких людей, що х населяють. Найбльш цлсн приклади синтезу мистецтв дають особняки, павльйони, громадськ будвл епохи модерну. Вйськова поразка Прусс спонукала уряд до проведення буржуазних реформ. Високу репутацю Манна гдно пдтримали сатиричний роман "Признания авантюриста ФелксаКруля" (1954) безлч есе. Рання прозаВерфеля теж належить до експресонзму, але в пзнх його романах взяли гору сторичн здйснювати релгйн мотиви ("Сорок днв МусаДага", 1933 "ПсняБернадетте", 1941). Аморальному суспльству Иммерман в Обергоф, одню з частин роману Мюнхгаузен (1838-1839), протиставив образ «здорового» прямодушного селянина. Особливу увагу вони придляли зароджувалась робочо поез.
Не тльки в графку, але й в живопису Менцель присвятив цлу серю картин Фрдрху II. У портрет Катерини Авдулно (1822–1823) О. Кпренський подолав репрезентативну демонстрацю модел, елементи соцально станово етикетност тим, що спрямував меланхолйний погляд модел повз глядача, замкнувши життя в простор картини, як справедливо зазначив М. Алленов. Лнхард, А. Бартельс, Г. Френс та н) бачили в розвитку промисловост загрозу корння в якост деалу зображували селянина, вчного сяча, нколи не промня свй надл на мський пекло. Так само значн досягнення мали мсце у проз. Непреходящую литературную ценность обеспечил своим произведениям Г. Гауптман (1862-1946), начавший как натуралист и неуклонно расширявший рамки своего творчества, вплоть до классицизма (пьесы на античные сюжеты), в чем он вполне сравним с Гёте.
Саме Лейтнер працював разом з талйцем Франческо Каратт на будвництв Черннського палацу. В поэзии натурализм только расширил круг тем, наиболее типичным поэтом-натуралистом был А. Хольц (1863-1929) в области романа также не было сколько-нибудь ярких открытий. вдрзнявся вд полтичного устрою Великобритан Франц тим, що Франця Великобританя в даний перод часу були парламентськими монархями, де «король царю, але не править». Саме звдси починаться сучасне мистецтво дизайну нтеррв. Ранн пaposси Гауптмана, викликають у памaposят соцальн драмиХ. Ибсена, – памaposятник людському стражданню, що вн знаходив серед буржуа ("Самотн", 1891), серед робочих ("Ткачи", 1892). Проекти споруд у вигляд лтер Йогана Давида Штейнгрубера (з детально розробленими фасадами)- предмет вивчення сучасних студентв-архтекторв, мистецтвознавцв колекцонерв. Погорв деревяний дах собору в Франкфурт – критики замовкли.
Досконалсть форми характерно для оповдань плодовитого свого часу дуже популярного П. Гейзе (1830-1914). Портрет пейзаж насамперед вдгукуються на нов вяння в образотворчому мистецтв. Так, його програмна картина Плт Медузи (1818–1819) стала гнвною вдповддю на жахливу подю загибел у 1816 р. сто сорока девяти людей, кинутих у вдкритому мор на плот затонулого фрегата королвського флоту Медуза.
Особливо вдався Фонтан аналз столичного товариства в роман Ефф Брст (1895). Найталановитшим серед них був Альфред Ретель (1816-1859), але його суворе монументальне мистецтво (розписи в ратуш Аахена на теми з стор Карла Великого), як його графчн цикли (Нова танець смерт, або Ще одна танець смерт), швидше йшло врозрз з сентиментальним по духу цкавим за сюжетом мистецтвом нших представникв дюссельдорфсько школи.
Тон и сочетания нескольких разных тонов (серия), но не мелодия, не мелодико-гармонический комплекс стали выполнять функцию «музыкальной темы». Воно дозволяло охопити клнчну картину як цле при цьому побачити численн типов нетипов детал (Peters, 1994, у прес). Особливо видлялися ювелрн майстерн 17 столття мст Нмеччини – Гамбург, Нюрнберг, Аугсбург.
Переконання правоти Цвирнера прийшло несподвано. Четверта частина населена дияволами, чудовиськами та вдьмами. Один з експонатв виставки, картина Травень 1968-го талйського художника-реалста Ренато Гуттузо (вона зображена на фото вгор сторнки), читаться як пдручник з стор. Вона просякнута рисами нацонально ментальност, впливом сентименталзму з його активним прийняттям почуттв людини. Прагнення вдродити релгйно-моральн пдвалини в нмецькому мистецтв повязане з так званою назарейской школою (Nazarener), що зробила очевидний вплив на живопис XIX ст.
Г. Зудерман (1857-1928) в Родине (1893) и других пьесах перенес на сцену социальную проблематику. Молодше поколння дюссельдорфцев (Л. Талановитий, з розвиненою ерудицю Штейнгрубер пшов дал створив низку проектв князвських палацв, поземн плани яких – це деклька латинських лтер, внутршн порожн поле яких розроблене як низка залв, житлових примщень, коридорв, гвинтових сходинок.
Своми гострими злободенними статтями вн привернув до газети нтерес. Традиц позднеготический конструкцй як основи будвель поднуються з ренесансними формами та орнаментом в декоративному оздобленн. Ранние произведения Г. Гессе (1877-1962), проникновенные автобиографические романы Х. Кароссы (1878-1956) и поиски чистой жизни в романе Простая жизнь (1939) Э. Вихерта (1877-1950) тесно связаны с немецкой литературной традицией.
Ранние пьесы Гауптмана, вызывающие в памяти социальные драмы Х. Ибсена, – памятник человеческому страданию, которое он находил и в среде буржуа (Одинокие, 1891) и среди рабочих (Ткачи, 1892). Ранн поетичн дослди Рльке свдчить про мстичних устремлннях поета ("Книжка образв", 1902).
У цьому можна вбачати перевага, недолк. Картини Йоганна Фрдрха Овербека (1789 – 1869) та Петера фон Корнелуса (1783-1867) нод мають прям паралел в мистецтв минулого: Торжество релг в мистецтв Овербека (1840) наслду Афнськй школ Рафаеля, Вершники Апокалпсису Корнеулиса (1841) – знаменито гравюри Дюрера. до придушення революцйного народу до торжества «урядника вахмстра». Черпаючи натхнення в рднй Вестфал, нмецька поетеса Аннетта фон Дросте-Гюльсгоф (1797-1848) створила власний лричний мову, вторящий голосу природи.
Взник Геншель (1898) Роза Бернд (1903) – вершини драматургчно майстерност письменника. Нескороминущу лтературну цннсть забезпечив свом творам Г. Гауптман (1862-1946), який почав як натуралст неухильно расширявший рамки сво творчост, аж до класицизму (пси на античн сюжети), в чому вн цлком порвнянний з Гете. Позднее, демонстрируя неповторимую виртуозность формы и языка, он создал стихи, составившие сборник "Новые стихотворения" (1907-1908) здесь Рильке довел до совершенства т. н.
У 1901А. Шницлер (1862-1931) опублкував повсть "ЛейтенантГустль", написану повнстю у вигляд внутршнього монологу, клька мпресонстичних театральних замальовок, де сплавлен тонк психологчн спостереження та картини деградац столичного суспльства ("Анатоль", 1893 "Хоровод", 1900). Найбльшим майстром середини ХХ столття був берлнський художникь графк Адольф фон Менцель (1815—1905). Многообразие, присущее драмам Гауптмана, обнаруживается и в его повествовательной прозе ("Юродивый Эмануэль Квинт", 1910 "Приключение моей юности", 1937). Тод художникь створив яскрав та цлсн образи повсякденност («Кмната з балконом», 1845 р. «Залзниця Берлн — Потсдам», 1847 р. ). Сформована Нмецька мперя, почався колональний захват земель в вроп та Африц.
Одночасно з Дюрером працював найбльший художник – Матс Нитхардт (1460/1470-1528), прозваний Грюневальд. Огромную популярность снискал воссоздавший средневековую мистерию ("Имярек", 1911 "Зальцбургский большой мировой театр", 1922) и писавший для Р. Штрауса оперные либретто ("Кавалер Роз", 1911) Гофмансталь. Пд час викупу земл селяни мали залишати помщиков вд третини до половини сво земл. – «двеннадцатизвучие») – «системы двенадцати соотнесенных только между собой звуков», – по определению ее основателя австрийского композитора Арнольда Шенберга. Найталановитшим серед них був Альфред Ретель (1816-1859), але його суворе монументальне мистецтво (розписи в ратуш Аахена на теми з стор Карла Великого), як його графчн цикли (Нова танець смерт, або Ще одна танець смерт), швидше йшло врозрз з сентиментальним по духу цкавим за сюжетом мистецтвом нших представникв школи Дюсельдорфа.
Цей мотив прочитуться також у знаменитому портрет Олександра Пушкна (1827), де гостра характернсть обличчя поднана з романтичною атмосферою самотньо бесди поета з музою, сповненою високих дум скорботних передчуттв. Вони певною мрою орнтувалися на лтературу реалстичну. Морц Швинд (1804-1871), австрць за походженням, що працював в основному в Мюнхен, випробував вплив П. Корнелуса, особливо в монументальних роботах (розписи в Мюнхен, 1833-1836, у Карлсруе, 1839-1844, в Вартбургу, 1854-1856, у Вденськй опер, 1864-1867). На початку XVI ст. У Нмеччин склалася флософська система Гегеля.
мя – А. Бтцус, 1797-1854). У станкових творах вн змальову в основному вигляд побут стародавнх нмецьких провнцйних мст забавних «маленьких людей», х населяють. Багато що вдрзня нмецьких натуралств вд французьких засновникв цього напрямку. Камерна нтимнсть характеризу портретну галерею образв Шевченка, чому не малою мрою сприяв улюблений овальний формат.
Джойса, обратился к поискам религиозных ценностей. Полтичний стй Нмеччини в XIX ст. Многообразие, присущее драмам Гауптмана, обнаруживается и в его повествовательной прозе (Юродивый Эмануэль Квинт, 1910 Приключение моей юности, 1937). Життя селян присвячен романи швейцарця. Готхельфа (псевд. В Германии нет главной библиотеки, как в США (Библиотека Конгресса) или Великобритании (Библиотека Британского музея).
«Сукупнсть цих нституцй (заборона ввезення мита на нього, обмеження судноплавства, прем за вивезення т. д. ) називаться митною системою. До ц ж теми Менцель звертаться в живопис. Вн мав пять нав, см каплиць (за числом трьох Царв чотирьох вангелств). Його вплив позначився на творчост цло плеяди художникв, в живопис та графц яких важливу роль грав пейзаж яких обднують назвою «Дунайська школа». Крм назарейской школи в першй половин XIX столття цкаво розвиваться дюссельдорфська: К. Ф. Зон (1805-1867), Т. Хльдебрандт (1804-1874).
Адам Крафт (бл. Перше мсце тут належить Адольфу Менцелю (1815-1905), живописця графка, майстра сторичних жанрових композицй, пейзажно живопису. х досягнення повязан з поширенням у першй третин 19 столття протистоять один одному напрямв — класицизму романтизму, мали свордну нацональну забарвлення. А саме: х прац погано переводилися на ноземн мови.
У 1880-х роках захищатися вже потрбно було англйцям. Активним нтересом до людини вдрзняться мистецтво Огюста Ренуара (1841-1919), який звернувся до портрета, жанровим композицям. умовних форм (мфу, символу, притч, гротеску), що переважа нтерес до проблем «особистсть суспльство» (особливо – до непереборне протистояння соцальних закономрностей морального деалу, особистсного масового мфологзованого створення). Книга Вильгельма Генриха Вакенродера (1773—1798) «Сердечные излияния монаха — любителя искусств» (1797 г. ) стала манифестом романтизма в изобразительном искусстве: она провозгласила решительный отказ от любых «правил красоты» и объявила основой творчества искреннее чувство.
Пригнчена, але потужна енергетика деформу форму на картинах В. Ван Гога, виходить за меж в П. Сезанна, спалахуючи романтичним буянням фарб й брутальнстю д, що засвдчило хн вагання мж «шаленим романтизмом» В. Гюго, Е. Делакруа, Ш. Бодлера й не менш глибокою вдданстю Г. Курбе (П. Серед картин останньо теми особливе мсце посда Железопрокатный завод (1875) – одне з перших зображень прац пролетарв у мистецтв XIX ст. Адам Ельсгаймер, Йоган Лсс – жили працювали в тал до смерт. Переконання правоти Цвирнера прийшло несподвано. Навть у раз розпуску рейхстагу, це не обовязково означало перерву у робот бундесрату. Серед найвдомших представникв В. Ван Гог (1853-1890), П. Гоген (1848-1903), П. Сезанн (1839 – 1906), А. де Тулуз Лотрек (1864-1901).
нод робили дрбн кльопки, що утримували маленьк коштовн камнц. У живописних творах вн показав життя суспльства свого часу (груповий портрет см Карла IV, численн портрети знат людей з простолюддя – знаменит махи та нше). Памятамо його реплку про те, що американський фермер радий сусдству фабриканта заводчика. Кльксть голосв у бундесрат залежала вд величини держави. Увлечение Шинкеля готикой и современным английским индустриальным строительством (в 1826 г. архитектор побывал в Англии) отразилось в его последней крупной работе — новом здании Строительной академии в Берлине (1831 — 1835 гг. ).
Пейзаж особливо численн етюди Менцеля ( тут вн де слдом за Рунге) наближають нмецьку живопис до проблеми пленеру. В останн десятилття XVI ст. Ранн твори Г. Гессе (1877-1962), прониклив автобографчн романиХ. Каросси (1878-1956) пошуки "чисто" життя жнок у роман "Проста життя" (1939)Э. Вихерта (1877-1950) тсно повaposязан з нмецькою лтературно традицю. Вважають, що ц фгурн глеки слугували для утримання пива або збереження вина. Ново-фольклорному направлению (неофольклор) отдали предпочтение Игорь Стравинский, Бела Барток, Карл Орф.
В записах за счень 1709 року вдомсть про перший вдалий експеримент рецепт сумш. Центральне мсце в мистецтв ц пори належало творчост Альбрехта Дюрера (1471-1528). сторичний внесок нмецького народу був величезним в област поез музики. стали перодом недовготривалого, але блискучого розквту нмецько ренесансно живопису графки, як в значно бльшй мр, нж в тал, збергали звязок з традицями готики, але дали художн досягнення свтового значення.
После Первой мировой войны настоятельно заявила о себе потребность в новых ценностях. Шадов (1789-1862), син вдомого скульптора графка, цкавий не стльки як художник, скльки як прекрасний педагог. Наприкнц XIX столття зявляються наступн книжки поета: Внчаний снами (1896), Свят-вечр (1898) Мен на свято (1900). До будвництва залучили талановитого архтектора нженера, ним був Ернст Фрдрх Цвирнер.
Точно так же А. Дёблин (1878-1957) после социально-психологического романа Берлин, Александерплац (1929), стилистикой (поток сознания) напоминающего Дж. Найвдомш художники цього пероду емгрують десятилттями працюють в тал, Голланд тощо. Останнй захистив американських виробникв вд конкуренц англйцв.
Особливою чарвнстю вдрзняються створен ним жноч образи: "Оголена", "Двчина з вялом" та нш. 5, 7) при приналежност кожного нмця протягом 7 рокв (за загальним правилом – з 20 до 28 рокв) до складу арм, (ст. Готхльф Генрх фон Шуберт опублкував в тому ж 1814 р стала дуже популярною книгу «Символка сновиднь». Так Антон Глоннер, що був сучасником Йогана Давида Штейнгрубера, запропонував проект нових колег церкви для зутв у вигляд монограми Христа – «IHS».
Органами мсцевого самоврядування у мстах були мунципальн ради, але участь у х виборах брала незначна кльксть населення. Поздние романы Гессе отражают смятение индивида после Первой мировой войны и свидетельствуют о влиянии психоанализа (Демиан, 1919 Степной волк, 1927) и индийского мистицизма (Сиддхартха, 1922). Ван Гог). Отже, природним теоретичний висновок про роль нацонально особливост. Психатричну клнку в Мюнхен, очолювану Крепелином, вдрзняла особливо людяна дружня атмосфера.
Морц Швинд (1804-1871), австрць за походженням, що працював в основному в Мюнхен, випробував вплив П. Корнелуса, особливо в монументальних роботах (розписи в Мюнхен, 1833-1836, Карлсруе, 1839-1844, Вартбургу, 1854-1856, у Вденськй опер, 1864-1867). Ще бльшою мрою, нж у Констебла, романтична концепця проявилася у творчост англйця Вльяма Тернера (1775–1851), пейзажн композиц якого стали справжнм полем битви свтла темряви, минулого сьогодення. Вдтворення його бограф ще попереду.
Мсонерський запал викликав до життя видатн врш пророчого Г. Тракля (1887-1914) Ф. Верфеля (1890-1945). У 1860-1870-х рр. Вдчуття дност з космчними силами вднаходимо в творчост В. Ван Гога, який порвнював людину з зерном, а боротьбу за самореалзацю з «дозрванням». релгйними баченнями вмираючо дитини. У пс Вознесння Ганнеле (1893) поряд з натуралстичним планом наявний символчна тенденця, представлена.
Вважалося, що це реалстичний твр. ХХ ст. Злочини проти власност (краджка, розбй, обдурювання т. н. ) карались увязненням. Р. Зудерман (1857-1928) в "Батьквщин" (1893) та нших пaposсах перенс на Майдан сцену соцальну проблематику.
З найбльшою послдовнстю принципи (мпресонзму були розроблен у творчост Клода Моне (1840-1926). хн прац часом також пддавалися осмянню. Гете, Ф. Шллера, Г. Гейне, Е. Т. А. На початку 19 ст. У свох роботах Двчина з Подлля (1804–1820), Селянин з палицею (1804–1812) вн звернувся до зображення укранських селян, майстерно втливши в психологчних образах риси нацонально вдач – благороднсть, життву силу, енергйнсть, що сполучаються з мрйливстю та чуттвстю.
Але кращ традиц пазарейской школи ще довго збергалися в академчно сторично живопису. Важливе мсце в розвитку земель посли науковц науки, а з 1840-х рр. В пьесе Вознесение Ганнеле (1893) наряду с натуралистическим планом наличествует символическая тенденция, представленная религиозными видениями умирающего ребенка. фон Зандрарта (1609-1684) включив у свою В«Нмецьку Академю зодчества, скульптури та живописуВ» (1675) – книгу, яка була першою спробою систематичного викладу стор свтового мистецтва, – мистецтво Нмеччини та бограф нмецьких майстрв.
1460-1531). Дитинство та юнсть поета були затьмарен перебуванням в австрйськй вйськовй школ (1886-1891), про яку вн все життя згадував з страхом вдразою. Лише в 20 в. вдкрилося значення праць австрйця А. Штфтера (1805-1868), який зосередив увагу на першоосновах снування в природ суспльств (Етюди, 1844-1850). Тоника как устойчивая (заключительная) музыкально-психологическая опора избегается, усиливается ощущение постоянного движения неустойчивых звучаний, психологическое напряжение ожидания тоник, которых нет. Агресивна полтика буржуазного уряду приведе до Франко-прусько вйни 1870-71 рр., до короткочасно Паризько комуни до поразки Франц у вйн.
Основою сюжету стала сторя про занепад крах одн торговельно фрми в Любец. Сама жива з циклу картин, присвячених Фрдрху 2, – «Круглий стл у Сан-Сус» (1850, не збереглася). диним органом Союзу вважався Союзний сейм (бундестаг), який складався з уповноважених 34 держав. Орендар мали сплатити 25 кратну рчну вартсть усх повинностей платежв.
Романтична природа творчост Т. Шевченка проявила себе у численних його пейзажах. Найзначншими виставками митцв нового стилю були московська Виставка архтектури й художньо промисловост (грудень 1902 – счень 1903 рокв), де пропагувався новоруський стиль, а також проведена майже водночас виставка Вльне мистецтво, органзована Миром мистецтва в Петербурз. Сам термин «романтизм» был введён Фридрихом Шлегелем (1772—1829), немецким критиком, философом и писателем. Також – копювання вдразливих (нердко ницих) сторн життя, пдвищений нтерес до фзологчних, переважно сексуальним, проявв людсько природи. Клаус, Б. Вотье) у зображенн селянського життя впадають вже в дрбний бытовизм, що межу з анекдотом.
У Бавар збергалася визначена самостйнсть в област керування армю залзницями, до того ж в мперському комтет з «арм фортець» вона займала постйне мсце, у той час як нш члени комтету призначалися мператором. Суспльство в цей перод вдчува розчарування, оскльки вдбуваються рзн антифеодальн революц. Дрезден, Картинна галерея В«Портрет вонаВ», Москва, ГМИИ м. О. С. Нмеччину нод називають «землею поетв мислителв». Рзноманття, притаманне драмам Гауптмана, виявляться й у його оповднй проз (Юродивий Емануель Квнт, 1910 Пригода мо юност, 1937). Насправд ж в х особ персонфкували загострилися вже назрл ранше протирччя. Вдчутнше нж будь-коли виявляться синтетичний характер театрального мистецтва, де найбльш художники спвробтничають з вдомими режисерами.
У культур Вдродження в Нмеччин винятково важлива роль належала мистецтву. Крепелн був представником суворого природничо-наукового напряму, учнем психолога флософа Вльгельма Вундта (1832-1920), який заснував у Лейпцигу перший в свт нститут експериментально психолог, де працював молодий Крепелин. сторична пaposса "ФлоранГейер" (1895) виявила обмеженсть, поверховсть натуралзму. Возчик "Геншель" (1898) "Роза Бернд" (1903) – вершини драматургчного майстерност письменника.
Якщо в бблйному прочитанн сторя поневрянь людини закнчилася прийняттям прощенням, то Шевченко, проводячи свого героя всма колами пекла (листи "Кара колодкою, У вязниц", Кара шпцрутенами", На кладовищ), залиша за собою право на трагчну безвихдь неминучо поразки людини у нервному двобо з владою, поразки, що пдносить безсилий вдчай мовчазний спротив непримиренних бунтарв проти свавлля на рвень герочно перемоги людського духу гдност. Вденський драматург Л. Анценгрубер (1839-1889) першим виступив проти соцальних порокв свого часу. Теоретик символзму – французький поет Стефан Малларме. Останнми роками нмецький кнематограф користуться певним успхом: це повaposязано з випуском фльмв «Бжи, Лола, бжи» (1998), «Експеримент» (2001), «Гудбай, Ленн. » (2003). Так Антон Глоннер, що був сучасником Йогана Давида Штейнгрубера, запропонував проект нових колег церкви для зутв у вигляд монограми Христа – «IHS».
Це не дивно: художник вивчав епоху прусського короля Фрдрха-II була (1740—1786 рр. ) з пунктуальнстюученого-исследователя. В последние годы немецкий кинематограф пользуется определенным успехом: это граничит с выпуском фильмов «Беги, Лола, беги» (1998), «Эксперимент» (2001), «Гуд бай, Ленин. » (2003). Паризьким трактатом 1814 р. було утворено так званий Нмецький союз. У поез натуралзм тльки розширив коло тем, найбльш типовим поетом-натуралстом був А. Хольц (1863-1929) в област роману також не було скльки-небудь яскравих вдкриттв. Художник малю вишукане товариство, що оточу Фрдрха в його резиденц. Флпп Отто Рунге (1777-1810), художникь, графк, теоретик мистецтва, в свох портретах монументалзрует образи звичайних людей, одночасно намагаючись проникнути в тонку душевну, внутршн життя свох моделей (Ми втрьох – автопортрет з братом Данелем сто дружиною Полною портрети дружини, батькв, автопортрети).
Його образи похмур, лякаюч, емоцйно напружен та виразн, водночас сповнен спостережливих деталей спвчутливо уваги художника до страженних Повноправним головою французько романтично школи був художник Ежен Делакруа (1798–1863). Як вдомо, секрет китайсько порцеляни в вроп отримали не запозиченням, а власним вдкриттям. Нмецька живопис графка епохи Дюрера була багата й ншими славними менами. Як зазначалося ранше, нацональна дея стала зброю обднано Нмеччини. Звертаючись до старовини оспвуючи, художник, як ранше, з великим почуттям поетизу консервативний патрархальний бюргерський уклад («Ранковий час», 1858 «Весльна подорож», 1862 акварельна серя «Казка про см ворон», 1857-1859).
Г. фон Гофмансталь (1874-1929), соединив стилистику импрессионизма с австрийской и общеевропейской литературной традицией, создал необычайно глубокие стихи и несколько поэтических пьес (Глупец и смерть, 1893). У певному сенс можна розглядати як духовний заповт автора: Ми закнчимо сво дн. 1848 року ще один нмецький професор Бруно Гльдебранд у прац «Полтична економя тепершнього майбутнього» посв стосовно до Смта й Ркардо критичну позицю.
У живопис зроста нтерес до портрета в архтектур, незважаючи на химернсть стилю бароко, В«розривВ» мж фасадом екстерром, спостергаться прагнення до цлсност нтерру. Пейзажн мотиви художника з часом стали все бльше пдкореними романтичному захопленню шаленством природних стихй, де ггантськ хвил, густ тумани, потоки дощу, вихори снгу, втрян бурев уособлюють сумяття людсько душ в недосконалому свт, малсть перед силою природних соцальних катаклзмв, передчуття неминучо загибел в потоц снування, як приречений на смерть в ураганному коловорот морсько стих корабель на картин Снгова буря: пароплав, що покида порт" (1842). Ранние поэтические опыты Рильке свидетельствуют о мистических устремлениях поэта ("Книга образов", 1902). Очень интересным был и так называемый римский кружок, образованный в 60—70-х гг. Высокую репутацию Манна достойно поддержали сатирический роман "Признания авантюриста Феликса Круля" (1954) и множество эссе.
Вершиной поэтических достижений было творчество Д. Лилиенкрона (1844-1909) и Р. Демеля (1863-1920), создавших новый поэтический язык, способный ярко выразить лирический опыт. Вн помер, коли виповнилося бльше шестидесяти (точно дати народження – не знайдено). В противоположность элитарному миссионерству Георге, Р. М. Рильке (1875-1926) был сосредоточен на себе и своем искусстве. Але Авраам Лейтнер був цкавим проектантом. Вс це чудово виражено у величезному працю Менцеля, присвяченому Фрдрху II: 400 люстрацях до «стор Фрдрха Великого» Ф. Куглера (1840), 200 люстрацях до творв самого короля (1846-1857) 600 литографиях «Обмундирування арм Фрдрха Великого» (1845-1867).
Депутати нижньо палати – рейхстагу – обиралися чоловками (крм вйськовослужбовцв), як досягли 25 рокв. (Вагнера, Брамса, А. Брукнера, Г. Малера, Р. Штрауса, Г. Вольфа, М. Регера) усложнялся, оркестр увеличивал свои размеры, нотное письмо перенасыщалась авторскими указаниями в области нюансов. предметный стих (Dinggedicht), т. е. Як вдомо, секрет китайсько порцеляни в вроп отримали не запозиченням, а власним вдкриттям. Вденський драматургЛ. Анценгрубер (1839-1889) першим виступив проти соцальних порокв свого часу.
У серях гравюр на дерев – «Апокалпсис», «Велик пристраст», «Мал пристраст», в прославлених шедеврах гравюри на мд: «Лицар, смерть диявол», «Св. Укладач Конституц 1871 р. законодавчо закрпили ту ж «тверду» модель федеративно-адмнстративного полтичного устрою, яка була розроблена хнми франкфуртськими попередниками, передавши федеральним зборам (Союзнй рад – бундесрату рейхстагу) законодавчу компетенцю з питань арм, флоту, зовншньо полтики, митниц торгвл, пошти, телеграфу, залзниць, судноплавства й н. Конституцйний механзм Нмецько мпер створювався для найбльш ефективного ршення пд кервництвом Прусс складних внутршньо- зовншньополтичних задач, головним чином за допомогою вйськово сили. Виршальним тезою книги можна було б, як вважають, зробити наступний вислв Грзнгер: «Душевн захворювання – це захворювання мозку». Его заинтересовали живые впечатления, движение воздуха и света.
Слдом за раннми лричними новелами – серед них особливо видляться ммензее (1850) – вийшли ще бльш вражаюч Aquis submersus (лат. Вс ознаки талйського бароко (монументальнсть, велич, масштабнсть, майстерне використання природного оточення) збергли сакральн споруди земель Нмеччини, що не уврвали звязок з папським Римом католицьким вросповданням (монастир Етталь, Баваря, монастир Банц, Верхня Франконя, базилка Вальдсассен, монастир в Оттобойрен). В першй частин Гойя розповда про свою любовну драму, зображуючи сцени морального штабу. Каульбах, К. Пилотти та н). Ефект, якого митець досягнув суто живописним шляхом (особлива форма мазка, несподване поднання кольорв, рзке окреслення контурв) ма аналоги лише в кнематограф (прийом «цейтрафер»), яке зародилося лише см рокв по тому, як В. Ван Гог написав сво живописне полотно. Починаючи з Хронки горобиних вулиц (1857) вн продовжував традицю гумористичного роману, яка в Нмеччин сходить до Жану Паулю.
Шлаф (1862-1941) у пс Смейство Зелк (1890) своми сумлнними в кнцевому рахунку нудними описами буденного життя позначили меж натуралзму. Злам вкв (кнець ХХ – початок ХХ ст. ) для росйсько архтектури мистецтва часом найвищого й дос неперевершеного синтетичного злету професйно художньо культури. Звдси – шлях в Бретань захоплення середьовчно-патрархальним побутом, мисленням, мистецтвом подорож до Латинсько Америки спогади дитинства, проведеного в Лм нтерес до давнх перуанських глиняних виробв, що х митець успадкував вд матер а згодом – мря про «тропчну майстерню», про Тонкн, Мадагаскар, Тат. На картин зображен члени королвсько родини.
В 1840р. Конгрес був у облоз петицями вд усх штатв на користь заступницьких заходв для мсцево промисловост. Их галерея в Штутгарте насчитывала свыше двухсот произведений XIV—XVI вв., большинство из которых в 1826 г. влилось в коллекцию мюнхенской Пинакотеки (ныне этот музей называется Старой пинакотекой, в отличие от Новой, где хранятся произведения живописи XIX—XX вв. ).
V, ст. Широкеидейно-тематический дапазон його романв: занепад патрицанського купецького роду ("Буденброки", 1901), виховання молодо людини ("Чарвна гора", 1924), старсть Гете ("Лотта в Веймар", 1939), старозавтна сторя ("Йосип та його брати", 1933-1943), трагедя великого музиканта натомсть Друго свтово вйни ("ДокторФаустус", 1947). Головний його роман, "Гра в бсер" (1943), поднуючи у соб утопю реальнсть, хба що пдсумову погляди письменника. Переломние сторичн епохи, криза релгйно свдомост була улюбленим матералом для таких прекрасних романств, якРикарда Хху (1864-1947), Гертруда Ле Форт (1876-1971) В. Бергенгрюн (1892-1964), тод якС. Цвейга (1881-1942) залучали демончн пориви великих сторичних особистостей.
Рунге розробля проблеми свтла й повтря, випереджаючи вдкриття пленерного живопису XIX ст. Т. Манн (1875-1955) – найвидатнший представник численно плеяди письменникв, серед яких був його старший брат Г. Манн (1871-1950), вдомий своми сатиричними полтичними романами. У них Фхте закликав усх нмцв до боротьби за свободу, але разом з тим вдавався до крайнього шовнзму, деалзуючи усе нмецьке на противагу чужинському. В акварелях Аральсько експедиц (1848- 1849) Шевченко смливше працю з кольором, зображуючи його у тсному звязку з повтряним середовищем.
П. Гоген звернувся за допомогою до свох колег: В. Ван Гога та П. Сезанна. У портрет княгин Кейкуатово (1847) намчений змщенням фгури вд центру рух модел зупинено врвноваженою колористичною гармоню темного оксамиту сукн та блого мережива комрця в мякому золотавому свтлоповтряному середовищ. Каульбах, К. Пилотти та н).
Каспар Давид Фрдрх (1774-1840) переда поезю нацонального нмецького пейзажу, пронизаного меланхолйним настром самого художника. Интерес к танцевальным, пластическим, сценически-ораториальным жанрам увеличивается. Звдси його спроби творити французькою росйською мовами. Вн помер, коли виповнилося бльше шстдесяти (точно дати народження – не знайдено). Багато з колишнх «назарейцев» з середини XIX ст.
Закнчилася сутичка тим, що Йозеф Бойс раптом витягнув з кишен хрест показав його публц. Поскольку все двенадцать тонов в гамме объявлялись равными, то метод создания додекафонной музыки опирался на новые «значащие единицы», которыми становился каждый отдельно звучащий тон. Художники сприймають свт як тамничий, жорстокий та непривабливий. Н Людина без властивостей (1930-1943) Р. Музля (1880-1942) з його психологзмом, н ефектн романи Я. Вассермана (1873-1934) з х затвердженням людських цнностей, н нтелектуальна проза Г. Брох (1885-1951), зокрема Лунатики (1931-1932) Смерть Вергля (1945), не йдуть у порвняння з глибоко оригнальним внеском Кафки в лтературу. На початку 19 ст.
Нова концепця Крепелна майже всюди була зустрнута з ентузазмом. Яскравим прикладом такого поднання картини «Жовтий Христос» (1889), «Автопортрет» (1889). Назарейцев тяжли до великих монументальних форм, деяк з робт подбного роду були виконан ними спльно: розписи на теми з життя Йосипа для дому прусського консула в Рим Бартольд (1815-1818) на лтературн сюжети з Данте, Аросто Тассо на римськй влл Масм (1817-1827), фрески П. Корнелуса на античн теми у мюнхенськй Глптотеку (1820-1830) та Старо пнакотец (1826-1840). Писати врш Рльке почав рано, вже 1894 року вийшла його перша збрка Життя псн. На противагу елтарному мсонерствуГеорге, Р. М. Рильке (1875-1926) було зосереджено сво мистецтво. Сама концепця англйсько економчно школи рунтуться на пдвалинах космополтичного лбералзму.
Собор стояв недобудованим до середини 19 ст. Важливе мсце в розвитку земель посли науковц науки, а з 1840-х рр. Також падають велик вропейськ мпер, стверджуться соцалстична комунстична деологя, мж провдними державами свту загострються соцально-полтичн суперечност, зроста кльксть полтичних партй та рухв (демократично або авторитарно спрямованост), поява могутнх тоталтарних режимв – комунстичного в СРСР та нацонал-соцалстичного у фашистськй Нмеччин, свтов вйни. Основою вихдним пунктом поетично еволюц Рльке була нмецька класична лтература.
Експресонстська драма також виголошувала революцйндеали, як у вдомому сенс передбачив Ф. Ведекнда (1864-1918). Ця реформа тяглася аж до революц 1848 року. Капелюх персонажа виконували з металу той слугував кришкою вузько горловини. Брати Шлегель в н на рубеж столть зявилися провдними теоретиками романтизму (так зван «йенские романтики»), видаваний ними в Берлн журнал «Атенеум» виступав з позицй високо етики та релгйного мстицизму.
Значення його творчост для нацонально культури Нмеччини опинилося таке велике, що пору розквту нмецького Вдродження часто називають «епохою Дюрера». Вихд постмпресонсти вбачали у природност поведнки людей. Гоген, на вдмну вд романтикв, Пуссена та Енгра, послдовно руйнував уявлення про розрзненсть народв культур, що да пдстави говорити не лише про естетичну, а й етичну велич його майстерност. Мушлю крпили на нжку, зазвичай скульптурну. Вн пише «Почест загиблим в Березнев дн» (1848, Гамбург, Кунстхалле), виявляючи сво демократичн настро, спвчуття жертвам восстаня. Он створю «залзопрокатному завод» (1875, Берлн, Нацональна галерея), одну з перших у захдновропейського живопису картин життя робтничого класу, ндустрально прац.
Млле (В. Його дилчний роман Бабине лто (1857) вдзначений консервативними тенденцями, що пдсилилися псля революц 1848, врнстю гуманстичному деалу в дус Гете геро Штифтера нердко приходять до сточного смирення. загальн для всх кран економчн закони, утм й нацональн як похдн вд конкретного середовища сторичних умов формування нацонального обднання, традицй звичав, правових культурних норм, що дють у кран. А. Хольц и И. Шлаф (1862-1941) в пьесе "Семейство Зелике" (1890) своими добросовестными и в конечном счете скучными описаниями будничной жизни обозначили границы натурализма.
Композитор сумел подчинить найденные им ритмические и тембровые новшества, явившиеся результатом изучения индийской культуры (Турангалила, 1948), высоким духовным помыслам теологического и пантеистического характера. Талановитий Цвирнер отримав право добудовувати собор без значних перешкод.
«Назарейцы» тяжли до великих монументальних форм, деяк з робт подбного роду були виконан ними спльно – це розпис на теми з життя Йосипа – в будинку прусського консула в Рим Бартольд (1815-1818) на лтературн сюжети Данте, Аросто Тассо-на римськй влл Масими (1817-1827), фрески П. Корнелуса на античн теми у мюнхенськй Глптотец (1820-1830) Старй пнакотец (1826-1840). Не менее значительные достижения имели место и в прозе. ознаменувалась бльшою клькстю вдкриттв, нж вс попередн столття», а саме-це 8527. Так авантюрному Беттгеру його помчникам вдалося перевдкрити секрет майстрв Китаю. Майстерня Фшерв в Нюрнберз стала найбльшим центром художнього лиття в Нмеччин. Все це зразки, на яких виховувалася художня молодь Нмеччини протягом столття.
Так, у картин Вз для сна (1821) рух коней, що переходять рчку вброд, спрямову погляд глядача до усамтнено сльсько ферми пд розлогими вербами серед далеких лук, залитих сонячним свтлом, – деального притулку душ вдлюдника. Т. Манн (1875-1955) – найвидатнший представник численно плеяди письменникв, серед яких було та старшого братаГ. Манн (1871-1950), вдомий своми сатиричними стають полтичними романами. Разом з тим, вн активно засвоював синтезував досвд романських словянських культур. Т. Фонтане (1819-1898) подляв нтерес свох попередникв до стор (балади роман Шах фон Вутен, 1883) рдно провнц (Мандри по марц Бранденбург, 1862-1882).
Джойса, звернувся безпосередньо до пошукам релгйних цнностей. Сферу побутового живопису охоплюють перш картини митця. Створення подбних келихв вдомо з доби середньовччя. Кожен з експериментв Беттгера фксувався в протоколах.
Вони в основному виконан в складнй технц акварел, про майстерне володння якою свдчить робота Натурниця (1840) з довершеною передачею пропорцй гнучкого жночого тла з насиченими свтлом вдтнками кольоровими рефлексами. Тод ж спалахнув нтерес до творчост Ф. Нцше (1844-1900), чий деструктивний аналз традицйно морал спираться на його знамениту тезу Бог помер. Композиторы обращаются к необычным тембрам, ритмам интонациям (фольклору, джазу, экзотическим восточным инструментам, шумам), расширяя сферу самого материала музыки и увеличивая арсенал используемых средств. («Власне реалзм»).
Миссионерский пыл вызвал к жизни выдающиеся стихи пророческого Г. Тракля (1887-1914) и Ф. Верфеля (1890-1945). Нмеччина пзнше за нш вропейськ крани вступила на шлях капталстичного розвитку. Шадов (1789 – 1862), син вдомого скульптора графка, не стльки цкавий як художник, скльки прекрасний педагог. Ознакою мсцевого, нмецького колориту стали глеки з бородачами в натюрмортах нмецького художника Георга Флегеля (1566—1638). Зазвичай глеки мали маску бородатого чоловка на горл, бльш-менш реалстично вдтворену.
Народився 13 грудня 1797 в Дюссельдорф в родин збднлого врейського купця Самсона Гейне. Тут виросла наукова теоря комунстично революц — безсмертне вчення Маркса Енгельса. Такий пдхд вднаходимо в мистецтвознавцв, починаючи вд Ю. Мейер-Грефе й закнчуючи роботами К. Шефлера, П. Франкастеля, Р. Конья та н. Домпресонстичний перод П. Сезанна охоплю приблизно десятилття (1862 – 1875), для В. Ван Гога – близько пяти рокв (1881 – 1886).
Цю книгою Крепелин вдкрив – вживши термн «Dementia ргаесох» – по сьогодншнй день трива еру шизофрен. Однак у деяких його творах, наприклад, в сер В«МсяцВ» (1642-1643), де алегоричн сюжети трактован в жанровому план, не дивлячись на явне наслдування ндерландським майстрам навть пряме запозичення, пробиваються безпосередн життв враження (особливо примтна картина В«ЛистопадВ», Мюнхен, Баварськ картинн зборв). Творчсть постмпресонств (в першу чергу В. Ван Гога й А. де Тулуз-Лотрека), на вдмну вд мпресонств, позначена почуттям глибокого невдоволення, страждання, що знищують внутршнй свт особистост.
Точно так само А. Деблн (1878-1957) псля соцально-психологчного роману Берлн, Александерплац (1929), стилстикою (потк свдомост) нагаду Дж. Творчо сприйняв ндерландськ традиц Л. Шульц (1615-1683) в В«Портрет купця-монголаВ» (1664, С-Петербург, Ермтаж) чудовому за свою реалстично сил. В 1901 А. Шницлер (1862-1931) опубликовал повесть Лейтенант Густль, написанную целиком в форме внутреннего монолога и ряд импрессионистических театральных зарисовок, где сплавлены тонкие психологические наблюдения и картины деградации столичного общества (Анатоль, 1893 Хоровод, 1900). Широк идейно-тематический диапазон его романов: упадок патрицианского купеческого рода (Будденброки, 1901), воспитание молодого человека (Волшебная гора, 1924), старость Гёте (Лотта в Веймаре, 1939), ветхозаветная история (Иосиф и его братья, 1933-1943), трагедия великого музыканта на фоне Второй мировой войны (Доктор Фаустус, 1947).
Устанавливается паритет возможных тоник, ни одной из которых не отдается предпочтение. (портрет дтей Хюльзенбек, 1805). Брати Шлегель в н на рубеж столть зявилися провдними теоретиками романтизму (так зван йенской романтики), видаваний ними в Берлн журнал Атенеум (1798-1800) виступав з позицй високо етики релгйного мстицизму. До спвпрац Маркс запрошу авторв, як також мислять в подбному напрямку. Вершиною поетичних досягнень було творчстьД. Лилиенкрона (1844-1909) Р. Демеля (1863-1920), створили нову поетичну мову, здатний яскраво висловити лричний досвд. Г. фонГофмансталь (1874-1929), зaposднавши стилстику мпресонзму з австрйсько загальновропейсько лтературно традицю, створив надзвичайно глибок врш та клька поетичних пaposс ("Глупец смерть", 1893). Експресонсти голосно рзко проголосили реформу суспльства та ндивда.
Винятком став Кельнський собор, що нагаду французьк взрц. Безглузд жахи Першо свтово вйни змусили Рльке шукати власне езотеричне свтобачення в Дунезскх елегях (1923) Сонетах до Орфея (1923), як по праву вважаються вершинами нмецько поез. Виразний розмах головне тема (катастрофа монарх) Музля виявляються й у романах його спввтчизникаХ. фонДодерера (1896-1966) "Штрудльхофская драбина" (1951) "Бси" (1956).
У портретах Паудсса завжди вдчуваться гостре, ндивдуальне сприйняття образу, проникнення у внутршнй свт людини (В«Портрет старогоВ», 1665, Вдень, Музей стор мистецтв В«Чоловчий портретВ», Кив, Музей захдного схдного мистецтва В«Портрет молодо людиниВ». Псля того як Прусся в 1823 вдняла у врев цивльн права, Гейне зробився заклятим ворогом прусського режиму, хоча, за прикладом багатьох сучасникв, прийняв лютеранство (1825). Творчсть деяких авторв, народжених на рубеж столть, носило перехдний характер. Звертаючись до старовини оспвуючи, художник з великим почуттям поетизу консервативний патрархальний бюргерський уклад (Ранковий час, 1858 Весльна подорож, 1862 акварельна серя Казка про см ворон, 1857-1859). Найбльшим з них був Альбрехт Альтдорфер (1480-1538), автор ввтарних образв картини «Битва Олександра Македонського з Дарм», що стала вершиною його мистецтва.
А. Жуковского. В то время художник создал яркие и цельные образы повседневности («Комната с балконом», 1845 г. «Железная дорога Берлин — Потсдам», 1847 г. ). К. Л. ммерман (1796-1840) в роман Епгони (1836) – назва, символчне для всього послегётевского пероду – спробував зобразити крах старого громадського порядку пд натиском меркантильност.
Шлафом звернувся до здйснення в драматург. 1818 Монастирське кладовище, 1819 Пейзаж з веселкою, 1809 Схд мсяця над морем, 1821). Сезанн), форми. Псля скасування общинних порядкв вони опинились у безвихдному становищ». Пильна увага до оточення виробило тонку стратифкацю мовних моделей.
Переломные исторические эпохи, кризис религиозного сознания были излюбленным материалом для таких прекрасных романистов, как Рикарда Хух (1864-1947), Гертруда Ле Форт (1876-1971) и В. Бергенгрюн (1892-1964), тогда как С. Цвейга (1881-1942) привлекали демонические порывы великих исторических личностей. Виразний розмах головна тема (крах монарх) Музля виявляються в романах його спввтчизника Х. фон Додерера (1896-1966) Штрудльхофская сходи (1951) Бси (1956). В той же час продовжили снування локальн художн школи тал, Франц, Голанд, спан, Нмеччини.
Ця мейеровских американська психатря снувала аж до появи DSM-III (1980). Серед державних злочинв поряд з «верховною земською зрадою» вказувались «образа мператора», «мсцевих правителв», фальшування монет, опр властям, заклики до непокори. Новели Томаса Манна, так шедеври, як Трстан (1902), Тоно Крегер (1903) Смерть у Венец (1911), вдрзняються блискучою формою характерним для вс його творчост рончним пдтекстом. Огромную популярность снискал воссоздавший средневековую мистерию (Имярек, 1911 Зальцбургский большой мировой театр, 1922) и писавший для Р. Штрауса оперные либретто (Кавалер Роз, 1911) Гофмансталь.
Немецкий поздний романтизм «готовил почву» для нового стиля – экспрессионизма. нколи це ста бльш помтним, коли Фрейд утворю нов поняття. Потм увагу фон Менцеля залучила робота на натур. Начинают использоваться такие виды полистилистики, как цитирование, аллюзия, коллаж.
Лише нмецько-швейцарський психатр Адольф Мейр, який жив тод в США в 1896 р провв шсть тижнв в гостях у Крепелна в Гейдельберз, висловився про нову концепцю вельми критично, аж до неприйняття (Meyer, 1896, 1926).
Однак, протестуючи проти офцйного мистецтва, постмпресонсти пшли значно дал мпресонств. Спираючись на флософю Фейрбаха, вн виявляв чудо краси навть пд самою непоказною зовншнстю. З клаптиково ковдри, яким, за висловом Лесснга, довгий час була Нмеччина, -вона в 70- рр. Каспар Давид Фрдрх (1774-1840) переда поезю нацонального нмецького пейзажу, пронизаного меланхолйним настром самого художника. Принципом свдомо еклектики Зандрарта слдував в свой творчост.
Ункальною гостротою образв визначався груповий портрет см короля Карла IV (1800). А. Жуковского. А тому Рональд Ленг (Ronald D. Laing), в 1967 р виступив в Англ з антпсхатрческой програмою, без зусиль знайшов в крепелновскх описах вдповдн приклади байдужого ставлення психатрв до свох пацнтв (Peters, 1977). Хоча Фрейд отримав рунтовну пдготовку в питаннях емпрично флософ у флософа Франца Брентано (1838-1917) навть мав намр захистити на цю тему дисертацю, його думки були глибоко вкорнен в деалстично класично нмецько лтератури.
Назарейцы тяжли до великих монументальних форм, деяк з робт такого роду були виконан ними спльно: розписи на теми з життя Йосифа для будинку прусського консула в Рим Бартольд (1815-1818) на лтературн сюжети Данте, Аросто Тассо на римськй влл Масими (1817-1827), фрески П. Корнелуса на античн теми у мюнхенськй Глптотец (1820-1830) Старй пнакотец (1826-1840). Лню пропаганди новоруського стилю було продовжено Архтектурно-художньою виставкою в Москв (1904). Художники назарейской школи, як утворили в 1809 р у Вдн Союз Святого Луки (Lukasbund) – Ф. Овербек, Ю. Шнорр фон Карльсфельд, П. Корнелус, – жили в Рим за зразком монастирсько общини, писали картини на релгйн сюжети, вважаючи для себе зразком то Рафаеля, то мистецтво Кватроченто, то нмецьке Вдродження. В пьесе "Вознесение Ганнеле" (1893) наряду с натуралистическим планом наличествует символическая тенденция, представленная религиозными видениями умирающего ребенка. Тарифи змнилися в 1789, 1804, 1828 роках.
ХХ ст., а вдтак наступних мистецьких перодв. Надовго втрачен позиц в скульптур в Прусс частково реаблтував Андреас Шлютер. Але кращ традиц назарейской школи ще довго збергалися в академчнй сторичнй живопису.
Поетичний реалзм, який ряд критикв вбача у всй художнй проз цього пероду, легко усвдомлються на приклад швейцарського романста Келлера (1819-1890). вн зробив величезна праця по люстрування «стор Фрдрха Великого» Ф. Куглер, створивши чотири сотн малюнкв пером (для гравюри на дерев), лакончних гострих. Капелюх персонажа виконували з металу той слугував кришкою вузько горловини. сторична школа була одним з найзначнших нтелектуальних надбань Нмеччини XIX ст. Впрочем, постройки фон Кленце тоже предвосхищают будущее зодчества: через несколько десятилетий подобное заимствование форм и орнаментов из прошлого, причём ещё более механическое, станет настоящим бедствием европейской архитектуры.
Звертаючись до старовини висипав, художник з великим почуттям поетизу консервативний патрархальний бюргерський уклад (Ранковий час, 1858 Весльна подорож, 1862 акварельна серя Казка про см воронах, 1857-1859). Перше мсце тут належить Адольфу Менделю (1815-1905), живописця графка, майстра сторичних жанрових композицй пейзажного живопису. Так, лтера «Е» – це житловий комплекс на три поверхи, де середнй виступ лтери «Е» розроблений як каплиця з куполом. У поез натуралзм лише розширив коло тим, найтиповшимпоетом-натуралистом бувА. Хольц (1863-1929) у сфер роману також було скльки-небудь яскравих вдкриттв.
Нмецьк художники XVII столття ставали свого роду пророками у чужому втчизн. Юридичне пдрунтя становив принцип ослост. немецкими художниками в Италии. Одна з культурних подй, присвячених цьому року, виставка Спалахи майбутнього. Вн був диним значущим майстром серед нмцв, що не займався гравюрою. С точки зрения литературы, блестящий язык Ницше, особенно в работе Так говорил Заратустра (1883-1885), стал образцом для целого поколения, а некоторые идеи философа вылились в замечательные, строгие по форме стихи С. Георге (1868-1933). Цей стиль був дещо протиставним класицизму, був «домнантним» в вроп в першй третин 19 столття. Вершиною поетичних досягнень була творчсть Д. Ллнкрон (1844-1909) Р. Демеля (1863-1920), що створили нову поетичну мову, здатну яскраво висловити лричний досвд.
У. Моне, в основному, пейзажист. Незабаром вн заснував в США власну школу динамчно психатр.
Назва основного твору Фрейда точним повторенням заголовка книги Фрдрха Лауна, що побачила свт в 1814р., Тобто в кнц наполеонвських вйн, – «Тлумачення сновиднь». Крепелн в 1899 р опублкував 6-е видання свого пдручника з психатр, яке до сьогодншнього дня, мабуть, не перекладено ншими мовами. Разом з тим сама велика глава XI присвячена «вйськовй справ мпер». сторичний внесок нмецького народу був величезним в област поез музики. В сер офортв Живописна Украна (1844) вн не тльки переда романтичну красу рдно природи в глибинних проривах простору свтлотньових ефектах пейзажних листв У Кив та Видубицький монастир, але й звертаться до доленосних моментв укрансько стор, грких роздумв про трагедйнсть, до пошуку суперечливих рис нацонального характеру в листах Дари в Чигирин 1649 року, Судна рада, Старости.
Так виокремилася романтична теоря геня, що надлила надзвичайнстю персонажв англйця Дж. Ця серя зображу побут, нтимне життя короля (Концерт в Сан-Сус : художник з великою симпатю змальову свого героя граючим на флейт, явно деалзуючи сто образ, як, втм, в нших роботах). Венский драматург Л. Анценгрубер (1839-1889) первым выступил против социальных пороков своего времени.
Починаючи з 1830-х рр. Один з свтових лдерв сучасного дизайну – Японя – за браком розвинено промисловост розпочинала свй шлях у цй сфер довол скромно. Историческая пьеса Флориан Гейер (1895) выявила ограниченность, поверхностность натурализма. Гейнрот в свому пдручнику (1818) говорив не тльки про психчн «розладах», як це тепер робить DSM-III-IV, а й встановив, що снують «захворювання органу душ», тобто само психки. Лтери обгран настльки вдало, що деяк могли бути цлком реалзован – наприклад, лтера «Н» або «Х», план останньо дещо нагадував план мисливського палацу Ступндж Флппо Ювари.
Тим бльше гдний уваги той факт, що художникь. Органчне злиття настров людини та природи як характерна риса романтичного пейзажу сформувалася в творчост художника Василя Штернберга (1818–1845): тема самотност людини перед безкрайнстю природи прозвучала в його поетично-емоцйних картинах Вулиця на сел (1837–1838), Втряки в степу, Переправа через Днпро бля Кива (1837). Театральне декорацйне мистецтво вироста в самостйний жанр. Райнер Маря Рльке народився 1875 року в Праз. нмецьк князвства стали ареною наполеонвських вон.
Тут же в цеху, вмостившись за листом залза, закнчують вони наспх свй убогий снданок. Художников вдалося увчнити мить на картин «Спогади про Муаву», що стала втленням весняного пробудження природи. Видатним майстром деревяно скульптури став Тльман Рменшнейдер (бл. Молодше поколння дюссельдорфцев (Л.
Г. Росса (1631-1685), який писав дилчн пейзаж з античними рунами в дус тальянзрующх голландцв, така яскрава, несподвана для нього рч, як В«Жночий портретВ» (1669, Мюнхен, Баварськ картинн зборв). Вн вимушено закнчував вже розпочат споруди власний досвд архтектора виклав в теоретичних працях «Architeccture Civile» (надрукованих приблизно 1748 року) та книз «Практичний курс цивльно архтектури» (1763 р. ) Конкукренця мж архтекторами пошуки ново (дейно та формально) виразност споруд привели митцв до зближення планв архтектурних споруд латинських лтер. Ни Человек без свойств (1930-1943) Р. Музиля (1880-1942) с его психологизмом, ни эффектные романы Я. Вассермана (1873-1934) с их утверждением человеческих ценностей, ни интеллектуальная проза Г. Броха (1885-1951), в частности Лунатики (1931-1932) и Смерть Вергилия (1945), не идут в сравнение с глубоко оригинальным вкладом Кафки в литературу. Життя – це звльнення енерг. Картина бур стала художнм вираженням протесту проти влади кайзера. Творчсть Ореста Кпренського (1782–1836) визначила характер формування росйсько школи живопису романтизму з образом самотнього Мрйника, сповненого благородних устремлнь. Пруся, наприклад, мала, 17 з 58 голосв.
Головний його роман, Гра в бсер (1943), поднуючи в соб утопю реальнсть, як би пдсумову погляди письменника. Переломн сторичн епохи, криза релгйно свдомост були улюбленим матералом для таких прекрасних романств, як Ркарда Хух (1864-1947), Гертруда Ле Форт (1876-1971) В. Бергенгрюн (1892-1964), тод як С. Цвейга (1881 – 1942) залучали демончн пориви великих сторичнихособистостей. Рання проза Верфеля теж вдноситься до експресонзму, але в бльш пзнх його романах взяли гору сторичн та релгйн мотиви (Сорок днв Муса Дага, 1933 Псня Бернадетт, 1941). Вйськова поразка Прусс спонукала уряд до проведення буржуазних реформ. Не пориваючи з багатством досвду готики, Дюрер повнше нших нмецьких майстрв свого поколння опанував досягненнями талйського Ренесансу. Втм, основний внесок у теорю практику натуралзму внесли жител пвноч. А. Хольц И. Шлаф (1862-1941) в пaposс "СмействоЗелике" (1890) своми сумлнними й у кнцевому пдсумку нудними описами буденно життя позначили кордону натуралзму.
Вельмож-голландц, датчани, шведи, французи талйц – шаленли вд краси цих келихв. Талановит твори няк не належали Дюреру, майстру досить шанованому та вивченому. Все це зразки, на яких виховувалася художня молодь Нмеччини протягом столття.
Його прост за мотивами, проте емоцйно насичен пейзаж сповнен свтла повтря. В архтектур модерну проявилося органчне злиття конструктивних декоративних елементв. Пзнше, демонструючи неповторну вртуознсть форми й мови, вн створив врш, як становлять збрник "Нов врш" (1907-1908) тут Рльке довв до досконалост т. зв.
Автор, якого Фрейд циту частше за нших, – це Йоганн Вольфганг Гете, нмецький класик par excellence (Peters, 1986). Германию иногда называют «землей поэтов и мыслителей». III, ст. Картини Йоганна Фрдрха Овербека (1789- 1869) Петера фон Корнелуса (1783-1867) нод мають прям паралел в мистецтв минулого: Торжество релг в мистецтв Овербека (1840) наслду Афнсько школ Рафаеля, Вершники Апокалпсису Корнеулса (1841) – знаменито гравюр Дюрера. Але кращ традиц пазарейской школи ще довго збергалися в академчно сторично живопису.
(Портрет дтей Хюльзенбек, 1805). Бородач поданий як маска без тулуба, часто в оточенн з рослинним взерунком. Братья Буассере — Сульпиций (1783—1854) и Мельхиор (1783— 1859) — собирали памятники старинного искусства.
А. Хольц и И. Шлаф (1862-1941) в пьесе Семейство Зелике (1890) своими добросовестными и в конечном счете скучными описаниями будничной жизни обозначили границы натурализма. Гойя – художникь графк. Художник Теодор Жерко (1791–1824) надавав переваги темам, натхненним сучаснстю. У свою чергу буржуазя бажала демократизац суспльного полтичного ладу Нмеччини. Лесснг. Рунге розробля проблеми свтла повтря, випереджаючи вдкриття пленерного живопису XIX ст. Свордно нтерпрету жанров батальн сцени М. шийте (1630 -1700) – його В«БитваВ» В«Домашний концертВ» (обидв в музе Гамбурга) мало схож на голландськ прототипи.
книг Немецкая библиотека в Лейпциге, где хранится более 6 млн. Начинают осознаваться идеи музыкального глобализма: «Музыка способна передавать пророческое сообщение, открывающее ту более высокую форму жизни, к которой идет человечество». Також м же довелося захищатись вд нмцв. Крхнера та н – в образотворчому мистецтв, . В. Провдн принципи реалзму 19-20 ст. : обктивне вдображення стотних сторн життя в поднанн з висотою стиннстю авторського деалу, вдтворення типових характерв, конфлктв, ситуацй при повнот х художньо ндивдуалзац (тобто конкретизац як нацональних, сторичних, соцальних прийме, так фзичних, нтелектуальних духовних особливостей), перевагу у засобах зображення форм самого життя але поряд з використанням, особливо в 20-му ст.
Функц цих органв самоврядування зводились до управлння мсцевим фнансовим господарством. сторична пса Флоран Гейер (1895) виявила обмеженсть, поверховсть натуралзму. До 1880 року закнчився, в основному, перод мпресонзму.
Возведённое в Мюнхене здание Глиптотеки (1816— 1830 гг. ) — коллекции произведений скульптуры — выдержано в стиле древнегреческого зодчества, а фасад Старой пинакотеки (1826—1836 гг. ) — картинной галереи, в которой были собраны работы старых мастеров, — повторяет формы итальянской архитектуры эпохи Возрождения. Вдповдно, наступн десятилття позаминулого столття пройшли пд знаком романтизму (1810–1840-т pp. ), який став бунтом проти властивого буржуазному суспльству вдчуження перетворення велико за життвим призначенням людини на приватного ндивда.