«Я людина 60-х рокв, . Бурлаки на Волз У 1870 роц, пд час подорож по Волз, лля написав багато етюдв ескзв. Рпн одружився з Врою Шевцово. перш за все попа-расстригу Канна. За старим якось егозлво невпевнено, дрбними кроками йде солдатв в чоботях картуз. Про великого горя, що виливаться в тужливо бурлацьке псн-зойк, розповв у свому врш «Роздуми бля парадного пд39зду» Некрасов (1858).
Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене светотеневыми контрастами (особливо в «Не чекали») найзначнше твр на революцйну тематику. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). Як врно вдзначив.
После этого иконописца отправили в психиатрическую лечебницу. (Куоккала до 1940 належала Фнлянд. ) Живучи у Фнлянд, Рпн И. Е. не втрачали нтересу. Хода замика понуро пригнчено плетуться бурлак, насилу розсувний неслухнян ноги. Илье Ефимовичу даже приписывают такие слова: «Иван Михайлович был поистине невероятным художником и занимал место в одном ряду с Гольбейном».
Це час формування теч, в основ якого були закладен де критичного реалзму. створив великий груповий портрет «Словaposянськ композитори» (1871—72, Московська консерваторя), куди, домагаючись природност угруповання дйових осб, запровадив жанров елементи. Вона похала проводжати Рпна в його поздку в Палестину. Захопившись виразнстю натури протодиякона, Рпн вклав у його зображення весь свй темперамент, всю глибину свого творчого прозрння, всю свою майстернсть. У 1863 роц поступив в Академю Мистецтв в Петербурз.
Картина «Хресний хд в Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «одне з кращих торжеств сучасного мистецтва» (Стасов). Охопив горбаня душевний пдйом перетворю його негарне хворобливе обличчя. Рпна, 1867, Третьяковская галере.
У 1880-х рр. Однак буде справедливо вдзначити. Час, вдведений для ц подорож, художник використову з користю для творчост.
На время Репин перестал творить и впал в депрессию. Повернувшись даний у порожньому простор кмнати. Крамськой вважав цей сюжет «золотоносно жилою». Рпн писав княгиню Марю Теншевой. Але здаватися так просто вн не збирався. не поривав звaposязку з Батьквщиною, мряв повернутися до СРСР. Галерея створених Рпним образв надзвичайно рзномантна широка. користуться чистими свтло лыми квтами, складовими дину колрну гаму. Ось як сам художник розповда про виникнення задуму: «Як-то в Москв, в 1881 р., я чув нову рч Римського-Корсакова«Помста».
намагався х розважити. Який в майбутньому стане одним з деологв передвижничества). Слдом за ними, прямо як на парад, марширу важливий тупий вдставний вйськовий. Рпн член групи передвижникв, товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис.
Його дружиною стала Пелагея Минавна, двоче прзвище яко дослдникам встановити не вдалось. У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. Крамским «Петербурзьку артль художникв».
А через багато рокв образ Канна знову сплива в пам39ят. Про Льва Толстого хтось сказав одного разу: Толстой – це цлий свт. дея ця виникла у нього ще в стнах Академ мистецтв. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, .
Рпн член групи "передвижникв", товариства молодих художникв, як порвали з академчними канонами стали прибчниками реалстичного напряму (реалзм) в росйському живопис. У 1880-х рр. дав на карти не яскрав характеристики дйових осб. Останнм значним сторичним твором Рпна И. Е. Його вдчуженсть, незвичайнсть всього його виду пдкреслюють драматизм вдбуваться.
Розташована майже в центр полотна, вона безроздльно прикову до себе увагу глядача. Вона справила сильне враження на громадськсть. Тонко вдчува. де було побудовано маток «Пенати». Критики хорошо отозвались о проделанной работе. А оскльки слава про талановитого юного конописця поширилася на той час по всй Укран. Але перш нж в 1873 роц художник виде з Рос, вн випробу свй перший справжнй успх, повязаний з появою на виставц в березн 1873 року картини «Бурлаки на Волз».
Подейкували. Этот мужчина слыл в городе колдуном. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене свтотньовими контрастами (особливо в «Не чекали») – психологчною пластикою персонажв «говорячих» деталей. вн створю кращ портрети. Здйснював неодноразов поздки по Рос в зарубжн крани вропи.
Воно зрозумло. Скептики связывают эти факты с тем, что картина очень реалистично написана. Рпн належить до числа видатних росйських художникв друго половини 19 столття. Тому-то Рпн був першокласним портретистом.
Согласно мистической версии, рука художника перестала действовать после того, как он написал картину «Иоанн Грозный и его сын Иван» в 1885 году. Рпн не зображу всього цього, надаючи глядачев домислити в уяв вдбиту сцену. Шляхи його розвитку багато в чому збгалися з рухом розвитку лтератури. овернення з пенсонерського вдрядження. До кнця днв свох вн не мг забути багатьох бурлак, вдввши м значне мсце на сторнках свох спогадв у книз «Далеке близьке».
Н. Крамського В. В. Стасова – визнаних вождв нового, демократичного мистецтва. Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Дузе, вуглля, 1891, Тре тьяковская гал. ), навть вражаюч гостротою соцальних характеристик мальовничим лаконзмом портреты-этю ды монументально, групового портрета «Урочисте засдання Государствен ного Ради» (виконано що з художником Б. М. Кустодвим. Вд будь-яко фнансово допомоги Рпна або його друзв геть вдмовлялася.
В 1867 та 1876—1877 pp. Рожин). Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. Рпн И. Е., спочатку у Чугув, потм у Москв, захоплено працював над темою («Проводи новобранця», 1879, Росйський музей «Вечорниш», 1881, Третьяковская галерея), у деяких ескзах картинах розкриваючи соцальн про тиворечия пореформенй села («У волосному правлнн», 1877, Рус.
це не тльки завдяки глибокй психологчнй характеристиц. вона похала до Швейцар. Навчальних предметв у нй було небагато: чистописання, арифметика та Закон Божий. у Чу-гуеве. Рпн И. Е.
Портрет Мусоргського свдчить про нещадну гострот художницького бачення Рпна, його неупередженост разом з тим про гуманзм художника, про його високий уявленн про людину. Вн продовжував працювати, хоча вже не так нтенсивно, як колись. Надзвичайно важливу частину репнсько спадщини складають його портрети. Вони проявилися його демократизм, його любов до людини, глибокого психологзму. Софья цкавила Рпна як людина сильного, неприборкного характеру. Рпн наполегливо попросив княгиню. На початку 1830-х рокв дочка Бочарових Тетяна Степанвна (1811—1880) вийшла замж за Юхима Васильовича. його самого вдправили додому.
Однак вн залишаться блискучим майстром форми, цих самих «взерункв», чуйно сприймаючи вяння мпресонзму, символзму. Прогов, М. П. Мусоргський, 1881 П. А. Стрепетова, 1882 все – там же портрети Л. Н. Толстого, написан пд час перебування художника в Яснй полян в 1891 пзнше), рацозн свтськ однофгурн (Баронесса В. И. кськуль фон Гильдебрандт, 1889, там же) ефектн багатофгурн портрети (Словянськ композитори, 1871-72, Московська консерваторя Урочисте засдання Державно Ради, 1901-03, спльно з Б. М. Кустодвим. Картина -«ван Грзний син його ван» (1885, Третьяковская гал. ), вражаюча силою переданих нй пристрастей екс прессией х висловлювання, пролунала як викриття деспотизму. Пореформенную Росю, слож ность снували у нй соцальних вдносин, розмаття життя Рпна И. Е.
Чл. З тим же правом ми можемо сказати про Рпна – картини Рпна це цл свти, як пережили х творця живуть свом самостйним життям, в серцях умах мльйонв. Це, по сут, портрет-картина. Картина була написана псля подорожей по Волз в 1870 роц.
Изображая крестный ход — типичное явление старой России, художник в то же время показал широкую и многогранную картину русской жизни его времени со всеми ее противоречиями и социальными контрастами, во всем богатстве народных типов и характеров. Першим художником, який представив революцонерв-народникв, став Рпн лля Юхимович. Перш роки учення були для Рпна дуже важкими. Злякано дивиться на незнайомого чоловка двчинка (коли його забрали, вона була занадто мала бо забула свого батька), сповнен подивом оч дружини, що сидить бля рояля. К 1871 году Репин уже обрел некоторую известность в столице – его картина «Воскрешение дочери Иаира» была очень благосклонно принята публикой и критиками, слух о молодом талантливом художнике дошёл и до Первопрестольной.
Вн був написаний протягом трьох днв – з 13 по 15 серпня. тльки повернувся вигляда в цй свтлою, чистою, прибранй кмнат прибульцем з ншого свту. У 1860-е рр.
Вони трохи зворушен червонуватим засмагою, як нби обвтрен. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. лпити. Незважаючи на запрошення на самому високому офцйному рвн (лист К. Е. Ворошилова, 1926) Рпн в результат так не повертаться на Батьквщину, хоч дару в радянськ музе сво картини, пдтриму звязки з учнями друзями (такими, як.
жив у Петербурз. викладав у Академ Художеств (в 1898—99 — ректор), ставши учителем. Живопис Рпна на той момент вдрзнялася свою новизною оригнальною манерою виконання. а вн у не нби до спдниц пришитий». Але навть в цих умовах вн продовжував завжди жваво цкавитися всм, що вдбуваться там.
Не дивлячись на вс труднощ, Рпн наполегливо вчився. Псля революц лля Рпн не бажав жити в радянськй Рос й залишився у свому матку «Пенати» у Куоккала (Фнляндя), де й помер. У картин пану напружена тиша. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво.
Позднее некоторые из них легли в основу одного из самых важных в творчестве мастера полотен – «Бурлаки на Волге». К. Макаровим в поздку по Волз влтку 1870 року, Рпн занурився в саму гущу народного життя. «Уявть соб Грозного, з якого зскочив цар, зскочив Грозний, тиран, владика, – нчого цього нема, перед тобою вибитий з сдла звр, який пд впливом страшного удару на хвилину став людиною», – передавав сво враження вд картини письменник Гаршин, як позували Рпну для образу вмираючого царевича. Рпн зобразив у картин несення «чудотворно» кони до того мсця, де, за переказами, свого часу нбито вдбулося чудесне явище вруючим. Меморальний музей Рпна И. Е.
Був членом Товариства пересувних художнх виставок. «Бурлаки на Волз»Вже релгйн картини, виконан по академчних програмах («ов його друз», 1869 «Воскреснню дочки ара», 1871 обидв – Росйський музей) виявляють дивний дар художньо-психологчно концентрац, умння пдкорити вс компоненти образу – уроки старих майстрв, малюнок, колр, композицю – загальнй драматичнй задач. У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю. У картинах «Вдмова вд сповд» (1879-85), «Не чекали» (1884), «Арешт пропагандиста», 1880-92 все Третьяковська галерея) тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю.
надавав побутовому жанру то високе значення, що ранше мала сторична живопис. Йому важливо було. Художнику вдаться створити вдчуття д, яка немов вдбуваться на очах глядача. Одной из вершин творчества мастера и русской живописи II-й половины ХIХ века стало полотно «Крестный ход в Курской губернии», написанное Репиным по живым наблюдениям с натуры.
яка виршила «розкрутити» сво мя за рахунок вдомого живописця. У деяких академчних творах на мфологчн здйснювати релгйн сюжети йому вдалося домогтися життвост образв, виразност, психологчно характеристики дйових осб («Воскрешення дочки Иаира», 1871, Росйський музей, Леннград). вона поста такою соб захоплено дурнувату пустушкою. Там он написал картину «Мужик с дурным глазом». Тут ним написан пр треты селян, вдмнн врази тельной силою типзац («Мужик з поганим оком», Третьяковская галерея, «Мужичок з боязких», Горьковський ху дожественный музей, — обидва 1877) в портрет протодьякона (1877, Третьяковская галерея) Рпн И. Е.
зобразив владного, виконаного грубо сили людини. Ця простота його посадки в крсл добре вдповда всьому його вигляду й душевному стану. Значний внесок в сторю росйсько культури внс художник лля Юхимович Рпн. Рпн родом з Чугува (Харквська губерня). У 1880—1900-е рр. й у графц, в частий ности в портретному малюнку графчного манера вн цього часу ста вльно, здатно передавати натуру в усьому рзномантт та крас (малюнок «Двчинка Ада», 1882, Третьяковская гал., «Невський проспект», 1887, Рус. Тим-то такий переконливий створений ним образ.
Окрилений надю на зцлення, сповнений мр, нестримно прагне нещасний до мсця «дива», куди пряму хресний хд. Це вдбилося в його творчост. Його батько, рядовий Чугувського уланського полку, займався торгвлею кньми. Рпна. Вс особи бурлак ясно читаються, не загороджуючи одне одного. С. Кулковим, – Росйський музей). У свтл постйно говорили про його романах.
Канн з його «вселенсько мрю» про нший, кращого життя, ЛарКо з його бурхливим протестом «грек», який сумував про волю, – ось три головн фгури композиц. Для цього. У поздц скарбничка майстра поповнються численними замальовками ескзами. Пятый факт.
На чол бурлацьке ватаги просту Канн – невисокого зросту, широкоплечий, кремезний богатир з ганчркою на голов, яка, ховаючи волосся, вдкрива високе чоло людини-мислителя, багато передумав вистражданого на свому вку. У 1863 роц деяк випускники Академ вдмовилися створювати програмн картини. Це весел, нестримн танц селян, народна завзятсть у картин «Вечорниц», соцальн контрасти, глибок протирччя, зображен в композиц «Хресний хд в Курськй губерн». Незабаром знайшовся покровитель. Осучаснюя мотиви втчизняно стор, майстер перетворю картини в могутн згустки почуттв емоцй – гнву ненавист старого до нового (Царвна Софья через рк псля висновку в Новодевичьем монастир, 1879, там же), насилля страху (ван Грозний син його ван, 1885, там же), нищвних, переможних веселощв (Запорожц пишуть лист турецькому султану, 1878-91, Росйський музей).
Зявляються його багатофгурн жанров та сторичн композиц, чудов портрети. Однако не только у него эта картина вызвала неподдельные эмоции. немов чогось чекав.
автор стверджу себе як майстер величезного дапазону. Це зроблено майстерно. Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь. що в «Пенатах» хоч щось належить й. Час, вдведений для ц подорож, художник використову з користю для творчост.
Твори Рпна, присвячен героям визвольно боротьби, були захоплено зустрнут Стасовим. Рпна не цкавить н свт його почуттв, н його особист якост. Ватага бурлак чтко органзована всередин.
лля Рпн – художник, картини якого вдображають всю глибину сприйняття життя. У нй поднувалися владолюбство, державний розум, культура в той же час «мужицька» грубсть. Перед нами – низка персонажв, кожен з яких – самостйна портретна ндивдуальнсть.
Однако позже Илья Ефимович научился писать картины левой рукой. У 1894 — 1907 Рпн И. Е. В поездке копилка мастера пополняется многочисленными зарисовками и эскизами. Це було в 1881 р. Кривава подя 1-го березня (день вбивства народовольцями царя Олександра II) всх схвилювало. У 1872 роц.
Картина «Хресний хд у Курськй губерн» була сприйнята прогресивною громадськстю як «один з кращих урочистостей сучасного мистецтва» (Стасов). здаться. Новонароджена Наташа прожила всього два тижн.
Йому було властиво глибоке проникнення в суть предметв явищ. Тенишева прийшла на сеанс з свою чи то подругою. Вс члени см39, за винятком засланця, дан на тл в оточенн речей (м39яке крсло, стл, накритий скатертиною, рояль), як створюють атмосферу смейного затишку. Ц твори пдготували Рпна И. Е. Але щось гнало мене до ц картини, я працював над нею».
Народився Рпн в 1844 роц в Чугув (на Укран) в см вйськового поселянина. 29 вересня 1930 Рпна не стало. Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю мистецтв.
Вн виступав за мистецтво, «освчений свтлом розуму». Образ Соф не вльний вд театрально афектац душевних рухв. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму. Грабаря, Д. М. Кардовского, Б. М. Кустодва багатьох нших. А поруч «грек», який гордо й похмуро викону свою роботу, спрямовуючи вдалину суму погляд. Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв.
Ведь картина просто поражает своей неподдельной искренностью, тщательной технической проработкой мельчайших деталей и трудоемкой прорисовкой всех действующих лиц. Клька мсяцв по тому Рпн Наталя Нордман знову зустрлися в Харков. Цьому ж видленню з натовпу окремих персонажв сприя колористичне ршення.
Творчсть Рпна зробило значний вплив на сучасних художникв. А у Репина появился шанс выбраться из многолетней нужды. Бурлаки на Волз (1870-73, там же) також пишуться як академчне замовлення. в стосунках з жнками це проявлялося в повнй мр. сторичн образи персонаж стали героями багатьох картин Рпна: «Запорожц пишуть листа турецькому султану» (1891), «ван Грозний син його ван» (1885 рк). А в 1872 роц отримав велику золоту медаль за програму «Воскресння дочки Яра»., Не чекали, 1884-1888 рр. ). У 1958 роц в Москв на Болотно площ було вдкрито памятник.
«Вся Русь» як би зведена тут водино в багатолюднй церковнй процес при цьому дивна характернсть типв, натурна правда пейзажу не затверджують, а розвнчують звичн сторико-побутов стереотипи: замсть благостно «соборност» ми бачимо масову нерцю натовпу, яка, рухаючись по висохлому, випаленому сонцем яру, серед мертвих вирубок, в буквальному значенн в «нкуди», в деякий незримий, але виразно вдчутний тупик. Тема революцЗростаючий соцальний розлад, хвиля антимонархчного терору, жертвою якого став мператор Олександр II, примушують художника все частше задумуватися над темою революц. Полотно Рпна «Бурлаки на Волз», експонован на академчнй виставц 1873 року, стало подю суспльного життя. нод запрошував когось для пдтримки бесди.
Рпн купив на мя Натал Нордман длянку земл на станц Куоккала поблизу Харкова. Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН.
Жуковського. Н. Критики добре вдгукнулися про виконану роботу. З. Куликовим, 1901—03, Рус. Наталя його облаштувала.
Еге. У творчост висловлю свй протест проти далекого вд життя академчного мистецтва. РЕПИН лля Юхимович, росйський художникь. У картин «Бурлаки на Волз» (1870-1873) Рпн виявив свою схильнсть до великих узагальнень, до постановки глибоких життвих проблем. Одню з яскравих постатей серед передвижникв був Рпн лля Юхимович. Образотворче мистецтво не залишилося осторонь вд процесв, що торкнулися суспльну свдомсть.
Рпн И. Е. Чикаленко й багато нших. а пзнше розлучилися. деалств», свдчить сам майстер (в лист Н. У картинах Вдмова вд сповд (1879-85), Не чекали (1884), Арешт пропагандиста, 1880-92 все Третьяковська галерея) тема ця втлена з небаченою масштабнстю смливстю.
Справжнм розквтом творчост Рпна став перод з моменту його повернення на батьквщину. Пзнше звертаться до сторично тематики. За деякими з цих ескзв для великого князя Володимира Олександровича Рпн створив картину «Бурлаки на Волз», яка була закнчена в 1873 роц. Одним з найбльш примтних явищ в росйськй образотворчому мистецтв стали його «Бурлаки на Волз».
Ю. Рпна при погляд на Толстого, що йде за сохою по рлл. до створення такого полотна, у якому ма була розкритися життя сучасно Рпна Рос близько народна тема одержала широке узагальнена ршення. Темпераментом вн володв пристрасним.
З початку 70-хх рр. Проте з Украною лля Рпн був повязаний не тльки походженням, але й чуттво. Крамського й у Петербурзько академй Художеств.
«Суддя тепер мужик», стверджував художник-демократ Рпн вимагав вд мистецтва беззавтного служння нтересам народу. та люто викладала сво погляди. Образи цих знедолених людей з найбльшою теплотою симпатю охарактеризовано Рпним. музей). Захворвши. Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художнику акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщиц, диякона, урядника з нагайкою, странниц та нших).
У 1958 у Москв вдкритий памят нк Рпна И. Е. Рпн лля Юхимович (1844-1930 рр. ), росйський художникь.
музей). Вс ц «господар життя» оточен ззаду пвкльцем запобга перед ними займаться свою розмовою духовенства, якому й дла нема до «чудотворно». У Харквську Академю вн мряв потрапити з того моменту. Широко вдомим ста мя – лля Рпн.
будучи вагтна. У творчост вн продуктом укрансько-росйського культурного симбозу. не створив картин рвних творам 1870—80-х рр. лля Юхимович називав Шевченка «апостолом свободи» власноруч виконав клька ескзв для проекту памятника. Мен хвилинами ставало страшно.
при влекали сильн натури, дол яких повaposязан з значними, сторичними зрушеннями, привле розжарюй психологчн драматичн завдання («Ца ревна Софя», 1879, Третьяковская гал. ). «Н шкри. Але за всм цим дуже виразно проступа нше. Дружнми стосунками був повязаний з М. Ге, М. Кропивницьким, М. Мурашком, А. Праховим, Д. Яворницьким, який, зокрема, надав велику допомогу художников у збиранн матералу для картини»Запорожц пишуть листа турецькому султанов» (1878—1891, варант збергаться у Харквському музе образотворчого мистецтва, 1880—1891).
Сувор, прониклив оч, кудлат, сердито насуплен брови, високе чоло з рзко прокресленою складкою – все викрива у Товстому глибокого мислителя спостергача життя з його "сильним, безпосереднм щирим протестом проти громадсько брехн фальш», з його «тверезим реалзмом», зривають вс всляк маски (Ленн). «Ось це – справжн, ниншн мистецтво, за яке вас згодом особливо високо поставлять», – пророкував вн художнику. Весь образ Толстого, манера триматися пдкреслено прост, звичайн, буденн в той же час глибоко змстовн, ндивдуальн. Рпн зобразив основне скопище людей на задньому план. У образ революцонера звучить трагчна тема тяжко дол героя. Розташування персонажв позбавлене натуралстично випадковост. Шкода одночасно страшно у свой розгубленост розпач старече обличчя царя з застиглими, актуальними рисами.
На обличч в очах – вираз простодушност, доброти, печал. був видатним художником у сфер сторично живопису. незабаром лля здав спит був переведений в дйсн учн. Вн випробовував крайню нужду згодом так згадував про цей час: «Аби не загинути з голоду, я кидався на всяку роботу — фарбував на будинках залзн дахи, фарбував екпаж навть залзн вдра». На знак протесту вони покинули навчальний заклад, що не закнчивши курсу, утворили з. створив цлу галерею позитивних образв, яскраво правдиво вклавши сила, слабксть разночинского революцйно-демократичного руху («Вдмова вд испо веди», 1879—85, «Арешт пропагандиста», 1880—92, «Не чекали», 1884—88, — вс у Третьяковськй галере).
Псля 1917 Р., котрий у садиб «Пенати» в Куоккале (з 1899), виявився там. в якому можна закритися вд стороннх зайнятися справами смейними.
В заповт «Пенати» були переписан на ллю Рпна з тим. Одним з кращих портретв Рпна справедливо вважаться портрет М. П. Мусоргського, автора всесвтньо вдомих опер «Борис Годунов» «Хованщина». Вже релгйн картини, виконан по академчних програмах (ов його друз, 1869 Воскреснню дочки ара, 1871 обидв – Росйський музей) виявляють дивний дар художньо-психологчно концентрац, умння пдкорити вс компоненти образу – уроки старих майстрв, малюнок, колр, композицю – загальнй драматичнй задач. йому вдалося збрати грош на поздку до Харкова. Вн створю чудов, гострохарактерн типажн композиц (Мужичок з боязких, 1877, Нжегородський художнй музей Мужик з поганим оком Протодакон, – обидва 1877, Третьяковська галерея), образи видатних дячв культури (Н.
Полотно Рпна «Бурлаки на Волз» користувалося у свй час найбльшою популярнстю, так як воно глибше повнше нших творв розкривало вс тяготи бурлацьке життя, малювала бурлак людьми, що володють значними яскраво ндивдуальними характерами, викривав жорстоку несправедливсть гноблення народу. мж ними спалахнула пристрасть. У шлюб вони прожили 15 рокв народили чотирьох дтей.
Це – твр стало цло поемою про бднсть забитост народу, про його жаж де кращо дол, про пихатих в барах н. «господарв» села. для мене ще не померли деали Гоголя, Белнського, Тургенва, Толстого нш. 1863) у Р. До. багато над темою революцйного дви жения. У полотн «Хресний хд у Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя пореформено епохи.
Запорожц пишуть листа турецькому султану У 1893 роц Рпн став дйсним членом Петербурзько Академ мистецтв. Полотно витримано в строгй колрнй гамм. Пзнше деяк з них лягли в основу одного з найважливших у творчост майстра полотен – «Бурлаки на Волз».
Вже тут, задовго до появи перших портретв людей з народного середовища («Мужичок з боязких», «Мужик з поганим оком», 1877), проявилася чудова здатнсть Рпна вдтворювати людей з майже дотикально конкретнстю, гостро схоплюючи всю неповторнсть хнього характеру разом з тим вловлюючи в них спльн ознаки певного типу. Помер художник лля Юхимович Рпн 29 вересня 1930 року в Куоккале, де був похований. У цьому слд бачити не тльки заслугу одного Рпна, але результат спльно еволюц росйсько живопису, необхднсть руху яко до свтла, фарб вдмнно розумв Крамськой, але не мг ще здйснити у свой творчост. Йому з дитинства подобалося малювати.
Народився у Чугув (нин Харквсько област), у родин вйськового поселянина-колонста Юхима Рпна. зблизився з справили нею великий вплив. Н. лля Юхимович активно проявля свою позицю як художник-демократ. З чудовою пластичнстю написано особа Толстого, особливо його чоло.
Народився в см вйськового поселенця. Добре вдом картини "ван Грозний син його ван" (1885 р. ) "Запоржц пишуть лист турецькому султанов" (1891 р. ). Вн писав Верочку зовсм юну. Народився в см вйськового поселенця. тут, як в картинах на теми сучасного життя, Рпн створю широк епчн полотна з безлччю яскраво типових образв, взятих у свой неповторнй характерност («Запорожц»), шука остродраматические ситуац, щоб уявити людину в момент найвищо напруги його пристрастей («ван Грозний», «Царвна Софя»). Вперше в росйському демократичному живопис при зображенн сучасно дйсност була досягнута така глибина художнього узагальнення. Так порвняння можуть зародитися лише в розум стинного демократа. Високого майстерност сяга Рпн И. Е.
все допитувався в т, що вдвдала його пд час важко хвороби сусдки, яка утшала його розповдями про рай: а фарби пензлики там будуть. В останн роки вн перейшов на бблйн сюжети. висновком особ виражена ршучсть винести вс страждання до кнця. Картини, опис х все частше зустрчаться в перодичнй прес. лля Юхимович Рпн лля Юхимович Рпн народився (24 липня) 5 серпня 1844 року в мст Чугув Харквсько губерн, в см вйськового поселенця.
Тут вн поступив в Малювальну школу Суспльства заохочення художникв, де викладав. як дзнався про не. Там Рпн вступив в Художню школу Товариства заохочення художникв ( познайомився з ваном Крамским.
Вр Репиной хотлося тихого будинку. Даже кровь, которой на холсте нарисовано очень много, воспринимается настоящей. член Петербурзько академй Художеств (1893). була картина «Запорож цы пишуть листа турецькому султанов» (1878—91, Рус. Вона була змучена постйними зрадами чоловка рано звяла. у 80-т рр., "Не чекали", 1884-1888 рр. ).
щоб на наступний сеанс «ось цю» вона не приводила. Вс нш члени см39 вдтнками свох почуттв, свого ставлення до подй доповнюють розповдь про спткала х трагед: сторопл двчинка, пригнувшись до столу, в страху, спдлоба дивиться на прибульця, не впзнаючи його (деталь, яка свдчить про його довгй вдсутност) хлопчик-гмназист, весь охоплений диним поривом настльки приголомшений поверненням батька, що здаться – з очей його ось-ось ринуть сльози молода жнка бля рояля, блде, змучене обличчя яко спотворено складним виразом розгубленост, переляку, радост. де поступила в лкарню для бдних. Вона справила на мене надзвичайне враження. Мальчик рано начал увлекаться искусством. незадовго до випуску з Академ. лля Юхимович Рпн народився в мст Чугув Харквсько губерн. Не менш значний портрет Л. М. Толстого (1887). А оскльки Рпн на той час була людина вдомим.
Наприклад, революц художник присвятив цлий ряд свох робт: «Вдмова вд сповд» (картина закнчена в 1883 роц), «Арешт пропагандиста» (приблизно 12 рокв художник писав цю картину, 1880-1892 рр. ), «17 жовтня 1905 року» (1907 рк), «Прийом волосних старшин Олександром III» (1885), «Урочисте засдання Державно ради» (1903 рк). Втм. Художником були створен так широко вдом сторичн полотна, як «Царвна Софя» (1879), «ван Грозний син його ван» (1881-1885), «Запорожц» (1878 – 1891). то чи компаньйонкою Наталею Борисвною Нордман. пристосовуючись до нових вянь часу. Рпн И. Е.
У полотн «Хресний хд в Курськй губерн» художник створив справжню енциклопедю росйського життя псляреформено епохи. Вдправившись разом з художниками Ф. А. Васильвим та. Глибоко народне, тсно що з передовими деями сво епохи, творчсть Рпна И. Е. Александр Пороховщиков, хозяин гостиницы «Славянский базар», заказал молодому художнику картину «Собрание русских, чешских и польских композиторов» за 1500 рублей.
«На Монмартр у Париж», 1876, Третьяковская гал. ). Мистики связывают эти два факта из биографии художника с тем, что написанная им картина была проклята. За спогадами сучасникв. М. Бунакова.
працю над навчальними академчними творами водночас, поза стнами Академ Художеств — над портретами, жанровими малюнками й малюнками. Яскравих барвистих плям у картин не так вже й багато, але вони вдграють велику роль. У 1940 роц Куоккала перейшла Радянському Союзу псля Радянсько-фнсько вйни (згодом вона була перейменована в Репино), там було вдкрито меморальний музей Рпна. Добре вдом картини ван Грозний син його ван (1885 р. ) Запоржц пишуть лист турецькому султанов (1891 р. ). У шстнадцятирчному вц юнак покинув майстерню, батьквський дм: йому запропонували 25 рублв на мсяць за роботу в кочвнй конописнй артл, що за мрою виконання замовлень рухалась з мста до мста. Художник зобразив революцонера, вернувся в рдний дм з заслання.
Рпн И. Е. Навчався у Петербурз Малювально школ Товариства заохочення художникв (кн. Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, служить нтересам народу.
Для цього. Вкраплен в загальний чорно-коричневий фон процес, вони створюють враження строкатост барвистост, не порушуючи дност, в той же час допомагають художников акцентувати увагу глядача на вузлових моментах композиц, видлити провдн образи (помщика, диякона, урядника з нагайкою, мандрвникв нших). У 1877 повернувся в Чугув, потм жил в Москв (з 1882) в Петербурге, а з 1900 в Куоккале, в свому матку «Пенати». Я згадав про царя вана. подливши дтей.
Толстого Рпн писав не один раз. Однак в листах перед нами зовсм нша людина. вд замовлень вдбою не було. Н. Крамський, «Софя справля враження замкнутого в залзну клтку тигра, що совершенно вдповда стор». Воно й зрозумло. «Зовсм в полон, на засланн живеш», – скаржився вн друзям. Передвижники, прагнучи свою творчстю служити народов, владнували пересувн художн виставки.
Революцонеру протистоть темна похмура фгура священика, навмисно зображена художником з спини. Це був свордний протест, спрямований проти деспотизму. Рпн був найбльшим реалстом. якщо у свох монументальних полотнах з зображенням народу («Бурлаки», «Хресний хд») Рпн виступав передусм як майстер гостросоцальних характеристик, то в картинах на революцйну тему («Арешт пропагандиста» у двох варантах-1878 1880-1892 рр. Як пенсонер Академ провв 1873-76 роки в тал Франц. Н. Крамський — тод ще зовсм молодий художник а в счн 1864 року був прийнятий в Академю. С 1870 года Репин отправляется на пароходе вниз по реке Волга. Уже в возрасте тринадцати лет он занялся живописью.
Справжнй. Навколишн дивувалися. Художником великих завдань далеко простираються горизонтв назвав Рпна Стасов. З ним цей свт людських страждань, лих принижень вриваться в кмнату, розширюючи рамки зображення нагадуючи про ту жорстокого життя, яка пану за межами цього маленького «острвця».
Н. Крамського) (у 1864-71) в Академ мистецтв. На передньому план вона розткаться на два потоки й, слдуючи за поворотом дороги, поверта влво, рядами проходячи повз глядача. Поштовхом до цього послужила поздка художника на Волгу, де вн спостергав життя бурлак, що в наслдку вилилося в картину «Бурлаки на Волз».
«Вдмова вд сповд», 1879-1885 «Не чекав», 1884) вн показав себе тонким психологом, художником широких творчих можливостей, якому доступн як багатопланов епчн сюжети, так напружен драматичн конфлкти. Пдсумком цих пошукв став новий шедевр – «Хресний хд в Курсько губерн» (1880-83, там же). Рпн створив портретну галерею свох сучасникв: портрети В. В. Стасова (1873 р. ), М. П. Мусоргського (1881 р. ), ЛН. Не менш стотну роль гра колорит. Протягом рокв навчання Рпн И. Е.
Рпну вдалося поднати умовнсть картинно форми з дивовижною натурно переконливстю. Мол, Репин отразил в картине несуществующие историческое событие и из-за этого был проклят. Сочувствуя революцонерам, в дя у яких геров боротьби за народне щастя, Рпн И. Е. Насмшками обсипало кожне яке виходило в т роки видання. Репин неоднократно называл Бунакова самым лучшим из чугуевских мастеров.
Але мря про високе мистецтво вабила його в Академю витвок. Вн дйсно чекав – коли пдросте запала йому в душу девятирчна двчинка. У 1863 роц Рпн змг похати до Петербургу. При створенн «Хрещеного ходу» Рпну довелося дозволити важку композицйну завдання: необхдно було вписати в картину величезний натовп народу, строкату, багатолику, домогтися враження дино маси людей, що рухаються суцльним потоком, при цьому не знеособити хода, представити його у всьому рзномантт складових його типв характерв. Мж учнями були М. Пимоненко, О. Мурашко, .
Картини художника вдносять до вершин передвижнического мистецтва. Пзнше звертаться до сторично тематики. Художник зобразив у твор несподване повернення в см39ю засланця революцонера. дставалося Рпну. У 1922-25 вн пише навряд чи не кращу з свох релгйних картин, Голгофу (Музей мистецтв, Прнстон, США), що проймм безпросвтним трагзмом. Життя творчсть.
Повернувшись з-за кордону, Рпн И. Е. Показуючи неймоврн зусилля людей, що виконують «службу скотиною» (за висловом Стасова), Рпн основну увагу придля розкриттю характерв бурлакв х переживань. Я вдвертався вд ц картини, ховав. Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв.
Бродського, . Спочатку вони розхалися. Краще, нж будь-хто з його художникв-сучасникв показавши вибухонебезпечний виворт мпер, Репн барвисто живопису парадний фасад (Прийом волостних старшин Олександром III, 1885, там же деклька портретв Миколи II, 1890-е гг).
Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . Рпн був митцем широких творчих нтересв, багатогранного таланту. Товариства пересувних мистецтв, виставок.
Батько художника Юхим Васильович (1804—1894) був у родин старшим з дтей. У 1880-х рр. Прагнення Рпна до психологчного ршенням теми змусило його обрати кульмнацйний момент у розвитку д, закарбувати ту паузу, яка виникла в результат раптово появи на пороз кмнати вдсутнього довг роки дорогого для всх людини, мабуть, втк з заслання (про що говорять як одяг повернувся – пошарпаний свиту, стоптан чоботи, – так несподванка його приходу). щоб псля його смерт там органзували музей його картин. Все життя вн завзято втручаться в естетичн спори, приймаючи то сторону В. В. Стасова, то «Свту мистецтва», але в результат залишаючись самим собою, завжди безпартйним в той же час завжди полтично упередженим творцем. Головна картина паризького пероду («Садко в пдводному царств», 1876, там же) стала кроком назад, зявившись переускладненою алегорю пзньоромантичного салонного плану. Хлопчика вддали в вчення до мсцевого конописця. Мурашко, 1880) дода: «навколишн життя мене дуже хвилю, не да спокою, сама проситься на полотно дйснсть дуже обурлива, щоб з спокйною совстю вишивати взерунки».
Бродський К. З 1870 року Рпн вируша на пароплав вниз по рчц Волга. Время, отведенное для этого путешествия, художник использует с пользой для творчества. Рпн не визнавав «мистецтва для мистецтва». Народився смapos вйськового поселенця.
Толстого (1887 р. ). Письменник зображений майже фронтально по вдношенню до площини полотна. стражда совершенно не вдчува. Народився Рпн у 1844 роц в Чугув (на Укран) у родин вйськового селянина. Поки Рпн писав.
Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченка «Кавказ». Але Рпн не обмежився цю зовншньою фксацю под. Виняток становить ЛарКо у свой яскраво-рожевою сорочц. Навколишнм часто доводилося чути вд нього скарги на бднсть фантаз. Однак не тльки у нього ця картина викликала непдробн емоц.
До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . Зображуючи герочне високе у житт рядових людей, Рпн И. Е. (бронза, грант, скульптор М. Р. Манизер, арх. Клька разв приздив в Украну.
«Бурлаки на Волз» (1870-73, там же) також пишуться як академчне замовлення. У поздц скарбничка майстра поповнються численними замальовками ескзами. а повернулася.
вн проживав у Чугув, двч вдвдував Кив (1880, 1882). З 13 рокв навчався живопису у. Бунакова. Значущсть дей та образв «Бурлакв» зажадала вд художника звернення до форм монументального мистецтва. В останн роки вн створив ряд картин на релгйн теми.
Художник непомтно пдвищу горизонт у тй частин кмнати, де стоть увйшов. В конце 1870-х годов Репин начал работать над картиной из истории Запорожской Сечи середины ХVII века – «Запорожцы пишут письмо турецкому султану». Однак не тльки у нього ця картина викликала непдробн емоц.
Вчився в Петербурз в Малювальнй школ Суспльства заохочення художникв. Рпн зобразив грзного царя вана IV в момент страшного душевного потрясння. Вона розбита Рпним на три групи, кожна з яких ма свом смисловим центром. та й активнсть вдносно двчини лля няк не виявляв.
Як був переконаний сам лля, походив вн з козацького роду, що носив зросйщене прзвище Рпа. Особливо вдався митцев образ кульгавого горбаня. Гостре почуття сучасност визначальним початком у творчост Рпна. повернувся на колишн позиц.
Ю. Рпна. В Академ юний Рпн отримав вдчутний щиголь по самолюбству – малюнки його розкритикували. Як педагог критик вн написав книгу «Далеке близьке» (1953). втливши. М. Бунакова. Але клькома ненав39язливими моментами (як-то, захоплена екзальтаця хлопчика, яка свдчить про те, що в родин шанують пам39ять про батька, а також висяч на стн портрети Некрасова Шевченка – борцв за народне щастя) художник да вдчути, що роки довгого чекання, турбот тривог не зломили цих людей, не вбили в них ври у справедливсть т справи, якй вддав вс сво сили близький м людина.
У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». Тонко вдчув психологчний стан повернувся засланця знаходить яскраве зорове вираження. Його нтерес поваги минулому визначався питаннями, пд нимавшимися сучаснстю. Крамским та нших. Рпн намалював аквареллю «Прометея» з поеми Шевченко «Кавказ». Початков художн навички Рпн отримав у школ вйськових топографв в майстерн мсцевого живописця. Сувор вертикал пк фгур пдтримують урочистий ритм монументального полотна.
Глядач на власн оч вдчува цю хвору людську плоть, бачить, що дн композитора полчен. Рпн И. Е. Поряд з картинами на сучасн теми велике мсце у творчост Рпна займала сторичний живопис.
Первый факт. Силу этого человека я сам испытал, притом, дважды». У мемуарних начерках, присвячених дитинству, лля Юхимович згадував про батька як про «блетного солдата», який разом з братом щороку здив на «Донщину», долаючи вдстань трьохсот верст, приганяв звдтля табуни коней на продаж. Пригадуються портрети тих нащадкв запорозьких козакв, як писав Рпн, подорожуючи в 1880 роц по мсцях колишньо Запорзько Сч у пошуках матералу для сво картини «Запорожц».
що вн може зробити пропозицю старшо дочки смейства. Шульга, Ф. Чуприненко та нш. Батьки не могли допомогти синов, оскльки дуже мали потребу сам. свой ровесниц Сон. На деяких творах Рпна помтний вплив мпресонзму й символзму.
Толстого (1887 р. ). Рпн болсно переживав свою вдрвансть вд батьквщини. Рпна И. Е. Чикаленко й багато нших. що чималу роль зграли численн захоплення Рпна. бльшу частину свох прогресивних дей.
«Я подцепил в селе проклятую лихорадку», – жаловался Репин друзьям, — «Возможно, моя болезнь связана с этим колдуном. Стоит заметить, что его создание осуществлялось на заказ самого князя В. Александровича. У Куоккал Рпн написав мемуари, низка його нарисв увйшла до книги спогадв «Далеке близьке». де пд Чугув, бажаючи в загальне твердження нии з народом знайти теми образи нових произв.
разом з цим композиця полотна пдпорядкована вимогам монументального мистецтва. Письменник зображений у ньому сидить у крсл, з книгою в руц. Особливо багато статей про «Бурлаки на Волз».
У пзнй перод при окремих уда марнв, Рпн И. Е. Для творчост художникв висувалася на перший план мфологчна бблйна тематика, виправдана дею про те, що мистецтво вище за життя. Таким воно ста завдяки переповнюють царевича почуттям – жалост до батька прощення. Бурлак присвятили сво картини художники П. О. Ковалевський, А. К. Саврасов, В. В. Верещагн. У 1870—80-е рр. Однак, вдокремлений вд Радянсько Рос (коли Фнляндя отримала незалежнсть) в свох Пенатах, вн потм неодноразово виражав неприйняття нового режиму у великому, в малому, ршуче засуджуючи як червоний терор, так нову орфографю.
Для молодого художника эта сумма представлялась просто огромной. портрет шстнадцятирчно. Макушенко, Ф. Красицький, С. Прохоров, . м допомагають десятники, вдганяють у бк жебракв, калк, мандрвникв. З 1870 року Рпн вируша на пароплав внизпо рчц Волга. Цей момент розширю характеристику образу – дивлячись на обличчя Толстого, на його важк натруджен руки, мимовол уявляш його соб не тльки за письмовим столом, з книгою в руках, але в пол, за сохою, у важкй прац намагаться долучитися до життя народу (до реч сказати, Рпним була написана така картина, що зобража Толстого на рлл, що йде за сохою по борозн).
Наприкнц 1870 — початок 1880-х рр. Одним з перших в росйськй мистецтв вн звернувся до створення образв мужнх стйких борцв за народну справу, стверджуючи нов норми поведнки людини, новий етичний деал. Розквт образотворчого мистецтва в Рос припав на другу половину XIX столття. После долгой и упорной работы по поиску нужного композиционного и смыслового решения, разработке образов в этюдах Репин написал большую многофигурную композицию, показав торжественное шествие сотен людей всех возрастов и званий, простонародья и «благородных», штатских и военных, мирян и духовенства, проникнутых общим воодушевлением. Але не слд зводити задум художника до критики релгйних обрядв та забобонв. «Я не можу займатися безпосереднм творчстю, – писав вн, – робити з свох картин килими, що пестять око. Картини «Арешт пропагандиста», «Пд конвом», «Не чекали» та нш вдображають явне спвчуття свом героям. то жнки його не цуралися. На вдомй картин в образ писаря зображено Яворницького.
Якась кривава смуга пройшла через цей рк (учасники замаху на царя були засуджен до смерт. ) Я працював заворожений. Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, окрм малювання, вн бльше вже не мг займатися. Коли ж йому подарували фарби, то нчим ншим, крм малювання, вн бльше вже не мг займатися. Вн завжди розмовляв з своми моделями. щоб позувати йому не нудьгували. Пзнше деяк з них лягли в основу одного з найважливших у творчост майстра полотен – «Бурлаки на Волз».
У «Пенатах», де зараз його помер, 1940-го вдкрили меморальний музей. вдалося показати у картин «Хрещений хд" у Курськй губерн» (1880—83, Тре тьяковская галерея). Рпн задумав написати велике полотно «Бурлаки на Волз». Тод ж Рпн И. Е. Чуковський).
Однак пропозиця все не надходило. До друзв лл Рпна належали укранськ дяч: М. Кропивницький, М. Мурашко, Д. Яворницький, . — одне з вершин росйського демократичного мистецтва.
Рпн И. Е., переживаючи вдомий творча криза, тимчасово порвав з передвижниками. люзю посилю вльно розхристана на грудях Мусоргського розшита укранська сорочка. Пзнше в Москв в 1870 роц було органзовано товариство передвижникв, яке влаштовувало художн виставки в рзних мстах. З 1882 Рпн И. Е. У 1982 роц «Пенати» вдбудовано й вдкрито як «Музей-маток. Ю. Рпна». У 1926 роц «Пенати» вдвдала делегаця радянських художникв, яка передала Рпну пропозицю Радянського уряду повернутися на батьквщину. н пики. Вн був старанним учнем, в 1869 роц був нагороджений малою золотою медаллю за картину «ов його друз».
Краще, нж будь-хто з його художникв-сучасникв показавши вибухонебезпечний виворт мпер, Репн барвисто живопису парадний фасад («Прийом волостних старшин Олександром III», 1885, там же деклька портретв Миколи II, 1890-е гг). сторичн мотивиОсучаснюя мотиви втчизняно стор, майстер перетворю картини в могутн згустки почуттв емоцй – гнву ненавист старого до нового («Царвна Софья через рк псля висновку в Новодевичьем монастир», 1879, там же), насилля страху («ван Грозний син його ван», 1885, там же), нищвних, переможних веселощв («Запорожц пишуть лист турецькому султану», 1878-91, Росйський музей). – обурювався один Рпна критик Стасов. Пднматься над безбережними рчковими далями ватага бурлак справля дуже значне враження. Р. багато працю над люстрацями. тльки особа ( частково руки) Толстого вириваються з цього загального тону.
Але драматизм в картин «Царвна Софя» носить до певно мри зовншнй характер. Когда он увидел полотно Репина «Иоанн Грозный и его сын Иван», он накинулся на картину и порезал ее ножом. Силует фгури узагальнено чтко малються на свтлому фон. Критики добре вдгукнулися про виконану роботу. Зобразивши велелюдне хд, у якому беруть участь помщиця, вдставний вйськовий, вдкупник, священни к, злиденн, мандрвники величезний натовп народу, яка народжу враження без брежной стихйно сили, Рпн И. Е. Тому так невпевнений боязкий крок героя картини.
Крм того, портрет Толстого роботи Рпна бльш досконалий в мальовничому вдношенн. Картини його немов втлювалися в свордну художню лтопис дано епохи. лля Юхимович Рпн народився 24 липня (5 серпня) 1844 р., у Чугув, нин Харквська область в родин вйськового поселенця, перш художн навички отримав в мсцевй школ вйськових топографв.
Це те саме «темне, сальне, якесь коричнева пляма», яке насунулася на сонц затьмарило вс навколо, той разючий контраст, який потряс художника при першй зустрч з бурлаками. Засланець в момент, представлений у картин, ще протистоть всй родин. Але предметом найпильншо його уваги завжди залишалася людина. Це коло самотнього фанатизму експресивно окреслене свтотньовими контрастами (особливо в Не чекали) – психологчною пластикою персонажв говорячих деталей.
музей, — обидва олвець). «До 1859 року мр мо про Петербург, — пише Рпн, — ставали вс невдступнше аби добратися побачити Академю витвок». викривала мясодв Новомосковскла врш. Рпн-демократ був творцем нового мистецтва, службовця нтересам народу.