Вдомий передусм як тонкий лрик, спвець неповторно краси рдного краю. Дехто може запитати чому. Картина «Сторожа Запорозьких Вольностей» вважаться найзначншим твором митця на сторичну тему.
Це сорок таблиць орнаментв з стор та побуту – писанки, рушники, плащаниц, плахти. Пейзаж «Козача левада» — це щиросердне освдчення художника свой батьквщин у синвськй любов. гднстю.
створена картина «Козак в степу», в якй настороженсть вершника зливаться з тривожним настром вечрнього степу неспокйного неба 1911160р. Адже ця лагдна, красива сильна тварина супроводжувала селянина вд колиски до домовини. Васильквський— автор вдомого портрета Тараса Шевченка з авторським пдписом (1910—1911), на якому поет зображений на повний зрст, сидячи, на тл вддалено широко панорами степу з низьким горизонтом та високим небом. У березн 1886 року Васильквський вихав за кордон.
З метою збору матералв до альбому розписв будинку земства у 1890—1900рр. Зображував природу в перехдних, мнливих станах. Небо земля майже порвну длять композицю— це нада полотну велич. Настала оснь. На картин зображено найбльш типовий вид для його рдно Украни.
Вони з трьох бокв оточують матр з дитятком. Типовий сюжет Васильквського160— озброний козак-вершник в степу або група козакв на сторож, в кнному поход чи на вдпочинку «Козачий пкет», 1888, Харквський художнй музей «Сторожа Запорозьких Вольностей» («Козаки в степу»), близько 1890, Нацональний музей образотворчого мистецтва «На варт», близько 1890, Одеський художнй музей «Козак в степу. Здаться, ще мить скакуни помчать, вирвуться за рамки картини. Типовий сюжет Васильквського – озброний козак-вершник в степу або група козакв на сторож, в кнному поход чи на вдпочинку «Козачий пкет», 1888, Харквський художнй музей «Сторожа Запорозьких Вольностей» («Козаки в степу»), близько 1890, Нацональний музей образотворчого мистецтва «На варт», близько 1890, Одеський художнй музей «Козак в степу. укранською мовою) та «Мотиви укранського орнаменту» (1912) був серед органзаторв художнього училища у Харков (1912).
Рпним за тю самою фотографю. Справа, на другому план – темно-зелен висок осокори (теж подан загальною масою). х статичнсть тимчасова й в будь-який момент може змнитися на рух. У центр картини – воли, як пасуться на зеленому луз бля озерця. Уникаючи спрощення, вн поглиблював тональну просторовсть структуру образотворення. Веселий живчик Сергй тихий, соромязливий Петро разом ходили на заняття, сидли за одню партою. Адже ця лагдна, красива сильна тварина супроводжувала селянина вд колиски до домовини.
Цкавсть змусила мене пдйти туди, де весело крутив хвостиком Дружок. Васильквський був членом жур конкурсу на проект памятника Шевченков 1911. (В Укран луг з деревами бля ставка чи рчки називають левадою160— у таких мсцях зупинились перепочити або оселялись козаки, чумаки).
У 1875-1885 роц. Праворуч — високе розлоге дерево, пд яким спочивають люди. Перебування за кордоном укрпило ршення майстра спрямувати свй талант на розвиток пейзажного жанру в укранському мистецтв. До ц групи творв близьк й кравиди, в назвах яких народна пам39ять зберегла нформацю про сторичне минуле («Козача гора», 1890, Харквський сторичний музей «Козача левада», близько 1890, Сумський художнй музей).
Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама— все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). Теплого лтнього вечора ми з Дружком, так звали мою собаку, йшли стежкою у мському парку. Тривожн ознаки», близько 1905, Сумський художнй музей. створена картина «Козак в степу», в якй настороженсть вершника зливаться з тривожним настром вечрнього степу неспокйного неба 1911р. — «Козак-Мамай», де в образ народного героя проступали портретн риси самого художника близько 1915р. — «Дума про трьох братв» (Харквський художнй музей), написана, як панно «Козак Голота», на тему вдомо сторично думи. Скажу вдверто: мен здаться, що це дуже гарна професя, а ще тому, що я дуже люблю свою учительку.
(В Укран луг з деревами бля ставка чи рчки називають левадою— у таких мсцях зупинились перепочити або оселялись козаки, чумаки). Пейзаж Козача левада – це щиросердне освдчення художника свой батьквщин у синвськй любов. Художник удосконалив майстернсть, багато працював виставляв сво твори у Паризькому салон. Небо з свтлими хмарами дуже реалстичне, ефект освтлення переданий точно. Людина на картин вдйшла на другий план, висунувши на перший свох врних помчникв.
Учителька завжди в оточенн дтей, дти люблять, вона для них як рдна мати. Один свтло-срого кольору, а другий рудий. В центр картини «Козачий пкет» (1888) – тро коней на свтанковому луз справа, бля багаття, сидять козаки, що несуть варту в степу. Обо мали хоб: малювання. обздив Украну, побував на Кубан.
Я люблю слухати шерехи опалого листя, дивитися на чарвн розписи осен на листях клена. Вона разом з нами рад, пережива. (В Укран луг з деревами бля ставка чи рчки називають левадою – у таких мсцях зупинились перепочити або оселялись козаки, чумаки). Праворуч – високе розлоге дерево, пд яким спочивають люди. Тут зображений пишний луг з його багатим рзнотравям. Васильквський160— автор вдомого портрета Шевченка з авторським пдписом (1910–1911), на якому поет зображений на повний зрст, сидячи, на тл вддалено широко панорами степу з низьким горизонтом та високим небом. Адже в той час, воли вважалися символом достатку в родин, так як за допомогою них оброблялася земля.
Невелике озерце води, бля якого стоять два потужних вола. Крм того, Сергй Васильквський паралельно навчався у художниц Мар ваново-Равсько. Псля занять Васильквський поспшав до свого родича, поета (автора хта Ходить Гарбуз по городу) Володимира Александрова. Роботу вирзня завершенсть, прозорий, сповнений свтла колорит. До ц групи творв близьк й кравиди, в назвах яких народна память зберегла нформацю про сторичне минуле («Козача гора», 1890, Харквський сторичний музей «Козача левада», близько 1890, Сумський художнй музей). Того ж року експонував 33 роботи на великй виставц укранського образотворчого мистецтва в Кив (383 твори, 47 учасникв).
на другй персональнй виставц в Харков Васильквський представив серю акварельних зображень сторичних дячв (27)160— Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Василя Кочубея, Петра Могили та нших, при створенн яких користувався старовинними гравюрами живописними портретами (збереглися портрети Дорошенка Мазепи в Нацональному художньому музе Украни та Лебединському художньому музе). Одна з найулюбленших тем С. Васильквського — укранська козаччина. Для нихвл — показник достатку родини, свордний символ землеробства. Вд Академ Васильквський вдйшов. Вершники на сторож. До ц групи творв близьк й кравиди, в назвах яких народна память зберегла нформацю про сторичне минуле («Козача гора», 1890, Харквський сторичний музей «Козача левада», близько 1890, Сумський художнй музей).
Переважно, твори художника мали узагальнений характер, в яких була вдсутня динамчна дя чи поширений в той час етнографчно-побутовий сюжет, за винятком таких, як «Сутичка козакв з татарами» (1892, мсцезнаходження невдоме) «Побачення» (1894, Харквський художнй музей). В центре картины – волы, пасущиеся на зеленом лугу возле озера. У свой останнй картин втлював життствердне свтосприймання вддансть козацькй стор Украни. Одна з найвдомших робт— Козача левада (1890 р. ) — вража соковитими барвами.
За пейзажн етюди, в яких художник передавав мальовничсть укрансько природи, вн отримав 5 србних одну малу золоту медаль, а за картину «На Днц» (1885, не збереглася) – велику золоту право на зарубжну поздку для фахового вдосконалення. Найвдомша серед картин— Козачий пкет (1888 р. ), в центр— тро коней на свтанковому луз, а поруч, бля ватри, сидять козаки, як несуть варту в степу. На картин зображен кон мале лоша. Обидва збергаються в Нацональному музе Тараса Шевченка в Кив. Я виршила стати учителькою. Для них вл — показник достатку родини, свордний символ землеробства.
За ним блакитн подана узагальнено смуга дерев. У свой останнй картин— «Похд козакв» (1917, Нацональний музей образотворчого мистецтва) Васильквський розробля улюблений сюжет бльш узагальнено пднесено. Тро нших коней, написаних темними барвами, виразно видляються на свтлому фон. об39здив Украну, побував на Кубан. х статичнсть тимчасова й в будь-який момент може змнитися на рух.
За лугом блакитн смуга дерев. Висок могутн дерева, безкра поля простор луки, поросл густою травою. В 1912160р. Васильквський мандрував пшки Харквщиною Полтавщиною, спускавсяДнпром до Запоржжя. Вони доглядають за свом.
З метою збору матералв до альбому розписв будинку земства у 1890 – 1900 рр. Я теж мрю про те, що буду в майбутньому любити свою професю. Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама160— все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). В мцних постатях— впевненсть гднсть. Народився 7 жовтня 1854 у мальовничому мст зюм Харквсько губерн в см писаря. Подорожував Францю, талю, Пвнчною Африкою.
Для них вл – показник достатку родини, свордний символ землеробства. Вершники на сторож. На майданчику для тварин вже не було нкого. Не можна не милуватися стрункими ногами з невеликими копитами, грацозно вигнутою шию, пишним хвостом.
В 1912 на другй персональнй виставц в Харков Васильквський представив серю акварельних зображень сторичних дячв (27)— Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Василя Кочубея, Петра Могили та нших, при створенн яких користувався старовинними гравюрами живописними портретами (збереглися портрети Дорошенка Мазепи в Нацональному художньому музе Украни та Лебединському художньому музе). ТВР-ОПИС ЗА КАРТИНОЮС. У 1861 батьки Сергя перехали до Харкова, головного культурного центру Слобожанщини. Але я знаю, що для того щоб стати учителем, треба гарно вчитися, багато знати. Народився на Харквщин (м. зюм).
Зображував природу в перехдних, мнливих станах. Картини С. Васильквського зображують привльний укранський степ, тих рчки й ставки, кравиди сл та хуторв, розливи Днпра та Днпровських плавнв, затишних полян левад. Колись левадою в Укран називали тихий куточок рвнинного пониззя бля ставка або рки. Це та естетика «вдкритого вкна», притаманна вропейському тогочасному мистецтву, побачена С. Васильквським у творах барбзонцв та мпресонств.
Роботу вирзня завершенсть, прозорий, сповнений свтла колорит. 160— «Дума про трьох братв» (Харквський художнй музей), написана, як панно «Козак Голота», на тему вдомо сторично думи. В мцних постатях160— впевненсть гднсть. За ним блакитн подана узагальнено смуга дерев. Трохи позаду них, з правого боку, пд темним вковим деревом видно силуети людей. Похитонов, який постйно жив у Париж. Неймоврн шедеври Похитонова полонили Васильквського.
Для них вл – показник достатку родини, свордний символ землеробства. Праворуч – високе розлоге дерево, пд яким спочивають люди. Васильквський також автором портрета поета (1907), який писав, спираючись або на один з найбльш тиражованих на той час фотопортретв, зроблений М. Доссом у квтн 1858, або на портрет Шевченка, вмщений у виданн: Шевченко Т. Г. Кобзарь: С портретом и автографом. Я опустив оч до нг побачив, як по штанин дерлося злякане маленьке кошеня. У 1900160р.
Стривожен погляди, неспокйн рухи, розвян гриви хвости, напружен мязи. Людина на картин вдйшла на другий план, висунувши на перший свох врних помчникв. Вдомий передусм як тонкий лрик, спвець неповторно краси рдного краю. Уникаючи спрощення, вн поглиблював тональну просторовсть структуру образотворення. У центр картини – воли, як пасуться на зеленому луз бля озерця. Вершники на сторож.
Середовище оточення, в якому зростав майбутнй художник на Слобожанщин, було особливо благодатним для формування його творчо особистост. Професйну освту здобув у Петербурзькй академ мистецтв. У студентськ роки вн зазнавав нестаткв, жив на горищ в Академ, у так званй «казьонц», разом зПорфирм Мартиновичем, Опанасом Сластьоном, Геннадм Ладиженським, Миколою Самокишем, Яном Цонглнським, згодом видатними художниками.
Усвдомлюючи суспльну роль мистецтва, брав участь у рзних акцях – нцював очолив оздоблення будинку Полтавського земства (1901 – 1906, за участю Миколи Самокиша, М. Ткаченка, М. Беркоса, М. Уварова) разом з Самокишем видав альбом «З укрансько старовини» (1900, росйською мовою, перевиданий виданням «Мистецтво» у 1991 р. укранською мовою) та «Мотиви укранського орнаменту» (1912) був серед органзаторв художнього училища у Харков (1912). Они присматривают за своим достоинством. Для сво картини С. Васильквський вибрав найбльш типовий для Украни кравид. Поднання образу неминучо краси велич природи з назвою— «козача левада»— розширю асоцативний потенцал твору, виявля його надчаснсть. Великий вплив на формування молодого митця мали М. Клодт та В. Орловський. Ось минуло тепле лто.
У свой останнй картин160— «Похд козакв» (1917, Нацональний музей образотворчого мистецтва) Васильквський розробля улюблений сюжет бльш узагальнено пднесено. : невдмн вд пейзажу вони пдсилюють його значимсть. Видано три листвки з репродукцю вдомого портрета Шевченка.
У 1900 р. органзував у Харков першу персональну виставку (120 творв). Художник уводить до пейзажу побутов сцени, лтературних та сторичних персонажв:»Побачення» (1894), »Козак у степу» (1900), »Ярмарок у Полтав» (1902) та н. У 1901- 1908 роц. Усвдомлюючи суспльну роль мистецтва, брав участь у рзних акцях160— нцював очолив оздоблення будинку Полтавського земства (1901–1906, за участю Миколи Самокиша, М. Ткаченка, М. Беркоса, М. Уварова) разом з Самокишем видав альбом «З укрансько старовини» (1900, росйською мовою, перевиданий виданням «Мистецтво» у 1991160р. Здаться, що пейзаж звучить ворушиться.
Цей портрет не пдписаний, проте за написом на зворот. дуже часто копюють та репродукують.
Васильквський мандрував пшки Харквщиною Полтавщиною, спускався Днпром до Запоржжя. Уникаючи спрощення, вн поглиблював тональну просторовсть структуру образотворення. працював над монументальними панно для нтеррв Полтавського земства – видатно памятки укранського модерну, створено В. Кричевським (»Обрання полковником Мартина Пушкаря», »Козак Голота», »Чумацький Ромоданвський шлях»).
1883 року, виконавши навчальну програму, молодий Сергй часто подорожував Украною створив низку вдомих пейзажв «Весна в Укран», «Влтку», «Кам39яна балка», «На околиц», що дозволили йому взяти участь у конкурс на золоту медаль та всеросйськй академчнй виставц. Вихавши у пенсонерське вдрядження за кордон, удосконалював живописну майстернсть. Я взяв кошеня на руки, приголубив заспоков його. Человек на картине отошел на второй план, выдвинув на первый план своих верных помощников. У центр картини — воли, як пасуться на зеленому луз бля озерця. Два вершники, зупинивши коней, вслухаються в тишу безлюдного, випаленого сонцем степу. Для них вол – показатель достатка семьи, своеобразный символ земледелия.
обздив Украну, побував на Кубан. Типовий сюжет Васильквського— озброний козак-вершник в степу або група козакв на сторож, в кнному поход чи на вдпочинку «Козачий пкет», 1888, Харквський художнй музей «Сторожа Запорозьких Вольностей» («Козаки в степу»), близько 1890, Нацональний музей образотворчого мистецтва «На варт», близько 1890, Одеський художнй музей «Козак в степу. Адже ця лагдна, красива сильна тварина супроводжувала селянина вд колиски до домовини. Пейзаж «Козача левада» — це щиросердне освдчення художникасвой батьквщин у синвськй любов. 160— «Козак-Мамай», де в образ народного героя проступали портретн риси самого художника близько 1915160р. В 1861 батьки Сергя перехали до Харкова, головного культурного центру Слобожанщини.
Того ж року експонував 33 роботи на великй виставц укранського образотворчого мистецтва в Кив (383 твори, 47 учасникв). Бойка, знайомого Васильквського, створений художником 1907. ВАСИЛЬКВСЬКОГО «КОЗАЧА ЛЕВАДА»Для сво картини С. Васильквський вибрав найбльш типовий дляУкрани кравид. За ним блакитн подана узагальнено смуга дерев. «Козача левада»— один з найкращих зразкв пейзажного жанру в укранському мистецтв кнця 19 ст.
Людина на картин вдйшла на другий план, висунувши на перший свох врних помчникв. Художник Васильквський залишив псля себе гдний набуток для укранського мистецтва – майже 3000 робт, в останн дн життя пвтори тисяч з них передав Харквському художньому музею (бльшсть загинула в роки Друго свтово вйни) зараз в музеях приватних збрках нараховують близько 500 його творв. Воно з самого дитинства до смерт завжди був поряд з людиною. Високе небо у свтлих хмарах, правдиве, точного вдтворене освтлення.
Людина на картин вдйшла на другий план, висунувши на перший свохврних помчникв. ТВР-ОПИС ЗА КАРТИНОЮ С. ВАСИЛЬКВСЬКОГО «КОЗАЧА ЛЕВАДА». Зображен з спини, в легкому поворот влво попереду, на горизонт, блищить смуга Днпра, справа— курган над ними високе небо з хмарами: невдмн вд пейзажу вони пдсилюють його значимсть. Ведь это ласковое, красивое и сильное животное сопровождало крестьянина от колыбели до могилы. Пейзаж «Казачья левада» – это чистосердечное признание художника своей родине в сыновней любви. Високе небо у свтлих хмарах, правдиве, точного вдтворене освтлення. Дерева стояли у багряному, жовтому лист, яке потихеньку спадало додолу.
Ось прийшов час прощатися з золотою оснню. У березн 1886 року С. Васильквський разом з М. Самокишем вихав за кордон. Справа, на другому план— темно-зелен висок осокори (теж подан загальною масою). Пейзаж «Козача левада» – це щиросердне освдчення художника свой батьквщин у синвськй любов.
У свой останнй картин160— «Похд козакв» (1917, Нацональний музей образотворчого мистецтва) Васильквський розробля улюблений сюжет бльш узагальнено пднесено. укранською мовою) та «Мотиви укранського орнаменту» (1912) був серед органзаторв художнього училища у Харков (1912). Васильквський був членом жур конкурсу на проект памятника Шевченков 19111.
пейзажну канву до кнця життя продовжував вплтати козацьку тематику: близько 1905160р. В 1912 р. на другй персональнй виставц в Харков Васильквський представив серю акварельних зображень сторичних дячв (27) – Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Василя Кочубея, Петра Могили та нших, при створенн яких користувався старовинними гравюрами живописними портретами (збереглися портрети Дорошенка Мазепи в Нацональному художньому музе Украни та Лебединському художньому музе). Васильквський мандрував пшки Харквщиною Полтавщиною, спускався Днпром до Запоржжя. Картина «Сторожа Запорозьких Вольностей» вважаться найзначншим твором митця на сторичну тему. За картини, створен пд час пенсонерського вдрядження, – «У Пренеях», «Вигляд на Безансон», «Ранок у Безансон», «Зима в спан», «Булонський лс взимку» – Рада Петербурзько Академ мистецтв мала присудити йому звання академка, але не наважилася Мрючи про створення в Харков великого нацонального музею, Васильквський заповв Музею Слобдсько Украни 1340 свох творв велику суму грошей. Свом виглядом пдкреслюють, що готов стати на х захист. Лошатко впевнено затишно почува себе бля сво матер – бло красун.
Два вершники, зупинивши коней, вслухаються в тишу безлюдного, випаленого сонцем степу. Земля була вкрита кольоровим листям, наче йдеш по прекрасному килим. Оно с самого детства и до смерти всегда было рядом с человеком. Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама – все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). В 1861 батьки Сергя перехали до Харкова, головного культурного центру Слобожанщини. У свой останнй картин втлював життствердне свтосприймання вддансть козацькй стор Украни. х статичнсть тимчасова й в будь-який момент може змнитися на рух.
Обо були закохан у дочку маестро – Софю Безперчу, яка обрала Сергя. Дещо з цих робт можна побачити на льввськй виставц. Усвдомлюючи суспльну роль мистецтва, брав участь у рзних акцях— нцював очолив оздоблення будинку Полтавського земства (1901—1906, за участю Миколи Самокиша, М. Ткаченка, М. Беркоса, М. Уварова) разом з Самокишем видав альбом «З укрансько старовини» (1900, росйською мовою, перевиданий виданням «Мистецтво» у 1991р. Для сво картини С. Васильквський вибрав найбльш типовий для Украни кравид. Адже ця лагдна, красива сильна тварина супроводжувала селянина вд колиски до домовини. Вона сповнена любов до добрих вчних супутникв людини – коней. У 1900 органзував у Харков першу персональну виставку (120 творв). ТВР-ОПИС ЗА КАРТИНОЮ Я. ПАЛАДЯ «КОН НА ВИГОН».
Тут почалося його навчання у гмназ, його дружба з Петром Левченком. Звсно свй, укранець. Вн вдвдував батальну майстерню, де навчався його приятель М. Самокиш. Про них дуже схвально вдгукувався П. Третьяков.
Промайнуло коротке бабине лто, починало поввати холодом, змовкли пернат музиканти. У 1876 – 1885 роках Васильквський навчався у пейзажному клас Петербурзько Академ Мистецтв у Михайла Клодта (1832 – 1902) Володимира Орловського (1842 – 1914). У 1861 р. родина Сергя перехала до Харкова. В станкову пейзажну канву до кнця життя продовжував вплтати козацьку тематику: близько 1905 р. створена картина «Козак в степу», в якй настороженсть вершника зливаться з тривожним настром вечрнього степу неспокйного неба 1911 р. – «Козак-Мамай», де в образ народного героя проступали портретн риси самого художника близько 1915 р. – «Дума про трьох братв» (Харквський художнй музей), написана, як панно «Козак Голота», на тему вдомо сторично думи.
Поднання образу неминучо краси велич природи з назвою – «козача левада» – розширю асоцативний потенцал твору, виявля його надчаснсть. Воно втекло вд собаки просило захисту у мене. Справа – высокое обширное дерево, под которым покоятся люди. Мен подобаться ця картина.
Художник удосконалив майстернсть, користуючись порадами В. Орловського та. Стелиться вглибину затишний заливний луг. Дружок весело бгав бля мене, а потм раптом насторожився — побг у протилежний бк, де почав весело гавкати. Тривожн ознаки», близько 1905, Сумський художнй музей. Тому я стараюся добре вчитися. Цей портрет не пдписаний, проте за написом на зворот.
Картини»Козачий пкет», »Козак Голота», »Козачий табр» найвдомша -»Козача левада» (1893) цкав прагненням до гармонйного поднання сюжетно основи та пейзажу. Мен здаться, що учителем може бути тльки добра людина, яка любить дтей свою працю. Для сво картини С. Васильквський вибрав найбльш типовий для Украни кравид. Кошеня примно замурчало.
Роздолля степу простр неба, розмрений впевнений ритм потоку вершникв, насичена колрна гама160— все пронизане музикою козацького маршу (музикальнсть його творв вдзначали сучасники, вн любив малювати кобзарський спв, грав на деклькох музикальних нструментах, захоплювався народною пснею). З любовю виписане художником лошатко. Псля повернення на батьквщину поселяться в Харков й повнстю вддаться розробленню укрансько тематики. Васильквський також автором портрета поета (1907), який писав, спираючись або на один з найбльш тиражованих на той час фотопортретв, зроблений М. Доссом у квтн 1858, або на портрет Шевченка, вмщений у виданн: Шевченко Т. Г. Кобзарь: С портретом и автографом. — К., 1899 або ж на образ поета, створений. Для своей картины С. Васильковский выбрал наиболее типичный для Украины вид.
Вона пощипу соковиту травичку, нби запрошуючи й сво лошатко приднатися до не. Для Полтавського земського будинку Васильквський виконав три великоформатн композиц, в яких постав сторичний образ Полтавщини у характерних сюжетах: «Козак Голота», «Чумацький ромоданвський шлях», «Вибори полковника Мартина Пушкаря» (загинули разом з будинком пд час нмецько окупац в роки вйни).