Перш 10 рокв перебування у Веймар Гете прийма активну участь в полтичному житт герцогства. Уже перш кроки в лтератур зробили мя Гете вдомим усй вроп поставили його на чол вропейського просвтницького руху, але, подбно до Вольтера, вн не обмежувався словесною декларацю свох передових поглядв та дей прагнув х практичного втлення в житт суспльства. Однак головним плодом останнх рокв життя Гете було завершення «Фауста». Публй ВЕРГЛЙ МАРОН (70 р. до н. е. 19 р. до н. е. ) Найвидатнший поет епохи Октавана Августа Публй Верглй Марон народися 15 жовтня 70 року до н. Пд час життя Гете вдбувалися так визначн соцальн полтичн под як французька революця, наполеонвськ вйни.
"життя, яке кипло ключем" – як Гете насолоджувався, як захоплювався нею лише клька рокв назад, а тепер, через рк псля штурму Бастил у Париж вн схильний засуджувати. Гете в 1832 роц внс останн поправки до головного твору свого життя в березн цього ж року помер. Останн роки життя Гете позначен невтомною працею втратою близьких людей. Вона з39явилася у прес в 1808 р. У пзн роки Гете створю романи «Виборче спордненсть» (1809) «Роки мандрвок Вльгельма Майстера» (1829), а також пише ряд автобографчних творв: «З мого життя.
Саме таким був прихд у життя видатного нмецького вропейського поета-просвтителя Йоганна Вольфганга Гете, який все сво життя (83 роки) присвятив служнню людям, проголошуючи, що гднсть людини не в родовод, не в багатств, а в нй самй – в особистост, талант, вчинках.
Гете з цкавстю вивча кельтський епос, поеми Гомера Оссана. Фрагмент», свордний скорочений варант «Пра-Фауста». Але навiть пiсля всiх ii грiхiв душа Маргарити потрапля до раю. Дослдники пдрахували, що Гете написав понад 1600 вршв.
Тiльки серед природи, вiдчуваючи ii частиною себе, вiн сприйма свiт, як гармонiю. Таким чином ете поселився у Веймар, де вн залишався до кнця свого життя. Очевидц згадували, що за клька хвилин до смерт вн пдняв руку немовби намагався щось написати в повтр.
Насамперед це подорож до тал (1786-1788), яка за визначенням науковцв належить до найбльш переломних подй у житт поета. ВН НЕ хоче стават улеслвм, бундючнм и зарозумлм ЛЮДИНОЮ, краще померти. Дти Августа й Оттл не вступали в шлюб, тому рд Гете по прямй лн обрвався в 1885 роц. Схожсть ситуац дуже подяла на мстично налаштованого Гете.
Душа Фауста врятована, тому що життя його проминуло у прагненн до безкнечного. Лкар алхмк Йоганн (у Гете – Генрх) Фауст дйсно жив у першй половин XVI столття. Гете написав 1600 вршв, 54 вршов та прозов пси, три велик поеми, чотири романи, понад 2000 афоризмв, приказок повчань (вршами та прозою), величезну кльксть наукових, флософських, естетичних, лтературно-критичних статей, мемуари, щоденники перекладав з французько та талйсько лтератур.
Фгура головного героя народжу цлу хвилю наслдування аж до здйснення самогубства.
У нй йшлось про т, что Висновки Менцеля нахабн й зухвал. все ж загальний економчний розвиток, який вдбувався у свт, торкнувся й. Його напрям думок шляхетний.
Спочатку за волею Мефiстофеля помира мати Гретхен, а потiм i брат Валентин. З розпачу Маргарита вбива свою народжену дитину саджають до вязниц. Отримав добру освту — спочатку вд домашнх учителв, а згодом у Лейпцизькому Страсбурзькому унверситетах, де вивчав юридичн науки, медицину флософю. Врш Побачення розлука (1771) присвячений Фрдерц Брон.
В дореволюцйн часи з переспвами й перекладами Гете укранською мовою виступали також Павло Блецький-Носенко, Юрй Федькович, Володимир Шашкевич, Костянтин Думитрашко, Пантелеймон Кулш, Никанор Грабовський та н. Тарас Шевченко називав Гете «великим», знав любив його твори, особливо «Фауста». Крм свого рдного нмецько, вн вльно говорив французькою, талйською, грецькою та латиною. Його образ в легендi несе на собi вiдбиток часу. Знай, сам ти осоромишся натомсть: в душ, що прагне потемки добра». Гете хотв з нею одружитися, хоча на той час вже був одружений неформально з Крстною. У пдсумку Орест надходить як фгеня, вдркаючись вд сво дол. Вн вдвдував лкарн спостергав хрургчн операц, щоб змцнити свою психку.
Неймоврними зусиллями вол Гете зумв побороти вс сво недуги. Допомогл в цьом Бурда, Гундольф и нш, что вдкрл творчсть пзнього Гете. Молода дiвчина кара себе за цi смертi i потрапля до вязницi. Життв дороги Гете. У його трагед фгеня в Таврид (1779-1786), написанй на сюжет давньогрецького мфу, нова героня виступа справжнм борцем проти варварства й жорстокост, дючи силою переконання. Найвдомшим прозовим твором штюрмерського пероду став його роман «Страждання молодого Вертера» (1774). У часи Гете Нмечина була подлена на багато удльних князвств, мперських мст, як становили маленьк «монарх» жили за власними законами.
Помер Гете 22 березня 1832 р. у 82 роки у Веймар (вн застудився пд час прогулянки захворв на запалення легень). У фнальнй сцен душу Фауста пдносять до неба ангели.
Розгорнуту характеристику особистост Гете ми знаходимо у Й. Кестнера, знайомого у Вецлар: Вн випромню те, що називають генальнстю, ма зовсм незвичайну, жваву силу уяви. У 1775 роц врш ц були оформлен як «Зазенгеймске псн» опублкован.
На початку осен 1770 Страсбург вдвдав критик флософ. Потм, в 1786 вн тамно де до тал. Кохання до Крс тни пробудило спогади про Рим змусило х набрати лрично форми. Можливо, справд Купдон вразив Гете.
Письменник вiддав основнiй книзi 62 роки свого життя. Також свом вчинком вона зцлю брата, немов оновлю, заспокою його душу. Вибр на користь вищого аристократичного свту ете зробив не тльки тому, що його приваблювала перспектива влади: поетов необхдно було подолати душевний неспокй, спричинений розривом з багатою красунею Анною Елзабете (Лл) Шенеман. «Я буду змушений гукнути: Спинися, мить. ете зазвичай тривалий час працював над бльшстю свох творв.
Гете обрав для Вертера епстолярну форму. У соцальнй психолог навть зявилося таке поняття як «ефект Вертера» (або «синдром Вертера»)— масивна хвиля наслдуваних самогубств, як вдбуваються псля самогубства, широко висвтленого по телебаченню або нших ЗМ.
Це любов, релгя, свобода вол. Важливе мсце в контекст займають народн сцени, проникнут лрикою гуманзмом: «Бля мсько брами», «Погрб Ауербаха», сцени з Мартою. Його позиця вирзняться бльшою врвноваженстю. Багато зусиль доклав письменник, аби пднести престиж унверситету в н, де вн читав лекц з анатом. Проте дти, дами та багато хто вд нього в захват.
Середовище, у якому рс ете, сприяло формуванню його як унверсально особистост: батько ете був власником велико бблотеки (2000 томв) та картинно галере, а бабуся влаштовувала рздвян ляльков вистави для дтей. Ця збрка цкава тим, що тут поет вдобража сво бачення французько революц 1789-1794 рр. Вн жадбно всоту враження вд навколшнього життя, тонко поцнову витвори мистецтва. Ц народн мотиви мали мсце лише у 70 роки.
Народн мелод, щир й гуманн почуття й дал звучать в його поез 80-х. Використав вiн також i легенду про Симона-мага. Вiн бачить недосконалiсть свiту i зна, що вона – вiчна, що нiяк не переробити. Знайомство з Гердером сприяло захопленню юнака Шекспром та нмецьким фольклором.
В естетично-лтературнй площин це перехд вд штюрмерського преромантизму до "веймарського класицизму", який не лише схильнстю до примирення, але й вдзначаться свою виховною спрямованстю, активним впливом на свдомсть громадян. Фауст один з найвдомших творв Гете над яким автор працював майже все сво життя. Безхмарне минуле бачить вн тепер по-новому: "Учит молитве нужда – в Италии этому учат / Путник туда поспешит – и ту там найдет". Вiн дивиться на свiт без ненавистi i любовi, вiн зневажа його.
Цей епiзод поеми ма також розбiжностi з легендою, оскiльки в легендi Мефiстофель i Фауст укладають угоду тiльки на 24 роки (згiдно з нею Мефiстофель, залишаючись незримим, повинен зявлятися до Фауста на його бажання i виконувати всi його розпорядження, Фауст же зрiкаться Бога i вiдда душу сатанi). Поезя Гете внутршньо пронизана флософю, не тльки там, де поет прямо переповда про висок стини, але й там, де вн розповда, наприклад, про якесь нтимне переживання, - вн найглибшим флософом. Диваном у схдних кранах називали добрки вршв, розташованих у визначеному порядку. Веймар з населенням в три тисяч людей притягував до себе видатних дячв нмецько культури. Цна утоп – життя двох старих, Филемона Бавкди, хатина яких заважа будвельним роботам. Протягом усього творчого шляху Гете працював над трагедю Фауст.
У цей час було незвичайним називати соколв коршунами. Герцоу було на той час 18, ете – 26 рокв. саме Крстна з романською вродою характер почуття поета до не гармонйно злилися з його талйськими враженнями, з змцнлим там язичницьким свтовдчуттям, все це разом спричинилося до появи шедевру Гете.
Цна утоп — життя двох старих, Фломена та Бавкди, чия хатинка заважа будвельним роботам. Орест, брат фген и его друг Пилад прбувають в Тавриду. У пролозi Господь утверджу силу людсько особистостi, ii здатнiсть до розвитку, пошуку смислу життя, хоча погоджуться, що вона не досконала. Iсторичний Фауст помер близько 1540 року. Вибр на користь вищого аристократичного свту Гете зробив не тльки тому, що його приваблювала перспектива влади: поетов необхдно було подолати душевний неспокй, спричинений розривом з багатою красунею Анною Елзабет (Лл) Шенеман. Розчарування, додатково поглиблене ще й ускладненням особистих стосункв з придворною дамою Шарлоттою фон Штейн, у яку був закоханий Гете, спричинило важку душевну кризу. У Йоганна Вольфганга Гете та його дружини Крстани народилося пятеро дтей.
Невтомним популяризатором Гете був ван Франко, який переклав багато його поезй, всю першу частину та уривки з друго частини «Фауста» написав розвдку про цей твр. Белнський назвав х "одкровенням духу життя, що в свжстю здоровям". Але й самого Фауста чека сумний фнал. Гете народився у Франкфурт-на-Майн мст, що користувалося на той час правом самоврядування.
Стиль життя, люди, оточення— все було ншим. Пише драму «Гец фон Берлхнген», працю над драматичним уривком «Магомет», пише драму «Прометей». Це чоловк з характером. Остаточний розрив з пансофськими деями стався при зустрч з Гердером у Страсбурз.
дея взамозвязку рзних культур епох надихала Гете, коли вн працював над поетичним циклом Захдно-схдний диван (1819). Знамените веймарське видання творв Гете (1887—1919 pp. ) складаться з 143 томв. Поет сповнений болю за втраченим другом, не взяв участ у поховальнй церемон. Гете народився 28 серпня 1749 р. в нмецькому мстечку Франкфурт-на-Майн в родин мперського радника.
Батько придляв велику увау вихованню дтей. В основу новаторсько сторично драми «Гьоц фон Берлхнген» (1773) покладено дею обднання крани тут вперше в нмецькй драматург 18 ст. Але в мить свого вищого прозрння Фауст зображений слпцем. Саме такою людиною Бог уявля Фауста. Роман Страждання юного Вертера (1774), написаний у Веймар, де Гете за наполегливою вимогою батька стажувався в мперському суд, зробив автора уславленим не тльки у всй Нмеччин, але й у всй вроп. ВН Розгляда свой творчий шлях як свавльне Ставлення до феодально дйсност, бажання пднятся.
Вн надiлений рисами людини не Середньовiччя, а епохи Вiдродження. Утомлений та розчарований, Гете в 1786 роц де з Веймара два роки проводить в тал. Роман, багато в чому автобографчний, користуться величезним успхом. Один з дейних лдерв просвтницького руху, вн поднав у свой творчост рзн його теч художн напрями: просвтительський реалзм, класицизм, сентименталзм, елементи передромантизму. «Я писав антитеатрально», – говорив ете про сво твори, але вн здйснив реформу театру у Веймар: роздлив оперу драму, докорнно змнив репертуар, багато уваги придляв вихованню талановитих виконавцв. Вн сподобався герцогов майже одразу став його порадником, товаришем у розвагах.
Заможному бюргеру Йоганну Каспару Гете, доктору права, було 39 рокв, коли його 18-рчна дружина Катарина Елзабет Текстор 28 серпня 1749 року народила йому сина Йоганна Вольфганга (так звали дда з боку матер). Вн народився 28 серпня 1749 р. в заможнй родин юриста Йоганна Каспара. Гете народився у Франкфурт-на-Майн мст, що користувалося на той час правом самоврядування. Мабуть, тому вся культура ново доби була визначена Шпенглером, як фаустiвська. Що людина на землi – божествене створiння, яке прагне iстини, чи тварина iз тварин. Вперше про не згадав у 1835 р. брат Генртти – Ернст в свой бографчнй книз про Шукмана. У цей час йому посмхнулося перше кохання, а разом з ним зявився потяг до поез. Стиль життя, люди, оточення— все було ншим.
Його почуття палк. Гете Ввче клька мов. Максим Рильський охарактеризував Гете як людину, яка «поставила соб метою охопити за свй смертний вк усе людське життя в його безмежнй розматост, увесь свт, усю природу з безконечним багатством х фарб, тонв лнй» «найбльшим велетнем людського слова» називав його ван Франко а Василь Стус ззнавався: «. Мати— Катерина Елзабет ете (уроджена Текстор 1731—1808). Зустрiч з Мефiстофелем такiй людинi лише допоможе вибратися зi свох протирiч.
Герцогу було на той час 18 рокв, Гете— 26. Шиллер, з яким у ете склалися тсн дружн стосунки. Впевненсть до молодого Гете тут прийшла не вдразу. У цьом твор описано противостояние свту и людини, несподвано переросло в сторю кохання. Диваном у схдних кранах називали збрки вршв, розташованих у певному порядку. Але Фауст не вон, вн — творець. Псля захисту повертаться до Франкфурта почина практику адвоката.
Виршивши за краще почути самому. Вiдчай героя настiльки великий, що вiн вирiшу покiнчити життя самогубством. Вн вдвдував лкарн спостергав хрургчн операц, щоб змцнити свою психку. На цей перод припало його знайомство, а згодом — дружба з И. Г.
Вн надiлений рисами людини не Середньовiччя, а епохи Вiдродження. Але навiть пiсля всiх ii грiхiв душа Маргарити потрапля до раю. хн звязки не перериваються. Впевненсть до молодого Гете тут прийшла не вдразу.
Urfaust, свордне передмову до «Фауста», Гете написав у 1774-1775 роках. Все нов та несподван под зявляються на обр життя поета. Ця остання подiя в життi вченого надала подальшого iмпульсу розвитку легенди. Гете володв клькома ноземними мовами (французькою, талйською, англйською), вивчав художню лтературу, сторю, природнич науки, займався музикою та малюванням.
Вд нього сину передалася тяга до знань. Цей звязок продовжувався до осен 1767, потм розрвався через 2 роки двчина вийшла замж. Ц твори багатогранн за змстом, але тут чтко помтн два мотиви: мотив Риму, "вчного мста", та мотив кохання.
Прикладом може бути врш "Дика троянда", основою якого народна псня. Максим Рильський охарактеризував Гете як людину, яка «поставила соб метою охопити за свй смертний вк усе людське життя в його безмежнй розматост, увесь свт, усю природу з безконечним багатством х фарб, тонв лнй» «найбльшим велетнем людського слова» називав його ван Франко а Василь Стус ззнавався: «. Вона повинна була стати пророчою, як птах, завданням було звстити про майбутн. Безперечно, Гете знав не тiльки легенду про Фауста, а й лiтературнi обробки. Ним захоплювалися Карамзн, Радищев багато нших. м захоплювалися Карамзн, Радищев и много других.
Разом з тим Гете завжди надзвичайно скромний коректний у передач лричних переживань. Таким чином, нтерес до Гете повернеться только до кнця девятнадцятого столття. Одним з прямих предкв ете по материнськй лн (у десятому поколнн) був видатний нмецький художник XVI столття Лукас Кранах (1472—1553), про що сам поет не знав. Сучасники поета ставити до него очень неоднозначно, бльшй успх дстався его твору «страждань юного Вертера».
Подорож у гори Нмецько Швейцар, де вн опвноч купався в грських озерах, пдймався на вершину Сен-Готарда (трич протягом життя), бля пднжжя яко лежала таля, лкувала поета вд нещасливого кохання до Лл Шенеман. Гете не намагався ухилитися вд участ в цьому поход. У 1763 роц Гете бере уроки музики.
Вн пережив майже всх свох друзв близьких йому людей, у тому числ дружину й сина. Також вн брав уроки танцв, займався фехтуванням верховою здою. Тод ж формуться класицизм Гете. У 1775 роц Гете був запрошений до Карла Августа, герцога Саксен-Веймар-Ейзенаху.
14 червня 1828 року несподвано помер Карл Август. Ця думка пдштовхнула його до пошуку звязкв мж усма явищами Всесвту. Фауст не задоволений знаннями.
Тарас Шевченко називав Гете «великим», знав любив його твори, особливо «Фауста». Як би там не було, але вн менш за все походив на наставника. Вн прочитав в оригнал Вергля, познайомився з «Метаморфозами» «ладою». Йоган Вольфганг Гете належить до тих людей, над якими час не ма влади. Творчсть "сонячного геня" подолала перепони вкв, не втративши сво актуальност сьогодн.
Вн ненавидить будь-який тиск. Його хвороба ще бльше загострилась узимку тривала аж до весни наступного року. Вн цлковито пдпадав пд владу нахлинутого вдчуття, але водночас ете завжди гранично скромний коректний у передач лричних переживань. Протягом усього творчого шляху ете працював над трагедю «Фауст» («Faust»).
Може, не читав у житт». Творчсть Гете, в особ якого, за словами ншого нмецького флософа Ф. Шеллнга, блискучий розум поднав силу поетичного натхнення з глибиною флософсько думки, стала одним з вершинних злетв свтово лтератури. Вiн задовольнить будь – якi бажання i забаганки вченого, нi в чому не буде перешкоджати. Головний герой роману Вертер — обдарована молода людина з незаможно см. Саме тому в 1775 р. вн погодився на пропозицю молодого герцога Карла Августа перебратися до нього у Веймар здйснювати суспльн реформи в дус просвтницьких гасел у цьому окремо взятому герцогств, щоб воно, як сподвався Гете, з часом було взрцем для вс Нмеччини.
Особливо нтенсивно робота тривала з 1797 по 1801 рк. З приводу «фген» вже обурювався Гердер, вважаючи, що його учень надмрно захопилася класицизмом. Падння Наполеона, захоплення чарвною поетично обдарованою Маранною фон Влл-мер, вдкриття лрики Хафза, який жив у Шираз в XI столтт, - усе це, поетично переосмислене, склало змст Захдно-схдного дивана. XVIII ст., коли вн закнчив чорновий варант. мудршого автора я не знаю. XVIII столття увйшло в сторю як вк Просвтництва.
У 1786 р. Гете вдправився в талю, це було повязано з кризою. Вiн задовольнить будь – якi бажання i забаганки вченого, нi в чому не буде перешкоджати. Надзвичайно широким був також дапазон дейних поглядв та естетичних пошукв Гете. На практиц волюнтаризм втлються за авторитаризму, бонапартизму, тоталтаризму. ВН прочитавши в оригнал Вергля, познайомвся з «Метаморфозами» и «ладою».
Коли синов виповнилося шсть рокв, батько запросив до хати вчителв. ». Проте в цлому твр не розрахований на сценчне втлення. Дд поета, Фрдрх Георг ете, прибув до Франкфурта з Лона (Людовк XIV вигнав за меж свого королвства всх некатоликв) з ножицями за поясом праскою за спиною, але потм змнив професю кравця на торгвлю вином, а псля другого одруження став власником першокласного готелю.
Творчий дапазон ете винятково багатий: тут флософськ врш, присвячен мркуванням про дол людських (Нчна псня мандрвника, Турбота, Нчн думки), любовна лрика (До мсяця, Побачення й розлука, Жалбна псня пастуха), гостросюжетн балади (Лсовий цар, Учень чарвника, Спвак), публцистичн врш, сатира. Дослдник творчост Гете М. М. Вльмонт так пояснив мотиви цього вчинку: «Вджджаючи до Веймара, ете плекав надю домогтися радикального полпшення суспльних вдносин хоча б на невеликому клаптику нмецько земл, у володннях Карла-Августа, для того, щоб цей клаптик земл послугував зразком для вс крани, проведен там реформи стали б прологом загальнонацонально перебудови нмецького життя». Його дяльнсть мала виключне значення для розвитку нмецького театру. Фауст тяжко пережив смерть Гретхен, але не припинив пошукiв iстини.
Захоплення античнстю зближу його в 90-х з Йоганном-Фрдрхом Шиллером. Наприклад, задум драми «Егмонт» («Egmont») припада на 70- pp.
Це особливо позначилося в епчнй поем Герман Доротея (1798). Тут вн прожив сво нше життя – крм дворчного його перебування в тал (1786-1788). Епстолярний роман – улюблений жанр епохи сентименталзму.
Амнь. Проте, як видно з «Римських елегй» (1790), «Корнфсько наречено» (1797) та нших творв, на вдмну вд Шиллера, Гете приваблював, насамперед, життствердний, чужий аскетизмов характер антично культури. 1791 рк ознаменувався вдкриттям в мст театру, що вдбулося при безпосереднй участ письменника. Успшна державна служба не заважала його лтературнй дяльност (драма «Егмонт» «фгеня в Таврид», почина трудитися над «Фаустом», пише врш та балади).
Незабаром Блнський вдреагував на цю критику свою статтею. Проте в найкращих свох творах вн лишався врним прогресивним деалам. В Августа народилося тро дтей: Вальтер Вольфан, Вольфганг Максимлан та Альма.
Фауст тяжко пережив смерть Гретхен, але не припинив пошукiв iстини. поряд з гером-бунтарем виступа народ.
ете-учений. Передусм вн розпочався у промисловост. Гете закнчив в тал ряд ранше розпочатих творв. Не нехту також вивченням фзики, ботанки та природничих наук. Письменники ж молодий Нмеччини, не знайшовши у творах Гете демократичних лберальних дей, виршили розвнчати його як письменника, якого можуть любити тльки бездушн егостичн люди.
А вже у см рокв вн вивчав «мертв» мови – латину давньогрецьку. 13 рокв ете присвятив вдновленню грничо справи в льменау. Це перш рядочки у його щоденнику.
у 16 рокв — фехтування, верхову зду та латинську лтературу. Гете виршу вихати в Веймар. Але навiть пiсля всiх ii грiхiв душа Маргарити потрапля до раю. Влтку 1768 року вн вдчув себе вкрай виснаженим морально фзично. ете суттво змнив доповнив сюжет новими персонажами та подями.
Про ц та нш под повдомлять нам дослдники, як вивчали рзн сфери дяльност Гете. Приписуючи окремй особистост виршальну роль у суспльному розвитку, волюнтаристи заперечують роль народних мас як творцв стор. У кризов пероди свого життя ете завжди шукав розради у мандрах.
Таким чином, нтерес до Гете повернеться тльки до кнця девятнадцятого столття. Вiн помира, але його душа потрапля в рай, i зустрчаться з душею Маргарити. Мефiстофель урiвноважений, пристрастi i сумнiви не хвилюють його. Крм деяких труднощв, вн очкував вд нього "багато задоволення корист". Незабаром до Гете доходить звстка про те, що секретар посольства Брауншвейга, Ф. ерузалем, позичивши в Кестнера пстолети, пустив соб кулю в голову через нероздлене кохання до дружини друга.
Восени цього ж року Гете представля свй роман «Страждання юного Вертера» на книжковому ярмарку в Лейпцигу, чим виклика величезний скандал. Вн став першим мнстром герцога, одержав титул тамного радника.
Складено на основ його власних, ним залишених творв. У «Фауст» ете з самого початку пдкреслю найважливш властивост людсько натури: невдоволення досягнутим прагнення до деалу. Нов горизонти перед нмецькою художньою словеснстю вдкривала й драматургя Гете.
«Пра-Фауст» в рукописах ете не збергся, але був виявлений у 1887 р. в запис одн з шанувальниць видатного поета. Як би там не було, але вн менш за все походив на наставника. У лейпцгський перод було написано три збрки: «Аннетта», «Оди друзям», «Псн та мелод, присвячен мадемуазель Фридерике Езер». Але яксь сили, випадково пробуджен м, намагаються йому перешкодити. Ц два, здавалося б, протилежн мотиви утворюють гармонйну днсть. Наступний уривок БУВ видань в 1790 году и лишь в 1800 году зявився пролог до твору «На неб», це Дода драм опише, як ми бачим зараз.
Вн не хоче ставати улесливим, бундючним зарозумлим людиною, краще померти. За змстом вони охоплюють весь спектр природничих наук: ботанку, зоологю, остеологю, порвняльну анатомю, палеонтологю, мнералогю, фзику (оптику, електрику, магнетизм), хмю, астрономю. Хай буде для них це страшним взрцем, вдвертаючим повчанням. ».
Образ Фауста у поемi уособлю все людство, але попри цьому вiн не iдеальною особистiстю. Проте, з точки зору ете, максималстське здйснення незалежно вол спричиню трагедю. Фрагмент. Письменник вiддав основнiй книзi 62 роки свого життя. Проте в найкращих свох творах вн лишався врним прогресивним деалам.
Роман взяли, но все ж деяк просвттел вршл, что ВН проповду песмзм и безвольнсть. Шарлота Буф в цей час вже вважалася нареченою, причому жених, . Усе життя Гете тепер протка у Веймар, де до нього приходить свтове визнання, розкриваться його унверсальний талант поета й прозака, драматурга й лтературного критика, театрального постановника, актора, художника, археолога й натуралста. Вiн мрi про свiтлi та щасливi мiста, якi, за його бажанням мусять зявитися для людей. На той час Лейпциг рзко контрастував порвняно з ншими нмецькими мстами, тим паче з Франкфуртом.
Смiх цей поблажливий. На цей раз поет бачить талю пд ншим кутом. У ньому прокинулося гостре вдчут я сво особистост, стихйний протест проти дйсност.
Вони прославляли кохання життя через те заслуговують безсмертя. Гете написав 1600 вршв, 54 вршов та прозов пси, три велик поеми, чотири романи, понад 2000 афоризмв, приказок повчань (вршами та прозою), величезну кльксть наукових, флософських, естетичних, лтературно-критичних статей, мемуари, щоденники перекладав з французько та талйсько лтератур. Саме цим фрагментам вдповдають поетичн творння: "Любов добродй", "Нч", "До мсяця". Народна книга була перевидана в 1589 р., а в 1593 р. розповдь доповнена життписом Вагнера — учня Фауста. З приводу «фген» Вже обурювався Гердер, вважаюч, что его учень надмрно захоплася класицизму.
Urfaust, Свордне Передмова до «Фауста», Гете написавши у 1774-1775 роках. Пдкоривши Маргариту та домгшись любов, Фауст вдчува до не щире глибоке почуття, але навть кохання не може стати диним сенсом його життя вн будучи з нею так не сказав «Спинися мить. – С. 5-26. Фауст поспiша з роботами. Пд час подорож до тал ете завершу «фгеню в Таврид» (1787) герочну трагедю «Емонт» (1788), пройняту пафосом боротьби народу проти нацонального гноблення.
У цей час в н популярност набув сонет. Надзвичайно широким був також дапазон дейних поглядв та естетичних пошукв Гете. У 1771 роц Гете захища дисертацю отриму академчну ступнь лценцата права.
У цьому твор описано протистояння свту людини, несподвано переросло в сторю кохання. "Нскльки не ввйшов я в коло талйського життя". мудршого автора я не знаю.
Поетов судилося довге, сповнене радощв, смутку життя. Тому й вддав сина, Йоганна Каспара, здбного юнака, до Лейпцигського унверситету. Безперечно, Гете знав не тiльки легенду про Фауста, а й лiтературнi обробки. Однак головним покликанням ете була лтература. Дд був шульгейтетом – суддею, що пдлягав самому цсарю безпосередньо. Але в душ вн був стихйним матералстом.
Вн надiлений рисами людини не Середньовiччя, а епохи Вiдродження. Були написан «Присвята», обидва «Прологи», сцени «Кабнет Фауста» «Вальпургва нч». Смливсть цього задуму полягала у тому, що предметом Фауста служив не один якийсь життвий конфлкт, а послдовний ланцюг глибоких конфлктв упродовж диного життвого.
Саме дотримуючись шекспрвсько драматично традиц, Гете в листопад 1771 написав першу свою велику псу «Гец фон Берлхнген». Фауст не задоволений знаннями. Перша з них — про — ндерландського графа Егмонта, полководця полтичного дяча, страченого спанськими завойовниками у 1563 р. Друга нтерпрету античний мф про фгеню, доньку м-кенського царя Агамемнона. Уславився Гете як прозак. Ще один фрагмент велико бограф.
Обо: Гете, Кетхен Шенкопф знали, що цей роман не тривалий. Йоганн Вольфганг фон ете народився у старому нмецькому торгвельному мст Франкфурт-на-Майн у см заможного бюргера Йоганна Каспара ете (1710—1782), мперського радника, колишнього адвоката. Пдходить, щоб виводити пташенят, а в усьому ншому, образно кажучи, — нестерпна дра. У Гете було надзвичайно слабке здоровя.
Зустрiч з Мефiстофелем такiй людинi лише допоможе вибратися зi свох протирiч. Вже перезд в Ваймар означав вдмову письменника вд надй на революцйну перебудову життя. Гетевський Фауст мало чим схожий зi своми праобразами.
Вони славили любов життя тому заслужили безсмертя. Повертаючись до середньовччя, вн бачить, що вропа охоплена новими битвами. дея взамопов39язаност рзних культур та епох надихала ете, коли вн працював над поетичним циклом «Захдно-схдний диван» («West-bstlicher Divan», 1819). У цей час йому посмхнулося перше кохання, а разом з ним зявився потяг до поез. У нй йшлося про те, що висновки Менцеля нахабн й зухвал. Поворотний етап у розвитку поез Гете позначився в елег льменау (1783).
У Рим поетичний генй не прокинувся. Зустрч закоханих вдбуваться тльки в мрях спогадах. Не нехту також вивченням фзики, ботанки та природничих наук. Ода до пана Цахар "Три оди мому другу Беришу".
Поможи, Господи, мен вибратись з цього болота. За цей час в його душ вдбуваться якийсь перелом. В тал вн провв два роки. Його запрошу сам герцог Карл-Август. Гете став одним з управителв герцогства – збергши внутршню незалежнсть. В робот над "Анналами" поет да лише натяки про сво нове захоплення. Його дуже високо оцнив Й. К. Ф. Пд час навчання в Страсбурз Гете познайомився з одним з провдних дячв нмецького Просвтництва Иоганном Гердером, пд впливом якого сформувались Гетев дейн погляди та естетичн уподобання.
Серце поета загорлося пристрастю. Тут, у Страсбурз, слухання лекцй з анатом, хм та юриспруденц ете перемежовував з довол нтенсивною лтературно-культурною дяльнстю. З раннх лт вн вивчав фольклор захоплювався пзнанням природи. «Фауст» — це не лише флософська трагедя, яка оперу вдстороненим поняттям, а й зображення конкретного реального життя Нмеччини.
Альо до ослого життя Гете прийшов НЕ вдразу, ВН ще не раз вдправлявся в подорож. Страсбург став новою сторнкою у творчост Гете. Його праця «Досвд пояснення метаморфози рослин» на пвстолття випередила свою епоху.
Мати Гете, Катарна Елзабет, являла собою повну протилежнсть чоловков. I це буде плата за земне блаженство. Батько вчить його основам права, так як мр, що його син стане адвокатом. Попри всi благання Фауста втекти з ним Маргарита не погоджуться, бо вважа себе винною i помира у вязницi.
У перод гострих соцальних сутичок вн досить обережно виявля сво симпат й антипат. У ньому прокинулося гостре вдчут я сво особистост, стихйний протест проти дйсност. Через ус врш «Дивана» проходить думка про нетлннсть поетичного слова, сказаного Гафзом та ншими видатними схдними поетами. Гете народився 28 серпня 1749 р. в нмецькому мстечку Франкфурт-на-Майн в родин мперського радника.
Фауст ста популярним улюбленим гером народно легенди. Проте остаточно завершив драму в тал в 1787 p., а наступного року — опублкував. гров пси йому не вдавались.
Цей, т. зв. Були написан Присвята, обидва Прологи, сцени Кабнет Фауста Вальпургва нч. У цй поез таля ста символом всього прекрасного незвичного. Роман прийняли, але все ж деяк просвтител виршили, що вн проповду песимзм безвольнсть. Сонет був саме тю формою, що вдбивала стан душ поета.
Але найвдомшим твором, який Йоганн Вольфганг фон Гете писав все життя, «Фауст». Уже 1 грудня у щоденнику зявився запис: "слово коршун". За переказом, його задушив диявол, що сталося близько 1540 року. Гетевський Фауст мало чим схожий зi своми праобразами.
Повертаючись у Середньовччя, вн бачить, то вропа охоплена новими битвами. Ус вони були результатом безпосереднх спостережень. Франков переклади творв Гете дослдив Леонд Рудницький у фундаментальнй прац «ван Франко нмецька лтература», виданй 1974 року в Мюнхен. Август помер за два роки до смерт свого батька в Рим. У творчост Гете псля повернення з тал вдбилися нов естетичн погляди, що дослдники визначають як веймарський класицизм. «Зведи його на стежку зла.
Допомогли в цьому Бурда, Гундольф та нш, що вдкрили творчсть пзнього Гете. Його напрям думок шляхетний. Вн став першим мнстром герцога, одержав титул тамного радника. Веймар з населенням в три тисяч людей притягував до себе видатних дячв нмецько культури. Заможному бюргеру Йоганну Каспару Гете, доктору права, було 39 рокв, коли його 18-рчна дружина Катарина Елзабет Текстор 28 серпня 1749 року народила йому сина Йоганна Вольфганга (так звали дда з боку матер).
Гете став одним з управителв герцогства – збергши внутршню незалежнсть. Молода дiвчина кара себе за цi смертi i потрапля до вязницi.
все ж загальний економчний розвиток, який вдбувався у свт, торкнувся й. Вн став першим мнстром герцога, одержав титул тамного радника. Мж ними виникають дружн стосунки. Нмеччина в епоху життя Гете не була диною державою.
Мабуть, тому вся культура ново доби була визначена Шпенглером, як фаустiвська. Спочатку за волею Мефiстофеля помира мати Гретхен, а потiм i брат Валентин. Щоденник поета пдтверджу перелом його свтогляду, перехд до класицизму. Примром, у врш «Побачення прощання» («Willkommen und Abschied», 1771), присвяченому Ф. Брон, незважаючи на схвильовансть надмр почуттв, лричний герой поста шляхетно-цнотливим. Лкар алхмк Йоганн (у ете — Генрх) Фауст дйсно жив у першй половин XVI ст.
Батько ете був педантичною, вимогливою, неемоцйною, але чесною людиною. Сво перш зустрч з Гердером Геге оцнював так:. I це буде плата за земне блаженство. Гете – у найкращих свох творах – це найдовершенший зразок мислення в образах.
Серед них були Гете, Максимлан Клнгер, Якоб Ленц та деяк нш. («Вльшаний король (балада)», «Мньйона» т. д. ). Розумючи, що в Нмеччин не було для цього жодних умов, вн, однак, не складав рук. Але Фауст не вон, вн творець.
Центральним ядром цього руху стали. Гете: Фауст – Москва, Художественная литература, 1988. Глобальна мета в його очах виправдову загибель тих, хто перешкоджа йому. Його твори народжувалися як вдгук на безпосередн життв враження переживання.
Ось що друг Гете пише про цей звязок. У нього виника план вдвоювати частину суш в моря. Елег спочатку були визнан непристойними засуджен. Його врш здавалися навними. Це чоловк з характером. Вн вдвдував лкарн спостергав хрургчн операц, щоб змцнити свою психку. Душа Фауста врятована, адже життя його спливло у прагненн до нескнченного.
Багато хто вважа, що вн хотв забути Шарлотту. Використав вiн також i легенду про Симона-мага. Гете став зявлятися у товариств у потертому капелюс, неголений. Це не тип злодiя. Гете став зявлятися у товариств у потертому капелюс, неголений.
Пробудився, коли пднмалось сонце. Так ста зрозумлим перехд до друго строфи. Крм цього ете залюбки грав у лялькових домашнх виставах займався садвництвом. Невдовз Гете знаходить його в особ Гердера. Мефiстофель не вiрить нi в добро, нi в зло, нi в щастя.
Саме Герде прищепив любов до нацональних здобуткв нмецько поез. Але герцогиня запзнилася, що змусило затриматися в тал. Пд час його хвороби за ним догляда донька художника Езер – Фридерика. У першй частин — гонитва героя за насолодою обертаться загибеллю герон, У другй частин у трагедю перероста прагнення героя вдосконалити природу, внести сво прагматичн корективи у свтобудову. Це любов и релгя и свобода вол.
Збрано пдготовлено до друку для щиросердого повчання усм недоврливим, самовпевненим людям. хня смерть на совст Фауста. Прихавши з тал, вн вдчув себе розкрпаченим, у цикл зявилася невдома нкому чуттвсть. "Так на цей раз стала доречною форма сонета", – сказав сам Гете. Неймоврними зусиллями вол Гете зумв побороти вс сво недуги.
На схил рокв ете розповв у «Поез правд» про те, що вн написав «Страждання юного Вертера», щоб звльнитися вд думки про самогубство, яка переслдувала його. К. Кестнер, був секретарем посольства Ганновера. Поняття обовязку ста центральним у систем моральних орнтирв Гете. Написана в дус шекспрвських хронк, сторична драма «Гец фон Берлхнген» (1773) змальовувала Нмеччину початку XVI ст., в добу Реформац та Велико селянсько вйни.
Свою жертвою вона спокуту прокляття, накладення на Тантала и его нащадкв за свавлля. Згодом вн гаряче пдтримував Французьку буржуазну революцю. Хай буде м це страшним прикладом, що вдверта повчанням. Живучи в Лейпцигу, вн двч робить замах на сво життя. Причому думки сво закоханий юнак виклада на папер виключно у вршах. Веймарське видання його творв склада 56 томв, 12 з яких присвячено науковим працям. Падння Наполеона, захоплення чарвною поетично обдарованою Маранною фон Вллемер, вдкриття лрики Гафза, котрий жив у Шираз в XIV ст., — все це, поетично переосмислене, склало змст «Захдно-схдного дивана». Гете був реалстом нкому не хотв навязувати думки, що грандозне видння Фауста десь на земл вже стало реальнстю. Проповдниками волюнтаризму були нмецьк флософи А. Шопенгауер, Ф. Нцше, Е. Гартман.
Г. Мерк фон Гердер. Просторий будинок був подарований поету 18-рчним герцогом Карлом Августом, по запрошенню якого Гете перехав у Веймар. Згодом сторики лтератури дали всього цього пероду, 1770-х рокв назву «бур натиску». Але й самого Фауста чека сумний фнал. Передусм вн розпочався у промисловост.
Отже, час д час написання роману надзвичайно близьк. Прекрасна ти. ». Бог передбача Фаусту порятунок, так як всякий шука может помлтся. – 512 ст. 4. Аникст: Фауст Гете. Лисй друзв свдчать, що спочатку вн соб н в чому не вдмовляв.
Це головна проблема прологу, що визнача iдейний змiст трагед Фауст. Було висунуто смлив науков думки — Дальтонова гпотеза атома, закон Гей-Люссака здйснено синтез неорганчних речовин, але жодне з цих вдкриттв не було зроблене нмцем. Волюнтаризм (лат.
Знамените веймарське видання творв Гете (1887—1919 pp. ) складаться з 143 томв. Шиллер спонукав автора до продовження «Фауста «. ете вважав, що рослина розвиваться з листка аналогчно тому, як метелик з лялечки. Вiдчай героя настiльки великий, що вiн вирiшу покiнчити життя самогубством.
У древнх римлян цей птах мг передбачати майбутн. Прекрасна ти. Таким чином Гете поселився у Веймар, де вн залишався до кнця свого життя.
Заради того, щоби прожити життя заново, вн заставля душу дияволов. У нього виника план вдвоювати частину суш й моря. У 1794 году познайомвся з Фрдрхом Шиллером, допомг Йому у вданн журналу «Ор». Про цю "пригоду" поет нколи нкому не розказував.
У Вертера справд «багато вд характеру способу мислення Гете». Повернувшись в Веймар, ВН вддалвся вд придворних справ. В 1808 роц в Ерфурт вдбулася розмова Гете з Наполеоном. Життя Гете видавалося дуже довгим. Причиною став ляпас, якого дав вн дав свому вихованцю.
Поряд з цим вн керував лсництвами, вдвдував рзн мсця крани для ознайомлення з життям людей, працював у будвельнй комс, лагодив зруйнован шляхи прокладав нов, збирав аналзував матерали про розвиток мсцево текстильно промисловост. Под роману вдбуваються з травня 1771 року по грудень 1772 року. Це головна проблема прологу, що визнача iдейний змiст трагед Фауст. Новиков у свому «драматично словнику» включивши Гете в число найбльшх драматургв Заходу. У Оресте можна переглянутися схожсть з самим Гете.
Бунтвний настрй Клнгера отримали вираз в його п39с «Буря натиск» (1776). До найбльших причин належать розчарування у державно-адмнстративнй дяльност, у проектах просвтницько реформи, суперечки з дворянством, до всього того можна додати десятилтнй творчий занепад, в перше десятилття перебування у Веймар (1775-1785). Вн вдвдував лкарн спостергав хрургчн операц, щоб змцнити свою психку. Саме ця його риса сподобалася незалежному Гете. У 1774 роц Йоганн Вольфганг Гете написав роман у листах «Страждання юного Вертера».
Вольфганг Гете почав з юних лт не полишав ц роботи до кнця життя. У Гете було надзвичайно слабке здоровя. Наступний уривок був виданий в 1790 роц, лише в 1800 роц зявився пролог до твору «На неб», це додало драм обриси, як ми бачимо зараз.
У 1830 р. у свох спогадах Гете згаду про "стар дурниц, на як ми безсоромно марнували час". Знамените веймарське видання творв Гете (1887—1919 pp. ) складаться з 143 томв.
У лист Гете С. Ларош говориться: «я незабаром пришлю вам одного, у якого багато з мною загально- сподваюся, що ви добре його приймете, – його звуть Вертер». Невдовз Гете знаходить його в особ Гердера. У його колючих реплiках багато сумно правди. Захоплення античнстю зближу його в 90-х з Йоганном-Фрдрхом Шиллером. Вн пережив майже всх свох друзв близьких йому людей, у тому числ дружину й сина.
В цей перод Гете ста одним з дейних натхненникв нмецького просвтницького руху «Буря натиск» звдси походить назва раннього пероду творчост поета. За авторським визначенням, «Фауст» створений у жанр трагед. Орест, брат фген, його друг Плад прибувають в Тавриду.
Навесн 1770 р. ете перехав у Страсбург, щоб, за наполяганням батька, закнчити свою унверситетську освту. У твор «Роки навчання Вльгельма Мейстера» Гете показу головного героя, отдавшегося в Розпорядження тамного союзу. Це були уроки читання. Природно, що пса перетворилася на манфест «Бур натиску» – полтичного руху, в який увйшли багато молод лтератори. Гете незабаром переконався, що це було утопю, бо герцог, зрозумло, забув про сво благ намри. ете був пристрасним талановитим дослдником.
Складено на основ його власних, ним залишених творв. Зустрiч з Мефiстофелем такiй людинi лише допоможе вибратися зi свох протирiч. Мефiстофель вважа, що саме в цьому Фауст знайде ту прекрасну мить, але помиляться.
XVIII столття увйшло в сторю як вк Просвтництва. У 1775 роц ете був запрошений до Карла Августа, герцога Саксен-Веймар-Ейзенаху. Тут вн збирався вивчити тонкощ дяльност судово системи Римсько мпер, але життя распорядласьначе. ете скоротив наполовину армю герцоства вдкрив школу для солдатських дтей. якими вiн володi i прагне бiльшого.
Через два роки Гете вируша в Лейпциг вступа на факультет права. Дослдник творчост, — Н. Н. Вльмонт так пояснював мотиви цього вчинку: «Вд39жджаючи у Веймар, ете плекав надю радикально покращити суспльн вдносини хоча б на невеличкому клапт нмецько земл, у володннях Карла-Августа, з тим, щоб цей клапоть земл був взрцем для вс крани проведен на ньому реформи стали б прологом загальнонацонального перевлаштування нмецького життя». Новиков у свому «Драматичному словнику» включив Гете в число найбльших драматургв Заходу. Вн сподобався герцоов майже одразу став його порадником, товаришем у розвагах.
Нероздлене пристрасть змусила Гете совершенно несподвано для оточуючих покинути Вецлар. Це головна проблема прологу, що визнача iдейний змiст трагед Фауст. Внутршн переживання змнюються на легксть, вдчуття щастя, вдродження та звльнення. Мефiстофель вважа, що саме в цьому Фауст знайде ту прекрасну мить, але помиляться.
Гердер був старшим за Гете на 5 рокв, однак був досить вдомий своми роботами в царин лтератури. В стор Украни волюнтаризм проявлявся у народництв, дяльност анархств, есерв, бльшовикв, свавлл сталнзму, непослдовност суперечливост багатьох «проектв столття», практичних дях «перебудвникв реформаторв» останнього десятирччя XX ст. вн створив перший начерк «Фауста», де мстилися основн сюжетн моменти. У трагед вдобразилося юнацьке захоплення В. Шекспром. Такоже своим вчнком вона зцлю и брата, немов оновлю, заспокою его душу.
У 1773- 1775 роках вн створив перший варант Фауста, що мстив основн сюжетн моменти. Хто вона така. В Августа народилося тро дтей: Вальтер Вольфганг, Вольфганг Максимлан та Альма. Гете написав 1600 вршв, 54 вршов та прозов пси, три велик поеми, чотири романи, понад 2000 афоризмв, приказок повчань (вршами та прозою), величезну кльксть наукових, флософських, естетичних, лтературно-критичних статей, мемуари, щоденники перекладав з французько та талйсько лтератур. Мати майбутнього поета Катарина Елзабет Тексюр (насправд прзвище предкв Гете по материнськй лн було Вебер ткач отак, наслдуючи гуманстичну традицй), прадд замнив його латинським вдповдником Текс-тор) походила з бюргерсько родини, у якй традицйно займалися юридичною практикою. У 1790 р. був опублкований «Фауст. сну ще одна бографчна обставина, яка мала величезний вплив на цикл "Римськ елег". Вiдчай героя настiльки великий, що вiн вирiшу покiнчити життя самогубством.
потм аж до вступу в унверситет майбутнй поет майже щороку опановував якусь галузь знань: у девять рокв – французьку мову малювання, в 11 – талйську мову, у 13 – англйську й давньоврейську, у 14 – основи юриспруденц та гри на фортепяно флейт, у 15 – античну флософю, у 16 – фехтування, верхову зду та латинську лтературу. Тод ж формуться класицизм ете. Успшна державна служба не заважала його лтературнй дяльност (драма Егмонт фгеня в Таврид, почина трудитися над Фаустом, пише врш та балади).
Спори, что пднялся вокруг Гете, як не залишились непомченм и в России. Спочатку за волею Мефiстофеля помира мати Гретхен, а потiм i брат Валентин.
Працюючи за свою спецальнстю, вн продовжу займатися творчстю. Навесн 1774 працю над романом «Страждання юного Вертера». Вн намагався пднести соцальний стан акторв, до яких у суспльств ставилися мов до циган. У фнальнй сцен душу Фауста пдносять до неба янголи. Неймоврними зусиллями вол Гете зумв побороти вс сво недуги.
Поетов судилося довге, сповнене радощв, смутку життя. Ось тод виникли перш рядки поез. Свтову славу йому принс роман «Страждання молодого Вертера» (1774), в якому вдбилась глибока соцальна трагедя цлого поколння нмецько молод. Невтомним популяризатором Гете був ван Франко, який переклав багато його поезй, всю першу частину та уривки з друго частини «Фауста» написав розвдку про цей твр.
У 1775 роц Гете, на запрошення герцога Карла Августа пережджа в мсто Веймар, займаючи посаду тамного радника, незабаром ста мнстром в уряд. якими вiн володi i прагне бiльшого. «Зазенгеймске псн» були свжим вянням у нмецькй лтератур, тому що представляли собою переживання юност, а не традицйн лтературн врш того часу.
Його почуття палк. всю першу третину XIX ст., у творчост Гете домну поетика просвтницького класицизму, що вбира 95 також у себе й елементи реалстичного та романтичного — свтобачення. Юридична практика Гете проходила в мст Вецлара. Пд впливом цих дей у 1771 р. вн збрав у Ельзас 12 народних псень.
Особливо нтенсивно робота велася з 1797 по 1801 роки. Проте, як видно з «Римських елегй» (1790), «Корнфсько наречено» (1797) та нших творв, на вдмну вд Шиллера, Гете приваблював, насамперед, життствердний, чужий аскетизмов характер антично культури. Для Фауста Маргарита ста втленням краси повноти життя. Вiн задовольнить будь – якi бажання i забаганки вченого, нi в чому не буде перешкоджати.
Життя Гете було з повним комфортом: вн жив в палатц герцога. Йому було властиво бльше випробовувати спонукати, нж наставляти чи керувати. Тому вн прийняв запрошення молодого герцоа Карла Августа вирушив до Веймару (листопад 1775). Письменник вiддав основнiй книзi 62 роки свого життя. Для нього це втiха, i вiн смiться. О, как прекрасно ты, повремени.
Геро насолоджуються життям. («Вльшаний король», «Мньйона» т. д. ). Надзвичайно широким був також дапазон дейних поглядв та естетичних пошукв Гете. Короткий змст не да зрозумти весь змст добутку, тому цей матерал буде корисний для глибокого осмислення творчост письменникв поетв, а так само хнх романв, повстей, розповдей, пс, вршв) У поетичнй творчост ете йшов вд фольклору, народних поетичних традицй – далеко не випадково та обставина, що багато хто його лричн врш дуже швидко стали нмецькими народними пснями, наприклад Дика троянда Хлопчик с бабаком (По рзних кранах я бродив мй бабак з мною).
Досить сказати, що сну бльше десяти перекладв Фауста на росйську мову. "талйський настрй" на цей раз не вдвдав поета. Ршуче вдстоюючи "попвське гнздо" – католицький Рим (шоста елегя) – Гете виступа в свох елегях з палкою апологю права людини на земне щастя. Лрика Гете цього пероду життрадсна, близька до народно поез, сповнена пантестичних настров («Побачення розлука», «Дика троянда», «Травнева псня», «Вечрня псня художника» та н. ). Потм Бериш перехав у Дессау, де знову став вихователем. На вiдмiну вiд трагед легенда не ма такого прологу. Ц заклади й тепер всесвтньо вдомими.
У «Фауст» поднуються епос, лрика, драма. Цей твр значною мрою автобографчний, вдобража сторю кохання молодого Гете. Фауст не задоволений знаннями. у свому щоденнику тепер безпдставно критику, Гете здаться, що його духовною батьквщиною.
У 1773— 1775 pp. Восени Бериш змушений був залишити це мсце. Дти Августа й Оттл не вступали в шлюб, тому рд Гете по прямй лн обрвався в 1885 роц. В Пролозi на небi показуться зустрiч Господа та його архангелiв iз Мефiстофелем, яка набува символiчного значення.
За сво успхи на цьому поприщ Гете в 1782 роц був зведений в сан дворянина, а в 1815 роц ста першим мнстром в уряд Карла-Августа. Г. Фон Гердер. В уривку «Прометей» (1773) виражений протест проти тиран та релгйних догм, особливо значущий в умовах «ганебно полтично соцально епохи», яку переживала тод вдстала, феодально-роздроблена Нмеччина. Повернувшись в Веймар, знайомиться з християнами Вульпус, яка ста його дружиною.
У 1790 роц був опублкований Фауст. Саме ця його риса сподобалася незалежному Гете. Передбачають, що це був вибух у лаборатор вченого. Листи – це свордна сповдь героя. Сучасники поета ставилися до нього вельми неоднозначно, бльший успх дстався його твору «Страждання юного Вертера». А Фауст навпаки вчинивши злочин (вбивство брата Маргарити) тка залишивши свою кохану в самий тяжчий для не момент.
Вiн смiться над людиною, яка з усiю свою нiкчемнiстю намагаться щось виправити у свiтi. зазнала краху. Вдомий у першу чергу як поет, Гете активно виступав в нших видах художньо словесност, створивши неперевершен зразки драматично та прозово творчост. У Рос перш переклади Гете зявилися в 1781 роц тут же викликали величезний нтерес до творчост письменника. Йому було властиво бльше випробовувати спонукати, нж наставляти чи керувати. Зустрч закоханих вдбуваться лише у мрях спогадах.
Вн перейматься прагненням створити твори, як виражали б дею краси- гармон життя. (Даний матерал допоможе грамотно написати й по тем Бографя Иоганн Вольфганг ете. У Йоганна Вольфана Гете та його дружини Крстани народилося пятеро дтей. Поет був глибоко вражений втратою людини, з якою прожив 10 рокв (у Веймар). У Гете було надзвичайно слабке здоровя.
Його врш здавалися навними. Створюючи Фауста, Гете скористався сюжетом нмецько народно легенди про доктора Фауста. Здобув юридичну освту в Страсбурзькому унверситет.
Свою жертвою вона спокуту прокляття, накладене на Тантала його нащадкв за свавлля. Народн мелод, щир й гуманн почуття й дал звучать в його поез 80-х. Гете вивчив клька мов.
Саме тому вона така рзномантна, як життва дорога великого поета. Вн ненавидить будь-який тиск. У них також вдображен почуття Гете вд початку спльного життя з Вульпус. Дд був шульгейтетом – суддею, що пдлягав самому цсарю безпосередньо.
Вн вддавався цлком почуттям, пристрасть велла йому висловити в поетичних рядках. Ця поезя займа значну роль. У такому вльному мст Франкфурт-на-Майн народився Гете в см39 заможних городян. Цей епiзод поеми ма також розбiжностi з легендою, оскiльки в легендi Мефiстофель i Фауст укладають угоду тiльки на 24 роки (згiдно з нею Мефiстофель, залишаючись незримим, повинен зявлятися до Фауста на його бажання i виконувати всi його розпорядження, Фауст же зрiкаться Бога i вiдда душу сатанi). Задуми Фауста отримують мотивацю, через нього уклали суперечка Бог Мефстофель. Гетевський Фауст мало чим схожий зi своми праобразами. Безперечно, Гете знав не тiльки легенду про Фауста, а й лiтературнi обробки.
Любов трива протягом десяти рокв. У Оресте можна переглянути схожсть з самим Гете. Молода дiвчина кара себе за цi смертi i потрапля до вязницi. мен на долю випало щастя збагатити, розширити та повязати з вищими проблемами все те, про що я дос мряв, вивчав засвоював. Влтку 1768 вн повертаться в рдну домвку.
Вн присвячу й врш. Вн часто надовго вижджав з Веймара, в 1786 роц навть вткав звдси в талю, вн важко переносив вузьксть провнцйного життя, але завжди повертався сюди, в свй дм.
Август помер за два роки до смерт свого батька в Рим. Вн з однаковим нтересом ставився й до християнських флософських концепцй, до мусульманських, до буддистским, до удейського. Нмецький драматург, як Шекспр, звернувся до сторично епохи, вкрай напружено, коли в тугий вузол суперечностей сплелися полтичн та релгйн конфлкти. Навчатися Вольфан почав у три роки. Йоганн Вольфганг фон Гете зявився на свт у Франкфурт, в 1749 роц, 28 серпня. Франков переклади творв Гете дослдив Леонд Рудницький у фундаментальнй прац «ван Франко нмецька лтература», виданй 1974 року в Мюнхен.
Помер Гете 22 березня 1832 р. у 82 роки у Веймар (вн застудився пд час прогулянки захворв на запалення легень). Задум Фауста отримуються мотвацю, через него постелили Суперечка Бог и Мефстофель.
У 1 774 году Йоганн Вольфганг Гете написавши роман у листах страждань юного Вертера». Мж 40 45 роками ете написав сво найважливш науков прац.
– 352 ст. 3. И. В. Гете зробив рдксну й досить вдалу – створити деальн зразки постатей свох сучасникв. У Фауст Гете з самого початку пдкреслю найважливш властивост людсько натури: незадоволенсть досягнутим спрямовансть до деалу. I це буде плата за земне блаженство. Основний предмет розмови – це людина. Гете в "Поез правд" вважав, що саме вн вдповдальний за ц вибрики.
Яке ii мiсце в свiтi. Мефiстофель вважа, що саме в цьому Фауст знайде ту прекрасну мить, але помиляться. Вн звикне приховувати вд оточення бездонн глибини сво душ. Життв дороги Гете.
Образ Фауста у поемi уособлю все людство, але попри цьому вiн не iдеальною особистiстю. Гете працював без спшки, але часу не гаяв. Перша частина була закнчена в 1806 роц, а вийшла у свт у 1808 роц. Глобальна мета в його очах виправдову загибель тих, хто перешкоджа йому.
Проте дти, дами та багато хто вд нього в захват. Вже наприкiнцi свого життя Фауст це зрозумiв. Отже, в другiй частинi Гете вiдiйшов вiд легенди, логiчно розвиваючи храктер людини, яка бачила сво покликання в активному пошуку iстини i смислу буття. Список використаноi лiтератури:1. А. С. Пушкин: Избранные сочинения – Москва, Художественнаялитература, 1990 г. 654 ст. 2. Замок Монсальват: Легенды средневековья – Москва, Энигма, 1994. Спори, що пднялися навколо Гете, не залишилися непомченими в Рос. У веймарський перод Гете створив ще клька драматичних творв, з яких особливо видляються трагед «Егмонт» 96 та «фгеня в Таврид» (обидв 1787).
Уже через мсяць псля повернення з тал Гете знову покида рдний дм. Подбно Гецу фон Берлихингене, Вертер кида виклик систем. Заради того щоб прожити життя заново, людина заклада душу дияволу. Що людина на землi – божествене створiння, яке прагне iстини, чи тварина iз тварин. Тод в середовищ прихильникв Просвтництва виник напрям, яка прагнула до реально дяльност.
Почина роботу над «Фаустом». Життя Фауста пiдходить до кiнця, йому 100 рокiв. Все що турбувало поета знайшло вираження у лриц. Серце поета переповнювала туга за дружиною та маленьким сином.
хня смерть на совст Фауста. Що людина на землi – божествене створiння, яке прагне iстини, чи тварина iз тварин. У середин весни 1774 року, всього за один мсяць вн створю одне з найзначнших творв нмецько лтератури – «Страждання юного Вертера». Такоже ВН взявши уроки танцв, займався Фехтування и верхово здою. Величезний вплив на творчсть Гете справила Анна Катерина Шенкопф, з якою поет познайомився у шстнадцятирчному вц, на обд у трактирника (батько Анни), на який потрапив завдяки Йогану Шлоссеру. У драм «фгеня» вдчуваться Сильний Вплив Гомера. Використав вiн також i легенду про Симона-мага.
Дослдник творчост Гете М. М. Вльмонт так пояснив мотиви цього вчинку: «Вджджаючи до Веймара, Гете плекав надю домогтися радикального полпшення суспльних вдносин хоча б на невеликому клаптику нмецько земл, у володннях Карла-Августа, для того, щоб цей клаптик земл послугував зразком для вс крани, проведен там реформи стали б прологом загальнонацонально перебудови нмецького життя». Подбно Гецу фон Берлихингене, Вертер кда виклик системе. сам Гете створив найбльшу збрку сонетв. ". Цей епiзод поеми ма також розбiжностi з легендою, оскiльки в легендi Мефiстофель i Фауст укладають угоду тiльки на 24 роки (згiдно з нею Мефiстофель, залишаючись незримим, повинен зявлятися до Фауста на його бажання i виконувати всi його розпорядження, Фауст же зрiкаться Бога i вiдда душу сатанi). Вн був талановитою честолюбною людиною.
Незабаром Блнськй вдреагував на Цю критику свою статтю. Лисй друзв свдчать, що спочатку вн соб н в чому не вдмовляв. Загинув Фауст внаслдок несподвано катастрофи, яка вразила сучасникiв.
якими вiн володi i прагне бiльшого. Прихавши в Веймар, вн закохуться в придворну даму Шарлотту фон Штейн. В результате Орест Надходить як фгеня, вдркаючсь вд сво дол. Небо зовсм чисте".
Мати майбутнього поета Катарина Елзабет Тексюр (насправд прзвище предкв Гете по материнськй лн було Вебер ткач отак, наслдуючи гуманстичну традицй), прадд замнив його латинським вдповдником Текс-тор) походила з бюргерсько родини, у якй традицйно займалися юридичною практикою. Життв дороги Гете. У твор «Роки навчання Вльгельма Мейстера» Гете показу головного героя, отдавшегося в розпорядження тамного союзу. Врш «Прометей» е темпераментним монологом захисника людей — Прометея, який кида тиранов Зевсу виклик, стверджуючи, що верховний небожитель лише витвр людських забобонв страхв. Попри схвильовансть надлишок почуттв, лричний герой шляхетно-цнотливим.
Бог передбачив Фаусту порятунок, так як усякий шука може помилитися. На вiдмiну вiд трагед легенда не ма такого прологу.
У драм «фгеня» вдчуваться сильний вплив Гомера. За багатьма жанровими ознаками вн близький до поеми. Навряд чи це можна вважати випадковстю.
Пд час подорож до тал Гете завершу «фгеню в Таврид» (1787) герочну трагедю «Егмонт» (1788), пройняту пафосом боротьби народу проти нацонального гноблення. ете вдкрив театральне училище сам розробив основн правила акторсько гри, побудован на музичних законах (кожнй рол вдповдала певна тональнсть). ете-мандрвник. Альо яксь сили, Випадкове пробуджен м, намагають Йому перешкодт. Альо найвдомшм твором, Пожалуйста Йоганн Вольфганг фон Гете писав усе життя, «Фауст».
Сво перш зустрч з Гердером Геге оцнював так:. Поет говорить: "На цей раз я без вагання покидаю свй дм" – писав у 1790 р. вн Гердеру. Книгу забороняють, аргументуючи це тим, що вона «небезпечна для суспльно моральност». Неймоврними зусиллями вол Гете зумв побороти вс сво недуги. Гете був людиною, який не мг жити без любов.
Гердером, яке ете пзнше назве «найзначншою подю» у його житт.