Основными цветами, служившими для покраски стен были чёрный (использовался асфальт), белый (известь), красный (кирпич). В612 г. до н. э. Звод мал овальн, а нод даже стрлчасту форму, что однозначно полегшувало будвництво. Наприкнц IV тис.
Она шла вдоль стен цитадели к стенам храма Мардука. Самыми важными были двенадцатиметровые ворота богини Иштар, напоминавшие по форме триумфальную арку, сложенные из бирюзового глазурованного кирпича с орнаментом из 575 львов, драконов и быков.
Тераси були покрит камяними плитами, шаром очерету заасфальтован. Город был неприступной цитаделью. Прекрасные висячие сады — одно из семи чудес света. Храми часто розмщувалися на вершин особливо ступнчасто веж – зикурату. до н. е. в храмовому будвництв Месопотам склався оригнальний архтектурний стиль — зккурат.
Червоний будинок уключав двр, обнесенийколонами напвколонами. Немногочисленные скульптуры царей передают спокойствие, могущество власти. В центре города стоял храм – зиккурат. Необпалено цегла застосовувався рдко, головним чином як облицювальний матерал. Зал був роздлений на двох частин стовпами-опорами, а його стни прикрашалися розписами. Тому на територ Месопотам памятки архтектури та мистецтва майже не збереглися.
Царь, одетый в простую тунику, оставляющую одно плечо обнаженным, внимает богу с поднятой рукой в знак почтения. Його парадн сходи виходили в двр, Що прзначався для зборв. Про столицю Асср – Нневю – говорили: «Та, яка свом сяйвом вдкида ворогв». Це здебльшого неолтична керамка V тис. Храм уключавсвятилище овально чи прямокутно форми, зрушене до краю платформи.
Цей нотний запис майже на пвтори тисяч рокв старший за грецький папрус з нотами до пси Еврипда «Орест» — найдавнший манускрипт захдно музики. У пвденнй частин верхнього мста знаходилося клька храмв, присвячених рзним богам. Пд годину проведення розкопок на мсц розташування Урука, крм храмв и жител, археологи знайшл Червонй будинок – споруда, нетипова для того пероду. Это башни, купола, архитектурная арка и своды.
Перед святилищем мався невеликий Вдкритий дворик. Можливости, стни розпсувался, Однак через Волога Клмат розпису НЕ збереглся. У святилище знаходилася статуя бога, якому присвячувався храм. У захднй частин двору розташовувався вузький зал з чотирма колонами-опорами даметром 1, 5 м (незважаючи на те, що жител Двурччя не ставили опори для перекриттв).
Зикураты — это тоже пирамиды, но не такие, как в Египте. В Месопотамии дома построены из глины или обожённых кирпичей, т. к. Самыми заметными произведениями архитектуры Месопотамии являются монументальные здания и дворцы: религиозные (зиккураты) и светские. Двiр по периметрi був оточений високою камяною стiною.
Комплекс розташовувався в Пасар-адах, у передгрях Загра, у долин рки Пульвар, мстив у соб деклька архтектурних елементв, одним з яких була широка платформа з каменю, що призначалася, цлком ймоврно, для взведення на нй палацв. Деяк спецалсти навть вважають «Даму з Урука» гдною суперницею вдомих скульптурних зображень цариц Нефертт. В суровой борьбе с природой шумерийцы создали свою культуру. Месопотамия), т. е. Рельфи чудово передають динамку руху, азарт погон. Междуречье или Двуречье (греч. Усередин малися маленьк темн примщення, у як можна було пднятися по масивних ступнях з камяних плит. Верховье Тигра располагалось в горном ландшафте, где зимой иногда выпадал снег.
У захiднiй частинi двору розташовувався вузький зал з чотирма колонами-опорами дiаметром 1, 5 м (незважаючи на те, що жителi Двурiччя не ставили опори для перекриттiв). В ней находилась золотая статуя Мардука. Аккадське ж мистецтво, навпаки, залишилося вдданим «реалстичному» стилю, життво правдившим.
Вн зображений з планом майбутнього храму в руках. з трьох бокв до вершини зккурату вели схдц чи пандуси (похил площини). После перемоги над Частинами, что залиша, Месопотам – Ассрю – Вавилон ще больше змцнв свой Вплив. Згодом подбного планування стали дотримувативавилоняни. Вхд в усипальницю мту вхд у царський палац, тобто включа колони, що пдтримують дах-портик.
На одному кнц двору знаходится майданчик-естрада, на Яков можна Було пднятся по бчнх сход. Починаючи зсередини III тисячорччя до н. е. правител стали зводити палаци, оточенвисокими стнами, з великим числом внутршнх примщень дворв. Их террасы, по одной из версий, окрашивались в символические цвета планет: черный (Сатурн или Нинурта), белый (Меркурий или Набу), пурпурный (Венера или Иштар), синий (Юпитер или Мардук), ярко-красный (Марс или Нергал), серебряный (Луна или Син) и золотой (Солнце или Шамаш). Земля, на которой жили шумерийцы, – плоская равнина с жарким и засушливым климатом, край болот и озер, покрытых густыми зарослями тростника, но крупные лесные массивы здесь отсутствуют. Статуи устанавливались в храмах и предназначались для воздаяния почестей. Свинець був покритий товстим шаром родючогорунту, засаджено рзними рослинами. Так, технкуобробки каменю вони взяли в хетв.
Кроме того, во дворце также были размещены государственные службы и храмы. Вхд в усипальницю мту вхд у царський палац, тобто включа колони, що пдтримують дах-портик. Червонй будинок уключав двр, обнесений колонами и напвколонам. Обе фигуры смотрят друг другу прямо в глаза в позе полного взаимопроникновения. Однак майстра не просто копювали, а удосконалювали вже снували способи обробки.
Дворцы и царские резиденции владык Ассирии и Вавилонии имели весьма сложную структуру.
У пвденнй частин верхнього мста знаходилосяклька храмв, присвячених рзним богам. Вот таким образом первым строительным материалом здесь стали циновки и плетни из тростника и лозы, обмазанные глиной (они использовались как ограждающие конструкции домов, каркас которых состоял из плотных связокфашин того же тростника), а также сырцовые кирпичи из смеси глины, песка и соломы, которые применялись для более ответственных сооружений. Они ступенчатые и состоят из нескольких ярусов. Архитектура Месопотамии из-за постоянных войн была архитектурой крепостей. Внутренняя стена была меньше, чем внешняя, за ней начинались городские здания. Стни цих палацв були не сирцев, як вавилонських, а викладен камяними плитами. м. Это сооружение считается прототипом библейской Вавилонской башни. Зккурати будували, звичайно, для основних богв, для нших же зводили прост цели та олтар.
Справа в тому, що в Месопотам нема готових будвельних матералв – каменю, дерева. Зал був роздлений на двох частин стовпами-опорами, а його стниприкрашалися розписами. Часть дворца составляли апартаменты властителя, а другую – помещения для женщин.
На верхнй платформ знаходився невеликий храм. Глазурь на глазурованном кирпиче была разноцветной. Сам дворец являлся одноэтажным, однако имел множество внутренних дворов вокруг себя. Нижня тераса була пофарбована бтумом у чорний колр, що виплива — облицьованачервоною цеглою, остання була блою.
У захднй частиндвору розташовувався вузький зал з чотирма колонами-опорами даметром 1, 5 м (незважаючина те, що жител Двурччя не ставили опори для перекриттв). Он достигает 2 м в высоту и содержит 282 закона, записанных сериями по 20 колонок. Перекриття були не склепiнними, а плоскими, що далеко виступають за межi стiн. Передсвятилищем мався невеликий вдкритий дворик.
По каналам сточные воды удалялись вон из города. Вдгомони слави месопотамских будвельникв вдбилися в бблйнй розповд про Вавилонську вежу. Функця веж невдома, але по конструкц деяких деталях вона нагаду культов спорудження древнього Урартсько держави.
У пдстави рову я спорудив високу мцну стну. Природа не забезпечила надйний захист Месопотам вд вонних зазхань на багатства сусднх племен народв селища й цл мста неодноразово стиралися з лиця земл нападниками.
Выделяется также та детальность, с которой выражена сила мускулов монарха, натягивающего лук и жесткость рук возницы колесницы, энергично натягивающего поводья. На них нос человека изображается в профиль, глаза – спереди, а ноги – сбоку. В двр допускалисяжител мста, цар приймав х, коштуючи на вершин сходв. До таких споруджень вiдноситься палац А в Кише, що був одночасно житлом i добре захищеною мiцнiстю мал. Один з таких архiтектурних комплексiв знаходиться недалеко вiд Персеполя, у мiстечку Накши Рустам, i включа гробницi Дарiя, Ксеркса, Ар. Початок V столття до н. е. таксеркса II Даря II.
Приблизно в цей же перiод почали будувати палаци iншого типу, що бiльше нагадували укрiплену цитадель, оточену прибудовами. камни тяжело было достать. Наприклад, хети прикрашали будинки камянимибрилами, покритими рельфними зображеннями рзних, не звязаних мж собою сцен, а зали ассрйських палацв були декорован рядами рельфв, виконаних натонких камяних плитах, що створювали цл картини, обднан загальним сюжетом. Крм твердого каменю, використовувався тендтний ламкий мосульский алебастр (одинз рзновидв мармуру), при робот з який була потрбно велика майстернсть увага. Ус гробниц знаходяться високо в скел мають однакове планування. В одной части были расположены царские апартаменты, а в другой – покои для женщин.
Розвивалося в Месопотам також мистецтво музики. Я зробив широк ворота з кедрового дерева оббив х мдними пластинками. Для будвнцтва храмв, палацв оборона Спорудження стали використовуват обпалена цегла. З двох сторн пдносилися семиметров стни. Гробниця пануючи Даря в Накши Рустаме. Дал йдуть квадратн камери, у яких мстилися саркофаги.
Движения и анатомия животных (львов и лошадей), напротив, воссозданы с особой силой. Двр по периметр був оточений високою камяною стною. до н. э., что Вавилон «устроен так прекрасно, как ни один из известных нам городов». Зиккураты шумеров были трехступенчатыми. Мабуть, поява його була наслдком традиц зводити храм на платформ. В начале II тысячелетия до н. э. первенство в Месопотамии переходит к Вавилону.
В двiр допускалися жителi мiста, i цар приймав х, коштуючи на вершинi сходiв. Характерно, що шумерське мистецтво поступово скочувалося на шлях спрощення, спотворення пропорцй людського тла, грубо стилзац (мистецтвознавц вважають, що це було наслдком його пдпорядкування релг). до н. э.
Основними монументальними спорудами були храми палаци. Загальна висота зиккурата складала бльш 20 м, висота нижнього уступу — 9, 75 м, довжина сторн пдстави — 65 43 м. Длябудвництва використовували цегла-сирець, для облицювання — обпалена цегла. Характерной чертой городского пейзажа были плоские крыши, окруженные зубцами. p Пзнше, в ЕПОХА розквту Асср и Вавилона, навчася оброблят и застосовуват камнь – м вкладал фундаменти, цокол, а такоже облцьовувал стн. В период правления Навуходоносора (604-562 г. до н. э. )Вавилон достигает особого блеска и становится центром мировой торговли с населением свыше 1 млн.
до н. е., прикрашена геометричним орнаментом стилзованими зображеннями людей та тварин. Зикурат был не единственной важной архитектурной достопримечательностью Вавилона. – 14).
Созданноеамореями Вавилонское царство изначально было небольшим и занимало территорию вдоль каналов Арахту и Апкаллату (западные ответвления Евфрата). При цьому ассрйськ зодч активно запозичали традиц древнх держав Двурччя. Шумери прокочували х по мокрй глин й одержували рельфн вдбитки.
Функцявеж невдома, але по конструкц деяких деталях вона нагаду культовспорудження древнього Урартсько держави. Провнутршню прикрасу храмв майже нчого не вдомо. Шумеро-аккадская архитектура достигла своего расцвета в эпоху III династии Ура. Однак замсть палацв по невдомим Причинам на нй були розмщенчисленн господарськ примщення. Зовнiшнi ритуальнi сходи вели на верхнi тераси.
Более важные строения делали из камня. Усi гробницi знаходяться високо в скелi i мають однакове планування. улученнявологи з верхнх терас на нижн.
Это были зиккураты, что в переводе значит «святая гора». Сади розмщалисяна чотирьохярусно веж (кожен ярус являв собою широку терасу). У перiод iснування Ассiрiйсько держави (VIII-VII столiття до н. е) велося активне будiвництво мiст, палацiв, храмiв, зиккуратiв, культових споруджень. Перекриття були не склепнними, аплоскими, що далеко виступають за меж стн. Вавилонские зиккураты были семиступенчатыми. Ус ггантськ будови зводилися з глиняно цегли.
Чергування конусв рзних квтв походило на взерунок очеретяного плетива (мал. 12). Чергування конусв рзнх квтв походило на Взерунок Очеретяного плетива (мал. 12). Свинець був покритий товстим шаром родючого рунту, засаджено рiзними рослинами. улучення вологи з верхнiх терас на нижнi.
Розчин кладки з цегли-сирцю зазвичай складався з глини, нод з домшкою золи бтуму. Храм уключав святилище овально чи прямокутно форми, зрушене до краю платформи. 12). Каптел колон рельфи над входом повторюють прикраси палацв Персеполя. Починаючи iз середини III тисячорiччя до н. е. правителi стали зводити палаци, оточенi високими стiнами, з великим числом внутрiшнiх примiщень i дворiв. Город окружало двойное кольцо крепостных стен толщиной до 0, 5 м, через которые в город вели восемь ворот.
Недостаток дерева ограничивал его использование устройством крыш и столярными изделиями. Однак майстра не просто копiювали, а удосконалювали вже iснували способи обробки.
Приблизно в цей жеперод почали будувати палаци ншого типу, що бльше нагадували укрпленуцитадель, оточену прибудовами. Головн ворота були присвячен богин штар. Для прикраси колон напвколон використана мозака, що представля собою конуси з чи глини каменю, розфарбован в червоний, чорний блий кольори. Hа внутренней стене через каждые 50 метров стояли сторожевые башни. Наприкнц III тис.
Такий палацевий комплекс був розкопаний у мст Нузи, щознаходиться на територ проживання племен хурритв. Про внутршню оздобу храмв Майже нчого НЕ вдомо. Это отсутствие защитных барьеров будет предопределять постоянные набеги кочевых народов. У святилище знаходилася статуябога, якому присвячувався храм. Он был 90 м высотой и занимал площадь около 8100 кв.
В ассирйському палацовому мистецтв склався симбоз архтектурних форм скульптури. Накопичений досвд став використовуватися в будвництв. Художнй стиль шумерських печаток постйно розвивався, тому вони служили, за словами Л. Оппенхейма, чутливим барометром, який рестрував ноземн впливи й ндивдуальний почерк окремих художникв шкл, хоча останн так не зумли «пробити мцну броню традицоналзму» в мистецтв Месопотам.
Сперва появился свод, называемый неправильным, когда каждый слой настилов немного просовывается через нижний, пока вверху не закроется дыра, позже появился и правильный свод, когда камни накладывались на сам свод. Я ретельно змцнив бастони перетворив мсто Вавилон на фортецю». Крiм твердого каменю, використовувався тендiтний i ламкий мосульский алебастр (один з рiзновидiв мармуру), при роботi з який була потрiбно велика майстернiсть i увага. Посреди ограды высилась 90-метровая ступенчатая башня, которая вошла в историю под названием «Вавилонской башни». Многими поколениями строителей городов Ассирии и Вавилонии были решены такие крупные градостроительные задачи, как проблема монументального главного здания города (в виде зиккурата) использование колористики (цветов и их сочетаний) как одного из композиционных средств при формировании городских ансамблей, применение планировочных модулей при разбивке городских территорий и многое другое.
Комплекс дворцовых и храмовых зданий в центре городабылзащищен крепостной стеной, вокругкоторой размещались остальные городские постройки, которые так же были окруженымощными стенами с выступающими башнями и бастионами. Она всецело определяло развитие зодчества и изобразительного искусства Древнего Двуречья. Перед святилищем мався невеликий вдкритий дворик. Нижнее течение Тигра и Евфрата располагалось ближе к субтропикам. Все эти цвета соответствовали символическому обозначению небесных светил. Будвництво першого палацевого комплексу було почато в роки царювання Кра закнчене Дарм. У пiвденнiй частинi верхнього мiста знаходилося кiлька храмiв, присвячених рiзним богам. У Похил стнах мался плоск нш.
Початок V столттядо н. е. таксеркса II Даря II. На кожнй плит вибитий напис: «Я – Навуходоносор, . Внутри их делали из необожженной глины, сверху обливывали глазурованным кирпичом. Виника монументальна архтектура.
Рельеф «Царь Ашшурназарпал во время охоты на львов» (алебастр, 86, 4см в длину) датируется IX столетием до н. э., относится к дворцу в Нимруде и хранится в настоящее время в Британском музее в Лондоне. Його функц так залишилися невдомими, однак деякими сториками було висловлене припущення, щов ньому проводилися народн збори.
Вже шумери винайшли ряд струнних, духових ударних музичних нструментв (дудку, флейту, арфу, бубон тощо) й грали на них пд час релгйних мстерй та народних гулянь. Укрепление 20-метровой высоты было пронизано каналами с перекрытиями в виде сводов.
К этому времени относятся храмы, дворцы и другие здания, раскопанные в развалинах Ура, Эшнунны (Ашнуннака) и Описа (Хафаджи). Пвденнше розташовувалися головн будвл комплексу – палаци культов, спорудження, а також вежа з "слпими" вкнами. Разлив Тигра начинался в конце февраля, а к началу июля воды его спадали. Найвдомший з рельфв присвячений полюванню – улюбленному заняттю ассрйсько знат.
Через каждые 20 м наружной стены возвышалась зубчатая башня, квадратная по плану. На рубеже III-II тысячелетий до н. э. Шумер приходит в упадок и со временем шумерский язык был забыт населением его знали лишь вавилонские жрецы ибо это был язык священных текстов. Його функцi так i залишилися невiдомими, однак деякими iсториками було висловлене припущення, що в ньому проводилися народнi збори. На другому поверсi знаходився довгий зал, що призначався, швидше за все, для прийомiв.
Напркнц VII столття до н. е. Було Утворення Нововавлонське (Халдейське) царство, что проснувало ПРОТЯГ ста рокв. На другому поверс знаходився довгий зал, що призначався, швидше за все, для прийомв.
Вавилонську вулицю вимостив. ». Предположительно она находилась где-то в Азии и располагалась близко к морю.
Можливо, стiни розписувалися, однак через вологий клiмат розпису не збереглися. Неизвестно, когда именно было осуществлено первоначальное строительство этой башни, но она уже существовала во время правления Хаммурапи (1792—1750 дон. э. ). Вавилонский зиккурат- монументальное сооружение высотой около 90 метров, на вершине которого находилось покрытое голубой глазурью святилище Мардука. На верхнй платформзнаходився невеликий храм.
Одним з кращих скульптурних творв Шумера «Дама з Урука» — алебастрове жноче лице (на жаль, пошкоджене). Вавилон оточували чотири кльця стн. Мебл — трони, крсла, столи, ложа — прикрашалася рзьбленими пластинками скульптурами зслоново ксти, причому досить часто з них створювалися цл композиц намфологчн, батальн чи жанров сюжети. Можливо, стни розписувалися, однак через вологий клмат розпису не збереглися.
Месопотамия (что по-гречески значит Междуречье) – древняя страна, располагавшаяся на территории нынешнего Ирака, на равнине, по которой протекают реки Тигр и Евфрат. Еще в IV тысячелетии до н. э. в южной части Месопотамии формируется высокая по тем временам культура шумеров, которая затем была унаследована вавилонянами и ассирийцами. У Шумер снували особлив «будинки музики», де за плату можна було не лише послухати улюблен мелод, а й потшитися витвками мавпочок. В период своего подъема это был, пожалуй, самый большой город в мире. «Храми-гори», створен працею як вльних громадян, так рабв стали символами всемогутност держави.
Хода до храму становила частину релгйних церемонй. Вн являв собою масивну схдчасту три-, пяти- чи семиярусну споруду, у форм поставлених один на одного паралелеппедв чи зрзаних прамд, що звужувалася догори. Это моральное право, книги законов, школы, эпическая литература (Эпос о Гильгамеше), календарь земледелия, книга рецептов лечения. Каптел колон рельфи надвходом повторюють прикраси палацв Персеполя.
Вони виконан в досить «реалстичнй» манер, канон тяж над ними менше, нж над творами шумерських скульпторв, хоча шумерськ художн традиц вдчутно вплинули на них. Самый высокий зиккурат находился именно в Вавилоне. Районы нижнего течения Тигра и Евфрата нуждались в создании многочисленных каналов и ирригационных систем. Например, женская голова (высотой 16, 5 х 13, 2 см), хранящаяся в Иракском музее, Багдад.
Будвництво першого палацевого комплексу було почато в роки царювання Кра закнчене Дарм. Однак замсть палацв по невдомим Причинам на нй були розмщен численн господарськ примщення. В якост сполучного водоизоляционного матералу широко використовувався бтум (грська смола).
Нижня тераса була пофарбована бтумом у чорний колр, що виплива – облицьована червоною цеглою, остання була блою. Великих руйнувань зазнавали культурно-релгйн центри також гад час громадянських вон. Зовншн ритуальн сходи вели на верхнтераси.
Здесь были обнаружены целые архитектурные комплексы, в состав которых наряду с дворцами, гробницами и храмами входили особые, типичные для древней Месопотамии храмовые ступенчатые башни – зиккураты (ziggurat – святая гора). Различны были по своему режиму реки, питающие земли Двуречья. На стнах залв – сюжетн рельфи, що детально зображують життя правителя. сопровождалось переселением на земли ДревнейМесопотамии многочисленных полукочевых общин амореев (кочевой западносемитский народ древней Передней Азии). Далi йдуть квадратнi камери, у яких мiстилися саркофаги.
Пвденншерозташовувалися головн будвл комплексу — палаци культов, спорудження, атакож вежа з «слпими» вкнами. В усьому стародавньому мистецтв знайдеться небагато зображень тако художньо сили. Так, технiку обробки каменю вони взяли в хетiв. Чергування конусв рзнихквтв походило на взерунок очеретяного плетива (мал. 12). Круглая скульптура играла в ассирийском искусстве незначительную роль.
Сравнительно небольшой промежуток времени от 605 до 538 г. до Р. Х. Недостаток дерева ограничивал его использование устройством крыш и столярными изделиями. Тльки в Телль-Укайре БУВ знайденй храм, на стнах Якого гал можна Розглянут Залишки розпсв.
У похилих стiнах малися плоскi нiшi. Його параднi сходи виходили в двiр, що призначався для зборiв. Перекриття були не склепнними, а плоскими, що далеко виступають за меж стн.
Мста Межирччя стали справжнми фортецями. Перекриття жител уключал дерев39ян балков Настя. е. Фундамент будинку був виконаний з базальтових блокв, стни — з цегли дерева.
А его внутренний двор был изобильно пронизан каналами и сводчатыми перекрытиями. Храм, посвященный божеству, ставили на верхушке. Про це свдчать, зокрема, бронзовий чоловчий портрет (Саргона Аккадського. ), камяна «Стела Нарам-Суена» тощо. до н. е.
Вн зазначив, що в цй мелод з глибини тисячолть «нема нчого неприродного чи дивного». В плане эти сооружения были квадратными, похожими на ступенчатые египетские пирамиды. — 14). Його стни булиприкрашен розписними фризами, що зображували богиню родючост Хебат, бога-громовика Тешуба й н. У перод снування Ассрйсько держави (VIII-VIIстолття до н. е) велося активне будвництво мст, палацв, храмв, зиккуратв, культових споруджень.
Вапняний розчин почина застосовуватися пзнше, приблизно з середини тисячолття до н. е. Опорами перекриттiв служили чотирикутнi камянi i глинянi стовпи. Печатки-цилндри, що прийшли на змну архачним печаткам-штампам, мають рзьблену поверхню. Черты лиц идеализированы, мощь тела преувеличена.
На пвноч Сирархеологи розкопали палац, що належав Яр-Лму, що правили в XVIII столтт дон. Один з таких архтектурних комплексвзнаходиться недалеко вд Персеполя, у мстечку Накши Рустам, включа гробницДаря, Ксеркса, Ар. На Верхнй платформ знаходвся невеликий храм. Особую роль в шумерской архитектуре играли ступенчатые храмы – зиккураты (что означает «дом горы»). Про внутршню прикрасу храмв майже нчого не вдомо.
У пвденнй частин верхнього мста знаходилося клька храмв, присвячених рзним богам. Червоний будинок уключав двiр, обнесений колонами i напiвколонами. Двр по периметр був оточений високою камяною стною.
Зал був роздiлений на двох частин стовпами-опорами, а його стiни прикрашалися розписами. Тераси були покритi камяними плитами, шаром очерету i заасфальтованi. У XVII столтт дон. У XVII столтт до н. е. хетами хурритами на територ Двурччя було утворено Хетське царство, перод розквту якого доввся на Х1У-Х1Н столття до н. е. З усх видв мистецтва в цй держав найбльше цкаво й оригнально розвивалося зодчество: псля довгих ц кроптких дослджень археологи зробили висновок, що будвл хетв не мають аналогв не тльки на Сход, але й в нших куточках планети. Самым большим был зикурат в Вавилоне. Постйн вйни диктували необхднсть оборонних споруд.
Оттуда же прибыли и бронзовые львы, стоящие с двух сторон от дверей. Опорами перекриттв служили чотирикутн камян глинян стовпи. При цьому ассрйськ зодч активно запозичали традицдревнх держав Двурччя. Они создавались, как полагают, по специальным трафаретам. В течение веков Тигр и Евфрат не раз меняли свои русла, что сопровождалось катастрофическими наводнениями, память о которых сохранилась в шумерских мифах о потопе.
Сади розмiщалися на чотирьохярусно вежi (кожен ярус являв собою широку терасу). Про внутрiшню прикрасу храмiв майже нiчого не вiдомо. Якийсьчас вони думали, що легендарною будвлею було або спорудження за назвою Бабиль, що знаходиться пвнчнше того мсця, де в стародавност розташовувавсяВавилон, або Бирс-Нимруд (Вежа Вн-руда), що знаходиться на правом бережувфрату, до пвденно-заходу вд рун Вавилона.
сторю художньо творчост народв доводиться вивчати переважно на предметах мистецтва, виявлених у Мар, Сузах та нших мстах за межами Месопотам. Згодом подбного планування стали дотримувати вавилоняни.
Храм уключав святилище овально чи прямокутно форми, зрушене до краю платформи. Цей декор, наймоврнше мав також магчне призначення. Любили музику також вавилонц та ассирйц. Для них характерна особая физическая мощь, проработка мощной мускулатуры. Храм уключав святилище овально чи прямокутно форми, зрушене до краю платформи. У захднй частн двору розташовувався вузьких зал з чотрма колонами-опорами даметром 1, 5 м (незважаюч на т, Що жтел Двурччя не ставили опори для перекрттв).
Будвництвопершого палацевого комплексу було почато в роки царювання Кра закнченеДарм. Згодом подiбного планування стали дотримувати вавилоняни. Жестокое принуждение, расточительное отношение к человеческому труду характеризуют условия, в которых создавались грандиозные сооружения – ирригационные системы, дворцы-крепости и зиккураты (культовые башни). За формою цей палац нагадував двоповерхову вежу, нижнй поверх яко подлявся двором на двох частин: в однй розташовувалися пдсобн примщення, в ншй – житлов.
Надругому поверс знаходився довгий зал, що призначався, швидше за все, дляприйомв. На одному кнц двору знаходилася площадка-естрада, на яку можна було пднятися по бчних сход. тльки в Телль-Укайре бувзнайдений храм, на стнах якого ще можна Розглянути залишки розписв.
Зовншн Ритуальн сходь вели на верхн тераси.
В Египте также знали кирпич, но использовали его главным образом для бытовых сооружений. Обычно его строили из необожженного кирпича-сырца на высоком искусственном холме. – 14). Опорами перекриттвслужили чотирикутн камян глинян стовпи.
У двр допускаться жтел Мста и цар прийомв х, коштуюч на вершн сходв. Йогопарадн сходи виходили в двр, що призначався для зборв. Гробниця пануючи Даря в Накши Рустаме. Можливо, стни розписувалися, однак через вологий клмат розпису не збереглися. Однак майстра не просто копювали, а удосконалюваливже снували способи обробки. Каждый уровень (очередную ступень) соединяли лестницы, а по краю стены направлялся пандус, ведущий к храму.
Найдавнш памятки месопотамського художнього ремесла виявлено в пвнчних регонах крани. В эпоху античности из слоновой кости вырезали настоящие произведения искусства. У святилище знаходится статуя бога, якому прсвячувався храм. Крм твердого каменю, використовувався тендтний ламкий мосульский алебастр (один з рзновидв мармуру), при робот з який була потрбно велика майстернсть увага. Памятникв старовавилонського мистецтва збереглося дуже мало.
Дал йдуть квадратн камери, уяких мстилися саркофаги. Якийсь час вони думали, що легендарною будвлею було або спорудження за назвою Бабиль, що знаходиться пвнчнше того мсця, де в стародавност розташовувався Вавилон, або Бирс-Нимруд (Вежа Вн-руда), що знаходиться на правом бережу вфрату, до пвденно-заходу вд рун Вавилона. Зккурат поступово став неодмнною деталлю храмових комплексв у кран. Якийсь час вони думали, що легендарною будiвлею було або спорудження за назвою Бабиль, що знаходиться пiвнiчнiше того мiсця, де в стародавностi розташовувався Вавилон, або Бирс-Нимруд (Вежа Вiн-руда), що знаходиться на правом бережу вфрату, до пiвденно-заходу вiд рун Вавилона.
Капiтелi колон i рельфи над входом повторюють прикраси палацiв Персеполя. В Месопотамии созданы и другие архитектурные формы. Упохилих стнах малися плоск нш. Массивные стены здания расчленялись по вертикали чередующимися выступами и нишами. Считается, что в представлении своих строителей зикурат был моделью вселенной. хнй рвень, безперечно, дуже високий. Його стни були прикрашен розписними фризами, що зображували богиню родючост Хебат, бога-громовика Тешуба й н. У перод снування Ассрйсько держави (VIII-VII столття до н. е) велося активне будвництво мст, палацв, храмв, зиккуратв, культових споруджень.
В отличие от египетских пирамид зикураты не имели никаких внутренних камер. Она состояла из семи разноцветных этажей. Древнегреческий историк Геродот писал в V ст. Тодшн умльц виробляли з напвпрозорого алебастру чоловч та жноч статуетки (найчастше статуетки богин родючост — жнки, з могутнми стегнами та грудьми).
Ус гробниц знаходяться високо в скел мають однакове планування.
Сади розмщалися на чотирьохярусно веж (кожен ярус являв собою широку терасу). Зовншн ритуальн сходи вели на верхн тераси. Коли глиняна будвля старла (у клматичних умовах Месопотам цього не доводилося чекати довго), безпосередньо на рунах зводили нову. Но камня здесь не хватало, зато было много глины. Так, технку обробки каменю вони взяли в хетв. Початок V столiття до н. е. таксеркса II i Дарiя II.
Зовншн стни храмв членувалися виступами та ншами. В шумерских текстах упоминается загадочный остров Дильмун, а в шумерском языке слова «страна» и «гора» пишутся одинаково. У похилих стнах малися плоск нш.
Здания внутри города тоже напоминали оборонительные сооружения. Його парадн сходи виходили в двр, що призначався для зборв. Он назывался Этеменанки, что означает «дом, где сходятся небеса с землёю». На верхнiй платформi знаходився невеликий храм. Пвденнше розташовувалися головн будвл комплексу – палаци культов, спорудження, а також вежа з слпими вкнами.
При цьому ассiрiйськi зодчi активно запозичали традицi древнiх держав Двурiччя. финикийскими мастерами. У них складаються перш державн структури. Гробниця пануючи Дарiя в Накши Рустаме.
Музикознавець Ричард Крокер виконав ассирйський романс пд акомпанемент точно коп шумерсько лри ( корпус виготовили з червоно берези та ялини, струни — з кишок). Bce, що робилося в держав, вважалося заслугою винятково його правителя. В двр допускалися жител мста, цар приймав х, коштуючи на вершин сходв. Все укрепления были сделаны из обожженного кирпича.
долины рек Тигра и Евфрата, было одним из древнейших очагов человеческой культуры. У святилище знаходилася статуя бога, якому присвячувався храм. до н. э. Рельефы располагались фризами. Вимощена ця дорога була величезними плитами з блого вапняка.
– 14). Червоний будинок уключав двр, обнесений колонами напвколонами. В вавилонскую эпоху традиция стел получила продолжение в качестве панно для написания законов, среди которых единственным полностью уцелевшим экземпляром является «Кодекс Хаммурапи» (Париж, Лувр) на черном диорите. улучення вологи з верхнх терас на нижн. Чергування конусiв рiзних квiтiв походило на вiзерунок очеретяного плетива (мал.
Однак замсть палацв по невдомим Причинам на нй були розмщен численн господарськ примщення. Перед святилищем мався невеликий вiдкритий дворик. до н. е. шумери збудували перш на планет мста – Ур, Урук, Лагаш. Для прикраси колон i напiвколон використана мозака, що представля собою конуси з чи глини каменю, розфарбованi в червоний, чорний i бiлий кольори.
Тераси булипокрит камяними плитами, шаромочерету заасфальтован. Свинець був покритий товстим шаром родючого рунту, засаджено рзними рослинами. В 612 г. до н. э., завоеванная Мидией и Вавилоном, Ассирия пала. Зиккураты имели, как правило, пирамидальную форму.