Вн брав вд нього лише декоративну складову, яку використовував у свох картинах (арабськ килими, арабський одяг, керамка тощо). В останньому вн мандрував двч у 1912 та 1913 роках. – В обох пейзажах Матсс ще не до кнця звльняться вд впливв.
Дв зими, проведен художником в Марокко (1912 1913), збагатили його знанням схдних мотивв, а довге життя на Рвр сприяло розвитку яскраво палтри. Первой картиной, в этом стиле, которую увидели зрители, стала Женщина в зелёной шляпе. Речь идет о фовизме.
Саме ця брутальнсть насиченсть викликають пзнше в критика Л. Вокселя порвняння з «дикстю». Твори ц, произведшие скандальний фурор, стали початкомфовизму. В 1948-53 годах по заказу доминиканского ордена Матисс работает над сооружением и декорацией «Капеллы четок» в Вансе.
Оригнальну сламську архтектуру витвори мистецтва вн спостергатиме в Алжир Марокко. СлугаВ», 1900, Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк В«Посуд на столВ», 1900, Ермтаж, Санкт-Петербург). «Танець» «Музика» – найвищ злети геня Матсса. Якщо поверхню ншихматиссовских картин може бути сухий корм одномантною, це свдчить щодо нехтуванн матералу живопису, немислимому з значно художника, та про свордною страху насильства над матералом. Вхд в Казбу – малиновий, блакитний, зелений, блдо-рожевий.
У процес створення ескзв Матсс почав використовувати технку вирзок з кольорового паперу («декупаж»), якй широко користувався надал (наприклад, в сер «Джаз», 1944-47, вдтворено згодом у лтографях). Одню з великих робт художника стали оформлення втраж домнкансько Капели чоток в Вансе (1951). Навчався в Париж – в академ Жюлана (З 1891) у А. В. Бугро, у Школ декоративних мистецтв (з 1893) в Школ витончених мистецтв (1895-99) у Г. Моро копював твори старих французьких голландських майстрв. У пластиц, як в графц, вн вважав за краще працювати серями (наприклад, чотири варанти рельфу «стоть спиною до глядача», 1930-40, Центр сучасного мистецтва мен Ж. Помпду, Париж). Шматок натури сприйнятливою художником начебто вдразу перетворються до гри декоративних плям штрихв у свой, проте, зовсм не вд принижуться життвсть, скорш гостро пдкреслються. Усе бльше пише схдних пейзажв портретв— «Арабська кавярня», «Вид з вкна», «Портрет дружини художника».
З аркушв, попередньо забарвлених гуашшю, маестро власноручно вирзав ножицями постат чи шматки фону, як потм (з малюнка, позначеному вугллям) прикрплювалися до основи булавками. Стравнського пише цикл Одалски в наслдування Ренуару. У графц Матсса арабеск поднуться з тонкою передачею чуттво чарвност натури.
Создавая картину, он забывал обо всем на свете. Картину не поняли и высмеяли, называли художника создающим декадентствующий хлам ит. д. Вдомий мистецтвознавецьМ. А дал все оскльки спецально при цьому замовлення автор не придумав розробив оригнальну технкудекупажа (що у переклад з французько означа "вирзати"). У 1904 роц пише свй перший шедевр: «Розкш, спокй насолода». Прагнучи до найвищо виразност, Матсс все бльше вддаляться вд натури, вд буквального вдтворення руху, вдаться до сильно деформац, порушу пропорц фгур, посилюючи експресю жеств. Отримавши диплом юриста, працював адвокатом (1889-1891).
Творчост Матсса загалом притаманний ряд спльних рис. З ншого боку, в 10-х роках вн хоче неодмнно зберегти чистоту кольору. 1901-1904 роки – перод нтенсивних творчих пошукв, початок посилених занять скульптурою.
Ось справжн велике мистецтво. О живописи Матисса говорят, что она музыкальна. Виставляться дуже часто— у Берлн, Нью-Йорку, Нцц (1914—1919), Санкт-Петербурз, Париж, Мадрид. нод зажив верствами рзно щльност (наприклад, в Двчин з тюльпанами), висуваючи вперед один колр на шкоду ншому. Надамо слово самому художнику: У мому картин Музика небо написано прекрасним синм кольором, самим синм з синх, площину забарвлена кольором настльки насиченим, що цлком проявляться синьо, дея совершенно синяви для дерев узята чиста зелень, для тл — дзвнка кновар.
Слуга», 1900, Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк «Посуда на стол», 1900, Ермтаж, Санкт-Петербург). В дальнейшем цветовая энергия возрастает, появляется интерес к экспрессии (любимое слово Матисса), красочным ореолам, колористической проработке внутри живописной композиции. Помер Матсс 3 листопада 1954 року в Смье, поблизу Нцци. МАТСС, АНРИ (Matisse, Henri) (1869-1954), видатний французький художник.
Вдповдаючи на питання про сво враження вд всього побаченого в Рос, вн говорив: «Я бачив учора колекцю старих кон. – В обох пейзажах Матсс ще не до кнця звльняться вд впливв. «Колр д тим сильней, чим вн простше», – писав пзнше Матс у «Замтках живописця» (1908). Танець II Фрмовою рисою його картин того часу прийом розширення внутршнього простору полотна. В знаменитому паризькому оснньому Салон 1905, разом з своми новими друзями вн виставля ряд робт, серед них В«Жнку в зеленому капелюсВ». Скажем, в картине «Роскошь, покой и сладострастие» стиль модерн сочетается с точечной, характерной для пуантилизма, манерой письма.
Доминика и Девы Марии. СлугаВ», 1900, Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк В«Посуд на столВ», 1900, Ермтаж, Санкт-Петербург). В «Музыке» даны фигуры артистов играющих на различных инструментах.
1902, Ермтаж, Санкт-Петербург). Росянин просто збожеволв вд вашо картини. Працюючи чистим кольором, Матсс хоче, як кожен художникь, уникнути одномантност — антитези живописнсть, але завжди це йому вдасться, деяким його речам властива монотоннсть (панно Музика). У 1930 де на Тат, працю над двома варантами декоративних панно для фонду Барнеса в Мерон (Фладельфя), як повинн були бути помщен над високими вкнами головного виставкового залу. Серед подорожей Матсса— мандри в Нмеччину, спаню, Алжир, Марокко, Росйську мперю.
А предыдущий, «бракованный», художник успел закончить, в 1936 году уступив работу за скромное вознаграждение Музею современного искусства в Париже. У цих конах, як мстичний квтка, розкриваться душа художникв, як писали х. у них нам потрбно вчитися розумнню мистецтва. О нем как о крайне интересном явлении заговорили после осеннего Салона 1905 года. нш панно, виконан за ескзами майстра, помщен в нтерр художник вкрай скупий на детал, неспокйн чорн лн драматично оповдають про Страшний Суд (захдна стна капели) поруч з ввтарем зображення самого Домнка. При этом он продолжал заниматься юриспруденцией.
Що Матс зробив. 1902, Ермтаж, Санкт-Петербург). У перод перших пошукв клька млявий приблизний (Обдню стл), його малюнок ста поступово дедал бльше гострим й виразним. А. Морозову, Матсс придбав будинок з садом в паризькому передмст сс-ле-Мулно.
Говорячи про вдтнки, Матсс, звичайно, ма на уваз не градац насиченост тону – разбеляя, як також можлив при користуванн чистим кольором (у талйських росйських примтивв). «Фовзм» – типовий тому приклад. Вн не встиг ще розтратити спека сво душ».
Необхдно було знайти щось обднуюче живу натуру прийоми зображення. Одним из таких исключений был знаменитый художник Анри Матисс. У свому знаменитому паризькому оснньому Салон 1905, разом з новими друзями вн виставля низку робт, у тому числ «Жнку в зелено капелюс».
Еще одна интересная подробность: в процессе работы над «Парижским танцем» Анри Матиссу приходилось бывать в Москве, где, наряду с поэтом Валерием Брюсовым и художником Валентином Серовым, открывшими Матиссу красоту русских икон, от которых французский художник пришел в восторг, он познакомился с Лидией Аелекторской. Вн почина копювати в Лувр старих голландських французьких майстрв, уважно вивча творчсть постмпресонств, вдчуваючи великий вплив живопису Сезанна, намагаться освоти «точкову» технку пуантилистов. Випробував впливнеоимпрессионизма (переважно П. Сньяка), П. Гогена, мистецтва арабського Сходу, певною мрою – давньорусько конопису (одню з перших у кранах оцнив художн достонства в 1911 вдвдав Москву).
Пошуки безпосереднього передання вдчуттв за допомогою нтенсивного кольору, спрощеного малюнка площинного зображення вдбилися в творах, представлених м на виставц «диких» (фовств) на Оснньому Салон 1905. Композицйне ршення нарочито плоскостно, декоративно. Впервые картины с использованием такого метода были созданы Полем Синьяком и Жоржем Сера. Тернера А. Матсс почина використовувати бльш насичен фарби, вддаючи перевагу свтлим кольорам (В«Булонський лсВ», ок. Випробував вплив неомпресонзму (головним чином П. Сньяка), П. Гогена, мистецтва арабського Сходу, певною мрою – давньоруського конопису (одним з перших на Заход оцнив художн гдност в 1911 вдвдав Москву). Дивовижний поетичний свт поста перед глядачем на полотн Матсса «Червон рибки».
Вн переносить в монументальний живопис прийоми графки. Великий вплив на нього справила мистецтво П. Сезанна (В«Оголена натура.
Ця остання робота Матсса, якй вн надавав великого значення, – синтез багатьох попереднх його шукань. Оригнальну сламську архтектуру витвори мистецтва вн спостергатиме в Алжир Марокко. Вн переносить в монументальну живопис прийоми графки. – Вн клька його товаришв готувалися здивувати публку новим явищем у живопис – «фовзмом». У картин «Червон рибки» (1911, Музей образотворчих мистецтв, Москва), використовуючи прийоми елпсоподбно зворотно перспектив, перекличку тонв контраст зеленого червоного, Матсс створю ефект кружляння рибок в склянй посудин. У 1907 роц Матсс подорожу по тал (Венеця, Падуя, Флоренця, Сна).
Главою свого кружка вони вдразу ж обирають Матса. Оригнальну сламську архтектуру витвори мистецтва вн спостергатиме в Алжир Марокко. Диксть, яку вн стверджу, – це ознака здоровя, пристраст, молодост морально чистоти». Олйн фарби нанесен тонкими прозорими шарами, крзь як костюм близна полотна, що в цлому створю вдчуття живо присутност блакит неба, синяви моря, свжост зелен букетв фолетових червоних квтв, стоять на пдвконн. У 1921 роц художник переселяться до Нцци, де створю знамениту серю «Одалски». В 1892 году Матисс принимает решение посвятить себя живописи.
Первсна диксть людства приверта його (художника) як джерело оновлення. Другие панно исполненные по эскизам мастера, помещены в интерьере художник крайне скуп на детали, беспокойные черные, линии драматично повествуют о Страшном Суде (западная стена капеллы) рядом с алтарем – изображение самого Доминика. В искусстве фовизма ему помогли не только европейские формы живописи, но и скульптура Африки (которая, кстати, послужил и началом становления кубизма), японская ксилография, арабское декоративное искусство. Анри Матисс (Henri Matisse) – выдающийся французский художник, лидер течения фовистов – известен своей мастерской передачей в цвете изысканных эмоций и чувств.
Вн не встиг ще розтратити спека сво душ». У 1908—1912 роках Матсс, користуючись майже чистим кольором (в рдксних речах зажив переходами, змшаними тонами), буду сво картини на з трьох основних тонах. Стравнського «Соловей» (хореографя Л. Мясна, постановка С. Дяглва). Вхд у Казба – малиновий, блакитний, зелений, блдо-рожевий. Слова ц виявилися пророчими.
Незважаючи на опр батька, Анр записався в школу малюнка в мст Тур, де готували креслярв для роботи у сфер текстильно промисловост. У панно «Танець» (1910, Ермтаж) представлений екстатичний танець, навяний враженнями вд росйських сезонв С. Дяглва, виступв Айседори Дункан грецького вазового живопису. Занятия живописью требуют времени и денег. Было много свободного времени, Анри сделал рисунок, другой и. работа увлекла его. Вн порива з нальотом свтськост, знженост, створюючи монументальн полотна: Рожева оголена жнка, Сон, Натюрморт з раковиною (1940), Натюрморт з устрицями – одне з найбльш сконих його створнь. Написанные небрежными мазками, эти картины создавали радостное, но обманчивое впечатление – будто бы они написаны легко, с первого раза, как результат счастливого и беспечного вдохновения.
Окончательный вариант был одобрен клиентом и успешно отбыл за океан. У 1948-53 за замовленням домнканського ордену працю над спорудженням декорацю «Капели чоток» у Вансе. Калтна. «Фовзм був для мене випробуванням коштв», – писав вн. У процес створення ескзв Матисс почав використовувати технку вирзок з кольорового паперу («декупаж»), якою широко користувався надал (наприклад, у сер «Джаз», 1944-47, вдтворено згодом у лтографях). Ця вбраця зовсм незначна, це вдчуття промжних вдтнкв минуще. У т дн художник був настльки засмучений, що навть думав вдмовитися вд малярства.
Псля знайомства з творчстю мпресонств, постмпресонств та англйського живописця Дж. Це дозволя пдсилити враження руху. Цього мотиву немов вторять квтуч кущ навколо столика, плавний контур плетеного крсла. Вдбушевали пристраст по Моне, Сислею, Псарро, Едуару Мане, Берт Морзо, Ренуару.
Його вважали «недотепним наслдувачем» останнх, оскльки молодому живописцев не вистачало навть мпресонстсько уваги до деталей, що проступають як би крзь завсу вдчуття. Отримавши диплом юриста, працював адвокатом (1889-1891). Учился у Париж – в академЖюлиана (з 1891) у А. У. Бугро, в Школ декоративних мистецтв (з 1893) й у Школ образотворчого мистецтва (1895-99) у Р. Моро копював твори старих французьких голландських майстрв. Первая персональная выставка Анри Матисса состоялась в 1904 году у А. Воллара.
Говорячи про вдтнках, Матсс, звсно, ма на уваз не градац насиченост тону —разбели, як теж можлив при користуванн чистим кольором (у талйських росян примтивв). Ибо экспрессия зависит от цветовой поверхности, охватываемой зрителем в ее целом». Остання робота Матсса – оформлення нтерaposру (зокрема втраж) "Капелли чоток" вВансе, бля Нцци (1953).
Розглядаючи творчсть Матсса, не можна не згадати про новий напрямок живопису, родоначальником якого став цей художник. Сам Матсс вважав згодом, що в новй манер вн почав працювати в 1898 роц. Таким образом, в конце концов, он приходит к фовизму.
Матсс намагаться пдвести пдсумок свом вдкриттям, поднуючи декоративнсть, барвистсть з точним малюнком (панно Танець, 1932). Правда, после окончания лицея Сен-Квентин Матиссу все-таки пришлось изучать право в Париже. Так це зрозумло – перш серйозн картини Анр почав писати лише в 1890 р. (тобто трьома роками ранше), до того ж Матс знаходився пд очевидним впливом мпресонств. Представники Осннього салону, бажаючи протиставити себе публц критиц, прийняли прзвисько «фовств», «дикунв». Вхд уКазбу — малиновий, блакитний, зелений, блдо-рожевий. Типов приклади – «Музика», написана в 1939 роц, «Румунська блуза», створена в 1940 роц. Проте, його вважають одн з найбльш смливих новаторських робт цього митця.
Отримавши диплом юриста, працював адвокатом (1889-1891). У знаменитому паризькому оснньому Салон 1905, разом з своми новими друзями вн виставля ряд робт, серед них В«Жнку в зеленому капелюсВ». В 1904 году Анри Матисс пробует себя в дивизионизме и пуантилизме. У картин «Червон рибки» (1911, Музей образотворчих мистецтв, Москва), використовуючи прийоми еллипсообразной зворотно перспектив, переклик тонв контраст зеленого й червоного, Матисс створю ефект крутння рибок у склянй посудин. Паризький танець" виникМатиссом на сьомому десятку рокв. 1902, ГМИИ, Москва В«Люксембурзький садВ», ок.
Однак на вдмну вд «точкових» множинних ударв пензлем Сньяка, Анр Матс працю, використовуючи ясно помтн, могутн, як би недотепн, але мазки, що скряться життям, (виника ще один термн, звязаний з мям Матса, – «дивзонзм» (вд лат. Рыбка и палитра обозначают скрытую связь с работой «Арлекин» Пикассо интерпретируемый как автопортрет. 1902, ДМОМ, Москва «Люксембургский сад», прибл. Растет семья: на рубеже двух веков у художника рождаются сыновья – Жан и Пьер. Самая ранняя, не оконченная версия, по сути, является подготовительным этюдом.
Тут деться, очевидно, необхднсть запровадити перехдн тону, чого Матсс прийшов згодом. До скульптур Матсс поводився з початку 1900-х рокв, але часто у 20-30-х роках (рельф "Обнаженная жноча постать з спини", бронза, 1930, Художнй музей, Цюрх). У наступному, 1905 р., у Париж вдбувся Осннй салон.
Що ж Матс. На грош, зароблен вд продажу свох полотен росйським колекцонерам – Щукн та. Матсс вдмовляться вд екзотики Сходу.
Утм, натюрморти пейзаж раннього Матса являють собою, скорше, яксь загальн варац на тему «мпресонзм у живопис» – накше кажучи, вн немов копю по-свому усх вдомих у той час художникв-мпресонств, запозичаючи зводячи водино характерн риси хньо творчост. На грош, зароблен вд продажу свох полотен росйським колекцонерам – Щукно та. А. Насамперед, вкрай пдкресленими колрними контрастами.
До 1906 завершу роботу над композицю В«Радсть життяВ», сюжет яко навяний поемою В«Псляобднй вдпочинок фавнаВ» С. Малларме: у сюжет поднуються мотиви пасторал вакханал. Втм, ряд речей 1912 написаний гладкою, одномантною фактурою. Як вказу «сторя мистецтв»: «В 30-40 роки вдбуваться новий пдйом, повернення до фовистам х пошукв. Тем не менее, работа считается одной из самых смелых и новаторских. Особливе значення ма прийом незакнченост деталей, особливо добре помтний в марокканця, Гр в мяч та нших речах колр в тих мсцях, як художник хотв заглушити, не береться бльш тьмяним, але залишаться чисте полотно (що нод робиться для виявлення свтла), або деталь залишаться недорсованной (по бльшй частин руки, ноги та н. ) Матсс обмежуться матовою, рдко живописом не придля особливо ввуваги питанням фактури.
Основний мотив твору – рух по колу. Действительно, за редким исключением в его картинах не увидишь невзрачных будничных мотивов. У графку Матсса арабеск поднуться з тонкою передачею чуттвого чарвност натури. Панно «Парижский танец» было задумано Матиссом на склоне лет.
Тогда же он знакомится со своей главной музой – Лидией Делекторской, отношения с которой становятся причиной развода с мадам Матисс. Вн переконаний, що художник, вдступаючи вд натури, «домагаться бльшо краси велич». У зимов мсяц з 1911 по 1913 художник вдвду Танжер (Марокко), створю марокканський триптих «Вид з вкна у Танжер», «Зора на терас» «Вхд у Казба» (1912, там же), придбан.
Напевно, Матсс зробив би непогану карру в юриспруденц, якби не випадок. Втм, ряд речей 1912 року написано гладкою, одномантною фактурою. за контрастом плоско дана поверхня садового столика. Неймоврно, але факт: як такими «фовстськими» добутками художника можна вважати лише три-чотири картини (найбльш вдома з них – «Дама на терас», (1905).
нод вн користуться шарами рзно щльност (наприклад, в Двчин з тюльпанами), висуваючи попереду один колр на шкоду ншому. 1901 год можно назвать годом становления художника. Якими засобами сяга Матсс настльки сильного колрного впливу. С 1918 года художник почти безвыездно живет в Ницце изредка навещая в Париж. У графц Матссаарабеск узгоджуться з тонко передачею почуттвого чарвност натури.
Матсс отримав вд нього велик замовлення. У 23 роки вн де в Париж для навчання. Последний предрекает ему блестящее будущее и одним из первых отмечает новаторство молодого художника, выражающееся в смелых сочетаниях разных цветов.
У 1892 прихав до Парижа, де навчався в Академ Жюлиана, а пзнше у Гюстава Моро. Примром, колосальний натюрморт, над котрим Матсс уже щосили працю який буде дивовижним.
Тут важливо розкрити значення слв Матсса про взамодю чистих тонв. Картины из щукинской коллекции, «отрезанные» войной от остального мира, после революции были конфискованы государством, всю середину XX века пролежали взаперти в советских подвалах и увидели свет лишь после смерти Сталина (и самого Матисса).
Сегодня «Парижский танец» справедливо считается жемчужиной коллекции этого музея – неслучайно для экспонирования гигантского полотна был выстроен специальный зал. У 1905-07 лдер фовзму. Серед подорожей Матсса – мандри в Нмеччину, спаню, Алжир, Марокко, Росйську мперю. Пд впливом живопису О. Ренуара, з яким Матсс знайомиться в Нцц, вн захоплються зображенням натурниць в легких шатах (цикл «одалсок») цкавиться майстрами рококо.
Усдержанно-суровой манер робт Матсса 2- половини 10-х рокв помтно вплив кубзму ("Урок музики", 1916-17, Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк) твори 20-х, навпаки, вдрзняються життво безпосереднстю мотивв, колористичним рзноманттям, мaposякстю листи (серя "Одалски"). У 1908-1912 роках Матсс, користуючись майже виключно чистим кольором (в рдксних речах вн користуться переходами, змшаними тонами), буду сво картини на трьох основних тонах. p У 1905-07 лдер фовзму. До 1906 завершу роботу над композицю В«Радсть життяВ», сюжет яко навяний поемою В«Псляобднй вдпочинок фавнаВ» С. Малларме: в сюжет поднуються мотиви пасторал вакханал. Виставляться дуже часто – у Берлн, Нью-Йорку, Нцц (1914 – 1919), Санкт-Петербурз, Париж, Мадрид. Художник почина пошук оголених колрних сполучень, гру колрними плямами, грубими розмитими, але одночасно насиченими яскравими, зовсм ншими, нж в мпресонств.
Дата создания: 1905 Дивизионизм был характерен для стиля неоимпрессионизма и представляет собой подход, при котором происходит разделение цветов на точки, пятна или мазки, которые «смешиваются» на расстоянии, составляя полную картину. Вплинув нею справила мистецтво П. Сезанна («Оголена натура. Народився 31 грудня 1869 р Ле-Като на пвноч Франц.
Морозову, Матсс придбав будинок з садом у паризькому передмст сс-ле-Мулно. Це дозволя пдсилити враження руху. Вн брав вд нього лише декоративну складову, яку використовував у свох картинах (арабськ килими, арабський одяг, керамка тощо).
У картинах все бльше зявляться асиметр. Для дягилевських постановок робить ескзи декорацй балету «Червоне чорне» на музику Д. Шостаковича. Колорит картин становится мрачным, а рисунок – почти схематичным. У 1912 роц Матсс де в Марокко, де проводить дв зими. Композицйний центр видлений не тльки обсягом, але й кольором: яскраво-червон рибки колрним фокусом, притяга глядацький погляд.
Тут мова йде, очевидно, про необхднсть ввести перехдн тони, до чого Матсс прийшов згодом. Это уже не интимная живопись, она приобретает космическое звучание. Впервые он попробовал себя в живописи, находясь в больнице, куда попал с аппендицитом.
Майстерно передан ефекти блакитних тней заслплюючих променв сонця. Як вказу «сторя мистецтв»: «В 30-40 роки вдбуваться новий пдйом, повернення до фовств х пошукв. На ньому виставили сво в витвори художники, як основним принципом кольору обрали «розкрпачення, ».
Згодом вн зявиться на Тат добереться до Америки. Якими засобами досяга Матсс настльки сильного колрного впливу. Усе бльше пише схдних пейзажв портретв — «Арабська кавярня», «Вид з вкна», «Портрет дружини художника». Його майстернсть ясно проявляться у будь-якому з його живих, рвучких начеркв з натурниць. Фарби сильно розбавлен, пейзаж з видом на бухту на горизонт здаться трохи зворушеним нжною аквареллю.
Великий вплив на нього справила мистецтво П. Сезанна (В«Оголена натура. Багато плдно працю з пластикою, продовжуючи традиц А. Бар, О. Родена, Е. Дега А. Е. Бурделя.
Перед Другою свтовою вйною Матсс люстру книги, що випускаються малими тиражами (гравюра або лтографя). В останньому вн мандрував двч у 1912 та 1913 роках. Щукн замовля художнику три декоративних панно для власного будинку в Москв.
У 1920 роц художник створю ескзи костюмв декорацй для балету Соловей. Перед Другою свтовою вйною Матисс люстру книги, що випускаються малими тиражами (гравюра або лтографя). Згодом вн зявиться на Тат добереться до Америки. У 1920 викону ескзи декорацй костюмв для балету.
Знову прихавши в Париж, вн почина вчитися спочатку в Академ Жюлиана, потм у вечрнй школ декоративних мистецтв, де був помчений запрошений без конкурсу в Школу образотворчих мистецтв Гюстава Моро, пророчо предсказавшим Матиссу: «Вам належить спростити живопис». Навть сам консервативн критики прийняли цей плин, як дансть. Перш за все, вкрай пдкресленими колрними контрастами. У свох добутках вони постаралися максимально виразити колр, насолоджувалися «божевллям», «буйством» кольору. Можливо – десяток статей у щоденних паризьких газетах за 1905 р., не бльш.
Картина «Роскошь, Спокойствие и Наслаждение» является наиболее известным трудом Матисса в неоимпрессионизме, однако год спустя художник отказывается от этого стиля и становится пионером фовизма. Необхдно було знайти щось обдну живу натуру та прийоми зображення. Починаюч художники, зрозумло, в усьому прагнули наслдувати недавнх «бунтарв» – отже, копювали хню манеру листа. Трет панно – «Купання, або медитаця» – залишилося лише в начерках. Вдразу характеристика Вокселя була пдхоплена пресою: зявився термн «фовзм».
Перш за все, вкрай пдкресленими колрними контрастами. У графку Матсса арабески поднуться з тонкою передачею чуттвого чарвност натури. Матсс вдмовляться вд екзотики Сходу. дйсно, ритм «Танцю» владно захоплю все стота глядача.
Дв зими, проведен художником у Марокко (1912 1913), збагатили його знанням схдних мотивв, а довге життя на Рвр сприяло розвитку яскраво палтри. Росянин вже тепер заплатив за картину «Гра у кул». Попри те, що робота прекрасна, Матсс нею незадоволений не плану вддавати». Наприкнц XIX в. французька публка вже змирилась з мпресонзмом. Навчався в Париж – в академ Жюлана (З 1891) у А. В. Бугро, у Школ декоративних мистецтв (з 1893) в Школ витончених мистецтв (1895-99) у Г. Моро копював твори старих французьких голландських майстрв. Твори ц, произведшие скандальний фурор, поклали початок фовзму.
З 1890 по 1902 р. вн щорчно створював клька картин, близьких за духом мпресонстам. Особливого значення ма прийом незакнченост деталей, добре помтний в Марокканце, Гр у мaposяч та нших речах колр там, як художник хотв заглушити, не береться бльш тьмяним, але залишаться чистий полотно (нод робиться виявлення свтла), чи деталь залишатьсянедорисованной (по бльшу частину руки, ноги та нших. ). Адже саме Гюстав визначив головний принцип ус наступно творчост Матса, сказавши якось у 1895 р. : «Вам належить спростити живопис». Радсн вдверт фарби картини.
Матисс и Пикассо были близкими друзьями, но также и вечными соперниками. Изначально Матисс набросал автопортрет, с палитрой в руке, подобно Полю Сезанну. Псля Першо свтово вйни Матсс переважно живе в Нцц.
Матас намагаться пдвести пдсумок свом вдкриттям, поднуючи декоративнсть, мальовничсть з точним малюнком (панно Танець, 1932). Я щасливий, що я нарешт потрапив до Рос. Згодом вн зявиться на Тат добереться до Америки. Ця вбраця занадто незначна, вдчуття промжних вдтнкв минуще.
Матсс обмежуться матовй, рдко живописом придля особливо уваги питанням фактури. всюди, як рзнокольоров лампочки, спалахують плями-фрукти. Випробував вплив неомпресонзму (головним чином П. Синьяка), П. Гогена, мистецтва арабського Сходу, певною мрою – давньоруського конопису (одним з перших на Заход оцнив художн гдност в 1911 вдвдав Москву). Вн брав вд нього лише декоративну складову, яку використовував у свох картинах (арабськ килими, арабський одяг, керамка тощо). З мткою точнстю вдображен пучеглаз рибки.
В останньому вн мандрував двч у 1912 та 1913 роках. В работе «Танец» (1910) представлена экстатическая пляска, навеянная впечатлениями от русских сезонов Сергея Дягилева, выступлений Айседоры Аункан и греческой вазовой живописи. якби Матс не пдняв «з гордстю» прапр фовзму восени 1905 р., хто зна, – яка доля була б уготована цьому плину. Я закоханий в х зворушливу простоту, яка для мене ближче дорожче картин Фра Анджелко.
Переважають жноч фгури в святкових сукнях, як позують художнику в крслах, на тл килимв, поряд з квтами в вазах пальмами (Жовте плаття шотландка, Королвський тютюн, Вдпочинок танцвниц)». «fauve»). Радостные, яркие краски возвращаются в его живопись не скоро.
Специально для этого заказа автор придумал и разработал оригинальную технику – декупаж (в переводе с французского – «вырезание»). Тема панно – танець. Там же вн захоплються малюванням нтеррв, застосову шматки розфарбовано паперу для вибудовування художнього ефекту. Я чекаю багато вд росйського мистецтва, тому що я вдчуваю, що в душ росйського народу збергаються незлченн багатства росйський народ ще молодий. Виставляться дуже часто — у Берлн, Нью-Йорку, Нцц (1914—1919), Санкт-Петербурз, Париж, Мадрид. Тут розкрити значення слв Матсса про взамод чистих тонв. У Матсса вони вже готов.
А. Морозовим. На наступний рк Матсс захоплються декором в мусульманськй традиц. Так натюрморти «Пляшка шидама» (1896), «Десерт» (1897), «Фрукти кавник» (1898), «Посуд фрукти» (1901). «division» -«подл»).
У 1905 роц вн виставля сво роботи в Париж в «Оснньому салон». Подбно численномупазлу, картина збиралася з окремих фрагментв. Композицйне ршення нарочито плоскостно, декоративно. Результат був наступним: мя Матса знали, але вузькому кол адептв живопису. При цьому вн продовжував займатися юриспруденцю.
Цветовые контрасты резко выделены и подчеркнуты. Сам Матсс вважав згодом, що в новй манер вн почав працювати в 1898 роц. Форми гранично узагальнюються втрачають свою обмнсть. В настоящее время существует в двух версиях.
Но из всякого правила обязательно должны быть исключения, лишь подтверждающие это правило. Матсс працював у рзних жанрах видах мистецтва використовував рзномантн технки. Вн порива з нальотом свтськост, знженост, створюючи монументальн полотна: Рожева оголена жнка, Сон, Натюрморт з раковиною (1940), Натюрморт з устрицями – одне з найдосконалших його створень.
У 1892 роц Матсс прийма ршення присвятити себе живопису. 1902, ГМИИ, Москва В«Люксембурзький садВ», ок. Я щасливий, що я нарешт потрапив у Росю. В кнц життя полотна Матсса знову стають насиченими кольорами, вн придля увагу опрацюванню кордонв свтла й темряви, внутршнх просторв полотна зовншнх: «Червоний нтерр, натюрморт на синьому стол», «гипетський завса». Помер Матсс в Смье поблизу Нцци 3 листопада 1954.
В многочисленных композициях этого периода, среди которых наиболее известны «Персидское платье», «Музыка» (1939), «Румынская блуза» (1940), художник снова утверждает принципы «чистой живописи». Мова йде про фовзм. У картинах все бльше зявляться асиметр. Ось справжн велике мистецтво.
1901-1904 роки – перод нтенсивних творчих пошукв, початок посилених занять скульптурою. У майстерн Анр Матсса зявляються учн з рзних кран. Твори ц, произведшие скандальний фурор, поклали початок фовзму. Його приваблюють лнйний орнамент, яскравсть кольорв загадка Сходу. Однак це не завадило фахвцям розглядати твори цього пероду як невдмну частину фовзму.
У 40- роки Матсс часто вдаться до технки аплкацй з кольорового папери (серя "Джаз", 1944-47). Две зимы, проведенные художником в Марокко (1912 и 1913 годы), еще сильнее обогатили его знанием восточных мотивов, а долгая жизнь на Ривьере способствовала развитию яркой палитры. Наверное, Матисс сделал бы неплохую карьеру в юриспруденции, если бы не случай. 1902, Ермтаж, Санкт-Петербург).
Як це часто бувало в захдновропейському мистецтв XIX-XX вв., фовзм виявився черговою грою. Я закоханий в х зворушливу простоту, яка для мене ближче дорожче картин Фра Анджелко.
Вот что говорит сам художник: «В моей картине «Музыка» небо написано прекрасным синим цветом, самым синим из синих, плоскость окрашена цветом настолько насыщенным, что полностью проявляется синева идея совершенной синевы для деревьев взята чистая зелень, для человеческих тел – звонкая киноварь. Якими засобами досяга Матсс настльки сильного колрного впливу. Помер Матсс вСимье бля Нцци 3 листопада 1954. 3 листопада 1954 року в вц 84 рокв художник помер недалеко вд Нцци в мстечку Симез.
Свтло пану в чудовому полотн Вдкрите вкно з видом на бухту в Танжер. Це безсумнвний прогалину у творчост, якщо зставити його довголтню уперту роботу над колрними контрастами, свого роду наукову працю дослдження психофзично реакцю той чи нший контраст кольору. Потрапивши на виставку, критик Воксель був так вражений побаченим, що охарактеризував новий живопис глузливим словом «дика» (фр.
У «Музиц» Матсс представля зольован фгури, що спвають у танку на рзних нструментах. Перед тем, как отправить картину заказчику, он выставил её в Осеннем Салоне в Париже. Подобно гигантскому пазлу, картина собиралась из отдельных фрагментов. Эта красивая женщина изображена на многих полотнах мастера наиболее известные работы – «Женщина в шляпе» и «Портрет жены». У 30-40 роки Матсс хба що пдсумову вдкриття попереднх перодв, поднуючи пошуки вльно декоративност часу фовзму заналитически-четким побудовою композиц (фриз у музеБарнеса "Танець", 1931-32, Мерон, штат Фладельфя, США), з тонконюансированним колрною стром ("Глка сливового дерева", 1948, приватне збрання, Нью-Йорк). Художник продолжает творить и в самое трудное для него время. В последние годы Анри больше работает как иллюстратор, увлекается коллажами.
Свтло пану в чудовому полотн Вдкрите вкно з видом на бухту в Танжер. «Парижский танец» известен в трех вариантах. Переважають жноч фгури у святкових сукнях, як позують художников в крслах, на тл килимв, поруч з квтами у вазах пальмами (Жовте плаття шотландка, Королвський тютюн, Вдпочинок танцвниц)». Результатом цих поздок стали картини, наповнен незвичайними фарбами високим контрастом свтла, наприклад: «Бербер».
Вн явно не вдповдав необхдним стандартам Школи. У зимов мсяц з 1911 по 1913 художник вдвду Танжер (Марокко), створю марокканський триптих «Вид з вкна в Танжер», «Зора на терас» «Вхд у казба» (1912, там же), придбан Й. Тема панно – танець. Анри Матисс родился на севере Франции в 1869 году в семье преуспевающего торговца зерном. До 1906 завершу роботу над композицю «Радсть життя», сюжет яко навяний поемою «Послеобеденний вдпочинок фавна» З. Малларме: в сюжет поднуються мотиви пасторал вакханал.
Для дягилевских постановок робить ескзи декорацй балету «Червоне й чорне» на музику Д. Шостаковича. Виставка користуться великою популярнстю, критики прозвали Матсса художникв, з якими вн органзував виставку, «Fauws» – «Дик». Наверное, одна из самых знаменитых его картин является Танец. У 1893 р. учень адвоката Анр Матс прийшов у паризьку «Ecole des Beaux Arts» з намром присвятити себе живопису. Для ц виставки Матсс написав клька робт, включаючи знамените полотно Жнка в зеленому капелюс. Псля знайомства з творчстю мпресонств, постмпресонств та англйського живописця Дж.
Скатертину, непомтно переходить в стну, гранично червона, а арабески пронизливо син. Тернера А. Матсс почина використовувати бльш насичен фарби, вддаючи перевагу свтлим кольорам (В«Булонський лсВ», ок. У 1908-1912 роках Матсс, користуючись майже виключно чистим кольором (у рдких речах вн користуться переходами, змшаними тонами), буду сво картини на трьох основних тонах. Сво творч знахдки, зроблен протягом 1902-04 р., художник називав «пдготовкою».
Стиль його живопису помтно спрощуться малюнок як основа композиц виявляться все чткше («Румунська блуза», 1940, Центр сучасного мистецтва м. Ж. Помпду). У «Нотатках живописця» (1908) вн формулю сво художн принципи, говорить про необхднсть «емоцй за рахунок простих засобв». За перод офцйного снування фовзма (з 1905 по1907 вдповдно) Матс не створив або значних, що запамятовуються картин, якими багато його творчсть наступного рокв.
Марков Дерен, Руо, Ван Донген Вламнк на клька рокв захоплюються цю грою. А зелен, червон, синьо-фолетов дерева, написан великими мазками, викликають асоцац з Гогеном. Вернувшись в Париж, он установил чашу с такой рыбкой в своей мастерской.
Псля знайомства ма з доробком мпресонств, постимпрессионистов англйського живописця Дж. Тернера А. Матсс почина використовувати бльш насичен фарби, вддаючи перевагу свтлим квтам («Булонський лс», прибл. Емоцйний вплив його живопису досягаться передусм граничною насиченстю колрно гами, музикальнстю лнйних ритмв, створюють ефект внутршнього руху форм, нарешт, повносоподчиненностью всх компонентв картини, навщо предмет часом перетворються на свого родуарабеск, згусток чистого кольору ("Червон риби", 1911 "Натюрморт з раковиною", 1940 обидв роботи – у музе образотворчих мистецтв мен А. З. Пушкна). Усе бльше пише схдних пейзажв портретв – «Арабська кавярня», «Вид з вкна», «Портрет дружини художника». Технологя ця передбачала швидку замну одного шматка в нший. Третье панно – «Купание или Медитация» – осталось лишь в набросках.
Про нього як про вкрай цкаве явище заговорили псля осннього Салону 1905 року. У 1905-07 лдер фовзму. З ншого боку, в 10-х року вн хоче неодмнно зберегти чистоту кольору. Серед подорожей Матсса — мандри в Нмеччину, спаню, Алжир, Марокко, Росйську мперю. У 1908 роц С. Анр Матсс Анр Матсс народився 31 грудня 1869 року в Ле-Като у Франц.
У ц роки вн також працю над втражами каплиц Рожевого Внця в Ванс, спонсором будвництва яко був вн сам. Хотя, согласно традиции именно Анри (как старший сын) должен был стать во главе семейного бизнеса, по окончании лицея Анри Мартен в Сен-Кантене он отправился в столицу, чтобы изучать юриспруденцию в известной Школе юридических наук. Згодом вн згадував Моро з любовю вдданстю, як дйсного Вчителя. Одна картина висит в Эрмитаже в Санкт-Петербурге (самая известная) вторая в Нью-Йорке в Музее современного искусства.
Працюючи чистим кольором, Матсс хоче, як всякий художникь, уникнути одномантност – антитези мальовничост, але не завжди це йому вдасться, деяким його речам властива монотоннсть (панно Музика).