У 1909—1912 рр. В лютому 1904 року було затверджено статут вдкрито першу виставку. Примирившись з ним отримавши деяку суму грошей на дорогу, Мурашкопохав доПетербурга.
Сам вн не вважав завершеними сво пошуки. Эта небольшая семья (написанная с конкретных крестьян) выступает у Мурашко носителем житейской мудрости многих поколений. Те саме радив дядько, який ревниво стежив за успхами племнника. Талановитих неповторних.
«Був такий. » Олександр Олександрович Мурашко народився, навчався, вирс у Кив. Його геро – це знайом, друз, родич, хн дти. Член Нового товарищества художников (с 1904) и Товарищества художников-передвижников (с 1916).
А ншому професору ноги не показав». На Першй виставц Кивського товариства художникв (1917) справжньою зркою знову був Олександр Мурашко, який представивна нй десять робт, серед яких були: «Портрет Б. В. Енн», «Смейний портрет», «Весна 1916 р», «Сонячний рефлекс» та безлч малюнкв та етюдв. У них — пошук розгадки внутршнього життя людини. Петрицькийтощо. В 1906 написал картину «Карусель», которая принесла Мурашко золотую медаль X Мюнхенской международной выставки (1909) и мировое признание: его персональные выставки с большим успехомпрошли в Венеции, Риме, Амстердаме, Берлине, Кельне, Дюссельдорфе.
Суто мпресонстичний за живописом, безпосереднстю почуттв свжстю сприйняття. Старсть молодсть, минуле майбутн постають в образах його геров. Але пострлом у потилицю в т часи вбивали тльки працвники ЧК тльки ворогв народу. Студя швидко стала популярною в Кив. А ще з самого початку навчалися виконувати ескзи на задан теми.
НХМУ. Олександр Мурашко. Вн не боявся ходити так пзно. Мурашко не писав парадних портретв. 1906. Учитель прагнув, не безуспшно, прищепити свом учням любов до людини, просто, високонтелектуально, до внутршнього свту, учив надавати портретов психологчно мност виразност. З цим свом творчим багажем з листами Прахова й Васнцова вируша вн у Санкт- Петербург.
Весь час вн експериментував с рзними технками малювання бльшсть з них добре засвов. Олександр спостергав за роботою таких майстрв, якВ. Васнецов, М. Врубель М. Нестеров. Козак ще молодий, мцно статури, примно зовншност.
Жвавий нтерес загалу викликали вечори «самодяльного» мистецтва. Врешт-решт мж пасинком втчимом виника конфлкт. До них звертався юнак за порадами й пдтримкою. Його художня манера схожа з вртуозною художньою манерою шведського художникаАндерса Цорна (1860–1920). обличчя не по вку серйозне деклька розгублене, а чорн оч приваблюють погляд глядачв. Восени повернувся в академю, зайшов до Рпна. Вн доповню, поглиблю образ, спввдносячи мкрокосм людини з навколишнм свтом.
Редакц часопису «Мистецтво для всх», «Лейпцизьк люстрован вдомост», видавнич фрми в Лейпциз, Берлн й Мюнхен просили дозволу зробити кольоров чи однотонн репродукц картини, гарантуючи й почесне мсце на шпальтах свох видань. Як картину «Карусель», продану просто з Мюнхенсько виставки в Будапешт, у Королвську галерею. — Иконостасно-резчицкая и столярно-позолотная мастерская Александра Ивановича Мурашко, брата Николая Ивановича, помещалась в одноэтажном деревянном домике с мезонином на углу Большой Владимирской и Большой Житомирской улиц Наша квартира находилась напротив, в сохранившемся в полной неприкосновенности двухэтажном доме Лаппо N 11/6 «Из-за чего вы рассорились. »— спросил мой отец. «Мен хотлося, — скаже художник, — передати весь вихор руху карусел, весь блиск балаганних прикрас, соромязливсть радсть сльських двчат, котр вперше потрапили у мсто, накупили соб мських обнов, причепурилися й уперше в житт сли на деревяних коней карусел» Усе це художников блискуче вдалося. Ескз до картини «Карусель» (1906) збергаНацональний художнй музей Украни.
Змнювалося ставлення до мистецтва й погляди на його цл та цнност. Але багато х розсяно по всьому свтов, – пише Е. Блажко. Його художня манера схожа з вртуозною художньою манерою шведського художника Андерса Цорна (1860—1920).
Двйко двчат-пдлткв на тих самих срих у яблуках «кониках». Розстрляний пострлом у потилицю Ким. Майстер експонував картини «Карусель», «Кавярня», портрети Я. Станславського, М. Мурашка (портрет «Старого вчителя»), «На ковзанц» (портрет Олександри Мурашко), «На терас» (портрет Олександри Мурашко), «На корм» (портрет Жоржа Мурашка) та нш роботи. Ц роки були дуже плдними, художник створив у Париж справжн живосписн шедеври.
Саме ц виставки зробили мя Олександра Мурашка вдомим росйським цнителям живопису». вн викладав у Кивському художньому училищ, створеному на баз малювально школи дядька. Але це мпонувало Мурашку.
Проте, як написано в його бограф, пд кнець третього року свого перебування там зневрився в можливост оживити цю справу та вийшов з училища. Наприкнц 1880-х, отримавши замовлення на проведення оформлювальних робт (рунтування стн, малярн позолотн роботи, виготовлення меблв), втчим разом з смю й майстернею перебираться до Кива. Кнцева мета — створення Академ мистецтв. Але щойно вн залз у цю яму-канаву, як його пджак (мен врзався в память срий костюм, в якому вн був удень, за шсть-см годин до вбивства) за щось зачепився, вн застряг пд парканом. Суто мпресонстичний за живописом, безпосереднстю почуттв свжстю сприйняття. Двчина у червоному капелюс дуже схожа на макову квтку на фон темного укранського поля.
1907. Позаду несуть труну на деревяних ношах, чорний прапор.
А потм став оплачувати його пдготовку до вступу в академю. Девушка тихонько отклонила тюль и легкой поступью пересекла гостиную. Його мя стало популярним на Заход. Позаду несуть труну на деревяних ношах, чорний прапор. 7 вересня 1875народився чудовийукранський художникь i педагог Олександр Олександрович Мурашко (1875-1919). Племнникукранського художника педагогаМиколи Мурашка (1844–1909). Передбачалося також органзувати клуб, Будинок художникв, членську платну бблотеку, школу. В отличие от шедевра «Запорожцы пишут письмо турецкому султану», Мурашко окунул своих героев в траур по кошевому.
«У Нацональному художньому музе Украни кращим полотнам Мурашка вдведено цлий зал. Персональну виставку з 25 робт Мурашко експонував в Берлн, Кельн, Дюссельдорф (1909). Художник, бажаючи привернути увагу, освтлив його постать. Якось, зовсм випадково, мен на оч потрапила репродукця картини Олександра Мурашка пд назвою «Двчина в червоному капелюс». Идея картины возникла довольно интересно. «Ледве вона дйшла до ганку будинку, як побачила, що чоловк кинувся вд них ткати. НХМУ. Олександр Мурашко.
Постать Олександра Мурашка (1875-1919) визначальною в стор нацонально культури. У нього мужн обличчя, засмагле вд втру сонця. Вйна, що почалася влтку 1914 року, вс наступн под зруйнували плани.
Свою програмою вона справд була цлком новим навчальним закладом у тодшнй Рос. «У кавярн». Подейкують, що саме його картина «Запорожц пишуть листа турецькому султанов» надихнула юнака на створення одн з найвдомших робт — «Похорон кошового». «Портрет двчини у червоному капелюс».
Да и преподавание было до крайности демократичным: «Не навязывая своим ученикам никакой определенной художественной школы, Мурашко старался знакомить их со всеми новыми веяниями в искусстве, предоставляя каждому следовать по тому пути, к какому он чувствует большее влечение», — вспоминал сын учителя. Как рассказывал впоследствии, основательно «намылил ему голову»: «Как тебе не стыдно, у тебя такой талантливый сын, а ты не только не даешь возможности развиться его таланту, но даже не стесняешься неизвестно почему дать ему свое имя. За що. Останн роки життя митця були складними суперечливими для майстра. Конкурс Мурашко виграв, отримав велику золоту медаль, а з нею бажане вдрядження. Вн став одним з фундаторв Товариства кивських художникв, створивши його 1916 року. На тл пухкого блого снгу особливо вдчуваться зворушлива тендтнсть постат Людмили Куксно.
Дв чудов картини «Недльний день» («Тихий смуток») «На терас» було взято на виставку, й вони заслужили похвальн вдгуки не тльки вдвдувачв-знавцв, а й ус вропейсько критики, не завжди прихильно до живописцв з Рос. Я дстав. Мурашка», яке залишив в 1912 через консерватизм дирекц, — «не хотв витрачати сили на боротьбу з окамянлостями». А згодом – на виготовлення церковних меблв. Мурашко нтегру в свй творчий стиль деяк елементи мюнхенського«Сецесону». Вн бачив хн картини на художнх виставках.
Серед засновникв товариства були вже вдом живописц Д. Кардовський, Н. Латр, М. Петров та нш. Вн мряв збрати навколо сво студ найкращих художникв пдняти до рвня Академ мистецтв. Таким настром пронизана вся картина: в усй широкй долин, якою йде похоронна процеся, темно — так фарби, такий колр настрою учасникв процес. Вдбито в картин козацьк традиц: вдкрит голови, свчки, полотнище на трун, одяг (шаровари, вишит сорочки, жупани, широк пояси). Смуток пригнченсть вдчуваються з першого погляду на картину. Мякий, задумливий осннй кравид виступа в гармонйнй злагод з емоцйним станом мудрого подвижника – художника педагога Миколи Мурашка. «Благовщення» – диний твр Олександра Мурашко, присвячений бблйному сюжету. У 1907 художник остаточно повернувся з Петербурга до Кива. У нй викладали вдом укранськ художники Платонов, Пимоненко, Попов, Селезньов. В Укран митець Мурашко став першим, хто пшов шляхом пошукв та експериментв.
Именно среди этого колорита выполняли 0росписи Владимирского собора. Для центрально постат картини позував актор М. Старицький. За сюжетом вона ста нби продовженням рпнських «Запорожцв», адже на нй зображено похорон кошового, хороброго вана Срка, який також присутнй на полотн Рпна. Вчителя слухав, а малював по-свому «Рпн став проходити повз мольберт, за яким я працював, нби мене взагал не було в майстерн», — розповдав Олександр, прихавши в Кив на канкули. Двчина у червоному капелюс дуже схожа на макову квтку на фон темного укранського поля. В своих картинах Мурашко заговорил о крестьянстве по-иному, чем его предшественники.
Незабаром зграли веслля, Мурашко усиновив власного сина, давши йомусво прзвище. Вд гпсв, над якими ранше роками скнли учн, майже вдмовилися. Поступово в живопис Мурашка зявляються перш новац, як свдчать про впливоснов мпресонзму. Псля смерт батька в1910Мурашко прода квартиру наМалй Житомирськй купу невеликий будинок з садом на Лукянвц, буду майстерню.
Скнчилося тим, що, розсердившись, метр вдмовив земляков у прав працювати в нього. Ус творц собору були недосяжними у свой майстерност. Картину «Двчина у червоному капелюс» Мурашко написав у Париж.
осб. Кращимисеред представлених картинбули визнанроботи О. Мурашка«Портрет пастора Юнгера» та «Недля» (в оригнал – «Воскресный день»). Тю самою заповтною «краною дитинства», без яко, можливо, цлком накше склалася б його творча доля.
За ним йшлиА. За ним йшли А. Маневич, Ф. Кричевський, О. Богомазов, О. Екстер, А. Петрицький тощо. «Мен потрбна укранська Академя мистецтв у рдному мст Кив, — говорив Мурашко товаришам друзям, — де стльки свтла, стльки краси».
Первые навыки рисования получил в иконописной мастерской своего отчима. 1905. Эти качества приближают художника к стилю, что властвовал в те годы в Европе — модерну. Вн вднайшов свою мру умовност та реальност.
Чудовий органзатор, вн сам захоплювався вмв захоплювати нших. Учнв з бдних смей цлком звльняли вд плати. Микола Мурашко". Здаться, вн нчого не бачить не чу, бо важка дума тривожить його душу. Картина ж «Карусель» була придбана з само виставки для Музею образотворчих мистецтвБудапешта.
"Портрет старого вчителя. Ще один портрет, написаний з ц ж модел, — «Тетяна. Конфлкти з втчимом змусили пятнадцятирчного Сашка залишити родину заробляти на життя самостйно. Самостйне життя виявилася ой яким нелегким. У Париж ним було написано клька цкавих робт маса етюдв.
«Переходили до малювання засобами олйно фарби, фгури людини, оголено, а потм вдягнено в рзн костюми». Для «осб успшних небагатих» цю плату могли зменшити. Дал автор пише:«Не можна не дивуватися тому факту, що роботи О. Мурашка в королвському музе картин в Бухарест, в приватних руках в Англ та Америки, а в музеях Росйсько мпер його полотна вдсутн». Зчинив справжнй фурор на V виставц кивських художникв (02. 12. 1912—06. 01. 1913), де вн знову продемонстрував мешканцям рдного мста неабиякий талант живописця.
«Випадок» коштував життя надзвичайно талановитому художников Украни. ». Похований в Кив наЛукянвському цвинтар. Потрапивши до Парижу, вн в першу чергу вдвду Лувр, де уважно вивча твори спанця Веласкеса (1599–1660): його симпат все ще на боц старих майстрв. Майстерню розмстили у власному будинку на Малй Житомирськй, 14. На картин «Похорон кошового» художник О. Мурашко вдтворив народний ритуал похорону, якого строго дотримувалися запорзьк козаки.
Перед нами свтський художнй твр з елементами побутового жанру, портрету. За труною – чорний прапор як символ жалоби та невимовного смутку. Пдлток втка з дому, збира тршки грошей таки де вчитися до Санкт-Петербурга. Мурашко залишився далеким вд образно штучност стилю сецес, його мфологчно-символчних алегорй. Вспоминается «Девушка, освещенная солнцем» В. Серова (раннего Мурашко, кстати, часто сравнивали с этим художником). Саме вони тазнаменитий професор Адран Прахов – археолог, сторикмистецтв, критик, автор одн з перших публкацй про Тараса Шевченка-живописця, кервник групи видатних художникв, що здйснювала розписВолодимирського соборуу в1884–1896роках, першими звернули увагу на потенцал«худого, високого, соромязливого»пдлтка.
ось те, що спткало бдолашного Мурашка, -безсумнвно, одна з таких помилок. Их покупали музеи и частные коллекционеры. 1902-03. Цей капелюх приваблю увагу до обличчя двчини, яке свтиться глибоким споком та зосередженням. Через несколько лет после написания «Благовещения», в 1913 году Александр Мурашко открывает собственную мастерскую в доме Гинзбурга на Институтской улице.
Людину дяльну, Мурашка, займа не лише творча робота. Академия искусств становится только очередным шагом для осуществления мечты. В «Карусели» Мурашко обратился к любимой народной теме, которую оформил в яркие витальные цвета, которые постепенно становятся его авторским приемом.
Плата за навчання була невелика — шсть рублв на мсяць. Двчина у червоному капелюс дуже схожа на макову квтку на фон темного укранського поля. Сам Мурашко очолив одну з майстерень живопису. В1911—12роках художник брав участь у виставках мюнхенського«Сецесону».
Досвд педагогчно роботи в Мурашка вже був. Но сам Николай Иванович был как-то позабыт. «вропейська популярнсть не могла не викликати вдгомонв в Рос. Олександр Мурашко провв у пенсонерському вдрядженн до тал, Парижа та Мюнхена.
"Портрет Людмили Куксно". В 1917 стал одним из основателей и профессором (мастерская живописи) Украинской академии искусств в Киеве. Перлинами серед представлених картин були роботи О. Мурашка: портрет пастора Юнгера та «Недля» (в оригнал— «Воскресный день»). Позже о Репине и реалистах осетинский художник Махарбек Туганов напишет: «Запорожцы» дают ключ к пониманию реалистами исторической живописи. загинув тут у червн 1919 року на Лукянвц. документ тих далеких рокв (одиниця збереження 23, Фонд Мурашка в НХМУ), у якому констатуться: «Восени 1917 року гаряча мря Олександра Олександровича здйснилася — в Кив вдкрилася Академя мистецтв, у створенн яко вн брав найенергйншу участь.
На крок позаду несуть труну на деревяних ношах. Работы же, написанные во Франции, художник назвал «грехами молодости» и даже несколько стыдился (как казалось ему) их «внешней красивости». А Кив, як ранше Мюнхен, мав стати «Укранськими Афнами». Собственно именно за эту картину Саша и получил стипендию для поездки за границу. Так у полотн «Портрет Людмили Куксино» (1910) Мурашка хвилю лричний пдтекст образу, свтлоноснсть прозорого повтря блого снгу, на якому так виразно намальовано витончений, темний жночий силует.
Репина. мпресонзм змнив кольорове бачення свту молодого художника, посилив його нтерес до пленеру, модерн же навчив його вртуозно володти лню, площинами кольорових мас. Каже: «Приходьте завтра працювати». Але вони — достоврн. Олександр Мурашко став одним з найкращих учнв.
Перед нами свтський художнй твр з елементами побутового жанру, портрету. Олександр Мурашко. У нього мужн обличчя, засмагле вд втру сонця. Його наздогнали. Його художня манера схожа з вртуозною художньою манерою шведського художника Андерса Цорна (1860—1920). Лто працював у сел, не покладаючи рук.
Богомазов, О. де вн повльно, малими кроками, нби несе величезний тягар. Оскльки спускався ногами, то голова його залишилася по цей бк, а тулуб ноги були в саду. Окрм малюнку живопису, читалися лекц з стор та флософ мистецтва. Безвсти пропали вбивц, цнн реч у дружини. Але не тльки вона стала нагородою експонентов.
— спросил мой отец. Хто написав ц рядки — сторя поки що замовчу. Усе це й визначало душевний лад цлеспрямованого юнака. Мр перетворити вулицю Богоутвську на свордне «мистецьке мстечко», пропону друзям оселитися поруч. скльки захоплення в хнх обличчях, скльки святковост в убранн.
У них – пошук розгадки внутршнього життя людини. "Благовщення". Викладали, крм Мурашка, так вдом митц, як Будкевич, Попов, Платонов, Пимоненко, Селезньов. Майстер експонував картини: «Карусель», «Кавярня», портрети Я. Станславського, М. Мурашка (портрет Старого вчителя), «На ковзанц» (портрет Олександри Мурашко), «На терас» (портрет Олександри Мурашко), «На корм» (портрет Жоржа Мурашка) та нш роботи.
Свордним продовженням навчання стало його пенсонерство за кордоном. Пейзаж, взагал, виступа важливим компонентом його портретв. А яка експреся в майстернй передач руху й настрою, повноти буття.
Дал автор пише: «Не можна не дивуватися тому факту, що роботи О. Мурашка в королвському музе картин в Бухарест, в приватних руках в Англ та Америки, а в музеях Росйсько мпер його полотна вдсутн». Нхто до стини так не докопався До цього ми ще повернемося. На крок позаду несуть труну на деревяних ношах.
После серого и мрачного Петербурга Мурашко был поражен культурным контрастом. Олександр Мурашко. НаТретйвиставц картин групи кивських художникв у 1910 роцi О. Мурашко представив 4 роботи.
Ведь он прославит со временем твое имя. Александр Мурашко начал свой путь последовательным учеником выдающегося Ильи Репина, о чем свидетельствует его несколько мрачноватая по настроению и колориту программная картина «Похороны кошевого», написанная по законам исторического жанра передвижников. Вони створюють враження вишукано гармон.
На пропозицю, природно, митець пристав. Убит бандитами (по другой версии, ЧК) рядом с собственным домом на Лукьяновке, тихом предместье Киева. Якось, зовсм випадково, мен на оч потрапила репродукця картини Олександра Мурашка пд назвою «Двчина в червоному капелюс». Готуючись до вступу в академю, влтку 1894 року Олександр жив у сел пд Кивом, багато малював з натури — людей, оригнальн, як любив говорити, сльськ обличчя, природу, жанров сценки з натури, ескзи, етюди, ескзи. Вн залишаться за кордоном до 1903 року, псля чого повертатьсядо Петербурга.
Для Кива, який не мав тод жодного художнього навчального закладу, «Малювальна школа М. Мурашка» стала центром, що збирав талановиту творчу молодь. «Вд рук бандитв». — Кончилось дело тем, что отказал от права работать в своей мастерской» Александр уехал на время в Киев, а вернувшись, опять пришел к Репину: «Захожу, показываю ему свои летние работы, а он так небрежно, как будто ему и дела нет до меня никакого, говорит: «Брось там, под стол, я потом посмотрю, когда будет время, а ты приходи ко мне завтра. » Но и на следующий день Илья Ефимович не был расположен смотреть работы своенравного студента. — Николай Иванович представлял собой всю школьную администрацию. Тут улаштовувалися виставки, вечори та бали, спектакл. Заручився згодою обох похав додому, на Кивщину, на етюди.
Технические обязанности исполняли ученики. А унверситетськ професори читали лекц «Бологчн основи естетики», «Анатомя для художникв» викладали тут вдом критики, професора з стор флософ та мистецтв. До моменту його вступу й перших урокв школа снувала вже понад десять рокв.
Вже портрет «Двчини в червоному капелюс», виконаний 1903 року в Париж, який так полюбився багатьом, свдчив, що молодий художник став зрлим майстром. Утримання йому продовжили, але з умовою, щоб ще рк провв у Париж. У ЧК був неабиякий сумбур. Вдбулося багато «помилок» через поспшнсть невпевненсть у влад. Серед них був Валентин Сров, що став на тод одним з найзнаменитших портретиств Рос.
Зала з роботами митця найбльша цннсть на вернсаж киян». 1914. Лворуч вд нього — молодий козак, високий, кремезний, занурений у сво думки. вчилися вони як звичайн школяр. де вн повльно, малими кроками, нби несе величезний тягар.
Картину «Двчина у червоному капелюс» Мурашко написав у Париж. Двчина у червоному капелюс дуже схожа на макову квтку на фон темного укранського поля. У 1901-03 рр.
Зала з роботами митця найбльша цннсть на вернсаж киян». Художник, бажаючи привернути увагу, освтлив його постать. Репнська школа поклалареалстичноснови мистецтва Мурашка. Кричевський, О. «Показую йому сво лтн роботи, а вн так недбало, наче йому дла нема до мене някого, каже: «Кинь там пд стл, я згодом подивлюся, коли буде час, а ти приходь до мене завтра». Змнювався суспльний лад, змнювалися влади й ус усто.
Мурашко з своми товаришами Борисом Кустодвим (1878–1927) та Флпом Малявним (1869–1940) дотримувалися принципв його живописних методв. НХМУ. Йому були потрбн працвники в конописнй майстерн. ». Йоговтчим став брати участь в роботах з оформлення Володимирського собору. У програму занять входили також сторя мистецтв, анатомя та перспектива. Прац, представлен як звт про вдрядження («У кавярн», «Парижанка», «Бля кавярн», «На вулицях Парижа», «Паризька кавярня. Прожене чи н. «Дстань», — каже мен Рпн зневажливим тоном.
Весь час вн експериментував с рзними технками малювання бльшсть з них добре засвов. Молодые и старые украинки в пестрых платках или в скромных «очипках», девушки с яркими лентами и «низками» сверкающих на солнце кораллов, несколько типичных мужских голов, преимущественно стариков— все были написаны колоритно и сочно, рисунок тоже стал увереннее. -Окрилений першим успхом, Олександр приднався до групи випускникв Академ мистецтв, яка створювала «Нове товариство художникв». Многие годы они были любимыми моделями художника.
Про останн дн життя Олександра Мурашка розповв Григорй Лукомський (1884-1928), укранський мистецтвознавець художник-архтектор, емгрант. До роботи в Академ були залучен так видатн укранськ художники, якГеоргй Нарбут, Федр Кричевський (зааррештований НКВС засланий до селищарпнь Кивсько област, де й помер з голоду), Абрам Маневич (в 1920 емгрував), Михайло Бойчук (розстрляний в 1937 роц разом з його талановитими учнямиваном Падалкоюта Василем Седляром), Микола Бурачек. Продолжил обучение в Киевской рисовальной школе Николая Мурашко, своего дяди.
Манвич, Ф. Картину «Кавярня» академя придбала для свого музею. Какие чистые и просветленные лица у парня и девушки — героев картины «Зима». Мряв: коли виросту- стану великим художником, але батько й слухати про це не хотв. Вн вчив зустрчатися з природою як з святом. ». Студя швидко стала популярною в Кив.
Видатн художники Рос — Рпн, Крамськой, Полнов, Мясодов, Ге, Чистяков — постйно пдтримували малювальн класи, читали лекц, давали практичн уроки. Нам залишився представлений в експозиц Нацонального художнього музею ескз до не, який значно поступаться оригналов за композицю, в колрному виршенн. Весь час вн експериментував с рзними технками малювання бльшсть з них добре засвов. Добре, що втрутилися Адран Прахов Вктор Васнецов, як дали грошей на лкування вмовили Олександра Мурашка (втчима) узаконити стосунки з матрю Сашка зайнятися долею сина. Трохи злва вд нього де козак, який, можливо, заступить мсце покйного. Разом з дружиною художник повертався з гостей у свй будиночок на Лукянвц. Картину «Кафе» з цього циклу академя купила для свого музею, -дода Володимир Рогоза.
Маргарита Мурашко, дружина художника, згадувала, що роботам Олександра Олександровича була вдведена окрема зала. Кивський перод – це пленерн портрети, картини. Картина "Благовщення" (1914) – несподваний для Олександра Мурашко твр, написаний у Кив. Олександр Мурашко. В Укран митець Мурашко став першим, хто пшов шляхом пошукв та експериментв. 1910.
Насиченсть свжсть, яскравсть кольорв проявилися ще в клькох портретах, написаних у Париж. Здаться, вн нчого не бачить не чу, бо важка дума тривожить його душу. "Селянська родина". Створене 1914-о року на Полтавщин полотно Селянська родина – етапний твр майстра. У лютому 1904 року пройшла перша виставка «Нового товариства». А для цього зараз найкраща школа — мюнхенська. Доводилося правити документи, щоб вдповдати й перезатверджувати. Разом з свою своячкою Ганною Крюгер-Праховоювосени 1918 року Олександр Олександрович Мурашко вдкрива в Кив на нститутськй вулиц, на верхньому поверс будинку Гнзбурга, знаменитого кивського хмарочоса, «Художнюстудю О. Мурашка», в якй малюнку, живопису таскульптур водночас навчалося до ста осб.
Александра Мурашко убили в его собственном доме. «Карусель», можливо, найзнаменитша картина Олександра Мурашка, яка прославила його мя його батьквщину — Украну ще 1909 року. «Благовщення» – диний твр Олександра Мурашко, присвячений бблйному сюжету. Спочатку вдносини з Рпним у нього не склалися, можливо, позначиласязайва самовпевненсть початквця, але явноталановитого живописця, – пише Володимир Рогоза у статт «Як укранський художникь пдкорив вропу. ».
Пд впливомРпна сформувався талант Мурашка-портретиста, про що свдчать його ранн, вдзначен високим рвнем професоналзму, твори. Вн подивився вс етюди й вдразу змнив тон. Художник отримав початкову професйну пдготовку у Кив. Екстер, А. У статут в ц важк роки основною метою та завданнями було визначено: «надавати як моральну, так матеральну тимчасову пдтримку членам товариства».
— «Дядя хочет, чтобы я постоянно работал в иконостасной мастерской и писал ему «богов», а я не хочу этим всю жизнь заниматься. 14 червня 1919 Олександр Олександрович Мурашко був убитий, колиз дружиною повертався пзно ввечер додомуна Лукянвц пострлом в потилицю. Тодшня преса писала, що «був пограбований забитий бандитами». Правда, «мюнхенцям», а згодом Мурашку перепадало за нехтування соцальними мотивами за те, що надмру захоплювалися зовншнм боком живопису, фарбами, колоритом. «Зима».
Картину «Двчина у червоному капелюс» Мурашко написав у Париж. Яркие, густые краски Парижа вливаются в душу художника. Тод той виршив перехати в ншу майстерню, але вибирав — чи до Мясодова, чи до Маковського. обличчя не по вку серйозне деклька розгублене, а чорн оч приваблюють погляд глядачв. У Нацональному художньому музе Украни найкращим полотнам Мурашка вдведено великий зал. Саме пдтекст, внутршнй психологзм образв ста головним. навть свтських дам у рожевому, котрих усе-таки доводилося писати заради заробтку.
Згодом Олександр Мурашко повернувся до Петербурга, жив у Кив. Трохи злва вд нього де козак, який, можливо, заступить мсце покйного. НХМУ. Олександр Мурашко. В Укран митець Мурашко став першим, хто пшов шляхом пошукв та експериментв. 1902. Нхто не схотв вдриватися вд мольберта.
Зусиллями Прахова, Васнцова Нестерова опр Олександра вановича було зламано. Директором училища з 1901 року став архтектор В. Нколав. НХМУ. Я був такий щасливий, як того дня, коли мене зарахували в класи Академ мистецтв.
(Як розповдав згодом Мурашко, у Мюнхен збиралися з усього свту «дядьки», солдн, з довгими бородами, як вже багато разв виставляли сво роботи, з менами. Паризький перод був одним з найбльш вдалих у його творчй бограф. Вд мпресонств йде його ескзнсть, вд арт нуво манера писати широким пензлем, а реалзм обергав вд порожньо формотворчост. За ним йшли А. Манвич, Ф. Кричевський, О. Богомазов, О. Екстер, А. Петрицький тощо. Блики-пятна, так напоминающие нам неуловимые, постоянно ускользающие «солнечные зайчики» имеют определенную форму и ритмику. НХМУ.
Козак ще молодий, мцно статури, примно зовншност. У девяност роки, пд час будвництва собору, й на початку столття х було багато в Кив. Раскошелься и дай ему возможность осуществить свою мечту— поступить в Академию художеств». Псля повернення з Парижа в Петербург вн увйшов до групи вихдцв з Академ мистецтв, яка виршила органзувати «Нове товариство художникв» почала клопотатися про затвердження проекту його статуту.
У нього була перепустка, видана «Всездатом». Митець яскраво продемонстрував свй талант на ювлейнй виставц першого вчителя дядька— Миколи Мурашка (14. 11—07. 12. 1908 рк). У 1903 роц молодий художник вихав закордон. НХМУ. Олександр Мурашко.
Йому подобаться тихе передмстя, де так чудово працювати. Тльки вн мг написати ц картини — свдчення свят буднв минаючого столття. За свою програмою вона справд була цлком новим навчальним закладом у тодшнй Рос.
Збагнути й перенести на полотно характер портретованого. Багато молод переходило з училища до студ на нститутськй. Чинно сидят родители, сложив на коленях свои натруженные руки.
Вдкриття Академ наприкнц листопада справжнм святом для Олександра Олександровича, вн палко береться за роботу в Академ й усма силами пдтриму та захища вд багатьох рзномантних нападок, яких вона не раз зазнавала в цей важкий неспокйний час. Момент – вн був би врятований, – але пострл у потилицю – смерть на мсц. Мурашко був одним з найактивнших органзаторв.
Досвд у нього вже був. Але багато х розсяно по всьому свтов. х читали професори Кивського унверситету. Предыдущая выставка Александра Мурашко состоялась в Киеве четверть века назад.
(До реч, училище, очолюване архтектором, дедал бльше спецалзувалося на ужиткових видах образотворчого мистецтва, зрештою, стало художньо-промисловим). Теперь черед их дочери пройти все тот же извечный путь радостей и невзгод. «Найуспшншим етапом його вдрядження став паризький перод.
Разом з свою своячкою Ганною Крюгер-Праховою восени 1918 року Олександр Олександрович Мурашко вдкрива в Кив на нститутськй вулиц, на верхньому поверс будинку Гнзбурга, знаменитого кивського хмарочоса, «Художню студю О. Мурашка», у якй малюнка, живопису та скульптури водночас навчалося до ста чоловк. Малювали у два тони, з натури й олйними фарбами, а згодом — повною гамою. Вн застергав вд розмальовування та вд чорноти в картинах.
Олександр мряв перетворити Кив на великий художнй центр, подбний до Мюнхена, вдкрити в ньому Академю мистецтв. Зайнявся також викладацькою роботою. У1909-12 роках вн виклада в Кивському художньому училищ, створеному на баз «Малювально школиМ. Мурашко ста студентом майстерн лл Рпна. Згодом обвикнувся й так само захоплено працював сам. За труною — чорний прапор як символ жалоби та невимовного смутку. Розумв хлопця й пдтримував його бажання стати художником не тльки його втчим, а й рдний брат втчима Микола Мурашко, дядько Олександра Мурашка, засновник незмнний кервникКивсько малювально школи (вдомо також за його менем). У цей перод Олександр буквально жив у школ малювання свого дядька.
Щабл еволюц творчост художника можна спостергати на його портретних творах. О. О. Мурашко — укранський художник кнця XIX — початку XX столття. Таким новим твором ста для художника картина «Карусель» (1906), яка принесла Мурашков свтове визнання: представлена на Мюнхенськй мжнароднй виставц, вона отримала золоту медаль.
Это люди состарились, не нарушая обычаев, а подчиняясь лишь законам времени. У центр ц картини (1900) ми бачимо старого козака, що несе булаву — символ влади кошового. «Карусель» було вдзначено Золотою медаллю. Побувавши на багатьох виставках, вони зробили впзнаваними руку й мя художника.
Потм виставки стали проводитися постйно, причому в рзних мстах Рос.