З краквсько майстерн Яна Станславського, народженого в Укран польського митця майстра укранського кравиду, виходять так митц, як львовянин ван Труш (1863—1940) киянин Микола Бурачек (1871—1942), творц нового укранського пейзажу. Найбльшим осередком малярсько прац був Кив, де виховувалися нов кадри малярв, власне малярв-портретиств, у Кивськй Академ Лавр. Але справжнього розквту цей вид мистецтва набув коли виникла технка роботи з олйними фарбами на полотн. у Врменськй катедр у Львов з кнця XIVст. Поява персько книжково мнатюри зазвичай звязуться з необхднстю створення простого взуального аналога тексту, який посилював би враження вд прочитаного (передбачаться, що сасандськ стнн розписи в Пенджкенте теж були люстрацями епосу, який в цих кмнатах декламували).
Був глава всього проекту, який повинен був виршувати, як епзоди твору слд пролюструвати. Переосмислення функцй живопису, як, втм, вс творчост, пройшло через заперечення доцльност як тако (Тльки усвдомивши, що це совершенно безглуздо, можна почати творити – говорить Р. -М. Рльке) – через усвдомлення того, що це глибинний ррацональний процес – в такй думц сходяться не тльки той же Р. -М. З збльшенням чи зменшенням атмосферно вологост збльшуться чи зменшуться обм цих речовин. Рвери, Х. К. Ороско, Д. Скейроса в Мексиц – Р. Гуттузо в тал-Дж. Але приблизно в цей же час в моду стали входити лакован обкладинки. Пд впливом вонних переживань його мпресонзм перетворються вже на символстичний експресонзм, що наближа його до швайцарця Годлера.
Тому завдання живопису уваз не тльки таку органзацю простору на площин, яка керуться обмежуться вдтворенням на нй тривимрно середовища, мало того, окрем методи вже давно сприймаються як тупиков на шляху розвитку мистецтва (в контекст розумння й переосмислення адекватност сприйняття). У спадщин Леонардо да Внч важливе мсце посдають його флософськ концепц, як дають науковцям право говорити про снування «флософсько-естетично системи Леонардо». Виник в античност прагнення до правдоподбного вдтворення реального свту, тобто таким, яким його бачить людина, викликало появу у живопису об39мно-просторового зображення (з чим зв39язано зародження розрахованою на ндивдуальне споглядання станкового живопису, звльнення живопису вд пдпорядкування архтектур, багато в чому вд декоративних функцй). В укранськй мов, як в нших вропейських, слово «маляр» («малярство»— похдне вд нього) познача насамперед художника, митця, а не виключно робтника певного фаху з фарбами.
Паризька академя. В основе живописных художественных средств лежат цвета (возможности красок), в неразрывном единстве со светотенью и линия цвет и светотень разработаны и развиты техниками живописи с полнотой и яркостью, недоступной другим видам искусства. М. Кресп, Ф. Гвард), спан (Ель Греко, Д. Веласкес, Ф. Сурбаран, Б. Е. Мурльйо, Ф. Гойя), Фландр (П. Як зазначив.
Например, после введения буддизма в Китае большое значение приобрели религиозные фрески. сцени дають К. Флавицький (1830—1916) Павло Свдомський (1849—1904), що розписував Володимирський собор у Кив спецяльно укранський побут малю Дмитро Безперчий (1825—1913), а кравид— Л. Лаоро (1827—1905) та Кирило Костанд (1853—1921). Здебльшого на полотнах живописця зображен прекрасн жнки на пленер чи у «вишуканому нтерр»: «Двчата в чорному», «Велик купальниц», «Двчата за панно». zographos (маляр): zoo— жива стота, grapho— пишу.
Кубарський. Чем гуще слой красящего вещества, тем темнее данный участок картины или рисунка. Лесування добре ляга на сухий гладенький пдмальовок, тому перед цим поверхню живопису слд зашлфувати тонким наждачним папером. Рпна, В.
Для виконання живописних творв служать також акварель, гуаш (оскльки в якост основного матералу художник використову папр, характерну для графчних видв образотворчого мистецтва – класифкуться як графка-про це говорить застосування останньо для створення монохромних творв), пастель (до цього напрямку справедливо зауваження аналогчне тому, що висловлено щодо попередньо), туш ( в даному випадку, як в двох попереднх – не можна однозначно вднести до графке- на Сход, наприклад, калграфя, здебльшого використову цей матерал, традицйно вважаться живописом, як, втм, академчна китайський живопис використовувала переважно саме туш – ахроматична гамма). Ним не слд зловживати, бо живопис темн вд надлишку ол.
Хал, Рембрандт, Я. Вермер, Я. ван Рейсдал, Г. Терборх, К. Фабрцус), Англ (Т. Вибр тих чи нших пгментв диктувався цною на них, х наявнстю т. д. Так академчний живопис стала особливим напрямом. диним створеним до монгольського завоювання люстрованим повноцнними слайдами перським манускриптом «Варка Гольша», який датуться серединою XIII столття. – Багато картин. Цей вид портрета був досить поширеним в укранському мистецтв.
Ймоврно, подбний взуальний трюк здавався м спочатку нечесним. Ми вже знамо, що таке живопис. Твори Босха метафоричн за свом змстом. Беллоуза, Р. Кента в США. Для нар.
У зазначений перод у середовищ живописцв виникли спльн тематичн та жанров орнтац (сторична проблематика, психологчний портрет тощо), що обднували, хоча й умовно, так яскрав особистост, як А. Рябушкн (1861–1904), Б. Кустодв (1878– 1927), В. Серов (1865–1911). У Свдомського, М. Врубеля В. Котарбинського зявляються риси символзму.
Вн пробиваться вже в творчост таких митцв реалстичного напряму, як ван Похитонв (1850—1923), Петро Левченко (1859—1917), Григорй Дядченко (1869—1921), Архип Кундж (1842—1910), О. Бокшай, Ф. Красицький ( 1883), а особливо Олександер Мурашко (1875—1919), який своми виставками за кордоном один з перших почав виводити укранське мистецтво на широк свтов шляхи. Нац. Ему (его трудам по систематизации научных знаний) европейская художественная школа обязана появлению (возрождению) реалистичной перспективы и естественности пропорций в картинах художников. Псля того, як книга була готова, зшивали переплтали. Вн сповнений простору, глибини, як у реальному житт. Караваджо, Д. Фетт, П. да Кортона, Дж.
Б. Тьполо, Дж. Бенуа (1870 – 1960), Л. Бакст (1866 – 1924) та н. ) «Сплка росйських художникв» (К. Вони здатн органзувати мжособов контакти, взаморозумння, далог. 186), значкового товариша Гамал, полкового обозного Родзянка, полковника Сулими його жнки, кивського мщанина Гудими та н. З окремих визначнших майстрв вдом мена: у Львов— Микола Петрахнович, Федр Сенькович, Василь з Львова, що працював при двор короля Яна Собського (образи костела в Жовкв б. Львова, можливо, церкви у Крехов) у Кив— ван Павський з Лаврсько малярсько школи (зреформовано 1763р. ) вийшли: Степан Каменський, Зарудний, Малй, Галик, Захар, Голубовський, рклвський, Недлка, Казанович.
З-помж реалств та мпресонств найвдомш: видатний портретист Микола Азовський (1903—1947), Юрй Киянченко, Михайло Дмитренко ( 1908), Микола Недлко ( 1902), Олекса Булавицький ( 1914), М Дерегус, Степан Луцик ( 1906) з експресонств: Северин Борачок ( 1898), Михайло Мороз ( 1904), ванна Винникв, Михайло Гоцй ( 1902), ван Курах ( 1909) з неоклясикв: Якв Гнздовський ( 1915) з модернств рзних напрямкв: Роман Сельський, Омелян Лщинський ( 1913), Володимир Ласовський ( 1907), Ярослав Гавран Витовт Манастирський ( 1915), О. Винницький ( 1911), Ю. Соловй. нар. кн.
характеризувалося цкавими пошуками у галуз колористично композиц, що знайшли сво вдображення у творах П. Рубенса (1577 – 1640), А. ван Дейка (1599 – 1641), Ф. Сурбарана (1598 – 1664), Е. Греко (1541 – 1614), Д. Веласкеса (1599 – 1660), особливо у творчост Рембрандта (1606 – 1669). Тож завдяки м реципнт розвива почуття прекрасного й потребу в ньому. До сво смерт в 1304 роц Газа-хан змг приборкати найбльш руйнвн тенденц. з нцятиви П. Ковжуна та н., АНУМ— Асоцаця Незалежних Укранських митцв, яка зорганзувала численн виставки та випустила низку видань.
Це вдбуваться вже протягом двох тисяч рокв. Однак такий жанр, про який ми поговоримо, актуальне в будь-який час. Прикрашала храми, житла, гробниц, монументально-декоративний живопис (фрески мозаки, що збереглися в Помпеях, Геркулануме, Пестум, Казанлике, Пвнчному Причорномор) в результат тривалого розвитку прийшла до люзорного змни архтектурного простору архтектурних форм. Фарби, розтерт на вод з олем домшкою блила, мають назву – гуаш (франц. Fresco, буквально – свчний) – технка живопису фарбами (водяними або вапняному молоц) по свжй штукатурц.
С. Рокотов, Д. Г. Левицький, В. Л. Боровиковський). Проте академчний стиль переважа ма численних представникв. Не останню роль тут вдграють епохи живопису. («Повстання на крейсер Очакв» Л. Мучника й н. ), а надто— на малювання фотографчно-парадних портретв рзних «вождв» «стахановцв». Замсть ляпс-лазуриту використовувався ндиго, барвник рослинного походження, з якого готувалася темно-синя фарба а з азуриту— мдного карбонату, руйнуючого папр, витягувався блдо-блакитний пгмент.
Mosaique, тал. Як правило, живописна основа ма рунтове покриття – одношарове чи багатошарове. Вс рдксн картини, що знаходяться у галереях, потрбно було б консервувати подбним способом. Сам твори живопису незмнн, створюван живописом картини зртельно одномоментн однак живопис може передавати не лише стан совершенно статичност, але вдчуття тимчасового розвитку, емоцйнй насиченост моменту скороминущо миттвост ситуац, а також ефект руху, змни (завдяки особливй ритмчнй органзац зображення, динамц кольору, свтла тн, композиц, лнй, мазкв т. д. ) в живопис можлив розгорнуте оповдання, складний сюжет.
Тод древн люди малювали на скелях стнах печер, зображуючи сцени життя свого народу. Крм монументального, було вдоме також станкове малярство, визначним майстром якого був чернець Олмпй ( 1134), який студював у Царгород й пзнше працював при розмалюванн велико церкви Успення в Киво-Печерськй Лавр. з фзичних змн найважлившими т, що викликан коливаннями атмосферно вологост температури. Мистецтво портрету знайоме людству вже клька тисячолть.
Для прописок корпусними фарбами у нас нема спецального термна. Поступово активзаця цього руху зумовила появу художнх осередкв: «Свт мистецтва» (О. до н. е. Монгольський перод був дуже важливим для становлення перського класичного живопису. так митц, як Антн Манастирський (1878) та Осип Курилас (1870—1943).
Лише наприкнц XIX – початку XX столть робляться спроби вдродження монументального живопису злиття рзних видв живопису з творами декоративно-прикладного мистецтва архтектурою в диний ансамбль (головним чином в мистецтв «модерна») – оновлюються технчн засоби монументально-декоративного живопису, розробляться технка силкатно живопису. соlorо — забарвлений) — загальне кольорове ршення, система сполучення кольорв та х вдтнкв у художньому твор. Скорее всего, произошло это еще до того, как он в полной мере осознал себя человеком. Бенуа (1870–1960), Л. Бакст (1866–1924) та н. ) «Сплка росйських художникв» (К.
Окрасою рос. Центрами виробництва мальовничй продукц були царськ бблотеки (ктабхане), в яких розмщувалися не тльки книгосховища, а й майстерн з цлим набором рзних фахвцв, для виробництва манускриптв. Труш, А. Пилиховський, О. Скрутко, Устиянович, Новаквський, Курилас, Копистинський. Складаються нацональн школи у Франц (Ж. Колорит (тал.
1922р. На мнатюр з рукопису «Калила Димна» з зображенням сюжету про неврну дружину, можна бачити нереально велик квти по боках. Как и любой вид искусства, живопись имеет свою историю становления. Мова йде про зображенн А. С. Пушкна, створеному в 1827 роц Кпренським.
Найкраще збергся цикл славетних мозак св. Зворотнй бк полотна ма бути чистим. Во времена династии Сун (960-1127 гг. ) популярными становятся картины исторического характера, рассказывающие в том числе и о повседневной жизни. Твр мистецтва, виконане фарбами (олйними, темперними, акварельними, гуашевими та н), нанесеними на яку-небудь тверду поверхню, називаться живописом. Малярськ твори постають у рол предмету естетики.
З поч. Першим зявився монументальний живопис. псень Амвросй Ждаха. Экономический расцвет 17 века в Голландии привёл к стремлению к доступной роскоши (картинам) у значительного количества населения.
Темпера (тал. можна використовувати для роботи на картон, папер, кстки або шовку. походження: Павло Шляйфер (1814—1879) Гайнрх Гольпайн (1811—1858) численн твори цих митцв в ст.
Коровн (1861 – 1939), А. Архипов (1862 – 1930), С. Виноградов, К. Юон (1875 – 1958) та н. ) «Блакитна троянда» (П. Мистецтву Рпна був притаманний рух «вд одиничного до загального». Одночасно з живописом локальним, часто яскравим кольором, з чтким малюнком розвивалася тональна живопис (у венецанськй школ, тонко рзномантно виявила багатство колористичних можливостей живопису). мистецтва ма творчсть братв Василя ( 1872) Федора (1879—1947) Кричевських.
Таке розумння методв технчних, виразних завдань мистецтва культивували в числ нших теоретикв майстрв В. А. Фаворський о. Павло Флоренський, а згодом – самостйно розвивав сам В. А. Фаворський. Т ж укранськ митц виконували й великий цикл мозак фресок Михайлвсько церкви Золотоверхого монастиря (власне Дмитрвсько церкви) в Кив (1160- pp. ). Кузнецов, М. Сарян (1880–1972) та н. ) «Бубновий валет» (П. Перська мнатюра показу деалзоване життя й деалзованих геров.
Судячи з усього, монголи привезли з собою в ран китайських художникв, оскльки китайський вплив у перський живопис цього пероду особливо помтний по типажу осб та одягу, а також нтересу до простору, на вдмну вд площинно, декоративно концепц мнатюр манускрипту «Варка Гольша». Загалом збергаться стара конографчна спадщина з питомою декоративнстю (напр., абстрактне, часто золоте тло образу), а в портретному малярств елементи реалзму поднуються з пишною, урочистою, суто бароковою умовнстю, особливо у фресках (головна церква Лаври Софйський собор в Кив, церква в Нискиничах на Волин). 30-их pокв став обовязковий у всьому СССР так званий «соцалстичний реалзм», якому пдпорядковано й укранських митцв.
Для лнйно-площинний живопису характерн плоск плями локального кольору, окреслен виразними контурами, чтк ритмчн лн- в стародавнй почасти в сучасному живопис зустрчаються умовн способи просторово побудови вдтворення предметв (нод показуються одночасно з рзних сторн), як розкривають глядачев певну логку зображення, розмщення предметв у простор, але майже не порушують двомрнсть мальовничй площин. Тараса Шевченка (1814—1861) можна вважати за першого творця нового укранського малярства. Один из самых популярных жанров живописи. Так, спочатку володючи явними ознаками самостйних пластичних характеристик (невипадково одним з основних параметрв, що вдокремлюють живописну технку вд графчних, мазок, що нада великий дапазон саме пластичних можливостей – найбльшою мрою, звичайно, самому поширенй уваз – олйного живопису, а й, звичайно ж, – багатьом новим видам технкам, як передбачають синтез форм).
Часто на конах змальовують укранський побут, постат, що звязан з громадським полт. У Стародавнй Грец виникла майже не дйшла до тепершнього часу станковий живопис (на дошках, рдше – полотн), що виконувалася головним чином в технц енкаустики (воскова живопис- рдше використовувалися клейов фарби темпера), яка дозволяла виразно лпити обеми- деяке уявлення про античну станкового живопису дають фаюмськ портрети. Обкладинки робили з тиснено шкри, вкрито взерунками, а в XV–XVI столттях— рзьбленням. В епоху Середньовччя у Взант, кранах Захдно вропи храми прикрашали мозаками (зображення складалося з закрплених на поверхн рзнокольорових шматочкв скла, мармуру, камнцв) та фресками (живопис фарбами по вогкй вапнянй поверхн). Пд час роботи по мокрому папр повинен бути весь час вологим. З н. мист.
Кольористичну скалю з багатим добором барв можна ще краще простежити у фресках каплиц св. одягу й орнаменту. Вона пропагувала естетику класицизму, що панував у Франц в 17 столтт. Чем гуще слой красящего вещества, тем темнее данный участок картины или рисунка. Клька кон (Москва, Володимир на Волин) приписують Петров Ратенському з Рави, 1326 p. ). Збереглися наскальн розписи (в печерах Фон-де-Гом в Пвденнй Франц, Альтамра у Пвнчнй спан та н. ), Виконан земляними фарбами (червоними, жовтими коричневими охрам, умброю), чорно сажею деревним вугллям за допомогою розщеплених паличок, шматочкв хутра просто пальцв-створювалися правдив, виразн, динамчн зображення окремих тварин, а потм мисливських сцен. У пдсумку Джаларди, нджуди, а потм Музаффарди панували на заход пвдн рану, в той час як Сарбадари Курти пдпорядкували соб пвнч схд (Хорасан). Украни.
Його учнями автор трактату назива Даулат Яру Шамс ад-Дна. працю ще Лука Долинський (1750—1824), що псля студй у старй Кивськй Академ вчився у Вдн. Гуаш – технка, широко використовувана в графку. Рокв тому).
Вн був дуже популярний в минулому, але зараз рдко зустрчаються так роботи. «Зима в старому Кив». 1360 – псля 1430), у творчост яких домнувало сихастичне начало: поднання зовншнього та внутршнього, але насамперед художникв цкавило вдображення внутршнього свту людини. Ця сама тенденця мала свй розвиток у мистецтв давньогрецького вазопису, коли на поверхн старовинних амфор та нших посудин зображувалися фрагменти давньогрецько мфолог та стор.
Зображення друкують на рзномантному папер, який добре вбира в себе воду. та екон. "Исторические" библейские сюжеты присутствуют в творчестве большинства художников. 1340 – псля 1405) та Андря Рубльова (бл. По-перше, китайськ живописц використовують для створення картин спецальну кисть. хня творчсть мала часом укранську тематику, але хнй звязок з Украною та культурою й образотворчою традицю був здебльшого пасивний.
Найцннш зразки коностасв доби укранського бароко: славетний Богородчанський коностас (1698—1705), з кол. В олйному живопис користуються клейовими, емульсйними та олйними грунтами. У той же час «живописати» може бути зрозумле як енергйна, свордна манера писати, тобто як свого роду писемнсть. В Италии до начала XVI века по высохшей «чистой фреске» практиковалась прописка деталей темперой. Побч нього працював портретист церковний маляр Теофл Копистинський (1844—1916). (Допомага глибше розкрити змст спектаклю.
Власний свтогляд художника, його творча манера накладають на твр свй вдбиток. Звязок цей обумовлю змст (сюжет) декоративно-живописного твору, його форму, технку, тобто способи виконання. Кожен вид мистецтва ма свй спосб вдображення навколишнього свту, в ньому використовуються характерн саме для нього матерали, вн по-рзному задовольня людськ вимоги.
До наймайстернших портретв («парсун») належать портрета М. Миклашевського (мал. Музею у Львов.
«Соц. Портрет може бути зростання, погрудний або ж пишуть тльки одна особа. Для виконання мальовничих добуткв служать також акварель, гуаш (оскльки в якост основного матералу художник використову папр, характерну для графчних видв образотворчого мистецтва – класифкуться як графка про це говорить застосування останньою для створення монохромних творв), пастель (до цього напрямку справедливо зауваження аналогчне тому, що висловлено щодо попередньо), туш ( в даному випадку, як в двох попереднх – не можна однозначно вднести до графку на Сход, наприклад, калграфя, здебльшого використову цей матерал, традицйно вважаться живописом, як, втм, академчна китайська живопис використовувала переважно саме туш – ахроматична гамма).
Реалзм у Галичин культивували аж до 30-их pp. Твори Босха метафоричн за свом змстом. Художня ж спадщина Я. Вермера Делфтського спонукала до художнх експериментв метра сюрреалстичного живопису С. Дал, про що вн сам згадував у свой статт «Свтов де». Цей рукопис любовного роману, написаного Айюк (XI столття), прикрашена смдесят одн мнатюрою, збергаться в музе Топкап Сарай, в Стамбул.
Возможно, его появление вызвано особенностью голландской школы. – Багато картин. Декоративная живопись получала существенное развитие во времена греческой и римской античности (школа утеряна в средние века) уровень которой был, достигнут только после 15 века.
Головною його особливстю яскраво виражена декоративнсть, що властива усм дванадцяти люстрацям манускрипту. Художник вже не може задовольнитися набором люзорних прийомв (люзонзм), вн слду потребам нового розумння краси, вдмовившись вд неактуальних методв самовираження впливу на глядача, шука нових же форм таких, далектично повертаться на краще з вдкинутого, таким чином приходить до розумння та реалзац нових же цнностей. Ещё Плотин говорит: «Не копировать природу, а учиться у неё» и этим принципом руководствуются многие художники на протяжении многих веков.
Як н. Види монументального мистецтва (архтектура, скульптура), монументально-декоративний живопис, що використала в XIX столтт майже виключно клейов або маслян фарби, приходить в цей час в занепад. У зазначений перод у середовищ живописцв виникли спльн тематичн та жанров орнтац (сторична проблематика, психологчний портрет тощо), що обднували, хоча й умовно, так яскрав особистост, як А. Рябушкн (1861 – 1904), Б. Кустодв (1878 – 1927), В. Серов (1865 – 1911). Цей клей ПВА на половину з водоемульсю добавляють 50 гр. Найвдомшим його представникам вдносяться Нколя Пуссен, Рафаель. Схдний напрямок живопису розвивалося протягом бльш нж шести тисяч рокв. Цими проблемами цкавився Микола Самокиша (1860—1943), один з найбльших баталств, що х зна свтове мистецтво. У перод перед першою свтовою вйною особливе значення для укранського нац.
Польськ корол Казимир В. Ягайло запрошували укранських малярв виконувати найвдповдальнш роботи в краквських храмах, в королвському замку Вавел, в костел в Лисц (1393—1394) та н. При краквському двор працював маляр Владика з Перемишля (1394 p. ). Це переклад трактату з арабсько мови на перську, виконаний за повелнням Газа-хана. Найбльш поширен фарби олйн, клейов, восков (енкаустика). У Львов квтне також свтське малярство, про що свдчать портрети К. Корнякта, В. Ляншвни ( 1635 p. ) та н. льввських мщан (у льввськй Ставропг).
Рисуя картины на продажу, они использовали подручные средства (предметы) для композиций картин. Художн засвоння малярського твору ста квазсубктним сплкуванням. Лесровками ми називамо прописки прозорими фарбами. певно конкретно людини окремий художнй твр, що належить до портретного жанру. Зявлялися нов жанри види живопису.
течй, передусм сезаннзму, почасти супрематизму й експресонзму ОММУ— Обднання Молодих митцв Украни Жовтень— група революцйних митцв конструктивно-монументального напряму (в дус Д. де Рвери, Беля Уца тощо) УМО— Укранське Мистецьке Обднання та н. Ц вс групи мали разом понад 1 000 членв вели мж собою часом завзяту, але стимулюючу боротьбу, яка в пдсов. Мозаки, фрески того часу ми можемо побачити в Соф Кивськй. центр— Академю Мистецтва (1758). Розвиток живописного мистецтва середньовччя передусм повязаний з розквтом конопису.
Це вдповдало х власному свтовдчуттю. Тройц в Люблин, виконан митцем Андрм в 1415р. Левтана.
Найбльш древнм жанром живопису портрет. Тому вони знаходяться в безперервному, хоча непомтному рус, що виклика напруження мж окремими гперогенними шарами, при чому останн послаблюються, розтрскуються вддляються. В силу свох великих дейно-художнх можливостей живопис дуже важливим засобом художнього вдтворення тлумачення дйсност, вн волод стотним соцальним змстом рзномантними деологчними функцями.
У живопис такого типу можуть показуватися просторов спввдношення, може створюватися повна люзя глибокого тривимрного простору (зазвичай як би знаходиться перед розгляда твори живопису людиною), взуально знищуватися живописна площина за допомогою тональних градацй, повтряно лнйно перспективи, шляхом розподлу теплих холодних (виступаючих вдступаючих) кольорв-обмн форми моделюються кольором свтлотнню. Фарби вдпадають накнець вдбуваться повне розкладання руйнування картини. В Италии до начала XVI века по высохшей «чистой фреске» практиковалась прописка деталей темперой. Разумеется, это не единственный «верный» путь развития современного искусства и живописи, тем не менее, многие положения такого видения весьма убедительны и продуктивны. вдома фреска (тал. Тут можна згадати так церкви, як у Мек Кз Ракс Влн, Нью Кенснтон (митець П. Андрусв при спвпрац Т. Катаман), церкви в Елзабет та Балтмор (митець С. Гординський), серя релгйних образв М. Бутовича для манастиря оо. Живопис виникла в епоху пзнього палеолту (40-8 тис.
Так засуджено елегйн пейзаж В. Мироненка («Моя Украна»), картину Г. Свтлицького «Рдний край», . Это происходит уже в течение двух тысяч лет. З тис. Про що ж йде мова. З монументального малярства особливо цнн розписи Троцько церкви Лаври, Борисоглбсько церкви на Подол майстрв Ф. Камнського В. Романовича, головно церкви Лаври в Кив С. Каменського та н. малярв (знищен в XIXст. ), бароково-декоративний «Рай» у Воздвиженськй церкв Киво-Печерсько Лаври.
Бльша частина речовин, як в картин речовинами рослинного чи тваринного походження, ма колодний характер без упину реагу на рвень вологост повтря. Уже в живопис постмпресонзму (П. Бедным художникам были недоступны модели и мастерские (люди в соответствующих одеждах).
Портретний жанр набув поширення ще у мистецтв часв рабовласницько формац (Стародавн гипет, Греця, Рим), будучи забутим у середн вки, з новою силою розвинувся у добу Вдродження — особливо у XVII ст., коли творили велик майстри портрету Рембрандт та Веласкес. Ц основн елементи картини не завжди бувають одношаровими. Перський папр виготовлялася з волокон льону, нод з додаванням волокон конопель. «Зелене вкно», «Вечр. Художники и Северной и Южной Европы работали масляными красками задолго до ван Эйка.
Соф також чисто укранськ побутов особливост, що можуть вказувати й на мсцевих майстрв. З середини 1960-х рокв у кранах Захдно вропи та Америки живопис деколи ста одним з елементв «поп-арту». Портрет – один з основних жанрв мистецтва, що зображу одну людину чи деклькох людей. У фресках св.
Smapte, тал. Багатшими образотворч можливост тонального живопису, яка за допомогою складно динамчно розробки кольору показу найтонш змни як кольору, так його тону залежно вд освтлення (Валер) вд взамод рядом лежачих кольорв (рефлекси) – загальний тон обдну предмети з навколишнм х световоздушной середовищем пространством- при цьому лня нердко втрача свою формоутворювальну роль, поглинаючись трепетною барвистою масою. академчного ст. Наприклад, на мнатюр «Бахрам Гур вбива дракона», зображена не стльки реалстична лють сутички, скльки декоративний взерунок – арабеска, яку явля собою тло дракона.
мистецтва вдйшов славетний баталст Юрй Косак (1824—1899) портретист Рафал Гадзевич (1803—1886), маляр античних сцен Генрик Семирадський (1843—1902) до угорського— творець релгйних композицй Михайло Мункач (Любий, 1844—1909), який ще замолоду на Карпатськй Укран малював церкви. Спочатку це були просто «портрети кораблв», але потм море саме стало головним обктом, захоплються реалств, романтикв. С 80-х годов 1в. Темперу витснила спочатку комбнована технка (лесування опрацювання деталей маслом по темперного подмалевку), а потм технчно досконала багатошарова олйно-лаковий живопис без темпери.
Схд сонця» (назва саме ц картини, власне, визначила назву цього напряму), О. Ренуара та н. Провдн художники-мпресонсти намагалися передати вдтворити колористичне багатство навколишнього свту. Саме до цього прийому видатний художник звернувся у свому генальному полотн «Повернення блудного сина», що вдобразило трагчн мркування Рембрандта про сенс людського буття. Невеликого формату ранн портрети обднан органчно цлим ренесансним сприйняттям людини.
Натюрморт – один з них. Ц образи через клька столть знову виникнуть у живописному мистецтв – на картинах художникв-сюрреалств, як вважатимуть Босха свом «хрещеним батьком». Це були розписи на стнах стелях печер, як робили первсн художники. Шульги «Псня запорожцв» багато н. В нших умовах розвивалося мистецтво Галичини, де були вльнш для розвитку мистецтва обставини, передусм, можливсть контакту з мистецтвом Заходу. Його життя описане в «Печерському Патерику», який згаду другого конописця, Григоря.
Smapte, тал. Побч тематичних проблем вн пдносив суто пластичн, напр., свтлотн. грунтов покриття, часто скорочено називають грунтом, длять на клев, олйн темперн (емульсйн) або за типом наповнювачв або пгментв – на крейдян гпсов. Неслучайно существует такое понятие как «литературность», когда живопись, по той или иной причине, не обладая достаточными пластическими и выразительными качествами, привлекает в свой арсенал чисто повествовательную, «литературную» составляющую. Образотворч виразн можливост живопису, особливост технки листа багато в чому залежать вд властивостей фарб, як обумовлен ступенем подрбнення пгментв характером днальних, вд нструменту, яким працю художник (кист, мастихн), вд застосовуваних м розчинникв гладка або шорстка поверхня основи грунту (в тй чи ншй мр всмоктуючих днальне) вплива на прийоми накладання фарб, на фактуру твори живопису, а просвчу колр основи або грунту – на колорит нод вльн вд фарби частини основи або грунту можуть вдгравати певну роль у колористичному побудов (головним чином в акварел). Портрет може вдображати одночасно клькох людей.
П. Рубенс, Я. орданс, А. ван Дейк, Ф. Снейдерс), Голланд (Ф. XXст. життям. Саме про нього ми зараз поговоримо, продовжуючи розглядати живопис.
У станковому, крм ол, – акварель, гуаш, пастель. Та слава талйського Ренесансу безперечно повязана з менами його титанв: Рафаеля Сант (1483 – 1520), що створив «Скстинську мадонну», «Портрет, папи Юля II» та «Автопортрет», Мкеланджело Буонаррот – автора фресок Скстинсько капели: «Сотворння Адама» «Страшний суд» та н. У творчост цих художникв вдбилися основн принципи мистецтва Вдродження – вдображення дйсност у всй повнот, а головне – уславлення краси людини та почуттв. Рильке)— через осознание того, что «это глубинный иррациональный процесс»— в таком мнении сходятся не только тот же Р. -М.
Лише в 1860-их pp. Перськ манускрипти були дуже дорогими творами мистецтва, в як вкладалася довга праця цлого колективу. Живопис демократичного реалзму широко показу побут працю народу, його боротьбу за сво права, звертаться до найважливших подй стор, створю яскрав, психологчно-поглиблен образи простих людей передових громадських дячв-у багатьох кранах виникають школи нацонального реалстичного пейзажу.
Вдбуваться нтенсивна боротьба течй, прогресивних реакцйних дей, передових напрямв проти академзму, спвснують рзн стильов системи живопису проголошують нов соцально-цивльн деали, звертаються до бльш розгорнутому точному зображенню реального життя в рус рзномантт, особливо повсякденного оточення людини (пейзаж, нтерр, предмети побуту) – поглиблються психологчна проблематика, усвдомлються втлються конфлктна взамодя особистост свту. Переосмысление функций живописи, как, впрочем и всего творчества, прошло через отрицание целесообразности её как таковой («Только осознав, что это абсолютно бессмысленно, можно начать творить»— говорит Р. -М. умовах мусла бути також деологчно-полтичною. Цей твр естетизу поетизу процес прац та символзу днсть людини й природи. Тематика картин сходить за дуже рдкими винятками на дилчне зображення «щасливого» життя в колгоспах («Вдпочинок у колгосп» Г. Свтлицького, «Вдпочинок у колгосп» Ю. Бершадського й н. ), «героки соц. У захдновропейському та укранському мистецтв акварель застосовуться з ХV ст. Натюрморт – это жанр живописи с композициями из неодушевлённых предметов, с использованием цветов, продуктов, посуды.
Образотворч виразн можливост живопису, особливост технки листа багато в чому залежать вд властивостей фарб, як обумовлен ступенем роздрбнення пгментв характером днальних, вд нструменту, яким працю художник (кист, мастихн), вд вживаних м раствортелей- гладка або шорстка поверхня основи грунту (в тй чи ншй мр всмоктують сполучна) вплива на прийоми накладання фарб, на фактуру твори живопису, а просвчу колр основи або грунту – на колорт- нод вльн вд фарби частини основи або грунту можуть грати певну роль в колористичному побудов (головним чином в акварел). Вона схожа на акварельний ма особливо гострий кнчик. позбавила укранське мистецтво найбльш творчих сил.
Сам твори живопису незмнн, створюван живописом картини взуально одномоментние- проте живопис може передавати не лише стан совершенно статичност, а й вдчуття тимчасового розвитку, емоцйно насиченост моменту скороминущо миттвост ситуац, а також ефект руху, змни (завдяки особливй ритмчнй органзац зображення, динамц кольору, свтла тн, композиц, лнй, мазкв т. д. ) – у живопис можлив розгорнуте оповдання, складний сюжет. Свою столицею вн зробив мсто Мараг на пвнчному заход рану (потм столиця була перенесена в Тебрз) заснував династю льханв (тобто молодших ханв), що номнально пдкорялася Великому хану Хублаю, правителю Китаю та Монгол. Цей конопис ма сво особливост: невелика скаля барв (охра, цинобра, зелена, бла, чорна), довол смливий рисунок, струнк, гостр, легк рухи, лагдний вираз обличчя. Цей жанр живопису ма сво рзновиди. (1841–1919) – французький художникь, один з представникв мпресонстичного напряму. Видатними представниками ндерландського Ренесансу були брати ван Ейк – Гумберт (1366 – 1426) Ян (1385 – 1441), як створили прославлений Гентський ввтар П. Брейгель (1525 – 1569) – автор всесвтньо вдомо картини «Слп» Г. Босх (1450 – 1516), у творчост якого ндерландський живопис досяг свого найвищого розквту.
У добу клясицизму тут працювали так визначн укранськ митц, як А. Лосенко (1737—1773), що став ректором Академ Мистецтв, Кирило Головачевський (1735—1823). Андрй був великий новатор творець власного стилю, не схожого н на взантйський, н на захдно-вропейський. Образотворче мистецтво – один з небагатьох методв, винайдених людиною ще в первсн часи. Для написання свох знаменитих картин вони використовували рзн технки. Графика в чистом виде использует белизну (цвет) фона для создания тональных градаций.
Спробу психологчного аналзу феномена Леонардо да Внч здйснив 3. Музе м. Шевченка в Кив. революцйного руху живопис передвижникв близьких до них художникв – В. Г. Жерко, Е. Делакруа у Франц-в чому О. А. Вони були в Михайлвському Золотоверхому собор. Досить часто в живопис користуються лесуванням. Манявського Скиту (тепер у Нац.
Заказчики стремились получить портретное сходство (или даже приукрасить его) оставив в истории зрительное воплощение. Звичайно, ми перерахували лише основн технки, як використовуються в живопис найчастше. Усенко, П. Золотуха й н. ) або покидають, або працюють таки на мсц для чужих культур. У XX столтт зроста роль монументально-декоративного живопису, як образотворчо (наприклад, революцйно-демократична монументальний живопис в Мексиц), яка прагне в першу чергу залучити масового глядача в коло втлюваних нею дей, таки незобразтельной, зазвичай площинний, абстрактно-орнаментально, що гармону з геометрзованним формами сучасно архтектури.
Фрейд у свой робот «Нарис спогадв дитинства». Саме тому талйське Вдродження можна назвати мистецтвом видатних персоналй, мена яких говорять сам за себе: Джорджоне (1477 – 1510), Тнторетто (1518 – 1594), Тцан (1487 – 1576). У станковому, крм ол, – акварель, гуаш, пастель. Мозака (франц. Не всегда достаточно общих признаков для определения. Намочумо полотно водою, накладамо на нього папр рисунок до полотна змочумо весь аркуш з зворотного боку.
Важливу роль вдгра композиця (лат. П. Брейгель (1525–1569) – автор всесвтньо вдомо картини «Слп» Г. Босх (1450–1516), у творчост якого ндерландський живопис досяг свого найвищого розквту. Гейнсборо, У. Хогарт), Рос (Ф. Подальша еволюця багатьох з цих течй вже в 1910-х роках привела до повно вдмови вд образотворчост, до появи абстрактного живопису (абстрактне мистецтво), що ознаменувало розпад живопису як засобу вдображення пзнання дйсност- абстрактна живопису аж до 1960-х рокв була широко поширена в мистецтв головним чином капталстичних кран. До часу арабського завоювання високорозвинена перська культура включала оригнальну архтектуру скульптуру, литво, вишукан вироби з металу (кування чеканка), зрозумло, живопис.
Цей клей ПВА на половину з водоемульсю добавляють 50 гр. На пдсов. Фарби вдпадають на кнець вдбуваться повне розкладання руйнування картини. Це — лтература, музика, театр, кно тощо.
Именно в ней доступно особое многообразие содержания и глубокой разработанности формы. У цьому випадку художник зображу самого себе. Як будь-який вид мистецтва, живопис ма свою сторю становлення. Це, загалом, шар желатину, смоляного або масляного лаку.
До поль. Станковий живопис виник у добу Вдродження. з Белзу в Галичин поль. Розвиваючи художн орнтири сюрреалстичного мистецва, С. Дал запропонував оригнальну модель нтерпретац одного з наржних його мотивв – «мертвого годинника», що зображений на його полотн «Збереження намят»: мяк циферблати.
– moseico, лат. «Червень». Оновлення мистецтва приносить з собою мпресонзм. й нш. Он впервые изложил основы перспективы в живописи (трактат О живописи 1436 г. ).
Но изначально оно происходит от церковной техники рисования икон, в которой использовано слово "писать" (относящееся к письменности) потому, что это слово является переводом значения в греческих текстах (вот такие "трудности перевода"). Найнижчим шаром власне живописна основа на нй разом з грунтом лежить весь кольоровий шар. Воно проходило двома хвилями. С другой стороны пастель и гуашь оказываются чисто живописными техниками. Так рзномантн види людсько творчост мають назву видв мистецтва. Цю фарбу можна або наносити на висохлий золяцйний шар, або прямо змшувати з ним.
повдомля про майстра Ахмад Мус, який «зняв завсу з обличчя зображення» створив «зображення, яке тепер у вжитку». мистецтва, як Кирило Устиянович (1839—1903), який трагчно змагався з примтивнстю оточення й вдобразив риси цього змагання у свому «Мойсе» (Преображенська церква у Львов). «Двчина з вялом» та н., як нби уособлюють вдомий давньогрецький принцип «кало-кагат» – днсть добра краси. 1898р. До XIX столття персонаж на перських мнатюрах нколи не дивляться глядачев прямо в оч.
Також варто вдзначити, що до появи паперу малювали в Кита на шовку. Рильке и правильно воспринятый, хорошо понятый им П. Клее, но и многие художники и философы причём подготовило новое понимание искусства и его задач само их развитие: невозможно было уместить всю полноту быстротечной жизни, технических и технологических, наконец— общественных и нравственных преобразований— в прокрустово ложе идеологических и академических догм и штампов, жречески изолирующих искусство от самого развития жизни, сводящих именно к «хорошо понятным и давно известным» функциям сам этот глубинный творческий процесс. традиц Васильквського продовжував популярний люстратор нар. Кончаловський (1876–1956) та н. ).
Осередок цього Товариства створили митц укранського походження, як згадан Крамський Рпн, а крм них ще портретист автор релгйно-психологчних, близьких подекуди до пзншого експресонзму картин Микола е (1831—1894), який був одним з перших, хто почав вдворотний емрацйних рух— з Рос назад в Украну дал Микола Ярошенко (1846—1893) Микола Пимоненко (1862—1912) з характеристичним для обох реалстично-викривальним спрямованням: картини Ярошенка з тюремно-рев. Вот таким образом задачи живописи подразумевают не только такую организацию пространства на плоскости, которая руководствуется и ограничивается воссозданием на ней трёхмерной среды, мало того, отдельные методы уже давно воспринимаются как «тупиковые» на пути развития искусства (в контексте понимания и переосмысления адекватности восприятия). Твр монументального живопису не можна вдокремити вд його основи (стни, опори, стел тощо). Той, хто займаться малярством (у 1 знач. ) художник»).
сприяло систематизац освти, поступово перетворила правила класичного напряму в догму. Цлком ймоврно вн, як мг, пдтримував, але недостатньо змцнював державну систему. Лексему «маляр» укранська мова засвола з нмецько мови через польську. Саблучок (1735—1777), згодом фундатор харквсько мистецько школи (1767).
Як зазнача О. Дронова, комункативна функця малярства зокрема реалзуться через «ряд актв: далог художника з свтом далог художника з собою (автокомункаця) далог художнього твору з реципнтом далог реципнтв (комункаця з приводу твору мистецтва)». Найбльш поширен фарби олйн, клейов, восков (енкаустика). Технка олйного живопису набува у багатьох випадках яскраво ндивдуальний, вльний характер, але поступово втрача властив й ранше ретельнсть, строгу систематичнсть, многослойность- знижуться мцнсть творв живопису (чому сприяло поширення нових фарб фабричного виробництва замсть вживалися ранше фарб ручного приготування) – палтра розширються (створюються нов пгменти сполучн) – замсть темних кольорових грунтв, характерних для XVIII столття, ще на початку XIX столття знову впроваджуються бл грунти. до н. э. применялся второй стиль – архитектурно-перспективный. Пастель – це технка малювання сухими олвцями, при цьому поверхня повинна бути шорсткою.
Слд зауважити, що живописне мистецтво XVII – XVIII ст. Верещагна, . вйська» («В партизанському краю» Отрощенка, «Ворог наближаться» Т. Яблонсько вже часв вйни 1941—1945 pp. ), епзодв революцйно боротьби перед 1917р. Бльшсть вважа, що манускрипт був створений у кнц правлння Абу Сада, тобто в 1330-х роках. Королвська академя мистецтв у Париж вважалася одню з найбльш впливових у вроп. мистецтво на широк свтов шляхи.
Крм суто професйних досягнень, хня спадщина стимулювала процес художньо спадковост, свордний «далог через столття». до н. е.
Його назва золяця – золюючий шар повнстю ма функцю, яку вн здйсню. Это весьма убедительно разъясняет и показывает, например, теория И. Иттена. Mosaique, тал. Класичн канони тльки на рубеж 19-20 столть були замнен реалстичними.
з образом переяславського полковника Свчки «Покрова» з XVIIIст. Великим майстром-маринстом був англць Вльям Тернер (1775-1851). «Соцалстичний реалзм» у малярств означа свордне сполучення фотографчности з умовно-академчною параднстю, що наказу деалзувати все зображуване вдповдно до партйно-полт. Перова, . М. Яркой особенность живописи Древнего Египта была преданность традициям предков и соблюдение определенных художественных принципов.
привлеями. В малярств працюють також графки М. Бутович ( 1895), С. Гординський ( 1906) оринальний рисвник карикатурист Е. Козак ( 1902). Слд зауважити, що живописне мистецтво XVII–XVIII ст. Творчсть.
Стара Флоренця», так до образно конкретики – «Вдбудова Хрещатика». Згдно з Словником укрансько мови в 11 томах укранське слово «маляр» щонайперше вживаться на позначення художника («1. Кончаловський (1876 – 1956) та н. ). Клька газет, скипидар, ножиц, тканина.
В залежност вд обставин живописною основою бувають рзномантн матерали: деревян дошки (дубов, горхов, липов, фанерн, масонтов) або металев (з мд, алюмню), потм полотно, папр, картон, пергамент, камнь, скло, штучн органчн неорганчн матерали. Цей конопис мав виразний власний стиль, статичний монументальний. Особливе мсце у художнй спадщин митця займа картина «Хлб», що зробила мя Т. Н. Яблонсько широко вдомим як у кран, так за межами. Це книга про свтову сторю, яку в розкшно оформленому вигляд передбачалося видавати двома (перською та арабською) мовами, поставляти по примрнику в ус найбльш мста льханату, для насадження потрбно деолог. Ц образи через клька столть знову виникнуть у живописному мистецтв – на картинах художникв-сюрреалств, як вважатимуть Босха свом «хрещеним батьком». слово дослвним перекладом (цебто калькою, перебиткою) гр.
Однак вони уникали простого вдтворення класичних мотивв тем. В цей же час оформляться укранський супрематизм (Казимир Малевич), який одначе не мав великого розголосу. У великих (шахського рвня) ктабхане крм художникв калграфв працювало безлч нших фахвцв. Можна вдзначити також парадний портрет, рзновид якого – кнний, один з найбльш урочистих. Основним центром з виробництва рукописв при музаффардах був Шираз.
Рзномантн види пейзажв в живопису можна спостергати на полотнах знаменитих творцв. снувало безлч альтернатив дорого кновар. Коровн (1861–1939), А. Архипов (1862– 1930), С. Виноградов, К. Юон (1875–1958) та н. ) «Блакитна троянда» (П.
Огромный скачок в качественном развитии живопись получает в эпоху Ренессанса, во многом благодаря труду Леона Баттиста Альберти (1404-1472 гг. ). Мнатюрам притаманна еклектичнсть, але разом з тим висока художня майстернсть емоцйна насиченсть. Його ст. -побутов малюнки в будинку Полтавського Земства були на свй час великою новиною. Сезанн, В. ван Гог, П. Гоген, А. Тулуз-Лотрек) частково в живопису «модерну» зароджуються риси, що визначили особливост деяких течй XX столття (активне вираження суто особистого ставлення художника до свту, емоцйно-психологчна сила асоцативнсть кольору, мало повязаного з спостергаються в житт барвистими стосунками, перебльшен форми, декоративнсть). Сошенко (1807—1877) та багато нших.
Потм розрвнював вязку масу вода сткала, пульпа висихала ставала щльною як фетр. В то же время, развитие искусства изобразительных методов и средств выразительности, давно вывело за пределы понимания основных своих задач— «воспроизведение реальности». з збережених фресок найстарш були вдкрит в 30-их pp.
До XVIII столття перськ художники писали виключно водяними фарбами. Технка живопису (накладання фарб, закрплення на поверхн, рзномантна). У живопис можлив розгорнут оповдання складний насичений сюжет (Карл Брюллов). Наприклад, псля введення буддизму в Кита велике значення придбали релгйн фрески. Мозака (франц. Саме тому талйське Вдродження можна назвати мистецтвом видатних персоналй, мена яких говорять сам за себе: Джорджоне (1477–1510), Тнторетто (1518–1594), Тцан (1487–1576). Однако основное и первостепенное выразительное и содержательное значение в живописи имеет цвет, который сам по себе является носителем идеи (в том числе и в силу психологических факторов воздействия и восприятия).
з фзичних змн найважлившими т, що викликан коливаннями атмосферно вологост температури. Емоцйний характер мазка може бути гладким, злитим або пастозним, роздльним, знервованим (Ван Гог) вн сприя створенню емоцйност та атмосфери твору, передач почуттв настрою митця, його вдношення до зображеного. Сюди належить передусм Сергй Васильквський (1854—1917), який для свох творв вивчав зразки ст. На початку XVст. Техника «чистой фрески» требует особого мастерства от художника, вот таким образом применялись и другие технологии, например, не такая устойчивая живопись по сухой штукатурке— секко, позднее росписи выполнялись малоподходящими для монументальной живописи масляными красками. Вони давали можливсть працювати над картиною тривалий час.
Реалстами класично школи були: В. Тропинин (1776—1857) на Подлл, М. Теренський (1723—1790) у Перемишл, Лука Долинський у Львов, ван Лучинський (1816—1855) у Чернвцях. козацького побуту також Микола Бодаревський (1850—1917). груп треба згадати Товариство Прихильникв Укранського Мистецтва (головне школа Новаквського), групу молодих «РУБ» гурток «Спокй» на чол з Метиком (Варшава).
Вдмннсть перського живопису XIII–XV столть вд вропейського поляга в тому, що перськ художники пшли далеко вперед у свобод вд релгйного догматизму, хн мистецтво носило незмрно бльш свтський характер, нж пронизане релгйнстю мистецтво вропи. У свох портретах Рембрандт переважно працю темними фарбами. Але вс ц мистецьк обднання в Укран були злквдован сов. В монументальному живопис найчастше застосовують мозаку, фреску. Графка). Володимиром Мономахом у Ростов. З тис.
нод одн пгменти замнялися на нш. Та слава талйського Ренесансу безперечно повязана з менами його титанв: Рафаеля Сант (1483– 1520), що створив «Скстинську мадонну», «Портрет, папи Юля II» та «Автопортрет», Мкеланджело Буонаррот – автора фресок Скстинсько капели: «Сотворння Адама» «Страшний суд» та н. У творчост цих художникв вдбилися основн принципи мистецтва Вдродження – вдображення дйсност у всй повнот, а головне – уславлення краси людини та почуттв. Этим обусловлено присущее реалистической живописи совершенство объёмной и пространственной моделировки, живая и точная передача действительности, возможности реализации задуманных художником сюжетов (и способов построения композиций) и другие изобразительные достоинства. з помтними впливами отичного натуралзму типу Джотто Дуччо.
Портрет Яна Рорбурта, Костянтина Корнякта. Складаться з деклькох шарв сходово структури. Мистецтво подну в соб багато видв творчо дяльност людини. Что интересно – к этому жанру относится огромное количество картин на библейскую тему.
Зворотнй бк полотна ма бути чистим. Функцю грунту викону стна з штукатуркою. Ню (произошло от фр. З одного боку, полотна Босха безпосередньо повязан з традицями нацонально ндерландсько культури («Вз сна»), з ншого – орнтован на загальнолюдськ проблеми вдображають одну з страшних сторнок в стор людсько цивлзац – нквзицю. У залежност вд призначення портрет може бути парадним чи нтимним (камерним), ндивдуальним, парним, груповим.
Цей прийом дав митцев можливсть наголосити на «позачасовост» сюрреалстичного напряму взагал та його власно творчост зокрема. Найважлившим зображальним та емоцйним засобом живопису колр. Про це можна здогадатися, перебравши жанри, як ми ще не назвали, характеризуючи живопис. Во-первых, китайские художники используют для создания картин специальную кисть.
Помпейские росписи знакомят с основными чертами античной фрески. Все це дозволя живопис не тльки безпосередньо наочно втлювати вс зрим явища реального свту (в т. ч. Основн теми творв Рафаеля, Мкеланджело, Тцана повязан як з мфологчними сюжетами, так з проблемами, що мають загальнолюдський характер. Не последнюю роль здесь играют эпохи живописи. А саме слово «монументальна» говорить про щось великому значне.
Поступово активзаця цього руху зумовила появу художнх осередкв: «Свт мистецтва» (О. У результат цих заворушень Рашид ад-Дн був страчений, а його бблотека розграбована.
У свох портретах Рембрандт переважно працю темними фарбами. У Вдн велико слави здобув декоратор Держ. тргезкоп – враження).
У живопис такого типу можуть показуватися просторов спввдношення, може створюватися повна люзя глибокого тривимрного простору (зазвичай як би знаходиться перед розгляда твори живопису людиною), зртельно знищуватися живописна площина за допомогою тональних градацй, повтряно лнйно перспективи, шляхом розподлу теплих холодних (виступаючих вдступаючих) кольорв об39мн форми моделюються кольором свтлотнню. Поряд з гладкою, деталзуючою живописом на дошках з блим грунтом (характерною для художникв ндерландсько школи) венецанська школа виробля прийоми вльною, широкою, пастозною живопису на полотнах з кольоровими грунтами. Олмпв ма належати кона Богоматер, подарована великим кн. За часв династ Сун (960-1127 рр. ) Популярними стають картини сторичного характеру, що розповдають у тому числ про повсякденне життя. «Шахнаме» Демотт (манускрипт названий так на мя торговця, який його розшив розпродав листи окремо) – це чудово пролюстрований твр Фрдоус, що тривалий час виклика суперечки в науковому середовищ вдносно свого датування.
На пожвавлення мист. В олйному живопис користуються клейовими, емульсйними та олйними рунтами.
Во-вторых, в качестве красок везде используются чернила – китайская тушь (бывает, что вкупе с другими цветами, но и как самостоятельная краска тоже применяется). Саме так в первсному суспльств почало зароджуватися мистецтво живопису. Монументальний живопис – це велик картини на внутршнх або зовншнх стнах будвель (фрески, панно та н). У Галичин в першй чверт XIXст.
Вн залишив понад 6 000 малюнкв— побутових, мисливських, батальних та ст., як «Бй Богуна з Яремою Вишневецьким». в Киво-Печерськй Лавр та нш. Огнко, поряд з словом «маляр» в укранськй мов побутувала лексема «художникь», старословянзм, що калькою з грецько: «Це старослов. каторги в «Притч про блудного сина».
Ц останн ще бльше помтн у добре збережених сандомирських фресках з першо пол. Вот таким образом эта статья ни в коем случае не претендует на всеобщий охват всемирной истории живописи. Колорит (тал.
М. Мусоргського та н. ) практикою створення групового портрета («Бурлаки на Волз», «Хресний хд у Курськй губерн», «Урочисте засдання Державно Ради»). Суркова, В. В. В XIV—XVст.
Так изначально обладая явными признаками самостоятельных пластических характеристик (неслучайно одним из основных параметров, отделяющих живописную технику от графических, является мазок, предоставляющий большой диапазон именно пластических возможностей— в наибольшей степени, конечно, самому распространённому виду— масляной живописи, но и, конечно же, — многим новым её видам и техникам, подразумевающим синтез форм). Тут збергся повний цикл розписв Нового Завту. «дейний реалзм», культивували, не без впливу Шевченка, митц, обднан на теренах Росйсько мпер у Товариство Пересувних Виставок, зван «передвижниками». Проте н араби н перси про не нчого не знали до битви при Кангли в 751 роц (мсто мж Самаркандом Ташкентом). Так тривало з 1330-х рокв до тих пр, поки наприкнц XIV столття в ран не вторгся Тимур.
до н. э. Имитирует облицовку стен квадратами разноцветного мрамора или яшмы. Pastel, з тал. Подю незвичайно ваги стало для укранського мистецтва закладення в грудн 1917р. В основном это картины, созданные на мольберте (то есть на станке) художника. В процес створення, сприйняття засвоння художн образи стають мотивуючою силою людсько поведнки, смислоутворюючими чинниками життя людей. Фарба гуаш робиться на клейовй основ.
З великою часткою впевненост можна стверджувати, що все багатство персько культури з блиском проявилося в першу чергу саме в живопис. Поряд з мфологчними створювалися побутов та сторичн сцени, пейзаж, портрети, натюрморти. Картины пишутся в основном на холсте, натянутом на раму или наклеенном на картон. Володимира В. короля Данила Володимирська кона, захоплена суздальським князем Андрм Боголюбським з Вишгорода 1155 горвська кона XIIст. перетворення Академ на один з нститутв на полт.
малярства стають так народжен в Укран митц, як творець козацьких сцен лля Репн (1844—1928), маляр моря ван Айвазовський (1817—1900), батьки якого були родом з Галичини, ван Крамський (1838—1887), О. Литовченко (1835—1890), один з чльних творцв рос. виринають нов сили нац.
Живописна основа, яка пдвищу мцнсть стйксть полотна, складаться з деклькох шарв. Эта ситуация в истории голландской школы является причиной развития жанровой живописи. Зображення довговчно, а лн виходять чткими. Особливо популярн пейзаж аквареллю. (фраменти «Пантократора», св.
Не зважаючи на упадок державности 1920р. Художник уже не может удовлетвориться набором иллюзорных приёмов («иллюзионизмом»), он следует потребностям нового понимания красоты, отказавшись от неактуальных методов самовыражения и воздействия на зрителя ищет новых же форм таковых, диалектически возвращается к лучшему из отвергнутого и таким образом приходит к пониманию и реализации новых же ценностей. Художник сам регулю нахил дошки. Творчсть Шевченка дуже рзномантна: олйн та акварельн портрети й автопортрети, кравиди, побутов й ст.
Примерами этого являются изображения предметов и животных, невидимых ни зрителю, ни художнику, но которые определённо могут присутствовать в данной сцене (например, рыбы и крокодилы под водой) изображение предмета с помощью схематического перечисления его частей (листва деревьев в виде множества условно расположенных листьев или оперение птиц в виде отдельных перьев) сочетание в одной и той же сцене изображений предметов, сделанных в разных ракурсах (например, птица изображалась в профиль, а хвост сверху у фигуры человека – голова в профиль, глаз в фас, плечи и руки в фас, а ноги – в профиль). У свох творчих пошуках.
З паризько групи найбльш вдом мена: Олекса Грищенко, що своми морськими кравидами здобув соб мя у французькому малярств, Михайло Андрнко-Нечитайло ( 1894), Микола Глущенко ( 1900), ван Бабй ( 1896), Василь Перебийнс, Василь Хмелюк ( 1903), Зоня Зарицька, Софя Левицька ( 1874), Микола Кричевський з празько: ван Кулець ( 1880), Галина Мазепа з варшавсько: Петро Холодний (молодший, 1902), Петро Мегик ( 1899), Петро Андрусв. – moseico, лат. Це зображення людини, який схожий лише на самого себе бльше н на кого. Ю. Рпна грунтувалася на реалстичному метод, що зумовив особливост образно-стильово системи його робт.
Отже, термн вдноситься до орнаментальних розмалювань та композицй, що не мають самостйного значення панно, орнаментальне пдкреслення функцй предмету або оточення великих настнних сцен. Станковий живопис (вд слова станок, мольберт, на який ставиться приготовлена основа – картон, дошка, полотно для малювання картин) обдну твори самостйного значення, не повязан з архтектурним ансамблем. Знаменитый и знакомый многим рисунок Леонардо да Винчи "Витрувианский человек" (пропорции человека) 1493 года, посвящённый систематизации античных знаний Витрувия о пропорциях и композиции, был создан Леонардо на полвека позже трактата Альберти "О живописи". настановам. У XVII-XVIII столттях процес розвитку вропейського живопису ускладнються.
Крамського, . Велику славу здобув портретист кивсько школи Дмитро Левицький (1735—1822)— теж академк проф. Сама назва цього жанру походить вд давньофранцузького вираження що значить «вдтворювати що-небудь дослвно». малярств XVI—XVIIст.
настанов, яким ма служити все малярство.
Латур, Ф. Шампень, Н. Пуссен, А. Ватто, Ж. Б. Шарден, О. Фрагонар, Ж. Л. Давид), в тал (М. З одного боку, полотна Босха безпосередньо повязан з традицями нацонально ндерландсько культури («Вз сна»), з ншого – орнтован на загальнолюдськ проблеми вдображають одну з страшних сторнок в стор людсько цивлзац – нквзицю. Художники приступали до сво роботи слдом за позолотниками й люмнаторами.
Академ. Найранша перська люстрована книга— астрономчний трактат Абд ар-Рахмана ас-Суф, переписаний в 1009-10 роках (Бодлеянська бблотека, Оксфорд), проте його люстрац, що зображують сузря, мають пояснювальне значення скорше пдсвченими малюнками, нж мнатюрами. Цей вид портрета був досить поширеним в укранському мистецтв. Уся ця сукупнсть мистецтв ма ще й назву взуального мистецтва. История живописи Древнего Египта во многом испытывала большое влияние со стороны религии.
мистецтва, розрвавши з закостенлими на той час шаблонами взантйсько-московського конопису та виводячи рос. Но уже в античности сформировались специализированные знания и труды (Витрувий), которые будут основой нового расцвета европейского искусства в эпоху Возрождения. 1917) – укранський художникь. Живопис XX столтт, поряд з чуттво-достоврним, люзорним, обмно-просторовим способом зображення широко використову нов (а також висхдн до давнину) умовн принципи трактування зримого свту.
С другой стороны пастель и гуашь оказываются чисто живописными техниками. Антична фреска (на багатошаровй штукатурц з домшкою мармурового пилу у верхнх шарах) мала блискучу, глянсувату поверхню. школи, яка перебувала пд опкою митр. Захопивши Багдад стративши останнього багдадського халфа (1258), Хулагу сконцентрував у свох руках владу над раком, сторичним раном бльшою частиною Анатол. Вн попереджу проникнення звязуючих фарб (наприклад, ол) в грунт.
У живопис багатьох модернстично течй (кубзм, футуризм, сюрреалзм) окрем бльш-менш легко впзнаван елементи зримого свту фрагментуються або геометризований, постають у несподваних, нод алогчних поднаннях, що породжують безлч асоцацй, зливаються деколи з чисто абстрактними формами. Особливе мсце в контекст живописних пошукв XVII ст. Водна стихя завжди зачаровувала людини, тим бльш художника. В прошлом преобладала живопись водными красками по сырой штукатурке (фреска).
Закнчила художню майстерню Ф. Кричевського. На меж академзму й реалзму стояла пзнше творчсть Миколи васюка ( 1865), дуже популярного свом «Вздом Б. Хмельницького до Кива». Так, традиц Ф. Халса щодо живописно нтерпретац категор комчного отримали продовження у творчост видатного спанського митця Ф. Гой (1746 – 1828) – «Водоноска», «Слпий» в опосередкованй форм вплинули на серю офортв «Капричос».
Серед видатних представникв мистецтва конопису слд назвати мена Феофана Грека (бл. Чи варто говорити про те, що приклади живопису цього жанру численн. Коли папр великий, то потрбно забезпечити тривалу вологсть паперу. Художникь однаково вртуозно володв технкою психологчного нюансування при розробц конкретного характеру (портрети А. Толстого, П. Стрепетово.
У длянц портрета працюють: Г. Васько (1820—1883), А. Мокрицький (1811—1871), М. Брянський (1831—1908), а також митц нм. Укран постають численн мистецьк обднання, з яких головн АХЧУ— Асоцаця Художникв Червоно Украни (1925), що обднала переважно прихильникв фотографчного реалзму в мистецтв, схильних поставити свою творчсть на службу режимов АРМУ— Асоцаця Революцйного Мистецтва Украни (1925)— осередок бойчукств, наставлена головне на монументальне мистецтво, сперта на укранськ нац. В монументальному живопис найчастше застосовують мозаку, фреску. «Разом з батьком» та н. У творчост Т. Н. Яблонсько вдбилася специфка природного свтобачення, що стимулювала появу таких робт, як «Вечр на луз».
«Ринок рабв»., звичайно, варто сказати про акварел. Лейтмотивом творчост Дал стала «тамниця людського позасвдомого». Наукове вивчення перспективи, оптики анатом, використання вдосконалено Я. ван Ейка (Ндерланди) технки олйного живопису сприяли широкому розкриттю закладених в природ мальовничих возможностей- в живопис переконливо вдтворюються обмн форми (за допомогою свтлотньового моделювання) в дност з глибоким простором (що розвертаться за взуально знищувано мальовничй площиною) свтловим середовищем, освоються колрне багатство свту.
Технка живопису (накладання фарб, закрплення на поверхн, рзномантна). Реалзм особливо форми, т. зв. Емраця передових укранських митцв до Петербуру в XVIIIст. Саме до цього прийому видатний художник звернувся у свому генальному полотн «Повернення блудного сина», що вдобразило трагчн мркування Рембрандта про сенс людського буття.
У другй половин XVIIIстолття, з скасуванням укрансько самоуправи, укранських митцв переманюють до Петербуру, де йдуть намагання створити «всемперський» мист. Ю. Ренн тяжв до аналзу «мо-ральнсних ситуацй», що давало змоу митцев розкрити засобами живопису психологчний стан людини у момент морального вибору («Не чекали», «Вдмова вд сповд, «ван Грозний син його ван»). руху вплинув дуже позитивно прихд нових сил з Сх.
Мякий тонкий барвистий шар виходить при використанн ц технки. И труд Леонардо является продолжением развития европейской (итальянской) художественной школы Эпохи Ренессанса. Побч дяльних у Львов митцв, як Труш, Новаквський та митцв з групи Счових Стрльцв: О. Курилас, Юлян Буцманюк ( 1885) ван ванець ( 1893), Лев ец ( 1895), виринають нов визначн постат: Петро Холодний (1876—1930), що створив свй, вдмнний вд Бойчука, неовзантйський стиль (в цьому рчищ йшов Василь Крижанвський, 1891—1926), Павло Ковжун (1896—1939), Микола Бутович ( 1895), Роберт Лсовський ( 1894), Осип Сорохтей (1889—1941), баталст Леонд Перфецький ( 1900) та н. Длянку церковного малярства оновлюють Михайло Оснчук ( 1890), Ярослава Музика ( 1896) та Василь Дядинюк (1900—1944). Всеволода Ярославича Чернгвського чудотворна кона в Ченстохов (Польща), захоплена 1382р. Pastelo вд pasta – тсто) означа малювання кольоровими олвцями, виготовленими з сухих, порошкоподбних тонко тертих барвникв з домшкою скрплюючих або розблюючих речовин (клей, крейда, гпс, тальк тощо). Наприкнц ХV ст.
Для лнйно-площинний живопису характерн плоск плями локального кольору, обкреслен виразними контурами, чтк ритмчн лн в стародавнй почасти в сучасному живопис зустрчаються умовн способи просторово побудови вдтворення предметв (нод показуються одночасно з рзних сторн), як розкривають глядачев певну логку зображення, розмщення предметв у простор, але майже не порушують двомрнсть мальовничй площин. характеризувалося цкавими пошуками у галуз колористично композиц, що знайшли сво вдображення у творах П. Рубенса (1577–1640), А. ван Дейка (1599–1641), Ф. Сурбарана (1598–1664), Е. Греко (1541–1614), Д. Веласкеса (1599–1660), особливо у творчост Рембрандта (1606–1669). К станковой живописи относят произведения, существующие независимо от места создания. На меж мпресонзму стоть декоративна творчсть Олени Кульчицько ( 1885), яка черпала головне з скарбниц нар. В станковой живописи преобладают работы, выполненные масляными красками, но могут использоваться и другие красители (темпера, акриловые краски ит. д. ). Первый стиль инкрустационный, распространенный во 2в.
Она похожа на акварельную и имеет особо острый кончик. До цього жанру можна додати також автопортрет. Опери Теодор Яхимович (1800—1870). Кипренский, Сильвестр Щедрн, К. П.
Окрем аркуш книги збергаються в клькох музеях та приватних збраннях. А. Шептицького, вийшли численн митц. Воно стало доповнювати нш жанри живопису. рунтове покриття певним чином готу фактуру поверхн основи, крм цього, створю додатков сприятлив оптичн умови для картини. Хреста на Вавел у Краков, виконаних укранськими митцями в 1470р. До 1930 року укранськ митц з пдсов.
Этот жанр один из самых поздних и сформировался в голландской школе живописи. малярства доби бароко типов численн зображення «козака-Мамая», «козака-бандуриста». життям, — гетьманв, старшину, козакв, фундаторв, донаторв церкви та н. (напр., «Розпяття» XVIIст. Спочатку роблять пдрамник, а потм на нього натягують полотно. Штукатурка, як правило. Щоб надати цй мас форму листа, майстер занурював у посудину з нею деревяний лоток, дно якого являло собою сито, сплетене з сушено тростини або кнського волоса,, зачерпнувши пульпу, дставав лоток.
Першими малярами були, ймоврно, грецьк майстр, але помтн у фресках св. Другий з ряду майстрв портрета— Володимир Боровиковський (1757—1825) був великим реалстом психологом, що залишив по соб цлу школу новтнх портретиств, серед яких особливо визначився тонкстю й виразнстю пензля М. Бугавський— Благородний. Велику вагу мають славетн фрески в замковй каплиц св. вдома фреска (тал. З давнх-давен людина прагне до досконалост, шукаючи гармоню в свт, який його оточу. Монотипю можна виконувати аквареллю, олю, друкарською фарбою. Тут помтний великий поступ щодо свободи композиц, руху, реалзму й гармон барв.
У добу укранського бароко XVII—XVIIIст. Малярство деяких з них носить уже сильн риси натуралзму. З його мист.
Tempera – фарби для живопису, в яких сполучною речовиною натуральн (з води та ячного жовтка) або штучн (водяний розчин клен з олю) емульс. У мистецтв Стародавнього гипту застосовуться акварель (тал. Графика в чистом виде использует белизну (цвет) фона для создания тональных градаций. Газа-хан успадковував Олджейту (1304-1316).
XIX ст. Саме в цьому контекст слд сприймати його живописн роботи «Передчуття громадянсько вйни». Наприкнц ХV ст. Вс ц досягнення талйського Ренесансу сконцентрувалися в особ, яка вважаться «постаттю поза конкуренцю» серед генв Вдродження – Леонардо да Внч – видатного живописця, вченого, флософа.
XVст. Fresco, буквально – свчний) – технка живопису фарбами (водяними або вапняному молоц) по свжй штукатурц. В настнному живопис розташування окремих шарв х назви зовсм нш. традиц ОСМУ— Обднання Сучасних митцв Украни (1927), орнтоване в основ на творче опрацювання здобуткв модерних зах. Багатше образотворч можливост тонального живопису, яка за допомогою складно динамчно розробки кольору показу якнайтонш змни як кольору, так його тону залежно вд освтлення (Валер) вд взамод рядом лежачих кольорв (рефлекси) загальний тон об39дну предмети з навколишнього х световоздушной середовищем простором при цьому лня нердко втрача свою формоутворювальну роль, поглинаючись трепетною барвистою масою.
Новий музаффардський стиль можна бачити вже в рукопису «Шахнаме», створено у 1371 роц (Стамбул, Топкап-сарай). ванов в Рос). Одним з найбльш раннх льханскх манускриптв «Манафов аль Хайаван» («Бестарй») бн Бахтшу, створений у 1297 або 1299 в Мараге. Дуст Мухаммад, учений, калграф художник XVI столття, у свому трактат вд 1544-1545 рр. Джорджо Вазари, автор «Жизнеописаний наиболее знаменитых живописцев, ваятелей и зодчих» назвал ван Эйка изобретателем масляной живописи, позднее это утверждение повторил Карел ван Мандер.
Згодом художники навчилися використовувати рзномантн засоби методи малювання. Псля здобуття технологчних секретв, отриманих у китайського виробника паперу з Кангли, перше в сламському свт виробництво паперу було вдкрито в Самарканд, а потм друге в 794 роц в Багдад. Спочатку роблять пдрамник, а потм на нього натягують полотно. Брюллов, А. А. Сама назва його поясню: це мистецтво, що творить образи, як ми можемо бачити очима.
Ускладнення проблематики живопису, велика кльксть стояли перед нею завдань, класова станова диференцаця свтовдчування привели до формування рзних живописних систем, як володли спльнстю стильових ознак (емоцйно насичена, динамчна живопис бароко, з характерною незамкненою, спиралевидной композцей- строго врвноважена живопис класицизму з культом чткого, суворого, ясного малюнка, переважанням обмно-свтлотньового початку над кольором, локальностью кольору- живопис рококо з грою вишуканост текучих нюансв кольору, свтлих бляклих тонв), так не укладалися в будь-як певн стильов рамки. Также стоит отметить, что до появления бумаги рисовали в Китае на шелке. Його творч нтереси концентрувалися навколо жанрв пейзажу натюрморту, але мя О. Ренуара насамперед ототожнються з новим етапом у розвитку портрета, що фактично набув статусу «взитно картки» майстра. Восточное направление живописи развивалось на протяжении более чем шести тысяч лет.
Ц традиц продовжили майстри Кивсько Рус. малюнки, архтектурн рисунки, равюри (див. Так картини були б бльш стйкими не темнли так нтенсивно, як незахищен картини. з портретом Б. Хмельницького, кони з церкви в Сорочинцях та н. ). По-друге, в якост фарб всюди використовуються чорнила – китайська туш (бува, що укуп з ншими квтами, але як самостйна фарба теж застосовуться).
Митц укранського походження не можуть знайти в тодшнх нац. Не зважаючи на рзн приписи взантйського малярства (пдручник «ремня» Донся Форноаграфйського), в укранському малярств XV—XVIст. В цй Академ студю також автор стилзованих портретв Михайло Жук ( 1876), ван Северин ( 1871) та найвизначнша мж ними ндивдуальнсть— Олекса Новаквський (1872—1935). Такой инструмент позволяет создавать утонченные работы, а, как известно, стиль каллиграфии до сих пор широко применяется в Китае.
Надзавданням художникв-мпресонств ста гасло: «Малюю те, що бачу», яке було втлене у кращих творах Е. Мане (1832 – 1883) – «Снданок на трав», «Бар Фол-Бержер», К. Моне (1840 – 1926) – «Враження. Калграф писав текст, залишаючи мсце для люстрацй. мистецтва, та символстичне малярство Юхима Михайлова (1885—1926), закоханого в мотиви мфологчн й казков. Tempera – фарби для живопису, в яких сполучною речовиною натуральн (з води та ячного жовтка) або штучн (водяний розчин клен з олю) емульс.
У свох творах художниця вдаться як до художнх узагальнень – «Тиша». Тому це найпопулярнший вид мистецтва, який ма багато шанувальникв. У взира Рашид ад-Дна на околиц Тебрза був цлий квартал «Рашидя», в якому розмщувалися ктабхане, близько двохсот двадцяти вчених, калграфв, художникв т. д., як брали участь у проект. Важливу роль вдгра композиця (лат. У давнх грекв зорафос (маляр) був тим спецялстом, що фарбами описував усе те, що було живе». Для цього аркуш паперу зволожумо ватним тампоном.
Цю фарбу зазвичай розводять водою. З збльшенням чи зменшенням атмосферно вологост збльшуться чи зменшуться обм цих речовин. ЛВНА (нар.
«Джам ат-Таваре» (Збори хронк) було написано ученим взиром Рашид ад-Дном за розпорядженням Газа-хана. В прошлом преобладала живопись по сырой штукатурке (фреска). (1844–1930) – росйський художникь.
Кузнецов, М. Сарян (1880 – 1972) та н. ) «Бубновий валет» (П. Перськ художники користувалися фарбами мнерального, неорганчного (штучного), органчного походження. Перська мнатюра— мистецтво красиве, комфортне, не робить замах на внутршнй свт глядача. Особливе мсце у спадщин О. Ренуара займа портрет актриси /Канни Самар.
Згдно з традицю, папр був винайдений у Кита в 105 роц н. е. В ансамбл монументальний живопис викону також декоративну роль. Художники и Северной и Южной Европы работали масляными красками задолго до ван Эйка2. Переваги використання паперу гдно були оцнен аббасидским халфом Гарун аль-Рашидом (правив у 786–809 роках) його мнстрами. «Невидимий бюст Вольтера», «Сон» тощо.
Техника «чистой фрески» требует особого мастерства от художника, вот таким образом применялись и другие технологии, например, не такая устойчивая живопись по сухой штукатурке— секко, позднее росписи выполнялись малоподходящими для монументальной живописи масляными красками. Сегодня современные мастера художественного дела выполняют свои работы как на бумажной основе, так и на шелковой поверхности. Станковий живопис (вд слова «станок», «мольберт», на який ставиться приготовлена основа — картон, дошка, полотно для малювання картин, за яким працював художник) обдну твори самостйного значення, не повязан з архтектурним ансамблем. Володиславом Опольським Холмська кона, що нбито була власнстю великого кн. Aqua – вода) фарба, що розводиться водою. прац» («Пятихвилинка в панчшному цеху» С. Прохорова, «На Днпрельстан» К. Трохименка й н. ), «герозму сов.
Одну з важливих ролей в живопис вдгра також барвиста пляма або простше — мазок художника, що його базовим технчним засобом да можливсть передати рзномантн детал. Виник в античност прагнення до правдоподбного вдтворення реального свту, тобто таким, яким його бачить людина, викликало появу в живопис обмно-просторового зображення (з чим повязано зародження розрахованою на ндивдуальне споглядання станкового живопису, звльнення живопису вд пдпорядкування архтектур, багато в чому вд декоративних функцй). Джорджо Вазари, автор «Жизнеописаний наиболее знаменитых живописцев, ваятелей и зодчих» назвал ван Эйка изобретателем масляной живописи, позднее это утверждение повторил Карел ван Мандер. Безпосередньо з живописом змикаються мозака втраж, виршальн т ж, що монументальний живопис, зображувально-декоративн задач.
Монгольське завоювання в XIII столтт безповоротно змнило хд рансько стор. Одночасно творяться групи укранських митцв у захдновропейських осередках. Побутов й ст.
посда творчсть двох голландських митцв Ф. Халса (1585 – 1666) та Я. Вермера Делфтського (1632 – 1675). Темпера (тал. Acquerello, вд лат. Вд часв льханату дйшли перш мена перських художникв.
С перенесением акцента на интерьер и появления парадных комнат в римских домах и виллах на основе греческой традиции развивается система высокохудожественных росписей. В конопису вживаться дслово «писати», так само як у грецькй мов.