Вдкрийте таблицю «Образотворче мистецтво Китаю». 3 образотворчим мистецтвом кран Китаю та Япон ми сьогодн й познайомимося.
Вона виготовляться з металу, каменю (яшми, нефриту), грського кришталю, дерева, слоново кстки, а зараз з пластмаси. Людина ста бльш терплячим терпимою розбжностям, у природ, а й у цлому.
Он научил людей охоте, рыболовству, приготовлению пищи (мяса) на огне. Оно представляло собой типичную восточную иерархическую деспотию. При всй значущост прикладного мистецтва, не можна не вдзначити театральне. Однак ц рельфи вже не були повязан з буддйською релгю й носили часто свтський характер.
Цього не можна досягти за допомогою фокусно перспективи. Стни захищали внутршн примщення длили х у вдповднсть до життво необхдною. 1185 роки). Небо – высшая сила и гарант справедливости. Зовсм нше враження роблять пейзаж Ван Вея, написан чорною тушшю з мякими розмивами в манер цей («живопис де»). Вдбиток проводиться за допомогою спецально мастики червоного кольору (з кновар, клею кашки полину).
С тех пор «путешествия за край мира» стали девизом всех поколений китайских живописцев и одной из самых популярных тем пейзажных картин. Однак вд ц могутност дност стародавньо рабовласницько держави залишилися лише руни. Особливо життздатн динамчн зображення тварин. Чем сложнее и точнее исполнение той или иной церемонии, тем лучше.
Наставниця чита написан на суво повчання двом придворним дамам. Законов юридических в государстве не было. Територя Китаю була заселена людьми вже на стад раннього палеолту. В Китае издавна говорят о близости живописи и каллиграфии. Так иньцы, племена и считали своим тотемом ласточку, племена ся – змею.
Багато зробив у цьому напрямку художник Жень Бо-Няньок (1840-1896). Така, наприклад, невелика скульптурна група, що зображу кочвника на верблюд. После образования КНР мастера старшего поколения создали прекрасные работы о новом времени и новой жизни – такие, как "Путь через Желтую реку" Ли Хуа, "Асма" Хуан Юнъюя, "Праздник Цинмин в 1976 г. " Янь Ханя, "Ленин и китайский солдат" У Бидуаня, "Поездка к старому другу и боевому товарищу" Гу Юаня, "После собрания кадровых работников коммуны" Ли Цюня, "Вечная молодость" Хуан Синьбо. В глазах европейцев гравюры – это наиболее яркое отображение Японской культуры в целом. були узагальнен сформульован художником теоретиком мистецтва Се Хэ.
Миф о потопе зафиксирован в литературе ранее других мифов («Шуцзин», «Шицзин», 11-7 вв. Коли ви знайомитесь з сторю таких старих китайських мст, як Пекн, вас вража не тльки те, що центральн вулиц ц столиц прям, як стрли, перетинають все мсто вд одного кнця до ншого, не тльки те, що в центр розташовуються грандозн розкшн палацов ансамбл, а також не тльки кльксть крпосних ворт веж у стнах мста. У цю форму заливалася розплавлена бронза, потм форма розбивалася на дрбн шматки.
Найвдомшою пагодою танского часу Даяньта (Бльша пагода диких гусакв), вибудувана в межах тодшньо столиц Чанъань (сучасна Сань) в 652 – 704 роках. Китайський зодчий схожий на художника. Штучно вирит озера симетричн один одному. Безумовно, мистецтво Стародавнього Китаю, коротко викладене в цй статт, не да уявлення про мистецтво крани в повному обсяз, «за кадром» залишилися так види, як лист на вузликах, скульптура глиняних ггантв, мистецтво шовкових тканин, порох, нарешт, китайська кухня. Прикладом скульптури кнця 5 – початку 6 в. може служити нтерр 28-й печери, де виступають з напвтемряви стнних нш фгури часом надлен справжнм витонченстю (мал.
Так, носм кольору виступа особливий рзновид туш – так звана китайська туш. 213). Згдно з легендою, фенкс став символом чистоти, тому що напоне водою. Маленьк посудини оброблялися не з меншою вртуознстю. Можно предполагать, что Паньгу и Нюйва изначально входили в различные племенные мифологические системы, образ Нюйва возник либо в юго-восточных областях древнекитайских земель (немецкий исследователь В. Мюнке), либо в районе культуры Ба в юго-западной провинции Сычуань (американский учёный В. Эберхард), а образ Паньгу – в южнокитайских областях. Органчне поднання з ландшафтом.
Нагромадження художнх цнностей йшло паралельно з формуванням стйких прийомв методв. Провдним видом мистецтва IV–VIII ст. х обмежувала лише довжина сувою. Вона також символзу гордого людини кришталево чистоти, непохитнсть стйксть, так як жив соки збергаються в деревах в морози. У Цяньфодуне, розташованому на крайньому заход Китаю та створеному ранше нших печерних храмв, ноземн впливи проявилися ще рзкше, нж у Юньгане Лунмыне.
До 20 столття Гохуа пройшов довгий шлях розвитку. Саме через те еталоном життя китайцв стала сама природа. Легенда оповда, що саме загадковсть цих розписв, змст яких вже йому був незрозумлий, спонукала його написати повну здивованих питань поему «Вопрошаю небо». У Кита еталоном прекрасного була природа. У цьому плавнсть малюнка деревних волокон не могла не позначатися хньому линеарном лад. Пд час сунсько династ повнстю втрачаться буддйська скульптура. Ця виразнсть передаться через пози, жести, через пейзажн мотиви.
У портретному мистецтв можна видлити два напрямки. В образах китайской живописи часто воплощаются глубокие философские идеи.
Взерунки стали менш великими й опуклими.
Скульптори намагалися у вигляд львв пдкреслити вдчуття грозного могутност. У Пекн правильне розташування вулиць. Все отношения между китайцами были подчинены ритуалу. Сам квтка уособленням пaposяти першоелементв тому змальовуться з пaposятьма пелюстками.
Зявився ряд зовсм нових форм. Здаться, що ц образи, подбн до коней Парфенону, неповторн. Сисюн й Чи Чжаодао.
Хокусай вперше розкрива образ та образ народу х дност. Про одну з картин Гу Кай-чжи можна судити по коп з шовкового сувою (3, 5 м у довжину 25 см завширшки), що складаться з девяти жанрових сцен – люстрацй до вршв ханьського поета Чан Хуа. Художник стремился передать сущность, мировую гармонию, ритм, лежащие в основе явлений природы. У могили людей незнатного походження мстилися лише глинян посудини й грубе начиння.
У 2 тисячолтт до н. е. Гори, що високо здймають скел, Сади й нш частини природи становлять панораму для будвл. Китайська культура – одна з найдавнших. – 220 н. э. ) получила развитие фресковая живопись. 208).
Повн юнацько принадност особи бодсатв не ндивдуальн. Тих озера й рчков завод втлюють мяксть пасивнсть сил нь. Чудов бронзов посудини, що дйшли до нас у великй клькост вд цього й наступного стародавнього сторичного перодв, витонченою фантазю свох символчних взерункв форм, своми часом величезними розмрами й найтоншою обробкою свдчать про зрлсть мистецтва й культури Стародавнього Китаю.
Он родился 22 сентября 551 г. до Р. Хр. XX в. у провнц Хэнань. У спокйнй строгй цегельнй пагодах танського часу все диха монументальною простотою. Архтектура мнського часу (XIV-ХVII ст. ). – 3 ст.
Великий висоти досягли лтература мистецтво. Згдно з легендою, фенкс став символом чистоти, оскльки напоно водою. Будь-яка настнний живопис залежить вд форм архтектури, конструкц матералу. Продолжала развиваться пещерная скульптура в типично китайской манере.
Особливост архтектури середньовчного Китаю. У цей час вдбувалося формування класового рабовласницького суспльства в Кита виникло перше держава, на чол якого стояли «ваны» – колишн племнн вожд, поступово перетворилися в царв-деспотв. Картини Л Сисюня (651-716), Л Чжаодао (700-750), Ван Вея (699- 759) та нших китайських майстрв не були замальовками з натури, вони створювалися по памят та з уяви. У Япон традиця створення мнатюрних пейзажв усталилася у епоху Муромати (1333-1568), а епоху Едо (1600-1868) виникли школи «миниландшафтного дизайну» вдносини з своми технками правилами.
До сьогодення найбльше розписв збереглося у мст Кото, древньо столиц Япон. художники, калграфи користувалися тими самими вищезазначеними нструментами та прийомами. Мистецтво кебана да можливсть прозирнути красу в усх проявах мистецтва. Хоча икэбана – ця творча самовираження, ма правила складання. Поздние варианты мифа связывают с ней и установление брачного ритуала.
Вн шука мсце й прикида що буде сполучатися з цим мсцем. Вона виготовляться з металу, каменю (яшми, нефриту), за грський кришталь, дерева, з слоново кстки, тепер з пластмаси. Древние художники смотрели на китайскую картину как на аналог иконы, символично завершенный образ космоса, мгновение «бракосочетания духа и материи». Достигнуть этого можно при помощи своих сил через исполнение церемоний. Символка Китаю, як крани давньо землеробсько культури, здавна повязана з образами природи. Поздние варианты мифа связывают с ней и установление брачного ритуала. У 4-б ст.
Художник здесь являлся посредником в процессе преобразования природного хаоса. Цим у значнй мр визначилася стйксть традицй у мистецтв Китаю.
Уважение китайцев к письменным знакам приобретало порой мистический вид. Наибольшее количество сведений по мифологии содержится в древнем трактате «Шань хай цзин» («Книга гор и морей», 4-2 вв. Ансамблевий просторовий характер планування. Хризантема — прекрасна, скромна и целомудренна, воплощение торжества осени. Китайский художник может на длинном и узком бумажном или шелковом свитке воспроизвести реку, создавая ощущение бесконечности речного простора, увиденного сверху или сбоку, а также множество ландшафтов, казалось бы скрытых от зрителей линией горизонта.
Пози жнок сповнен витонченост та невимушенй грац. поза жночна повна мякост. Особливо цкава так звана Центральна печера Биньян (500 – 523 рр. ).
Наиболее авторитетным древнекитайским философом был Конфуций (551-479 гг до н. э. ). сторя розвитку китайського зодчества нерозривно повязана з розвитком всх видв мистецтва Китаю й особливо живопису. змнилися вдносинами феодальними.
Сам квтка уособленням пяти першоелементв тому зображуться з пятьма пелюстками. Його особливстю була вдмова вд копювання зовншнього свту. Технка малювання теж була строго визначеною. Той, хто розум сенсу носказань, неспроможна збагнути китайську живопис.
Вона виходила з традицях книжково графки, програм улюбленого театру городян – Кабук, але з появою гравюр на окремих аркушах – итимаеэ вона почала набувати дедал бльше значення самостйний нший вид мистецтва (друга половина XVII)., а в одинадцятому столтт активну боротьбу з нею повели Мэй Яо-чэнь й Оуян Сю. Провдним видом мистецтва IV-VIII ст. Печатка може прикрашатися рзьбленими фгурками збергатися у спецальнй футляр.
Однак помилкою було б думати, що вс 5000 рокв розвитку мистецтва це один великий етап. В портретном искусстве можно выделить два направления. Особа жнки повернена в профль темн волосся прикрашен коштовностями або стрчками. У китайських пейзажах як би поднуються три свти: свт води, свт каменю свт дерева.
Крупнейшим художником и теоретиком живописи того времени был Гу Кайч-жи (ок. Посудини виготовлялися вдливанням металу в спецальн глинян форми. Более широкое распространение имели предания о культурном герое Фуси, по-видимому, первопредке племён и (Восточный Китай, нижнее течение реки Хуанхэ), которому приписывалось изобретение рыболовных сетей, гадательных триграмм. Зображення доповнювали врш калграфя. Вода дрбна, рвненький псок». Крм ритуальних, дврських, снували вйськов оркестри.
Проти впливу школи скунь у поез виступив наприкнц десятого столття Ван Юй-чен. Саме тод, на рубеж VI-V столть до н. е., побачив свт перший для Китаю лтературно-поетичний памятник – антологя Ши Цзн (Книга псень), поява яко свдчить про складання вдносно чтко оформлених поетологчних концепцй. Дуже важливою особливстю культури Китаю те, що з найдавнших часв, з самого свого виникнення, вона розвивалася безупинно, збергши багато найдавнш культурн центри протягом столть.
«Ему было свойственно тонкое переживание взаимоопределения и обоюдопроникновения противоположностей, способность «вместить всю тьму вещей в крошечное пространство сердца». Впоследствии, скорее всего к рубежу н. э., в процессе сложения общекитайской мифологической системы стал фигурировать в паре с Нюйва. снували оркестри з великою клькстю виконавцв (вд 300 до 800). Не воля неба, богов, а всеобщий, абсолютный закон – дао определяет существование и развитие вещей и действий человека. Псля пероду Тан (618-907 рр. ) портретного живопису стали вдводити менш значну роль, поки вона не зайняла останн мсце.
Согласно мифам о Фуси и Нюйва, зафиксированным в начале 60-х гг. Зернистий мякий матерал сприя свобод гнучкост форм.
н. е. – свтська живопис на шовку отримала широкий розвиток. В живопис це вдбилося створенням картин типу «шань-шуй» («гори-водойми»). Серед його учнв послдовникв було багато сильних художникв – Сюй Так-Чжан, Ван -Дин, Хуан Бинь-Хун, Ци Бай-Ши, Сюй Бей-Хун нш, як значно просунули розвиток стилю «гохуа» (буквально – «нацональний живопис»). Художнй стиль китайського середньовчного живопису у свой основ виник ще в далекй давнин.
Кацуска Хокусай (1760-1849) — всесвтньо вдомий, найцкавший японський графк XIX столття. найвищий розквт повязаний з мям видатного майстра Тоё Ода (1420.
Пзнше стна була облицьована ясно-срим каменем. був складений перший у свт зоряний каталог, який нараховував 800 свтил. В краю зелених схилв мешкав художник Хуан Цюань, дати життя якого не зберегли. Китайська нацональна живопис гохуа зaposявилася давнину. Тендтна граця, натхненнсть мстична споглядальнсть вейских божеств поступилися мсцем бльше повнокровному й оптимстичному свторозумнню.
Багатометровий горизонтальний сувй розгортався в руках, даючи змогу глядачев поступово ознайомлюватися з сюжетом, а вертикальний, котрий вшали на стну, розкривав перед ним безкнечнсть свтобудови (вд земл до неба навпаки). Во времена "культурной революции" традиционная китайская живопись практически исчезла. Але вже починаючи з IX – VIII вв. Це говорить про те, що в основ китайського образотворчого мистецтва лежить лня. Вн сидить у величнй поз, напвприкривши сво довг оч, нерухомий безтурботний.
Ошибана була японських самурав частиною вишколу (поруч з написанням роглфв володнням мечем). А стиль «се» припускав розмитсть обрисв, приблизнсть умовнсть. «Не здйнявшись на високу гори, не довдашся висоти неба. Велич масштабв спорудження вдчуваться, головним чином, в нтерр Тайхедянь, де прямокутне примщення заповнене лише двома рядами гладких колон вся його довжина ясна простота зявляються нчим не схованими вд вкна.
После периода Тан (618—907 гг) портретной живописи стали отводить менее значительную роль, пока она не заняла последнее место. Японська калграфя – одне з популярних, образотворчого мистецтва Япон. Особливо плдним в област образотворчого мистецтва були так зван перод Чжаньго (IV – III столття до н. е) перод Хань (206м до н. е – 220р. В живописи используется особая тушь, абсолютно не похожая на употребляемую на Западе. И на всех них традиционной китайской живописи отводилось важное место.
В письменных памятниках имеются лишь отрывочные упоминания о том, что Нюйва была сестрой Фуси (со 2 в. н. э. ), его женой она впервые названа лишь у поэта 9 в. Лу Туна. Крм того, дахи захищали будвлю вд дощу яскравого свтла. Гарно написаний роглф чи рядок з врш свдчили про красу думки духу. Велико висоти досяглися лтература й мистецтво.
Она отличается большим своеобразием и абсолютно отлична по материалу, технике и художественным средствам от европейской живописи. Китайские картины пишутся тушью, минеральными и растительными красками типа акварели на шёлке (иногда на хлопчатобумажной или пеньковой ткани) или на особой бумаге из мягкого тонкого волокна и имеют форму свитков—горизонтальных для рассматривания на столе и вертикальных для украшения стен. Найдавнш памятники мистецтва Китаю сходять до 3 тисячолття до н. е. Виражен деклькома короткими фразами, ц правила Се Хэ коментувалися використовувалися у творчост китайських художникв. Першими учнями викладачами цього мистецтва були буддйськ ченц.
Зокрема, дуже цнним музичним нструментом вважалися гуцнь (цитра, щипковий нструмент) ерху (китайська скрипка), оскльки вони здатн створити музику, що виходить за рамки буденного свту, можуть очистити вд поганих думок зробити людину шляхетною. 345-406). Багато знаменитих картин загинули при пожежах, нш збереглися тльки в пзнх копях. У Кита письмов приналежност: пензель, туш, папр тушница—считались чотирма коштовностями. До свту води належить хмари — небесн гори. Китайские картины пишутся тушью, минеральными и растительными красками типа акварели на шёлке (иногда на хлопчатобумажной или пеньковой ткани) или на особой бумаге из мягкого тонкого волокна и имеют форму свитков—горизонтальных для рассматривания на столе и вертикальных для украшения стен.
Китай – одна з деяких кран, де послдовний розвиток культури протягом тисячорч обумовив таку мцнсть традицй, що художн життя навть близьких до нас часв не можна зрозумти без знання самих вддалених вд нас епох. Згдно з легендою, фенкс став символом чистоти, тому що напоне водою. Орхидея воплощает простоту, чистоту и скрытое благородство.
Образотворче мистецтво пероду Хань значно вдрзняться вд попереднх перодв, хоча й опираться у свому розвитку на сложившиеся ранше традиц. Накопичена сторччями величезна поетична культура давала рясн плоди. Печать может украшаться резными фигурками и храниться в специальном футляре. Стародавню китайську бронзу можна вдрзнити вдразу по взерунках формам. Виробу ремсничих майстерень шли на ринок, ввся обмн мж мстами. Легенда розказана дуже детально.
Розписн керамчн судини найрзномантнших форм виконувалися вд руки або на гончарному круз. " Учение Конфуция записали его ученики в книгу "Беседы и высказывания".
У Япон мистецтвом Ошибана довгий час могли займатися виключно вони. Художникь доповнював картини вршованими текстами, як писав калграфчним почерком.
Водночас умовнсть поширена на багатоколрнсть. Характерными надгробиями того времени являются каменные изваяния на дороге к Цяньлину (захоронению танского императора Гао-цзуна и императрицы У в Цяньсяне (провинция Шэньси) и скульптуры в семи императорских могилах в уезде Гунсянь (провинция Хэнань) периода династии Северная Сун. до н. э. ). Все ритуальные действия восходили от культа предков.
У стародавност китайцями були створен значн духовн цнност. Що зберг по цей день багато з архтектурних памятникв стародавност. Иероглифы гармонйн, пропорцйн, збалансован. Садово-паркове мистецтво Китаю.
Лак, сандалове дерево замняють собою прост матерали VII – X столть. Друк найчастше квадратна в перетин. Сам квтка уособленням п39яти першоелементв тому зображуться з п39ятьма пелюстками. Вдформован вироби пддаються також тривало (бля року) просушц.
Нагромадження художнх цнностей йшло паралельно з формуванням стйких прийомв методв. Чжоуский мсто обносилося чотирикутною крпосною стною, сторона яко досягала 9 чи (Чи 576 м) у довжину. Наставниця чита написан на суво повчання двом придворним дамам. Она была распространена не только во дворцах и храмах, но и при захоронениях. При всй значимост прикладного мистецтва, не можна не вдзначити театральне.
Лтописи повдомляють про широкий розмах будвництва палацв з рдких порд дерева. Ханьск картини насичен дю, але вони не торкаються област людських почуттв. За традицю вважають, що вони були створен по малюнках знаменитого живописця Янь Ли-бэня. Розширився позна-, вательный нтерес до дйсност. в провнц Хенань.
У конфуцанських трактатах розроблялася космологчна концепця природи музики, пдкреслювалися морально-виховн моменти (досягнення соцально гармон). Про древньо живопису можна судити лише з упоминаниям в письмових документах. Найвизначншим майстром у жанр фу був Сима Сянжу (179-118 pp. Китайська династя Хань цкава також мистецтвом бронзового лиття.
До ц ж пори вдноситься зародження флолог, розквт поез, додавання неповторних поетичних художнх прийомв, конструктивних планувальних принципв зодчества. Водоспад – символ зустрч Неба Земл. За великим рахунком, калграфя – це щось середн мж малюнком листом. Символчн значення отримали деяк рослини, особливо бамбук, дикий банан, сосна, мсцева дика слива «мейхуа».
Знаходять нов шляхи художники лакових виробв. 219). Зднання цих двох складових частин да необхдну пластичнсть сплавленсть. Це засвдчу тому, що у основ китайського образотворчого мистецтва лежить лня.
з цього часу столицею Китаю ста Пекн. Саме через природу китайц намагались осмислити головн закони буття. було складено першу в свт зоряний каталог, який налчував 800 свтил. Друг вддавали перевагу малювання тушшю, вдаючись часом до легко подцветке, у вльному, эскизной манер. У ц роки вдбуваться створення дино китайсько держави. Вивчення мистецтва Середньовчного Китаю на сьогодншнй час дуже актуальним, адже у мистецтв Китаю своя загадкова дуже ндивдуальна «родзинка», яка яскраво вдрзня його вд мистецтв нших держав, нада йому певно загадковост неповторност.
На Второй выставке (1956 г) количество работ возросло до 940 а число участников – до 600. Мистецтво Бонсэки змальовуться на чорному лакованому тац з допомогою блого пску (кварцу) великого, середнього та малого помелу. Главой государства являлся наследственный монарх. Ц настнн розписи далек вд ханьского мистецтва й образв свтських картин Гу Кай-чжи. Важка й масивна, що нагаду мцнсть у близ ( розмри: 25м. Властивий ханьському мистецтву що моралзу конфуцанський сюжет пану тут. вдбулися дуже значн змни й зрушення.
Штрих может быть легким, как облако или мощным, как дракон. Живопис на той час, отримавши згодом назва Ямато-э (в буквальному переклад – японська живопис), передавала не дю, а стан душ. Глибоким корнням живопис повязаний з середньовчним зодчеством Китаю.
В китайских пейзажах как бы соединяются три мира: мир воды, мир камня и мир дерева. до н. е. ) Чжаньго (480 – 221 рр. Саме цей час затвердило в столттях найвищ досягнення творчост – поезю й живопис. Чуж образи поступово стають своми, чуж легенди розповдаються на китайський лад.
Одним из первых крупных китайских философов считается Лао-Цзы, основатель учения даосизма. Ряд картин удостоен золотых медалей на международных выставках. до н. э. ), а также в поэзии Цюй Юаня (4 в. до н. э. ). Постепенно змея трансформировалась в дракона (лун), повелевающего дождём, грозой, водной стихией и связанного одновременно с подземными силами, а птица, вероятно, в фэнхуан – мифическую птицу – символ государыни (дракон стал символом государя).
Если Паньгу не творит мир, но сам развивается вместе с отделением неба от земли (лишь средневековые гравюры изображают его с долотом и молотком в руках, отделяющим небо от земли), то Нюйва предстаёт и как своеобразный демиург. Широко розвиваться рзьблення по дереву, каменю, кост.
в скульптур Юиьгана вже помтний деякий вдхд вд ноземних традицй, вдома китаизапия образв. Витоки икэбаны йдуть всередину стор Япон.
214). Особливе значення надавалося зображенню води, яку шанували як "нектар богв". Надзвичайно велике значення в стор китайського мистецтва мають памятки буддйського печерного монастиря, розташованого в провнц Ганьсу в 40 км на пвденний схд вд стародавнього мста Дуньхуана, колишнього у той час мсцем схрещення важливих торгових шляхв культурних впливв, йшли з центральних, схдних, пвденно-захдних нших районв Аз. Нацональний живопис «гохуа» висунула плеяду нових сильних живописцв, що працюють у рзних жанрах, але поднуваних прагненням до розвитку й змцнення реалстичного напрямку вискусстве.
Древняя китайская живопись имела свою собственную оригинальную манеру письма, существенно отличавшуюся от западной. Зявляються нов види мистецтва, ускладнються й збагачуться технка й майстернсть. Представление об изначальном хаосе и мраке отразилось и в термине «кайпи» (букв.
Потм почали застосовуватися китайськ роглфи, адаптуючи х до вимог рдного японського. У вод оснньо – лебед й гусаки птаха - в очеретах на обмлинах пщаних.
Парфумам природи приносилися жертви й улаштовувалися молебн. Матерали, перш нж змшуватися, повинн пройти тривалу обробку (дроблення – для каменю. У Кита здавна говорять про близьксть живопису калграф. Промивання й тривале гниття у вод – для глини).
Багатоярусн деревян кронштейни «доугун». У Кита письмове приладдя: пензель, туш, папр та тушнца-вважалися "чотирма коштовностями".
до н. е. ). Согласно легенде, феникс стал символом чистоты, так как напоен водой.
Дуже важливою особливстю культури Китаю те, що з найдавнших часв, з самого свого виникнення, вона розвивалася безупинно, збергши багато найдавнш культурн центри протягом столть. зявилися помтн змни. Знахдки археологв показали, що вона входила в область первсного формування людини сучасного виду. Були встановлен правила, як визначали змст форму творв живопису. Часто зустрчаться зараз чорний колр, мабуть, спочатку був помаранчевим розклався вд часу. Вищ жрецьк функц належали самому "вану".
Художники и каллиграфы пользуются одними и теми же материалами и инструментами (кисть, бумага и тушь) и одинаковым линейным способом письма. У них зображуються т ж визди, бенкети й полювання, мфологчн сцени й т. п. Рибальський човен пристав у берегв. Розкопками в Аньяне виявлена велика кльксть гробниць людей з всляких шарв суспльства. А також весь обсяг скульптурних робт.
Имена первых трех ками таковы – Камимусуби, Амэ-но Минакануси и Такамимусуби. По змсту рельфи рзних областей також близьк один одному. Её величавая простота и благородная строгость не исключают тонкости декоративных деталей. У Кита письмове приладдя: кисть, туш, папр тушницу-вважалися чотирма коштовностями.
Полхромнсть. Розписан керамчн посудини найрзномантнших форм виконувалися вд руки або на гончарнм кол. У живопис використовуться особлива туш, зовсм не схожа на вживану на Заход. Мистецтво Ошибана було чоловчим заняттям, але поступово м захопилися вони.
Эпоха династии Юань (1271 -1368) известна выдающейся живописью тушью. Розкопками в Аньяне виявлена велика кльксть гробниць людей з рзних прошаркв суспльства. Водоспад — символ зустрч Неба Земл.
Це говорить про те, що в основ китайського образотворчого мистецтва лежить лня. Погода завдяки гармон й вытянутост пропорцй видали робить враження велико легкост. У 8 столтт н. е. Про рвень ливарного виробництва в перод Шан (Инь) можна судити й по тому, що деяк посудини досягають ваги 600 – 650 кг, для чого бронза плавилася вдразу в деклькох казанах.
Китайський живопис вдзначений лризмом, тональною гармоню неяскравих прозорих фарб. Первые боги, появившиеся на земле, были так называемыми одиночками, т. е. Не завжди така ситуаця на тац пласка. до н. е. У цьому сер священна гора Япон поста вважаться символом нац, вищ крани.
Природа, за уявою китайцв, була втленням свтопобудови, свтового закону дао. Посудини зазнали випалу при високй температур розпис на них звичайно виконувалася по срому, коричнюватому або червонуватому тлу глини фолетово, червоно, чорно, жовто й бло фарбами.
Майстра Бонсэки використовують натуральн предмети щоб надати обсягу свом творам. Виготовлення печаток особливо галуззю мистецтва. В Китае сильно был развит культ предков (манизм). у процес запровадження у Крану Враншнього Сонця китайсько писемност.
Про роль музики в сучасному Кита промовисто свдчить той факт, що екскурсйне турне його столицею, як правило, передбача три обовязков програми: сходження на Велику Китайську стну, ознайомлення з особливостями китайсько кухн у ресторан Пекнська качка та перегляд виступу трупи Пекнсько опери. Мистецтво 4-6 ст. Китайська культура – одна з найдавнших.
Вд V тисячолття до н. е. Псля закнчення лиття форма розламувалася й бльше не вживалася. Багатометровий горизонтальний сувй розгортався в руках, даючи змогу глядачев поступово ознайомлюватися з сюжетом, а вертикальний, який вшали на стну, розкривав перед ним безкнечнсть свтобудови (вд земл до неба навпаки). Родоначальник теории живописи Сэ Хэ в своих Заметках о категориях старинной живописи (490 г. ) сформулировал шесть основных принципов, которыми должны руководствоваться художники. И самый первый из них состоял в требовании передать в живописи одухотворённый ритм живого движения, который присущ всему в природе, передать его сущность, а не внешнее натуралистическое изображение. Складалося враження, що простр сяга у височнь: грськ вершини "злтають" у небеса, хатини та лсов стежки губляться у нескнченному простор, маленьк самотн фгурки мандрвникв, як пднмаються грськими схилами, ще бльше пдсилюють вдчуття безкрайност та неозорост. Розпис фарбами, покриття глазурю, куди для додання кольорв додаються рзн окисли металв, – це також тривалий складний процес, що вимага чудового знання особливостей матералу, змна барвистого складу псля випалу й т. д.
Согласно одному из мифов, она вылепила людей из лёсса и глины. Учн. Виготовлення печаток особливо галуззю мистецтва. Робилася глиняна копя майбутнього судини, потм промальовувався взерунок на поверхн. Найбльш ранн з збережених видатних творв ставляться на перод Хэйан (794. не можна сприймати поза його звязку з традицями ханьського часу.
Художники пользуются кистями разных размеров, от очень тонких до очень толстых (от 5 миллиметров до 5 сантиметров). до н. е. 218). у висоту). Технка лиття ста бльш рзномантною.
аж до середини XIX столття Китай пережило первснообщинну, рабовласницьку феодальну епохи. У пору розквту Сунског держави (960-1127 р. ) у столиц Баньлян (нин Кайфн) були проведен мстобудвн реформи. Согласно мифам о Фуси и Нюйва, зафиксированным в начале 60-х гг. От дроворуб де з вязкою на спин. Первые чаще всего работали в цвете, в детальной, скрупулезной манере.
Водоспад – символ зустрч Неба Земл. Прикладне мистецтво пероду Хань по формах технц виконання значно вдрзняться вд добуткв попереднього пероду. Значення мських садово-паркових архтектурних ансамблв. Стйка й широка, вона пролягала мж неприступними грськими вершинами, утворюючи химерн петл, вражаючи свою величчю та поднанням з грською природою.
У живопису використовуться особлива туш, не схожа на уживану у кранах. Оздоблення та нвентар гробниць вказують на наявнсть класового розшарування. Хокусай виконав понад тридцять тисяч малюнкв пролюстрував близько пятисот книжок. не имели пары, а также признаков пола и каких-либо внешних проявлений. архтектура Китаю. На вертикальних сувоях, як правило, виконували пейзаж.
Согласно легенде, феникс стал символом чистоты, так как напоен водой. Наряднсть струнксть сполучаються в них з дивною простотою й волею форм. Вдбиток проводиться за допомогою спецально мастики червоного кольору (з кновар, клею кашки полину). было учение Ян Чжу о признании закономерности природы и общества.
Вторые отдавали преимущество рисованию тушью, прибегая порой к лёгкой подцветке, в свободной, эскизной манере. Художники калграфи користуються одними тими ж матералами та нструментами (кисть, папр туш) однаковим лнйним способом листи.
н. е). Правда, художникв вэйского часу не цкавив ще конкретний людський образ. Реки, озера, ручьи облагораживают Землю своим небесным и абсолютным началом. Трохи пзнше були винайден компас, а потм — сейсмограф. Розвиваючись в стилстичному дност, вони взамоповязан рухають один одного вперед. Осннй вид: подбний небо кольорам вод, вдокремлений густий лс.
Настнний живопис вэйского часу вдрзняться цлим рядом свордних рис. Найбльш простими лнями китайськ живописц створили твори високого мистецько перфекц. До реч, Пекн – покитайському Бейцзн (Пвнчна столиця) – сну вже бльше 3000 рокв. Монументальна скульптура так само поступово втрача сво значення.
н. е також який виявляв великий нтерес до питань естетики. Стругаючи чтксть форм змнються витянутсттю пропорцй витонченою легкстю силуету. Икэбана – древн японське мистецтво, створення квткових композицй. Вже в зрлому вц, Хокусай створив одне з значних творв – серю «36 видв Фудз» – насправд мстить сорок шсть пейзажв, що дозволить його поряд з найбльш видатними художниками свтового мистецтва. Настрй смутку нжност, що звучить у поем, зумв передати Гу Кай-чжи у свой картин. Дотримуючись напрямку «квтв птахв», традицйного пейзажу й, менше, фгурних композицй використовуючи при цьому кращ традиц середньовчного живопису, вони вносили у сво добутки багато свжост й безпосередност. Горы—кости земли, потоки воды—вены, кровь, пульсирующая, несущая жизнь и движение. Иллюстрации к романам, оперным либретто и историям о чудесах, новогодние картинки, выполненные народными умельцами и альбомы, созданные профессиональными художниками, – все это было сделано при помощи такой искусной печати.
Скульптури та розпису Цяньфодун створювалися на протягом цлого тисячолття (приблизно вд 300 до 1308 р. ), як би концентруючи в соб всю сторю китайського середньовчного культового мистецтва. У пейзажних композицях лнйну перспективу замнила розсяна, що не мала дино точки сходження. Особи геров аж няк не ндивдуалзован позбавлен яко-небудь виразност. Каркасно. До миру води вдносяться хмари – небесн гори.
Она изготавливается из металла, камня (яшмы, нефрита), горного хрусталя, дерева, слоновой кости, а сейчас и из пластмассы. поза жночна повна мякост. Впродовж ус стор китайську цивлзацю вирзняла надзвичайна стйксть традицй.
У Кита, кран гр та неосяжних рчкових долин, стих безмежно природи мали владу над людиною. Китайская национальная живопись гохуа появилась в глубокой древности. Она чинит обвалившуюся часть небосвода, отрубает ноги гигантской черепахе и подпирает ими четыре предела неба, собирает тростниковую золу и преграждает путь разливу вод («Хуайнаньцзы»).
Согласно трактату «Хуайнаньцзы», когда не было ещё ни неба, ни земли и бесформенные образы блуждали в кромешной тьме из хаоса возникли два божества. Пагоди х основн типи. Этого нельзя достигнуть с помощью фокусной перспективы. Вн ретельно вивчав картини стародавнхх китайських майстрв, знався на европейськй гравюр. Буддизм справив значний вплив на сюжетику образний лад культового мистецтва. Виступаюч кути численних дахв утворять прям й чтк лн. Эти полотна не только были с восторгом встречены китайским народом, но и получили международное признание.
Порождено оно было появлением нового сословия – торговцев и ремесленников. Особливим видом культово архтектури у раннефеодальном Кита були печерн храми. Это говорит о том, что в основе китайского изобразительного искусства лежит линия. Колорит розписв тепер важко встановити в його первсному вигляд, так як вн змнився вд часу.
до н. е. Глибоким корнням живопис повязаний з середньовчним зодчеством Китаю. Творчсть цього художника рунтуться на кращих зразках багатовково живописно культури Япон. Чорн, червон, фолетов й бл фарби наносилися на теплий червонуватий тон глиняного черепка. Одночасно з появою традицйного китайського живопису, розвинулося мистецтво керамки.
до н. е. На зазначен сторччя припадають утворення китайсько писемно культури (створення численних рзномантних письмових памяток), формування провдних флософських шкл, починаючи з конфуцансько даосько, становлення анналстично традиц, розквт образотворчого мистецтва. 215). Печатка може прикрашатися рзьбленими фгурками збергатися у спецальнй футляр.
Китайська музична культура розвивалася пд впливом рзних флософсько-релгйних дей. Сильно зросла й роль торгвл. Ця релгя виражалася в обожнюванн явищ сил природи: сонця, мсяця, земл, гр рк. В монохромной живописи бамбука заключается смысл конфуцианской этики и даосской философии.
зявляэться додавання дино системи роглфчно писемност, а до I тисячорччя до н. е. У рдких випадках усе тло заповнювалося чорною фарбою, лише орнамент залишався свтлим. Що зустрчаються серед керамки Яншао кругл посудини на трьох нжках ("чи") деяк нш зберегли свою форму й культове призначення в Кита протягом багатьох столть. Вртуозна, витончена лня дода всй д легксть, легксть велику композицйну завершенсть. Крм того, художник зобовязаний був для кожно картини заздалегдь виготовити печатку з свом мям, якою вн «пдписував» готову роботу.
Могили знат були грандозними за розмрами. Ранн представники – Цзя (201-169 pp. Небо вважалося верховним божеством. Ця виразнсть передаться через пози, жести, через пейзажн мотиви. На могильных рельефах первых веков н. э. в провинциях Шаньдун, Цзянсу, Сычуань Фуси и Нюйва изображаются в виде пары сходных существ с туловищами человека и переплетёнными хвостами змеи (дракона), что символизирует супружескую близость.
Ця картина становить особливий нтерес тому, що це найдавнше зображення реально людини в китайськм мистецтв. У китайських пейзажах як би поднуються три свти: свт води, свт каменю свт дерева. Рчки, озера, струмки облагороджують Землю свом небесним абсолютним початком. Уже в III тисячорчч до н. е в Китав снували численн неолтичн поселення, обнесен ровами. На могильных рельефах первых веков н. э. в провинциях Шаньдун, Цзянсу, Сычуань Фуси и Нюйва изображаются в виде пары сходных существ с туловищами человека и переплетёнными хвостами змеи (дракона), что символизирует супружескую близость.
Палац у Аньяне являв собою прямокутне будвля досить великих розмрв (близько 30 м в довжину 9 м в ширину). Более широкое распространение имели предания о культурном герое Фуси, по-видимому, первопредке племён и (Восточный Китай, нижнее течение реки Хуанхэ), которому приписывалось изобретение рыболовных сетей, гадательных триграмм. З подальшим розвитком ремесла й торгвл в мстах рзних царств виникли численн майстерн (керамчн, бронзоливарн й н. ) у яких виготовлялися вироби, призначен для побуту мсцевих правителв знат. Художнй стиль китайського середньовчного живопису у свой основ виник ще в далекй давнин. Гу Кай-чжи подляв живопис на жанри по ступеню трудност кожного з них.
Розписане фарбами порцелянов вироби полягали в особлив капсул й багаторазово обжигались при рзнй температур, що доходить до 1400о. Миф о потопе зафиксирован в литературе ранее других мифов («Шуцзин», «Шицзин», 11-7 вв. Будвельники стни дотримувалися того правила, щоб вести тльки уздовж труднопрохдних грських хребтв, тому часто вона утворю настльки крут петл, що вдстань мж двома длянками стни через ущелину рвняться всього 500 – 700 м. При будвл стни в рзних мсцях користувалися рзними матералами. Леви, що стояли при вход гробниц Улян в Шаньдун (див.
Вони надають всй будвл вдчуття велико легкост й рвноваги, скрадають його справжн розмри. Японська живопис дуже рзномантна як за змстом, а й у формам: це настнн розписи, картини – ширми, вертикальн горизонтальн суво, виконувалися на шовку папер, альбомн листи вяла.
Китайська цивлзаця належить до найдавнших в стор людства. Так були розташован Сиане шсть монументальних плит гробниц танского мператора Тайцзуна. У добу Хань (206 р. до н. е. – 220 р. н. е. ) зявився широко розповсюдився прозопоетичний жанр фу.
З тогочасним життям знайомлять обрядов, хвалебн псн та оди Ши Цзну. до н. е. На Первой Всекитайской выставке традиционной живописи, проходившей в 1953 г. было представлено 240 работ двухсот художников. Учитель. Печать чаще всего квадратная в сечении. Кожне, навть маленьке, простр використаний для скульптури. В царствование династий Цинь и Хань (221 до н. э. Важк широко розставлен лапи, величезна закинута назад голова з вдкритою пащею довгим падаючим на груди мовою, кругла сильно випнута груди, прикрашена, як коротк крила, крутими завитками рзьбленого плоского орнаменту, надають всьому вигляду якесь дивовижне фантастичне велич.
Символка мэйхуа конкретна: цветоножка—это абсолютне початок флжанка, пдтриму квтка, малються трьома штрихами, оскльки втлю три сили — Небо, Землю Людини. Провдну роль у них вдгравали ударн та духов нструменти з металу. проте справжнм часом створення станкового живопису варто вважати епоху феодалзму (псля ханьского часу). Композиця сувою, немовби навмисне незавершена, розмкнена з обох бокв, пдкреслювала безмежнсть свту. Мж китайсько калграфю живописом стльки загального, що вони вважаються рдними сестрами. Вони вискалися в рзний час й у рзних мсцях.
Велико точност досягли бологчн знання, вдомост про рослини й тварин. Вивчення Китаю почалося порвняно недавно, лише наприкнц XIX столття. Высшую жертву духам земли и неба имел право приносить только ван.
Культура Китаю приваблю свою яскравою самобутнстю. Вд цього часу дйшли посудини, форми яких мало чому вдрзняються вд шанских. Обробка й реманент гробниць указують на наявнсть класового розшарування. Однак майстри повинн були ходити в ще гаряч печ, де заставлялися нов парт порцеляни. Його фгури помщен на нчим не заповненому тл золотавого шовку.
У рдксних випадках весь фон заповнювався чорною фарбою лише орнамент залишався свтлим. У процес складання людина вдчува близьксть до природи, яка дару вдпочинок для розуму, тла, душ. до н. е. Культура Прадавнього Китаю досяглася високого рвня. Фгури виступають легкими силуетами на золотистому тл сувою. – Часу снування первсно-общинного ладу. Духовне багатство. Особливого значення надавали зображенню води, яку шанували як нектар богв.
Нова держава Пвнчне Вей, що обднала пвнч крани, поклало початок новй епос. До миру води вдносяться хмари – "небесн гори". Значення роглфчного письма як символу передач культури наявнсть у ньому елементв звязку з свтом природи сприйматься як момент дност природи культури. Вд V тисячолття до н. е.
Автор ее завоевал звание лауреата премии Е Цяньюя. Няко системи в розташуванн печер не було. до н. е. ), автор лричних поем Палац Чаньмень Красуня.
Так само як в живопис, в монументальнй скульптур 5 – 6 ст. Саме тому еталоном життя китайцв стала сама природа. Так, принцип естетизац природи вивв класичний пейзажний живопис на одне з провдних мсць. Можно выделить две тенденции в философской мысли Китая: мистическую и материалистическую.
В ходе борьбы этих двух тенденций развивались материалистические идеи о пяти первоэлементах мира (металл, дерево, вода, огонь, земля), о противоположных началах (инь и ян), о естественном законе (дао) и другие. Если Паньгу не творит мир, но сам развивается вместе с отделением неба от земли (лишь средневековые гравюры изображают его с долотом и молотком в руках, отделяющим небо от земли), то Нюйва предстаёт и как своеобразный демиург. Розмри будвл строго опредлялися знатнстю власника. спостергаються рзн нововведення. 1506), бльше вдомого пд псевдонмом Сэссю.
Китайська династя Хань цкава також мистецтвом бронзового лиття. Псля пероду Тан (618—907 рр) портретно живопису стали вдводити менш значно рол, поки не посла останн мсце. Печатка найчастше квадратна в сечении. Вона вдбива весь той свт деальних поглядв з його преклоннням перед красою природи. Мж китайською калграфю живописом стльки спльного, що вони вважаються рдними сестрами. н. е. – Дуньхуан (або Цяньфодун), Майцзшань, Бин. гансы (вс три в провнц Ганьсу), Юньган (провнця Шаньс) Лунмынь (провнця Хенань). Головними жанрами традицйного китайського живопису стали пейзаж, «птахи квти» та «люди».
В период династий Мин и Цин (1368- 1911) происходит стремительное развитие этого вида живописи. до Р. Хр. ) и Сюнь-цзы (313-238 гг. Картини Л Сисюня (651-716), Л Чжаодао (700-750), Ван Вея (699- 759) та нших китайських майстрв не були замальовками з натури, вони створювалися по памят та з уяви.
История искусства создания новогодних картинок в таких районах, как Янлюцин близ Тяньцзиня, Таохуау в Сучжоу и Вэйсянь в провинции Шань-дун, насчитывает несколько веков они пользуются большим спросом и в Китае и за рубежом. У пейзажних композицях лнйну перспективу замнила розсяна, що не мала дино точки сходження. У цю форму заливалася розплавлена бронза, потм форма розбивалася на дрбн шматки. Вн нколи не побуду будвл, якщо воно не буде сполучатися з навколишнм масивом. Укиё-э отображало жизнь всех горожан их интересы, вкусы, моду. Социальное неравенство проявлялось и в религиозном культе.
«Преодоление дуализма мира (пустой — заполненный, высокий — низкий, темный — светлый и т. д. ) возможно путем отождествления себя с формальной очевидностью и пустотой Абсолюта. Коли на рвному мсц височють храми й тераси, те треба б саме, щоб ряд високих верб став проти людських жителв а в знаменитих грських храмах молитовнях гдно дуже дати вигадливу ялину, що горнеться до будинкв вежам.
Самими простими лнями китайськ живописц створили твори високого художнього досконалост. Суво збергали в дорогоцнних скриньках виймали тльки для того, щоб розглядати.
Дещо пзнше були винайден компас, а потм сейсмограф. Подбно до художника-пейзажиста, котрий прагне не стльки фксац конкретних деталей мсцевост, скльки створення образу свту в цлому, де виборюють сво право на життя стихйн космчн начала, китайський зодчий, для якого поняття будинку поднувалося з поняттям природного оточення, сприймав створен ним палаци та храми як невдмну частину неозорого природного ансамблю. Согласно мифологии Японии, мир не был сотворен из хаоса единым богом-демиургом.
Перш найчастше працювали у кольор, в детально, скрупульозно манер. Вони як би вдбивають змшаний стиль обднаних культур рзних кран цього часу. Рчки, озера, струмки облагороджують Землю свом небесним абсолютним початком. Високий обрй пдсилював враження безкрайност простору, що розгортаться перед глядачем.
З популярнстю бамбука може змагатися тльки зображення глки з нжно-рожевими, блими або жовтими квтами дико сливи мейхуа. Начиная с правления династий Шан и Чжоу и до эпохи Весны и Осени (Чуньцю) и Сражающихся царств (Чжаньго) (16-3 вв. Живопись на шелке впервые появилась в эпоху Сражающихся царств. У той же час скульптура 4-6 ст. Вдповдно до цього чоловк зображуться як носй певних заздалегдь визначених етичних якостей. Рч у тм, що у всх первсних культурах поняття «писати» «зображати» були дентичними. ще одна позначка живопису за технкою виконання – Шуймохуа (тобто живопис чорною тушшю, притаманний Китаю) Юхуа (заморський живопис олйними фарбами). В Кита в 20-21 столтт було спвснування обох рзновидв живопису.
На думку деяких дослдникв, рабовласницьк вдносини, сложившиеся до II тис. Мудрец умер в апреле 479 г. со словами: "Кто после моей смерти возьмет на себя труд продолжить мое учение. У XIV, XV столттях пд впливом проповдникв «Дзэн-буддизма», з своми особливим увагою до природи, почала розвиватися пейзажна живопис. Це народне мистецтво зявилося в 6 столтт н. е. на востоке Китая в княжестве Лу.
Як вд втру, розвваються навколо тл довг вузьк шарфи, жести рук дивно виразн: вони то пружн плавн, то мяк безвладн. Художники ищут пути совершенствования своей деятельности. Главный императив морали Конфуция – «не делай другим того, чего не желаешь себе».
Изящная сеть штрихов давала представление о возможных комбинациях «действительных образов» вещей. У Кита, кран гр та неосяжних рчкових долин, стих безмежно природи мали владу над людиною. Древнекитайская философия, развитие которой приходится на середину первого тысячелетия до н. э., сформировалась одновременно с возникновением индийской философии. Миф о Паньгу свидетельствует о наличии в Китае характерного для ряда древних космогонических систем уподобления космоса человеческому телу и соответственно о единстве макро- и микрокосма (в период поздней древности и средневековья эти мифологические представления закрепились и в других областях знаний, связанных с человеком: медицине, физиогномике, теории портрета и т. п. ).
Виготовлення печаток особливою галуззю мистецтва. Ункальний характер мала збережена памятка початкового пероду жанру «Птахи квти», вдома пд назвою «Рдксн птахи», хоча там подан не тльки птахи. Ця ж манера була прийнята й у ханьських розписах в рельфах. Художники користуються пензлями рзних розмрв, вд дуже тонких до дуже товстих (вд 5 млметрв до 5 сантиметрв). Воля неба – это судьба.
До кнця 5 – початку 6 ст. Одна з сцен зображу наставницю, друкарську в присутност двох придворних дам. справд, якщо глянути, не знаючи тексту поеми, на весь сувй вд початку до кнця, то змст його зрозумти майже неможливо. У манер «гунб» писалися картини, в яких були потрбн чтко прокреслен лн, загальна контурна промальовування деталзаця предметв.
Китайське мистецтво минулих епох по праву зайняло важливе мсце в стор свтово культури. Територя Китаю була заселена людьми вже на стад раннього палеолту. У XVII – першй половин ХХ столття японськй мистецтв розвинулося напрям «укиё-э» – «мистецтво скороминучого свту».
В Китае для письма и рисунков всегда употребляют плитки первосортной, с чёрным лаковым блеском, туши, в приготовлении которой китайцы достигли большого совершенства. За площинний графчнй манер виконання, виразност лнйного чткого ритму вони близьк до традицй скульптури переду ханьського пероду. Вн кардинально вдрзняться за матералом, технкою художнми засобами вд вропейського.
н. е. ), вдносить до рабовласницько формац. Сучасн китайськ художники сьогодн дотримуються традифй стародавнього живопису, використовуючи туш, мнеральн та рослинн фарби, як наносяться на шовк (нод на бавовняну тканину) або на особливий папр з мякого тонкого волокна. Художники, що вдносяться до другого напрямку, створювали образи поетв, пустельникв, фантастичн портрети святих. Деяк з них, наприклад "цзюэ", стали зустрчатися рдко, деяк сильно видозмнилися. До початку першого тисячорччя до н. е. На таких посудинах можна було зустрти драконв й нших мстичних тварин.
Ханьские бронзов посудини дуже тонкостенны й майже позбавлен орнаменту.
Гу Кай-чжи не показу мсця, де вдбуваться дя. Японська гравюра на дерев – це обрезная ксилографя. зявляэться додавання дино системи роглфчно писемност, а до I тисячорччя до н. е. — формування основних флософських шкл навчань, що стосуються проблем життя людини всесвту. Для этого достаточно «Сада с горчичное зерно», где в одиночестве и покое можно радоваться жизни, наслаждаясь гармонией природы». У середин I тис.
Розвиток мст, х планування. Новых вершин мастерства китайское искусство достигло в период правления династий Суй и Тан, Пяти династий и династии Сун (581-1279), когда сформировались основные школы, где ведущее положение занимала традиционная китайская живопись. Однак художник вдкрива в них безлч рзномантних вдтнкв. Квадратна в план (що характерно для цього часу), Даяньта складаться з 7 рвномрно звужуються до верху й одне одну зовсм однакових ярусв вдповдно зменшуваних вкон, розташованих по одному в центр кожного ярусу. Перш найчастше працювали у кольор, в детально, скрупульозно манер.
Незважаючи на вйни, заколоти набги кочвникв, художн життя в цй кран аж до пзнього середньовччя не втратили н сво активност, н свордно монолтност, сплавляючи в соб вс зовншн впливи, збергаючи свою самостйнсть оригнальнсть. Китайська культура – одна з найдавнших. до н. е., уже в середин I тис. Ус частини, повaposязан з деревом, мають чётное кльксть елементв, що проект вдбива стйксть — властивсть Земл.
Робилася глиняна копя майбутнього посудини, потм промальовувався взерунок на поверхн.
Клше нею виготовлялися на подовжньому зрз грушевого чи вишневого дерева. Палаци. Зустрчаються серед керамки Яншао кругл судини на трьох нжках («чи») деяк нш зберегли свою форму культове призначення в Кита впродовж багатьох столть.
Особи геров аж няк не ндивдуалзован позбавлен яко-небудь виразност.
216). Друк може прикрашатися рзьбленими фгурками збергатися в спецальному футляр. У Х-Х ст., коли буддизм став занепадати, носями флософських уявлень китайцв виступають живопис калграфя. Тот, кто не понимает смысла иносказаний, не может постичь китайскую живопись. Важк наржн башти, розташован через кожн 100м, слугували для швидкого передавання свтлових сигналв.
Согласно записи в «Шуцзине», в борьбу с потопом вступает Гунь, который пытается остановить воды с помощью похищенной им у верховного правителя чудесной саморастущей земли (сижан). скельна храмова скульптура.
до н. е. Так посудини часом досягали ваги в 600 – 650 кг. Вн, подбно дракону, висловлю днсть буття й небуття. Самыми знаменитыми из них известными во всем мире, являются пешерные храмы и монастыри Кизил Синьцзяне, Юньган в Датуне (провинция Шаньси), Лунмэнь в Лояне (провинция Хэнань) и Дуньхуанские пещеры Могао в провинции Ганьсу. Саме вн на десятки вкв став провдним видом китайського мистецтва.
Це народне мистецтво зявилося в 6 столтт н. е. Тут 353-300 рр. Середина I тисячорччя в стор китайсько культури особливо знаменним перодом. яскрав й насичен по кольорах, виконан в манер гунб («ретельна кисть») – - тонкою кистю з ретельним промальовуванням деталей.
Як ранше застосовуються нкрустаця й позолоть. Змнився й характер написв на посудинах. Разом з тим живопис досяг у цей перод небувалого пдйому.
Фарби мнерального або рослинного походження розводили водою.
не змнив планування. Вйськова музика часто супроводжувалась танцями, виконавц вдягалися у спецальн костюми, використовували вдповдний реквзит (пки, панцир, щити). Мистецтво цього дивного свту – «укиё-э» гравюра – стало вдбитком усього життя городян, хнх уподобань, нтересв. Стержнем поведения человека, ритуалом признается Закон (Ли).
Пд час складання икэбаны мовчання – важлива складова. Мастера вэньжэньхуа гнушались наравне с простыми живописцами расписывать дворцы и храмы. Блискуч зразки художнх тканин вишивок да шелкоткацкое виробництво. Одночасно з появою традицйного китайського живопису, розвинулося мистецтво керамки. На змну релгйно систем синтозму в VI столтт у кран введений у правове рол державну релгю буддизм. Властивий ханьскому мистецтву що моралзу конфуцианский сюжет пану тут. У стародавност китайцями були створен значн духовн цнност.
Одна из отличительных черт древнекитайской мифологии историзация (эвгемеризация) мифических персонажей, которые под влиянием рационалистического конфуцианского мировоззрения очень рано начали истолковываться как реальные деятели глубокой древности. У цей час сну зовсм самостйно не тльки станковий живопис, але рзн вдгалуження. Официальная мифология синтоизма запечатлена в таких памятниках японской культуры и письменности, как «Нихонги» и «Кодзики». Мудрость снискала Конфуцию большую славу и к нему стали стекаться со всей страны люди, желающие стать его учениками. майстри, що дотримуються традицйних матералв технки (Сюй Бейхун, 1885-1953 та н. ) т, що перейшли на олйн фарби.
Одним з видв таких розписв композиц, прикрашають стел верхн частини стн. У всякому раз, для стор мистецтва важливо вдзначити, що, хоча в культур й у мистецтв Китаю починаючи з середини I тис. Вн, подбно дракону, висловлю днсть буття небуття.
Другим ярким материалистическим учением в Древнем Китае уже в IV веке до н. э. Перодами розвиненого феодалзму й найвищого розквту всх областей китайсько середньовчно культури були VII – XIII столття – час панування двох держав – Тан (618 -907) Сун (960 – 1279). С появлением Идзанаки и Идзанами сотворение мира окончательно завершается.
Ханьськ картини насичен дю, але вони не торкаються област людських почуттв. В даний час по всй територ Китаю виявлено дуже багато неолтичних стоянок. У нй застосовувалися не свтлотнь лнйна перспектива, а характерна для Середньовччя так звана «неуважна перспектива», що будувалася по розробленим довгою практикою умовним законам. в Кита снувала вже роглфчна писемнсть.
Мистецтво Китаю завжди було тсно повязане з поширеними там релгйними уявленнями. х приписують пензля художника Фудзивара Такаёси (перша половина XII столття). до н. э. «Лецзы», 4 в. до н. э. - 4 в. н. э. «Хуайнаньцзы», 2 в. до н. э. «Критические суждения» Ван Чуна, 1 в. н. э. ). На невеликому шматочку шовку художник водяними фарбами розмстив зображення двадцяти чотирьох (24) птахв, комах плазунв.
Ггантська статуя в т часи була як би символом буддйсько релг, досягнуто в танський час. Будучи первоначально культурным героем племён и, тотемом у которых была птица, Фуси, возможно, представлялся в виде человекоптицы. Спочатку виготовлялася точна модель посудини з глини.
Надзвичайн форми й небачена симетричнсть становить китайське мистецтво. Бльш докладно вивчений наступний перод, що ставиться до II тис. В образах китайской живописи часто воплощаются глубокие философские идеи. до н. е. ). Мета китайсько естетики поляга в тому, щоби пзнати суть животворних джерел гармон життя. В II тис.
Сили природи одержували релгйно-флософське тлумачення. Популярность гравюр в Японии повлияла на искусство в Европе, где в 18-м веке появилось понятие «японизм». Особливо рзномантними й гарними були мськ будвл. Далеко не вс китайськ пагоди подбн Даяньта. Большое влияние на формирование конфуцианства оказали философы Мэн-цзы (372-289 гг.
Разом з подальшим розвитком сльського господарства удосконалювалися ремесла. Багато знаменитих картин загинули при пожежах, нш збереглися тльки в пзнх копях. Дальнейшая типично китайская эволюция ксилографии – использование туши нескольких цветов. хня творчсть тяжла до вдрваного вд життя, бездушною й бдною емоцями, чисто пейзажно лрики. у Кита остаточно зложилася древневосточная деспотя, утворювалося велике й сильне царство.
Слово «кебана» двох роглфв: «икэ» – життя й «хана» – квтка найчастше перекладаться «дати квтам нове життя» чи «дозволити квтам самовиразитися». Вся жизнь живых проходила как отчет перед духами предков, которым приносились жертвы, даже человеческие (военнопленные, первые младенцы). Вн був породжене становленням нового городян – ремсникв серед торговцв.
нформацю передавали не букви слова, а картинки. Саме використовували для розписв. до н. э. ). З появу флософського мислення зника й нтерес до ндивдуальних емоцй людини. Водопад — символ встречи Неба и Земли.
нод малюнок на посудинах настльки тонкий складний, що його можна розглядати тльки в лупу. використання рзних кольорв на зразок акварел. Таковы основные черты традиционной китайской живописи.
Тривалий час китайську мову у Япон вважався чимось на кшталт лтературно мови. Ця ж манера була прийнята й у ханьских розписах в рельфах. До II тисячорччя до н. е. Искусство укиё-э – это «искусство быстротекущего времени».
Його фгури помщен на нчим не заповненому тл золотавого шовку. Ксилография, первоначально используемая для изготовления священных буддийских книг во времена династий Суй и Тан, стала одним из видов искусства в период династий Мин и Цин. Безумовно, мистецтво Стародавнього Китаю, коротко викладене в цй статт, не да уявлення про мистецтво крани в повному обсяз, «за кадром» залишилися так види, як лист на вузликах, скульптура глиняних ггантв, мистецтво шовкових тканин, порох, нарешт, китайська кухня. У портретному мистецтв можна назвати два напрями. Ще бльше це спорднення з старим Китам почуваться в печерах храму Лунминь (Ворота дракона), розташованого бля друго Вейско столиц – Лояна. В II тис.
Печери нш, висчен на великй висот (в Майцзишане 40-50 м) в стрмких схилах гр, зднувалися мж собою висячими мостами зовншнми деревяними переходами (мал. Можно предполагать, что Паньгу и Нюйва изначально входили в различные племенные мифологические системы, образ Нюйва возник либо в юго-восточных областях древнекитайских земель (немецкий исследователь В. Мюнке), либо в районе культуры Ба в юго-западной провинции Сычуань (американский учёный В. Эберхард), а образ Паньгу – в южнокитайских областях. Раннй перод розвитку гравюри датуться 1680-1760 роками.
Он, подобно дракону, выражает единство бытия и небытия. Ветер — олицетворение неуправляемости и непредсказуемости. Нин у Китайськй Народнй Республц (у Пекн, Шанха та нших мстах) працю чимало театрв традицйно музично драми, класично опери, балету, сучасн симфончн оркестри. Зображення цих рослин було таким частим, що стало канончним дожило до 21 столтття. змст частково пояснив напис, що свдчив про призначення картини.
Зверху на стн проляга шлях, огороджений зубцями з бйницями. «отделение» – «начало мира», которое понималось как отделение неба от земли). Вс головн спорудження вибудуван по ц прямо ос. Майстер не писав пейзаж з натури, вн створював його по памят.
– III в. н. е. ), вдносить до рабовласницько формац. справд вдмтною рисою китайсько культури зявилося те, що жодне з значних явищ не пройшло безвсти. Фантастичн рельфи, зображення дивовижних тварин риб, види природи – це було прикрасу посудини. У стародавност китайцями були створен значн духовн цнност.
Не випадково у свому трактат «Тамниц живопису» Ван Вей так точно описавши рзн стани природи: «Картина влтку: древн дерева криють небо, зелена вода без хвиль а водоспад висить, прорвавши хмари отут у ближнх вод – величезний тихий будинок. Бурный расцвет храмовой живописи падает на период династий Вэй, Цзинь и Северных и Южных династий 220 по 581 г. Распространение буддизма в этот период привело к созданию скульптурных и настенных изображений Будды в горных пещерах. Развиваясь в стилистическом единстве, они взаимосвязаны и двигают друг друга вперед. Верхню середню длянки рчки Янцзи контролювали держави Рання Шу та Пзня Шу. У середин першого тисячолття до н. е.
Збереглися лише фундаменти будвель залишки стн, якими обносилися двори. Когда ему исполнилось три года, будущий философ лишился отца, а в 17 лет – матери. Зображення львв повязан з фантастичним свтом народних уявлень, переказв легенд. Пероди Тан Сун були блискучими етапами культури, коли розквту досягли численн види, форми й жанри мистецтва.
Одна из "Четырех книг", "Доктрина Середины" (Чжунь-юнь), проводит различие между двумя состояниями разума: перед возбуждением (перед вслеском эмоций) и после возбуждения (после контакта с вещами и событиями в мире). люстрац було виконано на клькох горизонтальних свитках й доповнено текстом. Картини Л Сисюня (651-716), Л Чжаодао (700-750), Ван Вея (699- 759) та нших китайських майстрв не були замальовками з натури, вони створювалися по памят та з уяви. Узимку дивися: земля взята пд снг.
Найшвидше сохне польов квти троянди, як можна висушити за 3-4 дня. образв. У китайських пейзажах хба що зaposднуються три свту: свт води, свт каменю й свт дерева. Димку тумана, озеро посередин гр допомагають художников вдокремити завжди чткий великий переднй план вд далекого, котрий написаний легко й повтряно.
Сам квтка уособленням пaposяти першоелементв тому змальовуться з пaposятьма пелюстками. Особое значение придавалось изображению воды, которую почитали как нектар богов. Найдавнш пероди стор Китаю (тобто II тисячорччя – середина I тисячорччя до н. е. ) з свтом хньо складно символки, вдсутнстю в образотворчому мистецтв безпосереднього показу реально видимо дйсност розвинутого сюжету не могли створити станковий живопис як особливе, що вдрзняться вд нших видв мистецтва явище.
Развивается также быстрыми темпами искусство карикатуры. Виникли мста, в яких розвинулося ремесло зародилися примтивн форми обмну мж племенами. Ескз художника накладався на дошку, вс лн обрзались з обох сторн гострим ножем. до Р. Хр. ). Создание Дуньхуанских пещер началось в 366 г. и продолжалось более тысячи лет.
Мистецтво цього часу ма вже сво яскраво виражен специфчн особливост. Китайський нацональний живопис зявився дуже давно. Дуже экспрессивна закинута голова верблюда з розширеними очима розкритою пащею. Змни вдбувалися в мистецтв поступово й проявлялися в наростанн бльшо строгост у взерунках формах.
Культура Чжоу сприйняла й розвила багато чого з культури Шан (Инь) — писемнсть, архтектурн приймання, релгйн вистави. Человеку следует выполнить волю Неба и стремиться познать ее.
Поступово почалися знову налагоджуватися господарство й економка крани. Фудз (застиглий вулкан) можна бачити тисячу разв жодного разу не бачити його одним тим самим: пора року, стан природи, час доби, настрй митця — усе наклада свй вдбиток на створюваний образ. Уже в IV столтт до н. э замсть тамничо символки стародавнх посудин бронзових виробв, у рзьблених предметах з каменю й в нших областях мистецтва зявляються нов сюжети й теми, де фантастика сплтаться з мотивами реального життя, де монументальнсть стародавнх бронзових виробв взерункв змнилася вртуозною добрнстю й значно бльшою легкстю граврованих зображень.
У Кита живопис мистецтво калграф (красивого чткого письма) дуже близькими. Цього не можна досягти з допомогою фокусною перспективи.
нша частина дослдникв весь древнй перод, включаючи Хань (3 ст. В письменных памятниках имеются лишь отрывочные упоминания о том, что Нюйва была сестрой Фуси (со 2 в. н. э. ), его женой она впервые названа лишь у поэта 9 в. Лу Туна. У вигляд стки.
Многоплановая перспектива китайського живопису дозволя художнику дати повний простр свому уяв створити художнй свт, не повaposязуючи себе рамками обмеженого обрм простору. Це було свтське мистецтво, звернене життя й потребам людей.
Живопис ц сторично пори вищим досягненням мистецтва Китаю. х обaposдну особлива мальовнича органзаця часу й простору, що показником четвертого, найважлившого свту. Вони як би вдбивають змшаний стиль обднаних культур рзних кран цього часу.
н. е. – зверта на себе увагу багато в чому вдмнний вд попереднх перодв характер. Найбльш численними серед творв мистецтва пероду Шан (Инь) вироби з бронзи, особливо бронзов посудини побутового й культового призначення, знайден в похованнях. Загалом китайц вважали, що музика вдобража гармоню природи, основою законв Всесвту. Однак роль, яку вн вдграв в стор китайського мистецтва важко переоцнити.
Его учение о видимых явлениях природы, в основе которых находятся материальные частицы – ци, подчиненные, как и все вещи в природе, естественной закономерности дао имело большое значение для наивно-материалистического обоснования мира. до н. е. Найдавнш памятники мистецтва Китаю сходять до III тис.
Будвельн матерали. Иероглифы рассматривались как своеобразная маска, скрывающая и проявляющая Вселенную. Скульптура, так само як, стародавня була повязана з релгйними культами. У пейзажних композицях лнйну перспективу замнила розсяна, що не мала дино точки сходження.
Классики конфуцианства (их тринадцать) предпочитают определять проблемы духовного роста терминами эмоциональной гармонии и психического равновесия – гармонии идеальных пропорций, чем бесстрастия. Так камння називали суйсэки (слово, складене з цих двох роглфв – «вода» «камнь»). Палаци, садиби й храми зводили з дерева по диному принципу. Миф о хаосе (Хуньтунь), являвшем собой бесформенную массу, по-видимому, относится к числу древнейших (судя по начертанию иероглифов хунь и тунь, в основе этого образа лежит представление о водном хаосе).
Штрих может быть легким, как облако или мощным, как дракон. Штрих може бути легкою, як хмару, чи потужним, як дракон. Он научил людей охоте, рыболовству, приготовлению пищи (мяса) на огне. Але це вид образотворчого мистецтва, крм художнх достонств ма глибоким флософським змстом.
Правда, х ршення в цей час ще досить примтивно. Це люстрац знаменито «Повст про принца Гэндзи» письменниц Мурасаки Сикибу. Этот способ удобен для хранения и коллекционирования картин.
У цей час стала вдомо досить велика кльксть ханьских рельфв з поховань. Для китайсько живопису характерна многоточечная розсяна перспектива, лакончна ясна композиця з плям локального кольору з виразними ритмчними контурами, а також площинна живопис без свтлотньово лпки. При розгляд живопису печер Цяньфодун 5 – 0 ст. Археологчн дослдження, що проводяться особливо нтенсивно в даний час, виявили в похованнях на мсцях стародавнх жител багато гармат розмальованих лощен судин, що дають уявлення про найвищому етап розвитку неолтично культури. Древнекитайская мифология реконструируется по фрагментам древних исторических и философских сочинений («Шуцзин», древнейшие части 14-11 вв. — часу снування первсно-общинного ладу.
217). Бонсэки – ландшафт в мнатюр, пейзаж, виготовлен лише з неживого матералу: рифв пску, навть сам камння, через свою незвичайно форми, чи текстури, становившейся обктом милування. Коли картина була закнчена, наклеювали на щльний папр й облямовували парчевим бордюром.
Вони сидять коштують, зростаючись з масивом скель, ц створен не то природою, не то людьми фантастичн гганти з пднято в жест повчання рукою, що застигла посмшкою на чтко висчених губах спрямованими вдалину широко розкритими очами. В различные периоды развития живописи на неё наложили свои отпечатки конфуцианство, даосизм и буддизм. У порцеляновй промисловост вдновлен багато загублен в 19 столтт секрети виробництва. Работа "Народ и премьер" Лу Чэня и Чжоу Сыцуна была отмечена наградой на Всекитайской художественной выставке 1980 г., посвященной 30-летию со дня образования КНР, а работа "Путь домой" завоевала в том же году премию на Всекитайской выставке молодых художников. Калграфчн роботи цнуються незгрш вд, нж твори живопису.
Настрй смутку нжност, що звучить у поем, зумв передати Гу Кай-чжи у свой картин. Она чинит обвалившуюся часть небосвода, отрубает ноги гигантской черепахе и подпирает ими четыре предела неба, собирает тростниковую золу и преграждает путь разливу вод («Хуайнаньцзы»). Вона виготовляться з металу, каменю (яшми, нефриту), за грський кришталь, дерева, слоново кост, тепер з пластмаси.
Третий из отцов-основателей конфуцианства, Цзюнь-Цзы, знаменит прежде всего созданием доктрины ритуального действия (ли). Найвдомшим майстром гравюри був генальний художник Кацу сика Хокусай (1749-1860). Творчество Хокусая поляга в багатовково живописно культур Япон. Начебто, начебто нема. Той, хто не розум сенсу носказань, не може осягнути китайську живопис. Так було в свт зявилося ще одне з найвитонченших мистецтв – калграфя.
К миру воды относятся и облака — небесные горы. Його пошуки нових художнх прийомв, як вн знаходив у постйному вивченн природи, яскраво виявилися в живопис «квтв птахв», а також у портрет й пейзаж. Птахи так сподобались царю, що вн наказав художников намалювати х на стн. У смдесятилтньому вц вн створив серю «Тридцять шсть видв Фудз (1823-1831), яка поставила його в один ряд з найвидатншими художниками свту. проте справжнм часом створення станкового живопису варто вважати епоху феодалзму (псля ханьского часу).
аж до середини XIX столття Китай пережило первснообщинну, рабовласницьку феодальну епохи. Пейзажная живопись достигла расцвета в периоды Пяти династий и династии Северная Сун. Китайська стна востину одним з самих величних прадавнх памятникв свтового зодчества. У звязку з сторичними долями, пережитими краною, воно мало сво етапи пдйому й занепаду. у Кита снувала вже роглфчна писемнсть.
Скульптура пероду Тан продовжувала створюватися в тих же скельних храмах, що й вейска. т. I), прообразом цих скульптурних памяток. Художники пользуются кистями разных размеров, от очень тонких до очень толстых (от 5 миллиметров до 5 сантиметров).
Рослинний матерал збирають, подсушивают на папер, та був помщають його передач пд прес. набирало силу аж до 10 столття, набуваючи нових форм.
По стилю вони дуже близьк до скульптури цього часу. У них майже вдсутн як-небудь архтектурн прикраси. Пейзаж X-XI в. здебльшого грандозн й сувор. Китайська культура, одна з найдавнших культур Стародавнього Сходу. У нй видлялися й розвивалися численн жанри.
У Кита була створена нша художня система, накопичений нший запас виражальних засобв. В Гохуа сво традицйн умовност, як в захдному балет чи пекнськй опер. Рухливсть стн, у яких розташовувалися розписи, надавала вплив для сприйняття творв. Шанские написи звичайно лакончн по змсту й строг по стилю виконання.
Саме вн на десятки вкв став провдним видом китайського мистецтва. Гу Кай-чжи не показу мсця, де вдбуваться дя. Технолог були складними, але готовий посудину або ваза вражали досконалстю взерунка. до н. е. Отпечаток производится с помощью специальной мастики красного цвета (из киновари, клея и кашицы полыни).
Тому буддйське мистецтво вэйского часу часто синкретически подну в соб стародавн традиц нов для Китаю сюжети образи. Виконав вн нш замови володаря, одна з яких (теж стнопис) отримала назву «Птахи квти в чотири пори року». Юньган (Храм позахмарних висот). Одне виходило з конфуцансько офцйно традиц соцально-етично значущост людини, нше спиралося на даосько-буддйську флософю цнност особистост тому прагнуло розкрити неповторн риси характеру властивост дано людини. В основ цих вршв не твереза й холодна думка (правда, варто обмовитися, що було чимало вршв, пдказаних книжковою мудрстю, флософською й моральною доктриною), в основ х – почуття. до н. э. «Чжуаньцзы», 4-3 вв. У найгршому раз XVI XVII столть доводиться розквт декоративно настнного живопису у Япон.
Перш найчастше працювали в кольор, в детально, скрупульозно манер. С момента своего возникновения она отличалась от индийской и западной философии, так как опиралась только на китайские духовные традиции. У написах говориться, кому, за як заслуги даруться посудина, хто його виготовив, нод повдомляться й мсце виготовлення. Культура Стародавнього Китаю досягла високого рвня. Так, наприклад, розташован бля царських поховань поблизу Нанкна фгури великих крилатих левв (мфчн стоти, що символзують особливе могутнсть), висхдн до часу царювання династ Лян (502-556).
Самий верхнй ярус увнчаний символчним зображенням ндйсько ступи. У його картин «Просвт псля снгопаду» тльки два кольори – чорний блий. набирало силу аж до 10 столття, набуваючи нових форм. Орхидеи и хризантемы имеют более личный, сокровенный смысл.
Рки, озера, струмки облагороджують Землю свом небесним абсолютним початком. Динамчний ритм створються нескнченним повторенням однакових фгур (наприклад, канонзованого зображення так званих десяти тисяч сто тисяч Будд), зставленням однакових великих малих форм, разномасштаб-ностыо рзноплановстю рельфв, поднанням жанрових сцен з рослинним орнаментом, як би обдну розрзнен фгури водино.
Звдси й отримав величезне поширення культ калграф. В центре внимания конфуцианства – проблемы этики, политики, воспитания человека. « тому якщо втратити голову вд портрета незнайомки» – це такий вропейська романтика, «то закохатися по почерку» – то це вже схдна реальнсть.
Согласно записи в «Шуцзине», в борьбу с потопом вступает Гунь, который пытается остановить воды с помощью похищенной им у верховного правителя чудесной саморастущей земли (сижан). до н. е. ). Щоб осягнути, калграфю як мистецтво, почнемо здалеку. Подбн зображення вльно текли сувом. склалися дв основн манери письма: ретельна «гун-б» (старанний пензель), та вльна, з ефектом незавершеност «се-» (передача де).
Китайське мистецтво пройшло далеко не гладкий шлях розвитку. Тут у буддйських легендах, можна вже особи китайського типу. скельна храмова скульптура. Розвиток архтектури в епоху династй Тан Сун. Печатка найчастше квадратна в сечении.
Живопис у Кита як вид мистецтва з давнх-давен користуться великою повагою. Однак в архтектур снували ще бльш давн правила й традиц, нж у живопис. Китайська культура — одна з найдавнших. Печери нш цих скельних комплексв досить рзн за розмрами.
У живопис використовуться особлива туш, совершенно не схожа на вживану на Заход. Розбудовуючи тенденц, що виникли в мистецтв V – III вв. Найпростшими лнями китайськ живописц створили твори високо художньо досконалост. Технолог були складними, але готовий посудину або ваза вражали досконалстю взерунка. Она представляет собой сочетание синтоизма (верования Древней Японии) с основными положениями буддизма и даосизмом (народная мифология Японии, сложившаяся в более поздний период развития государства). Одним з найвдомших теоретикв мистецтва Китаю був художник Се Хе, який жив у 5 ст.
Как отмечал американский синолог Д. Бодде, потоп в китайской мифологии не наказание, посланное людям за грехи (так он рассматривается лишь в современных вариантах мифа о Фуси и Нюйва), а скорее обобщённое представление о некоем водяном хаосе. Уся композицйна будова, особливост перспективи були розрахован на те, щоби людина, яка х сприйма, вдчувала себе не центром свтобудови, а лише маленькою часточкою, пдпорядкованою законам Всесвту. У Кита здавна кажуть про близьксть живопису калграф. Створення зображень на шовку та папер за допомогою пензля, туш та фарб вже на початку ново ери здобуло у колах освчено верхвки суспльства статус шанованого мистецтва. Таким чином, сторичн та археологчн дан дозволяють зробити висновок, що в перод Шан (нь) вже були вироблен деяк архтектурн прийоми форми, як лягли в основу подальшого розвитку старокитайського зодчества.
Художник створив довгий мальовничий розповдь, не тльки не зазначивши послдовнсть дй у час, але, немов боячись зруйнувати днсть лтературного сюжету, тсно поднавши рзн под. Завдяки розмивв розведено туш, живописц передають найтонш вдтнки вд густого чорного до прозорого блдо-срого. Сунськие пагоди, звичайно шестигранн й восьмигранн, так само дивно гарн.
За якстю почерку вгадувався як рвень освти буде пише, але його характер моральн якост. Ими увлекались такие известные художники как Ван-Гог, Мане, Дега и другие. розвиток пройшов багато перодв розвитку.
Картины "Путешествующие вдоль горного потока" и "Горы, покрытые снегом" кисти Фань Куаня являются сохранившимися до нас сокровищами древнего искусства. Саме його вважають засновником жанру «Птахи квти». У Кита здавна кажуть про близьксть живопису та калграф. До II тисячорччя до н. е. Небо (тянь) – высший объект почитания в Китае. Китайськ пейзажн картини не були видами конкретно мцност. З Китаю калграфя прийшла до Япон – приблизно в V столтт н. е.
до н. э. «Ицзин», древнейшие части 8-7 вв. Цього не можна досягти за допомогою фокусно перспективи. Ми часто широко й довльно вживамо поняття: Культура Китаю або Мистецтво Китаю.
Живопись — «живой письмо», вот таким образом с каждым движением руки мастера мгновение наполняется вечностью. кв. м. Особливо ця одухотворена краса людських почуттв вдчуваться в ншому його шовковому суво — «Фея рки Ло», написаному на врш поета Цао Чжи (193—232) молодо прекрасно двчини, що оповда про дух — мешканки рки Ло, що полюбила земну людину. Ошибана – це вид образотворчого мистецтва, який народився флористикой. Вдбиток проводиться за допомогою спецально мастики червоного кольору (з кновар, клею кашки полину).
Особое значение придавалось изображению воды, которую почитали как нектар богов. Художники першого напрями зображували найчастше меморальн портрети сторичних державних дячв, високих сановникв, членв хнм родинам придворних красунь. нша частина дослдникв увесь прадавнй перод, включаючи Хань (III в. до н. е.
Жодне з племен завойовникв не змогло протистояти свою культуру китайсько. 376), або чаш, що розширюються догори деяк судини схож за формою на грецьк амфори. В «Хронологических записях о трёх и пяти правителях» («Сань у ли цзи») Сюй Чжэна (3 в. н. э. ) говорится, что небо и земля пребывали в хаосе, подобно содержимому куриного яйца.
У портретному мистецтв можна назвати два напрями. Такою же пластичною красою вдрзняться й помщен в гротах Лунминя стату юнакв-бодсатв (учнв Будди, що залишилися на земл для порятунку людей), що персонфкують дею доброти й милосердя. Особливе значення надавалося зображенню води, яку шанували як нектар богв. Розвиваючись у стилстичному дност, вони взамопов39язан рухають один одного вперед. У образотворче мистецтво Япон «Дзен» виявився у так званому стил одного кута. Технка симетр в китайського планування мста теж властива й не змнена згодом.
Китай того часу – конгломерат подрбнених державних утворень. Проте в перод розквту середньовчно китайсько культури рзномантн види художньо дяльност були пдпорядкован саме живопису. Обробка порцеляново маси дуже складна. Не глянувши в глибину щелени в горах, не довдашся товщини земл» – сказане в одному з стародавнх творв. Вона здобува бльше вишуканий й нтимний характер.
Вн, подбно драконов, висловлю днсть буття небуття. Ханьски рельфи зосереджують увагу на д. Людськ почуття в них майже не зачпаються. Чудово передано незграбне важке тло тварини, характернсть його руху.
Тому для досягнення такого стану вони використовували глибоку красиву музику. Цей дах з широкими, загнутими до верху краями як би основою вс будвл. Еще в V в. Цзун Бин, автор одного из первых в китайском истории трактата по эстетике живописи, описал эффект созерцания живописного свитка в таких словах: «Не нарушая своего покоя, я достигаю предела мира Не меняя веления Неба, в одиночестве слушаю пустынную ширь». Этот цветок — символ возвышенного одиночества. После образования КНР китайская живопись стремительно развивалась. до н. е.
Таке ставлення до природи було ункальним. Найдавнш пероди стор Китаю (тобто II тисячорччя — середина I тисячорччя до н. е. ) з свтом хньо складно символки, вдсутнстю в образотворчому мистецтв безпосереднього показу реально видимо дйсност розвинутого сюжету не могли створити станковий живопис як особливе, що вдрзняться вд нших видв мистецтва явище. Ще один вид стни – перегородки була ширма, як украшавшаяся живописом. Родоначальник теории живописи Сэ Хэ в своих Заметках о категориях старинной живописи (490 г. ) сформулировал шесть основных принципов, которыми должны руководствоваться художники.
Нагромадження художнх цнностей йшло паралельно з формуванням стйких прийомв методв. Розрзнялися дв методики написання живописних полотен: «гунб» «се». Вона була основним обктом невичерпним джерелом творчого натхнення поетв художникв.
Вртуозна, витончена лня дода всй д легксть, легксть велику композицйну завершенсть. Однак загальна магстраль звязувала обидв частини столиц. Ритуал – это неписаные правила, устои в отношениях между верхами и низами.
В китайському живопис стнописи (фрески), живопис на речах домашнього вжитку (китайськ ширми, вяла тощо). Товщина стни — 8м, висота — 16м. Псля пероду Тан (618—907 рр) портретно живопису стали вдводити менш значно рол, поки не посла останн мсце. Хокусай виконав бльше 30 000 рисункв пролюстрував близько 500 книжок.
Ц настнн розписи далек вд ханьського мистецтва й образв свтських картин Гу Кай-чжи. Особи бодисатв вдрзняються виразом споглядально задум, вишуканстю одухотворенстю (мал. Вони залишили нащадкам твори, належать до свтового мистецтва. Художники калграфи користуються одними й тими ж матералами нструментами (кисть, папр та туш) однаковим лнйним способом листи.
Митець настльки добре вдтворив птахв у стнопису, що вдтод зала отримала назву «Шести журавлв». За ними появляются еще шесть ками-одиночек. Виробництву порцеляни в Китав сприяли багат поклади необхдних для нього матералв: порцелянового каменю (природного зднання польового шпату й кварцу) мсцево глини – каолну. Китай, подбно багатьом ншим державам, пережив первснообщинний лад, а потм рабовласницький.
Стародавн китайц звертали велику увагу на спокй та гармоню з природою. Бл хмари, що перерзують вершини гр, створюють ефект повтряного простору. Художники калграфи користуються одними й тими самими матералами нструментами (пензель, папр туш) однаковим лнйним способом листи. Китайське мистецтво вража свом рзноманттям, тонким складним розумнням природи. Мж китайською калграфю живописом стльки спльного, що вони вважаються рдними сестрами. У могили людей незнатного походження мстилися лише глинян судини груба начиння. у пдстав й 60м.
Перехдний етап вд камяних знарядь до бронзи поки ще невдомий. Как отмечал американский синолог Д. Бодде, потоп в китайской мифологии не наказание, посланное людям за грехи (так он рассматривается лишь в современных вариантах мифа о Фуси и Нюйва), а скорее обобщённое представление о некоем водяном хаосе. Японская мифология по своей сущности весьма неоднородна.
В образотворчих мистецтвах Китаю друго половини I тис. -141 р. до н. е. ) його См настанов. вдрзняють багато тльки й притаманних особливостей.
Шовк пддавали попереднй обробц, потм розстеляли на пдлоз або на низькому столику. Китайськ картини пишуться тушшю, мнеральними рослинними фарбами типу акварел на шовку (нод на бавовняною чи прядивaposяно тканини) чи особливо папер з мсцевого мaposякого тонкого волокна мають форму свитков—горизонтальных для розглядання на стол вертикальних для прикраси стн. До пероду Хань образи мистецтва стали набагато ближче до реально дйсност.
Суть теории, лучше всего выраженной в концепции истинной цельности (чжэн), заключается в гармонии возникающих эмоций, напоминающей сбалансированность предвозбужденного состояния. Розвиваючись в стилстичному дност, вони взамозвaposязан й рухають одне одного вперед. Изготовление печатей является особой отраслью искусства. Среди этих растений космогоническую идею несёт мэйхуа. Принципи планування мст на приклад палацового комплексу в Пекн (XV) в. Вдображення в архтектур символки свтобудови.
Поряд з розкшними культовими посудинами виготовлялися бльш дешев, зроблен з свинцю, що зустрчалися в перод Шан (Инь) украй рдко. Разом з тим у мистецтв зявилися риси, що вдбили деяк передов тенденц часу. По контрасту як би ще бльше видляють красу ц бога-люди.
Особливост пзнього середньовччя виявилися в архтектурних ансамблях та декоративно-ужитковому мистецтв. Цим в значнй мр визначилася стйксть традицй у мистецтв Китаю. У взерунках формах судин 4-6 ст.
У цей час по всй територ Китаю виявлене дуже багато неолтичних стоянок. Реманент поховань пероду Шан (Инь) характеризу зрлий етап епохи бронзи в Кита. Розпис покривали суцльними вузькими фризами стни стел, утворити разом з розфарбованою скульптурою як би суцльний взерунковий килим, що складаться з зелених, жовтогарячих, бузкових, коричнево-червоних ллових барвистих сполучень. Найбльш вдомими з них збудован у 4-6 ст.
Зти ж пошуки можна спостергати у попередника Се Хе художника Гу Кай-чжи, який жив у 4 ст. За переказами, на подвря царя Гуначжена привезли в подарунок шсть журавлв.