Гранат: футуризм СИС 1937: футури/зм Исторический словарь галлицизмов русского языка (от лат. Пропоноване видання окреслю сторю одного з провдних напрямв у лтератур та мистецтв початку XX сторччя футуризму. Але оскльки цей перод вивчаться досить побжно, далеко не вс псля закнчення школи розбралися в тому, що таке Футуризм – це художнй стиль, напрямок, що снувало в десятих-двадцятих роках XX столття. До Ново генерац, крм М. Семенка, належали: Гео Шкурупй Олекса Влизько Деякий час пд впливом футуризму був Микола Бажан.
Футуризм це тотальне заперечення, у тм числ й естетства. Панфутуризм смерть «старого»мистецтва, якому протиставлялося метамистецтво. Викладена вона в передмовах до зброк Дерзання та Кверо-футуризм спрямована проти канонза та культу в мистецтв, а особливо проти культу Т. Шевченка, а також проти хуторянського, провнцйного мистецтва.
Футуризм це мистецтво антигуманзму, яке ма вдбити настання часу технки. Тобто за допомогою сво стихйно боротьби проти мови, футуризм породив зовсм нший мовний свт, створюючи нов принципи лексичного та жанрового новоутворення. Поезю треба розкласти до букв, а образотворче мистецтво – до складових частин фарби Футуризм вдродив подання про свт людини на досторичнй стад його снування. У збрц М. Семенка Кверофутуризм 25 поезопсень.
Збрки 1914 року М. Семенко розпочав писати паралельно до виниклого на Укран росйського кубо- та егофутуризму течю укранського кверофутуризму – мистецтва шукання. Футуризм – авангардний напрям у лтератур й мистецтв, що розвинувся на початку XX столття в основному в тал й Рос. Энциклопедия8230 Энциклопедия социологии Термин футуризм (точнее эгофутуризм) применительно к русской поэзии впервые появился в 1911 в брошюре Северянина «Ручьи в лилиях. На вдмну вд росйського кубофутуризму, М. Семенко висував тезукверофутуризму (кверо-передфутуризм) з орнтацю на пошуки.
Направление в искусстве, стремившееся создать новый динамический стиль, разрушающий все традиции, каноны и приемы старого искусства (возникло в начале 20 века в Италии как8230 Толковый словарь Ушакова ФУТУРИЗМ, а, муж. Краткое описание содержания работы: Дослдження футуризму як авангардистсько теч в мистецтв ХХ столття. Футуризм – це тотальне заперечення, у тому числ й естетства.
Майже 300 словникових статей дають обктивне уявлення про рзн мистецьк напрями, теч, школи, творч угруповання, перодичн видання, як повязан з футуризмом. Панфутуризм – смерть «старого» мистецтва, якому протиставлялося метаискусство. Термн «футуризм» належить талйському митцев Флпо Томазо Марнетт. Термн «футуризм» належить талйському митцев Флпо Томазо Марнетт. Футуризм це мистецтвоантигуманзму, яке ма вдбити настання часу технки. Наголошуючи на мфопоетичних джерелах росйського футуризму, його представники зробили багато плдного для вивчення популяризац старовинних фресок, кон, скфсько пластики, зверталися до традицй народно творчост.
Футуризм – це мистецтво антигуманзму, яке ма вдбити настання часу технки. Враховуючи суспльно-полтичну ситуацю в Рос, зерна футуризму впали на благодатний грунт. Поэзы» и в названии его сборника « В подходе «буцетлян» к словотворчеству обнаружились две тенденции: одна вела к самым крайним формам экспериментаторства (Бурлюк, Кручёных), другая к преодолению футуризма (Маяковский, Каменский, Гуро). Сподвамося, що видання стане добрим провдником для вихованцв середньо та вищо школи в естетиц футуризму. Футуризм цетотальне заперечення, у тм числ й естетства.
Вн вважав, Кверофутуризм, вдзнача Ю. Ковалв, спирався на флософську концепцю викладачаПетербурзького психоневрологчного нституту К. Жакова так званий лмтивний (межовий) кверофутуризм, як синтез без попереднього знання таеволюцйного принципу пзнання, суть якого, у даному раз пзнх укранофлв, творчсть яких втратилапрограмове значення. Панфутуризм смерть «старого» мистецтва, якому протиставлялося метамистецтво. Марнетт визначив, що футуризм – це мистецтво вльного врша, вльного вираження, слв на свобод, а от фашизм натомсть жада ще бльшо суворост у загальному навчанн, повернення до латин.
Фрдрх Нцше Анр Бергсон Дв головн ознаки футуризму Нове мистецтво зовсм не цкавиться людиною. Росйський футуризм НЕ вилився в цлсну художню систему цим термном позначалися сам рзн тенденц росйського авангарду. Марнетт назвав «Манфестом футуриств», змстили кордони культури перетворили ХХ столття, породивши цлу плеяду нових течй напрямв, ряд з яких об'днався пд загальною назвою «футуризм».
Форми футуризму в образотворчому мистецтв лтератур. О. льмицький вдзнача, що футуризм варто вивчати, бо внздобуток як укрансько, так вропейсько лтератури. Одню з прикмет росйського футуризму стало сприйняття всляких стилв напрямкв у мистецтв.
В противоположность эстетизации Северянина, Маяковский, как и другие футуристы (Пастернак), добивался нужного ему эффекта остранения изображаемого путем деэстетизации («душу выржу»). Похд на Рим надав наснаги борцям з буденнстю. Але найголовншим у цьому проект те, що саме «Нова генераця» стала втленням мр Семенка про «мистецтво, як свтовий процес». Пд кнець свого снування «Нова генераця» перетворилася на журнал полемки. Так, для французв футуризм це, за висловом Г. Аполлнера, «свдчення свтового впливу французького живопису вд мпресонзму до кубзму включно».
Сильно критикований Семенко вдйшов вд футуризму, ставши спвцем бльшовицько революц (збрка Малий кобзар нов врш, 1928 року). Розглядали себе як «революцю вмистецтв» яу «останн надзвичайненапруження ндивдуалзму», за якимповинна починатися нова колективнамораль, «комуна духа», заперечення «я», «футур-комуна». Саме з кверофутуризмом був повязаний один з найбльших скандалв в укранськй лтератур. Футуристи висували в мистецтв принципи ексцентричност, Вдкидаючи культурну спадщину, художню знущання над традицйними смаками шокуючй антиестетичност. Маринетти признанный основатель футуризма.
Капот гоночно машини, яка «мчить як шрапнель», вважаться у тисячу разв гарншим, нж якась статуя Нки Самофракйсько. Це велике публичне паскудство. Художники шукали нов форми вираження складного часу, у Рос XX початку столття розбрд в умах був великий, футуризм не став винятком, тому будь-яке виникають напрямок у мистецтв вдразу знаходило благодатний вдгук. Для цього мистецтва характерний виключний динамзм, Якщо цкавить душа пзнай машину. По-друге, швидкост, опоетизуванняруху, зоров пошуки зображення засобв руху. Ст Ст Хлбникв, Д. Бурлюк, Ст Ст Маяковський, Олена Гуро, Ст Ст А. Е. Кручених, Каменський, Би. Манфест футуризму (Le Manifeste du futurisme, Il Manifesto del Futurismo) та.
ЛЕФ) перетворив Аспанфут на Комункульт (1924 року), одночасно працював (1924 – 1927 рр. ) як головний редактор Одесько кнофабрики ВУФКУ. Що у фашизм можна знайти багато рис футуризму, лберт Кт Честертон якось написав газет у 8220Illustrated London News8221. Близько до футуризму стояв Валер'ян Полщук, що на футуристичнй основ намагався створити власний напрям «динамчного спралзму». Але дуже успшно пдносили його публц, Вони не творили тльки нове мистецтво, заробляючи на цьому непоган грош.
Зокрема спадщини Шевченка, Не зважаючи на пропаговану ним форми деструкцю й вдкидання класичних тогочасних лтературних надбань, Вороного, Олеся, Флянського, Семенко мав чималий вплив на розвиток укрансько модерно поез 1920-их рокв. Такого натиску «Нова генераця» не витримала саме у 1931 роц перестала снувати. У Франц. До. Шлях, яким рухаться фашизм, причиною того, що вн такий як, його поточн програми в цлому ворож програм сучасност, однак не реальност футуризму як мистецтва.
Укранськфутуристи прогнозували замну мистецтва«умлстю», «штукою», надмистецтвом яксинтезу поез, живопису, скульптури, архтектури, деструкцю канончнихформ. Насамперед ус злякалися нових видань, як футуристи почали випускати у 1922 роц: газета «Катафалк мистецтв», журнал «Семафор у майбутн», «Нео-Лф», «Бумеранг» та «Журнал для всх». Музикою мста вважався шум мста. Ршучих, непримиренних – антитетичних щодолтературних опонентв, Лричний герой – революцйногофутуризму збрний образ колективнихучасникв нового руху.
На думкуфутуриств, найбльше перешкод для руху роблять прикметники й прийменники. Футуристи прагнулидо новацй, бунтвливост порушеннятрадицй культивували урбанзм (естетикамашинно ндустр великого мста)переплтали документальний матералз фантастикою. А потм був зовсм заборонений, Пд тиском панвно комунстично деолог журнал був змушений стати бойовою трибуною пролетариатського мистецтва вд деструкц перейти до пропаганди конструктивзму й супрематизму. Удар по естетичному смаку був лише деталлю загального намчався удару по побут. Тому цлком очевидно, що Семенка, його де та його поезю, сприйняли як щось негативне, в першу чергу через його велик, «марсанськ» амбцй: Створення «Аспанфуту» для укранських футуриств знаменувало той факт, що до них почали ставитися серйозно, а також те, що рух ставав незалежним.
Про залучення до себе уваги за допомогою всляких скандалв вже говорилося. Тому вн палко оспвував колональн завоювання тал в Африц та на Балканах, Центральною засадою та естетики флософ Марнетт був культ сили. Найбльшенаголошували футуристи на «деструкц»форми, особливо реалстично та класично, на пошуках ново вршовано технки, на безконтрольному ндивдуалзм. Неправильно було б заперечувати щирнамри окремих футуриств оспватиреволюцю або наявнсть у хньомупоетичному доробку окремих досягнень. Але неприховане формалстичне шукарствой нглстичне ставлення до мистецтвавзагал справляли негативний вплив натодшню укранську поезю. Маринетт), «Футуристська антитрадиця: «манфест-синтез» (Г. «Ляпас суспльному смаку» («Пощечина общественному вкусу»).
Один надзвичайно суперечливий пункт стосуться питання нтернацоналзму. У Ф. з'днувалися як вимога демократизац мистецтва, презирство до мистецтва «елти», так крайнй ндивдуалзм, проголошення совершенно автономност творчост. З апологю технки урбанзму у Ф. поднувалися культ героя-надлюдини, що вторгаться в свт розхиту естетичн етичн засади, що «одряхлли», культ насильства, захват соцальними катаклзмами (вйною як «ггною свту» «бунтом» взагал). А потм був зовсм заборонений, Пд тиском панвно комунстично деолог змушений журнал був стати бойовою трибуною "пролетариатського мистецтва" вд деструкц перейти до пропаганди конструктивзму й супрематизму. Тобто виведення слова з-пд влади мови, Одним найбажанших з прагнень футуриств було звльнити слово вд його семантичного референта.
Як розфарбован обличчя, арх-епатажна Жодна строфа або манфест футуриств не спричинили такого гамору вереску, жовта кофта асиметричною костюми. «Нова Генераця» пропаувала модерн захдно-вропейськ напрями (дадазм, сюрреалзм), що суперечило настановам офцйно критики, журнал перестав снувати ще до загально лквдац лтературних органзацй у 1932. Маяковский стал «комфутом» (коммунистом-футуристом) тем самым он резко разошелся с проектом жизнестроительного искусства, который обосновывал высокопочитаемый им Хлебников.
До того ж Семенко був налаштований войовничо до всх нших «братв-футуриств», вн хотв, щоб панфутуризм почули у космос. Футуризм (лат. Обктивност й усебчност розгляду цього напряму та доби, Дотримуючись принципв сторизму, так свтово культури, ми прагнули зясувати укранського спроможнсть аванарду на тл як нацонально. Схожсть дейних естетичних поглядв поетв живописцв ново формац, переплетення х творчих нтересв (при цьому показове звернення поетв до живопису, а живописцв до поез), х част спльн виступи закрплювали назву «Ф» за «лвими» течями в живопис. Маяковский, в противоположность эстетизации Северянина, добивался ему нужного эффекта остранения изображаемого путем деэстетизации («душу выржу»), как и другие футуристы (Пастернак).
Зупинка злом, отже футуристи вживали такпринципи динамзац («прискорення»)свого художнього тексту: текстизаписувалися без роздлових знакв, без великих малих букв. В декабре вышел альманах «Взял. Боротьби, Цим творам був пафос характерний виклику, ршуча вдмова вд минулих художнх традицй. Це розумли сам футуристи. Активний органзатор, вн був засновником низки укранських футуристичних угруповань журналв: «Флямно» (1919160 21), «Аспанфут» (1921160 24) у Кив, а псля перезду до Харкова журнал «Нова генераця» (1928160 30). Близько до футуризму стояв Валерrsquoян Полщук, що на футуристичнй основ намагався створити власний напрям «динамчного спралзму».
Т. о., поетичне слово мислилося ними унверсальним «матеральним» засобом збагнення основ буття перевлаштування реальност. На думку футуриств, найбльше перешкод для руху роблять прикметники й прийменники. У контекст поетичних значень втягувалася зрима форма словесного знаку (фгурн врш, графко-словесн композиц, лтографоване видання). На перший план висуваshyться дслово. Для цього мистецтвахарактерний виключний динамзм, опоетизування руху, По-друге, зоровпошуки засобв руху, зображення швидкост. 1912 «Засахаре Кры», сборники «Орлы над пропастью», «Развороченные черепа», «Всегдатай», все 1913).
Манфести талйцв вдверто закликали до жорстокост насильства. Барабан футуристов» со статьей Маяковского «Капля дегтя»: «Первую часть программы разрушения мы считаем завершенной. Спрямування футуризму можна виразити трьома «М»: мсто, машина, маса. В период революционного переворота некоторые футуристы ощущали себя соучастниками событий считали и свое искусство «революцией мобилизованным и признанным». Аполлнер в «Антитрадицйному футуристичному манфест» («LAntitradition futuriste») з погордою ставиться до французько, талйсько й росйсько спадщини. Интеллектуальные права на данный (ую) реферат, реферативный текст принадлежат его автору.
Боччон, К. Карра намагалися органзацйно творчо об'днати футуриств вропи, Рос, створити «загальновропейський фронт» – мжнародне товариство митцв з центрами у Флоренц, Париж, Мюнхен Москв. Однак ця стратегя прекрасно спрацьовувала в цлком матеральних цлях. Термн «футуризм» належить талйському художников Филипо Томазо Маринетти.
Дв головн ознаки футуризму: по-перше, нове мистецтво зовсм не цкавиться людиною. А в самому бунтарств, епатроване публки, в скандальних вигуках футуриств було бльше естетичних емоцй, нж революцйних. Напрямок футуризму можна виразити трьома «М»: мсце, машина, маса. Он организовал «Интуитивную ассоциацию», напечатал девять альманахов и ряд книг эгофутуристов, а также выпустил четыре номера газеты «Петербургский глашатай» (1912) (см. Вони були серед тих, нарешт, за анти вйськов акц в Рим у квтн 1915 р., що головне, за органзацю збройних загонв – 8220Fasci d8217Azione Rivoluzionaria8221 в Млан у 1919 р. замах на безпеку талйського королвства – кого ув8217язнили за вуличну пропаганду талйського вторгнення в Далмацю пд час битви на у Марн 1914 р., Зближення футуриста Марнетт та майбутнього фашиста Муссолн вдбувалось клька разв.
Активний органзатор, вн був засновником низки укранських футуристичних угруповань журналв: Фламнго (1919 – 1921 рр. ), Аспанфут (1921 – 1924 рр. ) у Кив, а псля перезду до Харкова журналу Нова Генераця (1928 – 1930 рр. ). Вони органзували видавництво «Кверо» (з латинсько quaero «дослджувати, шукати») та перетворили сво «прост звичайн» мена в Михайля, Базиля Павла. Вн був засновником низки укранських футуристичних угруповань журналв: «Флямно» (1919-1921), «Аспанфут» (1921-1924) у Кив, а псля перезду до Харкова журнал «Нова енераця» (1928-1930).
Що народжуться вд руху первсного елемента – крапки дал, О. Богомазов простежив генезис художньо форми, де складаються лн, пдкорюючись динамц живописн руху, площини, середовище тощо. Осенью 1911 они вместе с В. Маяковским и Кручёных составили ядро литературного объединения «Гилея» (будущие кубофутуристы). Яка активно поширювалась з середини ХIХ ст, Головною метою футуриств стала боротьба кризою з у культур. его «Futurismo е fascismo», 1924). Нема н вршв, н картин, н музики тльки сама творчсть».
Коли основн де фашизму у дозрли власнй доктрин, Преццолн спростову близьксть футуризму фашизму тод. Психологзм -- характерна риса мщансько лтератури, яка вмира. Але грош заробляти вмли. Футуризм – це мистецтво антигуманзму, яке ма вдбити настання часу технки. Вс ц рзнордн лн уживаються пд загальною покрвлею футуризму, чпко тримаючись один за одного. Фонетиц звуку, Футуризм в яскраво лтератур проявився в новому словотворчестве, незвичайних синтаксичних конструкцях. Им принадлежит и самый хлесткий манифест «Пощечина общественному вкусу» (1912): «Прошлое тесно: Академия и Пушкин непонятнее иероглифов» и потому следует «бросить» Пушкина, Достоевского, Толстого «с Парохода современности», а вслед за ними и К. Бальмонта, В. Брюсова, Л. Андреева, М. Горького, А. Куприна, А. Блока, И. Бунина. Занурюючись в стихю фактв матеральних знакв часу, заперечуючи суверенний характер деального, накопиченого культурною традицю сенсу словесного знаку, пдпорядковувавши збагнення явищ формальнй перебудов поез, «кубофутурзм» змг лише фксувати, хоча чуйно, зовншн прикмети сторичного перелому, що насуваться, залишаючись лише вдгомоном суспльних потряснь епохи.
Що Семенко став центральною фгурою укранського мистецтва, етап Другий укранського футуризму завершився тим. 8220Манфест пдстави футуризму8221, за його словами, вдкрива справжню суть, адже «футуризм бажа зруйнувати музе, бблотеки, розтрощити моралзм всляку опортунстичне утилтарне боягузтво». Сверянна, .
Британський письменник висловив цю дею, Скорш за все, не знаючи про стосунки дружн мж Муссолн Марнетт. 1914 р., коли виходять збрки футуристичнихпоезй М. Семенка «Дерзання» «Кверофутуризм». Публка вельми охоче приходила на виставки та лтературн вечори, Епатажем вони привертали до себе суспльний вддаючи нтерес, за вхдний квиток чимал грош. П. Бобрв, . Психологзм оголошуться анархзмом.
Проблема фрейдизму, Проблема розумння науково-технчного прогресу, марксистський та дискурси, нцшеанський питання традиц, меж мови все це було плацдармом для впевненого вдтворення ново людини, а значить нового мистецтва. Для цього мистецтва характерний винятковий динамзм, По-друге, швидкост, опоэтизирование руху, зоров пошуки зображення засобв руху. Для цього мистецтва виключний характерний динамзм, По-друге, швидкост, опоетизування руху, зоров пошуки засобв зображення руху. А у 1931 роц перетворилася на журнал самозахисту вд пролетарв, як називали публкац в «Новй генерац» виключно антипролетарськими та «рупором дрбнобуржуазного бунту проти лн компарт в лтературних справах». Футуристи не мали тако видатно позиц в укр. Л. Пастернак, Н. Н. Асв), а також футуристичних груп в Одес, Харков, Кив (в т. ч.
Футуризм в уявленн Марнетт та Муссолн вдбивав щиро певн сучасн запити характерний мланський контекст. 1924 року видав у Кобзар дв збрки свох творв 1910 – 1922 рокв, 195 року збрку В революцю та поезофльм Степ 1927 року, разом з Г. Шкурупм та М. Бажаном, Зустрч на перехреснй станц заснував нове об'днання футуриств Нова Генераця з журналом ц ж назви (1927 – 1930 рр. ). No 5). Асоцацю панфутуриств називали навть «групою бандитв».
Що свою диною кнцевою метою прагнуть повернути Фуме до Мадярщини, Як приклад Преццолн наводить зазхання мадярських фашиств на територю тал, яким талйський сниться Трст, або хорватських усташв. Талйського, у жодному ми випадку не намагалися висвтлювати життвий або творчий шлях представникв укранського, росйського чи ншого футуризму. В январе 1912 в редакции ряда газет была разослана программа «Академия эгофутуризма», где в качестве теоретических основ провозглашались Интуиция и Эгоизм в том же году вышла брошюра «Эпилог «Эгофутуризм», отметившая уход из объединения Северянина. 1907-1914» (1915) поэт наиболее близок к требованиям кубофутуристов «подчеркнуть важное значение всех резкостей, несогласов (диссонансов) и чисто первобытной глупости», заменить сладкогласие горькогласием. Що «в них Марнетт стверджу радикальн змни в принцип побудови лтературного тексту -«руйнування загальноприйнятого синтаксису» «Вживання дслова в невизначеному способ» з метою передач змсту безперервност життя пружност нтуц знищення яксних прикметникв, Млена Вагнер зазнача, роздлових знакв, прислвникв, опущення сплок, введення в лтературу «сприйняття за аналогю» «максимуму безладу» – все, словом, спрямоване до лакончност збльшенню «швидкост стилю», щоб створити «живий стиль, який створються сам по соб, без безглуздих пауз, виражених запитом точками».
Шукання "метамистецтва" як синтез поез, Вд проголошення мистецтву", "смерт переходять до культу "велико технки", прикриваючись лояльними революцйними декларацями, боротьби "проти провнцально обмеженост". «Нова генераця» бажала охопити весь вропейський культурний простр, щоб стати «частиною мжнародного поетотресту». Досить очевидно, Однак, бо зародився на 10 рокв пзнше, фашизм що мстив деяк елементи футуризму.
Тексту-вступу та програми що – складалася з одинадцяти пунктв-тез футуристично де, Манфест футуризму складався з двох частин. Вс ц етапи характеризуються декларативнстю й експериментаторством. До Першо свтово вйни футуризм в ндустрально вдсталй Укран не мав сприятливого рунту. Багато вдомих письменникв поети, що пзнше увйшли в сторю культури (В. Футуризм -- це мистецтво антигуманзму, яке ма вдбити настання часу технки. В Рос рух Ф. виразно виявилося в лтератур було складною взамодю рзних угрупувань: найхарактерншою радикальншою петербурзькою «Гилей» (Д.
сборники «Орлы над пропастью», 1912 «Засахаре Кры», «Всегдатай», «Развороченные черепа», все 1913). Фашизм – полтичне зусилля, яке надзвичайно талйським, це не дивина. У 1914 роц Михайль Семенко вида 2 невелик книжки «Дерзання» «Кверофутуризм», як й перевернули укранську культуру, внесли шок, нерозумння, обурення тотальну негацю. Саме ц органзацйн зусилля дуже швидко виявили принципову рзницю у розумнн футуризму мж представниками рзних кран, виявили лише днсть термна «футуризм» (як назви напряму) при нод протилежному його тлумаченн. «заумною мовою» -- творенням нових звукв-слв, часто без жодного глузду.
творчсть М. Ст Семенко), Тблс. Швидше за все, Але бачиться, випадковсть що лтературна спадщина Семенка, через те, разом з укранським футуризмом, гнорувалася радянським лтературознавством. Багато з них були дуже непоганими «продюсерами» самих себе. Неокласик П. Филипович у статтях про Михайля Семенка у кожному врш футуриста вбача а «галас la Маяковського.
Творцем його вважають талйського письменника Флппо Марнетт, який 1909 року опублкував у французькй газет «Ле Фаро» «Манфест футуризму». «Нова енераця» пропагуshyвала модерн захдновропейськ напрями (дадазм, сюрреалзм), що суперечило настановам офцйно критики, журнал переshyстав снувати ще до загально лквдац лтературних органзаshyцй у 1932 р. У манфест застарлим було оголошено совершенно все: «Час Простр померли вчора». Свою схильнсть до фашизму визначав Преццолн, Як Марнетт, до поки таля стала не соратницею нацистсько Нмеччини – Третього Райху, однак лише до того часу. Футуризм – це тотальне заперечення, у тм числ й естетства.
На думку футуриств, найбльше перешкод для руху роблять прикметники й прийменники. Футуристи, звичайно, були радикалами. Що футуризм нколи не був школою взамна зчпка рзнордних людей групу в трималася, gt Справа в тому, не фракцйно вивскою, звичайно. Футуризм в лтератур намагався створити нову мову, Таким чином, спвзвучний сучасним у перетворенням суспльств, демократичний масовий, зрозумлий всм прийматься усма. Але винести знущання над покримо брюк, Мозок буржуа мг винести насмшку будь-яку над Пушкним, краватки або квткою в петличц – було понад його сили. ».
нкчемнсть» попередникв. Але, слд застерегти читача, що цей слд мстить виключно деологчний антинародний характер. На думку футуриств, найбльше перешкод для руху роблять прикметники й прийменники. В листовке «Декларация слова как такового» и в статье «Новые пути слова» (см. В сборнике «Ряв. » (1914) и в «Изборнике стихов.
Все це пропонувалося як спосб зробити лтературний твр засобом передач «життя матер», засобом «схопити все, що ускользающего невловимого в матер», «щоб лтература безпосередньо входила у всесвт зливалася з нею». Будетляне (неологизм Хлебникова) «приказывали» чтить «права» поэтов «на увеличение словаря в его объеме производными и произвольными словами ( », все 1914) 2) Петербургская группа эгофутуристов (1911-16) И. Северянин, Г. В. Иванов, И. В. Игнатьев, Грааль-Арельский (С. С. Петров), К. К. Олимпов, В. И. Гнедов, П. Широков 3) «Мезонин поэзии» (1913) группа московских эгофутуристов «умеренного крыла»: B. Г. Шершеневич, Хрисанф (Л. Зак), К. А. Большаков, Р. Ивнев, Б. А. Лавренев (их сборники «Верниссаж», «Пир во время чумы», «Крематорий здравомыслия») 4) «Центрифуга» (1913 16) (преемственная от петербургского эгофутуризма) С. П. Бобров, И. А. Аксёнов, Б. Л. Пастернак, Н. Н. Асеев, Божидар (Б. П. Гордеев) их сборники «Руконог» (1914), «Второй сборник Центрифуги» (1916), «Лирень» (Харьков, 1914-20). Наперший план висуваться дслово. До Першо свтово вйни футуризм в ндустрально вдстаshyлй Укран не мав сприятливого рунту. У «Семафор у майбутн» вн пише заклик поетам росйського футуризму та навть назива х рух «анахронзмом», а Маяковського, якщо не примкне до панфутуризму, можна вважати «трупом».
У Рос в одному з перших манфеств «Ляпас суспльному смаку» («Пощечина общественному вкусу») Д. Бурлюк, Велмр Хлбнков, А. Кручьоних, В. Маяковскй, провсники футуризму в Росйськй мпер, «з висоти хмарочосв поглядають на. Вдразу протиставившисебе пролетарським поетам, Особливу активнстьпроявили футуристи укранськ в рокигромадянсько вйни. Один з учасникв групи «Мезонин поез», Сергй Третьяков писав: «У надзвичайно скрутне становище потрапляють ус, хто хоче визначити футуризм (зокрема лтературний) як школу, як лтературний напрям, пов'язаний спльнстю прийомв обробки матералу, спльнстю стилю. С. Мальовча, Ларонова, Н. С. Гончарово, О. Ст Розаново, П. Н. Флонова, А. Ст Лентулова), н який-небудь ншою цлсною системою, захоплюючи як загальне поняття широкий круг явищ: «постсезаннзм» Розвиваючись в перод мж двома революцями, в атмосфер зростання демократичних настров в той же час духовного розброду в середовищ нтелгенц, росйський Ф. суперечливо поднував в соб як стихйне неприйняття буржуазно дйсност, протест проти придушення особи сучасних механстичних цивлзацю, так анархчний бунт ради бунту, нглстичне заперечення всх культурних етичних цнностей «старого свту». Особливо реалзму класики, Головне завдання нового напряму Марнетт бачив у нищенн панвних у 19 столтт мистецьких форм, який у малярстввиявився формами фантастичними й кольорами, та в безконтрольному ндивдуалзм, а в лтератур, особливо в поез, т. зв. Аполлнер), «Футуристичний манфест Монмартра» (Ф.
Для Михайля Семенка ж мистецтво ста «рухом», «стремлнням», «динамчним летом», «вдсутнстю принципв у флософ, вдсутнстю тривалого в мистецтв се постулати кверофутуризму». Участвовал в их сборниках, Хлебников поддерживал устремления «будетлян» к преобразованию мира средствами поэтического языка, «музыкальная» проза «Зверинец» (1909), где его публиковались поэма «И и Э» (1911-12), пьеса «Маркиза Дезэс» (1910, разговорный стих, оснащенный редкостными рифмами и словообразованиями) и др. Музикою мста вважався шум мста. Не можна заперечувати наявност в "Новй Генерац" цкавих формальних шукань в поез проз (художнй репортаж, експериментальний роман), але м бракувало грунту та глибини. Деякий час пд впливом футуризму був Микола Бажай. Що футуристи, Слд зазначити, можливо, хоч, на нтутивному, емоцйному рвн, та все ж вдчули протирччя технчним мж прогресом як процесом творення нового його наслдками, як можуть мати руйнвну силу для людини людства.
Футуризм в Укран трактують як запозичення з росйсько лтератури «явище неативне». А. Аксенов, Би. дал: «Нема шедеврв без агресивност» Слд зазначити, що талйськ футуристи – Ф. Маринетт, Дж.
Тод ж органзував Ударну групу поетв футуриств, перейменовану на асоцацю панфутуриств Аспанфут (1922-1924 рр. ), кредо й манфест яко були проголошен в альманас Семафор у майбутн (1922 року). Наперший план висуваться дслово. Футуризм це тотальне заперечення, утм числ й естетства. Лдер групиМихайль Семенко видав за цей час всмкнижок з такими «цирковими» назвами, як «Про задаться», «Про коха», «Про мертвопетлю» т. п. Поет рзко вдходить вд традицйно поез, в його вршах зявляться роня й сарказм., але принципово вдмнною вд нього сюжетнстю, лтературною пдосновою) динамку свту покликан були виразити «викликан рухом» поднання рзних точок зору, багатократне множення контурв фгур, х деформаця, розкладання по пересчних «силових» лнях плоскост, рзк контрасти кольору, введення словесних фрагментв (колаж), як би вихвачених з потоку життя. Дв головн ознаки футуризму: по-перше, нове мистецтво зовсм не цкавиться людиною.
Уже в першому манфест Михайля Семенка пд заголовком «Сам» у збрц «Дерзання» наголошуться: «Я палю свй Кобзар формулу, яка могла би так само належати критикам «Укрансько хати»: Де культ, там нема мистецтва». Подбного наслдування зазна футуризм в нших кранах свту, зокрема в Япон. Першоюстадю розвитку футуризму в Укранбув кверофутуризм пошуковий футуризм, коли обожнювалися рух, шукання, динамка. Мистецтво йшло «по колу» вс рвн, все однаково цнне. Психологзм оголошуться анархзмом. Який намагаться вдновити моральн, вс Але все це не можливо узгодити з фашизмом, навть моралстичн цнност тал. Культ швидкост, потяг до сильних ршень, презирство до мас одночасно захоплюючий заклик до них, схильнсть до гпнотично влади натовпв, екзальтаця нацональних почуттв, антипатя до засилля бюрократ – вс ц емоцйн позиц перейшли з футуризму в фашизм майже в готовому вигляд.
Зруйнувати вс музе, бблотеки, навчальн заклади усх типв, моралзм вождв лтератури. Вс ц етапи характеризуються декларативнстю й експериментаторством. Дегуманзаця мистецтва пдтверджувалася х орнтацю на «механчну людину», людину-автомат, на пробудження в людин примтивних нстинктв агрес, боротьби за снування: «Мистецтво може бути тльки валтуванням жорстокстю». Прокреслених великими талйцями великими талйськими Фашизм нститутами, бажа залишатися в категорях думки, включаючи католицизм. сторя цього неоднозначного напряму в лтератур й мистецтв розпочалась у 10-х роках ХХ ст., у добу заперечень, творення «мистецтва майбутнього», модернзац, «культу мста», як, зрештою, у добу манфестацй, рухв, революцй та вон. На початку столття з'явилися теоретичн прац, як повинн були обгрунтувати принципи футуризму: «Футуризм» (Ф.
Психологзм характерна рисамщансько лтератури, яка вмира. Вважав О. Богомазов, Живопис, яка живе свом внутршнм життям, це самостйна система, постйно змнються оволодва ритмом категорю, – яка, на думку художника, ма кльксн яксн ознаки. Сучасне буття, яке футуристи закликали моделювати якнайповнше концентрований (звдси проповдь диного, синтетичного мистецтва), мислилося ними лише як «життя матер» динамчний комплекс небувалих психчних фзологчних вбрацй, рзноспрямованих сил рухв, звукових оптичних ефектв. На думку футуриств, найбльше перешкод для руху роблять прикметники й прийменники. Футуризм це – мистецтво антигуманзму, що повинне вдбити настання часу технки.
В 1915 общим в критике стало мнение о конце футуризма. Кручёных вульгаризировал воспринятую у Хлебникова идею «заумного языка» истолковывая ее как индивидуальное творчество, лишенное общеобязательного смысла. Крм того, багато прославилися як велик скандалсти. Зупинка злом, отже футуристи вживали так принципи динамзац («прискорення») свого художнього тексту: тексти записувалися без роздлових знакв, без великих малих букв. нтимн вдчуття, деали любов, добра, щастя оголошувалися людськими «слабкостями» емоц вдчуття оцнювалися за мркою фзичних (машинних) якостей сили, енерг, рухи, швидкост.
Новый путь поэтического творчества был впервые указан в напечатанной в Петербурге в 1910 книжке «Садок Судей» (братья Бурлюки, В. Хлебников, В. Каменский, Е. Гуро). Саме «Новй генерац» став притаманний неймоврний космополтичний дух, цлеспрямований на нтернацоналзацю мистецтва. Найбльше презирливого запалу про укранський футуризм було чути в словах тогочасного полтичного громадського дяча, публциста й поета М. Шаповала (МикитиСрблянського) у передмов до «Етюду про футуризм» вд 1924 р., присвяченого, на думку автора, цим «безкрилим, голим стотам, нкчемним у свох почуттях, цлком безплодним, ганьб укранського народу диному вицвтов огидно московсько прокази на Укран». Поведнка футуриств була театралзована, скандалзована («порушники порядку. ») й епатажна.
Але вже 1913 р. лдер укранського футуризму Михайль Семенко видав збрку поезй «Ргеийе», а 1914 р. – «Дерзання» «Кверо-футуризм» за роки революц вн видав ще 8 зброк. перше видання «Пролог егофутурзма» Мешканця пвноч, 1911), промжних московських об'днань «Мезонн поез» (Ст Р. Шершеневч, Р. внев, Би. Деяк футуристи, Панувала поетизаця потворного, видавали сво на твори шпалерах, наприклад – антиестетизм. Вважаючи основним критерм вршованого тексту «утрудненсть» його сприйняття, «гилейци» слдували в створенн поетично конструкц логц просторових мистецтв (перш за все новтнх течй в живопис кубзму др. На перший план висуваться дслово.
Якщо цкавить душа -- пзнай машину. Зупинка злом, отже160 футуристи вживали так принципи динамзац («прискорення») свого художнього тексту: тексти записувалися без роздлових знакв, без великих малих букв. Заперечуючи класичну спадщину, futurum – майбутн), заклика митцв поривати майбутнього з традицями. «НоваГенераця» пдтримувала натуралстичнуконцепцю «лтератури факту», пропауваламодерн захдно-вропейськ напрями (дадазм, сюрреалзм), що суперечилонастановам офцйно критики, журналперестав снувати ще до загальнолквдац лтературних органзацйу 1932 р. – в 1931 р. ця органзацясамолквдувалась. Якщо цкавить душа пзнай машину. Однак у свой основ росйський футуризм був все ж плином переважно поетичним: в манфестах футуриств йшлося про реформу слова, поез, культури.
Але вже 1913 лдер укранського футуризму160Михайль Семенко видав збрку поезй «Prlude», a 1914160 «Дерзання» «Кверофутуризм» за роки революц вн видав ще 8 зброк. Наиболее полно реализован в формалистических экспериментах художников и поэтов Италии и России (1909-21), хотя последователи футуризма были в Испании (с 1910), Франции (с 1912), Германии (с 1913), Великобритании (с 1914), Португалии (с 1915), в славянских странах в Нью-Йорке в 1915 выходил экспериментальный журнал «291», в Токио «Футуристическая школа Японии», в Аргентине и Чили существовали группы ультраистов (см. Вони виявилися провсниками сучасних «художнх стратегй» – тобто вмння не тльки створювати талановит твори, а й знаходити найбльш вдал шляхи для залучення уваги публки, меценатв покупцв.
Тому публкувалися не лише футуристи, а й дадасти, кубсти, експресонсти, ндерландська художня група «Стиль» (De Stijl) та, як вже зазначалося вище, всесвтньовдома школа Баухаус. Фашизм прагне викликати духв старого Риму класичного минулого. Але вже 1913 року лдер укранського футуризму Михайль Семенко видав збрку поез Prиlude, а 1914 року – Дерзання Кверофутуризм, також вн вдомий експериментаторськими циклами, де намагаться епатувати публку, – П'ро коха П'ро мертвопетлю (1918 – 1919 рр. ), а пзнше збркою Кобзар (1924 року). Спрямуванняфутуризму можна виразити трьома «М»:мсто, машина, маса. Зараз ми розуммо, що це була помилка. Слд пдкреслити, що футуризм знайшов сво логчне мсце тльки в однй держав – в СССР. На перший план висуваться дслово одно из течений в искусстве авангарда 20 века.
Це вело до пошукв «самовтого слова», тобто до словотворення, що граничить з абстракцю, до звуконаслдувань, покликаних передати якост зримого свту однй лише. Пд тиском панвно комунстично деолог журнал змушений був стати бойоshyвою трибуною «пролетарського мистецтва» й вд деструкц переshyйти до пропаганди конструктивзму й супрематизму (низку статей надрукував у «Новй енерац» К. Малевич), а потм був зовсм заборонений. Це був удар нижче пояса укранському модернзму, який звик до пднесеного тону.
Також «Нова генераця» стала вдома тим, що в журнал часто з'являлися так гучн мена: Гйом Аполлнер, Джакомо Балла, Влл Баумайстер, Джорджо де Крко, Отто Дкс, Ле Корбюзь, Пабло Пкасо. Як символсти чи неоклаshyсики, Футуристи не мали тако видатно позиshyц в укранськй лтератур сво доби, а передусм експериментаторством, проте вони активзували поезю темами новими й формами. «не сну краси поза боротьбою, який проголосив своми головними елементами вдвагу – а саме лютого 20 1909 р. у газет 8220Le Figaro8221 було опублковано 8220Перший манфест футуризму8221, Бльше 100 тому, зухвальство бунт.
Психологзм характерна риса мщансько лтератури, яка вмира. Млена Вагнер зазнача, що «в них Марнетт стверджу радикальн змни в принцип побудови лтературного тексту -«руйнування загальноприйнятого синтаксису» «Вживання дслова в невизначеному способ» з метою передач змсту безперервност життя пружност нтуц знищення яксних прикметникв, прислвникв, роздлових знакв, опущення сплок, введення в лтературу «сприйняття за аналогю» «максимуму безладу» – словом, все, спрямоване до лакончност збльшенню «швидкост стилю», щоб створити «живий стиль, який створються сам по соб, без безглуздих пауз, виражених запитом точками». м зазвичай доводиться блукати безпорадно мж несхожими угрупованнями lt. Футуризм160 це тотальне заперечення, у тм числ й ства.
Мистецтво совершенно вльне. Що талйський фашизм не здатний утворювати альянси з фашизмами нших кран або рухами, з Сам Муссолн стверджував, як запозичували штам талйського фашизму. Психологзм оголошуться анархзмом. 1919 року проголосив футуризм революцйний й опублкував ревфутпоему – Товариш Сонце та Дв поезофльми. Що тснять один одного, Абстрагована вд духовних цнностей хаотична вражень, рестраця свавлля в област форми вели до ррацональност розпаду образних буд, механчне поднання рзнохарактерних аспектв. Семенквський кверофутуризм збгаться з тезою талйця Е. Ф. Т.
Це диву нас. В своих декларациях они провозглашали «новые пути слова», оправдывая затрудненность эстетического восприятия: «Чтоб писалось туго и читалось туго, неудобнее смазанных сапог или грузовика в гостиной» поощрялось использование «полуслов и их причудливых хитрых сочетаний (заумный язык)» (Кручёных А., Хлебников В. Слово как таковое, 1913). Академзм), а також з тезою росйських футуриств «скинути Пушкна, Достовського, Толстого та нших з пароплава Сучасност» (див. Саме ця спрямовансть зумовила характер вдбору матералу до словника. Не можна заперечувати наявност в Новй Генерац цкавих формальних шукань в поез проз (художнй репортаж, експериментальний роман), але м бракувало грунту та глибини.
Он широко вводил в поэзию язык улицы, различные звукоподражания, создавал с помощью приставок и суффиксов новые слова понятные читателям и слушателям в отличие от «заумных» неологизмов Кручёных. справжн повернення футуризму в сторю Украни починаться лише з 1990-х рокв. На перший план висуваться дслово. Кубофутурсти егофутуриств, Футуристи, промениста будетляне, сцнтисти супрематиств, всеки вразили нчевок уяву публки.
Фашизм, якщо я не помиляюся, жада рарх, традиц вшанування влади. До «Ново генерац» належали, крм М. Семенка, поети Гео Шкурупй, Олекса Влизько, М. Скуба та н., теоретик О. Полторацький. Вони водночас доводили, Схиляючись перед рвнем технчних досягнень XX ст., що технка з часом свого знищить творця – людину, що технчний прогрес веде до духовного зубожння. З огляду на це, не можна не визнати що футуризм, навпаки рухом мжнародного характеру. Марнетт: «Пдпалюйте полиц бблотек. На думкуфутуриств, найбльше перешкод для рухуроблять прикметники й прийменники.
Деяк футуристи, Панувала поеshyтизаця потворного, видавали сво твори на шпалерах, – наприклад антиестетизм. Характеристичною прикметою Флппо була тематика урбанзму й ндустралзац, що мала вддати де й дух майбутнього космополтичного суспльства, протиставлен усталеним естетичним смакам, часто з метою «епатувати буржуа», провокувати його вслякими вигадками й деформацями. «Дерзання», яке змусило усх занмти, мстило так рядки: Псля таких гучних слв, укранська нтелгенця вдвернулося вд «нового пророка». Програмна орнтаця на сучаснсть антиестетична реальнсть вводили в поетичну тканину матерал, Ототожнення слова з фактом, вульгарну лексику прозазми мського побуту, чужий ранше поез, професйний жаргон, мова документа, плаката афш, прийоми цирку кнематографа. Манфести панфутуриств публкувалися французською, англйською та нмецькою (наприклад, «Du Panfuturisme Special», «What Panfuturism Wants», «Die Kunst ist Tot»). Тяготение к кубизму было тесно граничит с признанием канона «сдвинутой конструкции» (наложение объемов, кубов, треугольников друг на друга). Деструкця, «Мистецтво як культ», Панфутуристичний манфест).
Проте, незважаючи на це, вн упевнено йшов по шляху нового укранського мистецтва своми невеликими манфестами вийшов за рамки естетики тодшньо «Укрансько хати», яка майже кожного дня з моменту виходу «Кверофутуризму» та «Дерзання» по всякому намагалися зачепити Семенка, мовляв, «самозакохан кривляння» чи «символ укранського розладу цинзму». Перш спроби футуристично поез укранською мовою зробив Василск Гндов. Активний органзатор, вн був засновником низки укранських футуристичних угруповань журналв: "Фламнго" (1919 – 1921 рр. ), "Аспанфут" (1921 – 1924 рр. ) у Кив, а псля перезду до Харкова журналу "Нова Генераця" (1928 – 1930 рр. ). Багато дослдникв називають саме цей перод (1920-т роки) найбльш активним для футуристичного руху та «початком великих скандалв». Прийнявши сво «видове м'я» вд талйського Ф., росйськ футуристи, що називали себе також «будетлянам» (круг «Гле»), гостро вдчували протилежнсть свох устремлнь однойменному руху в тал.
Футуризм -- це тотальне заперечення, у тм числ й естетства. Сам Марнетт визнав, що по всх частинах земно кул у 1920-1930-х рр. Який вдкида геть музе, цвинтар Аполлнера, Монмартр, Венецю, Данте, Шекспра Льва Толстого (див. На вдмну вд течй, що випробовували жах перед «молохом» цивлзац, футуристи приймали майбутн беззастережно, з екзальтованим оптимзмом, з врою в технку як першопричину сучасного суспльно-культурного зрушення, з проголошенням художньо цнност зовншнх, речовин. Эстетические идеи итальянских футуристов оказались созвучными поискам художников братьев Д. и Н. Бурлюков, М. Ф. Ларионова, Н. С. Гончаровой, А. Экстер, Н. Кульбина, М. В. Матюшина и др., став в 1908-10 предысторией русского футуризма.
А якщо сюди додати «спеца по кмнатному повтроплавання на Фоккер синтаксису» Пастернака, то пейзаж буде повний. Зупинка злом, отже – футуристи вживали так принципи динамзац («прискорення») свого художнього тексту: тексти записувалися без роздлових знакв, без великих малих букв. Дв головн ознакифутуризму: по-перше, нове мистецтвозовсм не цкавиться людиною. Он отказался от силлабо-тонического стихосложения, пересмотрел и пересоздал поэтическую фонетику, лексику, словобразование, морфологию, синтаксис, способы организации текста. У скульптур (Боччон) люзю руху повинн були викликати нагромадження еднонаправленний зрушення «обтчних» або незграбних об'мв.
Укранський футуризм будуться бограф навколо Семенка-культуртрегера, саме виходячи з ототожнення стор життя Семенка з сторю укранського футуризму, як вважа дослдниця авангарду А. Бла, можна легко припустити, що укранський футуризм випадковим для укрансько культури. Манфест футуризму (Le Manifeste du futurisme, Il Manifesto del Futurismo). По-друге, для цього мистецтва характерний виключний динамзм, опоетизування руху, швидкост, зоров пошуки засобв зображення руху. Для цього мистецтва характерний динамзм, виключний По-друге, швидкост, опоетизування руху, зоров пошуки засобв зображення руху.
Був редактором журналу Мистецтво. Як вчинили переворот у свтовому мистецтв – у як поез, Росйськ авангардисти початку столття ввйшли в сторю культури як новатори, так в нших галузях творчост. Надуживанняультрареволюцйною риторикою, Риси революцйногофутуризму – злободенна тематика, оптимстичний пафос, оголенапублцистичнсть у з поднанн тонкимлризмом. Зупинка злом, отже -- футуристи вживали так принципи динамзац («прискорення») свого художнього тексту: тексти записувалися без роздлових знакв, без великих малих букв. Якщо цкавить душу – пзнай машину.
На думку футуриств, найбльше перешкод для руху роблять прикметники й прийменники. До складу редакц входило безлч ноземних спвробтникв: Герварт Вальден (Herwarth Walden), центральна фгура школи Баухаус Ласло Мохой-Надь (Laszlo Moholy-Nagy), талйський художник-футурист Енрко Прамполн, Йоганнес Бехер та Рудольф Леонгард. Що лякав нас колись своми екземплярами у дитинств, Саме бльшовизм тут футуризм сформували щасливий союз у вигляд совцького конструктивзму. В период революционного переворота некоторые футуристы ощущали себя соучастниками событий и считали свое искусство «революцией мобилизованным и признанным».
Перевод В. Шершеневича, 1914). Зупинка злом, адже – футуристи вживали так принципи динамизации («прискорення») свого художнього тексту: тексти записувалися без роздлових знакв, без прописних малих лтер. На перший план висуваться дслово. Цни варювалися вд 25 копйок до 5 рублв – грош на т часи дуже чимал. благожелательный отклик появился в журнале «Вестник литературы» (1909. Деяк футуристи, Панувала поетизаця потворного, видавали твори сво на шпалерах, наприклад – антиестетизм.
А. Лавренев) «Центрифуга» (С. Поштовхом до пдтримки реакцйно деолог фашизму та режиму Муссолн, талйська модель стане футуризму згодом прикладом утвердження антигуманзму. ознак ндустрально ери, що наста. Проблеми диного стилю не снувало. Ультраизм), в Мексике эстридентистов. Он выводил футуризм пределы за собственно художественного творчества в сферу социальной жизни (с 1919 как сподвижник Б. Муссолини он провозглашал родственность футуризма и фашизма см.
Пдносьте ваш мотики, ваш сокири молотки та безжалсно руйнуйте поважн мста» (див. Поэтические откровения Хлебникова воспринял, откорректировал и приумножил Маяковский. Слово для нових поетв втрачало сво звичне семантичне та лексичне значення, воно перетворювалося на пластичний матерал з звукв, за допомогою яких можна було «вилпити» будь-яку конструкцю, створити нов, совершенно незвичайн комбнац, де сенс був далеко не головне, а точнше, творилися нш смисли. Союзниками поэтов выступали художники-авангардисты («Бубновый валет», «Ослиный хвост», «Союз молодежи»), да и сами поэты Д. Бурлюк, Кручёных, Маяковский, Гуро были еще и художниками. Що стосуться смерт мистецтва, у пк футуристичного руху насамперед укранського футуризму у роки 20-т ХХ столття можна вдчути бльш виразний градус напруги, ревз та реставрац Великого культурного наративу. Мешканець пвноч, К. К. Олмпов др.
Северин, . Навть навпаки, футуризм в лтератур та живопису отримав в Рос широкого поширення. Психологзм оголошуться анархзмом.
Футуризм в Укран започаткову Михайль Семенко, для якого саме В. Маяковскй, безсумнвно, «духовним батьком», оскльки перш футуристичн врш Михайля Семенка, датован 24 лис топадом 1913 р., написан у день виступу росйського футуриста в Психоневрологчному нститут Санкт-Петербура, де навчався укранець (див. Психоshyлогзм оголошуться анархзмом. Музикою мста вважався шум мста. Дв головн ознаки футуризму: по-перше, нове мистецтво зовсм не цкавитьсялюдиною. lt.
Новизна футуристичного мистецтва пропагувалася частше радикально, щоб акцентувати увагу публки на руйнуванн старого Великого мистецтва, саме тому бльшсть уникала цього явища багатьом не подобалась домнуюча «нглстична стихя» футуристичного руху. Якби вн нарешт заспоковся на деклькох знайдених шаблонах художнього виробництва перестав бути революцйним ферментом-бродилом, Футуризм був не би самим собою, до пошуку нових нових форм, невпинно спонука до винахдництва. Психологзм160 характерна риса мщансько лтератури, яка вмира. В своих стихах он осуществил звуковую и графическую заумь. Як символсти чи Футуристи неокласики, не мали тако видатно позиц в укранськй лтератур сво доби, проте вони активзували поезю новими темами й формами.
Що форму майбутнього людини, Це няк не суперечило хньому розумнню футуризму як напряму в мистецтв, в яких стилях, незалежно – вд того, жанрах працю його творець. також «Кверофутуризм»). Вд оспвування кивських каварень предревнх переходить до захоплення революцю, Ми можемо розрзняти в його вршах рзномантнсть тем, поверхово, сприймаючи зовншньо. Дв головних ознаки футуризму: по-перше, нове мистецтво зовсм не цкавиться людиною. сборник трех поэтов Кручёных, Хлебникова, Гуро «Трое», 1913). В октябрьской революции поэт увидел возможность осуществления своей главной задачи с помощью стихов приближать будущее.
Марнетт про дискредитацю традицй (див. ), крах лберально етичних люзй 19 ст виразив стихйно-емоцйне вдчуття наперед соцального культурного розлому, настання ново сторично епохи з се лавинним науково-технчним прогресом, наростаючим утилтаризмом мислення, «омассовленм» культури. Футуризм160 це мистецтво антигуманзму, яке ма вдбити настання часу технки. А народник С. фремов у свой «стор укранського письменства» зазнача: «Од генального Михайля часто глибокою провнцю тхне. ».
Росйський «Новий Леф» порвнював «Нову генерацю» з вропейськими журналами, кажучи, що «безукоризненная европейская внешность» робить укранський журнал совершенною калькою, тому й вн малоцкавий. У 1918 роц зявляться «Присмерк вропи» О. Шпенглера, який привнс концепт циклчно-регресивного розвитку вропейсько цивлзац та який виявився пдтвердженням поглядв футуристичного руху. О, радсть бачення славних старих полотен, що пдстрибують за течю води, знебарвлен й порзан на клаптики. «заумною мовою»160 творенням нових звукв-слв, часто без жодного глузду. Зазнавши критики лтературних кл, Семененко перейшов на позицю лвого фронту (укр. Якщо цкавить душа пзнаймашину.
Поэтика «сдвига» в литературном творчестве поощряла лексические, синтаксические, смысловые и звуковые «смещения», резко нарушавшие читательские ожидания (использование снижающих образов и даже вульгарных слов там, где традиция диктовала возвышенную лексику). Цей перод починатьсябл. lt. Основними прийомами для самопрезентац були публчн скандали, виклика зовншнй вигляд поведнку. Проте не дивлячись на пристрй пд знаком Ф. цлого ряду виставок («Мшень», 1913, « 4», 1914, «Трамвай Би», «0, 10», 1915, н. ), Ф. не виразився в росйському живопис н в талйському варант (виключення окрем роботи До.
Як символстичи неокласики, сво лтератур доби, апередусм експериментаторством, проте вони активзувалипоезю новими темами й формами. Против гладкой певучести шуршащих шелком «поэз» петербургских эгофутуристов восстали московские «будетляне» – речетворцы. Ндивдуальнсть позицй того чи ншого нацонального футуризму, прагнули Однак розкрити сворднсть. Деякий час пд впливом футуризму був Микола Бажан. Теоретична програма футуриств абсолютизувала значення форми мистецького твору.
Спрямування футуризму можна виразити трьома «М»: мсто, машина, маса. Ще бльше здивування внесуть «вдвалюються» вд футуризму – Северянин, Шершеневич та нш. Просякнута урбанстичними й маринстичними мотивами й сюжетами, Рання футуристична творчсть Семенка, вдзначаться мовними формальними експериментами й епатувати намаганням читача.
Але в 1924 роц в «Аспанфут» трапився розкол. Щодо цього доречно згадати Р. Барта, який займа чималу роль у вивченн семотики авангарду: Як схильн вважати бльшсть дослдникв, укранський футуризм дебютував тод, коли укранський дискурс став обтяжливим полтичними конвенцями (риторика народницького логоцентризму та нагромадження модернзму), тод й перед укранськими письменниками постало питання «що таке нацональна культурна норма. », до якого футуристи додали сво питання «чи повинна вона бути. ». Завдяки потугам 8220великого шанувальника сучасного мистецтва8221 Йосифа Офцйним Стална, мистецтвом бльшовизму, став футуризм. У Рос нове авангардне протягом знайшло вдображення головним чином в поез. Укравши у народу школу, мистецтво весь добуток прац, письменство, вн випустив на його зграю дав кретинв, м друкарський станок цьку, щоб вони гаркали на укранську душу дискредитували само укранське слово – науку, «Московсько-жидвське-большевицьке зврство полтично-еротичний сатанзм у свому знущанн з укранського народу дйшов до верховин блюзнрства.
Психологзм оголошуться анархзмом. Психологзм характерна риса мщансько лтератури, яка вмира. Заперечуючи культуру минулого, футуристи фетишизували технку, ндустрю, швидксть, привнесен технчним розвитком, нов ритми. «Эгофутуризм». «Але в мркуваннях про ц художнх революцонерв, – як справедливо зазначено А. Обуховой Н. Алексвим, – часто випускають дуже важливу рч: багато з них були генальними дячами того, що зараз називають«промоушн»«паблк рлейшнз».
Так до рекламних театрально-пропагандистським жестам, Майже вс вони були як схильн до теоретизування. Урбанстичними баченнями, Настльки ж суперечливою була практика росйського Ф. Наряду з програмним освонням новтнх сфер людського досвду, поряд з войовничим антестетзмом епатажем, масштабами глобальними поетичних передчуть, демонстративним руйнуванням художнх традицй росйськ футуристи вддавали дань сторико-культурним ремнсценцям, фольклорност архац, нтмзму чисто лричнй емоцйност. Данный документпредставлен исключительно для ознакомительных целей, без вовлечения в коммерческий оборот. Талйськ поети художники взялися присвячувати сво твори автомоблям, Зачарован останнми досягненнями технчними нового часу, електриц, поздам. Характеристичною прикметою Флппо була тематика урбанзму й ндустралзац, що мала вддати де й дух майбутнього космополтичного суспльства, протиставлен усталеним естетичним смакам, часто з метою «епатажу буржуа», провокувати його вслякими вигадками й деформацями. В 1913-16 продолжали выходить альманахи издательства «Очарованный странник» (десять выпусков).
практично у всй вроп. Визнання культурно модел вропи, Процес народження укранського футуризму обумовлювався насамперед вдмовою вд народництва на провнцалзму, яку слд спиратися. Що хмарою друкувалися коштом пограбовано у народу прац, я читав от вонюч дрбненьк книжечки з Кива Харкова.
Продавалися картини в середньому виставки з йшло речей на 5-6 тисяч царських рублв, Крм того. Виходячи з подальшо дяльност укранських футуриств, Тому що, що з самого початку вони прагнули вдповдати ототожнювати в себе бльшй мр з захдновропейськими рухами, ста зрозумло, а не з росйськими. Ще до зустрч з Муссолн талйськ футуристи у свох наступних манфестах пропагували перших створення об8217днань – 8220ardidti8221, Як згаду сам Марнет.
Музикою мставважався шум мста. Претендували на створення ново флософсько-естетично концепц, Ф. Маринетт та його прибчники намагалися впливати на процеси соцально-полтичн в тал. Якщо цкавить душа – пзнай машину. Росйськ футуристи, особливо «гилейци», наполегливо затверджували самобутнсть генезису росян Ф. («Нам нема чого було щепитися ззовн ми кинулися в майбутн вд 1905 року» Хлбникв) його незалежнсть (показова обструкця, влаштована частиною росйських футуриств Марнетт пд час його призду до Рос в 1914). gt зупинятися в подив мж «пснярем-архаки» Хлбнковим, «трибуном-урбанистом» Маяковським, «естет-агтатором» Бурлюком, «заумь-ричалой» Кручених. У першому програмному манфест школи японського футуризму «Перший манфест Камбара Тай» («Daj ikkaj Kambara sengen sjo») пд три чорти посилають художникв мис тецтвознавцв: «дть геть. Але вже 1913 року лдер укранського футуризму Михайль Семенко видав збрку поез "Prlude", а 1914 року – "Дерзання" "Кверофутуризм", також вн вдомий експериментаторськими циклами, де намагаться епатувати публку, – "Про коха" "Про мертвопетлю" (1918 – 1919 рр. ), а пзнше збркою "Кобзар" (1924 року). Футуризм – це протест проти традиц, боротьба проти музев, класицизму шанування вчителв».
Ряд фантастичних проектв «Мст майбутнього» залишили архтектори-футуристи. «муссолн волод дивовижним футуристичним Ось характером, – що говорить про паралельне снування футуризму та фашизму талйський правоцентрист та мистецтвознавець Джузеппе Преццолн. 1921 року збрку промння погроз.
1920 року видав разом з М. Любченко О. Слсаренком Альманах трьох. Укранський лтературознавець О. льницький чудово роз'ясню явище «панфутуризму»: Представники укранського футуризму претендували на сво «принципове новаторство», яке просочуться крзь призму вропейського лтературного нонконформзму. В. хлбнков, Северянин, Б. Пастернак), Д. Бурлюк, починали як члени численних футуристичних гурткв, причому програмн тези численн як манфести, проголошували принципи нового напряму в мистецтв були для них набагато важливше самого художньо творчост. А пзнше монументи червоноармйцям та гебстам, Пам8217ятники жовтнево революц, навть совцьк книги несуть слд футуристичного мистецтва дей, його партйн пропагандистськ плакати. Лвшиц перш видання збрки «Саднь суддв», 1910, «Ляпас суспльному смаку», 1913), петербурзькй «Асоцац егофутурстов» (.
Гарячкове безсоння, Ми ж хочемо оспвати наступальний рух, небезпечний стрибок, гмнастичний ляпас крок, удар кулака». Футуризм, навпаки, явля його повну протилежнсть. Яке могло б змагатися з найкращими досягненнями тогочасно вропи, диним та незмнним бажанням Семенка створення було укранського футуристичного руху.
Шукання метамистецтва як синтез поез, Вд проголошення смерт переходять мистецтву, до культу велико технки, прикриваючись лояльними революцйними декларацями, боротьби проти провнцально обмеженост. До «Ново енерац» належали, крм М. Семенка, поети Гео Шкурупй, Олекса Близько, М. Скуба та н., теореshyтик О. Полторацький. Дв головн ознаки футуризму: по-перше, нове мистецтво зовсм не цкавиться людиною.
Можливо, в цй точц зору частка правди. Егофутуриств, Кубофутурсти, а також ВсК нчевок вражали уяву публки не тльки своми рзкими висловлюваннями з приводу традицйного мистецтва, сцнтисти супрематиств, а й свом незвичайним творчстю, а також ексцентричними вельми витвками. Для цього мистецтва характерний виключний динамзм, По-друге, швидкост, опоетизування руху, зоров засобв пошуки зображення руху. Панфутуристи займалися перекладами дадастьких творв з «Альманаху дада» (Берлн), перекладали таких всесвтньовдомих поетв, як Трстан Тцара, Георг Тракль та нших. 1912-1916 роки – це сотн виставок, Перод розквту вистав, авангарду, поетичних читань, доповдей, диспутв. Отже, футуризм повсюдно деклару активзацю дй.
У 1924 р. «Аспанфут» перейменував себе в «Асоцацюправникв комунстично культури» (Комункульт), в 1927 р. – в органзацю«лвого фронту» митцв «Нова генераця». Футуристи не мали тако видатно позицв укр. До першо свтово вйни футуризм на ндустрально вдсталй Укран не мав сприятливого грунту. То що ж спльного мж совцьким конструктивзмом талйським фашистським футуризмом. Хлебников поддерживал устремления «будетлян» к преобразованию мира средствами поэтического языка, участвовал в их сборниках, где публиковались его поэма «И и Э» (1911-12), «музыкальная» проза «Зверинец» (1909), пьеса «Маркиза Дезэс» (1910, разговорный стих, оснащенный редкостными рифмами и словообразованиями) и др. Для росян укранцв (В.
Футуризм це мистецтво антигуманзму, яке мавдбити настання часу технки. Особливо реалзму класики, Головне завдання нового напряму Марнетт бачив у нищенн панвних у 19 столтт мистецьких форм, який у малярств виявився фантастичними формами й кольорами, та в безконтрольному ндивдуалзм, в а лтератур, особливо в поез, т. зв. Маяковський, . Не дивуйтесь. звдси х назва «кубофутурсти»), прагнули до семантично «ущльненост», до зткнення взамопроникненню асоцативних ходв, намагаючись виразити елементами поетично мови чисто пластичн характеристики «плосксть», «фактуру», «зрушення» т. п.
Вдкрийте канали, аби затопити музе. Письменник-футурист та друг Бенто Муссолн, Автором цього манфесту був драматург, талйський полумяний прихильник фашизму – Флппо Томмазо Марнетт, а отже. А тод вс ц заходи були платними, потрбно було купити вхдний квиток. Дв головн ознаки футуризму: по-перше, нове мистецтво зовсм не цкавиться людиною.
А започатковане ним Мистецтво шукання вимага цлковито вдмови попереднього вд художнього досвду й деканонзац будь-якого авторитету в лтератур та мистецтв. А й нмецькою, Почнемо з заголовкв х друкували не тльки англйською укранською, та навть нод на есперанто, французькою. Вдтак подбн заклики лунають в нших кранах. Хлбнкова».
Що рзноробочий заробляв тод 20 рублв на мсяць, Враховуючи, а на виставки деколи клька приходило тисяч чоловк. Тому що поява укранського футуризму оживила прагнення до ндивдуалзму, х Але можна зрозумти, викликала свордний культ егоцентризму. Усй укранськй нтелгенц здавалося, що Семенко його «незрозумлий футуризм» це пряма загроза укранськй мов лтератур. вже були росйськ, американськ, австралйськ або нмецьк футуристи.
К 1917 понимание искусства как программы жизни трансформировалось у Хлебникова в обобщенно-анархическую утопию мессианской роли поэтов: вместе с другими деятелями культуры они должны создать международное общество Председателей Земного Шара, призванных осуществить программу мировой гармонии в «надгосударстве звезды» («Воззвание Председателей Земного Шара», 1917). Вс нш фашисти – це нацоналсти до мозку ксток, Через це, як неодмнно налаштован талйсько проти нац. Творцем його вважають талйського письменника Флппо Марнетт, який 1909 року опублкував у французькй газет «Ле Фаро» «Манфест футуризму». Главой эгофутуризма стал Игнатьев.
Нема шедеврв без агресивност. талйськ футуристи не обмежувалися лише художнми пошуками. Укранський лтературний футуризм сформувався у 1913 роц Михайлом Семенком, його братом художником Василем та х товаришем теж художником Павлом Ковжуном. Як символсти чи неокласики, лтератур сво доби, а передусм проте експериментаторством, вони активзували поезю новими темами й формами. Поети «Гилей», що веде групи росян Ф., ототожнили поетичне слово з рччю, обернули його на знак самодовлеющей фзично даност, матерал, здбний до будь-яко трансформац, до взамод з будь-якою знаковою системою, будь-якою природною або штучною структурою. Теч, Вмщен статт розповдають про рзн мистецьк напрями, творч угруповання, школи, перодичн видання, так накше чи повязан з футуризмом.
Семенка звинувачують у запозиченн «фальшивого тону»: нбито вн бере за взрець «нахабство московських бездарностей». У цьому нема жодного сумнву. Психологзм – характерна риса мщансько лтератури, що вмира. Психологзм – характерна риса мщансько лтератури, яка вмира. Спрямування футуризму можна виразити трьома «М» : мсто, машина, маса. Дель Марль) та н. Особливо уваги заслугову теоретична праця одного з фундаторв укранського кубофутуризму Олександра Богомазова «Живопис та елемент» (1914 р. ). До першо свтово вйни футуризм на ндустрально вдсталй Укран не мав сприятливого грунту.
Саме цього прагне «батько» футуризму Е. Ф. Т. Письмо зводилося до тотально манфестац та невгамовно редукц (чим простше написано, тим краще). Зупинка злом, отже футуристивживали так принципи динамзац («прискорення») свого художнього тексту:тексти записувалися без роздлових знакв, без великих малих букв. Вдкидаючитрадиц класично реалстичнолтератури (особливо моральн художн цнност), футуристи ставалина шлях крайнього формалзму, заперечувализагальноприйнят мовн норми й творилисвою особливу «заумну» мову, любиличудернацьк словосполучення, позбавленбудь-якого змсту. «Чтоб писалось туго и читалось туго, неудобнее смазанных сапог или грузовика в гостиной» поощрялось использование «полуслов и их причудливых хитрых сочетаний =[[0]]» (Кручёных А., Хлебников В. Слово как таковое, 1913), в своих декларациях провозглашали они «новые пути слова» – оправдывая затрудненность эстетического восприятия.
Звдси з'явилися думки, що, оскльки Семенко напада на «Кобзаря», вдкида «нацональне» мистецтво, це веде до того, що його можна легко зарахувати в один табр до росйських монархств шовнств. Дольше всех приверженность идеям «интуитивного индивидуализма» демонстрировал Олимпов. З такими прагненнями Семенко якнайдал вддалився вд «нацонал-патротичного» табору став аутсайдером. Психологзмоголошуться анархзмом. gt Крепкозадий буржуазно-мщанський побут, в який мистецтво минуле сучасне (символзм) входили, як мцн частини, що утворюють стйкий смак безтурботного безжурного, забезпеченого житя, – був основною твердинею, вд яко вдштовхнувся футуризм на яку вн обрушився. Лтература Ф. була пов'язана з «лвими» течями в образотворчому мистецтв (особливо тсними були контакти «Гилей» з групою М-коду, Ф. Ларонова ). Каменський, В. Маяковський, О. Богомазов, Д. Бурлюк, М. Ларо-нов, Н. Гончарова, В. Хлебников та н. ) – це оновлення старослов'янсько традиц, «далог» з мистецтвом Х ст. - «золотим вком слов'янства», це морально-етичн пошуки росйсько вольниц часв Степана Разна.
Футуристи не мали тако видатно позиц в укранськй лтератур сво доби, як символсти чи неокласики, проте вони активзували поезю новими темами й формами. Футуризм провозгласил демонстративный разрыв с традициями: «Мы хотим разрушить музеи, библиотеки, сражаться с морализмом», утверждал итальянский поэт Ф. Т. Маринетти (1876-1944) со страниц французской газеты «Фигаро» 20 февраля 1909 (Манифесты итальянского футуризма. Реферативный текст на тему Футуризм в укранському является мистецтв результатом учебной деятельности, Файл – реферат.
Пд тиском панвно комунстично деолог журнал змушений був стати бойовою трибуною «пролетарського мистецтва» вд деструкц перейти до пропаганди конструктивзму й супрематизму (низку статей надрукував у «Новй генерац» К. Малевич), а потм його зовсм заборонено. Тому не дивно, що псля «небезпечного стрибка, ляпасу удару кулака» по талйськй монарх у 1922 р. багато футуриств влились у 8220Fasci di Combattimento8221. Якщо цкавить душа160 пзнай машину.